وبلاگ

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟

aya-estekhraj-bitcoin-sodavar-ast-ak-1

عوامل متعددی بر سوددهی استخراج بیت کوین تأثیر می گذارد

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟ بیت‌کوین با استفاده از سیستم‌های محاسباتی سفارشی استخراج می‌شود و دستگاه ماینر در ازای اعتبارسنجی تراکنش‌های بیت‌کوین با حل یک « هش » در بلاک‌چین ، بیت‌کوین کسب می‌کنند. این تراکنش ها امنیت شبکه بیت کوین را فراهم می کند که از طریق پرداخت بیت کوین به ماینرها خسارت می دهد.

تغییرات در دستگاه ها و فناوری استخراج، ایجاد مراکز استخراج حرفه ای با قدرت محاسباتی بسیار زیاد، و تغییر قیمت بیت کوین بر انگیزه ها و چشم انداز استخراج تأثیر گذاشته است. ماینرهای فردی به این فکر می کنند که آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است یا خیر.

بر اساس تحقیقات اخیر در سال 2021، استخراج بیت کوین یک تجارت بسیار متمرکز است. 10 درصد از ماینرهای بیت کوین 90 درصد از ظرفیت استخراج در شبکه بیت کوین را کنترل می کنند و 0.1 درصد از کل استخراج کنندگان 50 درصد از ظرفیت استخراج شبکه را در اختیار دارند.

خوراکی های کلیدی استخراج بیت کوین

  • بیت کوین با استفاده از سیستم های محاسباتی سفارشی که شامل سخت افزار گران قیمت است استخراج می شود.
  • ماینرها برای تأیید بلوک های تراکنش ها یا حل «هش» در بلاک چین، با بیت کوین پاداش می گیرند .
  • “هش” یک کد الفبایی است که برای نمایش کلمات، پیام ها و داده ها با هر طولی استفاده می شود.
  • سودآوری استخراج بیت کوین تحت تأثیر هزینه های تجهیزات و برق، دشواری مرتبط با استخراج و ارزش بازار بیت کوین است.

اجزای استخراج بیت کوین

عوامل متعددی تعیین می کند که آیا استخراج بیت کوین سرمایه گذاری سودآوری است، از جمله هزینه برق برای تامین انرژی ماشین های ماینینگ، در دسترس بودن و قیمت ماشین ها، و دشواری استخراج.

نرخ هش

هش ریت سرعت ماینینگی است که برای استخراج و پردازش تراکنش های یک بلاک چین مانند بیت کوین استفاده می شود.

نرخ هش سرعت حل مشکل را اندازه گیری می کند و با ورود ماینرهای بیشتری که شبکه برای تولید تعداد معینی بیت کوین در هر 10 دقیقه طراحی شده است، مشکل تغییر می کند. هنگامی که ماینرهای بیشتری وارد بازار می شوند، مشکل برای اطمینان از ثابت ماندن تعداد بیت کوین های تولید شده افزایش می یابد.

از آنجایی که هر هش ایجاد شده تصادفی است و پیش‌بینی آن غیرممکن است، می‌تواند میلیون‌ها حدس یا هش طول بکشد تا قبل از رسیدن به هدف و یک ماینر حق پر کردن بلوک بعدی و افزودن آن به بلاک چین را به دست آورد. هر بار که این اتفاق می‌افتد، یک پاداش بلوکی از سکه‌های تازه ضرب شده به ماینر موفق به همراه هرگونه پرداخت هزینه به تراکنش‌هایی که در بلوک جدید ذخیره می‌کنند، داده می‌شود. 

ASIC

قبل از ظهور نرم افزار استخراج بیت کوین ، ماینرهای اولیه از رایانه های شخصی استفاده می کردند و می توانستند سود ایجاد کنند. ماینرها مالک سیستم‌هایشان بودند، بنابراین هزینه‌های تجهیزات ناچیز بود و می‌توانستند تنظیمات رایانه‌هایشان را برای اجرای کارآمد تغییر دهند. همچنین، مراکز حرفه ای استخراج بیت کوین با قدرت محاسباتی عظیم هنوز شروع نشده بودند. ماینرها فقط با سایر ماینرها در سیستم های کامپیوتری خانگی رقابت می کردند.

در سال 2013، یک تولیدکننده سخت افزار رایانه مستقر در چین به نام Canaan Creative اولین مجموعه مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) را برای استخراج بیت کوین منتشر کرد. افراد در برابر سکوهای معدنی قدرتمند با قدرت محاسباتی بیشتر رقابت می کردند. سود معدنکاری به دلیل افزایش هزینه‌های تجهیزات محاسباتی، هزینه‌های انرژی بالاتر و دشواری مداوم استخراج کاهش یافت.

نرخ دشواری استخراج بیت کوین

برای اطمینان از کشف بلاک های بیت کوین هر 10 دقیقه، یک سیستم خودکار وجود دارد که سختی را بسته به تعداد ماینرهایی که در هر زمان معین برای کشف بلاک ها رقابت می کنند، تنظیم می کند. نرخ دشواری معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلوک بیت کوین یا یافتن هش زیر یک هدف مشخص چقدر دشوار است. 

هر چه میزان سختی بالاتر باشد، احتمال اینکه یک ماینر فردی بتواند با موفقیت مشکل هش را حل کند و بیت کوین به دست آورد کمتر است.نرخ مرتبط با استخراج بیت کوین متغیر است و تقریباً هر دو هفته یکبار تغییر می کند تا تولید پایدار بلاک های تایید شده برای بلاک چین با تعداد محدودی بیت کوین وارد شده به گردش باشد.

در سال‌های اخیر، میزان سختی استخراج به شدت افزایش یافته است. زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد، سختی آن 1 بود. تا ژوئن 2022، این میزان بیش از 30 تریلیون است که رشد سختی مرتبط با استخراج را در مقایسه با یک دهه قبل تایید می کند.

شبکه بیت کوین در مجموع 21 میلیون بیت کوین محدود خواهد شد. این یک شرط کلیدی برای کل اکوسیستم از زمان تأسیس آن بوده است و محدودیت برای کنترل عرضه ارز دیجیتال وجود دارد. در حال حاضر بیش از 18 میلیون بیت کوین استخراج شده است. پروتکل شبکه به‌عنوان راهی برای کنترل ورود بیت‌کوین‌های جدید به گردش، تعداد بیت‌کوین‌هایی را که برای تکمیل یک بلوک تقریباً هر چهار سال یک بار به استخراج‌کنندگان اعطا می‌شود، نصف می‌کند.

در ابتدا مقدار بیت کوینی که یک ماینر دریافت کرد 50 بود. در سال 2012 این عدد نصف شد و پاداش آن به 25 رسید. در سال 2016 دوباره به نصف کاهش یافت و به 12.5 رسید. در ماه مه 2020، پاداش یک بار دیگر به نصف کاهش یافت و به 6.25، پاداش فعلی رسید.6 ماینرهای آینده نگر باید بدانند که اندازه پاداش در آینده به کاهش ادامه خواهد داد، حتی اگر مشکل افزایش یابد.

سودآوری استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین برای برخی افراد سودآور است. تجهیزات راحت‌تر به دست می‌آیند، اگرچه هزینه ASICهای رقابتی از چند صد دلار تا حدود 10000 دلار متغیر است. برای رقابتی ماندن، برخی از ماشین ها سازگار شده اند. به عنوان مثال، برخی از سخت‌افزارها به کاربران اجازه می‌دهند تنظیمات را به میزان انرژی کمتری تغییر دهند و در نتیجه هزینه‌های کلی را کاهش دهند. ماینرهای آینده نگر باید قبل از خرید تجهیزات با هزینه ثابت، تجزیه و تحلیل هزینه-فایده را برای درک قیمت سربه سر خود انجام دهند.

 متغیرهایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از هزینه انرژی، کارایی، زمان و ارزش بیت کوین در بازار. یک ماشین حساب سودآوری، مانند آنچه توسط CryptoCompare ارائه شده است، به ماینرهای بالقوه کمک می کند تا معادله هزینه-فایده استخراج بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند. ماشین حساب های سودآوری کمی متفاوت هستند و برخی از آنها پیچیده تر از بقیه هستند. در ژوئن 2022، زمانی که قیمت بیت کوین به زیر 25000 دلار رسید ، نرخ هش بیت کوین به 5.4 درصد کاهش یافت.

 قیمت پردازنده‌های گرافیکی که قدرت محاسباتی را فراهم می‌کنند، در ماه می به طور متوسط ​​15 درصد کاهش یافت که نشان می‌دهد ماینرها تراشه‌های خود را در بازار ثانویه بارگذاری می‌کنند. با کاهش قیمت بیت کوین، کاهش نرخ هش و افزایش در دسترس بودن GPU ها نشان می دهد که برخی از ماینرها ممکن است کسب و کار استخراج بیت کوین را زیر سوال ببرند. یویا هاسگاوا، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال در بیت‌بانک: «عرضه و تقاضا در مورد استخراج بیت کوین در سال 2022 به نفع قیمت نبوده است.

استخرهای معدن 

برای رقابت با مراکز بزرگ استخراج، افراد می توانند به یک استخر استخراج بپیوندند ، گروهی از ماینرها که با هم کار می کنند و جوایز را به اشتراک می گذارند. این می تواند سرعت را افزایش داده و دشواری استخراج را کاهش دهد و سودآوری را در دسترس قرار دهد.

با افزایش سختی و هزینه، ماینرهای بیشتری تصمیم گرفتند در یک استخر شرکت کنند. اگرچه پاداش کلی در بین چندین شرکت‌کننده کاهش می‌یابد، قدرت محاسباتی ترکیبی به این معنی است که استخرهای ماینینگ شانس بسیار بیشتری برای تکمیل یک مشکل هش کردن و دریافت پاداش دارند.

دو روش پرداخت رایج مورد استفاده در استخرهای استخراج بیت کوین شامل استخراج متناسب و روش پرداخت به ازای سهم است. در روش پرداخت نسبی استخراج، ماینرها متناسب با میزان تلاشی که برای یافتن یک بلوک صرف می کنند، پاداش دریافت می کنند. مقدار پرداخت همچنین به این بستگی دارد که استخر بلوک پیدا کند یا خیر و این روش پرداخت در مواقعی که قیمت بیت کوین افزایش می یابد سودآور است.

روش پرداخت به ازای سهم، پرداخت‌ها را بر اساس قدرت استخراج کل استخر توزیع می‌کند و برعکس سیستم استخراج متناسب است. سهم یک ماینر نه با تلاش آنها، بلکه با تقسیم عادلانه پاداش های دریافتی توسط استخر تعیین می شود. یک ماینر صرف نظر از اینکه استخر بلوکی پیدا کند یا خیر، پاداش خود را دریافت می کند. از آنجایی که کارمزد ثابتی را تضمین می کند، این مدل پرداخت برای دوره هایی که قیمت بیت کوین پایین است مناسب است.

برای پاسخ به این سوال که آیا استخراج بیت کوین هنوز سودآور است، از یک ماشین حساب سودآوری مبتنی بر وب برای اجرای تجزیه و تحلیل هزینه و فایده استفاده کنید. تعیین کنید که آیا مایلید سرمایه اولیه لازم را برای سخت افزار اختصاص دهید و ارزش بیت کوین در آینده و همچنین سطح دشواری را تخمین بزنید. زمانی که هم قیمت بیت کوین و هم سختی استخراج کاهش می یابد، معمولاً نشان دهنده تعداد ماینرهای کمتر و سهولت بیشتر در دریافت بیت کوین است. وقتی قیمت بیت کوین و سختی استخراج افزایش می یابد، انتظار عکس این را داشته باشید – ماینرهای بیشتری برای بیت کوین کمتر رقابت کنند.

بر اساس تحقیقات اخیر، استخراج بیت کوین یک تجارت بسیار متمرکز است، به طوری که 10 درصد از ماینرهای بیت کوین، 90 درصد ظرفیت استخراج در شبکه بیت کوین را کنترل می کنند. آماری دیگر از این تحقیق گویاتر است: 0.1٪ از همه ماینرها 50٪ از ظرفیت استخراج شبکه را در اختیار دارند.1این بدان معنی است که پاداش های بیت کوین به طور نامتناسب در شبکه بیت کوین توزیع می شود. وقتی به طور مستقل در معدن ثبت‌نام می‌کنید، به خاطر داشته باشید که در حال رقابت با لباس‌های معتبری هستید که ظرفیت بسیار زیادی، به میزان مگاوات، در اختیار دارند.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند کسب بیت کوین با اجرای فرآیند تایید برای اعتبارسنجی تراکنش های بیت کوین است. فرآیند تأیید مستلزم حل مسائل پیچیده ریاضی و رقابت با سایر ماینرها برای حل سریع این محاسبات است.استخراج بیت کوین فرآیندی است که بیت کوین تولید می کند. این شامل سیستم های ماینینگ است که برای حل یک معمای ریاضی و برنده شدن بیت کوین به عنوان پاداش با یکدیگر رقابت می کنند.استخراج بیت کوین یک فرآیند محاسباتی بسیار پیچیده است که از کدهای کامپیوتری پیچیده برای ایجاد یک سیستم رمزنگاری امن استفاده می کند. 

مشابه کدهای مخفی که توسط دولت ها و جاسوسان استفاده می شود، رمزنگاری مورد استفاده برای استخراج بیت کوین تولید می کند، تراکنش های بیت کوین را تسهیل می کند و مالکیت دارایی های ارز دیجیتال را ردیابی می کند. استخراج بیت کوین از پایگاه داده بیت کوین، که بلاک چین نامیده می شود، پشتیبانی می کند. ماینرها با تأیید تراکنش ها به حفظ بلاک چین با اطلاعات دقیق درباره تاریخچه تراکنش ها و موجودی هایی که کاربران بیت کوین دارند کمک می کنند. حفظ بلاک چین همچنین به جلوگیری از تراکنش‌ها و فعالیت‌های جعلی کمک می‌کند، مانند کسی که سعی می‌کند بیت کوینی را که مالک آن نیست، منتقل کند.

چرا بیت کوین استخراج کنیم؟

اگر علاقه مند به استخراج بیت کوین به تنهایی هستید که به عنوان استخراج انفرادی شناخته می شود و می خواهید سود کسب کنید، احتمالاً به سخت افزار استخراج تخصصی نیاز خواهید داشت. همانطور که در بالا ذکر شد، ماینرهای موفق می توانند به ازای هر بلوکی که تأیید می کنند، 6.25 بیت کوین به دست آورند، علاوه بر آن هزینه تراکنش (که به بیت کوین نیز پرداخت می شود) دریافت می کنند.

استخراج با یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا مدار مجتمع خاص برنامه (ASIC) معمولاً مؤثرترین است، اگرچه رایانه‌هایی مانند لپ‌تاپ یا دسکتاپ شما (که برای انجام عملکردهای اصلی آن به تراشه واحد پردازش مرکزی متکی هستند) نیز می‌توانند استفاده شوند. آیا استخراج بیت کوین سودآور است ؟ که بستگی دارد. برای ماینرهای انفرادی استخراج بیت کوین ممکن است به دلایلی منجر به درآمدهای کلان نشود.

علاوه بر سخت افزار گران قیمت، باید در دسترس بودن پهنای باند اینترنت و هزینه های برق محلی خود را نیز در نظر بگیرید. استخراج بیت کوین از مقدار زیادی برق استفاده می کند. برای کسب سود، باید به برق ارزان قیمت یا شاید پنل های خورشیدی روی سقف خود دسترسی داشته باشید .

 همچنین به یک ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی نیاز دارید که امکان استفاده نامحدود از اینترنت را بدون پرداخت هزینه برای بیش از یک محدودیت داده خاص فراهم کند.عرضه محدود بیت کوین با سقف 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. تا ژانویه 2023، بیش از 19.25 میلیون مورد استخراج شده است. این کمبود باعث می شود که بیت کوین رقابتی تر شود و تنها کسانی که قدرت محاسباتی عظیمی دارند شانس موفقیت را دارند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

استخراج بیت کوین در ایالات متحده قانونی است. برخی از کشورها مانند مصر، چین و قطر استخراج بلاک چین را غیرقانونی اعلام کرده اند زیرا ارزهای ملی را تهدید می کند. در حالی که در هر ایالت ایالات متحده می توانید به صورت قانونی ماین کنید، برخی از مناطق دارای محدودیت های منطقه بندی و مقررات زیست محیطی هستند که ایجاد مزرعه استخراج بیت کوین را دشوار می کند. مگر اینکه قصد استخراج در مقیاس بزرگ را داشته باشید، این محدودیت ها احتمالاً بر شما تأثیری نخواهد گذاشت. فقط قبل از شروع، قوانین منطقه خود را بررسی کنید.

مزایا و معایب استخراج بیت کوین

ماینینگ بیت کوین چیزی نیست که شما باید به طور تصادفی وارد آن شوید. زمان، انرژی و تجهیزات گران قیمت نیاز دارد، اما پرداخت ممکن است ارزش آن را داشته باشد. برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا استخراج بیت کوین برای شما مناسب است یا خیر، در اینجا چند مزایا و معایب وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

جوانب مثبت

استخراج بیت کوین به دلایلی محبوب است. این یک راه هیجان انگیز برای کسب درآمد خارج از یک شغل 9 تا 5، بدون سرمایه گذاری در بازار سهام است. همچنین در صنعت مهم است – استخراج‌کنندگان با اعتبارسنجی تراکنش‌ها و قرار دادن بیت‌کوین جدید در گردش به اکوسیستم بیت‌کوین کمک می‌کنند. اگر ماینرها وجود نداشتند، بیت کوین جدیدی وجود نداشت.

درآمد بالقوه

درآمد بالقوه شما از استخراج بیت کوین تضمین نشده است، اما ارزش بررسی دارد. سودآوری بیت کوین با دلار در هر تراهش یا TH در هر ثانیه اندازه گیری می شود. این به معنای مقدار پولی است که توسط یک کامپیوتر ماینینگ تولید می شود که یک تریلیون هش در ثانیه تولید می کند. شما می توانید سودآوری فعلی استخراج بیت کوین را به صورت آنلاین با یک ماشین حساب استخراج بیت کوین بررسی کنید.

استخراج بیت کوین در بالاترین حد خود در سال 2017، 3.39 دلار در هر ثانیه درآمد داشت. در پایان پاییز سال 2022، به 0.104 دلار در هر ثانیه در هر ثانیه نزدیک شد.

این یک روش پیچیده است برای اینکه بگوییم استخراج‌کنندگان بیت‌کوین امروز به اندازه گذشته درآمد ندارند. با این حال، بسیاری از ماینرها فکر می‌کنند که سودآوری مجدداً تغییر خواهد کرد. شروع امروز ممکن است به معنای درآمد بالقوه بالاتر در آینده باشد.

به علاوه، استخراج بیت کوین مانند چرخاندن کلنگ در تمام روز برای استخراج طلا نیست. هنگامی که سخت افزار استخراج بیت کوین شما راه اندازی و اجرا می شود، کار فعال زیادی درگیر نیست. ماینرهای موفق تا زمانی که سخت افزارشان کار می کند، درآمد منفعل دارند.

پاداش استخراج

مهم است که به یاد داشته باشید که پاداش استخراج به بیت کوین پرداخت می شود، نه دلار. بنابراین حتی زمانی که بیت کوین در کمترین ارزش دلاری خود قرار دارد، پاداش در BTC همچنان یکسان است. نمی توان گفت چه زمانی ارزش بیت کوین دوباره افزایش خواهد یافت. ماینینگ به شما این امکان را می دهد که بیت کوین را بدون خرید واقعی در کیف پول رمزنگاری خود جمع آوری کنید. نگه داشتن آن پاداش ها می تواند منجر به پرداخت هنگفتی در آینده شود.

معایب

بر کسی پوشیده نیست که استخراج بیت کوین برای همه نیست. تجهیزات گران است، سود آن تضمین نشده است، و اثرات زیست محیطی قابل توجهی است. حتی اگر در مورد مزایای آن هیجان زده هستید، مهم است که نکات منفی را در نظر بگیرید.

تجهیزات اولیه معدن و هزینه های برق

بزرگترین عیب استخراج بیت کوین هزینه آن است. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد – راه اندازی یک عملیات استخراج گران است. در روزهای اولیه بیت کوین، ماینرها می توانستند از رایانه های استاندارد استفاده کنند، اما با پیوستن افراد بیشتری به شبکه بیت کوین، دشواری استخراج افزایش یافت.

 امروزه، اگر می‌خواهید پاداش بلاک را به دست آورید، به یک کامپیوتر تخصصی (معروف به ماینینگ ریگ) نیاز دارید. حتی افرادی که بخشی از استخر ماینینگ هستند نیز به سخت افزار استخراج مناسب نیاز دارند. علاوه بر سرمایه گذاری سخت افزاری، هزینه برق نیز باید در نظر گرفته شود. سکوهای معدن انرژی زیادی مصرف می کنند و برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد به فن هایی نیاز دارند. اگر می خواهید ماینینگ را شروع کنید، باید برای قبض ماهانه هنگفت برق آماده باشید.

مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید در نظر گرفت استفاده زیاد بیت کوین از انرژی و تأثیر منفی زیست محیطی آن است. اگرچه در یک سال مشخص نوسانات زیادی دارد، اما مصرف انرژی سالانه شبکه بیت کوین تا نوامبر 2022 برابر با 98.68 تراوات ساعت است.

این مصرف انرژی بیشتر از فیلیپین است – کشوری با بیش از 108 میلیون نفر. در همین حال، انتشار سالانه گازهای گلخانه ای بیت کوین با کشوری مانند شیلی با 18.4 میلیون نفر قابل مقایسه است. اینکه آیا این عملیات می‌تواند به استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر تبدیل شود یا خیر، یک نقطه اختلاف بین موافقان و مخالفان کریپتو است. با این حال، تأثیر زیست محیطی فعلی غیرقابل انکار است.

ریسک داره

بیت کوین، مانند هر ارز دیجیتال دیگری، خطرناک است. نمی توان گفت چه زمانی بازار سقوط خواهد کرد. ممکن است ارزش بیت کوین آنقدر پایین بیاید که سود استخراج تقریباً وجود نداشته باشد.

البته، این نوسانات به دو طرف ادامه می‌یابد. همانطور که ممکن است بیت کوین سقوط کند، ممکن است در یک لحظه ارزش استخراج را افزایش دهد و افزایش دهد.

آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟ و برای شما مناسب؟

استخراج بیت کوین آن چیزی نیست که قبلا بود. این خطرناک است، انرژی زیادی مصرف می کند و به تجهیزات قدرتمند و تخصصی نیاز دارد. با وجود همه اینها، بسیاری از مردم همچنان به سمت جذابیت استخراج معدن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری جذب می شوند.

کسب سود از استخراج بیت کوین کاملا امکان پذیر است. اینکه آیا این برای شما سودآور خواهد بود یا نه بستگی به آنچه که مایل به سرمایه گذاری هستید – به علاوه کمی شانس. ماینرها تا سال های آینده به ساخت بلاک چین ادامه خواهند داد. بنابراین، اگر فکر می‌کنید استخراج بیت‌کوین برای شما مناسب است، اکنون زمان آن است که وارد آن شوید.

چگونه سودآوری استخراج بیت کوین در طول زمان تغییر کرده است؟

در حین استخراج ارزهای دیجیتال، یک کامپیوتر در تلاش است تا پازل های منطقی پیچیده ای را برای تأیید تراکنش ها در بلاک چین حل کند. هنگامی که این فرآیند تکمیل شد، ماینر ارز دیجیتال را به عنوان پاداش بلوک دریافت می کند. در دسامبر 2017، سود به دلار در هر هش 2.28 دلار و در آوریل 2022 .22 دلار بود.

برای تجزیه و تحلیل هزینه و فایده استخراج بیت کوین چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

متغیرهای مورد نیاز برای محاسبه سودآوری بیت کوین شامل هزینه های برق، کارایی ماشین های استخراج و قیمت بیت کوین است. شرکت‌هایی مانند Nicehash ماشین‌حساب‌های آنلاین برای تعیین سوددهی استخراج ارائه می‌کنند.

سوالات متداول

چگونه یک ریگ ماینینگ کریپتو بسازید؟

ساختن یک دکل استخراج ارز دیجیتال شبیه به کنار هم قرار دادن یک کامپیوتر است. به عنوان مثال، شما باید سخت افزار محاسباتی اولیه مانند مادربرد را نصب کنید، اطمینان حاصل کنید که دکل منبع تغذیه مناسب را دریافت می کند و از گرم شدن بیش از حد با سیستم خنک کننده جلوگیری کنید. شاید مهمترین جنبه یک ریگ ماینینگ کریپتو کارت GPU باشد که یک کارت ویدئویی است که اساسا تعیین می کند که ریگ ماینینگ شما چقدر قدرتمند خواهد بود.

چرا استخراج بیت کوین با گذشت زمان سخت تر می شود؟

دشواری استخراج بیت کوین با تعداد ماینرها در شبکه مقیاس می شود تا عرضه بیت کوین ثابت بماند. اگر مشکل با ماینرهای جدید افزایش پیدا نمی کرد، با پیوستن ماینرهای بیشتری بیت کوین به دفعات بیشتری استخراج می شد و این افزایش عرضه می تواند ارزش را کاهش دهد.

سخن آخر

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن ماینرها در ازای اجرای فرآیند تایید برای اعتبارسنجی تراکنش های بیت کوین، بیت کوین به دست می آورند. با افزایش سطح دشواری الگوریتم بیت کوین و ورود بازیگران نهادی بزرگ به اکوسیستم استخراج بیت کوین، اقتصاد تغییر کرده است. ماینرهای منفرد باید تجزیه و تحلیل هزینه و فایده را با در نظر گرفتن متغیرهایی مانند هزینه های برق، کارایی و قیمت بیت کوین قبل از متعهد شدن به استخراج انجام دهند. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *