وبلاگ

بایننس در مقابل کوین بیس چیست؟

tafavot-coinbase-vs-binance-ak-01

بایننس در مقابل کوین بیس چیست؟ کوین بیس، که در سال 2012 تأسیس شد، به عنوان یکی از اولین بازیکنان در عرصه مبادلات ارز دیجیتال است. در مقابل، بایننس که در سال 2017 تأسیس شد، یک شرکت نسبتاً جدیدتر است اما به سرعت به شهرت رسیده است. هر دو صرافی نقاط قوت خود را دارند و برای انواع مختلف کاربران طراحی شده اند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کمی تاریخچه این دو مبادله

بایننس

بایننس در سال 2017 توسط Changpeng Zhao ، همچنین به نام CZ، یک مدیر تجاری چینی-کانادایی، و قبلاً توسعه‌دهنده‌ای که روی ایجاد Blockchain.info کار می‌کرد و همچنین به‌عنوان مدیر ارشد فناوری OkCoin، یکی دیگر از صرافی‌های رمزنگاری ، تاسیس شد .

بایننس در حال حاضر بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات روزانه ارزهای دیجیتال است. این در واقع رقیب مستقیم Coinbase هم از نظر حجم معاملات و هم از نظر سرمایه بازار است. بایننس در بیش از 180 کشور در سرتاسر جهان در دسترس است، اگرچه آنها مجبور شدند یک شرکت جداگانه به نام Binance.US ایجاد کنند ، مخصوصاً برای کاربران ایالات متحده به دلیل مقررات قضایی محلی سنگین تر این کشور. 

این صرافی با اقدامات نظارتی متعددی در کشورهای مختلف در سراسر جهان مواجه شده است که عمدتاً به دلیل اتهامات مربوط به مسائل پولشویی است. این شرکت مجبور شد چندین بار جابجا شود تا سرانجام در جزایر کیمن تاسیس و دفتر مرکزی آن مستقر شود.

بایننس به عنوان یک صرافی که گاهی اوقات قبل از درخواست مجوز، برخی از فعالیت های تجاری را انجام داده است، شهرت پیدا کرده است، که باعث مشکلات نظارتی بیشتر شده است. اقدام بدون محدودیت های بیش از حد مطمئناً به نفع نوآوری سریع تر است، که صرافی در طول زمان و سایر پلتفرم ها نشان داده است. با این حال، این امر همچنین باعث بررسی دقیق مقامات شده است.  بایننس بلافاصله پس از راه‌اندازی، ارز دیجیتال خود را منتشر کرد، بایننس کوین ( BNB ) رشد کرد و به یکی از پنج سکه برتر از نظر ارزش بازار تبدیل شد. 

در سال 2020، صرافی زنجیره هوشمند Binance (BSC) را راه‌اندازی کرد ، یک شبکه بلاک چین که برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر قراردادهای هوشمند (DApps) ساخته شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را به صورت زنجیره‌ای متقابل مدیریت کنند.

زنجیره هوشمند بایننس توسط Coinbase Cloud پشتیبانی می‌شود، که زیرساخت خواندن/نوشتن و مشارکت امن را برای BSC ارائه می‌دهد و به کسانی که به دنبال ایجاد زنجیره یا کمک به امنیت شبکه هستند، قدرت می‌دهد. کارکردهایی مانند استخراج بیت کوین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سایر خدمات ارزهای دیجیتال، موفقیت بایننس را در طول سال ها مهر و موم کرده اند.

کوین بیس

کوین بیس نام خود را از محتوای «ورودی» یک تراکنش تولیدی که خروجی تراکنش مادر ندارد گرفته شده است و به آن «کوین بیس» می گویند. به عبارت ساده، این اولین تراکنش یک بلوک جدید است. پلتفرم مستقر در ایالات متحده اولین صرافی اصلی بیت کوین بود که توسط مهندس سابق Airbnb برایان آرمسترانگ و تاجر سابق گلدمن ساکس فرد اهرسام تأسیس شد.

در ژوئن 2012، سه سال پس از اینکه وایت پیپر بیت کوین در سراسر جهان شناخته شد، در ایالات متحده راه اندازی شد. در ابتدا، بیت کوین تنها ارز دیجیتال موجود بود که در این پلتفرم معامله می شد و برای اولین بار، برای خرید از طریق نقل و انتقالات بانکی در دسترس بود. 

این صرافی در چند سال اول از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Union Square Ventures و Andreessen Horowitz کمک مالی دریافت کرد. این شرکت با Overstock، Expedia و Dell همکاری کرد تا به آنها اجازه دهد پرداخت های بیت کوین را بپذیرند.

Coinbase به طور موثر دارای دو پلت فرم Coinbase و Coinbase Pro است. Coinbase Pro از پلتفرم قبلی به نام GDAX (مبادله جهانی دارایی دیجیتال) مشتق شده است و هدف آن معامله گران پیشرفته تر است. پلتفرم ساده Coinbase با سرمایه گذاران جدید ارز دیجیتال طراحی شده است که به سادگی نیاز به خرید یا تبدیل ارز دیجیتال دارند. می توان از آن برای اهداف آموزشی نیز استفاده کرد.  

در آوریل 2021، کوین‌بیس گلوبال اولین شرکت ارزهای دیجیتالی شد که از طریق یک فهرست مستقیم (سرمایه‌گذاری‌هایی که مستقیماً به مردم ارائه می‌شوند و هیچ کارگزاری در آن دخالت نمی‌کنند) در صرافی نزدک عمومی شد. این پلتفرم در حال حاضر تقریباً 73 میلیون کاربر تأیید شده، 10000 مؤسسه و 185000 شریک اکوسیستم در بیش از 100 کشور جهان دارد که به Coinbase برای سرمایه گذاری سریع و ایمن در ارزهای دیجیتال و استفاده از آن به عنوان ابزار مبادله اعتماد دارند.

Coinbase در درجه اول موفق شده است در مسیر درست در سمت نظارتی باقی بماند. با این حال، جامعه کریپتو به طور گسترده از آن به دلیل همکاری سخت با IRS و دفتر مشابه در سایر کشورها برای افشای داده های شخصی برای اهداف مالیاتی انتقاد کرده است. 

بایننس در مقابل کوین بیس – کدام را باید انتخاب کنید؟

پلت فرم بهتری وجود ندارد. عمدتاً این سؤال مطرح است که بر اساس اهداف سرمایه گذاری کاربر جدید یا برای هر کاربر، کدام یک مناسب تر است. هر دو مزایا و معایبی دارند، اما اگر بخواهیم دو صرافی را به طور خلاصه تعریف کنیم، استفاده از Coinbase برای مبتدیان راحت‌تر و ایده‌آل است.

در حالی که بایننس ارزان‌تر است و برای معامله‌گران پیشرفته مناسب‌تر است. با این حال، قبل از انتخاب پلتفرم برای شروع سفر به تجارت و سرمایه گذاری کریپتو چیزهای بیشتری باید در نظر گرفته شود، و ما شما را تشویق می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید.

بایننس در مقابل کوین بیس: ویژگی ها

به طور کلی، کوین بیس به شما اجازه می دهد تا بدون هیچ ویژگی پیشرفته، ارزهای دیجیتال را بخرید و بفروشید. بایننس، از سوی دیگر، مجموعه‌ای از ابزارهای سخاوتمندانه را برای یک تجربه تجاری جامع‌تر فراهم می‌کند. 

ویژگی های منحصر به فرد بایننس

توصیه‌ها: Binance Dex دسترسی به توصیه‌های برتر DApp در DeFi (شامل خدمات وام، درآمد، بیمه و خدمات مشتق)، NFT، راه‌حل‌های پل زنجیره‌ای متقابل، ابزار ساختمان BSC، تجارت و فرصت خرید هر ارز دیجیتال با سیستم پرداخت MoonPay را ارائه می‌دهد.

جوایز کاربر: بایننس برای تشویق مشارکت کاربران در پلتفرم خود، اغلب هدایا و چالش‌هایی برگزار می‌کند و کاربران مدعی جوایز در مرکز جوایز بایننس هستند. علاوه بر این، بایننس اغلب سکه‌ها یا توکن‌هایی را که به زودی در پلتفرم آنها فهرست می‌شوند، دراپ می‌کند.

آکادمی بایننس: این آموزش رایگان جامع رمزنگاری، ایده آل برای معامله گران مبتدی و پیشرفته با آموزش های تجارت، استخراج، NFT، متاورس و همه چیزهای رمزنگاری ارائه می دهد.

انواع مختلفی از گزینه های معاملاتی: بایننس ابزارهای معاملاتی بسیاری را ارائه می دهد، از جمله نمودارهای پیشرفته با صدها مدیریت همپوشانی و نشانگر از طریق نمودارهای TradingView تعبیه شده. 

کلیدهای API: بایننس به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد تا با دسترسی عمومی به کلیدهای API خود، با بایننس ادغام شوند.

ویژگی های منحصر به فرد Coinbase

بیاموزید و کسب درآمد کنید: با تماشای ویدیوهای آموزشی در مورد پروژه‌های ارز دیجیتال، کاربران می‌توانند پاداشی معادل مقدار کمی از ارز دیجیتالی که در حال کاوش هستند به دست آورند. 

Newsfeed: کاربران می‌توانند از سرویس خبرفید داخلی در کوین‌بیس لذت ببرند تا از اخبار، روندها و تحولات ارزهای دیجیتال فعلی در بازار ارزهای دیجیتال به‌روز باشند.

هشدارهای قیمت: کاربران کوین‌بیس می‌توانند اعلان‌های فشاری موبایل را برای مشاهده به‌روزرسانی‌ها یا تغییرات قیمت ارز دیجیتال خود از طریق فهرست پیگیری ارائه شده دریافت کنند. 

بایننس در مقابل کوین بیس: کیف پول

ترک دارایی های رمزنگاری شده در صرافی ها برای کاربران مبتدی و پیشرفته توصیه نمی شود زیرا پلتفرم های تک سرور نسبت به سیستم های توزیع شده در برابر حملات هک آسیب پذیرتر هستند. 

انواع مختلفی از کیف پول های رمزنگاری وجود دارد و بسیاری از آنها کیف پول های داغ هستند – برخلاف کیف پول های سرد یا ذخیره سازی – که هنگام اتصال به اینترنت کار می کنند. کیف پول های مبتنی بر اینترنت در برابر حملات هکری آسیب پذیرتر هستند و بنابراین، کاربران باید بهترین محافظت را برای دارایی های خود در نظر بگیرند. 

علاوه بر این، کیف‌پول‌های صرافی کریپتو نگهدارنده هستند، به این معنی که صرافی‌ها مالکیت دارایی‌های مشتریان خود را در اختیار دارند، که ممکن است در صورت ورشکستگی یا تعطیل ناگهانی تجارت به دلایل مختلف، خطرناک باشد، همانطور که در گذشته برای مثال در مورد صرافی کانادایی Quadriga اتفاق افتاد . .

با کیف پول‌های نگهبانی، کاربران هرگز کنترل کاملی بر دارایی‌های رمزنگاری خود ندارند زیرا صرافی به عنوان یک بانک عمل می‌کند. بنابراین، مالکان کلید خصوصی برای ادعای مالکیت کامل را ندارند.

از سوی دیگر، انتقال دارایی ها به خارج از کیف پول نگهبانی به این معنی است که مالکان باید مسئولیت کامل سرمایه گذاری خود را بر عهده بگیرند و در صورت از دست دادن کلیدهای خصوصی، ممکن است دسترسی به وجوه خود را نیز از دست بدهند.

Coinbase و Binance هر دو دارای برنامه های کیف پول رمزنگاری مستقل یا نسخه های مرورگر هستند. کیف پول Trust در سال 2018 توسط بایننس خریداری شد و اکنون کیف پول رسمی بایننس است. بیش از 53 بلاک چین و بیش از 1 میلیون دارایی دیجیتال از جمله DApps و NFT ها را پشتیبانی می کند.

Trust Wallet با بیش از پنج میلیون کاربر، دارایی ها را با یک پین، دسترسی بیومتریک، کلید رمزگذاری شده و همچنین عبارت بازیابی 12 کلمه ای ایمن می کند. این امکان به دست آوردن سود در ارزهای رمزنگاری شده ذخیره شده و قرار دادن سکه ها را می دهد و به دارندگان ارز با رای دادن و ایجاد درآمد، قدرت تصمیم گیری در شبکه را می دهد. 

کیف پول کوین بیس به کاربران این امکان را می دهد که بیش از 4000 دارایی رمزنگاری شده را در یک مکان ذخیره کنند، از جمله ارزهای دیجیتال، NFT و DApps. این می تواند هم در موبایل یا هم در مرورگر استفاده شود و قرار است از دارایی های دیجیتال با امنیت پیشرو در صنعت محافظت کند. 

دارایی ها را با رمز عبور و کنترل های دسترسی بیومتریک ایمن می کند. همچنین با یک عبارت بازیابی رمزگذاری شده 12 کلمه ای که امکان دسترسی به کیف پول را فراهم می کند، محافظت بیشتری را فراهم می کند.  مانند همتای پلتفرم معاملاتی استاندارد خود، کیف پول Coinbase بصری و آسان برای استفاده است، در حالی که کیف پول Binance Trust ساده تر است اما کارمزد کمتری را ارائه می دهد. 

بایننس در مقابل کوین بیس: امنیت

دنیای کریپتو با مسائل امنیتی که به درستی در گذشته کاربران را ناراحت کرده بود کنار آمده است. با این حال ، هک‌های امنیتی متعددی که در طول سال‌ها رخ داده‌اند، صرافی‌ها را تشویق کرده‌اند تا ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌تری را ارائه دهند که امروزه قابلیت اطمینان بیشتری را ارائه می‌دهند. 

با وجود آن، باقی ماندن دارایی ها در صرافی ها هنوز به طور کامل توصیه نمی شود، و کاربران باید از خطرات احتمالی این اقدام آگاه باشند. Coinbase امن تر به نظر می رسد، با توجه به اینکه از زمان آغاز به کار هرگز حملات قابل توجهی نداشته است.

از سوی دیگر، در سال 2019، بایننس با هک قابل توجهی مواجه شد و حدود 7000 بیت کوین از صرافی به سرقت رفت. بایننس از آن زمان اقدامات سختگیرانه ای را برای افزایش تمام استانداردهای امنیتی پس از این قسمت دردناک انجام داده است. 

Binance و Coinbase ویژگی های امنیتی قوی را برای محافظت از دارایی های دیجیتالی کاربران ارائه می دهند. با این حال، Coinbase در مورد اقدامات خود برای ایمن نگه داشتن وجوه مشتریان شفاف تر به نظر می رسد. 

کوین بیس در مقابل بایننس: کدام ارزهای دیجیتال قابل معامله هستند؟

کوین بیس یا بایننس – چه کسی بیشترین انتخاب ارزهای دیجیتال را دارد؟ بیش از 4000 در Coinbase موجود است. این پلتفرم از زمان تأسیس در سال 2012 به سرعت توسعه یافته است. علاوه بر ارزهای کلاسیک مانند بیت کوین، اتریوم یا ریپل، ارزهای جدید زیادی مانند:

  •       تزوس
  •       لینک زنجیره ای

بایننس نیز طیف وسیعی را ارائه می دهد. این صرافی فقط بر کلاسیک تمرکز نمی کند، بلکه دسترسی به تجارت بسیاری از محصولات جدید و عجیب و غریب را نیز فراهم می کند. ویژگی خاص دیگر: سکه خودتان. بایننس ارز دیجیتال مخصوص به خود را دارد که می توان با آن سایر ارزهای دیجیتال معامله کرد. یک استثنا در مقایسه بورس اوراق بهادار (از جمله فلتکس در مقابل بانک کنسرزبانک ).

گزارش تست Coinbase ما در سال 2023 نشان داد که ارائه‌دهنده یک معامله ویژه برای کاربران خود دارد: USD Coin. این استیبل کوین 1:1 به دلار آمریکا تبدیل می شود و بنابراین ثبات مطلق بازار را ارائه می دهد. اگر کاربران در Coinbase استیبل کوین را نگه دارند، حتی برای آن پاداش نیز وجود دارد.

بایننس در مقابل کوین بیس چیست؟ چه کسی رابط کاربری بهتری را ارائه می دهد؟

هنگام استفاده از یک پلت فرم معاملاتی، قابلیت استفاده بسیار مهم است. در نهایت، این در مورد کمک به کسانی است که علاقه مند به رمزنگاری هستند تا به سرعت راه خود را پیدا کنند. قادر به حرکت بدون نقص فنی.

کوین بیس در ابتدا برنده چالش بایننس در مقابل کوین بیس است. دلیل این امر این است که ارائه دهنده محتوای آلمانی زبان نیز ارائه می دهد. اگرچه Binance یک انتخاب زبان چند زبانه ارائه می دهد، آلمانی یکی از آنها نیست. معامله گرانی که به دنبال یک پلتفرم آلمانی زبان هستند در Coinbase به مکان مناسبی آمده اند.

Coinbase در مورد وضوح نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. به نظر می رسد سایت به خوبی ساختار یافته و به طور شهودی تقسیم شده است. به لطف رنگ خنثی، محتوای صفحه نیز به طرز ماهرانه ای در نمایشگرهای کوچکتر در دستگاه های تلفن همراه به نمایش گذاشته می شود.

همه چیز در وب سایت Binance کمی گیج کننده تر است (گزارش آزمایش 2023). اگرچه یک ساختار منوی واضح در بالا وجود دارد، نمایش عظیم مقادیر قابل مبادله در مرکز صفحه می تواند به سرعت بسیار زیاد شود.

با این حال، بایننس می تواند در مقایسه مستقیم با یک ویژگی خاص قانع کند: صرافی حالت روز و شب را در وب سایت ارائه می دهد. بسته به میزان تابش نور، کاربران می توانند خودشان تصمیم بگیرند که کدام نوع را انتخاب کنند (با پس زمینه سیاه یا پس زمینه سفید).

Coinbase یا Binance – کدام یک مخصوصاً برای مبتدیان مناسب است؟

طبق پیش بینی ما، حجم معاملات بیت کوین به سرعت در حال افزایش است. نه تنها حرفه ای ها، بلکه بیشتر و بیشتر معامله گران سرگرمی به فرصت های موجود در بازار ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند. چه کسی به طور مناسب از مبتدیان استقبال می کند و چه کسی به ویژه برای حرفه ای ها مناسب است: کوین بیس یا بایننس؟

تجربه نشان داده است که افراد مبتدی به حمایت بیشتری نیاز دارند. شما در مورد اصطلاحات اساسی، عوامل مؤثر بر بازار، هزینه ها و موارد دیگر سؤال دارید. کدام ارائه دهنده بیشترین پشتیبانی را ارائه می دهد؟ حتی اگر بایننس محتوای آلمانی نداشته باشد، آکادمی خودش توصیه می شود. در اینجا معامله گران می توانند همه چیزهایی را که برای شروع معامله باید بدانند، بیابند.

بایننس به وضوح زمینه های موضوعی متعددی را آماده کرده و آنها را برای سطوح تجاری فردی طراحی کرده است:

  •       مبتدی
  •       پیشرفته
  •       حرفه ای ها

با راهنمای مبتدی، معامله گران یاد می گیرند که چگونه در پلت فرم حرکت کنند و از آن نهایت استفاده را ببرند. گزینه های معاملاتی مختلف و ابزارهای تحلیل قیمت نیز توضیح داده شده است.

کوین بیس آکادمی ارائه نمی دهد. با این وجود، این پلتفرم محتوای آموزشی ارزشمندی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، معامله گران یاد می گیرند که چگونه:

  •       بیت کوین و سایر ارزها را بخرید
  •       روی پلت فرم حرکت کنید
  •       تنظیم امور مالیاتی

با این حال، محتوا نسبت به آکادمی Binance جزئیات کمتری دارد. اگر می خواهید در مورد تجارت با بیت کوین و شرکت اطلاعاتی کسب کنید، باید به فرصت های آموزش رایگان در بایننس نگاهی بیندازید. اگرچه آنها به زبان انگلیسی نوشته شده اند، اما همچنان می توان محتوا را با استفاده از مترجم آنلاین درک کرد.

بایننس در مقابل کوین بیس – چه کسی هزینه های ارزان تری دارد؟

هنگامی که صحبت از مقایسه صرافی ها یا ارائه دهندگان کریپتو (از جمله Coinbase در مقابل Bitcoin.de ) می شود، بررسی هزینه ها ضروری است. بایننس با یک مدل هزینه شفاف و نسبتاً ساده کار می کند: ثبت نام و سپرده گذاری رایگان است. اگر معامله انجام شود، ارائه دهنده نرخ ثابتی معادل 0.1٪ را شارژ می کند. اگر کاربران از توکن BNB برای فعالیت های تجاری استفاده کنند، پتانسیل پس انداز دارند. سپس 50 درصد تخفیف دریافت می کنید.

اگر کاربران بخواهند برداشت انجام دهند، هزینه های فردی باید در نظر گرفته شود. این ممکن است بسته به ارز انتخاب شده متفاوت باشد. Coinbase همچنین بر یک مدل کارمزد شفاف متکی است. واریزها به حساب جاری است.

هر کسی که بخواهد BTC یا ETH بخرد 1.49٪ از ارزش تراکنش را می پردازد. همچنین توجه داشته باشید: اگر معامله گران از کارت اعتباری شرکت شریک شناخته شده استفاده کنند و یورو را وام بگیرند، نرخ ثابت 2٪ دریافت می شود. هر کسی که از کارت اعتباری Coinbase استفاده می کند باید انتظار کارمزد تراکنش ثابت 2.49٪ را داشته باشد.

سوالات متداول بایننس در مقابل کوین بیس

کجا می توانم به صورت رایگان ثبت نام کنم، کوین بیس یا بایننس؟

هر دو پلتفرم اجازه ثبت نام رایگان را می دهند. برای ثبت نام باید فرم ثبت نام پر شود و هویت تایید شود. اگر قرار است تجارت شروع شود، سپرده اعتباری ضروری است. کاربران باهوش می توانند با انجام موفقیت آمیز آزمون پس از واحدهای یادگیری، اولین سهام رمزنگاری خود را به عنوان پاداش در Coinbase ایمن کنند.

بایننس در مقابل کوین بیس – چه کسی کارت اعتباری ارائه می دهد؟

هر دو پلتفرم کارت اعتباری خود را دارند. با این حال، کاربران آلمانی هنوز باید با Coinbase صبور باشند. کارت اعتباری در حال حاضر فقط برای بریتانیای کبیر و کشورهای منتخب اروپایی در دسترس است. بایننس کارت اعتباری خود را نیز دارد، ویزا. می توان به راحتی برای تراکنش های رمزنگاری استفاده کرد.

از کجا می توانم به عنوان یک مبتدی به راحتی شروع کنم؟

Coinbase به دلایل مختلفی برای مبتدیان ایده آل است. کاربران فقط یک رابط کاربری کاملاً فکر شده پیدا نمی کنند. خیر، محتوای آلمانی نیز موجود است. اگرچه بایننس گزینه های زبان زیادی برای انتخاب دارد، آلمانی (هنوز) یکی از آنها نیست.

کجا می توانم از یک برنامه استفاده کنم؟

Binance و Coinbase نه تنها راه حل های دسکتاپ، بلکه برنامه های طراحی موبایل را نیز ارائه می دهند. حتی کیف پول از طریق برنامه در دسترس است. دانلود رایگان برای دستگاه های اپل و اندروید در عرض چند ثانیه امکان پذیر است. با استفاده از اپلیکیشن ها، کاربران به حساب کاربری خود و تمامی امکاناتی که در نسخه دسکتاپ نیز موجود است دسترسی دارند.

کجا می توانم با خیال راحت معامله کنم؟

هر دو پلتفرم بر روی حداکثر امنیت متمرکز هستند. کاربران باید حتما احراز هویت 2 مرحله ای را فعال کنند. آخرین استانداردهای امنیتی نیز توسط هر دو پلتفرم اعمال می شود.

نتیجه گیری در مورد بایننس در مقابل کوین بیس

بایننس در مقابل کوین بیس – هر دو ارائه دهنده در یک مسابقه گردن و گردن واقعی هستند. وقتی صحبت از سن به میان می‌آید، کوین‌بیس جلوتر است زیرا ارائه‌دهنده از سال 2012 و بایننس از سال 2017 فعالیت می‌کنند.

پیشنهادات معاملاتی برای هر دو بسیار زیاد است، زیرا ارزهای دیجیتال بی‌شماری در دسترس هستند. علاوه بر این، بایننس فرصت های سودآوری را با امکانات اضافی خود ارائه می دهد. به عنوان مثال، کاربران می توانند برای وام های رمزنگاری درخواست دهند یا آنها را تامین مالی کنند.

عملکرد پرداخت یکپارچه Binance Pay نیز باعث می شود که شما بیشتر بخواهید. بایننس در مورد کارمزدها جلوتر است زیرا در مقایسه با کوین بیس کمی پایین تر است. وقتی صحبت از کاربرپسندی به میان می آید، Coinbase به دلیل محتوای آلمانی، کارت های بهتری دارد. در صورت تمایل، می توانید از هر دو پلتفرم از طریق نسخه رایانه شخصی و موبایل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *