وبلاگ

دوج کوین چیست؟

doge-coin-chist-ak-1

دوج کوین چیست؟ دوج کوین (DOGE) یک ارز رمزپایه منبع باز و همتا به همتا است که به عنوان تقلیدی از بازار کریپتو پس از تأسیس بیت کوین ساخته شد. این ارز در ابتدا به عنوان یک شوخی ساده برای علاقه مندان به کریپتو ایجاد شد، اما به سرعت به یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو در حال استفاده تبدیل شد.

لوگوی برند Dogecoin بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب آن زمان است که یک سگ شیبو اینو را نشان می‌داد. این در دسامبر 2013 ایجاد شد و بر اساس همان فناوری پایه سایر ارز دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین بود.

با این حال، Dogecoin بهبودهایی را ارائه کرد که شامل سرعت دسترسی سریع تر و تراکنش های مقرون به صرفه تر بود. همچنین، پشتیبانی یک جامعه قوی در اطراف DOGE که به عنوان “ارتش دوج” شناخته می شود را به حساب می آورد. در سال 2021، Dogecoin نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است.

Dogecoin از یک نوع ساده شده از الگوریتم هش، Scrypt استفاده می کند. همچنین از پروتکل “اثبات کار” استفاده می کند و به آن امکان می دهد کار را از سایر شبکه های مبتنی بر Scrypt دریافت کند. استخراج دوج کوین نسبت به الگوریتم بیت کوین SHA-256 انرژی کمتری دارد.

تاریخچه Dogecoin

Dogecoin در اواخر سال 2013 توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیل مارکوس و جکسون پالمر که به ترتیب در IBM و Adobe Systems کار می کردند، ایجاد شد. این با استفاده از کد منبع باز لایت کوین ایجاد شد که خود انشعابی از بلاک چین بیت کوین بود. هدف اصلی از ایجاد آن افزایش آگاهی عمومی از قابلیت های فناوری بلاک چین بود.

از طریق حمایت یک جامعه آنلاین بزرگ که شامل ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ می‌شد، ارز دیجیتال ناپایدار تنها در سال 2021 بیش از 4000 درصد افزایش یافته است و برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت آن تا قبل از پایان سال به 1 دلار برسد.

جامعه آنلاین همچنین در عناوین خبری تاثیرگذار بوده است، که شامل رویدادهای مختلف جمع آوری کمک های مالی، مانند جمع آوری کمک مالی 50000 دلاری برای اعزام تیم باب اسلید جامائیکا به بازی های المپیک زمستانی 2014 پس از اینکه این تیم واجد شرایط شد اما توانایی مالی برای شرکت در آن را نداشت، داشته است. آنها همچنین از یک راننده سری جام اسپرینت NASCAR، جاش وایز، با حدود 55000 دلار در سال 2014 حمایت مالی کردند.

چنین ترفندهای تبلیغاتی، Dogecoin را تا سال 2021 به وضعیت تقریباً یک فرقه ارتقا داد. بر روی تابلوهای پیام وال استریت بت ردیت و توییتر نفوذ پیدا کرد، جایی که ارزش آن به توییت های محبوب ایلان ماسک، مانند پیش بردن ارزش آن به ماه، «ارز رمزنگاری مورد علاقه» و “کریپتو مردم.”

بنیانگذاران Dogecoin چه کسانی هستند؟ تاریخچه Dogecoin

بلاک چین Dogecoin – و رمزارز DOGE که آن را تقویت می کند – توسط مهندسان نرم افزار Billy Markus و Jackson Palmer ایجاد شده است. بیلی مارکوس در IBM کار می‌کرد و پالمر یک مهندس نرم‌افزار در Adobe بود، و این دو دیدگاه مشترکی برای توسعه یک رمزنگاری سرگرم‌کننده و با استفاده آسان داشتند که از سیستم‌های بانکی سنتی (بخوانید: خسته‌کننده) متمایز می‌شد و در عین حال چیزی نزدیک به آن را ارائه می‌کرد. کارمزد صفر در تراکنش های فوری

داستان Dogecoin با ایده ای برای ایجاد رمزنگاری که می تواند توسط جمعیتی گسترده تر در مقایسه با بیت کوین استفاده شود آغاز شد و اولین قدم زمانی برداشته شد که پالمر نام دامنه Dogecoin.com را خرید و وب سایت رسمی پروژه را ایجاد کرد. پس از راه‌اندازی DOGE و ثبت میلیون‌ها حجم معاملات در اولین روزهای آن در بازار، بازدیدهای منحصربه‌فردی از وب‌سایت رسمی نیز وجود داشت.

حتی پس از راه اندازی ارز DOGE به عنوان موفقیت آمیز، نه پالمر و نه مارکوس عنوان مدیرعامل را بر عهده نگرفتند و نقش جامعه Dogecoin برای شبکه اهمیت بیشتری پیدا کرد. جامعه Dogecoin (DOGE) قدرت خود را بیش از چند مورد به نمایش گذاشت، با تاکید ویژه بر جمع آوری وجوه کافی برای پوشش ضرر و زیان ناشی از سرقت میلیون ها سکه DOGE در یک حمله هک به پروژه اکنون منحل شده Dogewallet.

چه چیزی Dogecoin را منحصر به فرد می کند؟

Dogecoin در رویکرد بازاریابی خود منحصر به فرد است و به عنوان یک ارز اینترنتی سرگرم کننده و دوستانه ارائه می شود. Dogecoin در سال 2013 هنگامی که راه اندازی شد به عنوان یک “سکه شوخی” تلقی شد و میلیون ها دنبال کننده را فقط در ماه اول جمع کرد.

برخلاف بسیاری از رمزارزها و دارایی‌های دیجیتالی که به عنوان پروژه‌های بلاک چین جاه‌طلبانه و پیشگامانه ارائه می‌شوند، Dogecoin رویکرد بسیار معمولی‌تری را پذیرفت – در حالی که همچنان ویژگی‌های مطلوبی مانند کارمزد تقریباً صفر، تراکنش‌های فوری، یک جامعه قوی اما سبک‌دل، و غیررقابتی را ارائه می‌کند. معدن. اگرچه Dogecoin شباهت هایی با Litecoin و Bitcoin دارد، رویکرد منحصر به فرد آن DOGE را به عنوان یک ارز اینترنتی کاربرپسند برای پرداخت های خرد و ایده آل برای کاربران رسانه های اجتماعی، سازندگان محتوا و فروشندگان به طور یکسان تعریف می کند.

چه چیزی به Dogecoin ارزش می دهد؟

ارزش دوج کوین در بازار با تعادل فعالیت های خرید و فروش که قیمت دوج کوین را تشکیل می دهد، تعریف و تعیین می شود. منبع اصلی ارزش آن مستقیماً از جامعه قوی و حامی پروژه و رویکرد منحصربه‌فردی که DOGE به عنوان یک ارز رمزنگاری شده برای پرداخت‌های مبتنی بر اینترنت در پیش گرفته است، نشأت می‌گیرد.

ارزش دوج کوین نیز ممکن است با تأیید افزایش یابد، مانند موردی که ایلان ماسک توییت کرد که DOGE یکی از جالب‌ترین دارایی‌های دیجیتال در بازار است، پس از آن قیمت دوج کوین سر به فلک کشید و همانطور که جامعه سرمایه‌گذار دوست دارد بگوید «به ماه» رفت.

ارزش Dogecoin و قیمت DOGE همچنین می‌تواند از روندهای عمده جهانی پیروی کند که حرکت جمعی همه ارزهای دیجیتال در بازار را تشکیل می‌دهند. قیمت DOGE ممکن است به دنبال روندهای جمعی تغییر کند، که معمولاً توسط بیت کوین به عنوان مسلط ترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار تامین می شود. مورد استفاده DOGE همچنین در ارزش Dogecoin نقش دارد، زیرا رمزارز DOGE بیشتر به عنوان انگیزه در پلتفرم های رسانه های اجتماعی، برای انعام دادن به سازندگان محتوا و ارسال و دریافت پرداخت های خرد با کارمزد تقریباً صفر استفاده می شود.

ویژگی های Dogecoin

1. بدون حداکثر عرضه

دوج کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین حداکثر عرضه را ندارد. ماینرهای Dogecoin در هر بلوک 10000 DOGE کسب می کنند و هر بلاک در هر دقیقه ایجاد می شود. این مستلزم آن است که روزانه 14400400 توکن DOGE جدید ایجاد می شود که سپس به بازار فروخته می شود یا در کیف پول ماینرها ذخیره می شود. در زمان نگارش این مقاله، حدود 131.28 میلیارد DOGE با ارزش بازار 31.67 میلیارد دلار و قیمت 0.24 دلار در گردش است.

2. عدم تمرکز

تمرکززدایی بخشی از امنیت حاکم بر اکثر ارزهای دیجیتال است، به این معنی که امنیت در دستان مجموعه ای از کاربران در سراسر جهان است. تمرکززدایی یک ارز دیجیتال معمولاً با تعداد گره‌ها در شبکه و توزیع ماینر آن اندازه‌گیری می‌شود.

بر اساس بلاک اکسپلورر، Blockchair، Dogecoin حدود 1090 گره در مقایسه با 10000 گره در 97 کشور برای بیت کوین دارد. این باعث می شود که شبکه Dogecoin مستعد حمله 51٪ باشد که در آن یک شخص یا نهاد منفرد بیش از 50 درصد از شبکه را کنترل می کند.

3. بیشتر Dogecoin ها در دست چند نفر هستند

اکثر کیف‌پول‌های Dogecoin حاوی مقدار زیادی DOGE در گردش هستند که این یک خطر است زیرا کنترل نابه‌جا بر نوسانات قیمت و نقدینگی در بازار دارند. تخمین زده می شود 0.002٪ از کیف پول های Dogecoin حدود دو سوم از کل عرضه DOGE را در اختیار دارند. این یک سناریوی بسیار متفاوت با بیت کوین است که دارایی های کیف پول را به طور مساوی توزیع کرده است.

دوج کوین چیست؟ Dogecoin چگونه کار می کند

ارز دیجیتال Dogecoin بر اساس فناوری بلاک چین اجرا می‌شود که از یک دفتر کل دیجیتال توزیع‌شده و ایمن استفاده می‌کند که تمام تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه خود را ذخیره و اضافه می‌کند، دقیقاً مانند نحوه کار اکثر ارزهای دیجیتال. شبکه Dogecoin همچنین از رمزنگاری برای ایمن سازی تمام تراکنش ها در شبکه بلاک چین خود استفاده می کند.

استخراج Dogecoin از مفهوم «اثبات کار» استفاده می‌کند، جایی که ماینرها از رایانه‌ها برای حل معادلات پیچیده ریاضی برای پردازش و ثبت تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند. دستگاه ماینر برای عملیات ماینینگ خود با به دست آوردن دوج کوین پاداش می گیرند که می توانند آن را در صرافی های رمزنگاری بفروشند یا در کیف پول خود نگه دارند.

از دوج کوین می توان برای انجام پرداخت ها و خریدها استفاده کرد، اما ذخیره موثر ارزهای دیجیتال ارزشی نبوده است . این به دلیل تعداد نامتناهی دوج کوین است که می‌توان ایجاد کرد و باعث می‌شود ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار تورم‌کننده باشد.

تکمیل معادلات ریاضی و ثبت تراکنش ها برای ماینرهای DOGE نسبتا سریعتر و آسانتر است. این امر Dogecoin را برای پردازش پرداخت ها کارآمدتر می کند. پردازش و تایید بلاک‌های جدید در بلاک چین دوج کوین به طور متوسط ​​یک دقیقه طول می‌کشد در حالی که این زمان برای بیت کوین به طور متوسط ​​10 دقیقه است. با این حال، تا حدی، این تمایز به بیت‌کوین کمک می‌کند تا ارزش خود را در طول زمان حفظ کند و با وادار کردن استخراج‌کنندگان به کار طولانی‌تر و سخت‌تر روی هر پاداش بلاک، ارزش خود را افزایش دهد.

نحوه خرید دوج کوین

Dogecoin را می توان در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال خریداری کرد. از این رو، اولین قدم برای خرید Dogecoin، باز کردن یک حساب آنلاین با یک صرافی ارز دیجیتال است که از DOGE پشتیبانی می کند. این حساب باید از طریق دلار آمریکا یا ارزهای دیجیتال تامین شود.

پس از تامین مالی کیف پول، می توانید با سفارش دادن از طریق کارگزار خود، شروع به خرید کنید. اگر سفارش با موفقیت اجرا شود، DOGE را در کیف پول خود خواهید دید. در غیر این صورت، ممکن است سفارش لغو شود و باید در جلسه معاملاتی بعدی سفارش دیگری انجام شود.

یک گزینه اضافی خرید یک کیف پول رمزنگاری است که مجموعه ای از کلیدهای خصوصی را برای ذخیره DOGE شما در خارج از حوزه صرافی ارائه می دهد. استفاده از کیف پول کریپتو امنیت بیشتری را برای DOGE شما در صورت هک یا حمله به صرافی اضافه می کند.

دو نوع اصلی کیف پول وجود دارد، یعنی کیف پول نرم افزاری داغ و کیف پول ذخیره سازی سخت افزاری سرد. کیف پول‌های نرم‌افزار داغ عموماً رایگان هستند، اما برای دسترسی به سرمایه‌گذاری DOGE خود به اتصال اینترنت نیاز دارید. بهترین کیف پول نرم افزاری برای Dogecoin به طور مستقیم کیف پول Dogecoin است که هم در برنامه های دسکتاپ و هم برای موبایل در دسترس است. کیف پول های سخت افزاری سرد به صورت آفلاین ذخیره می شوند، اما بسته به ارائه دهنده، هزینه اسمی دارند.

صرافی های برتر ارزهای دیجیتال برای Dogecoin شامل موارد زیر است:

 • بایننس
 • کوین بیس
 • رمزنگاری جمینی
 • eToro
 • رابین هود
 • Upbit
 • OKEx

Dogecoin به عنوان یک سرمایه گذاری

فقدان محدودیت مادام العمر در DOGE و این واقعیت که روزانه میلیون ها سکه جدید در بازار عرضه می شود، بر ارزش آن فشار نزولی وارد می کند. بنابراین، این یک ارز دیجیتال با تورم شدید است که جذابیت آن برای سرمایه گذاری بلندمدت را کاهش می دهد.

در نتیجه، به عنوان یک ارز مبادله ای مناسب تر است تا یک سرمایه گذاری بلندمدت، متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم . دوج‌کوین‌ها به‌عنوان جایزه یا «نکته» برای ارسال محتوا در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Reddit و Twitter مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

با این حال، DOGE با وجود عوامل فوق، در سال 2021 از یک رشد فوق العاده برخوردار بود. برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این عقیده هستند که این افزایش در دراز مدت پایدار نیست. سایر ویژگی‌های نامطلوب Dogecoin نیز از خرید آن جلوگیری می‌کند، مانند امنیت نسبتا ضعیف‌تر و بررسی دقیق سطح کد و عدم وجود جامعه استخراج قوی در مقایسه با همتایان خود مانند بیت‌کوین. این چالش ها قرار گرفتن در معرض یک حمله در سطح مین را نشان می دهد.

افزایش قیمت DOGE در سال 2021 عمدتاً به عوامل زیر نسبت داده شده است:

 • افزایش عرضه پول به دلیل بسته های محرک مالی ایالات متحده، که باعث افزایش تورم در اکثر کالاهای معامله شده، سهام، املاک و مستغلات و حتی ارزهای دیجیتال شد.
 • افزایش دسترسی نسل جوان به تجارت و سرمایه گذاری از طریق استفاده از برنامه های مالی مانند Robinhood. پلتفرم های کارگزاری خرده فروشی با کاهش کمیسیون و کارمزد خود پاسخ دادند.
 • پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که گزینه‌های سرمایه‌گذاری منتخب را تبلیغ می‌کنند، به ویژه انجمن‌های Reddit. این نسل جوان از سرمایه گذاران خرد دسته دسته به این پلتفرم ها هجوم می آورند.

نحوه استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین عمدتاً به دلیل ارزش پایین آن بی‌سود بوده است. با این حال، افزایش اخیر قیمت DOGE فرصت هایی را برای ماینرها ایجاد کرده است. هنگام تلاش برای شروع استخراج آن، مهم است که نوسانات DOGE را در نظر داشته باشید.

فرآیند استخراج DOGE

سخت افزار مورد استفاده در استخراج Dogecoin Dogeminer نامیده می شود. این به سادگی یک گره در بلاک چین Dogecoin است که محاسبه معادلات ریاضی را برای بررسی و اعتبارسنجی تراکنش های دریافتی در شبکه انجام می دهد. گره‌ها تعیین می‌کنند که کدام تراکنش‌های معتبر در Dogechain (بلاک چین Dogecoin) گنجانده می‌شوند و آنها را در بلوک‌هایی ادغام می‌کنند که سپس به‌طور تغییرناپذیر در دفتر مشترک ثبت می‌شوند.

ماینرها برای انجام این محاسبات پیچیده ریاضی، DOGE را به عنوان پاداش دریافت می کنند. Dogechain 10000 DOGE در دقیقه آزاد می کند که توسط سریع ترین ماینر برای تایید تراکنش ورودی دریافت می شود.

رویکرد معدن

سه رویکرد اساسی برای استخراج DOGE وجود دارد که عبارتند از:

 • استخراج انفرادی – ماینرها به صورت جداگانه استخراج می کنند. این ممکن است به دلیل رقابت برای پاداش های بلوک از استخرهای استخراج بزرگ با قدرت محاسباتی بالاتر، پایدار یا سودآور نباشد. با این حال، افراد با قدرت محاسباتی بالا همیشه می توانند تلاش کنند.
 • پیوستن به استخرهای ماینینگ – گروهی از ماینرها منابع قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می کنند تا شانس خود را برای برنده شدن جوایز بلوک افزایش دهند. شرکت در یک استخر معدن نیز بار هزینه های بالای انرژی را کاهش می دهد. استخرهای استخراج محبوب Dogecoin در سال 2021 عبارتند از Multipool، Antpool، Prohashing و AikaPool.
 • استخراج ابری – ماینرها اشتراک ماهانه یا سالانه یک مرکز داده آنلاین را می پردازند تا از طرف آنها استخراج کنند. گزینه‌های استخراج ابری برای DOGE شامل Genesis Mining و Nicehash است.

ایجاد کیف پول

نوع کیف پول Dogecoin که انتخاب می کنید احتمالاً به مقدار DOGE شما و کاری که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. کیف پول های سخت افزاری (معروف به کیف پول های سرد) مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می دهند. با این حال، آنها معمولاً گران‌تر و درک آن دشوار هستند، بنابراین احتمالاً برای کسانی که تجربه دارند و مقادیر زیادی DOGE برای ذخیره دارند مناسب‌تر هستند.

یک گزینه ساده تر و معمولا رایگان، کیف پول های نرم افزاری است. این ها را می توان در تلفن هوشمند یا رایانه شما دانلود کرد و ممکن است حافظ یا غیر حضانت باشد. با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. کیف پول‌های نرم‌افزاری برای انجام تراکنش‌ها راحت‌تر هستند، اما امنیت کمتری نسبت به همتایان سخت‌افزاری خود دارند، به این معنی که برای کاربران بی‌تجربه با مقادیر کمتر DOGE مناسب‌تر هستند.

در نهایت، کیف پول ها یا صرافی های آنلاین وجود دارند که به عنوان کیف پول داغ شناخته می شوند که با مرورگر وب قابل دسترسی هستند. این‌ها نسبت به گزینه‌های جایگزین، امنیت کمتری دارند و از کاربران می‌خواهند که به یک پلتفرم برای مدیریت سکه‌های DOGE خود اعتماد کنند. اینها برای کسانی که مقادیر کمی DOGE دارند یا معاملات مکرر انجام می دهند بهترین است. فقط مطمئن شوید که یک سرویس با اقدامات امنیتی قوی و شهرت خوب را انتخاب کنید.

Kriptomat یک راه حل ذخیره سازی امن ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد که هم DOGE خود را بدون دردسر ذخیره و تجارت کنید. ذخیره سکه های DOGE خود با Kriptomat امنیت در سطح سازمانی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند. خرید و فروش سکه های DOGE، یا مبادله آنها با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

راه اندازی

هنگامی که همه چیز آماده شد، عملیات استخراج DOGE می تواند راه اندازی شود. نرم افزار ماینینگ باید بتواند درآمد شما را در ساعت یا روز ردیابی کند. با این حال، هنگامی که به یک استخر استخراج یا سرویس استخراج ابری می‌پیوندید، این روند بسیار آسان‌تر است.

نتیجه

اگرچه Dogecoin به عنوان یک شوخی شروع شد، اما خیلی زود به یکی از برترین ارزهای دیجیتال در بازار تبدیل شد. Dogecoin که لوگوی شناخته شده و به راحتی قابل تشخیص DOGE-y شیبا اینو را معرفی کرد، در سال 2021 حدود 5000 درصد بازدهی را به ثبت رساند و مورد استقبال افراد مشهوری از جمله ایلان ماسک و اسنوپ داگ قرار گرفت و قیمت سکه را به بالاترین حد خود رساند.

Dogecoin به عنوان یک ارز دیجیتال سرگرم کننده و کاربرپسند ایجاد شد که امکان پرداخت فوری و تراکنش های مقرون به صرفه را فراهم می کند. Dogecoin که دیگر به عنوان یک شوخی در نظر گرفته نمی شود، یک جامعه فوق العاده قوی و دائماً در حال رشد از کاربران، مروجین و تأیید کنندگان ایجاد کرده است که همگی DOGE را به دلیل کاربرد ساده و ساده آن تحسین می کنند.

سوالات متداول Dogecoin

نحوه خرید دوج کوین

شما می توانید Dogecoin (DOGE) را در صرافی های ارزهای دیجیتال مانند Kriptomat خریداری کنید، جایی که می توانید به صورت رایگان ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید و Dogecoin را خریداری کنید. درباره نحوه مالکیت DOGE و نحوه خرید Dogecoin بیشتر بدانید .

نحوه فروش Dogecoin

می‌توانید دوج‌کوین را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال، با استفاده از همان صرافی رمزارزی که در آن سفارش خرید خود را برای Dogecoin ثبت کرده‌اید، بفروشید. معامله گران از Kriptomat برای فروش دوج کوین استفاده می کنند و بر اساس تفاوت بین قیمت خرید و فروش دوج کوین سود می برند.

Dogecoin برای چه مواردی استفاده می شود؟

Dogecoin یک جامعه قوی دارد که بیشتر از DOGE برای انعام دادن به سازندگان محتوای آنلاین استفاده می کند. Dogecoin همچنین برای تأمین مالی جمعی که اغلب در جامعه دارندگان DOGE سازماندهی می شود و به عنوان یک روش پرداخت برای تراکنش های سریع مبتنی بر بلاک چین با کارمزدهای پایین استفاده می شود. 

آیا Dogecoin یک شوخی است؟ 

Dogecoin در ابتدا به عنوان یک شوخی در نظر گرفته شد، زیرا توسعه دهندگان DOGE از تصویر میم معروف Shiba Inu برای لوگوی خود استفاده کردند. با این حال، جامعه قوی، ایجاد سریع بلوک و تراکنش های فوری، DOGE را در بین ارزهای دیجیتال برتر قرار داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *