وبلاگ

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

arz-dijital-eos-chist-ak-01

ارز دیجیتال ایاس چیست؟ یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که توسعه، میزبانی و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز در مقیاس تجاری را امکان‌پذیر می‌سازد. EOS از تمام عملکردهای اصلی مورد نیاز برای اجازه دادن به مشاغل و افراد برای ایجاد این dApps به روشی تقریباً مشابه با نحوه ایجاد برنامه های وب سنتی پشتیبانی می کند.

EOS توانایی ارائه دسترسی ایمن و احراز هویت، میزبانی داده، مدیریت استفاده، مجوز و ارتباط بین dApps و اینترنت را دارد. برخی حتی نحوه عملکرد EOS را با فروشگاه Play Google یا App Store اپل مقایسه می کنند.

EOS چگونه کار می کند؟

هدف EOS ایجاد یک بلاک چین غیرمتمرکز است که می تواند تراکنش ها را فوق سریع و رایگان پردازش کند و همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. EOS با ارائه خدمات خارج از جعبه مانند ذخیره سازی ابری، احراز هویت کاربر و میزبانی سرور تلاش می کند تا به عنوان یک سیستم عامل عمل کند.

این قرار است توسعه dApps را فوق العاده ساده و کارآمد کند. برای استفاده از بلاک چین و منابع EOS، توسعه‌دهندگان باید توکن‌های EOS را در اختیار داشته باشند – آن‌ها واقعاً برای استفاده از EOS نیازی به پرداخت هزینه ندارند، فقط باید مقداری سکه برای دسترسی به آن نگه دارند. در برخی موارد، EOS شبیه اتریوم است. هر دوی آنها قادر به میزبانی dAppهایی هستند که با استفاده از قراردادهای هوشمند ساخته شده اند.

اما یکی از تفاوت‌های اصلی این است که EOS برای پردازش هزاران تراکنش در ثانیه ساخته شده است در حالی که اتریوم قادر به پردازش 15 تراکنش در ثانیه است. EOS این امکان را فراهم می کند زیرا یک لایه اضافی در بالای اتریوم که از دستگاه ماینر هم استخراج می شود اضافه می کند و مشکلات مقیاس پذیری را حل می کند. با این حال، این بدان معناست که ارزش بازار EOS به طور دائم به اتریوم مرتبط است.

خوراکی های کلیدی

 • EOS یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین است که امکان توسعه برنامه های کاربردی تجاری یا DApps را فراهم می کند.
 • EOS از دسترسی ایمن و احراز هویت، مجوز، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین DApps و اینترنت پشتیبانی می کند.
 • EOS.IO معماری سیستم است.
 • توکن EOS ارز رمزنگاری شده شبکه است.
 • رقیب اصلی آن، پلتفرم بهتر اتریوم است.

مزایای کلیدی EOS چیست؟

 • مقیاس پذیری : همانطور که قبلاً ذکر شد، EOS برای توسعه dApps در مقیاس صنعتی طراحی شده است. این بسیار مقیاس پذیرتر و کاربرپسندتر است (همراه با یک جعبه ابزار وب برای توسعه رابط و رابط های خودتوصیف) از آنچه می توان با بلاک چین های فعلی به دست آورد.
 • رایگان برای همه : هدف این پلتفرم این است که توسعه دهندگان را قادر سازد برنامه های کاربردی ایجاد کنند که دسترسی به آن برای کاربران بلاک چین رایگان است و مزایای پلتفرم را برای همه باز کند.
 • توکن ابزاری : توکن بومی EOS یک توکن کاربردی است، به این معنی که هم پهنای باند و هم فضای ذخیره‌سازی روی بلاک چین را به دارندگان می‌دهد که متناسب با کل سهام است (به عنوان مثال، داشتن 1٪ از توکن‌های EOS امکان استفاده تا 1٪ را می‌دهد. از پهنای باند بلاک چین).
 • مشکل گاز را حل می کند : EOS توان عملیاتی بالای BitShares و Graphene را با قابلیت های قرارداد هوشمند شگفت انگیز اتریوم ترکیب می کند و همچنین مشکل قیمت گاز را حل می کند. بنابراین، به طور خلاصه، رایگان و سریعتر و مقیاس پذیرتر از هر بلاک چین دیگر مبتنی بر اتریوم است.

ویژگی های فنی EOS چیست؟

بنابراین، فرصت های EOS چیست؟ پاسخ شامل ویژگی های فنی ارائه شده توسط پلتفرم بلاک چین EOS است که در زیر لیست شده است.

 • مقیاس پذیری مقیاس پذیری
  (یا تعداد تراکنش های انجام شده در هر ثانیه) یک نگرانی قابل توجه برای اکثر پلتفرم های بلاک چین است، زیرا تراکنش های بلاک چین به هر گره در شبکه نیاز دارد تا برای هر چیزی به توافق برسند. این امر بر تجربه کاربر تأثیر منفی می‌گذارد. برای مثال، ویزا 1667 تراکنش در ثانیه را مدیریت می‌کند، در حالی که Paypal 193 تراکنش در ثانیه را مدیریت می‌کند. در مقابل، بیت کوین تنها 3-4 تراکنش در ثانیه انجام می دهد، در حالی که اتریوم با 20 تراکنش در ثانیه کمی بهتر است. EOS ادعا می کند که به دلیل مکانیسم اثبات سهام توزیع شده (DPOS) توانایی پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه را دارد.
 • انعطاف پذیری
  در سال 2016، یک آسیب پذیری کد در اتریوم مورد سوء استفاده قرار گرفت. این امر منجر به حذف تقریباً یک سوم از وجوهی که توسط سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) (یک صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز که توسط اتریوم آغاز شده است) از بین رفت. کل سیستم متوقف شد. اتریوم باید هارد فورک می شد، که منجر به دو بلاک چین مجزا با ارز دیجیتال خاص خود می شد.
 1. اتریوم کلاسیک – بلاک چینی که همچنان از قوانین اعتبارسنجی قدیمی استفاده می‌کرد
 2. اتریوم – بلاک چین با مجموعه جدیدی از قوانین اعتبارسنجی. EOS ادعا می کند که به دلیل مکانیسم DPOS امنیت را از چنین آسیب پذیری هایی تأمین می کند. در خطاها یا حملات dApp، تولیدکنندگان بلوک منتخب می توانند dApp را تا زمانی که سیستم بازیابی شود مسدود کنند.
 • Permission Schema
  EOS دارای یک سیستم مجوز جامع برای ایجاد طرح‌های مجوز سفارشی برای موقعیت‌های مختلف تجاری است. برای مثال، می‌توانید یک مجوز سفارشی برای محافظت از یک ویژگی خاص قرارداد هوشمند EOS ایجاد کنید. همچنین می توانید مقامات مورد نیاز برای فراخوانی یک تابع قرارداد هوشمند EOS را در چندین حساب با وزن های مختلف تقسیم کنید. این ویژگی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بدون اختراع مجدد چرخ، برنامه های کاربردی قوی بسازند.
 • قابلیت ارتقا همه dApp های مستقر در پلت فرم بلاک چین EOS قابل ارتقا هستند. این بدان معناست که کاربران می توانند مجاز به استقرار اصلاح کد، افزودن/تغییر ویژگی ها و تغییر منطق برنامه باشند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را بدون پیوستن دائمی به یک باگ تمدید کنند. همچنین امکان استقرار قراردادهای هوشمند EOS غیرقابل برگشت وجود دارد. اما چنین تصمیماتی بر اساس صلاحدید توسعه دهندگان است و نه به دلیل محدودیت های پروتکل.
 • مصرف انرژی کمتر EOS به دلیل DPOS پلتفرمی کم مصرف انرژی نسبت به سایرین است.
 • حاکمیت در EOS، حاکمیت با تنظیم صلاحیت قضایی و انتخاب قانون، همراه با قوانین پذیرفته شده دوجانبه حفظ می شود. این امر از طریق قانون اساسی الزام آور قانونی به دست می آید. هر تراکنش در EOS به هش قانون اساسی پیوست شده به امضا نیاز دارد، که اساساً کاربران را به قانون اساسی متصل می کند.
 • پردازش موازی EOS پردازش موازی قراردادهای هوشمند را از طریق:
  1. مقیاس پذیری افقی در مقیاس پذیری افقی، نرخ تراکنش با افزودن سیستم ها و رایانه های بیشتر به مجموعه منابع بهبود می یابد. در مقابل، مقیاس پذیری عمودی با افزودن قدرت پردازش بیشتر، نرخ تراکنش را افزایش می دهد.
  2. ارتباط ناهمزمان همه طرف های درگیر برای برقراری ارتباط نیازی به حضور همزمان ندارند.
  3. قابلیت همکاری به توانایی یک سیستم کامپیوتری برای تبادل و استفاده معنادار از اطلاعات اشاره دارد.
 • سیستم عامل غیرمتمرکز اتریوم به عنوان یک ابر رایانه غیرمتمرکز عمل می کند. در مقابل، EOS یک سیستم عامل غیرمتمرکز است که به EOS در ارائه طیف گسترده ای از ویژگی های تجاری و کاربر پسند کمک می کند.

بنیانگذاران EOS چه کسانی هستند؟

پروتکل EOS در سال 2017 توسط شرکتی به نام Block.one تاسیس شد. این شرکت توسط دن لاریمر و برندان بلومر رهبری می شد (و هنوز هم هست). Larimer نام بسیار قابل توجهی در میان توسعه دهندگان بلاک چین است زیرا او (قبل از توسعه EOS) اولین صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال BitShares و همچنین اولین پروژه رسانه اجتماعی رمزنگاری Steemit را طراحی کرده بود. Larimer در حال حاضر سمت مدیر ارشد فناوری Block.one را اشغال می کند، جایی که او معمار اصلی نرم افزار EOS است.

پروژه EOS از طریق یک ICO یک ساله که در 26 ژوئن 2017 آغاز شد، به حیات خود ادامه داد. Block.one در نهایت 1 میلیارد توکن به فروش رساند که به درآمد کلان 4 میلیارد دلاری شرکت رسید. این فروش توکن یکی از بزرگترین رویدادهای ICO در تاریخ صنعت ارزهای دیجیتال بود.

چه چیزی EOS را منحصر به فرد می کند؟

EOS یک پروژه رمزنگاری منحصر به فرد است زیرا چندین ویژگی مهم را در بر می گیرد، مانند:

 • مقیاس پذیری – یکی از بزرگترین مشکلات ارزهای رمزنگاری شده تعادل عدم تمرکز و مقیاس پذیری است. اکوسیستم EOS به دلیل مکانیزم اجماع Delegated Proof of Stake (DPoS) توانایی پردازش حدود 1 میلیون تراکنش در ثانیه را دارد. پروژه EOS با استفاده از پردازش موازی به چنین توان عملیاتی بالایی دست می یابد.
 • انعطاف پذیری – برخلاف اتریوم که به طور بالقوه می تواند قربانی حملات DAO شود، EOS راه حلی برای این مشکل ایجاد کرده است. پلتفرم می تواند گره ای را که چنین تراکنشی را پردازش می کند متوقف کند و تنها پس از رفع این مشکل به پردازش تراکنش های جدید بازگردد.
 • تمرکززدایی – در حالی که اتریوم اغلب به عنوان ابررایانه غیرمتمرکز شناخته می شود، پلتفرم EOS را می توان یک سیستم عامل غیرمتمرکز در نظر گرفت.

چه چیزی به EOS ارزش می دهد؟

ارزش EOS از توانایی آن برای عمل به عنوان یک پلت فرم برای قراردادهای هوشمند و ایجاد dApp ناشی می شود. این ویژگی آن را به یکی از معدود پلتفرم‌هایی تبدیل می‌کند که می‌توان آن را یک «معامله بسته کامل» در نظر گرفت. علاوه بر این، اقتصاد توکن و ساختار آن به کاربرانش این امکان را می‌دهد تا به طور فعال بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری باشند، که این ویژگی بسیاری در فضای بلاک چین است.

چند سکه EOS.io (EOS) در گردش است؟

در حال حاضر کمی بیش از 950 میلیون توکن EOS از مجموع 1,027,411,229 توکن موجود در گردش وجود دارد.

لازم به ذکر است که محدودیتی برای تعداد توکن‌هایی که می‌توان ضرب کرد وجود ندارد، با هر بار ایجاد یک بلوک جدید، توکن‌های جدیدی در گردش منتشر می‌شوند. تعداد کل EOS در گردش را می توان هر سال 5 درصد افزایش داد.

سایر اطلاعات فنی

EOS در تاریخ 29 آوریل 2018 به بالاترین قیمت کنونی (ATH) خود یعنی 22.89 دلار رسید. این پلتفرم در آوریل به بالاترین حد خود رسید در مقایسه با دسامبر 2017 یا ژانویه 2018 (زمانی که سایر ارزهای دیجیتال سطوح بالای خود را ایجاد کردند) به مبانی قوی خود که به آن کمک کرد تا جلو بیفتد. با این حال، عملکرد فعلی قیمت نشان می‌دهد که EOS در مسیر قیمتی نزولی قرار دارد.

ارز دیجیتال ایاس چیست؟ چگونه شبکه EOS ایمن است؟

علاوه بر مکانیسمی که EOS برای ایمن کردن تراکنش‌های خود از آن استفاده می‌کند، EOS.IO رویکردی فعال برای حاکمیت دارد. EOS دارای ویژگی‌هایی است که کاربران را قادر می‌سازد رای دهند و تصمیماتی را برای تغییر قوانین نرم‌افزار اتخاذ کنند.

برگزاری EOS به کاربر این امکان را می‌دهد که در مورد تصمیمات از طریق سهام‌بندی رأی دهد و تولیدکنندگان بلوک وظیفه دارند هر تصمیمی را که تأیید می‌شود انجام دهند. هم دارندگان/ سهامداران و هم تولیدکنندگان بلوک می‌توانند به اصلاح قانون EOS رأی دهند – یک سند حاکمیتی که قوانینی را که توسط کاربران تعیین می‌شود، حفظ می‌کند.

این در نهایت به تولیدکنندگان بلوک EOS قدرت گسترده‌ای بر روی کاربران معمولی شبکه می‌دهد.

به عنوان مثال، تولیدکنندگان بلوک EOS توانایی مسدود کردن حساب‌ها را دارند – این برای امنیت بیشتر شبکه در برابر بازیگران بد در نظر گرفته شده است، با این حال، قدرتی مانند این در تئوری می‌تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. (برای مسدود کردن یک حساب، تنها به ۱۵ نفر از ۲۱ تولیدکننده بلوک EOS نیاز است تا با هم رای دهند)

نحوه استفاده از EOS

به طور طبیعی، استفاده اولیه از EOS، مشارکت در مکانیسم DPoS آن و مشارکت در حاکمیت شبکه است. با این حال، بسته به بازار، EOS را می توان هم به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری سوداگرانه و هم به عنوان وسیله پرداخت استفاده کرد – به لطف تراکنش های فوری و بی احساس آن. با این اوصاف، EOS به اندازه برخی ارزهای دیجیتال دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و این پلتفرم در بخش dApp استفاده بسیار کمی داشته است.

نحوه انتخاب کیف پول EOS

نوع کیف پول EOS.io (EOS) که انتخاب می کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می خواهید از آن برای چه استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید. کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می کند. هر دو Ledger و Trezor فضای ذخیره سازی EOS را ارائه می دهند. کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را در بر گیرند و گزینه گران‌تری هستند.

به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از EOS برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند. کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی موبایل هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند. با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند.

کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از EOS یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌تر باشند. کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. 

با این حال، آن‌ها کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند از امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برخوردار باشند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت EOS خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر یا برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب هستند.

Kriptomat یک راه حل امن برای ذخیره سازی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد توکن های EOS خود را بدون دردسر ذخیره و مبادله کنید. ذخیره سازی EOS خود با Kriptomat امنیت در سطح سازمانی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند. خرید و فروش EOS، یا مبادله آنها با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

سوالات متداول EOS

آیا Block.One EOS را کنترل می کند؟

در حالی که Block.One توسعه دهنده اصلی EOS است، اکوسیستم را به هیچ وجه کنترل نمی کند. هر کاربر توانایی رای دادن و مشارکت در فرآیند تصمیم‌گیری را دارد، بنابراین مکانیسم ارتقا را غیرمتمرکز می‌کند و هر کاربر سهامدار را در جهت آینده پروژه درگیر می‌کند.

هزینه تراکنش EOS چقدر است؟

تراکنش‌های EOS بی‌حس می‌شوند، زیرا تمام کارمزدهای مرتبط با تراکنش با پیاده‌سازی مکانیزم مبتنی بر تورم به جای کارمزد حذف می‌شوند.

نبردهای عنصری چیست؟

Elemental Battles یک آموزش گام به گام است که به توسعه دهندگان کمک می کند اولین برنامه بلاک چین خود را در EOS.IO ایجاد کنند. از طریق هشت درس، اصول اولیه توسعه بلاک چین و نحوه ایجاد یک برنامه کاربردی EOS.IO کاملاً کارآمد، از جمله ساخت و راه‌اندازی قرارداد هوشمند خود، به کاربران آموزش داده می‌شود.

نحوه خرید EOS

خرید EOS به آسانی بازدید از صفحه نحوه خرید EOS (EOS) Kriptomat  و انتخاب روش پرداخت دلخواه است.

نحوه فروش EOS

اگر قبلاً صاحب EOS هستید و آن را در کیف پول صرافی Kriptomat نگهداری می‌کنید، می‌توانید با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

قیمت EOS

عوامل متعددی بر قیمت EOS تأثیر می‌گذارند ، از جمله جریان‌های ورودی و خروجی مبادلات، احساسات، تحولات فنی و اساسی، چرخه اخبار و محیط کلی اقتصادی. با این حال، در نهایت، قیمت EOS در هر لحظه با خرید و فروش تجمعی میلیون‌ها شرکت‌کننده در سراسر جهان تعیین می‌شود. می‌توانید با استفاده از صرافی‌های رمزنگاری مانند کریپتومات یا یکی از بسیاری از خدمات مختلف ردیابی ارزهای دیجیتال، از آخرین قیمت‌ها و اخبار به‌روز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *