وبلاگ

شیت کوین چیست؟

shitcoin-chist-ak-01

شیت کوین چیست؟ یک ارز دیجیتال با ارزش صفر یا نزدیک به صفر است و هیچ کاربردی ندارد. اصطلاح شیت‌کوین به روشی تحقیرآمیز برای اشاره به آلت‌کوین‌هایی استفاده می‌شود که سعی می‌کنند از موفقیت سایر ارزهای دیجیتال بدون ارائه ارزش به خودی خود سود ببرند.یک شیت‌کوین اغلب بدون هیچ هدفی برای سودمندی علاوه بر حدس و گمان در مورد افزایش قیمت توکن ایجاد می‌شود.

 بسیاری از شیت‌کوین‌ها این واقعیت را پنهان نمی‌کنند که ارزش ذاتی ندارند و حتی سعی می‌کنند با این مفهوم که سرمایه‌گذاری بدی هستند بازی کنند. به این ترتیب، آنها سرمایه‌گذاری‌های بسیار پرخطری در نظر گرفته می‌شوند، زیرا می‌توانند سودهای بزرگی به همراه داشته باشند، اما ارزش بنیادی ندارند و می‌توانند تمام ارزش خود را در بازار نزولی از دست بدهند . 

شیت کوین ها چگونه کار می کنند؟

با معرفی بیت کوین، علاقه به کریپتوکارنسی و همراه با آن، عرضه ارزهای دیجیتال جایگزین افزایش یافت. بسیاری از کسب‌وکارها به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد ارز دیجیتال خود و سوار شدن بر موفقیت بیت کوین هستند. اگرچه بیت کوین دارای عرضه ثابت 21 میلیون سکه است، اما این موضوع در مورد اکثر ارزهای دیجیتال دیگر صدق نمی کند. 

با این حال، بدون کمبود تحمیل شده توسط سقف عرضه ثابت، سرمایه گذاران تمایل دارند کمتر از آنها به ارزهای دیجیتال جدید اعتماد کنند، به عنوان مثال، بیت کوین. از آنجایی که عرضه بزرگتر و بالقوه نامحدود، ارزش دارایی های موجود سرمایه گذار را کاهش می دهد، قیمت یک توکن با عرضه زیاد به ناچار پایین تر خواهد بود. افزایش قیمت رمز باید بر اساس تقاضا باشد. 

شیت کوین از کجا آمد؟

جیکوب مارتین، در آن زمان یک جوان 26 ساله بیکار، در ژوئیه 2021 کار روی Shitcoin را آغاز کرد. او این ایده را به عنوان یک سرمایه گذار دریافت کرد که با چند کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال مواجه شد و به دلیل آنها پول از دست داد. شیت کوین در 20 دسامبر 2021 با پیش فروش در PinkSale، یک پروتکل لانچ پد رمزنگاری، منتشر شد. پیش فروش فروخته شد و شیت کوین اندکی پس از پیش فروش در PancakeSwap، یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال راه اندازی شد.

شیت کوین ها چگونه بازاریابی می شوند؟

شیت کوین ها به دو صورت به بازار عرضه می شوند. یا به صراحت وعده دستاوردهای بزرگی را می دهند که به طور واقع بینانه قابل دستیابی نیستند و هرگز محقق نمی شوند. از طرف دیگر، برخی از شیت‌کوین‌ها در مورد این واقعیت که هیچ ابزاری ارائه نمی‌دهند باز هستند، اما سعی می‌کنند جامعه‌ای از دنبال‌کنندگان مشتاق بسازند که سکه را دوست داشته باشند و در این فرآیند قیمت را بالا ببرند.

هر یک از این رویکردها به شدت بر بازاریابی شیت کوین ها در رسانه های اجتماعی و از طریق تأثیرگذاران متکی است. برای ایجاد تبلیغات هر چه بیشتر در یک بازه زمانی کوتاه، بنیانگذاران شیت کوین‌ها اینفلوئنسرهای حرفه‌ای کریپتو را استخدام می‌کنند تا سکه‌هایشان را بشکنند.

این اینفلوئنسرها فالوورهای زیادی در کانال های رسانه های اجتماعی دارند که در فضای ارزهای دیجیتال محبوب هستند، مانند توییتر و یوتیوب. وظیفه آنها این است که تا آنجا که ممکن است راه اندازی یک شیت کوین را تبلیغ کنند تا توجه و تعامل را جلب کنند و تا حد امکان افراد زیادی را برای خرید ترغیب کنند.

شیل ها همیشه برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کنند و اغلب سهمی از عرضه توکن دریافت می کنند تا انگیزه های خود را با انگیزه های تیمی که سکه را راه اندازی می کند، هماهنگ کنند. سایر تکنیک‌های بازاریابی که برای شیت‌کوین‌ها استفاده می‌شوند، هدایا، ایردراپ و سوزاندن توکن هستند.

از طریق ترکیبی از اینها، شیت کوین ها سعی می کنند در عین افزایش تقاضا برای سکه، حس کمبود ایجاد کنند. با این حال، از آنجایی که اکثر این توکن‌ها دارای عرضه توکن فوق‌العاده بالایی هستند، در حد تریلیون‌ها یا حتی چهار میلیارد، تنها هدف این تکنیک‌ها ایجاد حس FOMO است.

 تیم های پشت سر آنها اغلب ناشناس هستند. برخی از این سکه ها تخصیص قابل توجهی را برای تیم محفوظ می دارند، در حالی که برخی دیگر یک “راه اندازی عادلانه” را بدون تخصیص برای بنیانگذاران انجام می دهند. با این حال، بیشتر شیت‌کوین‌ها طرح‌های پمپ و تخلیه ضمنی یا صریح هستند.

تنها هدف آنها سفته بازی است و قصد دارند تا حد امکان قیمت توکن خود را افزایش دهند تا سود بیشتری به دست آورند. در بدترین سناریو، پروژه‌های پشت سر آن‌ها تبدیل به قالیچه‌هایی می‌شوند که به طور خاص برای ثروتمند کردن بنیان‌گذارانشان طراحی شده‌اند. 

چه چیزی باعث افزایش قیمت شیت کوین می شود؟

تقاضا برای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. یکی از عوامل مهم سودمندی است. هر چه سود سکه بیشتر باشد، تقاضا برای آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، بیت کوین که از دستگاه ماینر استخراج می شود به عنوان یک ذخیره خوب ارزش و یک وسیله مبادله تلقی می شود. اتریوم قصد دارد ایجاد DApp های قدرتمند را فعال کند.

هدف دیگر ارزهای دیجیتال ساخت ابزاری برای اهداف DeFi است. با این حال، شیت‌کوین‌ها از همه این ارزش‌ها سرپیچی می‌کنند و به طور ضمنی یا صریح هیچ کاربردی ندارند.یک شیت‌کوین معمولاً زمانی در بازار صعودی عرضه می‌شود که احساسات سرمایه‌گذار در بالاترین حد خود باشد.

در اوج بازار صعودی، سرمایه‌گذاران کمتر به سود و ارزش بنیادی اهمیت می‌دهند و بیشتر به سودهای کوتاه‌مدت و استفاده از سرمایه‌شان اهمیت می‌دهند. آن زمان بهترین زمان برای ورود یک شیت کوین به بازار و ایجاد کشش هر چه بیشتر است.

شیت کوین چیست؟چگونه یک شیت کوین را شناسایی کنیم؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که هر ارز دیجیتالی خارج از بیت کوین یک شیت کوین است. آیا این درست است؟ همانطور که گفتیم تا حدودی ذهنی است. در دنیای رمزنگاری، زمانی که یک پروژه جدید ساخته و راه اندازی می شود، ویژگی ها یا ویژگی های خاصی به آن متصل می شود که به آن پروژه درجه ای از قابلیت اطمینان و امنیت می دهد.

اما زمانی که آن پروژه نوید تغییرات بزرگ و انقلابی را در صنعت کریپتو می دهد، اما فاقد انتظارات و اهداف روشن است، عملکردهای تعریف شده یا توسعه دهندگان آن تا حدی مرموز هستند، به احتمال 99.99 درصد این یک شیت کوین است. بله، گفتن آن سخت به نظر می رسد، اما این حقیقت است، اکثر پروژه ها به روشی گسترده تحت این تعریف قرار می گیرند.

امروزه با پیشرفت‌های مداوم تکنولوژیکی، دریافت اعلان‌ها یا تبلیغات، تقریباً روزانه، در مورد راه‌اندازی پروژه‌های جدیدی که مزایای بی‌نهایتی را نوید می‌دهند، بسیار رایج است. با این حال، برای اینکه از هزاران شگفتی که این سرمایه گذاری ها ارائه می دهند خیره نشوید، هنگام ارزیابی آنها باید عناصر خاصی را در نظر داشت. به منظور داشتن یک ایده واضح و دقیق از قابل اعتماد بودن یا نبودن آنها. 

برخی از عناصر را در نظر بگیرید

تقریباً همیشه، ارزهای دیجیتال جدید به لطف یک ICO، از انگلیسی Initial Coin Offering، که ترجمه شده به معنای عرضه اولیه سکه است، متولد می شوند. این پیشنهادات همیشه به دنبال تبلیغ و جایگاه ارز دیجیتال یا آلتکوینی هستند که راه اندازی می کنند و به دنبال جذب سرمایه گذارانی هستند که علاقه مند به تزریق منابع به پروژه های خود از طریق کسب سکه هستند.

اما ICO ها همیشه قابل اعتماد یا امن نیستند. در واقع، رونق ICO در سال 2017 مشکلات شدید کلاهبرداری را برای جامعه ارزهای دیجیتال به همراه داشت. بنابراین، برخی از توصیه‌ها برای شناسایی یک ارز دیجیتال شیت‌کوین عبارتند از:

 • اگر وایت پیپر یک کپی عملاً یکسان از پروژه شناخته شده دیگری باشد، با تکنیکی تقریباً غیرممکن برای هر انسانی که درک کند نوشته شده است، یا در صورت عدم موفقیت، پروژه حتی کاغذ سفید ندارد، دریغ نکنید، این یک شیت کوین است.  
 • تیم توسعه دهندگان آن از گروه کوچکی از غریبه ها تشکیل شده است که پشت ایموجی ها و نام های جعلی پنهان می شوند. هیچ چیز به اندازه گروهی از افراد ناشناس که برای تحقق پروژه ای که از دود به وجود آمده است، درخواست پول می کنند، بی اعتمادی ایجاد نمی کند.  
 • وب سایتی که پروژه در آن ارائه می شود فاقد اصالت و طراحی است یا از دامنه های رایگان استفاده می کند. 
 • به طور کلی هزاران مزیت را ارائه می دهد، اما هیچ کدام را به طور خاص یا چگونگی دستیابی به این نتایج را مشخص نمی کند. 
 • برنامه کاری با اهداف مشخص و تعریف شده که توسعه پروژه را در آینده تضمین کند ارائه نمی کند. 
 • یا آنها به سادگی با تغییر برخی چیزها یک فورک از برخی ارزهای دیجیتال (معمولاً بیت کوین) ایجاد می کنند و تمام. خلاصه اصلاً نوآوری ندارد. 

در تمام این موارد، توسعه‌دهندگان پروژه را ایجاد می‌کنند، آن را راه‌اندازی می‌کنند و در بازار تبلیغ می‌کنند و پس از اینکه توانستند به هزینه سرمایه‌گذاران سود ببرند، توسعه آن را رها می‌کنند. آنها به وقف کار یا تلاش برای ادامه توسعه کد برنمی‌گردند و باعث ایجاد شیت کوینی می‌شوند که هیچ کمکی به سیستم نمی‌کند. 

شیت کوین چه ارزهای رمزپایه ای هستند؟

بسیاری از شخصیت‌های تاثیرگذار در اکوسیستم کریپتو، همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را به عنوان شیت کوین فهرست می‌کنند. اما این دیدگاه واقعاً برای جامعه چندان سالم نیست. ارزهای رمزنگاری شده مانند اتریوم (ETH)، EOS (EOS)، لایت کوین (LTC)، مونرو (XMR)، Namecoin (NMC) و موارد دیگر وجود دارند که ثابت کرده اند مفید هستند و سهم خود را در توسعه و پذیرش فناوری بلاک چین داشته اند.

قابلیت های جدید شاید واضح ترین مثال آن اتریوم باشد که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند  را به سیستم معرفی کرد. عملکردی که ثابت کرده است برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز که به تکامل و قوی‌تر و قوی‌تر شدن ادامه می‌دهد، حیاتی است. 

مثال خوب دیگر Monero ، ZCash y GRIN هستند، ارزهای رمزپایه ای که ثابت کرده اند راه های قدرتمندتری برای حفظ حریم خصوصی و حتی ناشناس ماندن وجود دارد. اما فراتر از آن، آنها انواع جدیدی از رمزارزها را که قبلا غیرممکن به نظر می رسید، مورد تحقیق قرار دادند.

از سوی دیگر، پیاده سازی های دیگری مانند Dent (DENT)، BitTorrent (BTT) و Dogecoin (DOGE) برای برخی نشان دهنده شیت کوین ها هستند. از آنجایی که این پروژه ها بدون هدف روشن یا مفید، به غیر از غنی سازی توسعه دهندگان خود، اما بدون افزودن هیچ ارزشی به سیستم ایجاد شده اند. در واقع، توکن BitTorrent (BTT) در موارد متعددی به سرقت ادبی متهم شده است، اتهاماتی که زنجیره ای را که توکن مذکور در آن اجرا می شود، TRON نیز مخدوش کرده است. 

با این حال، باید دوباره تاکید کرد که تفسیر یا نظر یک ارز دیجیتال یا آلتکوین مانند شیت کوین برای هر فرد خاص است. به عنوان مثال، جان مک آفی بیت کوین را به عنوان یک شیت کوین می دید. طرز فکری که خیلی ها به وضوح با او مشترک نیستند. به همین ترتیب، سایر ارزهای رمزپایه مفید نیز توسط افرادی با دیدگاه خاص به عنوان شیت کوین در نظر گرفته می شوند. بنابراین، همیشه ممکن است این بحث وجود داشته باشد که کدام ارز مفید است یا خیر. اگرچه بسیاری هستند که به وضوح بیان کرده اند که هیچ ارزشی ارائه نمی دهند. 

برترین شیت کوین های محبوب:

 1. میم های وال استریت – این پیش فروش سکه میم جدید توسط یک گروه مستقر و با تجربه با بیش از 1 میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی ایجاد شد و ایلان ماسک یکی از طرفداران شناخته شده آن است. این پروژه از پیش فروش انفجاری برخوردار است، جایی که بیش از 16 میلیون دلار در هفت ماه جمع آوری شده است.
 2. ایول پپ  – پیش فروش جدید شیت کوین که در کمتر از 48 ساعت 150 هزار دلار جمع آوری کرده است. این شرکت قصد دارد راه‌های Pepe و Pepe 2.0 را دنبال کند و 90 درصد از کل عرضه را با قیمت ثابت عرضه می‌کند.
 3. Burn Kenny – پیش‌فروش شیت‌کوین آینده که راه‌اندازی مناسبی نیز دارد، اما مزیت اضافه‌شده سوزاندن توکن را دارد. بر اساس شخصیت محبوب South Park، KENNY 30 درصد از عرضه خود را در سه روز پس از عرضه خواهد سوزاند.
 4. Thug Life – که تنها در چند هفته به سقف ۲ میلیون دلاری خود رسید و سپس به یکی از پرطرفدارترین سکه‌های DEXTools تبدیل شد – بودجه بازاریابی زیادی دارد که باید منجر به افزایش حجم در هفته‌های آینده شود.
 5. AiDoge – پلت فرم میم مبتنی بر هوش مصنوعی با تولید یکپارچه میم، سیستم رای گیری قوی، و یک جامعه فعال در حالی که توکن های AI دلاری را به عنوان پاداش برای مشارکت در محتوای با کیفیت بالا به دست می آورید.
 6. Pikamoon – شیت‌کوین غیرمجاز که به شما کمک می‌کند تکامل یافته و با NFT‌های درون بازی مبارزه کنید. این پروژه از Pokemon الهام گرفته شده است و به شما امکان می دهد Pikamoons را بگیرید و از سکه $PIKA برای شرکت در اقتصاد درون بازی استفاده کنید. 
 7. Scorpion Casino – پلتفرم قمار آنلاین اجتماعی، که توسط نهاد صدور مجوز Curacao EGaming تنظیم و دارای مجوز است، که بازده روزانه جذابی را ارائه می دهد.
 8. eTukTuk – یک eTukTuk دوستدار محیط زیست با پلتفرم مجهز به BSC، که مشوق هایی را برای رانندگان TukTuk ارائه می دهد تا به خودروهای برقی روی بیاورند و درآمد بیشتری را نوید می دهد. $TUK جوایز زیادی را ارائه می دهد که در حال حاضر در مرحله لیست سفید قرار دارد.
 9. Tamadoge – یک شیت‌کوین که یک پلتفرم بازی برای کسب درآمد را ارائه می‌کند که بازی و عناصر DeFi را ترکیب می‌کند. وارد دنیای مجازی شوید که در آن کاربران می‌توانند حیوانات خانگی تامادوج را که به عنوان NFT ساخته شده‌اند، ایجاد، پرورش دهند و تجارت کنند.
 10. Dogecoin – یک شیت کوین به طور گسترده شناخته شده است که به لطف رسانه های اجتماعی و تایید افراد مشهور ارزش آن افزایش یافت.
 11. Apecoin – این رمزارز ERC-20 دارای ویژگی‌های حاکمیتی و ابزاری با برنامه‌های کاربردی در Metaverse و خرید آنلاین است.
 12. Shiba Inu – رمزارز میم محبوب با ابزار در حال رشد در دنیای واقعی و یورش به متاورس از طریق Shiberse.
 13. Yearn.Finance – یک پروژه غیرمتمرکز با عرضه توکن کم که به عنوان یک توکن حاکمیتی طراحی شده است و فرصت‌های درآمد غیرفعال و پتانسیل سرمایه‌گذاری بلندمدت را برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.
 14. Synthetix – پلتفرمی برای تجارت دارایی‌های مصنوعی از طریق بلاک چین، ارائه قرار گرفتن در معرض کالاها و سهام دنیای واقعی و ارائه پاداش‌هایی برای کاربرانش.
 15. Ankr – پلتفرم محاسباتی توزیع شده که شرکت‌های رایانش ابری و منابع کم استفاده را به هم متصل می‌کند، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تولید درآمد غیرفعال را بدون نیاز به مهارت‌های فنی فراهم می‌کند.

نوسانات شیت کوین ها چگونه است؟

همانطور که بیشتر مردم می‌دانند، بسیاری از ارزهای دیجیتال با نوسانات بالا مرتبط هستند. در عمل، این بدان معنی است که ارزش با سرعت بسیار زیاد افزایش و کاهش می یابد. این نوسانات بالا است که ریسک را هنگام کار با یک ارز دیجیتال بسیار بالا می‌کند.

همچنین اگر می‌خواهید روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، استثناهایی وجود دارد، بدون اینکه ریسک آن بالا باشد. سپس می‌توانید روی چیزی که «استیبل کوین» نامیده می‌شود، سرمایه‌گذاری کنید. اما در مورد نوسانات “شیت کوین” چطور؟ این نام دقیقاً نشان نمی دهد که این یک پروژه سرمایه گذاری هوشمند است.

نباید دست کم گرفت که یک «شیت کوین» مانند بیت کوین و سایرین با نوسانات بالا مشخص می شود. اما یک نکته وجود دارد که باید در نظر داشت. اگر چه نوسانات بالا منجر به ریسک بالا می شود، اما یک چیز دیگر نیز معنی دارد و آن این است که نوسانات بالا می تواند بازده بالایی را نیز به همراه داشته باشد. یعنی از سرمایه گذاری درآمد کسب می کنید. اما باید برای هر دو آماده باشید، زیرا ممکن است ببازید و مهم است که این را در نظر داشته باشید.

چگونه شیت کوین بدست آوریم؟

سرمایه‌گذاری در «شیت‌کوین» دقیقاً به همان روشی انجام می‌شود که سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، «آلت‌کوین» یا یک ارز دیجیتال دیگر انجام می‌شود. این کار را از طریق یک صرافی رمزنگاری یا یک شبکه تجاری انجام می دهد.

برای بریتانیایی‌هایی که می‌خواهند روی یک یا چند شیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند، بایننس می‌تواند مکان خوبی برای شروع باشد. اما صرافی های کریپتو دیگری نیز وجود دارند که این ارزهای رمزپایه را ارائه می دهند، مانند Bittrex. اگرچه خود این اصطلاح ممکن است باعث ایجاد لرز در پشت شما شود، اما چیزی نیست که لازم باشد از آن بترسید. شیت کوین ها چرند نیستند!

نحوه خرید شیت کوین

از آنجایی که Shitcoin یک ارز دیجیتال کوچک است، مکان های زیادی برای دریافت آن وجود ندارد. تنها گزینه ها این است که برای آن در صرافی PancakeSwap یا با استفاده از تابع تجارت در وب سایت Shitcoin معامله کنید. این پلتفرم‌ها فقط برای تجارت کریپتو طراحی شده‌اند، نه خرید و فروش آن. شما باید یک کیف پول بلاک چین را با ارز دیجیتال دیگری که می خواهید با شیت کوین معامله کنید، متصل کنید.

شیت کوین کم و بیش یک متا شیت کوین است. می‌داند که این یک شیت‌کوین است، و آن را پنهان نمی‌کند یا هیچ قول عجیبی درباره تغییر جهان نمی‌دهد. همانطور که گفته شد، یک متا شیت کوین در نهایت فقط یک شیت کوین دیگر است، بنابراین ارزش وقت یا پول شما را ندارد.

چه چیزی باعث افزایش قیمت شیت کوین می شود؟

تقاضا برای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. یکی از عوامل مهم سودمندی است. هر چه سود سکه بیشتر باشد، تقاضا برای آن بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، بیت کوین به عنوان یک ذخیره خوب ارزش و یک وسیله مبادله تلقی می شود. اتریوم قصد دارد ایجاد DApp های قدرتمند را فعال کند.

هدف دیگر ارزهای دیجیتال ساخت ابزاری برای اهداف DeFi است. با این حال، شیت‌کوین‌ها از همه این ارزش‌ها سرپیچی می‌کنند و به طور ضمنی یا صریح هیچ کاربردی ندارند.یک شیت‌کوین معمولاً زمانی در بازار صعودی عرضه می‌شود که احساسات سرمایه‌گذار در بالاترین حد خود باشد. در اوج بازار صعودی، سرمایه‌گذاران کمتر به سود و ارزش بنیادی اهمیت می‌دهند و بیشتر به سودهای کوتاه‌مدت و استفاده از سرمایه‌شان اهمیت می‌دهند. آن زمان بهترین زمان برای ورود یک شیت کوین به بازار و ایجاد کشش هر چه بیشتر است.

آیا شیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

دلیل خوبی برای خرید Shitcoin وجود ندارد و اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد پول خود را از دست خواهید داد. واضح است که هرگز سرمایه گذاری نخواهد شد، بنابراین بهترین سناریو این است که مردم فکر کنند آنقدر خنده دار است که فقط باید آن را بخرند.

این اتفاق گاهی در مورد توکن های رمزنگاری جوک رخ می دهد. دوج کوین و شیبا اینو معروف ترین نمونه ها هستند. اما نادرتر از آن چیزی است که فکر می کنید. ما در مورد جوک هایی می شنویم که پول درآورده اند، اما در مورد هزاران نفری که هرگز کاری انجام نداده اند صحبت کمتری وجود دارد.

شیت کوین در اوایل موفقیت کمی داشت، اما پس از آن، قیمت کاهش یافت. در عرض چند ماه بیش از 98 درصد از ارزش خود را از دست داد و ارزش بازار در اواسط سال 2022 تنها حدود 20000 دلار بود. هنگام سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، امکانات هیجان انگیزی وجود دارد ، اما این یکی از آنها نیست. به پروژه های جدی که هدفشان حل مشکلات واقعی است پایبند باشید. با نشانه های جوک، فقط این موضوع مهم است که چه زمانی نه اگر آنها سقوط کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *