وبلاگ

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

estekhrag-bitcoin-chegone-kar-miconad-ak-1

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟ و چیست؟ فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند. همچنین این روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء حیاتی نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “کاوی” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که راه حل مشکل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و روند دوباره شروع می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا دستگاه ماینر برای کار خود با توکن‌های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان استخراج معادن را مانند سکه‌های طلای کالیفرنیا در سال 1849 می‌بینند.

پاداش بیت کوینی که ماینرها دریافت می کنند انگیزه ای است که افراد را تشویق می کند تا در هدف اصلی ماینینگ کمک کنند: قانونی کردن و نظارت بر تراکنش های بیت کوین و اطمینان از اعتبار آنها. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است، یا ارزی است که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست.با این حال، قبل از سرمایه گذاری در زمان و تجهیزات، این توضیح را بخوانید تا ببینید آیا ماینینگ واقعا برای شما مناسب است یا خیر.

آنچه در این مقاله می خوانید:

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند تایید تراکنش های جدید به سیستم ارز دیجیتال بیت کوین و همچنین فرآیندی است که طی آن بیت کوین جدید وارد گردش می شود. بیت کوین یک ارز دیجیتال است که برای کالا یا خدمات به عنوان پرداخت معامله می شود. استخراج بیت کوین برای ثبت تراکنش های فعلی بیت کوین در بلوک ها انجام می شود که سپس به یک بلاک چین یا رکورد تراکنش های گذشته اضافه می شود.

ماینرهای بیت کوین از نرم افزاری برای حل الگوریتم های مربوط به تراکنش استفاده می کنند که تراکنش های بیت کوین را بررسی می کند. در ازای هر بلوک، ماینرها تعداد معینی بیت کوین دریافت می کنند. این آنها را ترغیب می کند تا به حل الگوریتم های مربوط به تراکنش ادامه دهند و از سیستم کلی پشتیبانی کنند.

Business Insider بیان کرد که تقریبا 90 درصد از کل بیت کوین استخراج شده است و تمام بیت کوین تا سال 2140 وارد گردش خواهد شد. عملیات استخراج معمولاً پرهزینه است، که باعث می شود انجام آن برای مصرف کننده معمولی کمتر عمل کند.

موارد کلیدی در استخراج بیت کوین

  • با ماینینگ، می‌توانید ارز دیجیتال را بدون صرف هزینه برای آن کسب کنید.
  • استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، بیت‌کوین را به‌عنوان پاداشی برای تکمیل «بلاک‌های» تراکنش‌های تأیید شده، که به زنجیره بلوک اضافه می‌شوند، دریافت می‌کنند.
  • جوایز استخراج به استخراج‌کننده‌ای پرداخت می‌شود که ابتدا راه‌حلی برای یک معمای هش پیچیده پیدا می‌کند، و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند به بخشی از کل قدرت استخراج شبکه مربوط می‌شود.
  • برای راه اندازی ریگ ماینینگ به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نیاز دارید

چرا بیت کوین استخراج کنیم؟

استخراج علاوه بر پوشش جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری نیز دارد: این تنها راه برای عرضه ارزهای دیجیتال جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها اساساً در حال «ضربه زدن» ارز هستند. به عنوان مثال، تا مارس 2022، از مجموع 21 میلیون بیت کوین، کمتر از 19 میلیون بیت کوین در گردش بود. جدای از سکه هایی که از طریق بلوک پیدایش ضرب می شوند (اولین بلوک، که بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد کرد)، تک تک آن بیت کوین ها به دلیل استخراج کنندگان به وجود آمدند. 

در غیاب ماینرها، بیت کوین به عنوان یک شبکه، همچنان وجود خواهد داشت و قابل استفاده خواهد بود، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. با این حال، از آنجایی که نرخ بیت کوین استخراج شده در طول زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 در گردش نخواهد بود. این بدان معنا نیست که تراکنش ها تایید نمی شوند. ماینرها به راستی‌آزمایی تراکنش‌ها ادامه می‌دهند و به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت‌کوین، هزینه‌هایی برای انجام این کار پرداخت خواهند شد.

انواع استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین می تواند به روش ها و اشکال مختلفی انجام شود که هر کدام سطوح مختلفی از قدرت هش و پاداش های بلاک را ارائه می دهند. در اینجا روش های مختلفی برای استخراج بیت کوین وجود دارد:

استخراج CPU

هنگامی که بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد و برای اولین بار استخراج شد، از طریق واحدهای پردازش مرکزی (CPU) استخراج شد که به عنوان مغز کامپیوتر نیز شناخته می شود و شامل تمام مدارات مورد نیاز برای پردازش نتایج ورودی و خروجی است. در روزهای اولیه بیت کوین، استخراج آن از طریق CPU آسان بود، زیرا ماینرهای بسیار کمی وجود داشتند و بیت کوین نیز در مرحله اولیه خود بود. 

استخراج پردازنده گرافیکی

به تدریج که پذیرش و محبوبیت بیت کوین در طول زمان افزایش یافت، همراه با رقابت بین ماینرها، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) استخراج شد. سیستم‌های مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی، که عمدتاً برای بازی و ویرایش ویدیوی مدرن استفاده می‌شوند، برای استخراج با نرخ هش بهتر از CPU کارآمدتر هستند. اولین نرم افزار برای استخراج پردازنده گرافیکی در سال 2010 راه اندازی شد. با این حال، استخراج بیت کوین نسبتاً کوتاه مدت بود و تا سال 2015 با نوع جدیدی از سخت افزار ASIC جایگزین شد.

استخراج ASIC

ASIC کوتاهی برای مدار مجتمع خاص برنامه است، نوعی سخت افزار است که فقط برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده است. در سال 2012 راه اندازی شد و ثابت شد که 200 برابر قدرتمندتر از ماینرهای اصلی GPU است. با این حال، ریگ های استخراج ASIC بسیار گران هستند و قیمت آنها از 2000 تا 15000 دلار است. با مصرف انرژی و هزینه های برق متفاوت همراه با مشکلات شبکه، خرید ماینرهای ASIC می تواند بسیار گران باشد.

استخراج FPGA

FPGA مخفف آرایه دروازه قابل برنامه ریزی میدانی (FPGA) است که از نظر سرعت و کارایی هزینه، انتخاب بهتری بین ماینرهای GPU و ماینرهای ASIC است. FPGAها همچنین قادر به تثبیت قدرت هش قوی هستند زیرا قرار نیست مانند ماینرهای ASIC در استخراج یک سکه یا الگوریتم خاص قفل شوند. نوع فناوری سخت‌افزاری به ماینر انعطاف‌پذیری می‌دهد تا در صورت تغییر فعالیت ماینینگ شما با چیز دیگری، از تنظیم مجدد استفاده کند. ماینرهای FPGA گزینه های خوبی برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال هستند که نمی خواهند مبالغ هنگفتی را روی سخت افزار استخراج سرمایه گذاری کنند.

استخراج ابری 

این جدیدترین روش استخراج بیت‌کوین است که در آن ماینر می‌تواند یک سرویس استخراج ابری بخرد یا از یک ارائه‌دهنده ماینینگ ابری که متخصص در ریگ‌های استخراج ارز دیجیتال است، قرارداد بخرد. این کار استخراج بیت کوین را بدون تحمل هزینه های غرق شده و نیازهای تعمیر و نگهداری سخت افزار ماینینگ تسهیل می کند. اما برای جلوگیری از هر نوع کلاهبرداری یا تقلب، باید بسیار محتاط بود تا بتواند یک ماینر معروف ابری را انتخاب کند.

چرا بیت کوین به ماینرها نیاز دارد؟

استخراج بلاک چین استعاره ای از کار محاسباتی است که گره ها در شبکه به امید کسب توکن های جدید انجام می دهند. در واقع، ماینرها اساساً برای کار خود به عنوان حسابرس دستمزد دریافت می کنند. آنها کار تایید مشروعیت تراکنش های بیت کوین را انجام می دهند. این کنوانسیون برای صادق نگه داشتن کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو ، طراحی شده است. ماینرها با تأیید تراکنش ها به جلوگیری از ” مشکل دوبار خرج کردن ” کمک می کنند. 

دوبار خرج کردن سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین به طور غیرقانونی یک بیت کوین را دو بار خرج می کند. با ارز فیزیکی، این مشکلی نیست: وقتی اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری نوشابه به کسی تحویل می‌دهید، دیگر آن را ندارید، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیت‌های لوتوی همسایه استفاده کنید. اگرچه پول نقد تقلبی امکان پذیر است، اما دقیقاً مشابه دوبار خرج کردن یک دلار نیست. در مورد ارز دیجیتال، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند یک کپی از توکن دیجیتال تهیه کند و با حفظ اصل آن برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند.”

فرض کنید یک اسکناس 20 دلاری قانونی و یک 20 دلاری تقلبی داشتید. اگر بخواهید هم قبض واقعی و هم قبض جعلی را خرج کنید، شخصی که زحمت نگاه کردن به شماره سریال هر دو اسکناس را به خود اختصاص داده است، می‌بیند که آنها یک شماره هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک ماینر بلاک چین انجام می دهد مشابه آن است. آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که کاربران به طور نامشروع سعی نکرده اند یک بیت کوین را دو بار خرج کنند. این یک قیاس کامل نیست، ما در قسمت با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

مهم: تنها 1 مگابایت داده تراکنش می تواند در یک بلوک بیت کوین جا شود. محدودیت 1 مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است و این موضوع بحث برانگیز شده است زیرا برخی از ماینرها معتقدند اندازه بلوک باید افزایش یابد تا داده های بیشتری را در خود جای دهد، که در واقع به این معنی است که شبکه بیت کوین می تواند تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

estekhrag-bitcoin-chegone-kar-miconad-ak-3

هدف از استخراج بیت کوین چیست؟

ماینینگ تضمین می‌کند که فقط تراکنش‌های قانونی بلاک چین در هر ارز دیجیتال مشخصی تأیید می‌شوند. ماینینگ فرآیند ارائه یک مکانیسم تسویه پایدار به شبکه یک ارز دیجیتال است. «ماینرها» ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، صاحبان رایانه هستند که قدرت محاسباتی خود را به شبکه همتا به همتا اختصاص می دهند. مانند استخراج کنندگان طلا که از کلنگ و بیل برای استخراج طلا استفاده می کنند،

یک استخراج کننده بیت کوین به دو چیز نیاز دارد: سخت افزار استخراج و انرژی. ماینرها صاحبان رایانه ای هستند که قدرت محاسباتی و انرژی خود را به شبکه یک ارز دیجیتال مبتنی بر «اثبات کار» مانند بیت کوین کمک می کنند. اولین ماینری که یک بلاک جدید را برای بلاک چین تایید می کند، بخشی از ارز را دریافت می کند که به عنوان پاداش استخراج می شود. به این پاداش، پاداش بلوکی می گویند. 

نحوه شروع استخراج بیت کوین

کنجکاو هستید که دقیقا چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟ استخراج بیت کوین ساده نیست، اما هر کسی با تجهیزات مناسب و کمی دانش پیش زمینه می تواند به آن ضربه بزند. اگر احتمال شروع استخراج بیت کوین را بررسی کرده اید، مراحل زیر را دنبال کنید:

سخت افزار استخراج بیت کوین خود را انتخاب کنید

اولین قدم شما انتخاب سخت افزاری است که برای استخراج بیت کوین استفاده می کنید. بسیاری از مردم با یک کامپیوتر قدیمی شروع می کنند تا ایده ای اساسی از نحوه کار استخراج بیت کوین بدست آورند. اگر می‌خواهید سود کسب کنید، استفاده از سخت‌افزار استخراج بهینه، مانند واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا ماینر مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) مهم است.

حداقل نیازهای دیگر برای استخراج بیت کوین شامل اتصال به اینترنت پرسرعت حداقل 50 کیلوبایت در ثانیه، به علاوه بدون محدودیت برای آپلود و دانلود داده است. گره های استخراج بیت کوین معمولاً تا 200 گیگابایت داده در ماه برای آپلود و حدود 20 گیگابایت در ماه برای بارگیری داده ها استفاده می کنند. 

بین ماینینگ انفرادی و جمعی تصمیم بگیرید

در مرحله بعد، می توانید بین ماینینگ به تنهایی و همکاری با سایر ماینرها تصمیم بگیرید. از آنجایی که استخراج انفرادی کمتر احتمال دارد که به طور مداوم سودآور باشد، بسیاری از افراد برای پاداش های ارز دیجیتال قابل پیش بینی تر به یک استخر استخراج می پیوندند.

نرم افزار استخراج بیت کوین را نصب و پیکربندی کنید

اکنون زمان نصب نرم افزار استخراج بیت کوین است. بسته به سخت افزار، سیستم عامل و سایر عوامل، می توانید از بین برنامه های استخراج مختلف یکی را انتخاب کنید. در اینجا نگاهی به برخی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال می‌اندازیم . 

توجه داشته باشید

همچنین باید تنظیمات استخراج خود را به کیف پول بیت کوین، ترجیحاً کیف پول اختصاصی بیت کوین، پیوند دهید. ماینرها از کیف پول های کریپتو برای جمع آوری جوایز استفاده می کنند.

استخراج بیت کوین را شروع کنید

هنگامی که ریگ ماینینگ شما به طور کامل پیکربندی شد، می توانید روی دکمه شروع استخراج کلیک کنید. سپس بنشینید و به تلاش رایانه خود برای کسب بیت کوین نگاه کنید. ریگ‌های ماینینگ معمولاً باید حداقل شش ساعت در روز کار کنند تا از نظر عملکردی موفق باشند، اگرچه اجازه دادن به ریگ ماینینگ شما دائماً احتمال کسب پاداش از استخراج بیت‌کوین را افزایش می‌دهد.

دکل استخراج خود را نظارت و تنظیم دقیق کنید

استخراج بیت کوین منفعل است، اما به طور کامل تنظیم و فراموش نمی شود. شما باید عملکرد دستگاه ماینینگ و مصرف انرژی خود را زیر نظر داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که عملیات استخراج شما تا حد امکان کارآمد و سودآور است. گاهی اوقات یک تغییر کوچک پیکربندی می تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

خطرات و محدودیت های استخراج بیت کوین

اگر تصمیم به استخراج بیت کوین دارید، این خطرات و محدودیت ها را در نظر بگیرید:

استفاده از برق

شبکه بیت کوین که شامل استخراج کنندگان، نودها و کاربران بیت کوین می شود، نسبت به بسیاری از کشورها انرژی بیشتری مصرف می کند. از ژانویه 2023، شبکه بیت کوین سالانه 93.5 تراوات ساعت (یعنی تراوات ساعت) برق مصرف می کند، به این معنی که بیت کوین بیشتر از کشورهایی مانند بلژیک و فنلاند و کمی کمتر از فیلیپین برق مصرف می کند. 

توجه داشته باشید

استخراج برای بزرگترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به بیشترین انرژی نیاز دارد زیرا رقابت برای کسب پاداش بیت کوین شدیدترین است.

استفاده از پهنای باند

استخراج کنندگان بیت کوین دائما داده ها را دانلود و آپلود می کنند. بهترین کار این است که بیت کوین را فقط با اتصال اینترنت نامحدود و نامحدود استخراج کنید. اگر مجبور هستید برای هر مگابایت یا گیگابایت استفاده شده بپردازید یا با محدودیت داده روبرو هستید، مانند اکثر طرح های تلفن همراه، می توانید از داده های بیشتری از حد مجاز استفاده کنید – و اتصال اینترنت خود را قطع کنید یا با هزینه های اضافی مواجه شوید. به طور کلی، اکثر ماینرهای بیت کوین از این همه داده به طور مداوم استفاده نمی کنند.

آسیب سخت افزاری

استخراج بیت کوین یک فرآیند بسیار شدید برای واحدهای سخت افزاری کامپیوتر است. اگر سیستم ماینینگ شما به درستی تنظیم شده باشد، نباید نگران آسیب سخت افزاری فراتر از سایش و پارگی معمولی باشید. اما انتخاب سخت افزار اشتباه یا اجرای پیکربندی استخراج با تهویه ضعیف می تواند بیش از حد گرم شود و به دستگاه شما آسیب برساند. 

آنچه برای استخراج بیت کوین نیاز دارید

اگرچه افراد در اوایل تاریخ بیت کوین توانستند برای بلاک ها با یک کامپیوتر شخصی خانگی معمولی رقابت کنند، اما دیگر اینطور نیست. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین در طول زمان تغییر می کند. به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاک چین و پردازش و تأیید تراکنش ها، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یک بلوک تولید کند. با این حال، اگر 1 میلیون ریگ ماینینگ برای حل مشکل هش رقابت کنند، احتمالا سریعتر از سناریویی که در آن 10 ریگ ماینینگ روی همان مشکل کار می کنند، به راه حلی دست خواهند یافت. 

به همین دلیل، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم سختی استخراج هر 2016 بلاک یا تقریباً هر دو هفته یکبار طراحی شده است. وقتی قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین وجود داشته باشد، سطح دشواری استخراج افزایش می‌یابد تا تولید بلوک در نرخ ثابتی حفظ شود. قدرت محاسباتی کمتر به معنای کاهش سطح دشواری است. در اندازه شبکه امروزی، یک استخراج رایانه شخصی برای بیت کوین تقریباً چیزی پیدا نخواهد کرد.

استخرهای معدن چیست؟

استخراج‌کننده‌ای که راه‌حلی برای معما پیدا می‌کند ابتدا جوایز استخراج را دریافت می‌کند و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند برابر با نسبت کل قدرت استخراج در شبکه است. شرکت‌کنندگانی که درصد کمی از قدرت ماینینگ دارند، شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت ماینینگ که می توان آن را با چند هزار دلار خریداری کرد، کمتر از 0.001 درصد از قدرت استخراج شبکه را نشان می دهد.

 با چنین شانس کوچکی برای یافتن بلوک بعدی، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا آن ماینر یک بلوک را پیدا کند و مشکل بالا رفتن اوضاع را بدتر می کند. ماینر ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل ماینینگ استخرها است. استخرهای ماینینگ توسط  اشخاص ثالث اداره می شوند  و گروه هایی از ماینرها را هماهنگ می کنند. با کار با یکدیگر در یک استخر و به اشتراک گذاری پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند جریان ثابت بیت کوین را از روزی که ماینرهای خود را فعال می کنند، دریافت کنند. 

estekhrag-bitcoin-chegone-kar-miconad-ak-4

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟ و چگونه معاملات را تایید می کند؟

ماینینگ علاوه بر معرفی بیت کوین جدید به گردش، نقش مهمی در تایید و تایید تراکنش های جدید در بلاک چین بیت کوین ایفا می کند. این مهم است زیرا هیچ مرجع مرکزی مانند بانک، دادگاه، دولت یا هر چیز دیگری وجود ندارد که تعیین کند کدام تراکنش معتبر است و کدام یک معتبر نیست. در عوض، فرآیند استخراج از طریق اثبات کار (PoW) به یک اجماع غیرمتمرکز دست می یابد.

چرا ماینینگ انقدر برق مصرف می کند؟

در روزهای اولیه بیت کوین، هر کسی می توانست به سادگی یک برنامه استخراج را از رایانه شخصی یا لپ تاپ خود اجرا کند. اما با بزرگتر شدن شبکه و علاقه بیشتر افراد به استخراج، الگوریتم استخراج دشوارتر شد. این به این دلیل است که کد بیت کوین به طور میانگین هر 10 دقیقه یک بار یک بلوک جدید را پیدا می کند.1اگر ماینرهای بیشتری درگیر شوند، شانس اینکه کسی هش درست را سریعتر حل کند افزایش می‌یابد و بنابراین مشکل برای بازگرداندن آن هدف 10 دقیقه‌ای افزایش می‌یابد. حالا تصور کنید که هزاران یا حتی میلیون ها بار بیشتر از این قدرت استخراج به شبکه بپیوندد. این تعداد زیادی ماشین های جدید انرژی مصرف می کنند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیت کوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیت کوین می تواند تسلط ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند. به همین دلیل بیت کوین در مکان های خاصی کاملا غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیت کوین در بسیاری از کشورها قانونی است. برخی از نمونه‌هایی از مکان‌هایی که طبق گزارش سال 2018 غیرقانونی بود، الجزایر، مصر، مراکش، بولیوی، اکوادور، نپال و پاکستان بودند.از سال 2018، کشورهای دیگر استخراج بیت کوین از جمله بنگلادش، چین، جمهوری دومینیکن، مقدونیه شمالی، قطر و ویتنام را ممنوع کرده اند.به طور کلی، استفاده و استخراج بیت کوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است.

برای استخراج بیت کوین به چه چیزی نیاز دارم؟

ماینینگ باید در روزهای اولیه راه اندازی آن بسیار آسان تر بوده باشد. از آنجایی که بیت کوین و مفهوم بلاک چین نسبتاً جدید بودند، استخراج در مسیر کشف به علاقه‌مندان واگذار شد. در واقع، ناکاموتو مخترع بیت کوین، بلوک پیدایش را بر روی یک CPU اصلی استخراج کرد. از آنجایی که بیت کوین همچنان به استقبال گسترده‌تری می‌رسد، در جلب علاقه شدید سرمایه‌گذاران، استخراج‌کنندگان و شرکت‌هایی که از ارز دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت محصولات و خدمات استفاده می‌کنند، موفق شده است. با این کار، ماینینگ به یک تعهد بسیار رقابتی تبدیل شده است و نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری برای استخراج بیت کوین نیز پیچیده تر شده است. 

امروزه استخراج بیت کوین به ابزارهای تخصصی نیاز دارد، از جمله: 

  • سخت افزارهایی مانند GPU (واحد پردازش گرافیکی)، SSD برای استخراج کریپتو، ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه)، یا آخرین تراشه های FPGA (آرایه دروازه قابل برنامه ریزی میدانی). هنگام خرید سخت‌افزار ماینینگ، توجه به دو فاکتور، نرخ هش (عملکرد) و مصرف برق بسیار مهم است. 
  • نرم افزارهای ماینینگ مانند ECOS، BeMine و Kryptex Miner 
  • یک کیف پول بیت کوین که یک فرد از طریق آن تراکنش های بیت کوین را انجام می دهد
  • استخر ماینینگ ترجیحی (اگر فردی گزینه استخراج استخر را به جای استخراج انفرادی انتخاب کند) 

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

استخراج بیت کوین برای همه ماینرهای منفرد به جز تعداد معدودی به دلیل فرآیند استخراج پیچیده و هزینه های بالا سودآور نیست. همه ماینرها نمی توانند مبالغ هنگفتی را برای راه اندازی سخت افزار خرج کنند. تجزیه و تحلیل هزینه-فایده برای تعیین سودآوری انجام می شود. میزان مصرف برق بر حسب کیلووات ساعت، کارایی، سختی، زمان صرف شده برای تکمیل فرآیند استخراج و ارزش بیت کوین عوامل تعیین کننده هستند. 

هزینه راه‌اندازی سخت‌افزار بسیار بالاست و نیاز به استفاده از سطح بالایی از تخصص فنی دارد. همه ماینرها به خوبی به این برنامه ها مجهز نیستند و در نتیجه سود کمی برای این ماینرها به همراه دارد. به همین دلیل، به ماینرها توصیه می شود به استخرهای استخراج بپیوندند که در آن گروهی از ماینرها بتوانند با هم کار کنند. با پیروی از این رویکرد، ماینرهای بیت کوین می توانند شانس خود را برای کسب پاداش بیشتر در بیت کوین های بیشتر افزایش دهند. 

سوالات متداول

چرا بیت کوین باید استخراج شود؟

بیت کوین ها در معرض خطر کپی، جعل یا دوبار خرج شدن توسط یک سکه بیش از یک بار هستند. فرآیند استخراج این خطرات را با پرهزینه و پرمصرف کردن منابع کاهش می دهد.  

استخراج بیت کوین چگونه تراکنش ها را تایید می کند؟

تراکنش های ماینینگ به صورت دیجیتالی در شبکه بیت کوینی که استفاده می کنید تایید می شوند و به دفتر کل بلاک چین اضافه می شوند. این کار با حل پازل‌های هش رمزنگاری پیچیده برای تأیید بلوک‌های تراکنش‌های به‌روز شده در دفتر کل بلاک چین غیرمتمرکز انجام می‌شود. 

آیا استخراج کریپتو به GPU/رایانه شما آسیب می رساند؟

از آنجایی که استخراج بلاک چین بسیار نیازمند منابع است، می تواند فشار زیادی را بر پردازنده گرافیکی یا سایر سخت افزارهای ماینینگ شما وارد کند. در واقع، منفجر شدن پردازنده‌های گرافیکی یا شعله‌ور شدن ریگ‌های ماینینگ بی‌سابقه نیست.با این حال، نگه داشتن دکل های خود با سرعت متوسط ​​و با منبع تغذیه کافی، به طور کلی ایمن است.

با استخراج بیت کوین چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

با استخراج یک بلاک بیت کوین، پاداشی معادل 6.25 بیت کوین، تقریباً 143000 دلار دریافت می کنید. علاوه بر این، قدرت مورد نیاز برای استخراج یک بیت کوین بسیار بالاست. با این حال، روند کلی سودآور است.  

آیا می توانید بیت کوین را در آیفون خود استخراج کنید؟

خیر. امروزه استخراج بیت کوین برای رقابتی شدن نیازمند مقادیر زیادی قدرت محاسباتی و برق است. اجرای ماینر بر روی یک دستگاه تلفن همراه، حتی اگر بخشی از یک استخر استخراج باشد، احتمالاً به هیچ درآمدی منجر نخواهد شد.

چگونه به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید؟

فرآیند استخر بیت کوین ساده و رایگان است. اولین قدم داشتن سخت افزار استخراج بیت کوین است. سپس نرم افزار استخراج بیت کوین را دانلود کنید. اگر مطمئن نیستید که یک استخر رایگان می خواهید، می توانید به سراغ استخرهای پولی بروید که درصد قابل توجهی از هزینه استخر را دریافت می کنند. 

نرخ هش خوب برای استخراج بیت کوین چقدر است؟

با یک منبع انرژی عالی، سخت افزار استخراج و بهره وری انرژی، استخراج کننده بیت کوین می تواند تا هش ریت 10Th/s برسد. با این حال، سودآوری استخراج بیت کوین به هزینه برق، قیمت بیت کوین و مصرف انرژی بستگی دارد.  

سخن آخر

استخراج بیت کوین عملکردی حیاتی برای تایید و تایید تراکنش های جدید در بلاک چین و جلوگیری از خرج مضاعف توسط بازیگران بد انجام می دهد. همچنین این روشی است که بیت کوین های جدید به سیستم معرفی می شوند. بر اساس یک پازل پیچیده، کار شامل تولید اثبات کار (PoW) است که ذاتاً انرژی بر است. با این حال، این انرژی در ارزش بیت کوین و سیستم بیت کوین تجسم یافته و این سیستم غیرمتمرکز را پایدار، ایمن و قابل اعتماد نگه می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *