وبلاگ

مقایسه انواع تصفیه هوای شیائومی مدل “4” و “4 لایت” و”4 پرو”

anvae-tasfiye-hava-xiomi-ak-1

در این بررسی انواع تصفیه هوای شیائومی شیائومی 4 لایت در مقابل 4 و 4 پرو، سه دستگاه تصفیه هوای شیائومی هوشمند Mi در نسل چهارم را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

آیا دستگاه تصفیه هوای هوشمند کوچک و با قیمتی جذاب 4 Lite همه آن چیزی است که شما نیاز دارید؟ آیا ترجیح می دهید با دستگاه تصفیه هوای هوشمند 4 آشنا شوید؟ یا حتی برای شما منطقی است که روی مدل پرچمدار جدید شیائومی، Smart Air Purifier 4 Pro سرمایه گذاری کنید ؟این مقایسه کنار هم به شما کمک می کند تا متوجه شوید کدام مدل را میتوانید انتخاب کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مقایسه انواع تصفیه هوای شیائومی

در این مقاله از مجله آقاکالا؛ ابتدا انواع تصفیه هوای شیائومی را از ویژگی های مختلف مثل: میزان صدا و… با یکدیگر مقایسه می کنیم

منطقه تحت پوشش

شیائومی 4 لایت 25 -43 متر مربع
شیائومی 428 -48 متر مربع
شیائومی 4 پرو35-60 متر مربع

CADR (ذرات) انواع تصفیه هوای شیائومی

شیائومی 4 لایت 360 متر مکعب در ساعت
شیائومی چهار 400 متر مکعب در ساعت
شیائومی 4 پرو500 متر مکعب در ساعت

CADR (فرمالدئید)

شیائومی 4 لایت 120 متر مکعب در ساعت
شیائومی 4 150 متر مکعب در ساعت
شیائومی 4 پرو 200 متر مکعب در ساعت

میزان صدای دستگاه انواع تصفیه هوای شیائومی

شیائومی 4 لایت 36 – 61 دسی بل
شیائومی چهار 32 – 64 دسی بل
شیائومی 4 پرو 34 – 65 دسی بل

سنسور PM 2.5

شیائومی 4 لایت آره
شیائومی 4آره
شیائومی 4 پروآره

منطقه پوشش و کارایی

با راندمان پوشش 120 متر مربع در ساعت، Mi Air Purifier 4 Lite برای اتاق های تا 43 متر مربع مناسب است. از طرف دیگر، 4 Pro دارای یک منطقه پوشش موثر تا 60 متر مربع است و با راندمان پوشش 166 متر مربع در ساعت ارائه می شود.

هوای تصفیه نشده اکنون می تواند از هر چهار طرف به داخل کشیده شود و سپس هوای دستگاه را از قسمت بالایی خارج کند. یک سیستم گردش سه بعدی 360 درجه که در داخل هر سه دستگاه موجود است، اطمینان می دهد که هوای تازه تمیز شده در هر گوشه اتاق پخش می شود.

نرخ تحویل هوای پاک انواع تصفیه هوای شیائومی

با تصفیه 6000 لیتر هوا در دقیقه، نرخ تحویل هوای پاک (CADR) Mi Air Purifier 4 Lite برابر با 360 m³/h است. باز هم کمی کمتر از 4و4 پرو شیائومی قادر است ذرات را از 500 m³/h حذف کند و همچنین بهترین انتخاب برای مقابله با فرمالدئید است.

یک فیلتر سه در یک به 4و Lite 4 و 4 پرو شیائومی اجازه می دهد تا 99.97 درصد از ذرات 0.3 میکرومتر را حذف کنند.فیلتر اولیه،فیلتر با راندمان بالا خود شیائومی و فیلتر کربن فعال خطرات سلامتی از جمله PM 2.5، PM 10، گرده گل،موهای حیوانات خانگی وحتی بو را از بین می برد.

دستگاه تصفیه هوا MiJia Air Purifier Pro

میزان صدای انواع تصفیه هوای شیائومی

در حالت شب، Mi Air Purifier 4 دارای کمترین میزان نویز در بین سه دستگاه است که تنها 32 دسی بل (dB) است. همانطور که گفته شد، تقریباً نمی توانید تفاوت 1 دسی بل را در مقایسه با مدل کوچکتر 4 لایت و 2 دسی بل در مقایسه با 4 پرو بزرگتر مشاهده کنید.

هنگامی که سطح آلودگی هوا به ویژه بالا باشد، 4 Pro قدرتمند به حداکثر سطح نویز تا 65 دسی بل می رسد.به لطف حالت خودکار یکپارچه، 4وLite، 4 و 4 Pro همگی قادر به تشخیص زمان بهبود کیفیت هوا هستند و بر این اساس سرعت (و سطح نویز) را کاهش می دهند.

سنسور و نمایشگر

سنسورهای لیزری با دقت بالا در هر سه مدل، غلظت ذرات، دما و رطوبت را در زمان واقعی تشخیص می‌دهند. Mi Air Purifier 4 Lite این اطلاعات را روی یک صفحه نمایش LED نشان می دهد، در حالی که 4 و 4 Pro با صفحه نمایش لمسی OLED پیشرفته تری عرضه می شوند.

دستگاه تصفیه هوا MiJia Air Purifier Pro

قابلیت اتصال و سازگاری

هر سه دستگاه را می توان از راه دور از طریق برنامه Mi Home در تلفن هوشمند خود از طریق اتصال Wi-Fi نظارت و کنترل کرد. علاوه بر این، شما همچنین می توانید با استفاده از دستورات صوتی با دستگاه تصفیه هوا تعامل داشته باشید همه آنها با دستیار گوگل و الکسا کار می کنند.

وزن و ابعاد انواع تصفیه هوای شیائومی

در دور پایانی این مقایسه شیائومی 4 لایت در مقابل 4و 4 پرو، نگاهی گذرا به وزن و ابعاد دستگاه های تصفیه هوا خواهیم داشت. Mi Air Purifier 4 Lite که فضای کمتری را نسبت به یک کاغذ در اندازه A4 اشغال می کند، جای تعجب ندارد که هم کوچک ترین و هم سبک ترین مدل از این سه مدل است.

چهار لایت 240 x 240 x 533.5 میلی‌متر، 4.8 کیلوگرم
چهار: 250 × 250 × 555 میلی متر، 5.6 کیلوگرم
چهار پرو 275 × 275 × 680 میلی متر، 6.8 کیلوگرم

چگونه یک دستگاه تصفیه هوای داخلی مناسب انتخاب کنیم؟

هر دستگاه تصفیه هوا  عملکرد و مشخصات فنی خاص خود را دارد. قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا، باید سطوح فیلتراسیون دستگاه های مختلف را با هم مقایسه کنید و در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا، این معیارها را در نظر بگیرید. اثربخشی محصول شما در برابر آلودگی های داخلی بستگی به نحوه استفاده شما از دستگاه و انتخاب آن دارد. آسم، آلرژی، ذرات ریز، بوها و موارد دیگر برای برخی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده می شود، برای برخی دیگر به سادگی با وعده هوای سالم و تصفیه شده، راحتی بیشتری را فراهم می کند. در اینجا معیارهایی وجود دارد که باید هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا در نظر بگیرید.

چه کسانی باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنند؟

دستگاه تصفیه هوا هم برای  اهداف درمانی و هم برای پیشگیری استفاده می شود. برای افرادی که از بیماری های تنفسی مانند آسم یا آلرژی رنج می برند و همچنین برای افرادی که می خواهند  آلودگی یا بوی بد را از بین ببرند بسیار مفید است.

آیا دستگاه های تصفیه هوا واقعا کار می کنند؟

بله، دستگاه‌های تصفیه هوا درصد بالایی از آلرژن‌ها و محرک‌های موجود در هوا را جذب می‌کنند. با انجام این کار، آنها کیفیت هوای داخل خانه را تازه می کنند. شما یک منبع سخاوتمندانه از هوای تمیز و تازه دریافت می کنید. استفاده از دستگاه های تصفیه هوا یکی از اقداماتی است که می توانید برای کاهش آلودگی هوای داخل خانه انجام دهید. اجازه دادن به تهویه متقاطع و تمیز کردن کف، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی شما از دیگر مراحل حفظ محیط داخلی تمیز است.

مزایای انواع تصفیه هوای شیائومی

1-علائم آسم را تسکین می دهد

2-مواد شیمیایی مضر را از محیط های داخلی حذف می کند

3-بوی نامطبوع را خنثی می کند

4-احتمال ابتلا به بیماری های هوابرد را کاهش می دهد

5-خواب را بهبود می بخشد

6-رادون مضر را از بین می برد

7-می تواند امید به زندگی را افزایش دهد

آیا انواع تصفیه هوای شیائومی به خواب بهتر کمک می کنند؟

بله، تصفیه کننده های هوا با حذف مواد آلرژی زا از محیط داخلی شما به خواب بهتر کمک می کنند. آلرژن ها می توانند علائم اختلال خواب را در برخی افراد ایجاد کنند. سرفه مکرر، عطسه، یا مشکل در تنفس برخی از واکنش های آلرژیک هستند که بر کیفیت خواب شما تأثیر می گذارند. دستگاه های تصفیه هوا می توانند با به دام انداختن آلاینده ها ، احتمال بروز آلرژی را کاهش دهند. در محیطی تمیز و تازه خواب بهتری خواهید داشت. خواب خوب شبانه همچنین باعث بهبود خلق و خو و عملکردهای شناختی شما می شود.

انواع تصفیه هوای شیائومی چقدر طول می کشد تا یک اتاق را تمیز کند؟

اکثر دستگاه های تصفیه هوا بین 30 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد تا یک اتاق را تمیز کنند. مدت زمان بستگی به اندازه اتاق و رتبه ACH دستگاه تصفیه هوا دارد. درجه بندی ACH به تعداد دفعاتی در ساعت اشاره دارد که کل حجم هوای اتاق شما فیلتر می شود. کارآمدترین دستگاه های تصفیه هوا حدود 4 یا 5 بار در هر ساعت فیلتر می کنند. بهتر است هر زمان که در اتاق هستید دستگاه تصفیه هوا را روشن نگه دارید.

آیا انواع تصفیه هوای شیائومی برای شما مضر هستند؟

همه دستگاه های تصفیه هوا برای شما مضر نیستند. برخی از تصفیه کننده های هوای ساطع کننده ازن می توانند مضر باشند. آنها باعث تنگی نفس، سرفه و درد قفسه سینه می شوند. قرار گرفتن در معرض سطوح بالاتر ازن می تواند به سیستم تنفسی شما آسیب برساند. دستگاه های تصفیه هوا با فیلترهای HEPA و کربن فعال عموماً برای استفاده بی خطر هستند.

جمع بندی

شیائومی جایگزین مناسبی برای برندهای گران قیمت است. این ویژگی برای دستگاه های باکیفیت آن است که هیچ پارامتر فنی بدتری نسبت به اکثر مارک های معروف ندارند. اغلب، راه حل های بسیار بهتر و موثرتری ارائه می دهد. در ابتدا، شیائومی دستگاه های خود را به صورت آنلاین فروخت و تنها پس از مدتی فروشگاه های فیزیکی ظاهر شدند. این شرکت راه حل های مختلفی را ارائه می دهد که از تلفن های هوشمند، تصفیه کننده هوا، فن ها و دستگاه های مختلف از دسته خانه هوشمند شروع می شود. پیشنهاد می کنیم در انتخاب دستگاه تصفیه هوای شیائومی به چه نکاتی توجه کنید.

سوالات متداول درباره تصفیه هوای شیائومی

1.کدام دستگاه در حالت شب میزان صدای کمتری دارد؟

تصفیه هوای شیائومی 4

2.کدام تصفیه هوای شیائومی بین این سه مدل فضای کمتری اشغال می کند؟

تصفیه هوای شیائومی 4 لایت

3.کدام دستگاه قابلیت اتصال به وای فای را دارند؟

هرسه مورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *