وبلاگ

نحوه استخراج بیت کوین

nahveye-estekhraj-arz-bitcoin-ak-1

به صنعت چند میلیارد دلاری نحوه استخراج بیت کوین و استخراج ارزهای دیجیتال خوش آمدید! بیت‌کوین اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز با شهرت بی‌سابقه‌ای بود که کپی‌ها و نوآوری‌های متعددی را ایجاد کرد. این ارز تا به امروز بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار باقی مانده است. این به تنهایی به ایجاد صنعت بلاک چین کمک کرد و از زمان ایجاد آن همچنان تأثیر عمیقی بر فرهنگ صنعت داشته است.

f2pool که در سال 2013 تأسیس شد، یکی از اولین استخرهای استخراج بیت کوین بود. از این راهنمای جامع استخراج برای شروع حرفه معدنی خود استفاده کنید و به ایمن کردن بزرگترین شبکه غیرمتمرکز با ما کمک کنید.

برای شروع استخراج بیت کوین ، باید سخت افزار استخراج بیت کوین را خریداری کنید. در روزهای اولیه بیت کوین، استخراج با CPU کامپیوتر یا کارت پردازنده ویدئویی با سرعت بالا امکان پذیر بود. امروز دیگر امکان پذیر نیست. تراشه های سفارشی بیت کوین ASIC عملکردی تا 100 برابر توانایی سیستم های قدیمی تر را ارائه می دهند که بر صنعت استخراج بیت کوین تسلط یافت .

دستگاه ماینر بیت کوین با هر چیزی کمتر، بیشتر از چیزی که احتمالاً به دست می آورید، برق مصرف می کند. استخراج بیت کوین با بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین که به طور خاص برای این منظور ساخته شده است، ضروری است. چندین شرکت مانند Avalon سیستم های بسیار خوبی را ارائه می دهند که به طور خاص برای استخراج بیت کوین ساخته شده اند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

استخراج بیت کوین چیست؟

دید کلی

در 31 اکتبر 2008، یک برنامه نویس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو سندی به نام «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash Paper» منتشر کرد.

در 3 ژانویه 2009، بلوک پیدایش بیت کوین استخراج شد. این نشان‌دهنده تولد ارز دیجیتال بود، یک شکل غیرقابل اعتماد از ارز بدون هیچ نهاد حاکمیتی متمرکز.

بیت کوین از یک دفتر کل توزیع شده برای حفظ تعادل هر کاربر استفاده می کند. هر تراکنش ثبت و به شبکه منتشر می شود، جایی که همه شرکت کنندگان شبکه تولید کننده بلوک باید آن را تأیید کنند.

اینجاست که ماینرها وارد بازی می شوند. ماینرها امنیت اساسی شبکه را با ارائه قدرت کامپیوتری یا هش ریت برای اعتبارسنجی این تراکنش ها و بلوک های داده، فعال می کنند. آنها با بیت کوین تازه استخراج شده و کارمزد تراکنش ها جبران می شوند.

اطلاعات اولیه نحوه استخراج بیت کوین

مواردجزئیات
سایت اینترنتیBitcoin.org
کاوشگر را مسدود کنیدBlockchain.com
کل عرضه21 میلیون بیت کوین
الگوریتمSHA256d
اجماع، وفاقاثبات کار
زمان را مسدود کنید10 دقیقه
جوایز بلوک فعلی6.25 بیت کوین
دستگاه ماینینگماینر ASIC
کانال ماینینگموضوع بیت کوین تاک
انجمن ماینینگ f2poolگروه ردیت
آدرس f2poolسرورهای f2pool

اقتصاد معدن

برای به دست آوردن درک روشنی از شبکه و پتانسیل درآمد آن، برخی از اقتصادهای اساسی وجود دارد که استخراج کنندگان باید از آنها آگاه باشند. بیت کوین یک ارز ضد تورم است: تنها 21 میلیون بیت کوین تا کنون استخراج خواهد شد. در حال حاضر بیش از 89 درصد از کل عرضه بیت کوین استخراج شده است. هر ده دقیقه، 6.25 بیت کوین دیگر تولید می شود. پاداش های بلوک هر 210000 بلوک یا تقریباً چهار سال به نصف کاهش می یابد.

امروزه، هش ریت ارائه شده توسط ماینرها معمولاً با Thash/s به عنوان واحد اصلی اندازه گیری می شود. هر چه میزان هش در شبکه بیشتر باشد، استخراج بلاک دشوارتر می شود. سختی شبکه تقریباً هر 14 روز یکبار تنظیم می شود تا با زمان بلوک ده دقیقه ای مطابقت داشته باشد. اتصال ماشین‌های ماینینگ به یک استخر استخراج می‌تواند مشارکت در شبکه را آسان‌تر کند و به شما در دستیابی به بازده پایدارتر کمک کند .

برای استخراج بیت کوین به چه سخت افزاری نیاز دارم؟

✅ بیت کوین را می توان به طور موثر با ماشین های استخراج SHA256d ASIC استخراج کرد

❌ بیت کوین را نمی توان به طور موثر با GPU استخراج کرد

💡 برخی از مدل ها به دلیل تغییر در قیمت بیت کوین بین سودآوری و عدم سود در نوسان خواهند بود.

الزامات سخت افزاری

امروزه، پس از سال‌ها رقابت شدید هش‌ریت، تنها ماشین‌های ماینینگ ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) برای استخراج بیت‌کوین موثر هستند. اساساً، ASICهایی با توان واحد (محاسبه شده به عنوان توان مصرفی کل تقسیم بر هش ریت کل) کمتر از 60 W/T (وات در هر تراهش) دکل های اصلی هستند.

به طور معمول، ماشین‌ها در مزارع معدن در بخش‌هایی از آمریکای شمالی، روسیه، چین و سایر مناطقی که می‌توانند قیمت برق پایینی ارائه دهند، کار می‌کنند. قیمت کمتر برق به معنای هزینه های عملیاتی کمتر و حاشیه سود بهتر است. بسیاری از مزارع ماینینگ راه حل های plug-and-play از جمله خرید دستگاه، میزبانی، حمل و نقل، استقرار، نگهداری و غیره را ارائه می دهند.

اگر خرید ماشین ماینینگ یا صرف زمان برای نگهداری سخت افزار برای شما امکان پذیر نیست، پلتفرم هایی وجود دارند که به شما اجازه می دهند هش ریت را اجاره کنید. نحوه استفاده از پلتفرم اجاره هش‌ریت محبوب NiceHash برای استخراج با f2pool را در اینجا بیاموزید .

معدن کارآمدتر

هرچه مصرف برق واحد در مقایسه با هش ریت کمتر باشد، راندمان استخراج بالاتر است. آخرین مدل‌های ASIC می‌توانند به توان واحدی در حدود 30-40 W/T برسند و نرخ هزینه برق کمتر از 50٪ را به دست آورند. برای برخی از دکل‌های قدیمی، ماینرها گاهی اوقات مجبور می‌شوند به طور موقت دستگاه‌های خود را خاموش کنند یا سیستم‌افزار را شستشو دهند تا برای مصرف انرژی کمتر، زمانی که قیمت بیت‌کوین آن‌ها را برای کار در شرایط عادی بی‌سود می‌سازد، آندکلاک کنند. صفحه f2pool Popular Miners را برای اطلاعات دقیق مانند نرخ هش و مصرف انرژی برای ماشین های استخراج بیت کوین بررسی کنید.

چگونه نرم افزار را راه اندازی کنم و یک حساب کاربری ایجاد کنم؟

مرحله 1: یک آدرس کیف پول ایجاد کنید

ایجاد یک آدرس کیف پول همیشه اولین قدم در هنگام فرو رفتن در یک شبکه بلاک چین جدید است. برای بررسی و دریافت پرداخت ها برای استخراج بیت کوین با f2pool، به آدرس کیف پول نیاز دارید. می توانید انتخاب کنید که یک گره کامل را به عنوان کیف پول اجرا کنید یا از راه حل کیف پول دیگری استفاده کنید. لیست گسترده ای از گزینه های کیف پول در وب سایت Bitcoin.org موجود است. همچنین می توانید یک آدرس مبادله را انتخاب کنید. توجه: هنگام انتخاب ارائه‌دهنده کیف پول یا صرافی، همیشه باید دقت لازم را انجام دهید.

مرحله 2: یک حساب f2pool ایجاد کنید

قبل از استخراج بیت کوین باید یک حساب f2pool ایجاد کنید.

یک account_name تنظیم کنید. این برای پیکربندی مورد نیاز خواهد بود. شما آزاد هستید که چندین حساب فرعی برای نظارت بر کارگران/ماینرهای خود ایجاد کنید.

اکنون آدرس کیف پول بیت کوین خود را که در مرحله 1 ایجاد شده است اضافه کنید و آن را در تنظیمات پرداخت وارد کنید. وقتی شروع به کمک به ماینینگ کردید، می‌توانید آستانه پرداخت را تعیین کنید و تغییرات هش و جوایز خود را بررسی کنید.

می‌توانید آدرس پرداخت خود را در تنظیمات پرداخت خود اضافه یا تغییر دهید. f2pool درآمدهای استخراج را به صورت روزانه بین هر کاربری که به آستانه پرداخت می رسد توزیع می کند.

مرحله 3: پیکربندی

اکنون که یک کیف پول و یک نام حساب f2pool دارید، می توانید به پیکربندی دستگاه استخراج خود ادامه دهید. ماینرهای ASIC ساده‌ترین دستگاه‌های استخراج در مقایسه با پردازنده‌های گرافیکی و پردازنده‌های مرکزی هستند که دیگر برای استخراج بیت کوین سودی ندارند. هیچ نرم افزار ماینینگ برای اجرا بر روی کامپیوتر شما لازم نیست. تنها چیزی که نیاز دارید تنظیم برق مناسب برای برآورده کردن نیازهای مصرف برق و یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد است.

لطفاً توجه داشته باشید که ASIC شما باید یک اتصال سیمی به شبکه محلی شما داشته باشد و رایانه شما و ASIC شما باید در یک شبکه باشند. از هر مرورگر مدرنی که به آدرس IP دستگاه شما دسترسی دارد استفاده کنید، سپس به سرور f2pool متصل شوید. شما باید اطلاعات زیر را در دستگاه استخراج خود وارد کنید:

URL : stratum+tcp://btc.f2pool.com:3333

نام کاربری :account_name.worker_name

رمز عبور : انتخاب شما

لطفا توجه داشته باشید

1. پورت های 1314 ، 3333 و 25 را می توان به عنوان پورت های جایگزین برای سرور استفاده کرد.

2. شما account_nameدر تنظیمات حساب شما ارائه شده است .

3. worker_name اختیاری است، اما توصیه می کنیم worker_nameبرای نظارت کارآمدتر، هر یک از دستگاه های ماینینگ خود را با برچسب جداگانه برچسب گذاری کنید.

پیکربندی نمونه

یک ماینر با نام کاربری حساب ماینینگ oceanminerو کارگری به نام bigfish1که می خواهد به سرور استخر ما متصل شود، دستگاه خود را به صورت زیر پیکربندی می کند:

URL : stratum+tcp://btc.f2pool.com:3333

نام کاربری : oceanminer.bigfish1

رمز عبور : 123456

ASIC ها فقط چند مرحله برای پیکربندی انجام می دهند. هنگامی که دستگاه خود را پیکربندی کردید و تنظیمات خود را ذخیره کردید، آماده شروع استخراج و کسب پاداش هستید. شما در f2pool قفل نیستید و می توانید آزادانه در هر زمانی وارد استخر شوید و از آن خارج شوید. با این حال، تنها زمانی که به یک سرور f2pool متصل هستید، از f2pool پاداش استخراج خواهید کرد.

چگونه می توانم جوایز خود را بررسی کنم؟

اکنون که ماینینگ را شروع کرده اید، می توانید درآمدی را که دستگاه هایتان تولید می کنند محاسبه کنید. ما همچنین یک نمای کلی از نحوه کارمزدها و پرداخت ها با f2pool به شما ارائه خواهیم داد.

پاداش بلوک را در زنجیره بررسی کنید

از اکسپلورر بلاک بیت کوین دیدن کنید تا درک بهتری از دنیای غیرمتمرکز که با هش ریت خود ایجاد می کنید، پیدا کنید. کیف پول و جزئیات تراکنش خود را برای یافتن اطلاعات زنجیره ای، مانند پرداخت از f2pool وارد کنید.

محاسبه کنید چه چیزی می توانید کسب کنید

درآمد خود را اندازه گیری کنید

تعداد سکه هایی که می توانید به دست آورید در درجه اول بر اساس میزان هش شما است. می‌توانید با استفاده از Thash/s خود، درآمد تخمینی روزانه خود را برای محاسبه تعداد سکه‌هایی که می‌توانید استخراج کنید، اندازه‌گیری کنید و سپس این عدد را در نرخ تبدیل فعلی ارز مورد نظر خود (به عنوان مثال USD یا EUR) ضرب کنید. اگر واحدهایی غیر از Thash/s را ترجیح می دهید، می توانید از این ابزار تبدیل هش استفاده کنید.

عوامل موثر بر سود

در هر قیمت بیت کوین، بزرگترین عاملی که بر سود شما تأثیر می گذارد ، هزینه های شما است که به شدت به ماشین های استخراج شما بستگی دارد. به این ترتیب، برق و هزینه کلی سخت افزار شما عوامل اصلی تاثیرگذار بر هزینه های شما هستند.

دشواری استخراج ، طرح‌های پرداخت و هزینه‌ها نیز می‌توانند بر سود شما تأثیر بگذارند.

ابزار ماشین حساب f2pool

می توانید از ابزار ماشین حساب ما برای تخمین آسان درآمد بالقوه خود از ماشین های استخراج محبوب استفاده کنید.

پرداخت های خود را از f2pool تأیید کنید

هنگامی که دستگاه شما شروع به استخراج و ارسال داده به استخر کرد، می توانید به رکوردهای پاداش در زمان واقعی از f2pool دسترسی داشته باشید.

سوابق خود را مشاهده کنید

تا زمانی که ماینر شما هش ریت شما را با موفقیت ارسال کند، از f2pool پرداخت دریافت خواهید کرد.

برای مشاهده سوابق پرداخت بیدرنگ استخراج بیت کوین خود، به وب سایت f2pool مراجعه کرده و برای مشاهده سوابق خود وارد شوید.

برنامه f2pool نیز گزینه ای مناسب برای بررسی پاداش های شما است.

چگونه f2pool پاداش ها را محاسبه می کند

برای استخراج بیت کوین، f2pool با استفاده از PPS+ (Pay Per Share+) پاداش ها را محاسبه می کند و 2.5٪ از پاداش های شما را به عنوان کمیسیون دریافت می کند. هنگامی که سکه های موجود در حساب شما به حداقل آستانه 0.005 BTC رسید، ظرف 24 ساعت یک پرداخت دریافت خواهید کرد.

جزئیات در مورد روش پرداخت و هزینه های ما را می توانید در اینجا بیابید .

درآمد خود را افزایش دهید

ما می خواهیم استخراج ادغام شده را به عنوان راهی معرفی کنیم که به شما کمک می کند بیشترین بهره را از فعالیت های استخراج خود ببرید.

استخراج ادغام شده

استخراج ادغام شده «عمل استفاده از کار انجام شده روی یک بلاک چین در بیش از یک زنجیره» است. به عبارت دیگر، استخراج ادغام شده به شما این امکان را می‌دهد تا بدون افزودن هش‌ریت اضافی یا کاهش پاداش‌های شما برای سکه اصلی مورد علاقه‌تان (مانند بیت کوین)، پاداش استخراج برای چندین سکه دریافت کنید. هنگامی که بیت کوین را با f2pool استخراج می کنید، می توانید از چندین سکه استخراج ادغام شده مختلف پرداخت دریافت کنید.

برای مثال، برای دریافت رایگان هاتور (HTR)، از استخراج بیت کوین، باید آدرس کیف پول HTR را از صفحه رسمی یا KuCoin دریافت کنید. نسبت پاداش 120 HTR برای هر بیت کوین استخراج شده است. همچنین سکه های استخراج ادغام شده دیگری نیز وجود دارد که می توانید به حساب خود اضافه کنید. به تنظیمات پرداخت خود بروید تا آدرس های پرداخت خود را برای سکه های استخراج ادغام شده تنظیم کنید. دو مرحله دیگر برای فعال کردن این پاداش ها وجود دارد: 1. تأیید از طریق پیامک یا احراز هویت دو مرحله ای، و 2. فعال کردن پیوند ارسال شده به آدرس ایمیل مرتبط با حساب f2pool شما.

شروع کار استخراج بیت کوین در چهار مرحله :

مرحله 1 – بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین را دریافت کنید

خرید بیت کوین – در برخی موارد، ممکن است نیاز به خرید سخت افزار استخراج با بیت کوین داشته باشید. امروزه، می توانید اکثر سخت افزارها را در آمازون خریداری کنید.

مرحله 2 – نرم افزار استخراج رایگان بیت کوین را دانلود کنید

هنگامی که سخت افزار استخراج بیت کوین خود را دریافت کردید، باید برنامه خاصی را که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود دانلود کنید. برنامه های زیادی وجود دارند که می توانند برای استخراج بیت کوین استفاده شوند، اما دو مورد از محبوب ترین آنها CGminer و BFGminer هستند که برنامه های خط فرمان هستند.

اگر سهولت استفاده همراه با رابط کاربری گرافیکی را ترجیح می دهید، ممکن است بخواهید EasyMiner را امتحان کنید که یک برنامه کلیک و رفتن به ویندوز/لینوکس/اندروید است. ممکن است بخواهید اطلاعات دقیق تری در مورد بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین بیاموزید .

مرحله 3 – به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید

هنگامی که برای استخراج بیت کوین آماده شدید، توصیه می کنیم به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید. استخرهای استخراج بیت کوین گروهی از ماینرهای بیت کوین هستند که با یکدیگر برای حل یک بلوک و سهیم شدن در جوایز آن کار می کنند. بدون استخر استخراج بیت کوین، ممکن است برای بیش از یک سال بیت کوین استخراج کنید و هرگز بیت کوینی به دست نیاورید. به اشتراک گذاری کار و تقسیم پاداش با گروه بسیار بزرگتری از ماینرهای بیت کوین بسیار راحت تر است. در اینجا چند گزینه وجود دارد: برای یک استخر کاملا غیر متمرکز، p2pool را توصیه می کنیم .

اعتقاد بر این است که استخرهای زیر در حال حاضر به طور کامل بلوک‌ها را با Bitcoin Core 0.9.5 یا بالاتر تأیید می‌کنند (0.10.2 یا بالاتر به دلیل آسیب‌پذیری‌های DoS توصیه می‌شود):

  • بیت مینتر
  • استخر سی کی
  • الیگیوس
  • استخر لجن

مرحله 4 – یک کیف پول بیت کوین راه اندازی کنید

قدم بعدی برای استخراج بیت کوین، راه اندازی کیف پول بیت کوین یا استفاده از کیف پول بیت کوین موجود خود برای دریافت بیت کوین هایی است که استخراج می کنید. Copay یک کیف پول بیت کوین عالی است و در بسیاری از سیستم عامل های مختلف کار می کند. کیف پول های سخت افزاری بیت کوین نیز موجود است.

بیت کوین ها با استفاده از یک آدرس منحصر به فرد که فقط متعلق به شما است به کیف پول بیت کوین شما ارسال می شود. مهم‌ترین مرحله در راه‌اندازی کیف پول بیت کوین، ایمن کردن آن از تهدیدات احتمالی با فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای یا نگه داشتن آن در رایانه آفلاینی است که به اینترنت دسترسی ندارد. کیف پول‌ها را می‌توان با دانلود یک کلاینت نرم‌افزار در رایانه‌تان به‌دست آورد.

همچنین باید بتوانید بیت کوین خود را بخرید و بفروشید. برای این کار توصیه می کنیم:

  • SpectroCoin – صرافی اروپایی با SEPA همان روز و می توانید با کارت های اعتباری خرید کنید
  • Kraken – بزرگترین صرافی اروپایی با SEPA همان روز
  • راهنمای خرید بیت کوین – برای یافتن صرافی بیت کوین در کشور خود کمک بگیرید.
  • بیت کوین های محلی – این سرویس فوق العاده به شما امکان می دهد افرادی را در جامعه خود جستجو کنید که مایل به فروش مستقیم بیت کوین به شما هستند. اما مراقب باشید!
  • Coinbase محل خوبی برای شروع هنگام خرید بیت کوین است. ما قویاً توصیه می کنیم که هیچ بیت کوینی را در سرویس آنها نگه ندارید.

استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) یک روش استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد که از راه دور قابل کنترل است. این روش ماینینگ به ماینر ها اجازه می دهد که بتوانند بدون نیاز به مدیریت و نگهداری سخت افزار به کار استخراج بپردازند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت ‌افزاری گران ‌قیمت، از راه دور و به‌ صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. برای این کار، تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

بهترین خدمات استخراج ابری بیت کوین

گزینه دیگر خرید در قراردادهای استخراج ابری بیت کوین است. این روند را تا حد زیادی ساده می کند اما ریسک را افزایش می دهد زیرا شما سخت افزار فیزیکی واقعی را کنترل نمی کنید. درج شدن در این بخش به منزله تایید این خدمات نیست. حجم عظیمی از کلاهبرداری های استخراج ابری بیت کوین وجود داشته است.

بررسی Hashflare : Hashflare قراردادهای ماینینگ SHA-256 و سکه های سودآورتر SHA-256 را می توان در حالی که پرداخت های خودکار هنوز در بیت کوین است استخراج کرد. مشتریان باید حداقل 10 GH/s خریداری کنند.

بررسی Genesis Mining : Genesis Mining بزرگترین ارائه دهنده استخراج ابری بیت کوین و رمزنگاری است. Genesis Mining سه طرح استخراج ابری بیت کوین را ارائه می دهد که قیمت مناسبی دارند. قراردادهای استخراج Zcash نیز موجود است.

بررسی Hashing 24 : Hashing24 از سال 2012 با استخراج بیت کوین درگیر بوده است. آنها امکاناتی در ایسلند و گرجستان دارند. آنها از تراشه های مدرن ASIC از BitFury استفاده می کنند که حداکثر کارایی و کارایی ممکن را ارائه می دهند.

بررسی Minex : Minex یک جمع‌آوری خلاقانه از پروژه‌های بلاک چین است که در قالب بازی شبیه‌سازی اقتصادی ارائه شده است. کاربران بسته‌های ابری را خریداری می‌کنند که سپس می‌توانند برای ایجاد فهرستی از مجموعه‌های از پیش انتخاب شده مزارع استخراج ابری، بخت‌آزمایی‌ها، کازینوها، بازارهای دنیای واقعی و موارد دیگر استفاده شوند.

بررسی Minergate: هم خدمات استخراج استخر و هم ادغام شده و استخراج ابری را برای بیت کوین ارائه می دهد.

نقد هش‌نست : هش‌نست توسط Bitmain، تولیدکننده خط استخراج‌کننده بیت‌کوین Antminer اداره می‌شود. HashNest در حال حاضر بیش از 600 دستگاه Antminer S7 برای اجاره دارد. در زمان نگارش یک هش ریت Antminer S7 را می توان با قیمت 1200 دلار اجاره کرد.

بررسی NiceHash: NiceHash از این نظر منحصر به فرد است که از یک دفترچه سفارش برای مطابقت با خریداران و فروشندگان قرارداد استخراج استفاده می کند.

بررسی Eobot : استخراج ابری بیت کوین را با کمتر از 10 دلار شروع کنید. Eobot ادعا می کند که مشتریان حتی در 14 ماه می توانند شکست بخورند.

بررسی MineOnCloud: MineOnCloud در حال حاضر حدود 35 TH/s تجهیزات استخراج برای اجاره در فضای ابری دارد. برخی از ماینرهای موجود برای اجاره عبارتند از AntMiner S4s و S5s.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *