وبلاگ

دیجی بایت چیست؟

Digibyte-chist-ak-1

دیجی بایت چیست؟ در سال 2014 راه اندازی شد و بخشی از گارد قدیمی کریپتو است. اگرچه به عنوان یک ارز دیجیتال با سرعت و امنیت بیشتری نسبت به رقبا شروع شد، اما همچنین یک بلاک چین منبع باز است که قادر به اجرای قراردادهای هوشمند و ایجاد دارایی های دیجیتال است.

چیزهای زیادی در مورد DigiByte وجود دارد، از جمله این واقعیت که کاملاً داوطلبانه و غیرمتمرکز است، که در مورد بسیاری از پروژه ها صدق نمی کند. با وجود آن، DigiByte به عنوان یک سرمایه گذاری زیر رادار پرواز می کند. در اینجا راهنمای کاری است که انجام می دهد و اینکه آیا باید آن را به مجموعه خود اضافه کنید یا خیر.

دیجی بایت از کجا آمده است

جارد تیت در سال 2013 کار روی دیجی‌بایت را آغاز کرد. او از سال 2012 با بیت کوین درگیر بود و می‌خواست پروتکل اصلی را بهبود بخشد. هدف او یک بلاک چین سریع و ایمن بود که بتواند به جامعه ای حتی گسترده تر از بیت کوین دسترسی پیدا کند. DigiByte در 10 ژانویه 2014 راه اندازی شد. از 0.5% pre-mine، 0.25% برای تشویق به پذیرش زودهنگام در اختیار عموم قرار گرفت. 0.25 درصد دیگر برای حمایت از توسعه برای 18 ماه اول استفاده شد.

بنیاد DigiByte، یک سازمان غیرانتفاعی با مدیریت داوطلبانه، به ترویج و حمایت از بلاک چین و کاربران آن کمک می کند. تیت تا سال 2020 به توسعه DigiByte کمک کرد، زمانی که به دلیل ناامیدی از طمع در جامعه ارزهای دیجیتال کنار رفت.

دیجی بایت چگونه کار می کند؟

بلاک چین DigiByte دارای سه لایه است که هر یک جنبه های مختلف شبکه را بر عهده دارند. این سه لایه و نحوه کار آنها هستند:

 • برنامه ها/DigiAssets: لایه بالایی قراردادهای هوشمند را اجرا می کند و می تواند برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ( dApps ) استفاده شود. پروتکل DigiAssets بلاک چین نیز بر روی این لایه اجرا می شود و امکان ایجاد انواع دارایی های دیجیتال را فراهم می کند.
 • دارایی دیجیتال/دفتر عمومی: لایه میانی مسئول امنیت و مدیریت است. این شامل دفتر کل غیرقابل تغییر با تمام تراکنش‌های DigiByte است.
 • پروتکل اصلی/شبکه ​​جهانی: لایه پایینی ارتباطات و رویه های عملیاتی را مدیریت می کند. اینگونه است که گره هایی که نرم افزار DigiByte را اجرا می کنند و شبکه را ایمن می کنند می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مانند بیت کوین، دیجی‌بایت از مکانیزم اجماع اثبات کار برای تایید امن تراکنش‌ها استفاده می‌کند. اثبات کار مستلزم آن است که ماینرها معادلات را حل کنند تا نشان دهند که توان محاسباتی خود را صرف کرده اند. استخراج‌کننده‌ای که این کار را انجام می‌دهد ابتدا می‌تواند یک بلوک از تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کند و یک پاداش بلاک دریافت کند که در توکن‌های DGB پرداخت می‌شود.

DigiByte دو فناوری جدید را به فرآیند استخراج رمزارز خود معرفی کرد که امنیت آن را بسیار بیشتر می کند:

 • MultiAlgo: DigiByte از پنج الگوریتم استخراج مجزا استفاده می کند که همه به یک اندازه وزن دارند. این به انواع مختلف دستگاه ها اجازه می دهد تا دیجی بایت را استخراج کنند و در نتیجه گروه بزرگتر و غیرمتمرکزتری از ماینرها ایجاد شود.
 • MultiShield: DigiByte سختی هر الگوریتم استخراج را بعد از هر بلوک تنظیم می کند. این به هر الگوریتم 20٪ شانس برای یافتن یک بلوک می دهد.

آشنایی با دیجی بایت

DigiByte در سال 2013 با هدف ایجاد یک ارز دیجیتال سریع و امن راه اندازی شد که بتواند به جامعه گسترده تر و غیرمتمرکزتری نسبت به بیت کوین دسترسی پیدا کند .2پلتفرم DigiByte منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند کد پروژه را مشاهده کرده و در آن مشارکت کند.

DigiByte از مکانیزم عملیاتی اثبات کار استفاده می کند که از فرآیندی به نام استخراج برای تولید توکن های جدید DGB و پردازش تراکنش های DGB استفاده می کند.3بلاک چین DigiByte که برای سازگاری طراحی شده است، از چندین روش استخراج پشتیبانی می کند. پنج الگوریتم استخراج مختلف که دیجی‌بایت پشتیبانی می‌کند عبارتند از Sha256، Scrypt، Skein، Qubit و Odocrypt.1

بلاک چین DigiByte طوری برنامه ریزی شده است که به طور مداوم میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای افزودن موفقیت آمیز یک بلوک جدید به بلاک چین DigiByte را تغییر دهد. هر بار که یک بلوک جدید به بلاک چین DigiByte اضافه می شود، دشواری بلاک تغییر می کند.

چه چیزی دیجی بایت را منحصر به فرد می کند؟

نوآورانه ترین بخش DigiByte ساختار بلاک چین آن است که دارای سه لایه است. لایه بالایی برنامه ها را مدیریت می کند، وسط با امنیت و مدیریت سروکار دارد و لایه پایین پروتکل اصلی است. در نتیجه، DigiByte می تواند عملکردهای مختلفی را انجام دهد و در عین حال بسیار مقیاس پذیر است. این می تواند 1066 تراکنش در ثانیه را پردازش کند و کارمزد تراکنش ها عملاً هیچ است (ارسال DigiByte کسری کوچک 0.01 دلار هزینه دارد).

امنیت نیز برای DigiByte مناسب است. از پنج الگوریتم رمزنگاری و تنظیم سختی در زمان واقعی در فرآیند استخراج خود استفاده می کند. این باعث می شود شبکه DigiByte بسیار امن و بدون هیچ آسیب پذیری شناخته شده ای باشد.

همچنین سطح تمرکززدایی DigiByte قابل توجه است. هیچ عرضه اولیه سکه (ICO) وجود نداشت و فقط 0.5 درصد پیش ماین بود. این پروژه به طور کامل توسط داوطلبان اداره می شود و هیچ شرکت، مدیر عامل یا مقام مرکزی مسئول آن نیست

دیجی بایت چگونه تولید می شود؟

DigiByte یک برنامه عرضه و توزیع ثابت دارد. در مجموع 21 میلیارد دیجی بایت ظرف 21 سال ایجاد خواهد شد. از آنجایی که هیچ رویداد ICO یا Token Generation وجود نداشت ، DigiByte جدید از طریق استخراج ایجاد شده و همیشه خواهد بود. اولین DigiByte در سال 2014 استخراج شد و آخرین مورد از 21 میلیارد سکه در سال 2035 استخراج خواهد شد.

چگونه می توانید دیجی بایت را بدست آورید؟

DigiByte را می توان در صرافی های بزرگی مانند Bittrex خریداری و معامله کرد. برای استفاده از DigiByte خارج از صرافی، باید کیف پول DigiByte را دانلود کنید. همچنین می توانید از طریق استخراج دیجی بایت کسب درآمد کنید.

با DigiByte چه کاری می توانید انجام دهید؟

مانند بیت کوین، DigiByte می تواند برای پرداخت یا انتقال ارزش استفاده شود. با این حال، DigiByte همچنین به عنوان سوخت برای اجرای شبکه قرارداد هوشمند DigiAsset استفاده می شود. در این زمینه، دیجی‌بایت مانند گاز در اتریوم برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها یا به عنوان حامل سایر دارایی‌ها و کدهای ارسال و دریافت عمل می‌کند. 

ویژگی های ویژه DigiByte

چندین ویژگی DigiByte پلتفرم بلاک چین را منحصر به فرد می کند:

 • فرآیند استخراج چند الگوریتمی: با پشتیبانی از پنج الگوریتم مختلف برای استخراج، DigiByte غیرمتمرکزتر و به طور کلی امن تر از پلتفرمی است که فقط از یک فرآیند استخراج پشتیبانی می کند.
 • تغییرات سختی بلاک: با تغییر میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج هر بلوک، بلاک چین DigiByte احتمال تصاحب شبکه توسط گروه تلفیقی از ماینرها را به حداقل می رساند.
 • بدون ICO: بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده برای توسعه و راه‌اندازی یک پلتفرم بلاک چین از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) سرمایه تولید می‌کنند. DigiByte بدون ICO راه اندازی شد و کاملاً داوطلبانه است.

دیجی بایت در مقابل بیت کوین

ممکن است در مورد تفاوت DigiByte با بیت کوین تعجب کنید. در حالی که پلتفرم دیجی‌بایت در اصل مبتنی بر کد بیت‌کوین است، دیجی‌بایت و بیت‌کوین تفاوت‌های کلیدی دارند:

 • حداکثر عرضه سکه: هم دیجی‌بایت و هم بیت‌کوین حداکثر عرضه سکه را دارند، اما حداکثر تعداد DGB از حداکثر عرضه بیت‌کوین با یک مرتبه بزرگی بیشتر است. حداکثر عرضه DGB 21 میلیارد توکن است، در حالی که عرضه سکه بیت کوین به 21 میلیون توکن محدود شده است.
 • برنامه پاداش استخراج: دیجی‌بایت و بیت‌کوین هر دو به‌تدریج مقدار ارز دیجیتالی را که به عنوان پاداش به ماینرها پرداخت می‌شود، کاهش می‌دهند، اما دو شبکه بلاک چین از برنامه‌های کاهش متفاوتی استفاده می‌کنند. پاداش هر بلاک دیجی‌بایت هر ماه ۱ درصد کاهش می‌یابد، در حالی که پاداش بیت‌کوین تقریباً هر چهار سال یک‌بار نصف می‌شود.
 • سرعت تراکنش: دیجی‌بایت می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر از بیت‌کوین پردازش کند، زیرا بلاک‌های جدید را بیشتر به بلاک چین اضافه می‌کند. تراکنش های DigiByte در حدود 15 ثانیه پردازش می شوند، در حالی که میانگین زمان پردازش یک بلوک از تراکنش های بیت کوین 10 دقیقه است.

آیا دیجی بایت بهتر از بیت کوین است؟

DigiByte ادعا می کند که از بیت کوین ایمن تر است زیرا بلاک چین آن از مکانیسم های استخراج متنوعی پشتیبانی می کند. بلاک چین دیجی‌بایت می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر پردازش کند، زیرا بلاک‌های جدید دیجی‌بایت بیشتر از بلاک‌های جدید بیت‌کوین اضافه می‌شوند. بیت کوین ارز دیجیتال اصلی با بیشترین ارزش بازار است.

چرا Digibyte امن ترین بلاک چین UTXO است؟

امنیت واقعی از Digisheld و Multishield می آید

Digishield برای هدف قرار دادن مجدد سختی سکه در هر بلوک ایجاد شده است، که از استخراج سکه ها توسط ماینرهای بزرگ یا استخرهای ماینینگ در زمانی که سختی قدرت هش آنها کم است، جلوگیری می کند، زیرا این مشکل پس از چند بلوک، سختی استخراج را افزایش می دهد. بعداً، هنگامی که این دستگاه ماینر یا استخرهای بزرگ استخراج DGB را با قدرت هش خود متوقف کردند، دشواری برای ماینرهای کوچک هنوز بسیار زیاد است و آنها قادر به ایجاد یک بلوک جدید نخواهند بود و زنجیره ممکن است برای ساعت ها قبل از تنظیم مجدد دشواری یخ بزند.

از زمان ایجاد آن، بسیاری از بلاک چین‌های دیگر مانند Dogecoin، Bitcoin Cash و Zcash Digishield را پیاده‌سازی کردند.Multishield نسخه به روز شده Digishield برای کار با هر پنج الگوریتم است. با اجرای Dgidhield برای حمله، ارز دیجیتال دیجی‌بایت تقریبا غیرممکن است، زیرا مهاجم باید 99٪ قدرت هش یک الگوریتم هش و 44٪ از چهار الگوریتم دیگر را کنترل کند.

اگر کسی بخواهد حمله کند، DGB باید قدرت هش را در هر چند بلوک در هر الگوریتم دو برابر کند. حتی اگر تمام قدرت هش بیت کوین (SHA-256) و قدرت هش لایت کوین (SCRYPT) را برای حمله به بلاک چین دیجی‌بایت پرتاب کنید، شکست خواهید خورد.

دیجی‌بایت از 5 الگوریتم استخراج مختلف استفاده می‌کند

SHA-256

اسکریپت

SKEIN

QBIT

ODOCRYPT

هر الگوریتم 20 درصد سهم بلوک را دارد و پنج مشکل جداگانه دارد (1 برای هر الگوریتم).

چگونه دیجی بایت بخریم و معامله کنیم؟

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، ساده ترین راه برای خرید از صرافی های رمزنگاری است، اما انتخاب شخصی ما برنامه ABRA است که می توانید از کارت اعتباری و نقدی استفاده کنید. برنامه Abra به شما امکان می دهد کلیدهای خصوصی خود را در اختیار داشته باشید و DGB را با برخی دیگر از ارزهای رمزنگاری و فیات اصلی نگه دارید یا معامله کنید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های بیشتری داشته باشید و دیجی‌بایت را با اکثر ارزهای دیجیتال معامله کنید، دو صرافی با شهرت طولانی‌مدت Bittrex.com و coingate.io هستند. به هر حال، هنگام استفاده از صرافی های متمرکز باید مراقب باشید، زیرا مالک کلیدهای خصوصی خود نیستید.

آیا دیجی بایت سرمایه گذاری خوبی است؟

DigiByte یک پروژه بلاک چین با کیفیت است. اگر به دنبال یک پروژه کوچکتر با قدرت ماندگاری ثابت شده هستید، این یک راه خوب برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. با وجود اینکه به ارزهای دیجیتال برتر راه پیدا نکرده است، اما جامعه ای قوی دارد و سال ها بدون هیچ مقام مرکزی مدیریت آن، یک پروژه فعال باقی مانده است.

وقتی به دیجی‌بایت نگاه می‌کنید، همه چیزهایی را که برای رقابت با جدیدترین پروژه‌های بلاک چین نیاز دارد، دارد. این سریعترین بلاک چین مطلق نیست، اما سریع است و امنیت را قربانی نمی کند. در واقع، سیستم اثبات کار آن را به یکی از امن ترین بلاک چین هایی که می توانید پیدا کنید تبدیل می کند.

DigiByte با عملکرد قرارداد هوشمند خود، کاربردهای بالقوه زیادی دارد. توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کنند. همچنین می‌تواند برای ضرب کردن و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و برای بازی‌های بلاک چین استفاده شود.

DigiByte برای سرمایه گذاران صبور بسیار مناسب است. بهتر است با هیچ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال انتظار رشد انفجاری نداشته باشید، اما این موضوع در مورد دیجی‌بایت بسیار مهم است. این پروژه تبلیغات زیادی ایجاد نمی کند و معمولاً رویکرد سنجیده تری دارد.

Digibyte-chist-ak-4

دیجی بایت چیست؟ چگونه دیجی بایت را استخراج کنیم؟

راه های کمی برای استخراج ارز دیجیتال دیجی بایت وجود دارد. همانطور که در بالا ذکر کردیم، پنج الگوریتم استخراج وجود دارد:

 • الگوریتم استخراج SHA-256

برای استخراج دیجی‌بایت از طریق SHA-256 به یک ماینر ASIC منحصربه‌فرد نیاز دارید، اما مزیت آن این است که می‌توانید بیت کوین را با همان ماینر استخراج کنید.

 • الگوریتم استخراج رمزگذاری

دوباره در اینجا به یک ماینر ASIC نیاز دارید اما برای الگوریتم استخراج SCRYPT که با لایت کوین نیز سازگار است.

 • الگوریتم استخراج SKEIN

SKEIN الگوریتم دیگری است که می‌توانید دیجی‌بایت را استخراج کنید، بنابراین بهترین راه برای امتحان آن با  کارت گرافیک GPU (واحد پردازش گرافیک ) است. بهترین کارت برای استخراج DGB با این الگوریتم Nvidia است.

 • الگوریتم کاوی کیوبیت

برای استخراج DigiByte با الگوریتم کیوبیت، به یک ماینر ASIC نیاز دارید، اما هیچ پروژه خوب دیگری برای استخراج با این ماینر وجود ندارد، در صورتی که DGB دیگر برای استخراج سودآور نباشد، بنابراین شما با تجهیزات سخت افزاری بی فایده باقی خواهید ماند.

 • اودوکریپت

Odocrypt جدیدترین الگوریتم استخراج است که جایگزین الگوریتم Groestl در سال 2019 شد. بهترین چیز در مورد Odocrypt طوری طراحی شده است که هر ده روز یک بار تغییر می کند، بنابراین ایجاد ASIC برای این الگوریتم کاملاً امکان پذیر نیست. برای استخراج DGB با Odocrypt، به یک FPGA (آرایه گیت قابل برنامه ریزی در میدان) نیاز دارید.

ذخیره سازی DigiByte

Digibite یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو است و می تواند آن را در کیف پول های مختلف موبایل، دسکتاپ یا سخت افزار ذخیره کند. اگر می خواهید بفهمید تفاوت چیست و چه چیزی برای شما مناسب تر است، مقاله کیف پول های رمزنگاری شده ما را بررسی کنید. همچنین، می‌توانید DGB را با ارزهای دیگر در صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال معامله کنید. مواردی که ما توصیه می کنیم Bittrex، Bitfinex و OKEx هستند.

آیا دیجی بایت امن است؟

پلتفرم DigiByte از فناوری بلاک چین استفاده می کند که به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود. DigiByte امنیت بلاک چین خود را با دو معیار کلیدی افزایش می دهد: پشتیبانی از چندین مکانیسم استخراج و تنظیم مکرر دشواری استخراج.

نحوه خرید دیجی بایت

اگرچه DigiByte را می توان استخراج کرد، اما انجام این کار فرآیندی زمان بر است و به سخت افزار گران قیمت نیاز دارد تا ارزش آن را داشته باشد. این بدان معناست که احتمالاً با خرید مستقیم آن خدمات بهتری خواهید داشت. 

نحوه انجام این کار بستگی به روش پرداخت شما و میزان DGB شما برای خرید دارد. اما به طور کلی، خرید با استفاده از یک ارز دیجیتال دیگر ارزان‌ترین راه با کمترین موانع است، در حالی که استفاده از کارت نقدی یا اعتباری شما احتمالاً گران‌تر خواهد بود و تقریباً مطمئناً لازم است ابتدا تأیید KYC را تکمیل کنید.

به گفته CoinGecko ، DigiByte در حال حاضر در چندین پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال، از جمله پلتفرم های معروف مانند Binance، Kucoin، Bittrex و OKEx فهرست شده است. از طریق یکی از این پلتفرم‌ها، می‌توان آن را در برابر سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و تتر (USDt) معامله کرد. 

آینده DigiByte

علاوه بر توسعه مداوم ارتقاء فنی و بهبود پروتکل اصلی، DigiByte DigiStats را در پاییز 2019 راه اندازی کرد تا آمارهای تعاملی و تاریخی بلاک چین را ارائه دهد، گزینه های پردازش موبایل و پرداخت را افزایش دهد، و جفت های ثابت فیات و USDT را در صرافی های مختلف ایجاد کند. در اوایل سال 2020، زمانی که شبکه شش ساله شد، این شرکت بنیاد DigiByte را راه اندازی کرد که برای کمک به جمع آوری سرمایه در داخل جامعه طراحی شده بود.

نتیجه 

بلاک چین دیجی‌بیت به دلایل زیادی یکی از ارزهای دیجیتال مورد علاقه ما است. این یک جامعه عالی با توسعه دهندگان با استعداد زیادی در سراسر جهان دارد. ساختار بلاک چین امکان ساخت برنامه های کاربردی را بدون ازدحام شبکه فراهم می کند. به همین دلیل است که ما فکر می کنیم این یکی از اصلی ترین بلاک چین های غیرمتمرکز در آینده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *