وبلاگ

بایننس کوین چیست؟

binnans-coin-chist-ak-1

بایننس کوین چیست؟ صنعت کریپتوکارنسی و بلاک چین شامل پروژه ها و دارایی های متعددی است که اهداف مختلفی را هدف قرار می دهند. دیدن پروژه هایی با هدف رفع نیازهای مشابه غیر معمول نیست. برای مثال چندین صرافی رمزنگاری وجود دارد.

اگرچه هر صرافی ممکن است از نظر ساختار و ویژگی‌ها متفاوت باشد، اما هدف آن‌ها این است که به معامله‌گران رمزارز مکانی برای مبادله دارایی‌های خود به معنایی وسیع‌تر بدهند. گاهی اوقات، یک صرافی ارز دیجیتال ممکن است دارایی خود را داشته باشد که برای اهداف خاصی در صرافی مربوطه خود مانند تخفیف در کارمزد در پلت فرم معاملاتی استفاده می شود. 

بایننس کوین ( BNB ) صرافی بایننس یکی از این دارایی های صرافی ارز دیجیتال است. بایننس کوین چیست؟ BNB به عنوان یک دارایی فروخته شده در عرضه اولیه سکه (ICO) بایننس شروع شد و به راهی تبدیل شد که کاربران صرافی بایننس می‌توانند پس از راه‌اندازی صرافی، هزینه‌های معاملاتی کمتری روی پلتفرم بپردازند. از آن زمان، BNB نقش خود را در اکوسیستم رو به رشد بایننس حفظ کرده است، زیرا بایننس به بیش از یک مبادله دارایی دیجیتال گسترش یافته است.

بایننس کوین (BNB) در آگوست 2017 در چین راه اندازی شد. این پلتفرم خود رشد قابل توجهی در محبوبیت در ماه های گذشته همراه با سکه BNB داشته است. درست مانند سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال، بایننس در ازای دریافت هزینه‌های مربوطه، سفارش‌های شما برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را با سفارش‌های سایر کاربران در پلتفرم خود مطابقت می‌دهد.

از آنجایی که ویژگی‌های اصلی که یک صرافی را از دیگری متمایز می‌کند به ظرفیت موتور، کارمزد و حجم نقدینگی مرتبط است، بایننس از سکه BNB استفاده می‌کند تا پلتفرم را برای کسانی که آن را دارند جذاب‌تر کند.

بنابراین، مهم ترین عملکرد سکه BNB این است که به عنوان سوختی عمل کند که خدماتی را که صرافی بایننس به مشتریان خود ارائه می دهد، تقویت می کند. اول از همه، کاربران در پلتفرم می توانند از آن برای پرداخت هزینه های معاملاتی با تخفیف های مختلف استفاده کنند.

برای واجد شرایط بودن برای آنها، کافی است سکه های BNB را در کیف پول خود با صرافی نگه دارید. میزان تخفیف قرار است در طول سال ها کاهش یابد و از 50 درصد در سال اول استفاده از سکه، 25 درصد در سال دوم و 12.5 درصد در سال سوم متغیر باشد. حتی زمانی که تخفیف در سال پنجم به صفر برسد، سکه همچنان به عنوان راهی برای مدیریت پرداخت هزینه در پلتفرم بایننس استفاده خواهد شد.

کاهش تخفیف خطر کاهش ارزش سکه های بایننس را به همراه دارد. به منظور جلوگیری از این کاهش ارزش و حفظ قیمت ثابت برای BNB، سازندگان آن متعهد شدند که به طور دوره‌ای برخی از این سکه‌ها را از بین ببرند (یا «سوزانند») تا عرضه کل آن‌ها را تا 50 درصد از کل عرضه BNB (100 میلیون) کاهش دهند. سوخته است.

تا سپتامبر 2018، 95 میلیون BNB در گردش است. در عین حال، ارزش بازار سکه 915 میلیون دلار است که بالاترین ارزش تاریخی آن کمی بالای 2 میلیارد دلار است. در حالی که سکه بایننس ارتباط نزدیکی با صرافی ای دارد که در آن اجرا می شود، اما در صرافی های رقیب مانند CoinSwitch ، Lbank و غیره معامله می شود.

علاوه بر تسهیل عملیات شبکه بومی خود، از سکه BNB می توان برای سرمایه گذاری در عرضه اولیه سکه (ICO) که بخشی از برنامه Launchpad بایننس است استفاده کرد . پس از پایان ICO، سکه‌های جدید فوراً در بایننس فهرست می‌شوند تا پیوند بین پلتفرم و ICOها را تسریع کنند. علاوه بر این، Uplive، یک پلت فرم پخش زنده تلفن همراه، از BNB برای خرید هدایای مجازی پشتیبانی می کند.

در آوریل 2019، بایننس زنجیره بایننس را به عنوان یک بلاک چین عمومی راه اندازی کرد که امیدوار است از سکه این پلتفرم برای کمک به مدیریت دارایی های موجود در آن استفاده کند. پس از آن، بایننس کوین از بلاک چین اتریوم که از دستگاه ماینر استخراج می شود به زنجیره بایننس منتقل شد.

تاریخچه بایننس کوین

بیان داستان شروع بایننس کوین بدون صحبت در مورد تاریخچه صرافی بایننس دشوار خواهد بود. بایننس کوین در جولای 2017 با یک ICO راه اندازی شد. توکن های BNB در بین شرکت کنندگان مختلف از جمله سرمایه گذاران فرشته و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO پراکنده شدند.

در اینجا خلاصه ای سریع از نحوه توزیع توکن های BNB در ابتدا آورده شده است:

در طول ICO، تمام 100 میلیون توکن BNB موجود برای فروش عمومی به قیمت 15 سنت فروخته شد. بایننس در مجموع 15 میلیون دلار بیت کوین ( BTC ) و اتریوم ( ETH ) از این ICO جمع آوری کرد. از 15 میلیون دلار جمع‌آوری شده، 35 درصد برای ارتقای پلتفرم و سیستم تبادل بایننس، 50 درصد برای برندسازی بایننس، بازاریابی و آموزش مبتکران جدید و 15 درصد باقی مانده به عنوان ذخیره در مواقع اضطراری یا اضطراری اختصاص داده شد.

شرایط غیر معمول در طول ICO و روزهای اولیه، BNB یک توکن ERC-20 بود که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده بود. بایننس پلتفرم صرافی رمزارز خود را چند روز پس از پایان ICO اواسط سال 2017 افتتاح کرد. بایننس بلاک چین بومی خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و آن را بایننس زنجیره (BC) نامید. با BC سکه بومی BNB خود بلاک چین آمد. کاربران سکه جدید BNB را در ازای توکن های BNB ERC-20 خود از طریق مبادله توکن در سال 2019 دریافت کردند. 

بایننس کوین چگونه کار می کند؟

BNB یک دارایی رمزنگاری مشابه با سایر دارایی‌های دیجیتال موجود در بازار است، زیرا با استفاده و معامله مردم، ارزش آن افزایش و کاهش می‌یابد. افراد می توانند BNB را در کیف پول های سازگار خارج از صرافی های کریپتو نگه دارند و سکه را مستقیماً برای پرداخت یا موارد دیگر به دیگران ارسال کنند. 

همچنین ممکن است تعجب کنید که چگونه بایننس کوین بخریم؟ برای مثال، افراد می توانند BNB را از طریق چندین راه مانند صرافی رمزنگاری خود بایننس خریداری کنند. با این حال، مانند همیشه، حتماً تحقیق کنید و از قوانین قضایی قابل اجرا پیروی کنید.  در سطح فنی تر، بلاک چین لایه-1 بایننس ادغام می شود تا زنجیره BNB (قبلاً زنجیره هوشمند بایننس و زنجیره بایننس) تشکیل شود.

بایننس هنگام ساخت زنجیره BNB، بلاک چین را برای عملکرد بهینه در تجارت روی زنجیره تنظیم کرد و بایننس DEX، صرافی غیرمتمرکز بایننس (DEX) را بر روی این زنجیره تازه تشکیل شده قرار داد. علاوه بر این، تراکنش‌های زنجیره‌ای BNB توسط یک توکن گاز بلاک چین به نام BNB، که مخفف «ساخت و ساخت» (که قبلاً بایننس کوین شناخته می‌شد) تامین می‌شود.

زنجیره BNB از زنجیره BNB beacon و BNB Smart Chain تشکیل شده است. اولی بر مدیریت زنجیره BNB متمرکز است که به دارندگان BNB اجازه می دهد در سهام بندی و رای گیری شرکت کنند. مورد دوم یک لایه اجماع است، با ماشین مجازی اتریوم سازگار است، و دارای هاب هایی برای چند زنجیره است.

سوختن BNB

بایننس برخی از درآمدهای خود را در هر سه ماهه برای بازخرید و سوزاندن سکه های بایننس خرج می کند و به طور کامل آنها را حذف می کند. بایننس از سال 2017 به طور مداوم سوختگی های فصلی انجام داده است.

بایننس به سوزاندن سکه های BNB در هر سه ماهه ادامه می دهد تا زمانی که 100 میلیون سکه بایننس یا نیمی از حداکثر عرضه اولیه خود را خریداری و نابود کند. این فرآیند عرضه بایننس کوین را کاهش می‌دهد و بر کمیاب بودن آن تأثیر می‌گذارد، که به طور بالقوه می‌تواند بر ارزش دارایی تأثیر بگذارد. 

بایننس همچنین چیزی به نام BNB Pioneer Burn Program دارد که موارد خاصی را که در آن دارندگان BNB به طور غیرقابل جبرانی BNB را از دست داده اند، ارزیابی می کند و آنها را بازپرداخت می کند و مبلغ را از سوخت بعدی BNB کسر می کند.

حقایق کلیدی در مورد سکه بایننس (BNB)

در حالی که سایر ارزهای دیجیتال یا در مرحله توسعه هستند یا آزمایشات شدیدی را پشت سر می گذارند، سکه بایننس یکی از معدود توکن های رمزنگاری موجود در بازار است که ارزیابی آن نسبتاً آسان است. این به این دلیل است که ارزش BNB با ارزش خود صرافی ارتباط نزدیکی دارد. چگونه به این نتیجه می رسیم؟

با نگاهی به حجم معاملات و نرخ رشد تاریخی صرافی بایننس به راحتی می توان دیدی از جایگاه صرافی بایننس در بازار داشت. با رساندن صرافی از صفر به یکی از برترین پلتفرم‌های معاملاتی جهان، تیم پشت بایننس نشان داده‌اند که آنچه را که برای اجرای برنامه‌های خود لازم است و مبارزه محکمی با رقبای شناخته شده در اختیار دارند. این الهام بخش اعتماد به پلت فرم و پیشرفت های آینده آن است.

علاوه بر این، سکه های بایننس به سه دلیل کلیدی از تقاضای فزاینده ای برخوردار هستند: تمایل کاربران برای بهره مندی از تخفیف های موجود در کارمزد معاملات، سفته بازی و سوزاندن سکه های سه ماهه. همانطور که قبلا ذکر شد، دارندگان سکه بایننس از کارمزد تراکنش کمتری برخوردار هستند. با توجه به اینکه حجم معاملات 24 ساعته بایننس می تواند به 1.6 میلیارد دلار برسد، بسیاری از کاربران به دنبال فرصتی برای پرداخت هزینه های معاملاتی کمتر هستند.

صرافی بایننس نیز به طور فعال عرضه سکه را از طریق رویدادی به نام سوزاندن سکه کاهش می دهد. بایننس در طول رایت سه ماهه، سکه ها را به یک آدرس عمومی که کلیدهای خصوصی آن غیرقابل دسترسی است می فرستد، به این ترتیب به طور موثر سکه ها را از بین می برد.

قیمت سکه بایننس با کاهش عرضه آن در حال افزایش است. و بایننس فعالانه در حال خرید سکه ها برای سوزاندن آنها است تا ارزش باقی مانده را افزایش دهد. در واقع، تیم بایننس در طول ICO خود به سرمایه گذاران اولیه قول داده است که از 20 درصد سود برای بازخرید BNB و نابود کردن آنها برای بالا بردن قیمت سکه استفاده کنند.

بایننس کوین چیست؟ بایننس کوین برای چه مواردی استفاده می شود؟

استفاده از بایننس کوین با رشد بایننس مطابقت دارد. این دارایی در ابتدا به عنوان وسیله ای برای جمع آوری سرمایه برای صرافی Binance شروع شد. بایننس پس از راه اندازی در سال 2017، به سرعت به عنوان یک صرافی ارزهای دیجیتال، جذابیت قابل توجهی به دست آورد. بایننس از یک پلتفرم مبادله ای به یک اکوسیستم زیر چتر برند بایننس تبدیل شد. 

در طول سال‌ها، بایننس یک DEX، دو بلاک چین، یک گزینه تجارت ارز دیجیتال همتا به همتا (P2P) ، یک گزینه برای استقراض کریپتو و موارد دیگر راه‌اندازی کرده است. BNB در راستای توسعه بایننس رشد کرده است. 

کاربران می توانند از سکه های BNB برای پرداخت تراکنش ها در صرافی بایننس استفاده کنند. سکه BNB در طول تاریخ به عنوان روشی برای کاهش کارمزد در صرافی رمزنگاری Binance عمل می‌کرده است، به طوری که مشتریان صرافی با نگه داشتن BNB و پرداخت هزینه‌های پلتفرم در BNB، هزینه‌های کمتری را پرداخت می‌کنند. بایننس گزینه دریافت 25 درصد کاهش در کارمزد معاملات را هنگام پرداخت با استفاده از BNB تا 13 جولای 2022، ساعت 11:59:59 بعد از ظهر UTC تمدید خواهد کرد. علاوه بر این، BNB نیز جزء دیگر محصولات بایننس شده است. 

علاوه بر این، بازرگانان می توانند BNB را به عنوان یک روش پرداخت بپذیرند و به مشتریان گزینه های بیشتری از نظر روش های پرداخت می دهند. علاوه بر این، BNB برای موارد مختلفی در صنعت سرگرمی استفاده می شود، از پرداخت هدایای مجازی گرفته تا خرید بلیط بخت آزمایی. 

بایننس کوین ممکن است برای سرمایه گذاری در سهام، صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و سایر دارایی ها در پلتفرم های مختلف استفاده شود. در برخی از سیستم عامل ها، BNB می تواند به عنوان وثیقه برای وام استفاده شود. برخی از برنامه ها به کاربران اجازه می دهند از بایننس کوین برای تقسیم هزینه ها و پرداخت به دوستان و اقوام استفاده کنند.

کاربردهای بایننس کوین

درست مانند سایر ارزهای دیجیتال در حال تکامل، بایننس کوین چندین کاربرد دارد که فراتر از صرافی بایننس است، مانند

  • معامله : بایننس کوین را می توان با سایر ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف، بسته به محدودیت های تعیین شده توسط صرافی، معامله کرد.
  • کارمزد تراکنش در صرافی بایننس : از BNB می توان برای پرداخت تراکنش ها در صرافی بایننس استفاده کرد و کاربران نیز برای انجام این کار تخفیف دریافت می کنند.
  • پرداخت های کارت اعتباری : BNB می تواند شکل پرداخت صورتحساب های کارت اعتباری کریپتو در Crypto.com باشد .
  • پردازش پرداخت : بازرگانان می توانند BNB را به عنوان وسیله پرداخت برای مشتریان ارائه دهند و انعطاف پذیری بیشتری در روش های پرداخت ارائه دهند.
  • رزرو ترتیبات سفر : از BNB می توان برای رزرو هتل و پرواز در وب سایت های منتخب استفاده کرد.
  • سرگرمی : از پرداخت هدایای مجازی گرفته تا خرید بلیط بخت آزمایی، BNB اهداف مختلفی را در فضای سرگرمی انجام می دهد.
  • سرمایه گذاری : چندین پلتفرم به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با استفاده از بایننس کوین در سهام، ETF و سایر دارایی ها سرمایه گذاری کنند.
  • وام و نقل و انتقالات : BNB را می توان به عنوان وثیقه برای وام در سیستم عامل های خاص استفاده کرد. همچنین، اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند قبض‌ها را تقسیم کنند و از طریق بایننس کوین به دوستان و خانواده پرداخت کنند.

قیمت گذاری و پویایی BNB

به طور کلی، قیمت BNB از لحاظ تاریخی به شیوه ای مشابه با سایر دارایی های ارزهای دیجیتال در بازار در نوسان بوده است. ارزش بازار بایننس کوین طی سال‌ها افزایش یافته و از ارزش ۷۰ میلیارد دلاری فراتر رفته است. در طول ICO بایننس، BNB برای هر توکن حدود 0.10 دلار فروخته شد. 

از زمان ICO بایننس، BNB ارزش خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است و در برخی مواقع برچسب قیمتی بیش از 600 دلار برای هر سکه دریافت می کند. آیا بایننس کوین سرمایه گذاری خوبی است؟ اگر خریداران در زمان مناسب وارد شده و به فروش برسند، افزایش قیمت تاریخی آن احتمالاً سودی را به همراه خواهد داشت. اگرچه در آینده، فقط آینده مشخص خواهد کرد که قیمت BNB به کجا خواهد رسید. 

مزایا و معایب زنجیره BNB

مانند هر اکوسیستم بلاک چین دیگری، BNB Chain مزایا و معایبی دارد. و در حالی که ما معمولاً دوست داریم ابتدا جوانب مثبت را ارائه کنیم، زنجیره BNB در اواسط سال 2023 دارای معایب بزرگی بود. اول و مهمتر از همه، شرکت مادر Binance Holdings توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دلیل عدم ثبت توکن های خود و عدم ثبت پلت فرم خود قبل از عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2017 متهم شده است.

تحقیقات SEC منحصر به Binance نیست. برای مثال، Ripple Labs ( XRP 2.98٪ )، با SEC بر سر اینکه آیا توکن آن باید به عنوان یک امنیت در نظر گرفته شود، دعوا کرده است. اما SEC همچنین بایننس را به تعدادی از موارد نقض اوراق بهادار متهم کرده است.

استناد کنترل یکی از بنیانگذاران Zhao بر Sigma Chain AG و Merit Peak Ltd.، شرکت های تجاری که به عنوان بازارسازان در پلتفرم بایننس عمل می کنند، متهم کرده است. SEC ادعا می کند که این دو شرکت از سرعت و مزایای دسترسی غیرمنصفانه برخوردار شده اند و ادعا می کند که Binance میلیاردها دارایی سرمایه گذار را با هم ترکیب کرده و آنها را به دو شرکت متعلق به ژائو ارسال کرده است.

کمیسیون معاملات آتی و کالاها نیز مدعی شده است که بایننس در پلتفرم خود با استفاده از 300 «حساب خانگی» بدون افشای اطلاعات به مشتریان خود معامله کرده است. ژائو پرونده CFTC را “غیر منتظره و ناامید کننده” توصیف کرد و خاطرنشان کرد که این شرکت بیش از دو سال است که با تنظیم کننده همکاری می کند.

در نهایت، مسئله امنیت وجود دارد. اگرچه بایننس خاطرنشان می‌کند که هیچ سرمایه‌گذاری پولی را از دست نداده است، اما یک سوء استفاده در اکتبر 2022 باعث شد تا شرکت زنجیره هوشمند BNB خود را پس از اینکه هکرها بیش از 100 میلیون دلار از دست دادند، متوقف کند. این شرکت قول داده است که حاکمیت خود را برای جلوگیری از سوء استفاده های بیشتر تغییر دهد.

برای اطمینان، BNB Chain مزایایی دارد. از قراردادهای هوشمند سازگار با EVM و سایر پروتکل‌ها پشتیبانی می‌کند تا کاربران سایر بلاک چین‌ها بتوانند به راحتی dApp‌های خود را مهاجرت کنند. بلاک چین همچنین دارای پل های زنجیره ای است که به توسعه دهندگان تتر و اتریوم امکان استفاده از آن را می دهد. این زبان از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند و اسناد گسترده ای دارد. زنجیره BNB همچنین از روش اثبات سهام برای اعتبارسنجی بلوک ها استفاده می کند. این روش منجر به تراکنش‌های سریع‌تر، هزینه‌های گاز کمتر و ردپای کربن بسیار کمتری می‌شود.

صرافی بایننس چیست؟

بایننس به‌عنوان یک صرافی کمتر شناخته شده چینی شروع به کار کرد و به یکی از صرافی‌های پیشرو کریپتو به کریپتو تبدیل شد. این به دلیل پردازش سریع تراکنش ها و کارمزدهای پایین تراکنش معروف است. ظرفیت فنی این پلتفرم نیز قابل توجه است: این پلتفرم قادر به پردازش 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه است که آن را به یک رهبر در حجم مبادلات ارزهای دیجیتال تبدیل می کند. امروزه بیش از 300 جفت معامله با حجم معاملاتی تقریباً 1.6 میلیارد دلاری و 6 میلیون کاربر دارد.

بایننس کوین چیست؟

بایننس و مقررات

پس از آغاز فعالیت بایننس در سال 2017، به یکی از بزرگترین بازیگران در فضای کریپتو تبدیل شد. با این حال، مشکلات نظارتی به ویژه در سال 2021 علیه بایننس ظاهر شد. بایننس در سال 2021 با اقدامات نظارتی تعدادی از مناطق از جمله جزایر کیمن، ژاپن، مالت، هلند، مالزی، بریتانیا و تایلند مواجه شد.

 به عنوان مثال، اداره رفتار مالی بریتانیا به بایننس دستور داد تا تمام فعالیت های تحت نظارت بریتانیا را متوقف کند. در ژوئن 2021، زیرا فاقد مجوز، ثبت یا مجوز لازم بود. به طور مشابه، مقامات مالزی با طرح شکایت کیفری علیه Binance به دلیل فعالیت به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی غیرمجاز (VASP) در ماه بعد پاسخ دادند.

آیا بایننس در ایالات متحده ممنوع است؟ بایننس قبل از پیشروی در سال 2021، حذف مشتریان ایالات متحده را از صرافی اصلی خود در سال 2019 اعلام کرد، اگرچه بایننس در همان سال یک پلتفرم سازگار با کاربران آمریکایی به نام Binance.US را افتتاح کرد. 

بایننس در پاسخ به افزایش نظارت‌های نظارتی اعلام کرده است که قصد دارد دفاتر دیگری را در سراسر جهان باز کند و در هر حوزه قضایی که در آن فعالیت می‌کند به دنبال مجوز باشد. بایننس همچنین در حال تقویت قابلیت‌ها و منابع انطباق خود و همچنین حذف تدریجی یا محدود کردن تعدادی از موارد پرخطر است.

آینده بایننس (BNB)

در حال حاضر، BNB صرفاً به عنوان نشانه ای برای پرداخت هزینه های معاملاتی عمل می کند . با این حال، تیم بایننس برنامه های بزرگتر و جسورانه تری برای این سکه دارد. برای مثال، استفاده از BNB برای سرمایه‌گذاری در ICO‌های فعال میزبانی شده در صرافی از قبل امکان‌پذیر است، که به دارندگان روشی منظم برای سرمایه‌گذاری و دریافت بازده دارایی‌هایشان ارائه می‌کند.

بایننس همچنین برنامه های خود را برای ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز به نام زنجیره بایننس اعلام کرده است . آنها تصمیم گرفتند که دارایی های جدید در این صرافی توسط BNB تامین شود و تقاضا برای سکه بیشتر شود و قیمت آن افزایش یابد.

همانطور که بایننس به گسترش و افزودن ویژگی های جدید ادامه می دهد، سکه BNB نیز به طور فزاینده ای مفید خواهد بود. و با سوزاندن سکه های سه ماهه، منطقی است که پیش بینی کنیم سکه به طور قابل توجهی ارزش خود را افزایش می دهد. کسانی که از قبل در حال سفته بازی هستند، ممکن است بخواهند به جمع آوری BNB فکر کنند تا بعداً به سود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *