وبلاگ

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟

tafavot-bitcoin-va-bitcoincash-chist-ak-01

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟ درباره تاریخچه، سرعت تراکنش، اندازه بلوک و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید. دریابید که کدام یک برای شما مناسب است. اگرچه بیت‌کوین و بیت‌کوین کش نام‌های شناخته شده‌ای در صنعت ارزهای دیجیتال هستند، اما تعدادی تمایز فنی مهم بین این دو وجود دارد که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته‌اند.

بیت کوین

در جولای 2017، بین 80 تا 90 درصد از استخرهای استخراج و کسب و کارهایی که بیت کوین را پردازش می کنند، تصمیم گرفتند از مکانیزم شاهد جداگانه استفاده کنند. این ارتقا، مقدار داده‌هایی را که باید در هر بلوک بررسی شوند، با انتقال داده‌های امضا از بلوک داده‌هایی که باید در هر تراکنش باید پردازش شوند، به یک بلوک توسعه‌یافته کاهش می‌دهد. این تغییر فنی مهم است زیرا تصور می‌شود که داده‌های امضا تا 65 درصد از داده‌های پردازش شده در هر بلوک را تشکیل می‌دهند.

موضوع افزایش اندازه بلاک از 1 مگابایت به 2 مگابایت در سال های 2017 و 2018 تشدید شد. در فوریه 2019، متوسط ​​اندازه بلاک بیت کوین به 1.305 مگابایت افزایش یافت و رکوردهای قبلی را شکست. تا 31 ژانویه 2022، متوسط ​​اندازه بلوک 1.39 مگابایت بود. اندازه بلوک بزرگتر به مقیاس موثرتر بیت کوین کمک می کند.

با وجود نرخ پذیرش ثابت برای پروتکل، تحقیقاتی که در سپتامبر 2017 توسط صرافی ارزهای دیجیتال BitMEX منتشر شد، نشان داد که اجرای SegWit به رشد اندازه بلوک کمک کرده است. SegWit2 نامی بود که به پیشنهادهایی داده می شد که اندازه بلوک را افزایش می داد و SegWit را اعمال می کرد.

بیت کوین کش 

وضعیت بیت کوین کش متفاوت است. بیت کوین کش توسط توسعه دهندگان و دستگاه ماینر ساخته شد که هر دو نگران آینده این ارز دیجیتال و توانایی رشد آن بودند. با این حال، این افراد در مورد استفاده از فناوری شاهد جدا شده اندکی ملاحظات داشتند.

آنها گفتند SegWit2 نتوانست به طرح اولیه ساتوشی ناکاموتو پایبند باشد و نتوانست به اندازه کافی مشکل اساسی مقیاس پذیری را برطرف کند. ساتوشی ناکاموتو مخترع ناشناس فناوری بلاک چین است که زیربنای ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، نگرانی هایی وجود داشت که پذیرش SegWit2 تمرکززدایی و دموکراتیزه شدن ارز را تضعیف کند زیرا روند انجام این کار هر چیزی جز واضح بود.

بسیاری از ماینرها و توسعه دهندگان در آگوست 2017 یک “هارد فورک” را آغاز کردند که در واقع منجر به ایجاد ارز جدیدی به نام بیت کوین کش (BCH) شد. یکی از جنبه های کلیدی که BCH را از بیت کوین متمایز می کند، بلاک چین و مجموعه پروتکل های آن است.

BCH اندازه بلوک بهبودیافته 8 مگابایتی را با درجه سختی متغیر برای تسریع روند تأیید و در عین حال تضمین وجود زنجیره و سرعت تأیید تراکنش بدون توجه به تعداد ماینرهایی که از آن پشتیبانی می کنند، معرفی کرد. تا مارس 2022، حداکثر اندازه بلوک BCH چهار برابر شد و به 32 مگابایت رسید.

در نتیجه، کارمزدهای پردازش تراکنش در شبکه بیت کوین کش معمولا کمتر از هزینه های موجود در شبکه بیت کوین است و زمان انتظار نیز کاهش می یابد. شبکه بیت کوین کش نسبت به شبکه بیت کوین نرخ تراکنش قابل توجهی بالاتری دارد. با این حال، اشکالات خاصی در زمان سریعتر تأیید تراکنش وجود دارد. برای مثال، بلوک های بزرگتر BCH ممکن است امنیت شبکه بیت کوین را به خطر بیندازند. کاربران BCH ممکن است متوجه شوند که در مقایسه با بیت کوین، که همچنان محبوب ترین ارز رمزنگاری شده و از نظر ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال است، BCH دارای نقدینگی و کاربرد واقعی کمتری است.

از زمان فورک بیت کوین کش، بحث در مورد مقیاس پذیری، پردازش تراکنش ها و بلاک ها ادامه داشته است. در نوامبر 2018، شبکه بیت‌کوین کش دچار انشعاب سخت شد که منجر به ایجاد بیت کوین SV، نوع دیگری از ارزهای دیجیتال شد. بیت کوین SV به گونه ای ساخته شد که هدف اولیه ساتوشی ناکاموتو برای بیت کوین، که در وایت پیپر بیت کوین در مورد آن نوشته بود، در حالی که تغییراتی برای بهبود مقیاس پذیری و زمان تراکنش انجام می شد، حفظ شود. هیچ نشانه روشنی مبنی بر پایان یافتن بحث در مورد آینده بیت کوین وجود ندارد. بیایید بیشتر در مورد بیت کوین در مقابل بیت کوین کش مطالعه کنیم. 

آیا باید بیت کوین کش بخرید یا بیت کوین؟

اینکه آیا شما باید بیت کوین کش یا بیت کوین بخرید بستگی به این دارد که آیا به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت هستید یا چیزی برای استفاده برای تراکنش ها. هنگامی که در بیت کوین اندازه گیری شد، قیمت BCH از زمان شروع آن به طور پیوسته کاهش یافته است. منطقی است که بیت کوین اصلی باید به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن تر عمل کند.»

گبینگ افزود: «اگر یک بلاک چین را برای تراکنش انتخاب کنید، BCH در بسیاری از مکان‌هایی که BTC را می‌پذیرند پذیرفته می‌شود و به دلیل اندازه بزرگتر بلاک و استفاده کمتر از آن زنجیره، می‌توان از آن با هزینه‌های تقریباً صفر استفاده کرد.» .

مانند هر سرمایه گذاری در رمزارز، ستاره هشدار می دهد که باید مراقب باشید. هرکسی که قصد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین یا بیت‌کوین کش را دارد، باید در نظر بگیرد که آیا می‌تواند یک طبقه دارایی نوسان، یعنی همان کریپتو را جذب کند یا خیر. او همچنین خاطرنشان کرد که کسانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری‌های نوظهور هستند، می‌توانند با گسترش افق خود فراتر از محبوب‌ترین گزینه‌ها مانند بیت‌کوین و اتریوم سود ببرند.

کمیسیون سرمایه گذاری و اوراق بهادار استرالیا (ASIC) همچنین خاطرنشان می کند که ارزهای دیجیتال تا حد زیادی غیرقانونی هستند، بسیار نوسان هستند و بسیاری از سرمایه گذاران استرالیایی کلاهبرداری شده اند.

در حالی که مفهوم بیت کوین کش دارای پتانسیل هایی است، اما هنوز به هدف عالی خود یعنی جایگزینی بیت کوین اصلی نرسیده است. اگر به عنوان یک وسیله مبادله پذیرفته‌شده‌تر شروع به کار کند، ممکن است برادر بزرگ‌تر و بزرگ‌تر خود را به پولش برساند.

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟ بیت کوین در مقابل بیت کوین کش

1. سرعت و هزینه های تراکنش

برخلاف بیت کوین، بیت کوین کش دارای کارمزد تراکنش کمتری است و سرعت انتقال داده را افزایش می دهد. در نتیجه، افراد بیشتری می توانند به طور همزمان ارزهای رمزنگاری شده را در آغوش بگیرند. اما در مقایسه با بیت کوین، ارز دیجیتال هنوز سطح اعتماد مشتری را ندارد.

2. ارزش هر سرمایه گذاری

قیمت بیت کوین به مراتب بیشتر از بیت کوین کش است که یک تمایز آشکار است. با این حال بدیهی است که افزایش ارزش برای یک سرمایه گذار مهمتر از قیمت خرید است.

3. بهینه سازی اندازه بلوک

برخلاف بیت کوین که محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی دارد، بیت کوین کش دارای محدودیت اندازه بلوک 32 مگابایتی است. این باعث می‌شود که ارز دیجیتال مقیاس‌پذیرتر و انعطاف‌پذیرتر باشد، بنابراین می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در ثانیه انجام دهد و آسیب کمتری به محیط زیست وارد کند. با توجه به ارز، 200 تراکنش در هر ثانیه هزینه های تراکنش را کاهش می دهد.

4. صدور ژتون

پروژه ها باید از لایه Omni، بستری برای ساخت و تجارت دارایی ها و ارزهای دیجیتال منحصر به فرد، به منظور صدور توکن از طریق شبکه بیت کوین استفاده کنند. در مقابل، بیت کوین کش از پروتکل ساده لجر یا SLP استفاده می کند. این پروتکل امکان ایجاد توکن هایی را با استفاده از بیت کوین کش به روشی مشابه بلاک چین اتریوم فراهم می کند. 

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT که ممکن است جدا از یکدیگر نگهداری شوند، به همین ترتیب توسط پروتکل SLP پشتیبانی می‌شوند. با این وجود، در مقایسه با اتریوم و حتی سایر بلاک‌چین‌ها، بیت‌کوین کش سطح پذیرش مشابهی را ندیده است.

5. پشتیبانی از قراردادهای هوشمند

علیرغم تلاش‌های فعلی برای کمک به ایجاد خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای ارز دیجیتال، بیت‌کوین اکنون اجازه قراردادهای هوشمند را نمی‌دهد. برای فعال کردن عملیات پیچیده تر در مقایسه با تراکنش های ساده ای که توسط بیت کوین امکان پذیر شده است، توسعه دهندگان بیت کوین کش می توانند از زبان های قرارداد هوشمند مانند Cash Script استفاده کنند.

6. گزینه “تعویض با شارژ” وجود ندارد

به لطف مکانیزمی به نام جایگزینی با کارمزد، می‌توان تراکنش‌های تایید نشده را لغو کرد یا دو بار در بیت کوین (BTC) خرج کرد. از آنجایی که تراکنش‌های تایید نشده نهایی هستند، حذف این ویژگی در پروتکل بیت‌کوین کش (BCH) ارز دیجیتال را ایمن‌تر می‌کند.

همچنین، امکان انتقال سریع مبالغ کوچک را فراهم می کند. با آغاز ارتقای پروتکل آن در ماه مه 2021، محدودیت تراکنش زنجیره ای تایید نشده این ارز دیجیتال که قبلاً 50 تعیین شده بود، برداشته شد و چک های خرج مضاعف اجرا شد. این امر باعث شد بیت‌کوین کش به عنوان یک روش پرداخت در شرایطی که بسیاری از تراکنش‌های کم ارزش نیاز به پردازش سریع دارند، سودمندتر شود.

کدام بهتر است: BTC و BCH؟

ارزهای رمزپایه ریسکی هستند زیرا ارزش آنها ممکن است نوسان داشته باشد. اکثر صرافی های بزرگ بیت کوین و بیت کوین کش را ارائه می کنند، اگرچه برخی از سرمایه گذاران ممکن است به دلیل قیمت بالای بیت کوین از شروع به کار منصرف شوند. اگر می‌خواهید با سرمایه‌گذاری که از بسیاری جهات شبیه بیت‌کوین است شروع کنید، بیت‌کوین کش می‌تواند انتخاب عاقلانه‌ای باشد.

اما در نظر گرفتن تفاوت فلسفی بین این دو ارز نیز مهم است. بیت کوین کش انتخاب بهتری برای افرادی است که می خواهند هر روز از ارزهای دیجیتال استفاده کنند، اما بیت کوین ممکن است انتخاب بهتری برای سرمایه گذارانی باشد که خواهان ذخیره طولانی مدت ارزش هستند.

در نظر داشته باشید که اگر به فکر خرید ارزهای دیجیتال هستید، احتمالات دیگری نیز وجود دارد، زیرا این دو تنها نیستند. در نتیجه هارد فورک های مکرر بیت کوین، که ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین SV و بیت کوین گلد را ایجاد کرد، سکه های زیادی برای انتخاب وجود دارد که هر کدام استراتژی و هدف خاص خود را دارند. بنابراین، اگر قصد خرید ارز دیجیتال را دارید، مراقب باشید که همه گزینه‌های جایگزین خود را در نظر بگیرید.

بیت کوین کش در مقابل بیت کوین: ویژگی های BHC

فورک بیت کوین کش برای به دست آوردن اندازه بلوک بزرگتر و همچنین برای اطمینان از پردازش سریع تر تراکنش انجام شد. بیت کوین کش به جای اندازه بلوک ۱ مگابایتی، ۸ مگابایت دارد. در اصل، این ایده بسیار ساده بود: با ترکیب اندازه بلوک های بزرگتر و تقاضای کمتر در شبکه بیت کوین کش، مردم می توانند با خیال راحت تر و با هزینه های قابل توجهی کمتر تراکنش کنند. با این حال، تقاضا برای BCH به سرعت افزایش یافت و مشکلی مشابه با بیت کوین ایجاد کرد. سنت ها را فقط می شد با تردید پردازش کرد. به همین دلیل حجم بلوک از 8 مگابایت به 32 مگابایت افزایش یافته است.

این فضای ذخیره‌سازی بزرگتر به این معنی است که تراکنش‌ها سریع‌تر پردازش می‌شوند، اما همچنین به ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند، جایی که استخراج‌کنندگان خصوصی به محدودیت‌های خود می‌رسند. دقیقاً به همین دلیل است که بیت کوین کش مورد انتقاد قرار می گیرد، زیرا استخراج از این طریق متمرکز است و در درجه اول از طریق ارائه دهندگان سازمانی امکان پذیر است.

چه ویژگی هایی بیت کوین کش را به عنوان یک وسیله مبادله موفق تعریف می کند؟

بیت‌کوین کش امکان پرداخت‌های همتا به همتا را بین کاربران فراهم می‌کند، مانند پول معمولی. هزینه‌های ارسال بیت‌کوین کش معمولاً چند پنی یا کمتر است، بسته به اینکه شرکت‌کنندگان از نظر فیزیکی در کجا قرار دارند، و تسویه حساب تقریباً بلافاصله انجام می‌شود. این ویژگی ها امکان استفاده از بیت کوین کش را در معاملات بزرگ و کوچک فراهم می کند.

نحوه خرید بیت کوین کش

بیت‌کوین کش به‌طور گسترده در صرافی‌های ارزهای رمزپایه مانند کوین‌بیس و کراکن در دسترس است. شما یک حساب راه اندازی می کنید، پول نقد واریز می کنید و سپس از آن برای خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین کش استفاده می کنید. همچنین می توانید بیت کوین کش را در پلتفرم هایی مانند پی پال خریداری کنید. پس از خرید بیت کوین کش، سکه های خود را به عنوان سرمایه گذاری در یک کیف پول رمزنگاری نگه دارید، آنها را با سکه های دیگر مبادله کنید یا از آنها برای تراکنش استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بیت کوین کش به دلیل مشکلات برندسازی با مشکلاتی مواجه شده است. به عنوان مثال، صرافی رمزارز OKCoin در اوایل سال 2021 بیت کوین کش را از فهرست خارج کرد زیرا آنها فکر می کردند ممکن است سرمایه گذارانی را که هم بیت کوین کش و هم بیت کوین را در یک سیستم ارائه می دهند، سردرگم کند.

بیت کوین کش در مقابل بیت کوین: کیف پول

اگر می خواهید بیت کوین یا بیت کوین کش را مستقیما بخرید، به یک کیف پول نیاز دارید. همین امر در مورد سایر ارزهای اینترنتی مانند خرید ریپل نیز صدق می کند . کیف پول برای مدیریت واحدها و انجام این کار تا حد امکان ایمن. راه حل های کیف پول مختلفی وجود دارد که به کیف پول های آنلاین و آفلاین دسته بندی می شوند.

کیف پول‌های رمزنگاری آنلاین این مزیت را دارند که می‌توانند به صورت انعطاف‌پذیر استفاده شوند و بنابراین اغلب برای پرداخت‌های روزمره با بیت‌کوین استفاده می‌شوند. با این حال، آنها یک خطر امنیتی دارند زیرا اتصال به اینترنت دسترسی هکرها به کیف پول و سرقت سکه ها را بسیار آسان تر می کند.

گزارش های متعدد رسانه ای از گذشته نشان می دهد که این کار چقدر آسان است. گزینه ذخیره سازی بسیار ایمن تر، کیف پول آفلاین است که به عنوان کیف پول سخت افزاری یا کیف پول کاغذی موجود است. بیت کوین کش در مقابل بیت کوین – این سوال مطرح نمی شود زیرا هر دو ارز اینترنتی را می توان در کیف پول ها ارجاع داد.

اما راه دیگری نیز برای بهره مندی از ارز دیجیتال بدون نیاز به مالکیت مستقیم آن یا نگرانی در مورد کیف پول بیت کوین کش وجود دارد. با nextmarkets شما این فرصت را دارید که در مورد تغییرات ارزهای دیجیتال با استفاده از قراردادها برای تفاوت یا به اختصار CFD ها حدس و گمان کنید. این بدان معنی است که شما می توانید با سرعت بیشتری سود کنید.

خط پایین 

بحث در مورد اینکه آیا بیت‌کوین به‌عنوان یک روش پرداخت پذیرفته خواهد شد یا نه، هنوز بسیار زنده است و به نظر نمی‌رسد به جایی برسد. به طور طبیعی، همانطور که سرمایه گذاران به دنبال بهره مندی از پذیرش گسترده آن هستند، استفاده و محبوبیت بیت کوین با سرعت ثابتی در حال رشد است.

با وجود نرخ تراکنش ضعیف، بیت کوین در شرایطی که سرعت مهم نیست، مانند خرید املاک و مستغلات، مفید است. برخی از مشاغل شناخته شده در حال حاضر از فناوری هایی استفاده می کنند تا امکان استفاده از بیت کوین را برای تراکنش های استاندارد فراهم کنند.

سوالات متداول – بیت کوین کش در مقابل بیت کوین

1) ارزش بازار بیت کوین کش با بیت کوین چه تفاوتی دارد؟

با استفاده از این معیار، بیت‌کوین کش با ارزش بازار ۴.۴۸ میلیارد دلار در ۲۲ مارس ۲۰۲۲ در رتبه ۲۴ در میان ارزهای دیجیتال قرار گرفت. در مقام مقایسه، اتریوم که با ارزش بازار 360.82 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار داشت، اندازه بازار 808.37 میلیارد دلاری داشت که بیت کوین را تا حد زیادی به بزرگترین ارز دیجیتال تبدیل کرد.

2) عرضه کل بیت کوین کش چقدر است؟

با بیت کوین، تنها ۲۱ میلیون سکه روی هم در بیت کوین کش وجود خواهد داشت. بر اساس یک جدول زمانی از پیش تعیین شده، سرعت انتشار سکه های جدید نسبت به عرضه در گردش به طور پیوسته کاهش می یابد و این نرخ تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *