وبلاگ

لانچ پد ارزهای دیجیتال چیست؟

lanch-pad-chist-ak-01

لانچ پد ارزهای دیجیتال چیست؟ ازآنجایی که صنعت کریپتو به شدت در حال گسترش است و بسیاری از پروژه‌ها برای جذب سرمایه برای پروژه‌های خود به دنیای غیرمتمرکز وابسته هستند، سال 2021 تعداد قابل‌توجهی از لانچ پدهای کریپتوهای تازه متولد شده را به ما ارائه کرده است.

لانچ پدهای رمزنگاری که به عنوان انکوباتورهای کریپتو نیز شناخته می شوند، پلتفرم هایی هستند که به پروژه های مبتنی بر بلاک چین اجازه می دهند تا سرمایه خود را افزایش دهند و در عین حال به فروش توکن در مراحل اولیه برای گروه سرمایه گذاران خود دسترسی داشته باشند.

دسترسی به معاملات در مراحل اولیه به معنای قیمت مقرون به صرفه برای سرمایه گذاران قبل از عرضه عمومی در بازار است. همچنین، از آنجایی که هزینه راه‌اندازی در لانچ پد کریپتو کم (یا ناچیز) است، پروژه‌های بیشتری برای جذب سرمایه به سمت لانچ پدها پیش می‌روند.

راه اندازی یک پروژه از طریق لانچ پد امنیت را هم برای بنیانگذاران و هم برای سرمایه گذاران فراهم می کند. لانچ پدهای رمزنگاری برتر دارای یک فرآیند بررسی دقیق برای پروژه های جدید هستند. در مقابل، یک فرآیند KYC (مشتری خود را بشناسید) معمولاً توسط شخص ثالث به عنوان الزامی برای تأیید اعتبار کاربران جدید انجام می شود.

علاوه بر این، راه‌اندازی این پروژه از طریق لانچ پد، امکان دسترسی بنیان‌گذاران جدید به جامعه‌ای از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به کریپتو را فراهم می‌کند که آماده اکتشاف یک پروژه جدید هستند.

لانچ پدهای کریپتو چگونه کار می کنند؟

فروش توکن در لان‌پد از یک رویکرد مبتنی بر بلاک چین برای تشویق سرمایه‌گذاران عادی به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های رمزنگاری در مراحل اولیه با اطمینان از توزیع عادلانه‌تر توکن‌ها استفاده می‌کند. این به این دلیل است که بلاک چین با ردیابی دقیق تخصیص توکن، شفافیت بیشتری را فراهم می کند.

پیش از این، تنها سرمایه گذاران خطرپذیر (VC) و سایر سرمایه گذاران نهادی به این نوع فرصت ها دسترسی داشتند. اما در حال حاضر، با راه‌اندازی کریپتوها، حتی سرمایه‌گذاران خرده‌فروش معمولی نیز می‌توانند با هزینه کم در پروژه‌ای امیدوارکننده سرمایه‌گذاری کنند، قبل از اینکه عمومی شود و قیمت‌ها سر به فلک بکشد. این توزیع توکن عادلانه تر همچنین از پروژه های کریپتو در برابر افت ناگهانی قیمت ناشی از طرح های پمپ و تخلیه محافظت می کند، که نهنگ ها به آن بدنام هستند.

چرا از لانچ پد ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

یک لانچ پد رمزنگاری مزایای متقابل را هم برای سازندگان و هم برای سرمایه گذاران ارائه می دهد. این به عنوان پلی عمل می کند که کارآفرینان و سرمایه گذارانی را که به دنبال سرمایه گذاری در پروژه های رمزنگاری جدید هستند، گرد هم می آورد و در عین حال به شرکت های استارت آپی اجازه می دهد تا برای توسعه سرمایه تولید کنند. به طور همزمان، سرمایه گذاران اولیه این شانس را به دست می آورند که از فرصت های اولیه سود ببرند.

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد استفاده از لانچ پد رمزنگاری آورده شده است:

 • لانچ‌پدها را تحقیق کنید: لانچ‌پدهای کریپتو را بر اساس سابقه و خدمات آن‌ها مقایسه کنید تا موردی را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد.
 • ارسال پیشنهاد پروژه: پس از انتخاب یک لانچ پد، پیشنهاد پروژه خود را برای بررسی و تایید ارسال کنید.
 • ایجاد توکن: پس از تأیید، تیم لانچ‌پد به ایجاد توکن بومی شما، از جمله توکنومیک‌هایی مانند عرضه و توزیع کمک می‌کند.
 • فروش توکن: لان‌پد به راه‌اندازی فروش توکن شما کمک می‌کند، چه از طریق یک قیمت ثابت یا مکانیزم حراج برای سرمایه‌گذاران برای خرید توکن‌ها با وجوه رمزنگاری.
 • مرحله پس از فروش: پس از فروش توکن، تیم Launchpad به لیست کردن توکن شما در صرافی‌های ارز دیجیتال برای نقدینگی کمک می‌کند. آنها همچنین از تلاش های بازاریابی و ایجاد جامعه حمایت خواهند کرد.

ویژگی های خوب لانچ پد ارز دیجیتال چیست؟

یک لانچ پد سکوی رمزنگاری قابل اعتماد دارای ویژگی های کلیدی خاصی است که به اعتبار و اثربخشی آن کمک می کند. این شامل:

 1. شفافیت: یک لانچ پد معتبر اطلاعات روشنی در مورد پروژه هایی که میزبانی می کند، تیم پشت سر آنها و فرآیند فروش توکن ارائه می دهد. شفافیت باعث ایجاد اعتماد در بین سرمایه گذاران و سازندگان پروژه می شود.
 2. اقدامات امنیتی: یک سکوی پرتاب خوب امنیت را در اولویت قرار می دهد و اقدامات قوی برای محافظت از سرمایه سرمایه گذاران و داده های شخصی را اجرا می کند. از فناوری‌های ایمن استفاده می‌کند و حسابرسی‌های کاملی را برای کاهش خطرات انجام می‌دهد.
 3. ارزیابی کامل: فرآیند انتخاب لانچ پد دقیق است و بر پروژه هایی با پتانسیل قوی برای موفقیت تمرکز دارد. ارزیابی کامل از دوام پروژه، تیم، فناوری و تقاضای بازار ضروری است.
 4. تعامل با جامعه: لانچ پدهایی که فعالانه با جامعه خود درگیر می شوند و آنها را در فرآیند انتخاب پروژه مشارکت می دهند، تمایل به ایجاد شبکه های قوی و تقویت حس فراگیری دارند.
 5. پشتیبانی پس از راه‌اندازی: فراتر از فروش توکن، یک لانچ پد قابل اعتماد با کمک به بازاریابی، فهرست‌بندی مبادلات و ایجاد جامعه، به حمایت از پروژه‌ها ادامه می‌دهد و شانس موفقیت پروژه را افزایش می‌دهد.

مزیت لانچ پدهای رمزنگاری چیست؟

لانچ پدها چندین مزیت را برای پروژه ها و سرمایه گذاران ارائه می دهند. این مزایا عبارتند از:

 • مناسب برای مبتدیان: IDO ها کاملاً بدون مجوز هستند و برای فهرست کردن توکن ها در DEX هزینه اندکی یا بدون هزینه دریافت می کنند. تا زمانی که آنها شرایط ورود را برآورده کنند، هر تیمی می تواند پروژه خود را در یک لانچ پد رمزنگاری قرار دهد.
 • ایمن‌تر: از آنجایی که لانچ پدها وجوه کاربر را نگه نمی‌دارند، در برابر نقض‌های امنیتی آسیب‌پذیر نیستند. در عوض، سرمایه گذاران کنترل کامل بر دارایی های خود دارند. تنها پس از پیوند کیف پول، لانچ‌پدها می‌توانند از طریق کیف پول‌های امن به توکن‌ها دسترسی داشته باشند.
 • تقریباً فوراً توکن‌ها را دریافت کنید: توکن‌های مورد علاقه تقریباً بلافاصله قابل معامله هستند و نیازی به دوره انتظار ندارند.
 • بنیانگذاران آنچه را که نیاز دارند – سرمایه برای پیشبرد پروژه‌هایشان – با راه‌اندازی پروژه‌های خود از طریق یک لانچ پد به دست می‌آورند. آنها همچنین در معرض جامعه بزرگی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال قرار می گیرند که از لانچ پد و هر محصول مرتبط استفاده می کنند.
 • سرمایه گذاران اولیه (به ویژه در معاملات VC) معمولاً توکن ها را با قیمت های بسیار پایین تری نسبت به زمانی که توکن به بازار عمومی عرضه می کنند، دریافت می کنند.

انواع لانچ پدهای رمزنگاری چیست؟

1. صفحه راه اندازی اولیه Dex Offering (IDO):

Initial Dex Offering (یا IDO) یک پلت فرم غیرمتمرکز سرمایه گذاری جمعی است که روشی جدید برای جمع آوری سرمایه در صنعت ارزهای دیجیتال است. این نوع جذب سرمایه عموماً با مبادله توکن هایی انجام می شود که نشان دهنده دارایی های مختلف میزبانی شده در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است. هنگامی که یک پروژه یک ارز یا توکن را از طریق یک صرافی نقدینگی غیرمتمرکز منتشر می کند، IDO اغلب انجام می شود.

IDO ها پروتکل هایی را با ابزاری برای درگیر کردن جوامع خود در یک اقتصاد ارائه می دهند که هم محصولات و خدمات آنها را غنی می کند و هم به آنها اجازه می دهد تصمیمات تجاری درستی در مورد دارایی های خود بگیرند. اکثر لانچ پدهای IDO دارای توکن‌های بومی هستند که گاهی اوقات برای مشارکت کاربران در تامین مالی جمعی مورد نیاز است.

2. لانچ پدهای پیشنهادی اولیه NFT (INO):

لان‌چ پد عرضه اولیه NFT (INO) یک مکانیسم جدید تأمین مالی جمعی ارزهای دیجیتال است که بر اساس همان اصول ارائه تعداد محدودی NFT برای فروش است. بسیاری از نوازندگان برجسته، هنرمندان، ورزشکاران و INOها در نتیجه تبلیغات NFT، محبوبیت خود را افزایش داده اند، که هم به نفع سازندگان محتوا و هم برای سرمایه گذاران است. INO مستلزم فروش مجموعه ای از NFT ها به سرمایه گذاران عمومی از طریق لانچ پدها یا بازارها است.

3. لانچ پدهای عرضه اولیه سکه (ICO):

پیشنهادات اولیه سکه (ICO) روشی خلاقانه برای جمع آوری سرمایه با استفاده از ارزهای دیجیتال است. این استراتژی بیشتر در پروژه‌های ارزهای دیجیتال رایج است که هنوز محصول، خدمات یا پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را به طور کامل توسعه نداده‌اند. وجوه جمع‌آوری‌شده در رویدادهای ICO معمولاً به‌صورت بیت‌کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) که از دستگاه ماینر استخراج می شوند دریافت می‌شود، اما در برخی موارد، ارز فیات نیز ممکن است به عنوان پرداخت پذیرفته شود.

به طور معمول، سرمایه‌گذاران در پیشنهادات اولیه سکه شرکت می‌کنند به این امید و انتظار دارند که توکن دیجیتال (یا کوین) و شرکت مرتبط با آن موفق باشند و به طور بالقوه منجر به بازگشت سرمایه (ROI) خوبی برای کسانی شود که حامیان اولیه محسوب می‌شوند.

4. لانچ پدهای پیشنهادی اولیه بازی (IGO):

علیرغم نامشخص بودنشان، لانچ‌پدهای پیشنهادی اولیه بازی، پلتفرم‌هایی هستند که میزبان IGOها، متاورس‌های بازی، پروژه‌های P2E، ابزارهای داخل بازی و بازارهایی برای تجارت بازی‌ها/NFT‌های متاورس هستند. آنها به توسعه دهندگان در جمع آوری سرمایه برای پروژه های خود و کسب درآمد از خلاقیت های توکن شده خود کمک می کنند.

برای تخصیص، لانچ‌پدهای IGO از ساختار لایه‌ای استفاده می‌کنند. هرچه مقدار و مدت زمان توکن شما بیشتر باشد، ردیف شما بالاتر است و اولویت شما و شانس برنده شدن تخصیص تضمین شده بیشتر می شود. IGO هایی مانند Game Starter، Enjin Starter و PlayPad نمونه هایی از IGO هستند.

لانچ پد و مزایای آنها برای اکوسیستم رمزنگاری چیست؟

لانچ‌پت‌های کریپتو چند مزیت ذاتی دارند که می‌توانند هم به سرمایه‌گذاران و هم برای بنیان‌گذاران ارائه دهند، که بر اکوسیستمی که در آن کار می‌کنند نیز تأثیر می‌گذارد.

1. جمع آوری کمک مالی:

هر کسب و کاری در نهایت نیاز به افزایش مقیاس دارد، و جمع آوری کمک های مالی راه اصلی برای رسیدن به مرحله بعدی توسعه است. این موضوع برای پروژه های ارزهای دیجیتال نیز صادق است. لانچ‌پدها روشی جدید برای بنیان‌گذاران یا سازندگان برای جمع‌آوری سرمایه‌هایی هستند که قبلاً دست نیافتنی بودند. لانچ پدهای رمزنگاری نقش مهمی در تأمین بودجه قابل توجه برای توسعه سرمایه گذاری و گسترش کسب و کار دارند. آنها همچنین برای راه اندازی نرم یک ارز دیجیتال قبل از در دسترس قرار دادن آن در صرافی های رمزنگاری ایده آل هستند.

2. سرمایه گذاری در مراحل اولیه:

از آنجایی که سرمایه گذاران زودتر وارد پروژه رمزنگاری می شوند، به شرکت کنندگان اجازه می دهد با کمترین قیمت ممکن وارد شوند و از حداکثر بازده بهره مند شوند. هنگامی که یک توکن پروژه عمومی می شود، قیمت آن می تواند سر به فلک بکشد، بنابراین سرمایه گذاری روی آن در اوایل چرخه عمر آن به عنوان عضوی از هر سکوی راه اندازی ارزهای دیجیتال، کار بیهوده ای است. این به وضوح یکی از دلایل اصلی هجوم سرمایه گذاران به سکوهای راه اندازی ارزهای دیجیتال است.

3. امنیت پروژه ها و قدردانی رمز:

در سال 2022، بیش از 1.6 میلیارد دلار ارز دیجیتال از کاربران به سرقت رفت که از مجموع مقدار سرقت شده در سال های 2020 و 2021 بیشتر بود. این یک خطر امنیتی را برجسته می کند که سرمایه گذاران بالقوه را از سرمایه گذاری در پروژه های ارزهای دیجیتال باز می دارد. از سوی دیگر، لانچ‌پدها کمک می‌کنند زیرا تمام پروژه‌های فهرست‌شده در لان‌پد تأیید شده‌اند و اکوسیستم امن‌تری را برای بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند.

لانچ پدها خطر از دست دادن پول سرمایه گذاران را به دلیل کلاهبرداری یا کلاهبرداری که در آن بنیانگذاران استارتاپ پول سرمایه گذاران خود را می گیرند و در هوا ناپدید می شوند، از بین می برد. جدای از دسترسی زودهنگام به پروژه‌ها، دلیل دیگری که سرمایه‌گذاران به بررسی لان‌پدها می‌پردازند، امکان افزایش ارزش توکن بومی است. زمانی که سرمایه گذاران بر این باورند که یک پروژه ارز دیجیتال در طول زمان افزایش می یابد، آنها را سرمایه گذاران بلندمدت می نامند.

4. ساختمان جامعه:

لانچ‌پدها در طول زمان به توسعه جامعه کمک می‌کنند و زمینه مناسبی را برای وفاداری فراهم می‌کنند و به‌عنوان سخنگوهای غیرمستقیم برای پروژه‌های رمزنگاری که توسط بنیان‌گذاران راه‌اندازی شده‌اند عمل می‌کنند. با رشد پروژه کریپتو، سرمایه گذاران بیشتری به شرکت در پروژه و خرید توکن علاقه مند می شوند.

در یک پلتفرم واحد، توسعه دهندگان پروژه همچنین می توانند به طور مستقیم با سرمایه گذاران خود تعامل داشته باشند. ممکن است جلسات دوره ای برای بحث در مورد به روز رسانی های اخیر پروژه، رفع ترس ها و افزایش مشارکت برگزار شود. سرمایه گذاران از اینکه بخشی از فرآیند ساخت و ساز هستند لذت می برند. پس از همه، آنها برای آن پول گذاشته اند.

5 دلیل برای محبوبیت لانچ پدهای کریپتو

لانچ پدها برای ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران و ابتکارات بیت کوین مفید هستند. مزایای دیگر شامل موارد زیر است:

 1. دسترسی زودهنگام به پروژه‌های هیجان‌انگیز: لانچ پدهای کریپتو ابتدا به سرمایه‌گذاران امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال جدید با پتانسیل رشد سریع در آینده را می‌دهند. سرمایه گذاران ممکن است با سرمایه گذاری اولیه در این ابتکارات، بازده قابل توجهی از سرمایه گذاری خود دریافت کنند.
 2. کاهش ریسک: قبل از انتخاب پروژه‌ها برای تبلیغ در پلتفرم خود، لانچ پدها یک روش غربالگری جامع را انجام می‌دهند. این می تواند به کاهش ریسک سرمایه گذاری در طرح های مشکوک یا شکست خورده کمک کند. پس از خرید، توکن ها بلافاصله بدون نیاز به زمان پردازش در دسترس هستند.
 3. راحتی : لانچ پدهای رمزنگاری با ارائه یک رویکرد ساده، سرمایه گذاری در پروژه های ارزهای دیجیتال جدید را برای طیف وسیع تری از سرمایه گذاران آسان تر می کند. برخی از لانچ پدها هزینه کمی را برای فهرست‌ها دریافت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی‌کنند. سکوهای پرتاب خاصی موانع ورود را کاهش می دهند و شروع یک پروژه را سریع و ساده می کنند.
 4. توسعه جامعه : لانچ‌پدها اغلب به پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید در توسعه جوامع خود کمک می‌کنند، که ممکن است پشتیبانی حیاتی ارائه دهد و به موفقیت پروژه کمک کند.
 5. پشتیبانی فنی : لانچ‌پدها به‌درستی کاربران و پروژه‌ها را ارزیابی می‌کنند و از همه افراد درگیر محافظت می‌کنند. نقض نیز نادر است زیرا سرمایه‌گذاران تمام دارایی‌های خود را به طور کامل در اختیار دارند و لانچ پدها پول کاربر ندارند. پروژه‌های ارزهای دیجیتال جدید اغلب از لان‌پدها پشتیبانی فنی دریافت می‌کنند که می‌تواند به تضمین راه‌اندازی روان و موفق کمک کند. 

آیا لانچ پدهای رمزنگاری امن هستند؟

علاوه بر این، لانچ پدهای کریپتو زیرساخت‌های حیاتی را فراهم می‌کنند که یک محیط امن و شفاف را برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری تشکیل می‌دهند. پروژه‌ها قبل از به دست آوردن جایگاهی در لانچ پد، تحت بازرسی دقیق قرار می‌گیرند و قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری‌های کاربران را کاهش می‌دهند.

چگونه می توانم لانچ پد رمزنگاری را دریافت کنم؟

CoinMarketCap را بررسی کنید تا ببینید از کجا می توانید Yaan Launchpad و با چه ارزهایی بخرید. برای هر ارز رمزنگاری شده، CoinMarketCap لیستی از گزینه های خرید (همچنین به عنوان جفت بازار شناخته می شود) ارائه می دهد. به CoinMarketCap بروید و Yaan Launchpad را جستجو کنید. روی دکمه با برچسب “Market” در نزدیکی نمودار قیمت ضربه بزنید.

برای راه اندازی یک ارز دیجیتال به چه مقدار پول نیاز دارید؟

به طور کلی، میانگین هزینه اکثر پروژه های ارزهای دیجیتال بین 2000 تا 50000 دلار است. این اعداد به چند عامل بستگی دارد که ممکن است بخواهید قبل از ایجاد ارز دیجیتال خود در نظر بگیرید.

لانچ پد چه سودی برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران دارد؟

تحقیق در مورد بهترین لان‌پد قبل از سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی یک پروژه رمزنگاری بسیار مهم است.

برای سرمایه گذاران

برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که این پروژه‌ها ایمن، سودآور هستند و بازده سرمایه‌گذاری قابل قبولی دارند، نگاهی به تعهد لانچ‌پد به امنیت بسیار مهم است. پلتفرم باید بررسی های KYC را انجام دهد، از پروتکل های امنیتی محکم پیروی کند و اقدامات احتیاطی بیشتری برای محافظت از اطلاعات کاربر انجام دهد. هنگام انتخاب، توجه قابل توجهی لازم است زیرا هر لانپپ دارای حداقل شرط بندی متفاوت و مزایایی است.

برای بنیانگذاران

بنیان‌گذارانی که قصد استفاده از لانچ‌پد کریپتو را دارند باید در نظر داشته باشند که این پلتفرم تا چه حد از پروژه‌های مرتبط پشتیبانی می‌کند و آیا جامعه از آن استقبال می‌کند یا خیر. روش بررسی پروژه، معیارها، و عادلانه بودن و قابل اجرا بودن شرایط سکوی پرتاب نیز باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که سایر اعضای انجمن می توانند به ارتقای پروژه ها برای کاربران و حامیان بالقوه کمک کنند، یک انجمن حمایتی می تواند کاملاً مفید باشد.

لانچ پد ارزهای دیجیتال چیست؟آینده لانچ پدهای رمزنگاری:

فرصت‌های نقدینگی: پروژه‌های موفقی که از طریق یک لانچ‌پد معتبر راه‌اندازی می‌شوند ممکن است فهرست‌های سریع‌تری را در صرافی‌های اصلی تجربه کنند و نقدینگی و قابلیت تجارت را افزایش دهند. آینده لانچ پدهای رمزنگاری امیدوارکننده به نظر می رسد، با چندین روند و پیشرفت پیش بینی شده است.

انطباق با مقررات: با بلوغ صنعت کریپتو، لان‌پدها ممکن است نیاز داشته باشند اقدامات انطباق خود را برای همسویی با استانداردهای نظارتی در حال تکامل افزایش دهند .

تنوع: لانچ‌پدها احتمالاً طیف وسیع‌تری از پلتفرم‌های بلاک چین را پشتیبانی می‌کنند و پروژه‌هایی را از اکوسیستم‌های مختلف قادر می‌سازند تا سرمایه جمع‌آوری کنند.

تمرکززدایی: برخی از سکوهای پرتاب ممکن است مدل‌های غیرمتمرکزتری را اتخاذ کنند که به جامعه اجازه می‌دهد نقش بیشتری در انتخاب و مدیریت پروژه ایفا کند.

نتیجه:

لانچ پدهای رمزنگاری به عنوان یکی از اجزای حیاتی اکوسیستم ارزهای دیجیتال ظاهر شده اند و فرصت های منحصر به فردی را به سازندگان و سرمایه گذاران ارائه می دهند. لانچ‌پدها راه‌اندازی پروژه‌های جدید را تسهیل می‌کنند، کارآفرینان را با منابع مالی مرتبط می‌کنند و سرمایه‌گذاران را با دسترسی زودهنگام به فرصت‌های بالقوه فراهم می‌کنند. 

همانطور که صنعت در حال تکامل است، انتظار می رود که لانچرها با پویایی های در حال تغییر سازگار شوند، نوآوری و رشد را در فضای کریپتو تقویت کنند. برای شرکت‌کنندگان ضروری است که قبل از درگیر شدن با هر لانچ پد، تحقیقات کامل و دقت لازم را انجام دهند تا از تجربه‌ای امن و مفید در دنیای سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *