وبلاگ

کیف پول سرد و گرم چیست؟

kif-sard-garm-chist-ak-1

کیف پول سرد و گرم چیست؟هر صاحب دارایی دیجیتال/کریپتو که وجود دارد، همیشه ایمن‌ترین راه‌حل ذخیره‌سازی را ترجیح می‌دهد که به آنها کمک می‌کند تعادل مناسبی بین قابلیت استفاده و امنیت برقرار کنند.  صرف نظر از نوع دارایی دیجیتالی که دارید یا مالکیت جزئی در مورد ذخیره ایمن آن دارایی ها دارید، سرمایه گذاران و مالکان باید بین کیف پول رمزنگاری «گرم» یا «سرد» یکی را انتخاب کنند یا از ترکیبی از هر دو استفاده کنند. این پست به شما (صاحبان و سرمایه گذاران) کمک می کند تا کیف پول سرد و گرم ارز دیجیتال را بهتر درک کنید

نگاهی دقیق تر به مقایسه کیف پول

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هنگام انتخاب بین کیف پول گرم و سرد، چندین معامله را انجام می دهند. هر دو کیف پول دارای نقاط قوت منحصر به فردی هستند که تعیین می کند چه چیزی برای هر یک از کاربران بهترین است. این بخش مقایسه سر به سر کیف پول های سرد و گرم را ارائه می دهد.

امنیت

کیف پول سرد بالاترین سطح امنیت را برای دارایی های رمزنگاری شده فراهم می کند. آنها کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین ذخیره می کنند و اکثر آسیب پذیری های آنلاین را از بین می برند. بازیگران بد باید مالکیت فیزیکی دستگاه ذخیره سازی سرد و رضایت مالک برای انتقال وجوه را به دست آورند. همچنین اگر کیف پول از یک ویژگی چند امضایی استفاده کند که در آن چندین نهاد باید یک تراکنش را قبل از تأیید امضا کنند، یک مانع اضافی وجود دارد. در توضیح ما در مورد عبارات اولیه درباره کیف پول های چند امضایی و MPC بیشتر بیاموزید .

در مقابل، کیف‌پول‌های داغ مستعد حملات آنلاین از جمله بدافزار دستگاه، قراردادهای هوشمند مخرب و ارتقای نرم‌افزار هستند. به عنوان مثال، یک هک بی‌سابقه که بر 9231 کاربر Slope Wallet تأثیر گذاشت، مستقیماً ناشی از ارتقای نرم‌افزاری بود که به مهاجمان اجازه می‌داد کلیدهای خصوصی با دارایی‌های تقریباً 4.1 میلیون دلاری را سرقت کنند. این ضررها بعداً حتی کاربرانی را که صرفاً یک عبارت اولیه ایجاد شده با Slope Wallet را وارد کردند (به کیف پول دیگری) نیز تحت تأثیر قرار داد.

اما کاربران کیف پول سرد و گرم هر دو در معرض خطر قرار گرفتن قربانی حملات فیشینگ مانند حملاتی هستند که از طریق ایمیل و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی انجام می‌شوند. این حمله به طور سنتی تنها تهدیدی برای کیف پول های داغ بود. اما هک بدافزار Trezor اخیر ثابت کرد که دیگر اینطور نیست. 

قیمت گذاری

راه‌حل‌های کیف پول سرد معمولاً گران هستند. ارزان ترین دستگاه های کیف پول سخت افزاری حدود 40 دلار قیمت دارند و حداقل عملکرد را ارائه می دهند. کاربران برای لذت بردن از تجربه نسبتاً باکیفیت باید یک دستگاه با بودجه متوسط ​​را با قیمت حدود 100 دلار خریداری کنند. 

اکثر کیف پول های داغ رایگان هستند و در فروشگاه های برنامه مربوطه برای کاربران اندروید و iOS در دسترس هستند. آنها همچنین به راحتی تنظیم می شوند و تجربه کاربری برتر را نسبت به راه حل های ذخیره سازی سرد ارائه می دهند.

راحتی

موبایل بودن و اپلیکیشن‌های بومی دسکتاپ کیف‌پول‌های داغ را راحت‌تر از کیف‌پول‌های سرد می‌کند. برای راه حل های ذخیره سازی سرد، کاربر باید به صورت فیزیکی دستگاه ماینر را در اختیار داشته باشد و از چندین مرحله امنیتی برای تأیید تراکنش ها عبور کند. در بیشتر موارد، صفحه نمایش ها نسبتا کوچک هستند و به سختی چند خط متن را نمایش می دهند.

با این حال، کیف پول های داغ موبایل هستند و معمولاً به شکل گوشی موبایل، تبلت و رایانه های شخصی هستند. ویژگی‌هایی مانند احراز هویت اثر انگشت، کدهای QR، و سفارشی‌سازی پیشرفته هزینه تراکنش، کیف‌پول‌های داغ را برای امضای تراکنش‌ها راحت‌تر می‌کنند. این به ویژه در صورتی مفید است که کاربران بخواهند به طور مکرر پرداخت ارسال کنند یا با قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار کنند.  

اثر متقابل

کیف‌پول‌های داغ با برنامه‌های Web3 و قراردادهای هوشمند سازگاری بیشتری دارند. کاربران بلافاصله گزینه ای برای اتصال به dapp ها با استفاده از این کیف پول ها پیدا می کنند. در مقابل، اکثر کیف پول‌های ذخیره‌سازی سرد، قابلیت‌هایی برای نوآوری‌های ارزهای دیجیتال عصر جدید مانند پروتکل‌های NFT و DeFi ارائه نمی‌کنند. به عنوان مثال، برخی از ارسال و دریافت NFT یا توکن های ارائه دهنده نقدینگی (LP) پشتیبانی نمی کنند.

اکثر کیف پول‌های داغ مجهز به مرورگر dapp، نمایشگر NFT، پورتال و هاب‌های بازی هستند. راه حل های ذخیره سازی سرد برای چنین موارد استفاده طراحی نشده اند و بنابراین فرصت های تعاملی کمتری را برای کاربر فراهم می کنند.

کیف پول سرد چیست؟

یک کیف پول رمزنگاری سرد، کلیدهای خصوصی کاربر را آفلاین نگه می دارد. از آنجایی که این کلیدهای خصوصی 24 ساعته به اینترنت متصل نیستند، هک کردن آنها تقریبا غیرممکن است مگر اینکه شخصی به کیف پول خود دسترسی داشته باشد.

کیف پول های کاغذی شکل اولیه کیف پول های سرد بودند که شامل چاپ کلید خصوصی افراد بر روی یک تکه کاغذ فیزیکی بود. کاربران کریپتو باید هر زمان که بخواهند تراکنشی انجام دهند، کد QR کاغذ را اسکن کنند. با این حال، از آنجایی که گم کردن، پاره کردن یا لک کردن یک تکه کاغذ آسان است، این کیف پول های سرد امروزه چندان رایج نیستند. 

در طول سال‌ها، تنوع‌های دیگری از کیف پول‌های سرد وجود داشته است، اما کیف پول‌های سخت‌افزاری به بهترین انتخاب در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند. این دستگاه‌های USB مانند به رایانه یا تلفن همراه کاربر متصل می‌شوند. برخی از کیف پول های سخت افزاری برای اتصال به اینترنت به سیم فیزیکی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای قابلیت بلوتوث باشند. 

استفاده از کیف پول رمزنگاری سخت افزاری به یک پین (شماره شناسایی شخصی) منحصر به فرد برای استفاده از کیف پول رمزنگاری سخت افزاری نیاز دارد. هیچ کس نمی تواند از یک دستگاه سخت افزاری بدون وارد کردن پین استفاده کند. این مرحله اضافی، سرقت رمزنگاری شده از این دستگاه ها را برای بازیگران مخرب چالش برانگیزتر می کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری از کاربران می‌خواهند که هر تراکنش بلاک چین را با تعامل با دستگاه‌های فیزیکی خود امضا کنند. هنگامی که کاربر تراکنش های خود را با موفقیت امضا کرد، می تواند با خیال راحت دستگاه سخت افزاری خود را از برق جدا کند.

اکثر متولیان ارزهای رمزنگاری بالا مانند BitGo، Gemini و Coinbase برای محافظت از سرمایه های دیجیتال خود به سرورهای رمزنگاری ذخیره سازی سرد متکی هستند. در حالی که راحت ترین گزینه نیست، کیف پول های ذخیره سازی سرد حداکثر امنیت را برای دارندگان کریپتو فراهم می کند. در حال حاضر، لجر و ترزور دو تا از برجسته ترین تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری در صنعت کریپتو هستند. 

کیف پول داغ چیست؟ 

کیف‌پول‌های داغ نرم‌افزارهایی هستند که می‌توانند رمزنگاری را مستقیماً روی دستگاه‌های موبایل یا دسکتاپ ذخیره کنند. این کیف پول ها «داغ» هستند زیرا همیشه به اینترنت وصل هستند. ردیابی کلیدهای خصوصی در کیف پول داغ برای هکرها آسان تر است زیرا کلیدهای خصوصی 24/7 آنلاین هستند. 

مردم معمولاً مانند هر برنامه دیگری برای دستگاه‌های اندروید یا iOS کیف پول‌های داغ را از Google Play یا اپ استور دانلود می‌کنند. اکثر کیف پول های داغ امروزی رایگان هستند و برخی به عنوان برنامه های موبایل یا افزونه های مبتنی بر مرورگر در دسترس هستند. MetaMask، Trust Wallet و Exodus نمونه های شناخته شده ای از کیف پول های داغ هستند

کیف پول داغ ارزهای دیجیتال:

برخی از نمونه‌های برجسته کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال داغ، کیف‌پول‌های مبتنی بر وب، کیف پول‌های موبایل و کیف‌پول‌های دسکتاپ هستند. 

حتی اگر از بهترین کیف پول رمزنگاری مخصوصا کیف پول های داغ استفاده می کنید، اگر کیف پول به اینترنت متصل باشد، امن نیست و در برابر حملات آنلاین بسیار آسیب پذیر است. 

سهولت استفاده یکی از بزرگترین دلایلی است که دارندگان ارز دیجیتال کیف پول داغ را به کیف پول سرد ترجیح می دهند. 

کیف پول‌های رمزنگاری داغ به رفع نیاز به انتقال از یک رسانه آنلاین به یک رسانه آفلاین فقط برای انجام یک تراکنش ارز دیجیتال کمک می‌کنند.  

انجام معاملات و خرید دارایی های دیجیتالی نوظهور برای کیف پول های سرد ناخوشایند است، که کیف پول های داغ را به گزینه ای جذاب تبدیل می کند. 

از آنجایی که بسیاری از بهترین کیف پول‌های رمزنگاری مبتنی بر موبایل هستند، کارشناسان همچنان پیشنهاد می‌کنند که نگهداری دارایی‌های دیجیتال با ارزش بالا در کیف پول‌های آنلاین/وب شخصی شما ایده بدی است.  

ایمن ترین راه برای استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال داغ این است که در صورت کم شدن موجودی، مقدار قابل توجهی از رمزنگاری را به کیف پول خود ارسال کنید.

کیف پول سرد رمز ارز

کیف پول های سرد رمزنگاری شده از نظر نجومی ایمن تر از کیف پول های داغ هستند. از نظر طراحی، به خطر انداختن کیف پول سرد دشوار است. 

برای مهر و موم کردن وجوه ذخیره شده در یک کیف پول سرد رمزنگاری شده، فرد باید دارای مالکیت فیزیکی دستگاه کیف پول سرد باشد و همچنین باید پین یا رمزهای عبور مناسب مرتبط با دستگاه را بداند – که بسیار بعید است. 

هنگامی که کیف پول های سخت افزاری به دستگاه های محاسباتی متصل می شوند، صرف نظر از نوع اتصال، باز هم برای عامل مخرب امکان سرقت دارایی های دیجیتال دارندگان دارایی وجود ندارد. 

دلیل اینکه کیف پول های سرد به عنوان بهترین کیف پول های رمزنگاری در نظر گرفته می شوند، این واقعیت است که امضای تراکنش دارایی دیجیتال “در داخل دستگاه” انجام می شود، به این معنی که کلیدهای خصوصی هرگز دستگاه ها را ترک نمی کنند.

پس از امضای موفقیت آمیز تراکنش ها، برای به روز رسانی گره ها به شبکه بلاک چین پخش می شود.

هیچ نرم افزار مخربی قادر به دسترسی به کلیدهای خصوصی یا امضای تراکنش نیست.

سرمایه‌گذاران نهادی که از دارایی‌های کریپتو استفاده می‌کنند و مبالغ قابل‌توجهی سرمایه‌گذاری می‌کنند، همیشه کیف پول‌های رمزنگاری سرد با امنیت بالا را به کیف پول‌های داغ ترجیح می‌دهند.

کیف پول سرد به کیف پول گرم

برای انتقال وجه از یک کیف پول سرد به یک کیف پول رمزنگاری گرم، ابتدا به یک دستگاه محاسباتی، خواه لپ تاپ یا کامپیوتر، نیاز دارید تا کیف پول سرد رمزنگاری شما را وصل کند. پس از اتصال به برق، مالک باید مراحل احراز هویت و امنیت را برای انتقال ارز دیجیتال مورد نیاز به کیف پول رمزنگاری داغ تکمیل کند تا بتواند خریدهای بیشتری را از طریق شبکه بلاک چین انجام دهد.

راه های استفاده از کیف پول های رمزنگاری شده

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار یا مالک دارایی‌های رمزنگاری‌شده، باید با ترکیب دسترسی به کیف پول ارزهای دیجیتال داغ و افزایش امنیت کیف پول سرد رمزنگاری، از بهترین‌ها استفاده کنید. برای اینکه در زیرساخت کیف پول به راحتی کار کنید، باید یک حساب صرافی تایید شده، یک کیف پول داغ مبتنی بر موبایل و یک کیف پول سرد مبتنی بر سخت افزار راه اندازی کنید. 

به غیر از آن، سرمایه‌گذاران و دارندگان ارز دیجیتال می‌توانند از تلفن دوم استفاده کنند که به عنوان کیف پول سرد عمل می‌کند. برای انتقال وجه از تلفن دوم به تلفن اصلی خود، فقط باید آنها را با استفاده از Wi-Fi یا بلوتوث وصل کنید. پس از انتقال وجه، می توانید اتصال Wi-Fi و بلوتوث تلفن ثانویه خود را خاموش کرده و آن را خاموش کنید.

حتی صرافی های معروف نیز معمولاً مقدار قابل توجهی از وجوه مشتریان را به صورت آفلاین با استفاده از کیف پول های سرد ذخیره می کنند. از سوی دیگر، بخش کوچک‌تری از وجوه و دارایی‌هایی که اغلب توسط مشتریان برداشت می‌شوند، با استفاده از کیف پول داغ ذخیره می‌شوند.

ذخیره سازی سرد در مقابل گرم: مزایا و معایب

Hot Storage به اپلیکیشن یا پلتفرمی اطلاق می‌شود که به اینترنت متصل است و به شما امکان می‌دهد تا دارایی‌های ارز دیجیتال خود را مدیریت کنید. بسیاری از این خدمات رایگان هستند و برای استفاده در رایانه یا دستگاه تلفن همراه در دسترس هستند. برخی از نمونه های کیف پول داغ شامل نرم افزارهای زیر است:

 • MetaMask : یک افزونه مرورگر محبوب که به عنوان کیف پول برای اتر (ETH) و دیگر توکن های ERC-20 عمل می کند.
 • Exodus : یک نرم افزار دسکتاپ و موبایل که به صرافی غیرمتمرکز Exodus متصل می شود و از بیش از 150 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.
 • Mycelium: یک برنامه تلفن همراه با تمرکز بر بیت کوین با گزینه های تجاری محلی

برخی از صرافی های رمزنگاری، از جمله Coinbase (COIN)، جمینی و بایننس، کیف پول هایی را نیز برای خرید، تجارت و فروش یکپارچه ارزهای دیجیتال در پلتفرم های خود ارائه می دهند.

مزایای ذخیره سازی داغ:

 • کاربر پسند: از آنجایی که آنها همیشه به اینترنت متصل هستند، این پلتفرم ها به شما امکان می دهند ارز دیجیتال خود را به راحتی و از هر کجا ذخیره کرده و به آن دسترسی داشته باشید.
 • هزینه: استفاده از اکثر کیف پول های داغ رایگان است.
 • راحتی: اگر از یک کیف پول داغ متصل به یک صرافی خاص استفاده می کنید، تعامل در آن اکوسیستم راحت است.

معایب ذخیره سازی داغ:

 • ر هستند.
 • دسترسی: از آنجایی که آنها نیاز به اتصال به اینترنت دارند، برخی از ویژگی های کیف پول ممکن است در کشورها یا حوزه های قضایی خاصی بسته به قوانین محلی محدود شوند.

از سوی دیگر، ذخیره سازی سرد، کلیدهای خصوصی کاربر را به صورت آفلاین نگه می دارد و بنابراین یک لایه امنیتی اضافی در برابر هک های احتمالی اضافه می کند. در حالی که یک کیف پول سخت افزاری یک الزام مطلق برای انتقال رمزنگاری شما به فضای ذخیره سازی سرد نیست، اکثر مردم راه حل های سخت افزاری مانند:

 • Ledger: دستگاهی شبیه USB که به کاربران امکان خرید، مبادله و به اشتراک گذاری بیش از 1000 ارز دیجیتال را می دهد.
 • Trezor: یک دستگاه پلاگین کوچک که با بیش از 1000 ارز دیجیتال سازگار است و می تواند در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه استفاده شود.

ذخیره سازی سرد به کاربران اجازه می دهد تا کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی و دارایی های خود داشته باشند، اما قیمت بالاتری نیز دارد.

نمونه هایی از راه حل های کیف پول داغ

محبوب ترین نمونه های راه حل های کیف پول داغ عبارتند از:

 • Metamask: استودیوی توسعه اتریوم Consensys ابتدا Metamask را در سال 2016 منتشر کرد. از آن زمان، این کیف پول پیشرو برای دسترسی به اتریوم dApps و سایر شبکه های سازگار با EVM تبدیل شده است. Metamask به عنوان افزونه مرورگر و برنامه تلفن همراه در دسترس است.
 • Trust Wallet: Trust Wallet در سال 2017 راه اندازی شد و پس از خرید شرکت موسس توسط صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال بایننس، رشد کرد. اگرچه Trust Wallet بیشتر سهم بازار اولیه خود را به عنوان یک برنامه کاربردی تلفن همراه به دست آورد، اما از آن زمان برای ارائه یک برنامه افزودنی مبتنی بر مرورگر گسترش یافته است.
 • کیف پول کوین بیس: کیف پول کوین بیس یک راه حل ذخیره سازی رمزنگاری مستقل است که توسط صرافی کریپتو کوین بیس توسعه یافته است. کیف پول کوین بیس دسترسی به برنامه های Web3 و قابلیت های اساسی مانند ارسال و دریافت بسیاری از ارزهای دیجیتال را امکان پذیر می کند. این برنامه به عنوان افزونه مرورگر و برنامه تلفن همراه در دسترس است.

مزایای ذخیره سازی سرد:

قابلیت حمل: راه‌حل‌های ذخیره‌سازی سرد اغلب دستگاه‌های پلاگین کوچکی هستند که می‌توان آن‌ها را در هر کجای دنیا که می‌روید حمل کرد و به راحتی می‌توان از آنها برای ورود به برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کرد.
امنیت: کلیدهای خصوصی شما هرگز دستگاه را ترک نمی‌کنند و تراکنش‌ها به صورت محلی امضا می‌شوند، و این امر باعث می‌شود دستگاه‌ها به میزان قابل توجهی کمتر در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر باشند.
خودمختاری: ذخیره سازی سرد به شما امکان می دهد تنها نگهبان دارایی های رمزنگاری خود باشید و برنامه های شخص ثالث را از تجربه ذخیره سازی خود حذف کنید.

معایب نگهداری سرد:

 • قیمت: کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند بین ۷۹ تا ۲۵۵ دلار متغیر باشند، که آن‌ها را نسبت به گزینه‌های آنلاین گران‌تر می‌کند.
 • نقل و انتقالات: انتقال بین دستگاه های ذخیره سازی سرد کمی دست و پا گیرتر از کیف پول های ذخیره سازی گرم است.
 • چیدمان: برخی افراد ممکن است منحنی یادگیری در مورد نحوه استفاده از صفحه نمایش های کوچکتر در دستگاه های سخت افزاری را تجربه کنند.

نمونه هایی از راه حل های ذخیره سازی کیف پول سرد

 • Ledger : Ledger ارائه‌دهنده پیشرو کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال است و از زمان عرضه در سال 2014 تاکنون چهار میلیون دستگاه فروخته است. این شرکت در حال حاضر Ledger Nano X، Ledger Nano S Plus و Ledger Stax را ارائه می‌کند. اگرچه این دستگاه‌ها عملکردهای متفاوتی را ارائه می‌دهند، اما ارزهای دیجیتال را در سردخانه امن نگه می‌دارند.
 • Trezor: کیف‌پول‌های Trezor دستگاه‌های سخت‌افزاری ذخیره‌سازی سرد هستند که توسط استارت‌آپ SatoshiLabs مستقر در چک از سال ۲۰۱۴ توسعه یافته‌اند. این کیف پول در حال حاضر در دو نوع Trezor Model T و Trezor One عرضه می‌شود. دومی ویژگی های کمتری را ارائه می دهد، زیرا محصول شاخص Trezor بود. با این حال، هر دو ذخیره‌سازی آفلاین امن برای دارایی‌های رمزنگاری شده فراهم می‌کنند.
 • کیف پول کاغذی: این روش شامل تولید یک جفت کلید رمزنگاری عمومی و خصوصی است که روی کاغذ چاپ می شوند. کاربر وجوهی را به آدرس مربوطه منتقل می‌کند و با خیال راحت کیف پول کاغذی را تا تاریخ آینده که تصمیم به انتقال دارایی‌ها دارد، کنار می‌گذارد. ظهور کیف پول های سخت افزاری این روش ذخیره سازی سرد را قدیمی کرده است. با این حال، برای ذخیره سازی طولانی مدت یا هدیه دادن به ارزهای دیجیتال مفید است.

گرم در مقابل سرد: کدام یک ایمن تر است؟

در حالی که چندین هک قابل توجه مرتبط با کیف پول های ذخیره سازی داغ وجود دارد، اقدامات امنیتی همچنان بهبود می یابد. در سپتامبر 2020، حدود 281 میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده به دلیل نقض امنیتی صرافی KuCoin مستقر در سنگاپور در معرض خطر قرار گرفت ، اگرچه بیشتر وجوه بعداً بازیابی شد. در جولای 2019، صرافی ارز دیجیتال ژاپنی Bitpoint حدود 32 میلیون دلار از سرمایه کاربران را به دلیل هک از دست داد.

در نهایت، هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از کیف پول ذخیره سازی سرد یا گرم، عوامل متعددی باید در نظر گرفته شود. بسیاری از افراد از ترکیبی از گزینه‌های ذخیره‌سازی سرد و گرم برای ایجاد یک تجربه تراکنش ایمن و بدون درز استفاده می‌کنند، اکثر صرافی‌ها، از جمله Coinbase، وجوه کاربر را در انواع گزینه‌های ذخیره‌سازی سرد نگه می‌دارند، که Coinbase از آن به عنوان «استاندارد طلایی» یاد می‌کند. امنیت دارایی ارزهای دیجیتال.» به طور کلی، کارشناسان توصیه می‌کنند که مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های رمزنگاری که کاربران نیازی به دسترسی زیاد به آنها ندارند، باید در سردخانه نگهداری شوند.

چرا کیف پول سرد نسبت به کیف پول داغ برتری دارد؟

اگر کل آموزش را تا این مرحله خوانده باشید، احتمالاً به این فکر می کنید – ” چگونه کیف پول های سرد می توانند برتر باشند؟“. خوب، یک دلیل ساده وجود دارد که باعث می‌شود ذخیره‌سازی سرد رمزارز راهگشا باشد:

امنیت.

وقتی صحبت از ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، کیف‌پول‌های سرد اصلی‌ترین امنیت هستند.

من عمداً این قسمت را از مرور کیف پول سرد و گرم دور نگه داشته ام. من این کار را انجام داده ام زیرا واقعاً آنقدر مهم است که سزاوار بخشی از خودش است.

کیف پول های داغ آسیب پذیرترین کیف پول های دنیا هستند. همه کیف پول‌های دیجیتال کلیدها و کدهای امنیتی شما را در سرورهای آنلاین خود ذخیره می‌کنند که در برابر حملات هکرها، تلاش‌های کلاهبرداری و سایر اقدامات ناخواسته به شدت آسیب‌پذیر هستند. مطمئناً، اکثر سایت‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول داغ، تدابیر امنیتی بزرگی را در نظر گرفته‌اند، اما تنها چیزی که لازم است کوچک‌ترین شکافی است که پس‌انداز شما برای همیشه از بین می‌رود.

کیف پول سرد و گرم چیست؟ ملاحظات نهایی

با تجربه ترین سرمایه گذاران راه حل های کیف پول سرد و گرم را ترکیب می کنند تا بهترین امنیت را برای دارایی های رمزنگاری شده خود تضمین کنند. چنین ترکیبی سودمند است، به ویژه برای سرمایه گذارانی که دارای پورتفولیوهای متنوع هستند و نیاز به بررسی برنامه های Web3 دارند. 

کیف پول های سرد برای محافظت از وجوه در درازمدت ضروری هستند، در حالی که کیف پول های داغ برای هر کسی که نیاز به تعامل منظم دارد مفید است. کاربران می توانند تصمیم بگیرند که چندین کیف پول داغ برای اهداف مختلف ایجاد کنند. به عنوان مثال، بهترین روش امنیتی ایجاد یک “کیف پول مشعل” جدید برای شرکت در ضرابخانه های NFT است. کاربران همچنین ممکن است کیف پول های خاصی را برای ارتباط با پروتکل های DeFi یا برنامه های بازی ایجاد کنند. این تنوع در برابر از دست دادن وجوه به دلیل نقض یک کیف پول داغ محافظت می کند.

سوالات متداول

آیا کیف پول سرد بهتر از کیف پول گرم است؟

به طور کلی، کیف پول سرد به کیف پول گرم ترجیح داده می شود. کیف پول های سرد از یک جنبه کلیدی، امنیت، بر کیف پول های داغ برتری دارند. 

آیا کوین بیس یک کیف پول گرم است یا سرد؟

کیف پول کوین بیس (Coinbase Wallet) یک کیف پول دیجیتالی است که از فضای ذخیره سازی داغ برای ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده می کند. بنابراین کیف پول کوین بیس یک کیف پول ارز دیجیتال داغ است.

آیا کیف پول سرد ارزشش را دارد؟

بله، به طور کلی، کیف پول های سرد ارزش سرمایه گذاری اندک برای خرید آنها را دارند. 

آیا کیف پول های داغ امن هستند؟

برخی از کیف پول های داغ نسبتاً ایمن هستند و میلیون ها کاربر از آنها استفاده می کنند. کیف‌پول‌های داغ جایگزین مطمئن‌تری برای نگهداری وجوه رمزنگاری شده در صرافی هستند. با این حال، جایگزین‌های امن‌تر دیگری مانند کیف پول‌های سرد و دستگاه‌های سخت‌افزاری وجود دارد که وجوه ارز دیجیتال را آفلاین نگه می‌دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *