وبلاگ

استخراج ابری چیست؟

estekhraj-abri-chist-ak-1

استخراج ابری چیست؟ روشی برای تولید ارز دیجیتال با اجاره منابع پردازش از یک ارائه دهنده خدمات (ارائه دهنده خدمات استخراج ابری) است. برای عضویت در یک مزرعه ماینینگ، دستگاه ماینر باید مقدار معینی “قدرت هش” را از ارائه دهنده خدمات خریداری کند. در ازای آن، ارائه دهنده به ماینرها بر اساس میزان قدرت هش که به دست می آورند، مشوق هایی را پاداش می دهد.

از آنجایی که استخراج در فضای ابری انجام می شود، ماینرها نباید نگران نویز، دما، مدیریت منابع یا هزینه های انرژی باشند. پس از پیدا کردن یک ارائه دهنده خدمات استخراج ابری معتبر، ماینرها فقط باید قراردادی را انتخاب کنند که بهترین انتظارات آنها را برآورده کند. آنها باید به ارز دیجیتال یا فیات سپرده گذاری کنند، پس از آن ارائه دهنده هر آنچه را که می خواهند برای عملکرد صحیح منابع در اختیار آنها قرار می دهد.

ماینرها معمولاً ممکن است از بین قراردادهای بین 500 تا 1000 هش گیگا در ثانیه، با قراردادهایی از یک تا دوازده ماه انتخاب کنند. 1 GH/s (گیگا هش در ثانیه) معادل ریاضی 1 میلیارد هش در ثانیه است. از سوی دیگر، برخی از شرکت های استخراج ابری ممکن است قراردادهای استخراج ابری 6 ماهه یا حتی 24 ماهه را ارائه دهند.

ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری باید در زیرساخت‌های استخراج پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کرد و در حالت ایده‌آل، مزرعه خود را در منطقه‌ای با هزینه انرژی کمتر و آب و هوای دلپذیرتر تأسیس می‌کرد. هزینه های سربار مزرعه با استفاده از این روش به حداقل می رسد.

این یک گزینه عالی برای کسانی است که نمی خواهند در بخش فنی استخراج بیت کوین شرکت کنند. اعضا می توانند نرخ هش و پول استخراج ابری خود را بیشتر اوقات با استفاده از تلفن خود تماشا کنند. در حال حاضر، برخی از تنظیمات استخراج ابری ممکن است به طور خودکار قدرت هش تولید شده را به سودآورترین ارز قابل استخراج تغییر دهند.

استخراج ابری چگونه کار می کند؟

در استخراج ابری، ارائه دهندگان شخص ثالث، توان محاسباتی را به ماینرها اجاره می دهند. این به این معنی است که ماینرها مجبور نیستند روی منابع خود سرمایه گذاری کنند، که معمولاً به سرمایه گذاری اولیه زیادی نیاز دارد. همچنین استخراج ابری نیاز ماینرها به نگهداری و به روز رسانی تجهیزات خود را برطرف می کند.

نحوه کار به این صورت است که ارائه‌دهنده خدمات یک ریگ ماینینگ می‌خرد یا می‌سازد و سپس قدرت هش را به ماینرها اجاره می‌دهد. سپس ارز دیجیتال استخراج شده به کیف پول ماینر ارسال می شود. در بیشتر موارد، ارائه‌دهنده خدمات راه‌حل استخراج به‌عنوان یک سرویس را نیز ارائه می‌کند که به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهد مدیریت تجهیزات استخراج خود را برون‌سپاری کنند.

در مورد خود فرآیند ماینینگ، تقریباً شبیه نحوه کار استخراج ارزهای دیجیتال است. تراکنش ها تأیید می شوند و به یک بلاک چین اضافه می شوند و در نتیجه سکه های جدیدی ایجاد می شود. هر بار که یک تراکنش تایید می شود و به بلاک چین اضافه می شود، یک بلوک جدید ایجاد می شود. سپس ماینرها با افزودن بلوک های تایید شده به زنجیره، با کریپتو پاداش می گیرند.

بسیاری از وب سایت های استخراج ابری خدمات ابری را برای ماینرها ارائه می دهند. از این میان می‌توان به StormGain، BeMine و ECOS اشاره کرد. اکثر سایت‌های استخراج ابری بخش کوچکی از درآمد شما را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند. برخی از پلتفرم‌ها، مانند ECOS، برنامه‌های ماهانه را بدون کمیسیون ارائه می‌کنند.

مدل ها و انواع استخراج ابری

دو مدل رایج برای استخراج ابری وجود دارد:

هر دوی این مدل ها مزایا و معایب خود را دارند. قبل از شروع استخراج ابری، انتخاب مدل مناسب برای نیازهایتان بسیار مهم است.

لیزینگ قدرت هشینگ

لیزینگ قدرت هشینگ یک مدل محبوب برای استخراج ابری ارزهای دیجیتال است. با استفاده از این مدل، شما مقدار مشخصی از قدرت هش را از یک ارائه دهنده استخراج ابری اجاره می کنید، بنابراین می توانید نحوه شروع استخراج ارزهای دیجیتال را بیاموزید و ارزهای دیجیتال را استخراج کنید. مزیت اینجا این است که شما مجبور نیستید برای راه اندازی ریگ ماینینگ خود پول سرمایه گذاری کنید.

ارائه‌دهنده ماینینگ قدرت رایانش ابری اجاره‌ای را از مزرعه ماینر فراهم می‌کند، به این معنی که شما همچنین نیازی به نگرانی در مورد نگهداری تجهیزات استخراج ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای قدرت هشینگی که می خواهید اجاره کنید بپردازید و می توانید استخراج را شروع کنید.

یک ماینر باید برای یک حساب کاربری در یک ارائه دهنده استخراج ابری ثبت نام کند و جزئیات خاصی را در حین ثبت نام ارائه دهد. این موارد شامل جزئیاتی مانند قدرت هش مورد نیاز و همچنین مدت قرارداد مورد نظر آنها می شود. قدرت هش با میزان قدرت ماینینگ مورد نیاز شما تعیین می شود. مهم است که مقدار مناسبی از قدرت هش را انتخاب کنید، زیرا این امر تعیین می کند که چقدر برای خدمات پرداخت خواهید کرد.

هش به تابع ریاضی مورد استفاده برای استخراج ارزهای دیجیتال اشاره دارد. نرخ هش سرعتی است که یک ماینر می تواند این عملکرد را انجام دهد. این بدان معناست که شما باید برای نرخ هش بالاتر هزینه بیشتری بپردازید. با این حال، نرخ هش بالاتر همچنین به این معنی است که می‌توانید ارزهای دیجیتال بیشتری استخراج کنید. دوره قرارداد مدت زمانی است که می خواهید قدرت هش را اجاره کنید. اکثر ارائه دهندگان قراردادهای کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می دهند.

ماینینگ میزبانی شده

با میزبانی ماینینگ، ماینرها تجهیزات فیزیکی را از یک ارائه دهنده استخراج ابری اجاره می کنند. از آنجایی که سخت افزار استخراج ابری در خانه یا محل کار شما قرار خواهد گرفت، به یک اتصال اینترنتی خوب نیاز دارید. همچنین باید با فراهم کردن سرمایش و تهویه کافی، از شرایط کاری مناسب برای استخراج اطمینان حاصل کنید.

یکی از مزیت های این مدل این است که نگران هزینه های نگهداری تجهیزات ماینینگ نباشید. با این حال، یک نقطه ضعف این است که می تواند بسیار پر سر و صدا باشد. اگر قصد راه اندازی دکل استخراج میزبانی شده در خانه خود را دارید، این را در نظر داشته باشید.

هنگام استفاده از این مدل باید هزینه های برق را نیز متقبل شوید. با این حال، بسیاری از ارائه دهندگان ماینینگ میزبانی شده، در صورت انتخاب قرارداد طولانی تر، تخفیف هایی را ارائه می دهند. علاوه بر این، جایگزینی تجهیزات قدیمی به هزینه ماینر نخواهد بود.

معمولاً ارائه‌دهنده آن را بدون هزینه اضافی تعویض می‌کند، مشروط بر اینکه از تجهیزات به طور مسئولانه استفاده شده باشد و به دلیل استفاده نادرست آسیب نبیند. بسیاری از ماینرها این مسیر را دنبال می‌کنند زیرا می‌خواهند کنترل بهتری بر دکل‌های ماینینگ خود داشته باشند بدون اینکه نیازی به صرف هزاران دلار برای تجهیزات جدید داشته باشند.

estekhraj-abri-chist-ak-2

مزایای استخراج ابری

مزیت استخراج ابری چیست؟ و چه گونه که آن را به گزینه ای جذاب برای ماینرها تبدیل می کند؟

 • شما نیازی به دانش فنی ندارید: برای شروع استخراج ابری، لازم نیست یک متخصص فناوری یا متخصص در حوزه ارزهای دیجیتال باشید. تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت، یک کامپیوتر و درک خوبی از ارز دیجیتالی است که می خواهید استخراج کنید.
 • شما می توانید از کوچک شروع کنید: می توانید با یک سرمایه گذاری کوچک شروع کنید و به تدریج درآمد خود را دوباره سرمایه گذاری کنید تا قدرت هش خود را افزایش دهید. همچنین می توانید برای کاهش ریسک، سرمایه گذاری های خود را در ارزهای دیجیتال مختلف پخش کنید.
 • احساس امنیت (از طریق قراردادها): وقتی قدرت هش را اجاره می کنید، معمولاً قراردادی را امضا می کنید. این بدان معناست که ارائه دهنده قانوناً موظف است میزان قدرت هش مورد توافق را به شما بدهد. این به ماینرها احساس امنیت می دهد، زیرا آنها می دانند که از پول خود فریب نخواهند خورد.

معایب استخراج ابری

استخراج ابری معایبی نیز دارد که قبل از شروع باید از آنها آگاه باشید:

 • خطر کلاهبرداری: برخی از کلاهبرداری های مرتبط با استخراج ابری وجود داشته است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فقط در خدمات معتبر سرمایه گذاری می کنید.
 • نوسانات کریپتو: قیمت ارزهای دیجیتال بی ثبات است و استخراج ابری ممکن است همیشه سودآور نباشد. قبل از شروع مطمئن شوید که خطرات آن را درک کرده اید.
 • کنترل محدود: وقتی منابع را از یک ارائه دهنده استخراج ابری اجاره می کنید، کنترل کاملی بر عملیات ندارید. اگر ارائه دهنده معتبر نباشد، این می تواند یک خطر باشد.

آشنایی با استخراج ابری بیت کوین

استخراج بیت کوین زمان زیادی طول می کشد و به تجهیزات استخراج گران قیمت نیاز دارد، همه اینها برای یک بازده کوچک. خدمات ماینینگ ابری بیت کوین به هر کسی اجازه می دهد تا بدون نیاز به خرید تجهیزات گران قیمت یا داشتن دانش فنی، استخراج بیت کوین را آغاز کند. این مفهوم ساده است، شبیه به هر نوع دیگر استخراج ابری، که شامل یک مرکز داده از راه دور با قدرت محاسباتی، قدرت هش است. در حالی که بازگشت سرمایه (ROI) استخراج ابری بیت کوین بدون شک مطلوب است.

با این حال، همه اینها به کارمزدهای اولیه و همچنین ارزش فعلی بیت کوین بستگی دارد. از آنجایی که شما اساساً ظرفیت پردازش را از یک ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری اجاره می‌کنید، قیمت هر gh/s یا th/s، و همچنین هزینه‌های خدمات، می‌تواند تأثیر زیادی بر بازگشت سرمایه واقعی شما داشته باشد. استخراج ابری در مقایسه با تجهیزات استخراج GPU ممکن است در هزینه های برق، سر و صدا و گرما پول زیادی برای شما صرفه جویی کند که ممکن است برای یک دستگاه پیشرفته بین 2000 تا 8000 دلار هزینه داشته باشد.

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار قدرت هش مورد نظر خود را بخرید و قبل از اینکه بنشینید و گردش پول را تماشا کنید، یک دوره سرمایه گذاری تعیین کنید. مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگری، استخراج ابری مجموعه ای از ریسک ها و عدم قطعیت های خاص خود را دارد.

استخراج ابری چیست؟چگونه استخراج ابری کریپتو را شروع کنیم؟

اگر تصمیم گرفته اید که استخراج ابری برای شما مناسب است، برای شروع به چند چیز نیاز دارید:

 • رایانه ای با اتصال اینترنت: برای دسترسی به حساب استخراج ابری خود به رایانه یا دستگاه دیگری با اتصال اینترنت نیاز دارید.
 • یک حساب کاربری با سرویس استخراج ابری: شما باید یک حساب کاربری با یک ارائه دهنده خدمات استخراج ابری معتبر ایجاد کنید.
 • بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده: برای استخراج ارز دیجیتال، ابتدا باید مقداری بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال داشته باشید. می توانید از این برای پرداخت منابع خود یا سرمایه گذاری مجدد آنها در عملیات خود استفاده کنید.
 • کیف پول رمزنگاری شده: برای ذخیره سکه های استخراج شده خود به یک کیف پول رمزنگاری نیاز دارید . مطمئن شوید که کیف پولی را انتخاب کنید که از سکه ای که می خواهید استخراج کنید پشتیبانی می کند.

چه چیزی به ایده استخراج ابری کمک می کند؟ 

اشتیاق به استخراج ارزهای دیجیتال همچنان قوی است، اگرچه دشواری استخراج در حال افزایش است. ممکن است ماینرهایی وجود داشته باشند که تجهیزات استخراج میزبانی شده را به جای داشتن آن ترجیح دهند. با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد ایده استخراج ابری می شود.

در اینجا برخی از دلایل احتمالی وجود دارد:

تقاضا برای قدرت هش شبکه

دشواری الگوریتم‌های ارزهای دیجیتال در حالی افزایش یافته بود که پاداش‌ها کوچک‌تر شده بودند (برای مثال، 6.25 بیت کوین به ازای هر بلوک استخراج شده در حال حاضر، در مقایسه با 50 بیت کوین در هر بلوک در سال 2009). صاحبان عملیات معدن متوجه شدند که برای رقابتی ماندن به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است. این منجر به ایده استخرهای ماینینگ شد که قدرت هش همه شرکت‌کنندگانی را که در عملیات ماینینگ شرکت می‌کنند ترکیب می‌کند.

عرضه محدود سکه های استخراج

فقط تعداد از پیش تعیین شده ای از سکه های یک ارز دیجیتال خاص وارد بازار می شود (در مورد بیت کوین، 21 میلیون سکه). همراه با چشم انداز افزایش نرخ ارز، این امر منجر به یک سری نوآوری در فضای استخراج کریپتو شده است. استخراج ابری در واقع تکامل استخرهای استخراج است.

بازده معدنی جذاب

یکی دیگر از دلایل افزایش استخراج ابری، فرصت‌های احتمالی استخراج‌کنندگان برای کسب پاداش‌های جذاب با شرکت در عملیات استخراج است. شرکت‌های ماینینگ ابری تمایل دارند برای جذب مشتریان/سرمایه‌گذاران به مشارکت، پرداخت‌های سخاوتمندانه ارائه کنند.

انقلاب دکل های معدنی

در روزهای اولیه استخراج کریپتو، کل فرآیند روی یک رایانه معمولی خانگی انجام می‌شد. بعداً، ماینرها شروع به ایجاد «ریگ‌های» استخراج با ترکیب کارت‌های GPU کردند که در حل معادلات پیچیده ریاضی (مانند الگوریتم هش امن بیت کوین-256) بسیار کارآمدتر از CPUهای معمولی بود. پردازنده‌های گرافیکی قدرت هش شبکه بیت‌کوین را تقویت کردند، اما حل الگوریتم SHA-256 را بسیار دشوارتر کردند.

کمی بعد، دستگاه های استخراج مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه در بازار معرفی شدند که به سرعت GPU ها را منسوخ کردند. با این حال، این تراشه‌های پرقدرت و هدفمند هزینه‌ای داشتند که ماینرهای معمولی قادر به پرداخت آن نبودند. قدرت هش شبکه بیت کوین بیشتر افزایش یافت – همانطور که مشکل الگوریتم SHA-256 نیز افزایش یافت. برای کاربران تقریباً غیرممکن شد که با یک CPU معمولی استخراج کنند در حالی که هزینه برق آنها سر به فلک کشیده است. 

دکل‌های ASIC بخش استخراج کریپتو را به مکانی تبدیل کردند که بیشتر برای بازیگران اصلی بود. و اینجاست که استخرهای ماینینگ پا به عرصه گذاشتند: هدف آنها این بود که به هر کسی اجازه دهند در عملیات استخراج به بهترین شکل ممکن شرکت کنند و با پاداش های منظم مبادله کنند. این جوایز معمولاً متناسب با قدرت هش اهدایی هر شرکت کننده در استخر است. 

به زودی، اپراتورهای مرکز داده متوجه شدند که تعداد زیادی از مردم در استخرهای ماینینگ شرکت نمی کنند، زیرا آنها دکل ماینینگ ندارند. بنابراین، آنها شروع به اجاره قدرت هش در داخل استخر کردند که باعث ایجاد مفهوم استخراج ابری شد.

استخراج ابری در مقابل استخراج سخت افزاری

در استخراج ابری، ماینرها در واقع سرمایه گذاران یک عملیات استخراج هستند و تنها چیزی که تضمین می کنند پول است. شرکت ماینینگ ابری یک مزرعه ماینر متشکل از ریگ های استخراج را اداره می کند و به ماینرها اجازه می دهد سهمی از قدرت هش مزرعه را خریداری یا اجاره کنند.

در بسیاری از موارد، ارائه‌دهنده روی سخت‌افزارهای درجه یک سرمایه‌گذاری کرده است، و مزرعه استخراج را در مکانی با برق ارزان‌تر و آب و هوای خنک‌تر ساخته است. به این ترتیب، هزینه های کلی اداره مزرعه کنترل می شود. ماینرها نیازی به مراقبت از چیزی در کل فرآیند ندارند و تنها انتظار کاهش سود مزرعه را دارند. 

در ماینینگ سخت‌افزار، ماینرها برای خود یک ریگ ماینینگ دارند و باید تصمیم بگیرند که آیا به صورت انفرادی استخراج کنند یا به یک استخر ماینینگ بپیوندند و در ازای سهمی از درآمد، به قدرت محاسباتی آن کمک کنند. آنها باید تمام هزینه های مربوط به نگهداری و ارتقاء سخت افزار را بر عهده بگیرند و همیشه یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد داشته باشند.

estekhraj-abri-chist-ak-4

ماینرها چگونه از استخراج ابری سود می برند؟

کارایی هزینه

استخراج ابری برای ماینرها بسیار مقرون به صرفه است. آنها نیازی به پرداخت هزینه برای تجهیزات ماینینگ ندارند و دائماً آنها را ارتقا می دهند و هیچ هزینه نصب یا راه اندازی ندارند. تنها سخت افزاری که آنها نیاز دارند تبلت یا گوشی هوشمند است تا پاداش خود را از این عملیات بررسی کنند.

این نگرانی را از بین می برد که آیا آنها می توانند تجهیزات فیزیکی را در زمانی که استخراج دیگر سودآور نیست بفروشند یا خیر. معدنچیان همچنین نیازی به نگرانی در مورد قبوض برق، سر و صدا یا گرمای تولید شده توسط سکوهای معدن ندارند.

پشتیبانی تکنولوژیکی

استخراج ابری نیازی به دانش خاصی از پروتکل‌ها، ارزهای دیجیتال یا ریگ‌های استخراج ندارد. ماینرها فقط باید یک حساب کاربری در یک ارائه دهنده خدمات باز کنند و هزینه ای را بپردازند که بستگی به میزان قدرت هش آنها برای خرید دارد. تمام جوایز مستقیماً به آن حساب منتقل می شود.

بدون تعمیر و نگهداری

مزیت دیگر این است که ماینرها نیازی به نگرانی در مورد تعمیر و نگهداری تجهیزات ندارند (اطمینان از بهترین محیط برای کار یک دکل)، زیرا شرکت استخراج ابری از آن مراقبت می کند. شرکت‌ها معمولاً از برج‌های خنک‌کننده و سایر تجهیزات برای اطمینان از هوادهی خوب مزارع استخراج خود استفاده می‌کنند و در نتیجه از ذوب سخت‌افزار جلوگیری می‌کنند. با این حال، ماینرها ممکن است هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات را توسط ارائه دهنده خدمات استخراج ابری دریافت کنند.

آیا استخراج ابری خطرناک است؟

بله، استخراج ابری ممکن است خطرناک باشد. از آنجایی که شما مالک تجهیزات نیستید، در استفاده از آنها حرفی ندارید. در نتیجه ممکن است نتوانید هزینه های خود را جبران کنید. در حالی که ممکن است استخراج ارزهای دیجیتال راحت به نظر برسد، استخراج ابری مشکل ساز است، زیرا شما برای انجام استخراج واقعی برای شما به تجهیزات شخص دیگری وابسته هستید.

سودآوری قراردادهای استخراج ابری به طور گسترده ای در نوسان است و پیش بینی آن غیرممکن است. بنابراین، مهم نیست که ماینر یک تامین کننده قابل اعتماد پیدا کند و قراردادهای استخراج ابری رمزنگاری را با آن شرکت امضا کند یا خیر، و این شرکت فقط خدمات و نرخ هش اعلام شده برای دوره معین را ارائه می دهد.

بنابراین، هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که آیا این کار برای ماینرها سود خواهد داشت یا خیر. علاوه بر این، هر درآمدی که استخراج‌کنندگان به دست می‌آورند می‌تواند با هزینه‌های اضافی که ممکن است در طول قراردادهای استخراج ابری به تامین‌کننده بدهکار باشند، کاهش یابد.

استخراج ابری تا آنجایی که برای استخراج ارز دیجیتال به شخص دیگری تکیه می‌کنید، خطرناک است، بدون اینکه واقعاً بررسی کنید که آنها سخت‌افزار لازم برای استخراج بیت‌کوین یا هر کوینی را که انتخاب می‌کنید، دارند.

بسیاری از خدمات ماینینگ ابری تقلبی ادعا می کنند که از طرف شما بیت کوین استخراج می کنند، اما در عوض فقط پول شما را می کشند. USDminer یکی از چندین نمونه است. آنها اغلب به صورت کاملاً ناشناس عمل می کنند و تشخیص اینکه چه کسی پلتفرم را مدیریت می کند غیرممکن می کند و نرخ بازده بسیار بالایی را در یک دوره زمانی کوتاه وعده می دهد. سایر پرچم های قرمز عبارتند از:

 • اشتباهات املایی در وب سایت
 • شهادتنامه های ناشناس که تصاویری از چهره افراد را نشان می دهد.
 • آدرس شرکت جعلی یا فقدان کامل آن.

چسبیدن به استخرهای معدنی شناخته شده این خطر را تا حد زیادی به حداقل می رساند.

همانطور که گفته شد، شما به سلامت بازار نیز متکی هستید. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج بسیار نوسان هستند – به این معنی که قیمت آنها می تواند در مدت زمان کوتاهی به طور چشمگیری تغییر کند. این ریسک برای سرمایه سرمایه گذاری شده شما به همراه دارد، زیرا هر سکه ای که از استخراج به دست می آورید پتانسیل سقوط قیمت را دارد.

همچنین خطرات نظارتی زیادی برای استخراج ابری وجود دارد. به عنوان مثال، تعداد زیادی از ماینرهای ابری در چین مستقر می شدند، زیرا این کشور برق ارزان قیمت ارائه می داد و در فصول مرطوب صنعت نیز از انرژی سبز استفاده می کرد. اما در بهار سال 2021، چین صنعت استخراج ارزهای دیجیتال خود را سرکوب کرد و ماینرها را مجبور کرد که مغازه خود را ببندند یا به جای دیگری نقل مکان کنند. این بدان معناست که هر کسی که ماینرهای ابری را از استخرهای چینی اجاره کند، درآمد خود را از دست داده است.

کشورهای دیگر نیز می توانند استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند. این فرآیند به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارد که بخشی از آن ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی است و تعداد انگشت شماری از دولت ها آن را آفتی برای محیط زیست می دانند.

با این حال، شایان ذکر است که این خطرات برای افرادی که ماین را ابری می کنند بسیار کمتر از زمانی است که شما ماشین های استخراج را خودتان بخرید. سخت‌افزار تخصصی می‌تواند بسیار گران باشد، به غیر از هزینه‌های اجرایی و نگهداری مرتبط با استخراج. سخت‌افزاری که برای استخراج ارز دیجیتال خریداری کرده‌اید، اگر تقاضا برای استخراج توسط یک سقوط اقتصادی از بین برود، ممکن است ارزش زیادی نداشته باشد.

estekhraj-abri-chist-ak-5

استخراج ابری برای کسب درآمد غیرفعال چیست؟

استخراج ابری می تواند راهی عالی برای کسب درآمد غیرفعال باشد . این به این دلیل است که می توانید بدون تلاش زیاد، ارزهای دیجیتال را استخراج کنید. علاوه بر این، معمولاً می توانید درآمد خود را مجدداً در سرویس استخراج ابری سرمایه گذاری کنید تا قدرت هش خود را افزایش دهید یا منابع بیشتری را اجاره کنید.

اگر به دنبال راهی برای ایجاد یک جریان درآمد غیرفعال از استخراج ارزهای دیجیتال هستید، استخراج ابری ممکن است گزینه خوبی باشد. فقط مطمئن شوید که قبل از شروع به تحقیق و درک هزینه های مربوط به استخراج ابری بپردازید. برای مثال، کسانی که می خواهند بیت کوین را برای درآمد غیرفعال استخراج کنند، می توانند از پلتفرمی مانند StormGain برای این کار استفاده کنند.

StormGain

StormGain نمونه خوبی از یک سرویس استخراج ابری است که به ماینرها اجازه می دهد تا با استخراج بیت کوین درآمد غیرفعالی کسب کنند. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که برنامه خود را دانلود کنند، ثبت نام کنند و شروع به استخراج کنند. آنها کمیسیون های معقولی دریافت می کنند و کارمزد معاملاتی پایینی نیز دارند. میزان درآمد شما به سرعت استخراج شما و همچنین حجم معاملات به دست آمده بستگی دارد:

ECOS

ECOS یکی دیگر از ارائه دهندگان استخراج ابری قابل اعتماد است. از استخراج بیت کوین پشتیبانی می کند و در مورد قراردادهای ماینینگ ابری طیف وسیعی از انعطاف پذیری را ارائه می دهد: COS همچنین دارای کیف پول و صرافی است، بنابراین ماینرهای علاقه مند فقط باید برای یک حساب کاربری ثبت نام کرده و اپلیکیشن موبایل ECOS را دانلود کنند تا استخراج را شروع کنند. قراردادهای معدنی از 24 ماه تا 50 ماه متغیر است.

estekhraj-abri-chist-ak-6

آیا استخراج ابری سرمایه گذاری خوبی است؟

بله ممکن است. برای اجاره این ماینرها باید مقداری دلار خرج کنید و استخرهای ماینینگ سهمی از درآمد شما را در اختیار خواهند داشت. می تواند سودآور باشد، اما برخی از تحلیلگران معتقدند که خرید بیت کوین گزینه بهتری است.

سود شما بر اساس ارزش بازار و قدرت ماینرهایی که توسط استخرها استفاده می شوند تعیین می شود. به عبارت دیگر، در مقایسه با مدل‌های قدیمی‌تر، مدل‌های جدیدتر مشخصات بهتری دارند و احتمالاً بازده بالاتری خواهند داشت. به عنوان مثال، اگر بیت کوین خود را به جای فروش آن با پول معمولی مانند دلار آمریکا نگه دارید، در معرض نوسانات قیمت بیت کوین خواهید بود.

آیا استخراج ابری سودآور است؟

استخراج ابری می تواند بسیار سودآور باشد. هزینه هایی که باید متحمل شوید شامل پرداخت اجاره و هزینه های استخر استخراج است. با وجود همه اینها، هنوز هم می توانید سود کسب کنید. میزان سود شما بسته به مدل استخر استخراج، قدرت ماینرها و وضعیت بازار متفاوت است.

ماینرها و مدل های جدیدتر نسبت به ماینرهای قدیمی سود بیشتری تولید می کنند. با این حال، در یک بازار نزولی، نگه داشتن بیت کوین به جای فروش آن برای پول معمولی می تواند سود شما را کاهش دهد، در حالی که یک بازار صعودی سود شما را افزایش می دهد. سود نیز تا حد زیادی به پاداش هر هش بستگی دارد که برای سکه های مختلف متفاوت است. دریابید که کدام سکه ها سودآورتر هستند و آنها را برای سود قابل توجه تری هدف قرار دهید.

یک ماینر چقدر درآمد دارد؟

پاداش برای هر بلوک جدید ترکیبی از ارزهای دیجیتال جدید و کارمزد تراکنش برای استخراج کننده ای است که آن را ایجاد کرده است. اکثر مردم به پاداش بلوک به عنوان یارانه بلوک اشاره می کنند زیرا تقریباً به طور کامل شامل می شود (بدون در نظر گرفتن هزینه ها).

هنگام تجزیه و تحلیل تجهیزات معدن و سودآوری، طیف گسترده ای از عوامل را در نظر بگیرید. یک معیار ضروری که باید به آن توجه کرد، توانایی ریگ های ماینینگ برای تولید و آزمایش سریع غیر تصادفی است. نرخ هش یک عامل مهم در عملکرد ماینر بیت کوین است. 

در صورت افزایش نرخ هش، آزمایش سریع‌تر این ورودی‌های تصادفی امکان‌پذیر خواهد بود. علاوه بر این، مصرف انرژی دکل معدنی یک عامل حیاتی است. اگر بیشتر از آنچه از ماینینگ به دست می آورید، برای نیرو خرج کنید، زودتر از این مدت از کار خارج خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *