وبلاگ

بیت کوین کش چیست؟

bitcoin-cash-chist-ak-01

بیت کوین کش چیست؟ یک ارز دیجیتال است که قصد دارد جایگزینی برای قدیمی ترین و پرمعامله ترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین (BTC) ارائه دهد.  بیت‌کوین کش که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، توسط گروهی از کاربران بیت‌کوین ایجاد شد که با نقشه راه پیشنهادی گروه توسعه‌دهنده اصلی پروژه، بیت‌کوین کور، مخالف بودند و معتقد بودند تصمیمات فنی متفاوتی برای ارائه بیت‌کوین به مخاطبان جهانی لازم است.

طرفداران بیت کوین کش معتقد بودند که بیت کوین نیاز به تغییراتی دارد تا بتواند با سیستم های پرداخت سنتی مانند ویزا و پی پال رقابت کند. آنها همچنین از کاهش هزینه‌هایی که کاربران برای ارسال تراکنش‌ها می‌پردازند، حمایت کردند و ترجیح دادند این هزینه‌ها را به سایر بخش‌های شبکه منتقل کنند. در راستای این هدف، بیت‌کوین کش کد بیت‌کوین را اصلاح کرد و نسخه نرم‌افزاری جدیدی با ویژگی‌هایی منتشر کرد که دیگر با بیت‌کوین سازگاری نداشت.

در زمان راه اندازی، این به طور موثر بیت کوین را به دو بلاک چین (Bitcoin و Bitcoin Cash) و دو دارایی جداگانه (BTC و BCH) تقسیم کرد. این بدان معناست که هر کاربری که مالک بیت کوین باشد می تواند در زمان جدا شدن دو بلاک چین، موجودی برابر BCH را مطالبه کند. از آن زمان، بیت‌کوین کش به سرعت ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند و حجم داده‌هایی را که می‌تواند در هر بلوک ذخیره کند به 32 مگابایت افزایش داده است.

(بیت کوین از آن زمان به سیستم کاملاً متفاوتی برای شمارش داده های تراکنش خود منتقل شده است. بیت‌کوین کش همچنین از آن زمان ویژگی‌هایی را از دیگر ارزهای دیجیتال قرض گرفته است، از جمله عملکردی که کاربران را قادر می‌سازد تا انواع جدیدی از توکن‌ها را در بلاک چین خود راه‌اندازی کنند.

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

بیت‌کوین کش از اندازه بلوک بزرگ‌تری نسبت به بیت‌کوین استفاده می‌کند – بلوک‌ها گروه‌هایی از تراکنش‌ها هستند که همزمان به بلاک چین اضافه می‌شوند. بیت کوین بلاک ها را به 1 مگابایت (مگابایت) محدود می کند که تنها حدود هفت تراکنش در ثانیه را امکان پذیر می کند. بیت کوین کش در ابتدا اندازه بلوک را به 8 مگابایت و بعداً به 32 مگابایت افزایش داد که به آن امکان می دهد بیش از 100 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

فراتر از اندازه بلوک و سرعت تراکنش، بیت کوین کش بسیار شبیه به بیت کوین عمل می کند. این یک دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز منبع باز است که از اثبات کار استفاده می کند. دستگاه ماینر با استفاده از رمزنگاری برای حل معادلات و دریافت توکن های بیت کوین کش به عنوان پاداش کار خود، تراکنش ها را به بلاک چین تأیید و اضافه می کنند. سپس می توانند سکه ها را به دیگران بفروشند. بیت کوین کش تنها 21 میلیون سکه منتشر می کند، درست مانند بیت کوین.

بنیانگذاران بیت کوین کش چه کسانی هستند؟

بیت‌کوین کش توسط گروهی از ماینرها و توسعه‌دهندگان تأسیس شد که از مبارزه بر سر راه‌حل مقیاس‌سازی خسته شدند و تصمیم گرفتند کدی را منتشر کنند که آن را تغییر می‌دهد و چیزی که به عنوان هارد فورک شناخته می‌شود را مجبور می‌کند. نرم افزار بیت کوین ABC که سپس بیت کوین کش را ایجاد می کرد، برای اولین بار در ژوئن 2017 معرفی شد.

این ارز رمزنگاری شده در 1 آگوست 2017 پس از اتمام دوره آزمایش برای عموم منتشر شد. راجر ور اغلب به عنوان پر سر و صداترین مروج بیت کوین کش در نظر گرفته می شود. با این حال، او بیت کوین کش را ایجاد نکرد، بلکه با این پروژه هماهنگ شد زیرا از چشم انداز این فورک بیت کوین حمایت کرد.

چه چیزی بیت کوین کش را منحصر به فرد می کند؟

بر خلاف لایت کوین که سعی می کند به عنوان برادر بیت کوین عمل کند، بیت کوین کش رقیب مستقیم بیت کوین است. منحصر به فرد بودن آن ناشی از راه حل مقیاس پذیری آن است که اندازه بلوک افزایش یافته است نه شبکه SegWit یا Lightning بیت کوین. در حال حاضر بیت کوین کش می تواند تا 61 تراکنش در ثانیه را پردازش کند، به این معنی که سقف تراکنش های شبکه فعلی آن بسیار بالاتر از بیت کوین است.

بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

همانطور که اشاره شد، تفاوت اصلی بین بیت کوین و بیت کوین کش در اندازه بلوک است. به دلیل این تنظیم، بیت‌کوین کش می‌تواند تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری داشته باشد. هزینه تراکنش بیت کوین به طور متوسط ​​59 دلار است در حالی که بیت کوین کش کمتر از یک پنی هزینه دارد. اما نقطه ضعف پردازش سریعتر همه چیز این است که به طور بالقوه ایمن تر از بیت کوین است. ماینرهای کمتری برای پردازش و تایید تراکنش‌ها مورد نیاز است که می‌تواند امنیت بیت‌کوین کش را آسان‌تر کند.

دانیل آر. هیل، رئیس هیل ولث استراتژی در این باره می گوید: «بیت کوین کش برای چیزی مانند یک فنجان قهوه بهتر است، در حالی که خرید بزرگتر، مانند ماشین یا خانه، ممکن است ارز دیجیتال کندتر و ایمن تر مانند بیت کوین را تضمین کند. ویرجینیا تفاوت دیگر اندازه بازار است. در زمان نگارش، بیت کوین کش دارای ارزش کل بازار حدود 7.1 میلیارد دلار است. این کسری از ارزش بازار 881 میلیارد دلاری بیت کوین است.

مزایای بیت کوین کش

 • تراکنش های سریع تر و کم هزینه تر. با هزینه تراکنش کمتر از یک پنی و پتانسیل پردازش بیش از 100 تراکنش در ثانیه، بیت کوین کش می تواند یک پلت فرم پرداخت قابل اجرا باشد. با این حال، شبکه ویزا 2000 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند، بنابراین بیت کوین کش هنوز راه زیادی در پیش دارد.
 • مقیاس پذیرتر از بیت کوین بلوک‌های بزرگ‌تر بیت‌کوین کش امکان بلاک‌چینی با افزایش مقیاس‌پذیری را فراهم می‌آورد که در نتیجه کارمزدهای کمتری برای کاربران به همراه دارد و در نتیجه آن را قابل معامله‌تر می‌کند.
 • پول غیر متمرکز برای کسانی که نگران کنترل بیش از حد متمرکز در سیستم مالی از سوی بانک‌ها و دولت‌های مرکزی هستند، بیت‌کوین کش یک سیستم ارزی ارائه می‌دهد که غیرمتمرکز است و توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود.
 • دسترسی. از بین هزاران ارز دیجیتال موجود، بیت‌کوین کش یکی از محبوب‌ترین ارزهاست و برخلاف رقبای کمتر شناخته شده، می‌توان آن را از طریق اکثر صرافی‌های بزرگ خریداری کرد. قیمت BCH/USD تنها حدود 370 دلار برای هر سکه است، بنابراین مقرون به صرفه تر از خرید یک بیت کوین است.

معایب بیت کوین کش

 • نرخ پذیرش نسبتا پایین راسل استار، رئیس بازار سرمایه در DeFi Technologies گفت: «در حالی که بیشتر بحث‌ها بر روی چنین بحث‌های تکنولوژیکی پیرامون زمان پردازش و امنیت متمرکز شده است، من فکر می‌کنم یک عامل بزرگ نادیده گرفته شده است، اما شاید مهم‌ترین عامل در فناوری‌های نوظهور: پذیرش». موفقیت هر نوع شبکه، ارز یا فناوری به کاربرانی که از آن استفاده می کنند بستگی دارد. از آنجایی که افراد کمتری از بیت کوین کش از بیت کوین استفاده می کنند، ممکن است به عنوان یک سرمایه گذاری پذیرفته شده یا وسیله مبادله رشد کند.
 • امنیت ضعیف تر بیت‌کوین کش تراکنش‌ها را سریع‌تر و با هزینه کمتری نسبت به بیت‌کوین پردازش می‌کند، زیرا به قدرت استخراج کمتری برای تأیید بلاک‌های جدید نیاز دارد. این باعث می شود سیستم از امنیت کمتری نسبت به بیت کوین برخوردار باشد.
 • مشکل برندسازی بعد از چنگال، نبردی بود که ببینیم کدام سکه محبوب تر می شود. بیت کوین برنده آشکار بوده است، که تشخیص خود را برای بیت کوین کش دشوار می کند، به خصوص که آنها نام مشابهی دارند.
 • اثرات زیست محیطی. بیت کوین کش هنوز از سیستم اثبات کار بلاک چین استفاده می کند، جایی که ماینرها باید رایانه ها را برای حل معادلات رمزنگاری برای پردازش تراکنش ها اجرا کنند، چیزی که انرژی قابل توجهی مصرف می کند. حتی اگر بیت کوین کش از برق کمتری نسبت به بیت کوین استفاده می کند، این سیستم همچنان هزینه زیست محیطی بالایی دارد.

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟

بیت‌کوین و بیت‌کوین کش در رویکردشان به فلسفه طراحی کلی بسیار متفاوت هستند. توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش معمولاً پرداخت‌های مصرف‌کننده را برای رشد ارزش BCH در کوتاه‌مدت ضروری‌تر می‌دانند، بنابراین کاربران ممکن است آن را برای هزینه‌های آنلاین مناسب‌تر بدانند. 

قابل توجه ترین ویژگی بیت کوین کش این است که بلوک های موجود در بلاک چین آن می تواند بزرگتر باشد و به آن اجازه می دهد هر بار که یک تراکنش اضافه می شود، تراکنش های بیشتری را پردازش کند. فضای اضافی به کاربران امکان می دهد از هزینه های استفاده شده در بیت کوین برای تعیین اولویت در زمان تقاضای شدید اجتناب کنند. 

این همچنین به این معنی است که کاربران بیت کوین کش ممکن است در دانلود نسخه بلاک چین خود با مشکل مواجه شوند. از آنجایی که بلوک ها بزرگتر هستند، ذخیره و ممیزی این رکورد ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. 

همچنین ممکن است کاربران بیت کوین کش مجبور باشند نرم افزار خود را به طور مکرر ارتقا دهند و هنگام انجام این کار دقت بیشتری به خرج دهند. از آنجایی که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش ویژگی‌ها را با سرعت بیشتری اضافه و تغییر می‌دهند، احتمال رد شدن برخی از آنها توسط شبکه بیشتر است. در حال حاضر، این نگرش تهاجمی تر به ارتقاء باعث شده است که بیت کوین کش به دو شبکه بیت کوین کش و بیت کوین SV تقسیم شود. 

شباهت های بین بیت کوین و بیت کوین کش

 • هر دو ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند که به عنوان شبکه های پرداخت جهانی عمل می کنند. 
 • هر کدام روی یک بلاک چین همتا به همتا و بدون مجوز کار می کنند.
 • آنها بر اساس مکانیسم های اجماع اثبات کار اجرا می شوند. 
 • در هر دو سیستم، ماینرها برای حل پازل های پیچیده ریاضی برای اضافه کردن بلوک ها به رقابت می پردازند. 
 • بیت کوین و بیت کوین کش هر کدام دارای سقف عرضه کل 21 میلیون سکه هستند که موازی در پویایی بازار عرضه و تقاضا ایجاد می کند.

نحوه خرید بیت کوین کش

بیت‌کوین کش به‌طور گسترده در صرافی‌های ارزهای رمزپایه مانند کوین‌بیس و کراکن در دسترس است. شما یک حساب راه اندازی می کنید، پول نقد واریز می کنید و سپس از آن برای خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین کش استفاده می کنید. همچنین می توانید بیت کوین کش را در پلتفرم هایی مانند پی پال خریداری کنید. پس از خرید بیت کوین کش، سکه های خود را به عنوان سرمایه گذاری در کیف پول رمزنگاری نگه دارید ، آنها را با سکه های دیگر مبادله کنید یا از آنها برای تراکنش استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بیت کوین کش به دلیل مشکلات برندسازی با مشکلاتی مواجه شده است. به عنوان مثال، صرافی رمزارز OKCoin در اوایل سال 2021 بیت کوین کش را از فهرست خارج کرد زیرا آنها فکر می کردند ممکن است سرمایه گذارانی را که هم بیت کوین کش و هم بیت کوین را در یک سیستم ارائه می دهند، سردرگم کند.

نحوه انتخاب کیف پول بیت کوین کش

کیف پول های زیادی وجود دارند که می توانند بیت کوین کش را ذخیره کنند. بسته به نیاز خود به امنیت و عملکرد، کاربران کیف پول مناسب خود را انتخاب می کنند. صرافی کریپتومات مکانی عالی برای ذخیره BCH است، زیرا عملکردهای عالی (خرید، فروش، مبادله با سایر ارزهای دیجیتال) را بدون به خطر انداختن امنیت ارائه می دهد.

آیا باید بیت کوین کش بخرید یا بیت کوین؟

اینکه آیا شما باید بیت کوین کش یا بیت کوین بخرید بستگی به این دارد که آیا به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستید یا چیزی برای استفاده برای تراکنش ها. هنگامی که در بیت کوین اندازه گیری شد، قیمت BCH از زمان شروع آن به طور پیوسته کاهش یافته است. منطقی است که بیت کوین اصلی باید به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن تر عمل کند.»

گبینگ افزود: «اگر یک بلاک چین را برای تراکنش انتخاب کنید، BCH در بسیاری از مکان‌هایی که BTC را می‌پذیرند پذیرفته می‌شود و به دلیل اندازه بزرگتر بلاک و استفاده کمتر از آن زنجیره، می‌توان از آن با هزینه‌های تقریباً صفر استفاده کرد.» .

مانند هر سرمایه گذاری در رمزارز، ستاره هشدار می دهد که باید مراقب باشید. هرکسی که قصد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا بیت‌کوین کش را دارد، باید در نظر بگیرد که آیا می‌تواند یک طبقه دارایی نوسان، یعنی همان کریپتو را جذب کند یا خیر. اوهمچنین خاطرنشان کرد که کسانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری‌های نوظهور هستند، می‌توانند با گسترش افق خود فراتر از محبوب‌ترین گزینه‌ها مانند بیت‌کوین و اتریوم سود ببرند.

در حالی که مفهوم بیت کوین کش دارای پتانسیل هایی است، اما هنوز به هدف عالی خود یعنی جایگزینی بیت کوین اصلی نرسیده است. اگر به عنوان یک وسیله مبادله پذیرفته‌شده‌تر شروع به کار کند، ممکن است به برادر بزرگ‌تر و بزرگ‌تر خود عملکرد سخت‌تری بدهد.

آینده بیت کوین کش

وقتی صحبت از آینده ارزهای دیجیتال به میان می آید، بیت کوین کش مطمئناً فضای خود را در بازار پیدا می کند. در حالی که بیت کوین دارای اشتراک ذهنی است، بسیاری از این علاقه مطمئناً به BCH منتقل می شود زیرا بازرگانان بیشتری این دارایی را می پذیرند. پس از همه، نمی توان انکار کرد که BCH یک شبکه بسیار سریعتر و ارزانتر است. با این حال، بیت کوین کش در حال رقابت با پروژه های مشابه است که رئیس آن لایت کوین است

که اغلب از نظر ارزش بازار دقیقاً در کنار دارایی است. با این اوصاف، ویژگی های لایت کوین با ویژگی های بیت کوین کش متفاوت است و مزایا و معایب خاص خود را دارد. این واقعاً به این بستگی دارد که کدام پلتفرم نیازهای یک کاربر خاص را برآورده می کند و کدام پلتفرم ویژگی هایی را ارائه می دهد که بیشتر مورد علاقه عموم است.

خط پایین

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که برای افرادی ساخته شده است که بیت کوین را دوست دارند، اما دقیقاً از راه حل های مقیاس پذیری آن پشتیبانی نمی کنند. بیت‌کوین کش قصد دارد هرگز از راه‌حل‌های خارج از زنجیره مانند شبکه لایتنینگ استفاده نکند و می‌خواهد راه‌حل پرداخت دیجیتالی را در دیدگاه ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت‌کوین ایجاد کند.

در حال حاضر، بیت‌کوین کش مقیاس بسیار بهتری نسبت به بیت‌کوین دارد، اما هنوز به تراکنش‌های مورد نظر در ثانیه نزدیک نیست تا به عنوان یک وسیله پرداخت مناسب در نظر گرفته شود. با این حال، این ممکن است تغییر کند، و حتی با وجود تمام کارهایی که در راه حل های لایه ۲ بیت کوین انجام می شود، مقیاس بیت کوین کش ممکن است منجر به پیشی گرفتن آن از بیت کوین روزی شود.

سوالات متداول بیت کوین کش

آیا بیت کوین کش بهتر از بیت کوین است؟

در حالی که بیت‌کوین و بیت‌کوین کش شباهت‌های زیادی دارند، هر دو دارای ویژگی‌های متمایز هستند که آنها را متمایز می‌کند. انتخاب BCH نسبت به BTC (یا برعکس) یک موضوع ترجیحی شخصی است.
با این حال، هیچ کس نیازی به انتخاب طرف ندارد، زیرا هر کاربر می تواند هر دوی این ارزهای دیجیتال را در کریپتومات بخرد، بفروشد، نگه دارد یا مبادله کند.

بیت کوین کش چگونه مقیاس بیشتری خواهد داشت؟

بیت کوین کش تصمیم گرفت از هیچ فناوری زنجیره جانبی یا لایه دوم استفاده نکند، به این معنی که قصد دارند تنها با افزایش اندازه بلوک خود مقیاس شوند.

نحوه خرید بیت کوین کش (BCH)

خرید بیت کوین کش (BCH) به سادگی بازدید از راهنمای ما در مورد نحوه خرید بیت کوین کش است .

نحوه فروش بیت کوین کش (BCH)

اگر از قبل مالک بیت‌کوین کش هستید و آن را در کیف پول صرافی کریپتومات نگه می‌دارید، می‌توانید با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

قیمت بیت کوین کش

قیمت فعلی بیت کوین کش 211.55 یورو است. حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین کش 177,566,861 یورو است . بیت کوین کش در حال حاضر با ارزش کل بازار، با ارزش بازار 4,069,881,814 یورو در رتبه 16 در بین تمام ارزهای دیجیتال قرار دارد . دارای عرضه در گردش 19,515,894 BCH و حداکثر. عرضه 21 میلیون BCH است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *