وبلاگ

نحوه خرید دوج کوین 

nahveye-kharid-dogcoin-ak-01

نحوه خرید دوج کوین شما می توانید Dogecoin را از طریق سایت های مختلف خریداری کنید، و انتخاب شما برای استفاده از آن ممکن است به هدف شما بستگی داشته باشد:

  • اگر به دنبال خرید Dogecoin صرفاً برای حدس و گمان هستید، می توانید یک کارگزاری آنلاین مانند Robinhood را انتخاب کنید که امکان تجارت ارزهای دیجیتال را فراهم می کند. Webull و eToro همچنین به شما امکان داد و ستد سکه را می دهند، اما بسیاری از کارگزاران دیگر اصلاً از تجارت کریپتو پشتیبانی نمی کنند. دلال هر سهمی را که در سکه دارید نگه می دارد.
  • اگر به دنبال خرید Dogecoin برای حدس و گمان یا استفاده واقعی از آن هستید، می توانید صرافی مانند Coinbase یا Binance.US را انتخاب کنید. ممکن است صرافی ها به شما اجازه دهند که خودتان نگهبانی دارایی را بر عهده بگیرید و به شما اجازه ارسال یا خرج کردن آن را می دهد.

1. تصمیم بگیرید که آیا Dogecoin بخرید یا خیر؟

دوج کوین یک سرمایه گذاری پرخطر و بی ثبات است و تنها در صورتی باید خریداری شود که در وضعیت مالی قوی باشید و بتوانید هر پولی را که ممکن است وارد کنید از دست بدهید. درصد از سبد سرمایه گذاری شما توصیه سنتی می گوید که باید سعی کنید در حساب های بازنشستگی دارای مزیت مالیاتی، مانند IRA یا، در صورت وجود، محل کار 401 (k) مشارکت کنید. اگر در حال حاضر به هر یک از این حساب‌ها کمک می‌کنید یا آن را به حداکثر می‌رسانید، می‌توانید یک حساب کارگزاری مشمول مالیات اضافی نیز باز کنید.

و با این حساب ها روی چه چیزی می توانید سرمایه گذاری کنید؟ یک مکان خوب برای شروع ممکن است استفاده از این حساب ها برای سرمایه گذاری در صندوق های شاخص بسیار متنوع و کم هزینه باشد . آنها ممکن است به اندازه Dogecoin هیجان انگیز نباشند – در اینجا انتظار 13000٪ سود را نداشته باشید – اما نوسانات آنها بسیار کمتر است و در دراز مدت، بازدهی ثابت تر است. طی چند دهه گذشته، میانگین بازده سالانه S&P 500 به حدود 10 درصد رسیده است.

اگر قبلاً از طریق حساب‌های دارای مزیت مالیاتی یا حساب‌های کارگزاری مشمول مالیات ، مجموعه‌ای متنوع از صندوق‌های شاخص کم‌هزینه ایجاد کرده‌اید – و برنامه‌ای برای مشارکت منظم در این حساب‌ها دارید – ممکن است در موقعیت خوبی برای افزودن سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال به آن باشید.

2. مکانی برای خرید Dogecoin پیدا کنید

ساده ترین راه برای خرید Dogecoin در یک صرافی متمرکز است. از آنجایی که Dogecoin یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال است، باید بتوانید Dogecoin را به عنوان یک گزینه در دسترس در اکثر صرافی‌های محبوب‌تر پیدا کنید. مانند هر ارز دیجیتال، حتما بررسی کنید که آیا این پلتفرم به شما امکان دسترسی به کیف پول دیجیتال خود را می دهد یا خیر، به این معنی که می توانید Dogecoin را ارسال و دریافت کنید. برخی از کارگزاران فقط به شما اجازه خرید و فروش Dogecoin را با USD می دهند.

دوج کوین را می توان در صرافی های زیر خرید و فروش کرد:

  • کراکن
  • جوزا.
  • eToro .
  • کوین بیس.

Dogecoin را می‌توان در صرافی‌های غیرمتمرکز نیز یافت، جایی که می‌توانید تراکنش‌های همتا به همتا را هماهنگ کنید. در حالی که استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز معمولاً بسیار ارزان‌تر است، اما به دانش فنی بیشتری نیز نیاز دارند و فقط باید توسط سرمایه‌گذارانی استفاده شود که در دنیای کریپتو تخصص دارند.

3. تصمیم بگیرید که چگونه برای Dogecoin پرداخت کنید

به طور کلی، دو روش برای پرداخت Dogecoin وجود دارد:

پول نقد:  صرافی ها معمولاً ارزهای فیات مانند دلار آمریکا را برای سرمایه گذارانی که مایل به خرید مستقیم دوج کوین هستند، می پذیرند. برای خرید، باید در صرافی ای که انتخاب می کنید یک حساب ایجاد کنید و به طور کلی آن حساب را از یک حساب بانکی تامین کنید.

کریپتوکارنسی: اگر قبلاً صاحب ارز دیجیتال هستید، ممکن است بتوانید برخی از دارایی های دیجیتال موجود خود را با Dogecoin معامله کنید. با این حال، همه ارزهای دیجیتال را نمی توان با Dogecoin مبادله کرد و هر پلتفرم می تواند از نظر میزان مجاز متفاوت باشد. قبل از انجام معامله، باید مطمئن شوید که پلتفرمی که استفاده می‌کنید به شما امکان می‌دهد دوج کوین را با یک ارز دیجیتال دیگر جفت کنید.

4. تصمیم بگیرید که چگونه Dogecoin خود را ذخیره کنید

هنگامی که مقداری Dogecoin خریداری کردید، چند گزینه مختلف در مورد نحوه ذخیره آن خواهید داشت:

از صرافی استفاده کنید اکثر صرافی ها به شما امکان می دهند دارایی های دیجیتال را مستقیماً در خود صرافی ذخیره کنید. در حالی که این ساده ترین و سرراست ترین راه برای ذخیره رمزنگاری شما است، اما می تواند دارایی های شما را در موارد خرابی یا هک نیز در معرض دید قرار دهد. به عنوان مثال، صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال FTX و FTX.US از کار افتادند و برای فصل 11 اعلام ورشکستگی کردند و سرمایه‌گذاران را بدون دسترسی به وجوه رها کردند. برای یک لایه حفاظتی بیشتر، ممکن است از یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره دارایی های خود استفاده کنید.

از کیف پول دیجیتال استفاده کنید. ذخیره دارایی های دیجیتال شما در یک کیف پول رمزنگاری می تواند راه خوبی برای افزایش امنیت باشد، اما به مسئولیت بیشتری از سوی سرمایه گذار نیز نیاز دارد. دو نوع مختلف کیف پول دیجیتال برای انتخاب وجود دارد:

  • کیف پول های داغ همیشه به اینترنت متصل می مانند. این باعث می‌شود که آنها راحت‌تر باشند، زیرا دارنده کیف پول داغ می‌تواند از هر کجا و در هر زمان به محتویات کیف پول دسترسی داشته باشد. با این حال، اتصال اینترنتی آنها ممکن است آنها را در معرض یک حادثه هک قرار دهد.
  • کیف پول های سرد به اینترنت متصل نمی مانند. این باعث می‌شود استفاده از آن‌ها راحت‌تر نباشد، زیرا دارنده کیف پول سرد باید برای دسترسی به محتویات آن کیف پول را در اختیار داشته باشد. با این حال، عدم اتصال به اینترنت آنها را کمتر در برابر هک های آنلاین آسیب پذیر می کند.

نحوه خرید دوج کوین مزایا و معایب خرید Dogecoin

مزایای Dogecoin

سرمایه‌گذاران اغلب به دلیل پتانسیل بازدهی کلان جذب دوج کوین می‌شوند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که این بازده هرگز تضمین شده نیست و پیش‌بینی آن غیرممکن است. استخراج دوج کوین نیز آسان تر از بیت کوین است – معادلات ریاضی لازم برای ایجاد سکه های جدید آسان تر و ارزان تر هستند.

این بدان معناست که دوج کوین های جدید نیز می توانند سریعتر از بیت کوین های جدید استخراج شوند. اما این یک شمشیر دو لبه است: تعداد زیاد سکه های جدید و تقاضای ناکافی سرمایه گذاران می تواند قیمت dogecoin را کاهش دهد.

معایب Dogecoin

برخلاف سهام یا اوراق قرضه ، دوج کوین سود یا بهره پرداخت نمی کند. این توسط هیچ دارایی قابل توجهی پشتیبانی نمی شود، بنابراین اگر عموم مردم شیفتگی خود را نسبت به دوج کوین از دست بدهند، قیمت در تئوری می تواند به صفر برسد و از آنجایی که هیچ محدودیتی برای تعداد دوج کوین‌های قابل استخراج وجود ندارد، قیمت دوج‌کوین تنها در صورتی افزایش می‌یابد که سرمایه‌گذاران سریع‌تر از ماینرها بتوانند دوج‌کوین‌ها را بخرند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که رالی های تبلیغاتی dogecoin می تواند کوتاه مدت باشد. در اواسط سال 2021 قیمت dogecoin در کمتر از یک ماه پس از اینکه ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، توییت کرد که میزبان شنبه شب زنده خواهد بود، دو برابر شد و شایعاتی را در مورد اینکه آن را در این برنامه وصل خواهد کرد، ایجاد کرد. همانطور که اتفاق افتاد، ماسک این میم سکه را “هیجان” نامید و در طول نمایش، قیمت آن نزدیک به 30٪ کاهش یافت.

سوالات متداول

دوج کوین چیست؟

Dogecoin یک ارز دیجیتال است که در سال 2013 به عنوان یک شوخی بر اساس الگوی رفتاری محبوب یک سگ شیبا اینو که انگلیسی شکسته صحبت می کند ایجاد شد. با وجود منشأ عجیب و غریب و قیمت اولیه کمتر از یک پنی، dogecoin در مارس 2023 دارای ارزش بازار بیش از 10 میلیارد دلار بود. محبوبیت آن توسط حامیانی مانند ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ تقویت شده است. همچنین در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Reddit و Twitter دنبال‌کنندگان اختصاصی به دست آورده است.

آیا اکنون ارزش خرید Dogecoin (DOGE) را دارد؟

MoonPay نمی تواند مشاوره سرمایه گذاری ارائه دهد و توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید.خریدDogecoin تصمیمی است که باید بر اساس ترکیبی از عوامل از جمله عملکرد گذشته، تحمل ریسک و سایر دارایی‌های رمزنگاری شده در سبد سرمایه‌گذاری شما باشد.

آیا می توانم DOGE را با کارت اعتباری بخرم؟

از طریق ویجت موجود در این صفحه وب، Dogecoin (DOGE) را در عرض چند دقیقه با استفاده از Visa، Mastercard و تمام کارت های اعتباری و بدهی اصلی خریداری کنید . همچنین می‌توانید Dogecoin را در MoonPay با حواله‌های بانکی، Apple Pay و Google Pay خریداری کنید.

چقدر Dogecoin باقی مانده است؟

در زمان نگارش این مقاله 130 میلیارد DOGE وجود دارد و این تعداد با سرعت 10000 در دقیقه همچنان در حال افزایش است. سازندگان Dogecoin تصمیم گرفتند که اجازه دهند ارز تورمی باشد تا تراکنش ها را تشویق کنند.

از کجا می توانم Dogecoin بخرم؟

MoonPay یک راه سریع و ساده برای خرید Dogecoin (DOGE) ارائه می دهد. به سادگی از ویجت موجود در این صفحه وب برای خرید Dogecoin با کارت اعتباری استفاده کنید. MoonPay یک صرافی رمزنگاری نیست زیرا نمی توانید از MoonPay برای مبادله Dogecoin و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

dogecoin از چه زمانی شروع شد؟

Dogecoin در سال 2013 به عنوان یک شوخی توسط مهندسان نرم افزار جکسون پالمر و بیلی مارکوس ایجاد شد. پالمر در سال 2018 اعتراف کرد که ایجاد dogecoin چیزی بیش از یک “پروژه سرگرمی” نبود. بیلی مارکوس، یکی از خالقان Dogecoin، در سال 2021 به CNBC گفت که می‌خواست یک جامعه رمزنگاری «مفرح و خوش‌قلب» ایجاد کند، برخلاف جامعه «نخبه‌گرا» که در آن زمان وجود داشت.

تفاوت بین بیت کوین و دوج کوین چیست؟

بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال است که ارزش بازار آن نزدیک به 550 میلیارد دلار در مقایسه با ارزش بازار 10 میلیارد دلاری دوج کوین است. بیت کوین و دوج کوین در یک دفتر کل دیجیتال به نام بلاک چین وجود دارند. هر دو از چارچوب‌های «اثبات کار» استفاده می‌کنند، به این معنی که سازندگان ارزهای دیجیتال به نام «دستگاه ماینر» با استفاده از رایانه‌های قدرتمند با یکدیگر رقابت می‌کنند تا کدهای ریاضی پیچیده‌ای را حل کنند که تراکنش‌های کریپتو را تأیید می‌کنند و برای خودشان سکه‌های جدید به دست می‌آورند.

برخلاف بیت کوین، محدودیتی برای ایجاد تعداد دوج کوین وجود ندارد. نرم افزار بیت کوین تضمین می کند که هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین در گردش نخواهد بود. در مقابل، بر اساس CoinMarketCap، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال، تا مارس 2023 بیش از 138 میلیارد داج کوین در گردش بوده است.

از کجا می توانم دوج کوین بخرم؟

می‌توانید دوج‌کوین را از طریق یک صرافی رمزارز مانند کوین‌بیس یا یک اپلیکیشن سرمایه‌گذاری مانند Public خریداری کنید که به شما امکان داد و ستد دوج‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

توصیه شده ترین گزینه ها برای ذخیره دوج کوین چیست؟

برای تدابیر امنیتی بیشتر و انعطاف‌پذیری، برخی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، دوج‌کوین‌های خود را به یک کیف پول رمزنگاری خارج از کیفی که توسط صرافی یا پلتفرم‌های کارگزاری ارائه می‌شود، منتقل می‌کنند. کیف پول‌های رمزنگاری نرم‌افزار یا دستگاه‌های فیزیکی هستند که حاوی کلیدها یا رمزهای عبور هستند که به شما امکان دسترسی به موجودی ارزهای دیجیتال خود را در بلاک چین می‌دهند، یک دفتر کل دیجیتال که در واقع ارز دیجیتال شما در آن زندگی می‌کند.

این کلیدها همچنین به شما امکان می‌دهند ارزهای رمزنگاری شده مانند دوج کوین و بیت کوین را ارسال، دریافت و خرج کنید – این ویژگی در بسیاری از کیف پول‌های رمزنگاری ارائه شده توسط کارگزاری‌ها وجود ندارد.

سازندگان کیف پول کریپتو مدعی هستند که سطوح بالاتری از محافظت را نسبت به صرافی ها یا کارگزاری ها ارائه می دهند. از سوی دیگر، بسیاری از صرافی‌های رمزنگاری نوعی بیمه را برای محافظت از دارایی‌های ارز دیجیتال ارائه می‌کنند.

کیف پول های کریپتو به دو شکل عرضه می شوند. کیف پول داغ نرم افزاری است که به اینترنت متصل است. شما یک رمز عبور ایجاد می کنید که از آن برای دسترسی به کیف پول دیجیتال استفاده می کنید. برای امنیت، بسیاری از کیف‌پول‌های داغ رمزگذاری شده‌اند و قبل از ورود به حساب خود نیاز به احراز هویت دو مرحله‌ای دارند.

کیف پول سرد یا کیف پول سخت افزاری دستگاه های فیزیکی هستند که در آن کلیدهای رمزنگاری خود را ذخیره می کنید. آن را به عنوان یک درایو فلش در نظر بگیرید که کلیدهای ارز دیجیتال شما را به جای فایل ها نگه می دارد. تنها راهی که یک دزد می تواند ارز دیجیتال را از یک کیف پول ذخیره سازی سرد بدزدد، دسترسی به خود دستگاه و همچنین اطلاعات رمز عبور شما است. کارشناسان می گویند کیف پول های ذخیره سازی سرد امن ترین راه برای ذخیره دارایی های کریپتو هستند.

ارزش دوج کوین چقدر است؟

از جولای 2023، دوج کوین کمی بیش از 7 سنت معامله می شود. رکورد بالای آن حدود 74 سنت بود، اوج در ماه مه 2021، مدت کوتاهی پس از اینکه ایلان ماسک توییت کرد که میزبان SNL خواهد بود، شایعاتی مبنی بر نام بردن از dogecoin در برنامه محبوب ایجاد کرد.

چرا دوج کوین سقوط می کند؟

از آنجایی که دوج کوین توسط ادعاهای مربوط به هیچ دارایی پشتیبانی نمی شود، می توان گفت که چه چیزی باعث افزایش یا کاهش قیمت آن می شود، دشوار است. با این حال، به نظر می رسد چند عامل وجود دارد که بر قیمت آن تأثیر می گذارد.

قیمت Dogecoin در هماهنگی با ارزهای دیجیتال دیگر حرکت می کند. این همان چیزی است که در اوایل سال 2022 اتفاق افتاد، زمانی که نگرانی فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره کوتاه مدت باعث شد که ارزهای دیجیتال در سراسر جهان سقوط کنند. در بازه زمانی تقریباً یک ماهه، قیمت دوج کوین تقریباً 25 درصد کاهش یافت. این افت مشابه با کاهش بیت کوین و بسیاری از سکه های دیگر بود.

پوشش خبری و رسانه های اجتماعی نیز می تواند قیمت بیت کوین را افزایش دهد. به عنوان مثال، در بهار 2021، پس از اینکه ایلان ماسک – که اغلب اشتیاق خود را برای dogecoin در توییتر ابراز می کند – اعلام کرد که میزبان SNL خواهد بود، دوج کوین به حدود 74 سنت افزایش یافت و شایعاتی مبنی بر ذکر آلت کوین به راه انداخت. با این حال، زمانی که ماسک به جای آن با dogecoin سرگرم شد، قیمت آن به سرعت به کمتر از 50 سنت سقوط کرد.

دوج کوین چقدر بالا خواهد رفت؟

دوج کوین در می 2021 به حدود 74 سنت رسید، قبل از اینکه تا پایان سال به حدود 14 سنت کاهش یابد. در ژانویه 2022، پس از اینکه ایلان ماسک اعلام کرد تسلا آن را به عنوان پرداخت برای برخی از کالاهای خود می پذیرد، دوج کوین حدود 9 درصد افزایش یافت.

در بهار 2022، زنجیره سینماهای AMC اعلام کرد که دوج کوین را به عنوان پرداخت امتیازات آنلاین و خرید بلیط می‌پذیرد. جامعه dogecoin مک دونالد را تشویق به پذیرش dogecoin کرده است، اما این تلاش تاکنون ناموفق بوده است. تعداد بسیار کمی از خرده فروشان اصلی دوج کوین را برای پرداخت می پذیرند. وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، هیچ‌کس توپ کریستالی ندارد – پیش‌بینی دقیق اینکه چه زمانی افزایش یا افت قیمت دوج کوین اتفاق می‌افتد و چقدر شدید خواهد بود، دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *