شماره تماس 09195194363

وبلاگ

وبلاگ

دستگاه ماینر چیست؟

dastgah-miner-chist-ak-1

دستگاه ماینر چیست؟ دستگاه سخت افزاری است که در انواع مختلفی وجود دارد و با قدرت محاسباتی بسیاری بالایی که دارد به استخراج ارزهای دیجیتال می‌پردازد. البته توجه داشته باشید که در این عبارت منظور از ارزهای دیجیتال، رمز ارزهایی هستند که برای اعتبارسنجی یک بلاک از روش اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند

شاید همه ما امروزه درباره ارزهای دیجیتال ، بیت کوین ، استخراج بیت کوین و هر چیزی که در مورد بیت کوین هست مثل خرید و بیت کوین یا سرمایه گذاری در بیت کوین موضوعات زیادی را شنیده باشیم .دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها به‌کار برده می‌شود و درحال حاضر این دستگاه‌های ماینر در بازار تنوع زیادی دارد. کلمه ASIC که مختصر شده کلمه مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است نیز می‌گویند. ماینر بیت کوین ماینری است که مخصوص استخراج بیت کوین است که انواع مختلفی دارد. در سراسر جهان افرادی هستند.

توان و قدرت پردازشی تمام دستگاه‌های ماینر یکسان نیست و افرادی که صاحب این دستگاه می‌باشند، با توجه به قدرتی که ماینر در اختیار شبکه‌ها قرار می‌دهد، ارز استخراج خواهند کرد.ماینرها برای انجام یک سری طراحی، عملیات مشخص و پیاده سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعدادی مدار متجمع بر روی مادر برد سوار می‌شوند و یک دستگاه خاص به اسم دستگاه ماینر ارائه می‌کنند.

که مشغول استخراج ارزها هستند که تلاش می کنند که با استفاده از ابزار های متنوع رمز هایی را استخراج کنند که هنوز استخراج نشده است که با این کار سود بیشتری به دست بیاورند.فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج را ماینینگ می گویند. همه این فرایند ها به صورت غیر متمرکز باعث افزایش امنیت شبکه می شود و رمز ارزهای جدیدی ایجاد می کند.

اگر بخواهم به شکل ساده تر توضیح بدهم تراکنش هایی که تایید می شود در بلوک ها جمع آوری می شوند این بلوک‌های تازه به زنجیره بلوک‌های موجود یک پازل کدگذاری وجود دارد که بسیار پیچیده است که باید این پازل حل شود هرکس این پازل را حل کند پاداش می گیرد.

چگونه از ماینر کسب درآمد کنیم؟

این روزها، در هر گوشه‌ دنیا، ارزهایی که قابل استخراج است از سوی اشخاص مختلف و با روش‌های متعددی ماین می‌شوند. استفاده از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند برای رمزارزهای کمتر شناخته و دستگاه‌های ماینر اختصاصی برای رمزارزهای مشهور از بهترین و متداول‌ترین راه‌ها برای استخراج رمزارز است. استخراج به‌شرط داشتن درآمد راه مناسبی برای فعالیت در دنیای رمزارزهاست. دو روش اصلی برای درآمدزایی از ماینینگ وجود دارد: ۱- دریافت پاداش به‌ازای هر بلاک جدیدی است که به دست می‌آید و ۲- دریافت کارمزد.

روش اول که مشخص است با کشف هر بلاک جدید، شبکه صحت محاسبات را تعیین می‌کند و پاداشی به ماینر می‌دهد. این پاداش بسته به بزرگی شبکه و پروتکل‌های آن تعیین می‌شود و از ارزی با ارز دیگر متفاوت است.

اما روش دریافت کارمزد چگونه است؟ همان‌طور که گفته شبکه صحت کار از راه پروتکل اثبات کار تایید می‌کند. کل دستگاه‌های ماینری که موفق به کشف بلاک جدید نشده‌اند، در نقش نود اعتبارسنج Validator Node عمل می‌کنند بابت این عمل کارمزد دریافت می‌کنند؛ بنابراین درست است که در رقابت سنگین استخراج ممکن است مقدار پاداش‌ها کم و سرعت دریافتشان پایین باشد ولی با حضور مداوم در شبکه و دریافت کارمزد تایید می‌توان درآمد پیوسته‌ای داشت.

نقش دستگاه ماینر چیست؟

این وظیفه معدنچی است که به طور ایمن و کارآمد ماشین آلات یا تجهیزات را در یک سایت معدن کار کند. آنها به عنوان بخشی از یک تیم در حین استخراج و حمل و نقل مواد معدنی کار می کنند. وظایف ماینرها بسته به معدن و منابع آن متفاوت است. ماینرها همچنین در کار با انواع مختلف تجهیزات تخصص دارند. در اینجا برخی از کارهای رایجی که ماینرها انجام می دهند آورده شده است:

 • بازرسی ماشین آلات معدن و انجام تعمیرات و نگهداری اولیه

 • بازرسی سایت های معدن و گزارش خطرات احتمالی ایمنی

 • حذف منابع از معادن با استفاده از بیل مکانیکی، مته و ابزار انفجار

 • بارگیری منابع معدن بر روی کامیون ها

 • ساخت چاه ها و تونل های جدید معدن با استفاده از بولدوزر

 • توسعه شفت‌ها و تونل‌های موجود معدن با درایوها، دریچه‌های هوا، اتاق‌های تخت و بالابرها

 • تقویت معادن با نصب کابل های برق، چراغ ها و خدمات پمپ

 • پمپ های عملیاتی برای بیرون راندن آب، هوا و گل از معادن

 • شناسایی و گزارش خطرات احتمالی ایمنی معدن

dastgah-miner-chist-ak-2

عوامل تاثیرگذار در ماینینگ کدام است؟

یکی از عوامل تاثیرگذار در ماینینگ (Nodes) یا همان نودها هستند، این گره‌ها تراکنش‌ها را در سراسر شبکه پراکنده می‌کنند. داده‌ها بین نودها در جریان هستند و این شما هستید با شناساندن نودهای جدید به شبکه رمزارزها فرآیند استخراج را تسریع می‌کنید. برخی از گره‌ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می‌شود.

با حل کردن مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش دسترسی پیدا می‌کند. وقتی اولین ماینر توانست به جواب هش دست پیدا کند، موفقیت آن به سایر نودهای شبکه اطلاع داده می‌شود.
با انتشار این خبر تمام ماینرهای دیگر، بلافاصله کار کردن روی آن بلاک را رها کرده و تلاششان را متوجه پیدا کردن آن در بلاک بعدی می‌کنند. ماینری که پیروز شده به عنوان پاداش چند پاداش جدید به دست می‌آورد. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل می‌شود.

مزایا و معایب ماینر ASIC

مزایا:

1.راه اندازی آسان: با توجه به اینکه دستگاه ماینر ASIC دارای طراحی پیچیده ای می باشند، اما این دستگاه ها بسیار آسان راه اندازی می شوند و راه اندازی این دستگاه ها کار سختی نمی باشد.

2.بازده استخراج بالا: ASICها در مقایسه با کارت های گرافیک و پردازنده ها قدرت محاسبه و کارایی بالایی دارند.

3.سود نسبتا زیاد: با قدرت دستگاه ASIC، شما مشاهده خواهید کرد سریعتر از هر نوع سخت افزار دیگر پاداش کسب خواهید کرد.

4.مصرف کم انرژی: به لطف نواوری های ماینینگ در سال های اخیر، این دستگاه ها در مقایسه با سایر مدل های دیگر، طراحی شده اند تا نسبت به قدرت محاسباتی خود انرژی کمتری مصرف کنند.

معایب:

1.در صورت خرابی دستگاه، تعمیر آن مشکل است. چون گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ضعیف است.

2.دستگاه های ای سیک الگوریتم های محدودی را پشیبانی می کنند.

3.دستگاههای ای سیک به دلیل حجم محاسبات بالا دارای سرو صدا می باشند و همچنین گرمای زیادی را تولید می کنند.

4.زمانی که بخواهید دستگاه را بفروشید، کمی فروش آن سخت است.

چه گونه بیت کوین به دست آوریم؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال هست که برای سازمان یا یک شرکت خاصی تعلق ندارد. شبکه بیت کوین غیر متمرکز هست و هزاران هزار کامپیوتر و دستگاه های استخراج وجود دارد که وظیفه ی آن تولید کردن بیت کوین های جدید هست. بیت کوین ارز دیجیتال غیر متمرکز هست که چند روز پیش 11 ساله شده است و موفق ترین و اولین ارز دیجیتال هست . بیت کوین با اینکه 11 سال از تولید آن میگذرد اما رشد خوبی داشته است و سالانه مقدار زیادی به آن افزوده می شود. این ارز موفق ترین ارز در کل جهان هست. هیچ کدام از ارزها نتوانسته اند که در بازه کوتاه رشد زیادی داشته باشد.

استخراج بیت کوین چه گونه است؟

به فرایند تولید بیت‌کوین و پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین، استخراج یا ماینینگ گفته می‌شود. در حال حاضر ماینینگ به یکی از اصلی‌ترین شغل‌های برخی از جوانان و مردهای میانسال در ایران و جهان تبدیل شده است. از زمانی که ماینر ها ارزش زیادی پیدا کردند و مردم متوجه شدند که سود زیادی دارند به سرعت این کار را شروع کردند. قبل از وارد شدن به این یک پیش زمینه و اطلاعات اولیه داشته باشید که باعث متضرر شدن شما نشود.

بیت کوین (Bitcoin) چیست ؟

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که در سال ۲۰۰۸ توسط فرد یا گروهی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) اختراع شد و در سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد. به زبانی ساده‌تر می‌توان گفت BTC یک نوع پول مجازی است که می‌توان از آن برای خرید محصولات و خدمات استفاده کرد. گرچه بسیاری از افراد هنوز از آن استفاده نمی‌کنند و یا در برخی از کشورها ممنوع است.بیت کوین در مقدار کوین‌های قابل عرضه خود محدودیتی ۲۱ میلیونی دارد. یعنی پس از ۲۱امین کوین BTC، دیگر هیچ استخراجی وجود نخواهد داشت. Bitcoin اختصاراْ با نماد BTC نمایش داده می‌شود.

دستگاه ماینر چیست؟

چرا مردم اکثرا می خواهند دستگاه ماینر داشته باشند؟

بعضی افراد به این فکر افتادند که خودشان بیت کوین را تولید کنند و بعد از کلی تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدند که بیت کوین مانند طلا از معدن استخراج می شود تفاوتی که وجود دارد این است که بیت کوین در فضای وب انجام می شود. امروزه برای استخراج ارز دیجیتال به دستگاه ماینر پیشرفته و مخصوص نیاز داریم.

بیت کوین‌ها در واحدهایی به نام بلاک توسط ماینر ها استخراج می‌شوند. پاداش استخراج هر بلاک 12.5 بیت کوین است وقتی تراکنش ها در بلاک ها قرار می گیرد و بلاک استخراج می کند به کسانی که استخراج کرده اند و در استخراج بلاک نقش داشتند 12.5 بیت می رسد. شرکت های بزرگ به دلیل اینکه استخراج ها سود زیادی دارد و به دلیل سرمایه کافی به فکر افتاده اند که استخرهای بزرگ را بیندازند و باعث می شود این کار به عنوان یک شغل پر درآمد به زندگی خود ادامه دهد

با توجه به اینکه قدرت پردازش برای استخراج بلاک از بلاک چین خیلی نیاز است ماینرها به گروه استخراج ارز می پیوندند و با هم مشارکت می کنند که بتوانند بلاک های بیشتری استخراج کنند که به این گروه های استخراج استخر (Pool) گفته می شود.

کارهای مورد نیاز برای خرید ماینر

شما اگر پول کافی داشته باشید می توانید  به راحتی دستگاه ماینر تهیه کنید و پول به دست بیاورید برای شروع این کار شما باید یک دستگاه ماینر خریداری کنید و یک کیف پول اینترنتی امن برای خود بسازید و داشته باشید . قبل از انجام این کار حتما اطلاعات کافی در این باره داشته باشید بعد این کار را انجام دهید.

خرید ماینر با قیمت مناسب

برند های زیادی برای ماینر در بازار وجود دارد بهترین دستگاه های ماینر با الگوریتم SHA-۲۵۶ که بیت کوین و بیت کوین کش استخراج می کند . برند های مختلفی وجود دارد مانند: بیت مین ، واتس ماینر ، اینوسیلیکون ، ایبنگ و غیره که این دستگاه ها ماینر تولید می کند که درآمد آن ها به عواملی همچون قیمت بیت کوین ، قیمت دلار و هش ریت می توان بستگی دارد.

حال که متوجه شدیم ماینر چیست به بررسی تولید کنندگان این محصول میپردازیم. تولید کنندگان مختلفی که در تولید دستگاه ماینر فعالیت می کنند، یکی از این دستگاه ها که در  کمپانی Bitmain تولید شده است  از پیشگامان این صنعت میباشد ، ماینر های این شرکت با نام  Antminer در سرتاسر دنیا به فروش میرسند ، همچنین شرکت های زیادی هم در این حوزه فعالیت می کنند که برخی از آن ها به هیچ وجه از کیفیت مطلوبی و مناسبی برخوردار نیستند.

به این نکته توجه داشته باشید که تولید ماینرها بسیار محدود است پس هنگامی که قصد خرید Asic ماینر داشتید دقت کنید چه مدلی بروز است تا دچار خطا در استخراج سود و یا حتی باعث نشود شما دچار زیان مالی شوید.

مثال ساده آن ماینر S9  است که با الگوریتم SAH-256  بیت کوین و تمام ارزهایی که با این الگوریتم نوشته شده اند را استخراج میکند ، این مدل از سال ۲۰۱۶ تولید میشوند اما هرسال دچار تغییرات شده بطوری که سری ۲۰۱۸ آن توان پردازشی بالاتری نسبت به مدل پایه آن دارد.

نکته دیگری که بسیار مورد توجه است این است که هر مدل جدیدی که تولید میشود اغلب بصورت پیش فروش توسط تولید کننده در بازار با قیمت پایین تر عرضه میگردد و بعد از عرضه رسمی قیمت به مراتب بالاتری دارا میباشند. متاسفانه  با وجود تحریم هایی که در ایران است خرید مستقیم امکان پذیر نمی باشد و شما برای خرید ماینر باید به واسطه کننده ها مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید.

آیا خرید کردن دستگاه ماینر در ایران قانونی است؟

استخراج بیت‌کوین در ایران قانونی است اما به این شرط که مجوز لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شود. همچنین از آنجایی‌که این دستگاه‌ها مصرف انرژی برق بالایی دارند باید از وزارت نیرو تعرفه صادراتی مخصوص ماینینگ گرفت. دربیشتر کشورهای دنیا، قانون مشخصی که به استخراج ارز دیجیتال یا امور مرتبط بپردازد، از سوی قانون‌گذار تعیین نشده است.

در بیشتر موارد، قوانین کلی مالی و اقتصادی در این باره حکم‌فرماست. در ایران نیز، پیرامون ماین کردن و مسائل ارزهای دیجیتالی، هیچ‌یک از فعالیت‌ها ممنوع یا جرم‌انگاری نشده است اما قوانینی مبنی بر استخراج تصویب شده است.

شرکت‌های معروف سازنده دستگاه ماینر بیت‌کوین

همان‌طور که در این باره صحبت کردیم تولید کنندگان زیادی برای تولید دستگاه ماینر مشغول به کار هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به بیت‌مین Bitmain تولیدکننده ماینرهای انت ماینر، کمپانی اینوسلیکون، کمپانی بایکال Baikal تولیدکننده ماینرهای جینت، هالونگ ماینینگ، کمپانی آمریکایی آی بی لینک iBeLink و پانگولین ماینر Pangolin Miner تولیدکننده ماینرهای سری M اشاره کرد.ماینر t17 42th آقاکالا

استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری چیست؟ یک روش استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می باشد که از راه دور قابل کنترل است. این روش ماینینگ به ماینرها اجازه می دهد که بتوانند بدون نیاز به مدیریت و نگهداری سخت افزار به کار استخراج بپردازند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت ‌افزاری گران ‌قیمت، از راه دور و به‌ صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. برای این کار، تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

پرسش و پاسخ

۱) آیا می‌توان در ایران دستگاه ماینر رمز ارز خرید؟

 • بله به‌صورت قانونی شرکت‌های واردکننده‌ای وجود دارند.

۲) ماینر رمزارز چه کاری انجام می‌دهد؟

 • رمزارز استخراج می‌کند.

۳) آیا ماینرها سودآور هستند؟

 • بله اگر دستگاه مناسبی را انتخاب کنید به راحتی به سود می‌رسید.

۴) بهترین روش استخراج رمزارز کدام است؟

 • استخراج با دستگاه‌های ایسیک بهترین روش برای استخراج رمزارزها هستند.

نتیجه گیری

بعضی به دنبال مفهوم عبارت «دستگاه ماینینگ چیست» در موتورهای جستجو هستند و به این فکر افتاده‌اند تا از این طریق درآمدی کسب کنند.اگر به دنبال استخراج بیت کوین یا سایر رمزارزها هستید، باید تمام هزینه‌ها را محاسبه کنید و نسبت به سودی که به‌دست آورید بررسی کنید که آیا این سرمایه‌گذاری برای شما به‌صرفه خواهد بود یا خیر. در غیر این صورت ممکن است در سرمایه گذاری که کرده اید دچار مشکل شوید .

هرچه دستگاه ماینر شما از قدرت بالاتری برخوردار باشد، شما درآمد بیشتری خواهید داشت؛ پس اگر پول زیادی را برای خرید یک دستگاه ماینر بسیار خوب بپردازید، سرمایه‌گذاری کرده اید و مطمئنا این پول طی چند مدت به همراه سودش توسط دستگاه ماینر به شما بازگردانده خواهد شد.امیدوار هستیم این مقاله به سوال هایی که در ذهن در مورد ماینر بیت کوین داشته اید برطرف شده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

سایدبار
×