وبلاگ

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

estekhraj-arz-dijital-ba-mobile-ak-1

ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین 2911 دلاربا استفاده از یک فرآیند محاسباتی توزیع شده به نام استخراج ایجاد می شوند.دستگاه ماینرها (شرکت کنندگان شبکه) ماینینگ را برای تایید مشروعیت تراکنش های روی بلاک چین و تضمین امنیت شبکه با جلوگیری از هزینه مضاعف انجام می دهند. در ازای تلاش خود، ماینرها با مقدار مشخصی بیت کوین پاداش می گیرند. 

روش‌های مختلفی برای استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد، و در این مقاله به نحوه شروع استخراج ارزهای دیجیتال از طریق تلفن همراه از خانه‌تان می‌پردازیم.

استخراج ارز دیجیتال با موبایل چگونه کار می کند؟

در حالی که استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از گوشی موبابل امکان پذیر است، استخراج انفرادی معمولاً به دو دلیل توصیه نمی شود:

  1. ماینینگ ها مقدار باورنکردنی استرس را به گوشی هوشمند شما وارد می کند، طول عمر آن را کوتاه می کند و احتمالاً سخت افزار آن را خراب می کند.
  2. بازدهی که به دست می آورید ارزش تلاش را ندارد. به عنوان مثال، استخراج بیت کوین با استفاده از یک گوشی هوشمند، تنها پس از یک سال، پول شما را به همراه خواهد داشت. این تنها در صورتی است که هزینه برق و فرسودگی را نادیده بگیرید.

یک گوشی هوشمند کسری از قدرت یک کامپیوتر را دارد، بنابراین استفاده از آن برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم یا هر ارز دیجیتالی که از مدل استخراج PoW استفاده می کند، به طور قابل درک سودآور نخواهد بود.

اما فرض کنید تصمیم گرفتید این موضوع را نادیده بگیرید و به هر حال این کار را انجام دهید، باز هم نمی‌توانید هیچ برنامه استخراج قانونی را در فروشگاه Google Play و Apple App Store پیدا کنید. هر دو شرکت چنین برنامه هایی را در سال 2018 ممنوع کردند.

گوشی آیفون نرم افزارهای استخراج کریپتو را روی هیچ یک از پلتفرم های خود اجازه نمی دهد، زیرا آنها اجزای دستگاه را تحت فشار شدید قرار می دهند و همچنین باتری را تخلیه می کنند. دستورالعمل‌های اپ استور به صراحت بیان می‌کند که برنامه‌ها نباید به سرعت باتری را تخلیه کنند، گرمای بیش از حد تولید کنند یا فشار غیرضروری به منابع دستگاه وارد کنند. برنامه‌های استخراج کریپتو همه کارهای بالا را انجام می‌دهند، بنابراین از بین رفتند.

گوگل به طور مشابه در سال 2018 اما به دلایل نامشخص، ماینرهای کریپتو را از Play Store ممنوع کرد. با توجه به خط‌مشی توسعه‌دهنده Play Store برای خدمات مالی ، این پلتفرم به برنامه‌هایی که در دستگاه‌ها ارز دیجیتال استخراج می‌کنند اجازه نمی‌دهد. با این حال، گوگل همچنان به «برنامه‌هایی که از راه دور استخراج ارز دیجیتال را مدیریت می‌کنند» اجازه می‌دهد، به این معنی که برنامه‌های استخراج ابری و برنامه‌های مدیریت استخرهای استخراج همچنان مجاز هستند.

گزینه هایی برای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از تلفن هوشمند

چرا حتی ماینینگ کریپتو را در گوشی های هوشمند خود به زحمت بیاندازید؟ خوب، استخراج انفرادی ایده خوبی نیست، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، استخراج ارزهای دیجیتالی که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه مانند Pi coin و AntCoin طراحی شده اند، امکان پذیر است.

گزینه دوم استخراج ابری است ،به یک شرکت پول بدهید تا ارزهای رمزنگاری شده مورد نظر شما را با استفاده از ابزارهای ماینینگ استخراج کند و سود خود را با استفاده از تلفن خود پیگیری کنید. برنامه های زیادی برای مدیریت عملیات استخراج ابری در Play Store و Apple App Store وجود دارد.

آخرین گزینه دور زدن فروشگاه های برنامه رسمی و بارگذاری جانبی یک برنامه ماینینگ است، اما معمولاً به دلایل امنیتی این کار توصیه نمی شود. در بخش بعدی هر یک از این سه گزینه را بررسی خواهیم کرد.

استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده برای گوشی ها

تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال مبتنی بر موبایل در سال‌های اخیر ظاهر شده‌اند که به کاربران وعده سکه‌های رایگان را می‌دهند، اگر به سادگی وارد برنامه تلفن همراه پروژه شوند و یک بار در روز یا هر چند ساعت یک بار روی یک دکمه کلیک کنند. اگر کاربران برنامه را به دوستان و خانواده خود ارجاع دهند یا در نقش های ویژه شرکت کنند، می توانند درآمد بیشتری کسب کنند. بسیاری از این پروژه های رمزنگاری مبتنی بر تلفن همراه دارای وایت پیپرهای مشکوکی مشابه با نقشه های راه دقیق هستند. 

آنها هیچ ارزش ملموس دیگری به جز افزایش سریع سروتونین از انجام موفقیت آمیز کار مورد نیاز ندارند. سکه‌های رایگانی که ظاهراً به کاربران پرداخت می‌کنند، اغلب در بازارهای رمزنگاری فهرست نشده‌اند. تیم های توسعه عموماً کاملاً ناشناس هستند. و برنامه ها مقدار قابل توجهی از داده های کاربر را جمع آوری می کنند. ضرب المثل قدیمی درست است: اگر چیزی بیش از حد خوب است که درست باشد، پس احتمالا یک کلاهبرداری است.

در زیر چند نمونه از این پروژه ها آورده شده است. لطفا توجه داشته باشید که ما هیچ یک از این پروژه ها را تایید نمی کنیم. آنها را با مسئولیت خود نصب کنید.

سکه پی

پی کوین ارز رمزنگاری شده بومی شبکه پی است که خود را به عنوان «اولین ارز دیجیتالی که می‌توانید در گوشی خود استخراج کنید» به حساب می‌آورد. ماموریت آن ایجاد یک پلتفرم ارز دیجیتال فراگیر و قرارداد هوشمند برای افراد عادی است که توسط Pi طراحی شده است.کاربران باید برنامه Pi Network (موجود در آیفون و اندروید ) را دانلود کنند و یکی از چهار نقش موجود را بازی کنند. 

ساده ترین نقش مستلزم آن است که کاربران به سادگی تأیید کنند که یک «ربات» نیستند و یک بار در روز حضور خود را تأیید کنند. نقش‌های دیگر به کاربران موجود نیاز دارد که با اعتبارسنجی کاربران جدید یا اینکه با ارجاع شبکه به سایر کاربران سفیران شوند، مشارکت کنند. کاربران می توانند یک یا همه این نقش ها را برای دریافت سکه های Pi تازه ضرب شده بازی کنند.

کوین پی اولین ورودی در لیست ما است زیرا حداقل در ظاهر شبیه یک ارز دیجیتال قانونی مبتنی بر تلفن همراه به نظر می رسد. تیم توسعه ناشناس نیست و از دو دارنده دکترا از استانفورد تشکیل شده است. وایت پیپر همچنین مختصر است و اطلاعات روشنی در مورد نحوه عملکرد پروژه همراه با اهداف آن دارد.

شبکه زنبور عسل

Bee Network یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مبتنی بر تلفن است که به نظر می‌رسد نسخه ناشناس شبکه Pi باشد، اما هیچ وابستگی به شبکه اصلی Pi ندارد. این یک اکوسیستم غیرمتمرکز را به کاربران ارائه می دهد که برای هر کسی با تلفن همراه و اتصال به اینترنت قابل دسترسی است.

برنامه Bee Network (موجود در iPhone و Android ) یک تجربه گیمیفی ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد با انجام کارهای ساده مانند ورود به سیستم و کلیک کردن روی یک دکمه هر 24 ساعت یکبار BEE کسب کنند.

مانند شبکه Pi، از یک مدل بازاریابی ارجاعی برای ارائه سکه های BEE بیشتر به کاربران فعلی که کاربران جدیدی را به شبکه وارد می کنند، استفاده می کند. با توجه به وایت پیپر ، نقش ها و فرصت های بیشتری برای کسب BEE در مراحل بعدی پروژه اضافه خواهد شد.

Ant Coin (انت کوین)

Ant Coin (ANC) ارز دیجیتال رسمی شبکه مورچه ها است. با توجه به وایت پیپر پروژه ، هدف این پروژه ایجاد یک شبکه تبلیغاتی و اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی با محوریت حریم خصوصی است که هم برای سازندگان محتوا و هم برای بینندگان آنها مفید است.

این شبکه از یک سیستم استخراج مبتنی بر موبایل استفاده می کند که نیازی به مصرف انرژی ندارد و بنابراین به محیط زیست آسیب نمی رساند. تنها کاری که ماینرها باید انجام دهند این است که برنامه Ant Network را دانلود کنند ، یک حساب کاربری ثبت کنند و شروع به کار کنند.

در مورد این پروژه چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد. وایت پیپر نسبتا مبهم است و توسعه دهندگان کاملا ناشناس هستند. هیچ سیاست حفظ حریم خصوصی وجود ندارد و ANT به عنوان یک ارز دیجیتال در هیچ بازار رمزنگاری فهرست نشده است. از این برنامه با مسئولیت خود استفاده کنید.

شبکه عقاب

Eagle Network یک شبیه‌ساز استخراج رمزنگاری موبایل شبیه شبکه Bee و شبکه Pi است. این به کاربران اجازه می دهد تا با فشار دادن یک دکمه در هر ساعت، ارز استخراج کنند تا سکه های رایگان به دست آورند. مانند هر پروژه دیگری در این لیست، Eagle Network از یک مدل بازاریابی ارجاعی استفاده می کند تا کاربران موجود را تشویق کند تا در ازای نرخ پایه درآمد بالاتر، برنامه را به دوستان و خانواده ارجاع دهند.

شبکه عقاب بسیاری از همان مشکلاتی را دارد که ما در شبکه مورچه متوجه شدیم. کاغذ سفید آن به طرز مشکوکی شبیه شبکه Pi است. تیم توسعه آن کاملاً ناشناس است و ارز رایگانی که به کاربران می دهد در هیچ کجا قابل معامله نیست. گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی مواقع، این شبکه به کاربران این گزینه را پیشنهاد داد که برای ارتقاء برای کسب درآمد بیشتر از ارز اصلی خود، که یک قمار مخاطره‌آمیز است، به کاربران پیشنهاد داد، زیرا ارز شبکه Eagle یک دارایی قابل معامله عمومی نیست. توسعه دهندگان بعداً این گزینه را حذف کردند. از این برنامه با مسئولیت خود استفاده کنید.

استخراج ابری با استفاده از گوشی های هوشمند

استخراج ابری با استفاده از تلفن هوشمند روشی بسیار قانونی تر برای به دست آوردن ارز دیجیتال جدید است. آنها کاربران را به خدمات استخراج ابری قانونی متصل می کنند و ردیابی عملیات استخراج از راه دور و ایجاد تغییرات سریع را آسان می کنند. در زیر چند نمونه از برنامه های استخراج ابری آورده شده است.

پژواک

ECOS یک پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال است که خدمات متعددی از جمله کیف پول، صرافی ارز دیجیتال، ابزارهای مدیریت پورتفولیو و استخراج ابری را ارائه می دهد. این پلتفرم انواع قراردادهای استخراج ابری را ارائه می دهد که از 50 دلار شروع می شود. دارای یک برنامه گوشی هوشمند (در اندروید و آیفون موجود است) که می تواند برای ردیابی عملیات استخراج و خرید یا فروش دارایی های رمزنگاری شده در صرافی ECOS استفاده شود.

طوفان

Stormgain یکی دیگر از پلتفرم‌های رمزنگاری است که خدمات مختلفی را ارائه می‌کند که شامل سرویس استخراج ابری بیت‌کوین با انواع قراردادهای استخراج با قیمت‌های مختلف است. با استفاده از سرویس استخراج Stormgain، نیازی نیست که هیچ یک از منابع خود را برای استخراج بیت کوین خرج کنید.

این پلتفرم دارای یک برنامه همه کاره است که دسترسی به حساب Stormgain شما را فراهم می کند و به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را در صرافی پلتفرم بخرید، بفروشید یا مبادله کنید. متأسفانه Stormgain برنامه ای در اپ استور اپل ندارد.

گوزن گاز گرفته

Bitdeer یک پلتفرم ماینینگ است که برنامه های استخراج ابری را برای ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین ، بیت کوین کش (BCH)، زی کش (ZEC) و فایل کوین (FIL) ارائه می کند. هر کسی می‌تواند با یک کلیک تنها با ماینینگ کریپتو شروع کند. Bitdeer علاوه بر ارائه قراردادهای استخراج ابری، قراردادهای تجاری را نیز به ماینرهایی ارائه می دهد که تجهیزات استخراج خود را دارند و می خواهند هش ریت خود را به خریداران علاقه مند بفروشند. Bitdeer یک برنامه در Android و iPhone دارد که به شما امکان می دهد درآمد و عملیات استخراج خود را از هر نقطه از جهان مدیریت کنید.

مال من باش

BeMine یک پلتفرم استخراج ابری است که قراردادهای استخراج را برای دستگاه های مختلف استخراج ASIC ارائه می دهد. شروع به کار به سرعت ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری است. این پلتفرم چهار قرارداد مختلف استخراج ابری با هش تریت های مختلف ارائه می دهد. همچنین دارای یک ماشین حساب سود است که می تواند تخمین تقریبی از میزان سودی که می توانید از استخراج ابری داشته باشید به شما ارائه دهد. این سرویس دارای یک برنامه رسمی فقط برای اندروید است.

بارگذاری جانبی برنامه های استخراج رمزارز در تلفن همراه شما

سومین و آخرین گزینه، بارگذاری برنامه های استخراج کریپتو است. Sideloading به سادگی به معنای دور زدن فروشگاه های برنامه رسمی ارائه شده توسط گوگل و اپل برای نصب نرم افزار است. این عمل معمولاً توصیه نمی‌شود زیرا برنامه‌هایی که کانال‌های رسمی را دور می‌زنند اغلب برای کدهای مخرب بررسی نمی‌شوند. نصب این برنامه ها به طور بالقوه می تواند بدافزار را وارد دستگاه شما کند.

تنها دلیلی که هر کسی یک برنامه را سایدلود می کند این است که کانال های رسمی نرم افزار مورد نظر خود را ندارند. از آنجایی که اپلیکیشن‌های استخراج کریپتو که از سخت‌افزار یک گوشی هوشمند برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند توسط اپل و گوگل ممنوع شده‌اند، بارگذاری جانبی تنها راهی است که می‌توانید این برنامه‌ها را نصب کنید.

اگر به هر دلیلی همچنان می‌خواهید یک ماینری نصب کنید که با وجود هشدار ما از سخت‌افزار گوشی شما استفاده می‌کند ، به سادگی F-Droid را دانلود کنید. این کاتالوگ نرم افزار رایگان و منبع باز (FOSS) است که برای دستگاه های اندرویدی طراحی شده است. «ماینر» را جستجو کنید و باید چند گزینه داشته باشید.

متأسفانه، مخزن مشابهی برای iOS موجود نیست. اپل یک کشتی فشرده را اجرا می کند و کنترل کاملی بر روی نوع نرم افزاری دارد که می تواند بر روی دستگاه های خود نصب شود. هیچ گزینه آسانی برای اجازه نصب نرم افزار از منابع ناشناس بدون جیلبریک دستگاه شما وجود ندارد.

استخراج کریپتو یا رمز ارز چیست؟

رمز ارز چیست؟ ماینینگ، فعالیتی با منابع فشرده که اغلب برای حل یک مشکل محاسباتی و افزودن بلوک معتبر بعدی به یک بلاک چین، به قدرت محاسباتی عظیمی نیاز دارد، یکی از اجزای حیاتی ارزهای دیجیتال است. به طور معمول، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا سخت‌افزار با کارایی بالا برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند. با این حال، بر خلاف ریگ های ماینینگ GPU ، تجهیزات استخراج مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه به صراحت برای استخراج ارزهای رمز پایه ساخته شده است که باعث می شود ماینر ASIC قدرتمندتر و کارآمدتر از یک ماینر GPU قابل مقایسه باشد.

از آنجایی که ASIC ها برای یک برنامه خاص هستند، می توانند منحصراً برای یک هدف استفاده شوند، مانند استخراج یک سکه خاص. با این وجود، به دلیل نوسانات بسیار زیاد بازار ارزهای دیجیتال، خطر استخراج تنها یک سکه بالا است. به عنوان مثال، اگر ارزش سکه در طول زمان کاهش یابد یا توسعه دهندگان تصمیم به تغییر الگوریتم هش کنند، تجهیزات ASIC بی فایده خواهند بود.

از طرف دیگر، آیا می توانید ارز دیجیتال را در تلفن خود استخراج کنید؟ ارزهای دیجیتال اثبات کار (Pow) مانند BTC را می توان با استفاده از تلفن های هوشمند استخراج کرد. استخراج‌کنندگان در مقیاس کوچک می‌توانند به استخرهای ماینینگ بپیوندند تا قدرت رایانه‌شان را ترکیب کنند تا احتمال ماینینگ موفقیت‌آمیز یک بلوک را افزایش دهند. با این حال، قدرت محاسباتی ارائه شده با استفاده از تلفن های هوشمند در مقایسه با ASIC ها کم خواهد بود و پرداخت های ماینرها تقریباً برابر با سهم آنها خواهد بود.

استخراج کریپتو با موبایل چیست و چگونه کار می کند؟

استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ظرفیت پردازش گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌های iOS و اندروید، استخراج رمزنگاری موبایل نامیده می‌شود. همانطور که قبلا ذکر شد، در استخراج موبایل، پاداش تقریباً همان درصد قدرت محاسباتی ارائه شده توسط ماینرها خواهد بود. اما، به طور کلی، آیا استخراج ارز دیجیتال در تلفن شما رایگان است؟

استخراج ارزهای دیجیتال از طریق تلفن نیازمند سرمایه‌گذاری در گوشی هوشمند، دانلود اپلیکیشن استخراج ارز دیجیتال و داشتن اتصال اینترنتی پایدار است. با این حال، انگیزه برای ماینرهای کریپتو ممکن است به میزان قابل توجهی کمتر باشد و ممکن است هزینه برق مصرفی برای استخراج را پوشش ندهد. علاوه بر این، این گوشی هوشمند فشار شدید ناشی از ماینینگ را تجربه می کند، طول عمر آن را کاهش می دهد و شاید سخت افزار آن را از بین می برد و استفاده از آن برای هدف دیگری را بی ارزش می کند.

برنامه های بسیاری برای سیستم عامل های iOS و اندروید برای استخراج ارزهای دیجیتال در دسترس هستند. با این حال، اکثر برنامه‌ها فقط در سایت‌های استخراج رمزنگاری شخص ثالث در دسترس هستند، که مشروعیت آنها باید قبل از استفاده به دقت بررسی شود. به عنوان مثال، طبق خط مشی توسعه دهندگان گوگل، برنامه های استخراج موبایل در فروشگاه Play مجاز نیستند.

 با این حال، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌هایی ایجاد کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد استخراج در جای دیگری مانند پلتفرم‌های رایانش ابری را کنترل کنند. از دلایل احتمالی پشت چنین محدودیت هایی می توان به تخلیه سریع باتری ها اشاره کرد. اگر استخراج “روی دستگاه” انجام شود، به دلیل پردازش فشرده، گوشی هوشمند بیش از حد گرم می شود. 

نحوه استخراج ارز دیجیتال در گوشی های هوشمند اندرویدی

برای استخراج بیت کوین در گوشی موبایل، ماینرها می توانند به استخراج انفرادی اندروید مراجعه کنند یا به استخرهای استخراج مانند AntPool، Poolin، BTC.com، F2Pool و ViaBTC بپیوندند. با این حال، هر کاربر تلفن هوشمند نمی‌تواند استخراج انفرادی را انتخاب کند، زیرا این یک کار محاسباتی فشرده است و ممکن است چندین دهه طول بکشد تا بتوانید ارزهای دیجیتال را با استفاده از تلفن خود استخراج کنید، حتی اگر از یکی از جدیدترین مدل‌های پرچمدار استفاده کنید.

از طرف دیگر، ماینرها می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند استخراج بیت‌کوین یا ماینر گیت موبایل ماینر، به استخرهای استخراج ارز دیجیتال ملحق شوند تا قدرت پردازش محاسباتی کافی تولید کنند و پاداش‌ها را با سهامداران مشارکت کنند. با این حال، پرداخت ماینرها، فرکانس پرداخت و گزینه های تشویقی به اندازه استخر بستگی دارد. همچنین، توجه داشته باشید که هر استخر ماینینگ از سیستم پرداخت متفاوتی پیروی می کند و ممکن است پاداش ها بر این اساس متفاوت باشد. 

به عنوان مثال، در یک سیستم پرداخت به ازای هر سهم، ماینرها برای هر سهمی که با موفقیت استخراج می‌کنند، نرخ پرداخت مشخصی دریافت می‌کنند که هر کدام ارزش مقدار خاصی از ارز دیجیتال قابل استخراج را دارد. در مقابل، پاداش بلوک و کارمزد خدمات ماینینگ با توجه به سود نظری تسویه می شود. ماینرها همچنین بخشی از کارمزد تراکنش ها را تحت سیستم کامل پرداخت به ازای هر سهم دریافت می کنند. 

نحوه استخراج ارز دیجیتال در گوشی آیفون

ماینرها می‌توانند اپلیکیشن‌های استخراج را در آیفون‌ها دانلود کنند تا ارزهای دیجیتال را بدون سرمایه‌گذاری در تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت استخراج کنند. با این حال، صرف نظر از اپلیکیشن ماینینگ که ماینرها انتخاب می‌کنند، استخراج رمزنگاری موبایل ممکن است منجر به فرسودگی و پارگی زیاد شود بدون اینکه به زمان و تلاش آن‌ها پاداش معقولی بدهد.

به عنوان مثال، ممکن است برای ماینرها هزینه زیادی برای اجرای آیفون با انرژی بالا داشته باشد. با این حال، مقدار بیت کوین یا سایر آلتکوین هایی که می توانند استخراج کنند حداقل است. علاوه بر این، ماینینگ موبایل ممکن است به دلیل قدرت محاسباتی بیش از حد مورد نیاز و نیاز دائمی به شارژ گوشی، عملکرد پایین آیفون را به همراه داشته باشد. 

آیا استخراج کریپتو در موبایل سودآور است؟

سودآوری ماینینگ به قدرت محاسباتی و سخت افزار کارآمد مورد استفاده در فرآیند استخراج رمزنگاری بستگی دارد. گفته می‌شود، هرچه شخصی از تجهیزات پیشرفته‌تری برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کند، نسبت به کسانی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، سود بیشتری کسب خواهد کرد. علاوه بر این، برخی از مجرمان سایبری از روش cryptojacking برای استفاده مخفیانه از قدرت محاسباتی دستگاه‌های محافظت نشده برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و در صورتی که مالک اصلی بخواهد ارزهای دیجیتال را استخراج کند، آنها را برای استخراج ناکارآمد می‌سازد. 

با این وجود، ماینرهای کریپتو اغلب یک تجزیه و تحلیل هزینه و فایده (مزایای یک انتخاب یا عمل منهای هزینه های مربوط به آن انتخاب یا فعالیت) انجام می دهند تا سودآوری ماینینگ را قبل از هر سرمایه گذاری مشخص کنند. اما آیا استخراج موبایل قانونی است؟ قانونی بودن استخراج در گوشی‌های هوشمند، ASIC یا هر تجهیزات سخت‌افزاری به صلاحیت محل اقامت بستگی دارد، زیرا برخی از کشورها ارزهای دیجیتال را محدود می‌کنند. با این حال، استخراج با استفاده از هر گونه تجهیزات سخت افزاری غیرقانونی می شود اگر ارزهای دیجیتال در یک کشور خاص محدود شوند.

آینده استخراج رمزنگاری در گوشی های موبایل

علیرغم افزایش محبوبیت ماینینگ ارزهای دیجیتال، به دلیل مضر بودن آن از نظر اقتصادی و زیست محیطی مورد انتقاد قرار گرفته است و باعث می شود ارزهای دیجیتال PoW مانند اتریوم به سمت مکانیزم اجماع اثبات سهام حرکت کنند. علاوه بر این، وضعیت حقوقی استخراج ارز دیجیتال در برخی از حوزه‌های قضایی نامشخص است، که این موضوع در مورد دوام استراتژی ماینینگ تردید ایجاد می‌کند.

 علاوه بر این، با گذشت زمان، اپلیکیشن‌های ماینینگ شروع به کاهش عملکرد گوشی‌های هوشمند می‌کنند و آن‌ها را برای استخراج ارزهای دیجیتال ناکارآمد می‌سازند.در مقابل، در حالی که تکامل تجهیزات سخت‌افزاری ماینینگ به استخراج‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا دکل‌های خود را به طور سودآوری راه‌اندازی کنند، مبارزه برای پاداش‌های استخراج پایدار باعث پیشرفت فناوری خواهد شد. با این وجود، هنوز مشخص نیست که نوآوری مهم بعدی در فناوری استخراج موبایل چگونه خواهد بود.

آیا استخراج کریپتو کار می کند؟

بله، کار می کند. استخراج بیت کوین با دستگاه اندرویدی امکان پذیر است حتی اگر دلایل زیادی برای دوری از آن داشته باشید. همچنین، استفاده از تلفن همراه برای استخراج سکه های رمزنگاری شده به روش کار نرم افزار یا سخت افزار استخراج سنتی نزدیک نیست. همچنین استفاده از اپلیکیشن ساعت تلفن همراه برعکس ساعت معمولی است. استخراج کریپتو با یک گوشی هوشمند احتمالاً به اندازه کافی سود خوبی به شما نمی دهد که با توجه به وضعیت فعلی آن، ارزش تلاش و زمانی را که برای آن صرف می کنید، داشته باشد.

دلیلش این نیست که این گوشی‌های هوشمند به اندازه کافی قدرتمند یا قوی نیستند که بتوانید از آنها برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنید. دلیل آن این است که سایر ماینرها از ابزارهای بسیار قوی تری استفاده می کنند که تقریباً استفاده از تلفن های هوشمند را بی فایده می کند. افرادی که از رایانه های شخصی قوی تری استفاده می کنند، احتمالاً مشوق هایی را از ماینینگ دریافت می کنند.همانطور که در یک سرویس نوشتن تکلیف در مورد ارز دیجیتال گفته شد، استخراج منظم به معنای اعتبارسنجی تراکنش‌های بلاک چین با حل مسائل پیچیده ریاضی است.

 برای انجام این کار، ماینرها از قدرت پردازنده گرافیکی یا پردازنده کامپیوتری استفاده می کنند که مقدار زیادی انرژی مصرف می کند.استخراج کریپتو یک فعالیت صنعتی بسیار بیشتر است. نرم افزاری به طور خاص برای استخراج وجود دارد. ماینرها اکنون پول خود را در دستگاه های استخراج ASIC سرمایه گذاری می کنند تا حاشیه سود خود را افزایش دهند. این امر همچنین باعث ایجاد استخر معدن شد. هدف این نوآوری ها گردآوری قدرت محاسباتی بیشتر برای بهبود شانس استخراج کنندگان برای حل مشکل الگوریتم و دریافت پاداش است.

این روشی است که ماینینگ کریپتو موبایلی نیز کار می‌کند، اما در مقایسه با مقیاس بسیار کوچک‌تر. می توانید با تلفن هوشمند یا مزرعه ماینینگ موبایل خود به استخر ماینینگ بپیوندیدبا این حال، در مقایسه با سایر ماینرها، مقدار ناچیزی از قدرت را با شبکه خود به اشتراک خواهید گذاشت. بنابراین، هنگامی که پاداش ها در شبکه به اشتراک گذاشته می شوند، درصد شما در مورد قدرت محاسباتی شما بسیار ناچیز خواهد بود.

استخراج انفرادی گوشی های اندروید

استخراج کریپتو در اندروید چندان آسان نیست. محبوبیت بیت کوین به طور تصاعدی در حال افزایش است و اکنون برای استخراج کنندگان کریپتو بسیار جذاب است. بر اساس بهترین سرویس کاغذ نویسی ، هر بیت کوین دارای یک آدرس 64 بیتی است که به صورت رمزنگاری تولید می شود و یک کلید خصوصی و عمومی دارد که استخراج کنندگان آن را تولید می کنند. با این حال، محدودیت واحد ارز بیت‌کوین 21 میلیون است و چند ماه طول می‌کشد تا یک تلفن اندرویدی کمی کسری بیت‌کوین تولید کند.

استخر استخراج ارزهای دیجیتال

اینها گروه‌های استخراجی هستند که توسط سرورهایی میزبانی می‌شوند که در آنها همه منابع محاسباتی مورد استفاده برای شکستن تراکنش‌ها را مشارکت می‌دهند. اگر یک استخر با موفقیت یک انتقال رمزنگاری را رمزگشایی کند، هر یک از اعضا بر اساس میزان قدرت محاسباتی که کمک کرده اند، بریدگی خود را دریافت می کنند.اپلیکیشن‌های استخراج کریپتو برای اندروید ایجاد شده‌اند که باید به یک استخر بپیوندید. بعید است که بهترین استخر را پیدا کنید. با این حال، قبل از پیوستن به یک استخر استخراج، باید اندازه آن را در نظر بگیرید. 

این امر منظم بودن پرداخت را تعیین می کند (بنابراین استخرهای بزرگ اغلب پرداخت می کنند)، هزینه هایی که باید پرداخت شوند و روش پاداش. اکثر استخرهای PPS (پرداخت به ازای هر سهم) مقدار ثابتی دارند که هر زمان که سهم یک بلوک کریپتو را ارسال می کنند، آن را بازی می کنند. از سوی دیگر، استخرهای مبتنی بر امتیاز تنها بخشی از سهامی را که وزن می‌کنند هنگام ارسال سهم پرداخت می‌کنند.

برنامه های محبوب برای استخراج ارز دیجیتال در تلفن هوشمند

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید به حزب بپیوندید و استخراج ارز دیجیتال موبایل را شروع کنید، باید یک برنامه استخراج داشته باشید و مطمئن شوید که تلفن شما منبع نور ثابتی دارد. برخی از محبوب ترین برنامه ها، همانطور که در برخی از خدمات پایان نامه نویسی در ایالات متحده ذکر شده است ، برای استخراج رمزنگاری در تلفن هوشمند عبارتند از:

MinerGate Mobile Miner: با این برنامه تلفن همراه، می‌توانید چندین آلتکوین جدا از بیت‌کوین استخراج کنید. برخی از آلتکوین هایی که شما استخراج خواهید کرد عبارتند از Dash، Monero، QuazarCoin، MonetaVerde و DigitalNote. همچنین یک کیف پول داخلی در اپلیکیشن وجود دارد تا کاربران بتوانند سکه هایی را که به دست آورده اند ذخیره کنند.

بیت کوین ماینر: این احتمالاً محبوب ترین برنامه اندرویدی برای استخراج ارزهای دیجیتال در حال حاضر است و برای اکثر دستگاه ها در دسترس است. رابط کاربری بسیار کاربر پسند است و عملکرد فوق العاده ای دارد، همانطور که بررسی های مثبت متعدد تأیید می کند. اگرچه نام به صراحت بیت کوین را ذکر می کند، می توانید از این برنامه برای استخراج چندین سکه استفاده کنید.

نتیجه گیری

شروع استخراج کریپتو با موبایل نسبتاً ساده است. فقط باید یک گوشی هوشمند و همچنین اپلیکیشن ماینینگ تهیه کنید. می‌توانید در حالی که برنامه در پس‌زمینه کار می‌کند از تلفن خود استفاده کنید و پاداش خود را دریافت می‌کنید. جنبه منفی ارزهای دیجیتال این است که این برنامه‌های ماینینگ بر عملکرد کلی تلفن شما تأثیر می‌گذارند و ممکن است دستگاه را از بین ببرند. بنابراین، ممکن است پول نقدی را که قصد دارید در درازمدت از آن به دست آورید، برایتان هزینه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *