وبلاگ

مزرعه ماینر چیست؟

mazrae-bit-chist-ak-1

مزرعه ماینر چیست؟ اتاق یا انباری است که به استخراج ارز دیجیتال اختصاص داده شده است. مزرعه می تواند یک زیرزمین در خانه شما با 2 دستگاه ASIC یا یک انبار بزرگ با ده ها GPU و ASIC باشد. مزارع ماینینگ شامل منابع تغذیه بزرگ، فن های بزرگ برای خنک کردن تجهیزات و بیش از یک نفر هستند که آنها را راه اندازی می کنند. به نوعی، یک مزرعه استخراج مانند یک استخر معدنی کوچک است که معدنچیان در یک ساختمان واحد قرار دارند.

 این مزرعه جایی است که کشاورزان، همچنین به عنوان دستگاه ماینرها، برنامه های خود را برای برداشت سکه های دیجیتال انجام می دهند. این کشاورزانی که این سکه ها را پردازش می کنند، ستون فقرات شبکه بیت کوین هستند. بدون کشاورزان، این شبکه با شکست مواجه می شود و در نهایت از ارزش خود خارج می شود. این کشاورزان شبکه را ایمن می کنند و به پردازش هر تراکنش بر اساس آن کمک می کنند. کشاورزان مزرعه بیت کوین وظیفه خود را با حل مشکلات محاسباتی کامل می کنند. بنابراین، کشاورزانی که شرکت می کنند و در حل محاسبات کمک می کنند، سکه های تازه ساخته شده و کارمزد معاملات را برنده می شوند.

استخراج بیت کوین یک مفهوم ساده است که اگر به خوبی توضیح داده نشود، پیچیده به نظر می رسد. در هسته خود، ماینینگ فرآیند تأیید یک تراکنش است تا به دفتر کل عمومی معروف به بلاک چین اضافه شود. تراکنش ها در بلوک ها اضافه می شوند. تنها چیزی که برای تأیید یک تراکنش بیت کوین نیاز دارید، یک رایانه مجهز به اینترنت با یک برنامه نرم افزاری مرتبط با بلاک چین است.

استخراج بیت کوین نیز فرآیندی است که از طریق آن بیت کوین های جدید در گردش آزاد می شوند. هر بار که ماینرها به اندازه یک اندازه بلوک تراکنش را انجام می دهند، 12.5 بیت کوین آزاد می شود. یک بلوک تراکنش معادل 1 مگابایت و میانگین 1400 تراکنش است.

چگونه یک مزرعه استخراج بیت کوین بسازیم

استخراج بیت کوین نه تنها ارزشمند است، بلکه برای ماینرها نیز مفید است. با یک بیت کوین به ارزش 9080 دلار، پاداش 12.5 بیت کوین به شما 113512 دلار می رسد. اگر کارمزد تراکنش‌هایی را که برای تأیید تراکنش‌ها دریافت می‌کنید نیز اضافه کنید، می‌توانید استخراج را به یک حرفه تبدیل کنید.

استخراج بیت کوین یک مفهوم ساده است: فرآیندی است که شخص یک تراکنش را تأیید می کند تا بتوان آن را به دفتر کل عمومی که همه ما آن را به عنوان زنجیره بلوکی می شناسیم اضافه کرد. تراکنش ها در بلوک ها اضافه می شوند و تنها چیزی که برای تأیید تراکنش بیت کوین نیاز دارید، یک رایانه با اتصال به اینترنت و یک برنامه نرم افزاری است که به زنجیره بلوکی مرتبط است.

چگونه مزارع ماینینگ می توانند مشکل نرخ هش را حل کنند

نرخ هش – سرعتی است که در آن یک مسئله ریاضی حل می شود. با پارامتر ” هش در ثانیه” (H/s) اندازه گیری می شود. ماینرها بیت کوین دریافت می کنند و مشکلات فنی پیچیده را حل می کنند. در اولین مراحل توسعه بیت کوین ، رایانه های خانگی می توانستند این کار را انجام دهند. با این حال، حجم انتشار بیت کوین توسط زمان تنظیم می شود و مقدار مشخصی ارز رمزنگاری شده در هر واحد زمانی استخراج می شود.

هرچه افراد بیشتری برای استخراج به شبکه زنجیره بلوک متصل می شدند ، کاربران بیشتری شروع به درخواست سکه های جدید کردند – و خود سکه ها در همان حجم صادر شدند. با چنین رقابت بالایی، تجهیزات فنی قدرتمندی از شرکت کننده در زنجیره مورد نیاز است. هرچه ماینرهای بیشتری در شبکه وجود داشته باشد – سطح هش ریت استخراج کننده باید برای حل مشکل استخراج بیت کوین بالاتر باشد. مزارع استخراج ارزهای دیجیتال اجازه می دهد تا بهره وری رایانه ها و در نتیجه، نرخ هش به حداکثر برسد. بهره وری بزرگترین مزارع می تواند چندین PH/s (1015 هش در ثانیه) باشد.

شرایط مزرعه ماینر چیست؟

به طور معمول، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از مقدار قابل توجهی برق استفاده می کنند. علاوه بر این، هنگامی که تجهیزات گرم می شوند، باید دستگاه های خنک کننده کارآمد داشته باشید. به همین دلیل است که ساکنان مناطق سردتر، نزدیک‌تر به شمال، مطلوب‌ترین شرایط را برای استخراج ارز دیجیتال دارند. همچنین قرار دادن چنین مزرعه ای در مکانی که برق کمترین هزینه را داشته باشد، از نظر استراتژیک یک گام مهم خواهد بود.

بنابراین، ما فقط می توانیم نتیجه بگیریم که استخراج گران است. علاوه بر این، رایانه هایی که اغلب برای استخراج استفاده می شوند، خیلی سریع فرسوده می شوند. به همین دلیل است که آنها باید اغلب تغییر کنند. اگر قصد راه اندازی یک مزرعه معدنی را دارید، باید از قبل به سرمایه اولیه خود فکر کنید. پس از همه، بدون سرمایه گذاری های بزرگ، شما می توانید محکوم به شکست باشید. وقتی کمی به آن عادت کنید، می‌توانید سود را در توسعه «تولید» خود دوباره سرمایه‌گذاری کنید.

راه های مختلفی برای جذب سرمایه برای افتتاح یک مزرعه معدنی وجود دارد. در میان آنها، رایج ترین آنها عبارتند از: عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)، جستجوی سرمایه گذاران برای خرید تجهیزات کامپیوتری و سایر تجهیزات ضروری، انتشار اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار.

mazrae-bit-chist-ak-2

ابزارهای اساسی برای شروع استخراج

 1. کیف پول بیت کوین – کیف پول یک برنامه گوشی موبایل، دستگاه سخت افزاری یا یک برنامه وب با محافظت از رمز عبور است که در آن بیت کوین ها را ذخیره می کنید.
 2. یک برنامه نرم افزار ماینینگ – ماینر BTC و ماینر CG نمونه هایی از نرم افزارهایی هستند که از ASIC های مورد نیاز شما پشتیبانی می کنند.
 3. عضویت در یک استخر استخراج – ماینرها قدرت محاسباتی خود را برای تکمیل سریع بلوک بیت کوین به کار می برند. وقتی بلوک بیت کوین را تکمیل می کنند، پاداش ها را به اشتراک می گذارند.
 4. یک سکوی ماینینگ – امروزه ماینرهای حرفه ای از ماشین های ASIC برای استخراج استفاده می کنند. ASIC ها دستگاه های قدرتمندی هستند که به طور ویژه برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده اند.
 5. یک کامپیوتر مجهز به اینترنت
 6. منبع برق – برای راه اندازی یک مزرعه معدنی کوچک هر هفته به حداقل 1000 کیلووات برق نیاز دارید.
 7. فن خنک کننده – تجهیزات معدن گرمای زیادی آزاد می کنند. برای خنک نگه داشتن دکل و خانه خود به یک فن خوب نیاز دارید.

اصطلاحات مهم در مزرعه ماینر

دشواری معدن

دلیل اینکه ماینرهای حرفه ای بیت کوین دیگر، از کامپیوترهای CPU یا GPU استفاده نمی کنند را می توان در سختی استخراج بیت کوین خلاصه کرد. بلاک چین برای تنظیم خودکار خود به گونه ای توسعه یافته است که بلاک بیت کوین تنها در عرض 10 دقیقه تکمیل می شود. به این ترتیب، معماهای ریاضی که پنج سال پیش توسط پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی حل شده بودند، به حدی سخت‌تر شدند که امروزه فقط ASIC‌ها می‌توانند آن‌ها را حل کنند. 

یک مدار مجتمع خاص برنامه (ASIC) دارای سرعت محاسباتی بسیار بالاتری نسبت به یک کامپیوتر CPU است. یک ASIC حاوی یک تراشه ویژه است که پازل های ریاضی مورد نیاز برای تأیید تراکنش ها را با میلیاردها نرخ هش در ثانیه حل می کند. برخی از ASIC ها از تریلیون ها نرخ هش در ثانیه پشتیبانی می کنند. با سرعت های بالا، آنها به طور عادلانه برای تأیید تراکنش ها آماده هستند تا زمانی که دشواری استخراج فراتر از سرعت آنها نباشد.

مصرف برق

ماشین های کشاورزی بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کنند. فقط یک دستگاه ASIC می تواند هر ماه بیش از 150 دلار قبض انرژی برای شما هزینه داشته باشد. یک ماشین خوب باید قدرت محاسباتی بالا و مصرف انرژی کم داشته باشد. اگر یک مزرعه ماینینگ با چندین ASIC راه اندازی می کنید، آماده باشید که هر ماه بیش از 1000 دلار در قبض برق خرج کنید.

ارزش بیت کوین

مانند همه ارزهای دیجیتال، ارزش بیت کوین نیز در نوسان است. در پایان دسامبر 2017، یک بیت کوین 19000 دلار ارزش داشت. امروز قیمت آن بسیار کمتر است. فرض کنید قیمت می تواند به 5000 دلار کاهش یابد، این ممکن است بر سودآوری کسب و کار شما تأثیر منفی بگذارد.

مطالعه موردی مزرعه استخراج بیت کوین چینی

در نوامبر 2017 اطلاعاتی در مورد یکی از بزرگترین مزارع استخراج بیت کوین در چین در رسانه ها منتشر شد. این مزرعه دارای 3 مرکز داده و 2500 دستگاه ماینینگ بود. مزرعه پر از طرفداران زیاد و یک مرکز داده درهم و برهم بود. سیم هایی در اطراف آویزان بود و ماشین ها کثیف به نظر می رسیدند. گروهی از جوانان در انبار بیت کوین استخراج کردند. کار مزرعه به خوبی سازماندهی نشده بود و کارکنان فقط شب ها کار می کردند. اگر کسی می خواست نحوه استخراج بیت کوین در این مزرعه را بیاموزد، باید منتظر شب می ماند.

مالک، رایان، تاجری است که اکثر مزارع استخراج بیت کوین خود در چین را پس از تبلیغ آنها در یک مصاحبه تلویزیونی تعطیل کرد. از آنجایی که این مزرعه خاص در چنگدو، مغولستان داخلی مستقر است و برای تامین برق به یک ایستگاه برق آبی محلی متکی بود، تعطیل نشد.

خطاها و راه حل ها

برای ایجاد یک مزرعه عالی برای استخراج بیت کوین، باید آن را در شرایط مناسب نگهداری کنید. مزرعه ماینینگ باید ثبت شده و در قلمرویی که فرآیند استخراج معادن مجاز است، فعالیت کند. ماینرها باید برای مدیریت فرآیند استخراج بیت کوین آموزش ببینند. آنها باید درآمد مناسبی داشته باشند و ساعات کاری انعطاف پذیری داشته باشند.

منابع انسانی ضعیف

ماینرها در این مزرعه خاص آنقدر احساس نادیده گرفته شده بودند که از تجهیزات موجود در مزرعه برای استخراج بیت کوین خود استفاده کردند. آنها اغلب به دنبال غذا و جایی برای خواب بودند.

راه حل

اگر مجبور به راه اندازی یک مزرعه معدنی هستید که به اندازه کافی به کارمندان نیاز دارد، از آنها مراقبت کنید. کارکنان شاد سخت کوش و وفادار به کسب و کار هستند.

5 مزرعه ماینر برتر بیت کوین در جهان 

استخراج کریپتو بخش بزرگی از فناوری بلاک چین است و مزارع بیت کوین نیز همینطور است. در اینجا می توانید نگاهی به 5 مزرعه برتر بیت کوین در جهان داشته باشید. 

 • مسکو، روسیه

در این مزرعه ماهانه حدود 600 بیت کوین استخراج می شود. مجهز به پیشرفته ترین و قدرتمندترین تنظیمات کامپیوتری برای استخراج بیت کوین است. ظرفیت این مزرعه تقریباً 45000 کیلووات بر ساعت می باشد. صاحب این مزرعه مشخص نیست. 

 • لینتال، سوئیس

گویدو رودلفی، صاحب این مزرعه کشنده در سوئیس، روستای کوچک اروپایی را انتخاب کرد و از زوریخ نقل مکان کرد. این مزرعه نیز فضای بزرگی دارد، اما با سیستم های خنک کننده خود دست و پنجه نرم می کند. 

 • دالیان، چین

چین در زمینه استخراج بیت کوین در صدر قرار دارد. این مزرعه ماینینگ حدود 750 بیت کوین در ماه استخراج می کند و نرخ هش قابل توجهی معادل 360000 TH را تولید می کند. مزرعه بیت کوین دالیان تا 3 درصد از کل شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد. چین برای استخراج بیت کوین به دلیل قبض های معقول برق ترجیح داده می شود. 

 • ریکیاویک، ایسلند

این بزرگترین مزرعه بیت کوین است که به نام Genesis Mining شناخته می شود و مزرعه هایی در ایسلند و کانادا دارد. همچنین این مزارع بیت کوین در سردترین کشورها قرار دارند. با این حال، قبوض برق ممکن است به دلیل ظرفیت زیاد و مصرف برق بیشتر باشد. 

 • واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

مکان دقیق آن هنوز به دلایل امنیتی فاش نشده است. با این حال، مالک این مزرعه، دیوید کارلسون، حرفه خود را از یک متخصص نرم افزار به یک ماینر ارز دیجیتال منتقل می کند. کارسون که از یک زیرزمین شروع به کار کرد، اکنون مالک GigaWaat است و با کمک متخصصان مقدار زیادی بیت کوین از این مزرعه استخراج می کند. 

کشاورزی بیت کوین چگونه کار می کند؟ 

آیا می دانید بیت کوین از کجا می آید؟ ارز دیجیتال، نه پول فیزیکی، در دنیای دیجیتال مطرح شد. بیت کوین دولت مرکزی ندارد زیرا خودمختار است.کشاورزان این شبکه که استخراج می کنند از نرم افزار برای حل مشکلات اساسی استفاده می کنند. آنها با این سکه های دیجیتال برای خدمات خود از این منظر صادر می شوند. این به بستری برای کسب انگیزه و ارز بیشتر هوشمندانه تبدیل شده است.

همه تراکنش‌ها مدل جدید مبادلات ارزی هستند و وقتی به صورتی خاص بسته‌بندی می‌شوند، بلاک چین نام «بلاک‌ها» را می‌گیرد.این کشاورزی روشی کارآمد برای افزودن سوابق تراکنش ها به دفتر کل تراکنش های قبلی بیت کوین است که در بلاک چین آمده است. این دفتر نشان می دهد که تراکنش های قبلی یا گذشته به دلیل تشکیل زنجیره ای بر روی بلوک ها، نام “Blockchain” را گرفته اند.

چگونه یک کشاورز یا ماینر بیت کوین شویم؟ 

تبدیل شدن به یک ماینر یا کشاورز بیت کوین یک مفهوم هیجان انگیز است، اینطور نیست؟ شما می توانید به تنهایی یک بیت کوین یا هر استخراج کننده یا کشاورز ارز دیجیتال شوید. شما به دانش اولیه و یک گواهینامه تخصصی بیت کوین نیاز دارید. برای کشاورزی بیت کوین به تجهیزات سخت افزاری خاصی نیاز است. به طور دقیق ، از تراشه های مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) در استخراج بیت کوین استفاده می شود. کامپیوترهای استاندارد نمی توانند کار را به طور موثر و دقیق انجام دهند. 

در زیر مراحلی وجود دارد که با آن می توانید یک کشاورز یا استخراج کننده بیت کوین شوید.

 • دانش مناسب را کسب کنید، برای گواهی بیت کوین یا دوره های آنلاین  بروید
 • یک دستگاه ماینینگ ASIC را انتخاب کنید. 
 • یک کیف پول بیت کوین داشته باشید و اینجاست که می توانید در ازای استخراج بیت کوین پاداش دریافت کنید. 
 • به یک استخر استخراج یا یک مزرعه بیت کوین بپیوندید 
 • یک برنامه ماینینگ برای کامپیوتر خود دریافت کنید
 • حالا در آخر، ماینینگ را شروع کنید

آیا استخراج بیت کوین غیرقانونی است؟

در اکثر موارد، استخراج بیت کوین کاملا قانونی است. با این حال، در چند کشور، استخراج بیت کوین و همچنین داشتن و استفاده از بیت کوین غیرقانونی است. اگر در آمریکای شمالی و بیشتر اروپای غربی زندگی می‌کنید، استخراج بیت کوین و همچنین مالکیت آن نه تنها قانونی است، بلکه چارچوب‌های نظارتی محلی در واقع محافظت‌های خاصی و نظارت اولیه را ارائه می‌کنند. در بسیاری از موارد، بیت کوین توسط دولت ها به عنوان یک ارز تلقی نمی شود ، بلکه به عنوان یک دارایی یا دارایی تلقی می شود.

به این ترتیب، بیت کوین مانند هر نوع دیگر دارایی، از حمایت قانونی برخوردار است. در بیشتر موارد، دولت های ملی که بیت کوین را غیرقانونی نکرده اند، قوانینی در مورد استخراج بیت کوین تصویب نکرده اند. در سطح جهانی، تنها به استثنای چند مورد، استخراج بیت کوین به طور کلی قانونی در نظر گرفته می شود.

استخراج قانونی بیت کوین

در اکثر کشورها استخراج بیت کوین قانونی است. البته راه های قانونی برای استخراج بیت کوین وجود دارد که به طور کلی به معنای استفاده از منابع خود مانند برق و قدرت پردازش است. از سوی دیگر، راه های غیرقانونی برای استخراج بیت کوین مانند سرقت منابع ذکر شده وجود دارد. در این مورد، استخراج بیت کوین قانونی است، اما شما منابع مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را می دزدید که غیرقانونی است.

همچنین دادستان های کشورهای مختلف مانند آمریکا و کره جنوبی به صراحت اعلام کرده اند که افرادی را که از بیت کوین برای مقاصد غیرقانونی استفاده می کنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند داد. این نباید تعجب آور باشد و هر کسی که بیت کوین استخراج می کند یا از آن استفاده می کند باید بداند که فعالیت های غیرقانونی انجام ندهد.

مزرعه ماینر چیست؟

نتیجه

یک مزرعه ماینینگ ساده برای شروع به سرمایه زیادی نیاز ندارد. با قیمت ماشین‌های ASIC تا 100 دلار، می‌توانید یک مزرعه را در زیرزمین خود راه‌اندازی کنید. با این حال، ماینینگ صنعتی است که به سرعت در حال تغییر است. الگوریتم استخراج بیت کوین تقریبا هر هفته تغییر می کند. بهترین ASIC ها بیش از 2000 دلار قیمت دارند. قبل از اینکه تصمیم به استخراج بیت کوین بگیرید، به طور گسترده تحقیق کنید. 

ما در مورد مزرعه بیت کوین، نحوه عملکرد کشاورزی بیت کوین و 5 مزرعه برتر بیت کوین در سراسر جهان بحث کردیم. همچنین مراحلی که می توانید برای اینکه بخشی از استخراج بیت کوین باشید دنبال کنید. در این دنیای در حال تغییر دیجیتال، فناوری بلاک چین در حال افزایش فرصت های حامل است. بنابراین، برای اینکه بخشی از اکوسیستم بلاک چین باشید، می توانید یک متخصص معتبر بیت کوین یا یک مشاور مالی بیت کوین باشید.

2 دیدگاه در “مزرعه ماینر چیست؟

 1. ساسان گفت:

  باسلام نیاز به کارشناس متخصص جهت راه اندازی مزرعه بیت کوین داریم .. بصورت قانونی مجوز اخذ میگردد
  درصورت تمایل تماس بگیرید
  09182646929

  1. aghakala گفت:

   درود باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *