وبلاگ

ارزدیجیتال استلار چیست؟

arz-dijital-stellar-ak-01

ارزدیجیتال استلار چیست؟ گاهی اوقات، ممکن است Stellar را ببینید که به عنوان “لومن های ستاره ای” شناخته می شود. این در واقع یک اشتباه رایج است – Stellar شبکه است، در حالی که Lumens واحد ارز دیجیتال آن است. شبکه Stellar یک چارچوب غیرمتمرکز همتا به همتا است و Lumens (XLM) نشانه‌ای است که به آن قدرت می‌دهد.

ایده پشت Stellar این است که هر کسی که از خدمات آن استفاده می کند می تواند همه چیز را از ارزهای سنتی به توکن هایی که دارایی های جدید و موجود (دلار، یورو، بیت کوین، سهام، طلا و سایر نشانه های ارزش) را نشان می دهد، منتقل کند. این دارایی ها می توانند با استفاده از Lumens با اصطکاک کمتری بین کاربران معامله شوند.

Stellar چگونه کار می کند؟

Stellar به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز از سرورها در بلاک چین عمل می کند که هر سرور به طور مستقل اجرا می شود. این بدان معنی است که هر گره به هم متصل است، اما توسط هیچ منبع مرکزی نظارت نمی شود. این شبکه با همگام سازی و رسیدن به یک اجماع امکان تراکنش ها را فراهم می کند، بنابراین اجازه می دهد دفتر کل به طور گسترده و یکنواخت توزیع شود. هر کسی مجاز است با Stellar Core به یک گره تأیید (سرور) تبدیل شود و می تواند با استفاده از پروتکل اجماع Stellar (SCP) این کار را انجام دهد.

پروتکل اجماع ستاره ای (SCP) الگوریتم استلار است که تراکنش ها را تأیید می کند. این به شبکه اجازه می دهد تا سریعتر و کارآمدتر از بسیاری از بلاک چین های اثبات کار، مانند بیت کوین که از دستگاه ماینر هم استخراج می شود، مقیاس شود. این شبکه همچنین از نظر تئوری غیرمتمرکزتر است زیرا از ویژگی جالبی به نام “لنگرها” استفاده می کند.

لنگرها نهادهای قابل اعتمادی را نشان می‌دهند که می‌توانند مسئولیت سپرده‌های افراد را بر عهده داشته باشند و اعتبارات را به زنجیره بلوکی تقسیم کنند. لنگرها به عنوان پل بین دارایی های دیجیتال مختلف و بلاک چین Stellar عمل می کنند.

چه چیزی استلار را منحصر به فرد می کند؟

بسیاری از ارزهای دیجیتال معاملات ارزان و سریعی را ارائه می دهند. مزیت استلار این است که با هر نوع پولی کار می کند. می توانید از Stellar برای انتقال نمایش دیجیتالی دلار آمریکا، یورو، بیت کوین  یا هر ارز دیگر روی کره زمین استفاده کنید.

اگرچه بسیاری از انواع ارزهای رمزپایه برای جایگزینی سیستم های مالی فعلی در نظر گرفته شده اند، اما در مورد Stellar چنین نیست. این برنامه برای تقویت سیستم های مالی جهان با ارائه یک شبکه واحد طراحی شده است که همه آنها می توانند با هم کار کنند.

برای افراد، چند راه برای استفاده از Stellar وجود دارد. برنامه‌های ستاره‌ای و سرویس‌های شخص ثالث که به‌عنوان مجری شبکه عمل می‌کنند، به کاربران راهی آسان برای انتقال وجه به شخص دیگری، بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می‌کنند، می‌دهند. همچنین می‌توانید از آن برای خرید نسخه‌های دیجیتال ارزهای مختلف استفاده کنید – یک گزینه ارزشمند برای افرادی در کشورهایی که پول ملی قوی ندارند و می‌خواهند از ارز دیگری برای پس‌انداز خود استفاده کنند.

به عنوان یک شبکه منبع باز، زیرساخت Stellar برای استفاده و ساخت هر کسی در دسترس است. شرکت ها می توانند از آن برای توسعه کیف پول بلاک چین، اپلیکیشن یا توکن رمزنگاری خود استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از شبکه Stellar برای پرداخت و تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد و بالعکس استفاده کنند. و بنیاد توسعه Stellar اخیراً از استفاده از Stellar برای طیف گسترده‌تری از کاربردها، از جمله استخراج NFT و قراردادهای هوشمند پشتیبانی کرده است .

بنیانگذاران استلار چه کسانی هستند؟

شخصی که Lumens را خلق کرد و Stellar را ساخت، جد مک‌کالب است. او همچنین بنیانگذار بنیاد توسعه استلار، تیم توسعه دهندگان این پروژه است. مک کالب همچنین در بخش کریپتو به عنوان خالق اولین صرافی بزرگ بیت کوین، Mt Gox، شناخته شده است. McCaleb مدیر ارشد فناوری (CTO) Ripple بود، شرکتی که در توسعه XRP Ledger برجسته ترین است. با این حال، او این پروژه را در سال 2013 با ایجاد استلار ترک کرد.

به غیر از McCaleb، دیگر چهره های قابل توجه در اکوسیستم XLM عبارتند از: دیوید مازیرز (خلق پروتکل اجماع Stellar)، دنل دیکسون (مدیر اجرایی و مدیر عامل SDF) و همچنین جویس کیم (هم بنیانگذار Stellar و مدیر اجرایی سابق SDF).

چه چیزی استلار را منحصر به فرد می کند؟

منحصر به فرد استلار ناشی از “معامله” کامل آن است، زیرا این ارز دیجیتال دارای ویژگی هایی مانند:

 • عدم تمرکز کامل
 • راحتی در استفاده
 • پشتیبانی از چندین ارز و انواع دارایی
 • تراکنش های سریع و تقریبا رایگان

مزایا و معایب استلار

مزایای

 1. تراکنش های این پلتفرم بسیار سریعتر از تراکنش های بیت کوین است. تقریباً 5 ثانیه طول می کشد تا تکمیل و تأیید شود.
 2. کمیسیون واقعا خیلی کم است. با این حال، آنها همچنین به پلت فرم اجازه می دهند تا یک اکوسیستم محافظت شده در برابر حمله DoS باشد.
 3. یکی از شرکای اصلی این شرکت غول پیکر IBM است. این تضمین کننده دانش فنی و تجربه مالی لازم برای پروژه ای با این ماهیت است.
 4. تیمی که بنیاد استلار را تشکیل می دهد یکی از بهترین های موجود در بازار است، این همیشه نشانه خوبی است.
 5. این پلتفرم توانایی راه اندازی ICO برای پروژه های دیگر را دارد.
 6. این پروتکل قابل توسعه است، گواه این موضوع توانایی اضافه کردن پشتیبانی به پرداخت ها با استفاده از شبکه لایتنینگ است که شبکه استلار را بسیار سریعتر و انعطاف پذیرتر می کند.
 7. این سیستم برای فرآیند تأیید خود از استخراج استفاده نمی کند و برای امنیت از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند. این یک اکوسیستم بسیار دوستدار انرژی را ارائه می دهد.
 8. این پلتفرم مقیاس پذیری بالایی را ارائه می دهد. در حال حاضر شبکه می تواند تا 2 TPS را تحمل کند. با این حال، مهندسان بر این باورند که شبکه می‌تواند با استفاده از سرویس‌هایی مانند Google Cloud Servers تا 10 TPS افزایش یابد.

معایب

 1. یکی از دلایلی که این پروژه توجه عموم را به خود جلب کرد ، مشابه پروژه ریپل بود. بنابراین، سرمایه گذاران بر سرمایه گذاری در پروژه متمرکز شدند و انتظار سودآوری بسیار بالایی داشتند. و آیا این است؛ شباهت‌های پروژه‌ها باعث می‌شود که قیمت‌های یکی و دیگری تقریباً یکپارچه در نوسان باشد.
 2. کاملاً غیرمتمرکز نیست. اگرچه توزیع توکن‌ها با توکن‌های ریپل متفاوت است، اما در حال حاضر بیش از 90 درصد آن‌ها توسط بنیاد نگهداری می‌شوند. این می تواند باعث بی اعتمادی شود، و اگرچه نشانه ها خلاف این را نشان می دهد، ممکن است پس از توزیع گسترده لومن، بازار اشباع شود.

ارزدیجیتال استلار چیست؟ ویژگی های اصلی استلار

دانستن ویژگی‌های Stellar از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می‌دانیم چرا این پروژه یک پروژه عظیم است و در بین جامعه گسترده‌تر مورد پذیرش قرار گرفته است. در زیر برخی از ویژگی های اصلی بلاک چین استلار آورده شده است.

1. غیرمتمرکز : جهان و تقریباً تمام فعالیت‌های موجود در آن به سمت تمرکززدایی پیش می‌روند، جایی که فعالیت‌ها و تصمیم‌های درون یک گروه به‌طور گسترده توزیع می‌شوند به طوری که هیچ مرجع مرکزی که تصمیم‌گیری می‌کند وجود نداشته باشد. امور مالی سنتی راه را برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) باز می‌کند در حالی که صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در حال افزایش محبوبیت هستند. بلاک چین استلار متعلق به هیچ کس نیست و بسیار غیرمتمرکز است و آن را ایمن، ایمن و ضد دستکاری می کند.

2. منبع باز : بلاک چین Stellar منبع باز است، به این معنی که در صورت نیاز به اصلاح یا توزیع مجدد، داده های موجود در آن همیشه در دسترس هستند. این یک ویژگی مهم یک بلاک چین مناسب است. مدلی که همکاری را تشویق می کند.

3. تراکنش های پرسرعت : سرعت تراکنش ها در استلار استلار است، اگر منظور ما را بدانید. به همان اندازه که کارایی مهم است، سرعت نیز مهم است و با بلاک چین استلار، تراکنش ها کمتر از 5 ثانیه طول می کشد تا تایید شوند. حالا که عالیه!

4. مقیاس پذیری : بلاک چین Stellar به دلیل توانایی آن در پشتیبانی از بسیاری از تراکنش ها در یک زمان معین شناخته شده است. همچنین شناخته شده است که این توانایی طبیعی برای مقیاس بندی دارد. این آن را به یک پروژه درجه یک تبدیل می کند.

5. زیرساخت هزینه کم . هزینه تراکنش ها در Stellar با کارمزدهای ناچیز کاملاً مطلوب است. کارمزد پایه برای تراکنش در شبکه ستاره ای 0.0001 XLM با هزینه فرستنده وجوه است.

6. تورم سالانه . در اکوسیستم استلار، نرخ تورم ثابت 1 درصد هر سال وجود دارد. این برای کمک به شناسایی XLM از دست رفته و احتمالاً هدایت رشد اقتصادی در اکوسیستم استلار است.

7. چند امضا . اکوسیستم استلار امکان امضای چندگانه را فراهم می کند که در آن گروهی از کاربران می توانند اسناد واحدی را برای تایید یا ارزیابی امضا کنند. این امر تراکنش های امن تر در بلاک چین استلار را تضمین می کند.

8. قراردادهای هوشمند. مانند چندین امضا، اکوسیستم استلار اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند انجام شود. این امر نیاز به واسطه ها را کاهش می دهد و میزان خسارات ناشی از عوامل مخرب و تصادفی را کاهش می دهد.

9. بازیابی پایگاه داده . با Stellar، به این معنی است که می توانید پایگاه داده خود را به راحتی بازیابی کنید. PostgreSQL و MySQL پشتیبانی می شوند.

چه چیزی به استلار ارزش می دهد؟

در حالی که استلار ابتدا با هدف داشتن تورم 1 درصد در سال راه اندازی شد، اقتصاد آن در طول سال ها تغییر کرد.

چند سکه استلار (XLM) در گردش است؟

در زمان راه اندازی، استلار 100 میلیارد لومن (XLM) منتشر کرد که کل عرضه سالانه 1٪ افزایش می یابد تا اینکه 105 میلیارد لومن در گردش بود. با این حال، پس از سال 2019، این تعداد به کمی بیش از 50 میلیارد کاهش یافت. XLM همچنین 100 Stroop (0.00001 XLM) را هر بار که تراکنش انجام می شود را می سوزاند. این به جلوگیری از ارسال هرزنامه توسط بازیگران بد به زنجیره بلوکی با تراکنش‌های باطل کمک می‌کند.

سایر اطلاعات فنی

Stellar در ژانویه 2018 به بالاترین حد فعلی خود یعنی 0.889 دلار رسید. اگرچه قیمت آن از آن زمان به بعد، به ویژه در شرایط کلی بازار که پس از ترکیدن حباب کریپتو مشاهده شد، با مشکل مواجه شده است، XLM اکنون در حال افزایش قیمت است و به آرامی به عنوان بخش کریپتو شتاب می گیرد. محبوبیت بیشتری کسب می کند.

Stellar برای چه مواردی استفاده می شود؟

Stellar یک شبکه منبع باز است. این یک سیستم بلاک چین غیرمتمرکز است که برای کمک به مردم در انجام نقل و انتقالات داخلی یا فرامرزی طراحی شده است. در عین حال، نقل و انتقالات بسیار سریع و ساده انجام می شود.

شبکه Stellar را می توان برای دو هدف اصلی استفاده کرد:

 1. این شبکه یک راه حل انتقال پول ارائه می دهد. اینها می توانند تراکنش های محلی (به عنوان مثال، هنگام پرداخت برای کالا یا خدمات) و همچنین برای انتقال پول به افراد در کشورهای دیگر باشد.
 2. شبکه Stellar نه تنها به مردم در انتقال پول کمک می کند، بلکه می تواند به عنوان راهی برای ذخیره ارزش استفاده شود. شما به راحتی می توانید مقدار مشخصی توکن XLM بخرید تا پول را به صورت امن در کیف پول رمزنگاری خود ذخیره کنید. این پول می تواند به عنوان سرمایه گذاری با فروش توکن های XLM با رشد شبکه Stellar و افزایش ارزش لومن ها استفاده شود.

Stellar همچنین به عنوان ابزاری برای توسعه دهندگان راه حل های پرداخت ایجاد شد. تعدادی ابزار برای کمک به توسعه دهندگان ارائه شده است تا عملکرد شبکه و پرداخت را در محصولات نرم افزاری خود ادغام کنند.

چگونه شبکه ستاره ای امن است؟

شبکه Stellar کاملاً غیرمتمرکز است زیرا هر کسی می‌تواند به یک گره اعتبارسنجی تبدیل شود، بنابراین آن را بسیار ایمن می‌کند. علاوه بر این، این پروژه مشکل اصلی بسیاری از بلاک چین‌های بدون تراکنش – ارسال هرزنامه‌های تراکنش خالی – را با اعمال یک کارمزد ناچیز برای هر تراکنش حل کرد.

نحوه استفاده از Stellar

قدرت XLM در شبکه Stellar نهفته است که در سرتاسر جهان شراکت ایجاد کرده است. این پلتفرم حتی با Samsung Mobile با لیست شرکای آن شامل IBM، Stripe، Wirex، SureRemit، Smartlands و غیره ادغام شده است.

نحوه انتخاب کیف پول استلار

Stellar یک ارز دیجیتال بزرگ و شناخته شده است که توسط کیف پول های مختلف پشتیبانی می شود. هر کاربر بسته به نیاز خود، باید کیف پول مناسب خود را تعیین کند. Kriptomat یک راه حل ذخیره سازی امن ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد تا توکن های XLM خود را بدون دردسر ذخیره و مبادله کنید.

 ذخیره سازی XLM خود با Kriptomat امنیت در سطح سازمانی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند. خرید و فروش XLM، یا مبادله آنها با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

استخراج ستاره ای

با توجه به عرضه کل ثابت و حداکثر مقدار XLM که در حال حاضر در گردش است، استلار هیچ شکلی از ماینینگ یا سهام ندارد.

آیا استلار سرمایه گذاری خوبی است؟

Stellar اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری ارز دیجیتال دست کم گرفته شده در نظر گرفته می شود . این قابلیت استفاده در دنیای واقعی را نشان می دهد و شراکت های بسیار خوبی ایجاد کرده است. شبکه استلار در حال رشد است و تعداد پرداخت‌های سال به سال 378 درصد از سال 2020 تا 2021 افزایش یافته است.

مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده، استلار بی ثبات است و هیچ تضمینی برای موفقیت بلندمدت آن وجود ندارد. یک نگرانی بالقوه این است که استلار کاربردهای مشابهی با پروتکل پرداخت ریپل دارد، اما ارز دیجیتال بومی ریپل، XRP، ارزش بازار بسیار بیشتری دارد.

در نهایت، تصمیم برای سرمایه گذاری در Stellar بستگی به این دارد که شما در مورد آینده آن به عنوان یک شبکه پرداخت و تیم پشت آن چه فکر می کنید. اگر فکر می کنید که فناوری بلاک چین آینده پرداخت های فرامرزی است، استلار می تواند انتخاب خوبی باشد.

نتیجه

Stellar یک ارز دیجیتال است که سعی می کند به عنوان یک سیستم پرداخت فرامرزی برای هر دارایی یا ارز دیجیتالی عمل کند. بیشتر مردم به آن به‌عنوان یک XRP غیرمتمرکز نگاه می‌کنند که هدف آن مشتریان است، نه مؤسسات.

سوالات متداول ستاره ای

استلار (XLM) چه تفاوتی با ریپل (XRP) دارد؟

Stellar یک شبکه بسیار شبیه به XRP است، هم از نظر کاربرد و هم از نظر شخصی که آنها را تأسیس کرده است. هر دوی این ارزهای دیجیتال توسط جد مک کالب ایجاد شده اند. مک‌کالب، پس از ترک ریپل، بیشتر رویکردی از پایین به بالا را با XLM اتخاذ کرده است تا رویکردی از بالا به پایین نسبت به مدل قبلی خود. در اصل، XLM یک نسخه غیرمتمرکز، بدون مجوز و پرداخت مرزی همتا به همتا از XRP است.

ستاره ای (XLM) ناشناس است

تراکنش های ستاره ای سطح مشخصی از ناشناس بودن دارند، اما به هیچ وجه به ویژگی های ناشناس بودن سکه های حریم خصوصی نزدیک نیستند. بنابراین، می توان آن را در رده بیت کوین قرار داد، زیرا مستعار است نه ناشناس.

آیا هنگام ارسال یا دریافت XLM باید منتظر تأیید باشم؟

خیر، تراکنش ها تقریباً آنی هستند و برای معتبر شدن نیازی به تایید چندگانه ندارند. یک تراکنش متوسط ​​استلار در حدود 5 ثانیه پاک می شود.

نحوه خرید استلار

خرید XLM به آسانی بازدید از صفحه کریپتومات نحوه خرید Stellar و انتخاب روش پرداخت است.

چگونه استلار را بفروشیم

اگر از قبل صاحب Stellar هستید و آن را در کیف پول صرافی Kriptomat نگه دارید، می توانید به راحتی با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *