وبلاگ

معاملات سهام چیست؟

moamelat-saham-ak-01

معاملات سهام چیست؟ به معنای خرید و فروش سهام شرکت ها برای تلاش برای کسب درآمد از تغییرات قیمت است. معامله گران تغییرات کوتاه مدت قیمت این سهام را از نزدیک تماشا می کنند. سعی می کنند کم بخرند و گران بفروشند. این رویکرد کوتاه مدت، معامله گران سهام را از سرمایه گذاران سنتی بازار سهام که برای مدت طولانی در آن حضور دارند، متمایز می کند.

معاملات سهام می تواند سودهای سریعی را برای کسانی که زمان بندی بازار را به درستی انجام می دهند، به همراه داشته باشد. اما خطر خسارات بزرگ را نیز به همراه دارد. ثروت یک شرکت می تواند سریعتر از بازار افزایش یابد، اما به همین راحتی می تواند سقوط کند.

ناتانیل مور، یک برنامه‌ریز مالی معتبر در AGAPE Planning Partners در فرزنو، کالیفرنیا، می‌گوید: “معامله برای افراد ضعیف نیست.” اگر پول دارید و می‌خواهید تجارت بیاموزید، کارگزاری‌های آنلاین امکان معامله سریع سهام را از رایانه یا گوشی موبایل هوشمند خود فراهم کرده‌اند. اما قبل از غواصی، باید مطمئن شوید که بازار سهام چگونه کار می کند. همچنین باید در مورد بهترین برنامه ها برای معاملات سهام و نحوه مدیریت ریسک خود اطلاعاتی کسب کنید.

انواع معاملات سهام

دو نوع معاملات سهام وجود دارد: معاملات فعال و معاملات روزانه.

معامله فعال: زمانی است که سرمایه‌گذاری 10 معامله یا بیشتر در ماه انجام می‌دهد. آنها اغلب از استراتژی هایی استفاده می کنند که به شدت به زمان بندی بازار متکی است. آنها سعی می کنند از رویدادهای کوتاه مدت (در شرکت یا بازار) برای کسب سود کوتاه مدت استفاده کنند.

معاملات روزانه: به معنای بازی سیب زمینی داغ با سهام است – خرید و فروش همان سهام در یک روز معاملاتی. معامله گران روزانه اهمیت چندانی به عملکرد داخلی مشاغل نمی دهند. آنها سعی می کنند در چند دقیقه، ساعت یا روزهای آینده بر اساس نوسانات قیمت روزانه چند دلار به دست آورند.

نحوه معامله سهام

اگر برای اولین بار است که دست خود را در معاملات سهام امتحان می کنید، بدانید که بیشتر سرمایه گذاران با ساده نگه داشتن کارها و سرمایه گذاری در ترکیبی از صندوق های شاخص کم هزینه برای دستیابی به عملکرد برتر بلندمدت به بهترین وجه می توانند خدمت کنند.

با این حال، لجستیک معاملات سهام به شش مرحله کاهش می یابد:

1. یک حساب کارگزاری باز کنید

معاملات سهام نیاز به تامین مالی یک حساب کارگزاری دارد. این یک نوع حساب است که برای نگهداری سرمایه گذاری ها طراحی شده است. اگر قبلاً حسابی ندارید، می‌توانید در عرض چند دقیقه با یک کارگزار آنلاین حساب باز کنید. اما نگران نباشید، باز کردن حساب به این معنی نیست که هنوز پول خود را سرمایه گذاری می کنید. این فقط به شما این امکان را می دهد که پس از آماده شدن این کار را انجام دهید.

2. بودجه معاملات سهام را تعیین کنید

حتی اگر در معاملات سهام عالی باشید، قرار دادن بیش از 10 درصد از پرتفوی خود در یک سهام فردی می تواند مخاطره آمیز باشد. مور می گوید: «اگر تمام پول شما در یک سهام باشد، به طور بالقوه می توانید 50 درصد از آن را یک شبه از دست بدهید.

او می گوید اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید، می توانید با پس انداز 200 دلار در ماه شروع کنید. وقتی به 1000 دلار رسیدید، می توانید 500 دلار از آن را سرمایه گذاری کنید. 500 دلاری را که مانند چتر نجات سرمایه گذاری نمی کنید در نظر بگیرید. ممکن است به آن نیاز نداشته باشید، اما اگر به آن نیاز داشته باشید، وجود دارد. سایر بایدها و نبایدها عبارتند از:

  • فقط مقدار پولی را که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید.
  • از پولی که برای هزینه های کوتاه مدت و ضروری مانند پیش پرداخت یا شهریه در نظر گرفته شده است استفاده نکنید.
  • اگر هنوز یک صندوق اضطراری سالم ندارید، آن 10٪ را کاهش دهید و 10٪ تا 15٪ از درآمد شما به حساب بازنشستگی منتقل می شود.

3. استفاده از سفارشات بازار و سفارشات محدود را یاد بگیرید

هنگامی که حساب کارگزاری و بودجه خود را تنظیم کردید، می توانید از وب سایت یا برنامه کارگزار آنلاین خود برای انجام معاملات سهام خود استفاده کنید. چندین گزینه برای انواع سفارش به شما نشان داده می شود. اینها نحوه انجام تجارت شما را دیکته می کنند. ما این موارد را در راهنمای خود برای نحوه خرید سهام به تفصیل بررسی می کنیم . این دو نوع رایج هستند:

  • سفارش بازار: خرید یا فروش سهام در اسرع وقت با بهترین قیمت موجود.
  • سفارش محدود: سهام را فقط با قیمت مشخصی که تعیین کرده اید یا بهتر از آن می خرد یا می فروشد. برای سفارش خرید، حداکثر قیمتی است که شما مایل به پرداخت هستید. سفارش تنها در صورتی انجام می شود که قیمت سهام به آن مقدار یا کمتر از آن کاهش یابد.

4. با یک حساب معاملاتی کاغذی تمرین کنید

مور می‌گوید: «سعی کنید در بازار سرمایه‌گذاری کنید بدون اینکه پولی در بازار بگذارید تا ببینید چگونه کار می‌کند. او می‌گوید که می‌توانید با سرمایه‌گذاری وقتتان این کار را انجام دهید. سهامی را انتخاب کنید و به مدت سه تا شش ماه آن را تماشا کنید تا عملکرد آن را ببینید.

شما همچنین می توانید بازار را از طریق ابزارهای معاملات کاغذی ارائه شده توسط بسیاری از کارگزاران سهام آنلاین یاد بگیرید. تجارت مجازی با شبیه سازهای بازار سهام به مشتریان این امکان را می دهد که مهارت های معاملاتی خود را آزمایش کنند و قبل از قرار دادن دلارهای واقعی، سابقه ای را ایجاد کنند.

5. بازده خود را با معیار مناسب اندازه گیری کنید

این توصیه خوبی برای همه انواع سرمایه گذاران است – نه فقط سرمایه گذاران فعال. هدف نهایی برای انتخاب سهام این است که از یک شاخص معیار جلوتر باشیم. این می تواند شاخص استاندارد اند پورز 500 باشد (اغلب به عنوان یک نماینده برای “بازار” استفاده می شود). همچنین می تواند شاخص ترکیبی نزدک (برای کسانی که عمدتاً در سهام فناوری سرمایه گذاری می کنند) باشد. یا می تواند یکی از شاخص های کوچکتر باشد که از شرکت ها بر اساس اندازه، صنعت و مکان ساخته شده است.

اندازه گیری نتایج کلیدی است. اگر یک سرمایه‌گذار جدی نتواند عملکرد بهتری از معیار داشته باشد (کاری که حتی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای برای انجام آن تلاش می‌کنند)، سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک با شاخص کم‌هزینه یا ETF منطقی است. این سبدی از سهامی است که بازده آنها با یکی از شاخص‌های معیار مطابقت دارد.

6. دیدگاه خود را حفظ کنید

برای اینکه یک سرمایه گذار موفق باشید نیازی به یافتن سهام برتر بعدی قبل از دیگران نیست. تا زمانی که می شنوید که سهام خاصی برای یک پاپ آماده شده است، هزاران معامله گر حرفه ای نیز همین کار را می کنند. احتمال بالقوه قبلاً در سهام قیمت گذاری شده است.

ممکن است برای به دست آوردن سود سریع خیلی دیر شده باشد، اما این بدان معنا نیست که برای مهمانی خیلی دیر شده اید. سرمایه‌گذاری‌های واقعاً عالی برای سال‌ها به ارائه ارزش ادامه می‌دهند. این یک استدلال خوب برای تلقی از سرمایه گذاری فعال به عنوان یک سرگرمی است و نه یک طرح پولدار شدن سریع.

مزیت های معاملات سهام چیست؟

یک تاجر انفرادی از طریق دلالی یا نماینده خرید و فروش می کند. از سوی دیگر، معامله گران نهادی بیشتر در استخدام شرکت های سرمایه گذاری هستند. معامله گران سهام نقدینگی را برای بازارها فراهم می کنند و روش ها و سبک های مختلفی را برای تعریف استراتژی های خود به کار می گیرند. معاملات سهام دو نوع اصلی دارد – معاملات سهام انفرادی و معاملات سهام نهادی.

معامله گران سهام با سرمایه گذاران سهام متفاوت هستند. معامله گران سهام اوراق بهادار سهام را معامله می کنند، در حالی که سرمایه گذاران سهام از وجوه خود برای خرید اوراق بهادار استفاده می کنند. هدف اولیه سرمایه گذار سهام، تولید درآمد بهره یا کسب سود از افزایش ارزش است که به آن سود سرمایه نیز گفته می شود.

نکات مهم در معاملات سهام:

  1. یک معامله گر سهام جدید باید به دنبال استراتژی ها و تجربه یک معامله گر موفق باشد.
  2. یک معامله گر سهام نقش حیاتی در بازار ایفا می کند زیرا نقدینگی بسیار مورد نیاز را در بازار ارائه می کند که به نوبه خود به سرمایه گذاران و همچنین سایر معامله گران کمک می کند.
  3. اغلب، معامله گران از تحلیل تکنیکال برای تعیین چگونگی حرکت سهام استفاده می کنند.
  4. اغلب معامله گران تنها با یک سبک ازدواج نمی کنند، آنها چندین استراتژی را در تکنیک های معاملاتی خود ترکیب می کنند.

نحوه مدیریت ریسک های معاملات سهام

هر جا که در طیف سرمایه‌گذار- معامله‌گر قرار می‌گیرید، به آرامی کارها را انجام دهید، «نکات داغ» را نادیده بگیرید و سوابق خوب را نگه دارید، می‌تواند به شما کمک کند این کار را با خیال راحت انجام دهید.

1. با ساختن آهسته موقعیت ها، ریسک را کاهش دهید

با هر موقعیتی نیازی به گلوله توپ به عمق وجود ندارد. صرف زمان برای خرید (از طریق میانگین هزینه دلاری یا خرید در یک سوم ) به کاهش قرار گرفتن در معرض نوسانات قیمت کمک می کند. مور می‌گوید شما همچنین می‌توانید به سهام با سود سهام بالا نگاه کنید، که بخشی از درآمد را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند، و ETF‌ها که به شما امکان می‌دهند ریسک خود را در بین شرکت‌های متعدد پخش کنید.

2. «نکات داغ» را نادیده بگیرید

افرادی که در انجمن‌های آنلاین جمع‌آوری سهام پست می‌گذارند و برای تبلیغاتی که سهام مطمئن هستند، پول می‌پردازند، دوستان شما نیستند. در بسیاری از موارد، آنها بخشی از راکت پمپ و تخلیه هستند. این زمانی است که افراد مبهمی سطل سهام یک شرکت ناشناخته و کم معامله را می خرند و آن را در اینترنت تبلیغات می کنند.

از آنجایی که سرمایه گذاران ناخواسته سهام را بار می کنند و قیمت را بالا می برند، کلاهبرداران سود خود را می برند. آنها سهام خود را رها می کنند و سهام را به زمین می فرستند. به آنها کمک نکنید جیب هایشان را ببندند.

3. سوابق خوبی برای IRS نگه دارید

اگر از یک حساب دارای مزیت مالیاتی استفاده نمی کنید – مانند 401(k)، Roth یا IRA سنتی – مالیات بر سود و زیان ممکن است پیچیده شود. IRS قوانین و نرخ های مالیاتی متفاوتی را اعمال می کند و برای انواع مختلف معامله گران نیاز به تشکیل فرم های مختلف دارد.

اگر سهام را برای سود فروخته اید، مطمئن شوید که مقداری پول نقد اضافی را برای یک صورت حساب مالیاتی بزرگتر از حد معمول کنار بگذارید. یکی دیگر از مزایای نگهداری سوابق خوب این است که از سرمایه گذاری های بازنده می توان برای جبران مالیات های دیگر از طریق یک استراتژی منظم به نام برداشت از دست دادن مالیات استفاده کرد.

معاملات سهام چیست؟ کجا سهام را معامله کنیم؟

برای معامله سهام به یک کارگزار نیاز دارید. اما فقط درگیر هیچ دلالی نباشید. یکی را با شرایط و ابزارهایی انتخاب کنید که به بهترین وجه با سبک و تجربه سرمایه گذاری شما مطابقت دارد. اولویت برای معامله گران فعال، کمیسیون کم و اجرای سریع سفارش برای معاملات حساس به زمان خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر ، انتخاب های ما را برای بهترین برنامه های معاملاتی روزانه ببینید .

معامله گران جدید باید به دنبال کارگزاری باشند که بتواند ابزارهای تجارت را به آنها آموزش دهد. برخی مقالات آموزشی، آموزش های آنلاین و سمینارهای حضوری ارائه می دهند. (به جمع بندی های NerdWallet برای بهترین کارگزاران برای مبتدیان مراجعه کنید). ویژگی های دیگری که باید در برنامه های معاملات سهام در نظر گرفت، کیفیت و در دسترس بودن ابزارهای غربالگری و تجزیه و تحلیل سهام ، هشدارهای در حال حرکت، ورود آسان سفارش و خدمات مشتری است.

مهم نیست که چه، زمانی که صرف یادگیری اصول اولیه نحوه تحقیق در مورد سهام و تجربه فراز و نشیب معاملات سهام می‌شود – حتی اگر موارد دومی بیشتر باشد – زمانی به خوبی صرف می‌شود، به شرطی که از سواری و لذت بردن از آن لذت ببرید. پولی را که نمی توانید از دست بدهید روی خط قرار نمی دهید.

یک معامله گر سهام چه می کند؟

یک معامله گر سهام به امید کسب سود سهام شرکت های سهامی عام را می خرد و می فروشد. آنها ممکن است این کار را به صورت حرفه ای یا سرگرمی انجام دهند. معامله گران روندهای بازار را مطالعه می کنند، شرکت ها را موشکافی می کنند و از استراتژی های مختلف برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده می کنند. یک معامله گر موفق سهام باید مهارت های تحلیلی و تصمیم گیری قوی و همچنین درک عمیقی از بازار داشته باشد.

سوالات متداول

1-کدام سایت معاملاتی سهام برای مبتدیان بهتر است؟

NerdWallet کارگزاران سهام آنلاین را بر اساس بهترین گزینه برای مبتدیان بررسی و رتبه بندی کرده است . این فهرست انتخاب سرمایه گذاری کارگزار سهام، پشتیبانی مشتری، کارمزد حساب، حداقل حساب، هزینه های معاملاتی و موارد دیگر را در نظر می گیرد.

2-استراتژی معاملات سهام خوب برای مبتدیان چیست؟

ابتدا با یک حساب معاملاتی مجازی تمرین کنید، سپس با سرمایه گذاری کم شروع کنید تا از ریسک های غیرضروری جلوگیری کنید. از اینجا به بعد، می توانید به تدریج مبلغ را افزایش دهید، اما به یاد داشته باشید: چیزی را که توانایی از دست دادن آن را ندارید، سرمایه گذاری نکنید، به خصوص در استراتژی های پرخطر.

اکثر مشاوران مالی توصیه می کنند که بخش عمده ای از سبد سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک، صندوق های شاخص یا صندوق های قابل معامله در بورس سرمایه گذاری شود.

3-آیا می توانید سهام را با 100 دلار معامله کنید؟

بله، تا زمانی که قیمت سهم کمتر از 100 دلار باشد و حساب کارگزاری شما حداقل یا کارمزد لازم را نداشته باشد که بتواند تراکنش را به بالاتر از 100 دلار برساند. بهترین کارگزاران سهام آنلاین برای مبتدیان حداقل یا کارمزدی نخواهند داشت، بنابراین با آنها، می‌توانید 100 دلار در هر شرکتی که قیمت سهام آن 100 دلار یا کمتر است سرمایه‌گذاری کنید.

برخی از کارگزاران همچنین به شما اجازه خرید سهام کسری را می دهند، به این معنی که اگر توانایی پرداخت قیمت کامل سهم را ندارید، می توانید بخشی از سهم را خریداری کنید.

4-تفاوت بین معاملات سهام و سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت اصلی این است که چند بار سهام را خرید و فروش می کنید. معامله گران بیشتر خرید و فروش می کنند، در حالی که سرمایه گذاران معمولا خرید می کنند و برای بلند مدت نگه می دارند. در اینجا درباره معاملات سهام در مقابل سرمایه گذاری بیشتر بدانید.

5-چه ساعتی می توانم معاملات روزانه را شروع کنم؟

ساعات عادی معاملات در بورس نیویورک و نزدک در روزهای غیر تعطیل از ساعت 9:30 صبح تا 4 بعد از ظهر به وقت شرقی است. با این حال، جلسات قبل و بعد از ساعت کاری نیز وجود دارد – همه کارگزاران به شما اجازه معامله در این ساعات طولانی بازار را نمی دهند، اما بسیاری از آنها این کار را می کنند. درباره معاملات پس از ساعت کاری اینجا بیشتر بیاموزید.

6-معامله در بازار سهام چیست؟

معامله در بازار سهام فرآیند خرید و فروش سهام در یک شرکت خاص است. هنگامی که شما صاحب یک سهام یا سهم خاصی در یک شرکت هستید، به معنای داشتن یک سهم به شکل یا مالک بخشی از تجارت است. 

7-چگونه سهام را معامله کنیم؟

معامله سهام از طریق حساب کارگزاری امکان پذیر است. یا، همچنین می توانید یک پلت فرم کارگزاری سهام را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای مالی شما باشد و یک حساب برای شروع معاملات سهام باز کنید.

8-چند نوع معامله در بورس وجود دارد؟

عمدتاً پنج نوع معامله در بازار سهام انجام می شود که عبارتند از:

الف) معاملات روزانه

ب) پوست سر

ج) تجارت نوسانی

د) معاملات مومنتوم

ه) تجارت موقعیت

نتیجه

معامله گران سهام افرادی هستند که در معاملات اوراق بهادار مشارکت دارند. هدف اولیه معامله گران سهام، خرید و فروش سهام شرکت های مختلف است. آنها قصد دارند از طریق سودهای کوتاه مدت از طریق نوسانات قیمت سهام برای مشتریان خود یا برای خود سود به دست آورند.

معاملات سهام شامل خرید و فروش سهام یک شرکت سهامی عام است. معامله می تواند یک فرصت هیجان انگیز و سودآور باشد، اما ریسک هایی را نیز در بر می گیرد که سرمایه گذاران باید از آن آگاه باشند، از جمله احتمال از دست دادن مقادیر قابل توجهی پول. بنابراین، انجام تحقیقات و تجزیه و تحلیل کامل قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *