وبلاگ

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

Airdrops-arz-dijital-chist-ak-01

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟ یک استراتژی بازاریابی است که توسط پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌شود که شامل تقسیم توکن‌های رایگان به‌عنوان بخشی از یک ابتکار تبلیغاتی گسترده‌تر است. این به عنوان واریز مستقیم به کیف پول رمزنگاری کاربر انجام می شود. در تقاطع زنجیره بلوکی و بازاریابی چریکی، این کمپین‌های عمومی برای افزایش آگاهی در مورد پلتفرم یا محصول یک شرکت نوپا و تشویق پذیرش گسترده توکن اصلی آن طراحی شده‌اند.

ایردراپ کریپتوکارنسی زمانی است که توکن‌های ارز دیجیتال «رایگان» در کیف پول شما واریز می‌شوند. می‌پرسید چرا کسی باید توکن‌های رایگان را به کیف پول شما واریز کند؟ خوب، برخی از پروژه های ارزهای دیجیتال از airdrop به عنوان یک استراتژی بازاریابی استفاده می کنند.

یکی از عواملی که ارزش یک ارز دیجیتال را تعیین می کند این است که تعداد افراد از آن استفاده می کنند (همراه با عوامل دیگری مانند قابلیت استفاده، فناوری، تمرکززدایی و غیره). بنابراین پروژه‌های رمزنگاری می‌توانند این سرمایه‌گذاری را انجام دهند تا شما را به استفاده از توکن‌های آن‌ها و کمک به رشد آن‌ها تشویق کنند.

همچنین، لزوما رایگان نیست. بسته به نوع ایردراپ، ممکن است مجبور شوید برخی از اطلاعات شخصی را ارائه دهید یا مالکیت توکن های پایه را برای واجد شرایط بودن برای ایردراپ کریپتو اثبات کنید. خوب، در یک دقیقه وارد آن شوید.

ایردراپ ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

کریپتو ایردراپ تاکتیک جدیدی است که توسط پروژه‌های رمزنگاری برای افزایش آگاهی استفاده می‌شود. علیرغم هزینه آن، که ممکن است به صدها میلیون دلار برسد، به ویژه در هنگام تضمین نقدینگی، مانند airdrop Worldcoin ، استراتژی مورد علاقه شرکت های رمزنگاری است زیرا کار می کند.

مردم عاشق پول مجانی هستند. بنابراین وقتی توکن‌های رایگان – با پتانسیل افزایش نمایی ارزش – به مردم وعده داده می‌شوند، شرط می‌بندید که افراد زیادی برای آنها تلاش خواهند کرد. با این تاکتیک واحد، پروژه می تواند هیجان زیادی را در اطراف خود ایجاد کند و در نتیجه، ارزش به دست آمده از منافع عمومی جایگزین هزینه های ارائه توکن های رایگان می شود.

علاوه بر بازاریابی، ایردراپ کریپتو به عنوان یک استراتژی تمرکززدایی استفاده می شود. مردم از ارزهای رمزپایه حمایت می کنند زیرا هیچ نهاد یا دولتی به تنهایی روی آنها کنترل ندارد. بنابراین برای دستیابی به تمرکززدایی بیشتر، پروژه های کریپتو ایردراپ انجام می دهند.

با پیوستن مردم به جامعه، مالکیت بخشی از توکن‌ها و مشارکت در پروژه، ارز دیجیتال بیشتر توزیع می‌شود. یک جامعه بزرگتر به معنای مشارکت کنندگان بیشتر است که به دستیابی به امنیت بهتر و حفاظت نظارتی گسترش می یابد.

ایردراپ های کریپتو معمولاً در انجمن های آنلاین ارزهای دیجیتال و کانال های رسانه های اجتماعی اعلام می شوند. برای شرکت، باید در این جوامع آنلاین فعال باشید و به دنبال فرصت‌های ایردراپ جدید باشید. با این حال، برای شناسایی کلاهبرداری های ایردراپ کریپتو نیز باید هوشیار باشید. هنگامی که یک ایردراپ کریپتو قانونی را شناسایی کردید، بررسی کنید که آیا شرایط لازم برای واجد شرایط بودن ایردراپ را دارید یا خیر. الزامات اغلب عبارتند از:

 1. یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار داشته باشید که توکن ها در آن ارسال می شوند.
 2. ارزهای دیجیتال پایه داشته باشید. یک ارز دیجیتال پایه در این زمینه، یک توکن از قبل ایجاد شده است که به عنوان پایه توکن جدید در حال انتشار استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر یک توکن مبتنی بر فورک بلاک چین اتریوم که از دستگاه ماینر هم استخراج می شود باشد، ممکن است برای واجد شرایط شدن به ETH نیاز داشته باشید.
 3. برخی از معیارهای موجود در اکوسیستم پروژه را رعایت کنید. به عنوان مثال، یکی از معیارهای Arbitrum’s Airdrop در 23 مارس 2023 شامل تکمیل 10000 دلار تراکنش در شبکه Arbitrum بود.

به یاد داشته باشید، معیارهای صلاحیت به پروژه ها بستگی دارد. بنابراین اگر تمام شرایط لازم را دارید، می توانید کیف پول خود را متصل کرده و ایردراپ های خود را دریافت کنید.

انواع کریپتو ایردراپ

Crypto airdrops می‌تواند اهداف مختلفی را انجام دهد، از ترویج پروژه‌های جدید گرفته تا پشتیبانی از پروژه‌های موجود. به این ترتیب، آنها را می توان به انواع زیر طبقه بندی کرد:

 • Airdrop استاندارد: این رایج ترین نوع ایردراپ است. این شامل پروژه ای است که توکن های رایگان را بر اساس اولویت اول توزیع می کند. به طور معمول، از شرکت کنندگان خواسته می شود تا در یک پلت فرم برای واجد شرایط بودن برای airdrop ثبت نام کنند. پاداش‌های BAT توسط Brave ، که در آن هر کسی که مرورگر وب Brave را دانلود و استفاده می‌کند، هر 30 روز یک بار واجد شرایط دریافت جوایز رمزنگاری تصادفی است، نمونه‌ای از ایردراپ استاندارد است.
 • Hard Fork Airdrop: هارد فورک زمانی اتفاق می‌افتد که پروژه از پروتکل اصلی جدا شود و کد را تغییر دهد و پروتکل جدید را با پروتکل اصلی ناسازگار کند. در چنین حالتی، به شرکت‌کنندگان زنجیره جدید، سکه‌های جدید معادل آنچه در زنجیره قبلی داشتند، داده می‌شود. به عنوان مثال، بیت‌کوین کش BCH را به هر کسی که بیت‌کوین را در زمان هارد فورک آن از بیت‌کوین نگه می‌داشت، ارسال کرد.
 • Bounty Airdrop : پروژه‌های کریپتو اغلب سعی می‌کنند از طریق ایردراپ‌های باونتی مشارکت را حفظ کنند. به عنوان مثال، آنها از شرکت کنندگان می خواهند که اقدامات خاصی مانند دنبال کردن پروژه در رسانه های اجتماعی یا معرفی دوستان در ازای ایردراپ رایگان انجام دهند. ایردراپ های Bounty در بین پروژه های NFT بسیار محبوب هستند.
 • Holder Airdrop : در ایردراپ نگهدارنده، یک پروژه در یک زمان خاص، یک عکس فوری از بلاک چین می گیرد و توکن های موجود در کیف پول کاربران را می گیرد. سپس هر کسی که تعداد مشخصی توکن در آن زمان داشته باشد، واجد شرایط ایردراپ می شود. یک مثال خوب ApeCoin airdrop است که در آن توکن ها برای صاحبان NFT های BAYC ارسال می شد.
 • Raffle Airdrop : وقتی پروژه‌ای می‌خواهد مشارکت در جامعه را تشویق کند، می‌تواند تعداد ثابتی از جوایز را برای فعالیت‌هایی مانند نگه داشتن توکن یا تراکنش‌ها اعلام کند. گاهی اوقات، کسانی که شرایط برنده شدن را برآورده می کنند، از توکن های اختصاص داده شده فراتر می روند. در این مورد، پروژه از مکانیزم قرعه کشی برای انتخاب برندگان استفاده می کند.
 • Airdrop انحصاری : هر پروژه دارای حامیان قوی است که فعال هستند یا برای مدت طولانی در اطراف هستند. آنها لزوماً نشانه های زیادی ندارند، اما حمایت بی دریغ خود را در انجمن های انجمن نشان داده اند. این پروژه می تواند چنین افرادی را بشناسد و با یک ایردراپ انحصاری به آنها پاداش دهد.

مسلماً این انواع ایردراپ منحصر به هم نیستند. برخی از ایردراپ های کریپتو بسته به دلایلی که در پشت آنها وجود دارد می توانند به دو دسته تقسیم شوند.

چرا ایردراپ های کریپتو وجود دارند؟

دلیل اصلی سازماندهی ایردراپ کریپتو، ترویج استارت آپ ، پروژه یا خدمات بلاک چین است. با صدور توکن برای کاربران، تیم می تواند پروژه خود را راه اندازی کند و از توزیع عادلانه توکن ها در بین جامعه خود از روز اول اطمینان حاصل کند. علاوه بر این، دریافت‌کنندگان این توکن‌ها تشویق می‌شوند تا آگاهی را افزایش دهند و به پروژه کمک کنند تا پس از شروع معامله توکن در صرافی، به مخاطبان بیشتری دست یابد. هر چه علاقه به توکن بیشتر باشد، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر می شود.

Airdrops اغلب با تبلیغ راه اندازی در وب سایت پروژه، انجمن های ارزهای دیجیتال و رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد. این هیچ تفاوتی با دریافت کوپن HelloFresh در ایمیل شما با کد تخفیف ندارد، زیرا این کمپین ها به گونه ای طراحی شده اند که افراد بیشتری را از طریق یک انگیزه مالی به پلتفرم بیاورند.

ایردراپ کریپتو قانونی هرگز از کاربران نمی خواهد که سرمایه گذاری کنند. درعوض، این راهی برای متمایز شدن در میان رقبای است که قبل از انتشار توکن‌های خود، بودجه خارجی را دنبال کرده‌اند.

چگونه می توانید واجد شرایط ایردراپ کریپتو شوید؟

از آنجایی که ایردراپ کریپتو عمدتاً برای تلاش‌های تبلیغاتی و بازاریابی طراحی شده است، اطمینان از واجد شرایط بودن شما برای رویدادهای آینده می‌تواند دشوار باشد. هر ایردراپ الزامات فردی برای ارزیابی واجد شرایط بودن دارد، اگرچه یافتن بیشتر آنها آسان است. یک ایردراپ که شامل یک عکس فوری بلاک چین است، اغلب پس از این واقعیت ارسال می شود و صلاحیت را دشوار می کند. با این حال، گزینه های دیگری برای بررسی وجود دارد:

 • وب‌سایت‌های اختصاصی airdrop کریپتو را پیدا کنید (معمولاً از طریق ایمیل اعلان دریافت می‌کنید) – مشابه ثبت‌نام برای تبلیغات از فروشگاهی که مرتباً از آن خرید می‌کنید.
 • رسانه های اجتماعی را برای هشتگ #airdrop بررسی کنید و ببینید آیا اتفاق جدیدی افتاده است.
 • کاربر فعال خدمات، محصولات، پلتفرم ها و بلاک چین های مختلف ارزهای دیجیتال باشید.
 • انجمن ها و پورتال های خبری مرتبط با ارزهای دیجیتال را برای اشاره به ایردراپ اخیر یا آتی کاوش کنید.

نیاز اصلی برای دریافت ایردراپ کریپتو، داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال با موجودی است. بدون داشتن آدرس کیف پول نمی توان ایردراپ را دریافت کرد یا ادعا کرد. استفاده از آدرس صرافی راحت است اما برای ایردراپ مناسب نیست. در عوض، کاربران باید راه‌حل‌های کیف پول رمزنگاری‌های مختلف را که می‌توانند برای ذخیره وجوه خود استفاده کنند، بررسی کنند. MetaMask یکی از محبوب ترین کیف پول های مورد استفاده است.

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟ایردراپ ارز دیجیتال چگونه مالیات می شود؟

به طور کلی، تراکنش های رمزنگاری رویدادهای مشمول مالیات در نظر گرفته می شوند. از فروش دارایی‌های دیجیتال برای پول نقد، استفاده از رمزنگاری برای پرداخت، یا دریافت توکن‌های ایردرود شده، همه این تراکنش‌ها بسته به حوزه قضایی محل مالک توکن، مشمول مالیات هستند.

در ایالات متحده، درآمد حاصل از استخراج، سرمایه گذاری، پرداخت های رمزنگاری و ایردراپ درآمد محسوب می شود و بنابراین باید هنگام ارائه اظهارنامه مالیاتی گزارش شود. همانطور که Taxbit توضیح می دهد، به فرم 8949 نیاز دارید که برای پیگیری سود و زیان سرمایه برای دارایی های دیجیتال استفاده می شود. پلتفرم‌های مبادله ارزهای دیجیتال سه نوع فرم 1099 را برای کاربران صادر می‌کنند تا بازده خود را ثبت کنند.

از هر گونه سود سرمایه از معاملات ارز دیجیتال خود مشمول مالیات خواهید شد و این درصد به عوامل مختلفی مانند ارزش دارایی ها و دوره نگهداری بستگی دارد. دارایی های بلندمدت عادلانه تری نسبت به دارایی های کوتاه مدت مشمول مالیات می شوند.

تعیین سود و زیان سرمایه می تواند چالش برانگیز باشد، با توجه به این که توکن های به دست آمده از ایردراپ ممکن است نقد نباشند یا دارای ارزش بازار قابل سنجش باشند. همچنین، ایردراپ مشمول مالیات نمی شود، مگر اینکه فردی توکن را دریافت کرده باشد و بتواند آن را معامله کند.

مقررات مالیاتی ارزهای دیجیتال می تواند پیچیده باشد. برای اطمینان از اینکه هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارید، باید با متخصصان مالیاتی آشنا با قوانین مالیات بر ارزهای دیجیتال در حوزه قضایی خود مشورت کنید.

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

مزایا و معایب ایردراپ ارز دیجیتال

در اینجا مزایا و معایب اصلی ایردراپ کریپتو آورده شده است.

مزایامعایب
آنها ارزش برند را ایجاد می کنندغیر قابل اعتماد
کاهش هزینه های بازاریابیمقررات دولتی و مالیات
راه آسان برای کسب سودغیر قابل پیش بینی

مزایای

شماره 1 – ارزش برند را ایجاد می کنند

هر کمپین بازار به نشان دادن یک محصول یا پروژه در نور خوب کمک می کند. توجه به پروژه افزایش می یابد زیرا افراد بیشتر و بیشتری بخشی از فرآیند می شوند. این می تواند سرمایه گذاری ها و بینش های جدیدی را برای توسعه پروژه ها به همراه داشته باشد و ارزش شرکت افزایش یابد.

شماره 2 – کاهش هزینه های بازاریابی

بخش قابل توجهی از هزینه بازاریابی زمانی کاهش می یابد که مردم با رمزارز ارتباط برقرار کنند و ابتکار عمل را برای به اشتراک گذاشتن آن انجام دهند. به این ترتیب، افرادی که شرکت می‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند، چندین برابر افزایش می‌یابد، بدون اینکه تلاش بیشتری بکند. این می تواند درست باشد، به خصوص در پلتفرم های رسانه های اجتماعی که دسترسی به توده های بزرگتری از مردم آسان تر است.

شماره 3 – راه آسان برای کسب سود

کسب سود از سرمایه گذاری آنها اولویت اصلی اکثر سرمایه گذاران کریپتو است. نوسانات بازار می تواند به سود سریع کمک کندسرمایه‌گذاری در ایردراپ‌های ارز دیجیتال یک گزینه کم هزینه برای افزایش سود سرمایه‌گذاری‌های کریپتو است.

معایب

شماره 1 – غیر قابل اعتماد

Airdrops یک ابزار بازاریابی ساده است. از این رو، افراد بی گناه می توانند طعمه کلاهبرداران شوند. احزاب کلاهبردار می توانند درخواست پرداخت کنند، که ایردراپ های معمولی این کار را نمی کنند. علاوه بر این، ممکن است سرقت هویت، فیشینگ یا تلاش برای هک وجود داشته باشد. آنها همچنین ممکن است بخشی از طرح های پمپ و دامپ باشند . بنابراین، هر ایردراپ قابل اعتماد نیست.

شماره 2 – مقررات دولتی و مالیات

دولت‌ها اعلام می‌کنند که فضای کریپتو را تنظیم خواهند کرد، حتی اگر بسیاری از قوانین هنوز در مراحل اولیه خود هستند. با افزایش محبوبیت رمزنگاری، مقررات ممکن است به تکامل خود ادامه دهند. دولت ممکن است این مقررات را تشدید کند و مالیات ها را افزایش دهد. Airdrops مقدار ارز بومی را افزایش می دهد و ارزش تجمعی ممکن است منجر به سود بالایی شود. این درآمد ممکن است بسته به کشور مشمول مالیات باشد.

شماره 3 – غیر قابل پیش بینی

صنعت بلاک چین نسبتاً جدید است. بنابراین تحقیق برای سرمایه گذاری زمان بر است. ناگفته نماند که نتایج هنوز قابل مشاهده است. اگر مردم در آینده ارزهای رمزنگاری شده را نپذیرند، همه ممکن است دچار نزول شوند و منجر به ضرر شوند، به خصوص اگر هزینه های سنگین تراکنش پرداخت شود.

سوالات متداول:

1. airdrop در ارز دیجیتال چیست؟

آنها استراتژی‌های بازاریابی شرکت‌هایی هستند که می‌خواهند پروژه یا محصول خود را در بازار کریپتو تبلیغ یا معرفی کنند. بدون سرمایه‌گذاری پول اضافی، ارزهایی را به سرمایه‌گذاران می‌دهد و شرکت می‌تواند از طریق این روش در هزینه‌های بالای تبلیغات صرفه‌جویی کند.

2. آیا ایردراپ کریپتو قانونی است؟

ایردراپ های کریپتو گاهی اوقات می توانند کلاهبرداری باشند. آنها ممکن است برنامه ای باشند که توسط سرمایه گذارانی برنامه ریزی شده است که می خواهند به سرعت درآمد کسب کنند. با این حال، برخی از پروژه‌های ساده و واقعی برای شروع نیاز به یک پلتفرم دارند و airdrops آن را برای راه‌اندازی پروژه آن‌ها فراهم می‌کند.

3. چگونه با استفاده از ایردراپ با ارز دیجیتال درآمد کسب کنیم؟

سرمایه گذاران می توانند سکه های اضافی خود را نگه دارند یا به صورت دوره ای آنها را معامله کنند تا سود بیشتری کسب کنند. معامله با سکه های airdropped به آنها کمک می کند سکه های سرمایه گذاری اصلی خود را ذخیره کنند و آنها را از دست ندهند. آنها همچنین می توانند تمام یا بخشی از سکه های اضافی را که برای کسب درآمد دریافت کرده اند بفروشند.

4. کجا میتوانم ایردراپ ها را بفروشم؟

در ابتدا، بیشتر توکن‌های به‌دست‌آمده در صرافی‌های اصلی فهرست نشده‌اند و می‌توانند در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap معامله شوند. پروژه‌های باکیفیت ممکن است در نهایت در صرافی‌های متمرکز ظاهر شوند، جایی که باید رویه‌ای را با مشتری خود بشناسید و احراز هویت دو مرحله‌ای را برای امنیت حساب فعال کنید.

فریب نخورید کلاهبرداران همیشه به دنبال قربانیان احتمالی هستند. برای ایمنی خود این قوانین را در نظر داشته باشید:

 • هرگز کلید خصوصی خود را به اشتراک نگذارید!
 • برای ایردراپ پول یا ژتون نفرستید
 • یک کیف پول جدید اتریوم بسازید.
 • از رمزهای عبور مختلف استفاده کنید.
 • با ایردراپ های KYC محتاط باشید
 • فقط با airdrops از منابع قابل اعتماد درگیر شوید

ما تلاش می کنیم فقط ایردراپ های قانونی را فهرست کنیم، اما ممکن است اشتباهاتی رخ دهد. ما مسئولیتی در قبال هرگونه مشکل یا ضرر ناشی از کلاهبرداری یا اطلاعات نادرست نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *