وبلاگ

نحوه انتخاب یک استخر استخراج ارز دیجیتال

nahve-entekhab-yek-estakhre-estekhraj-arz-dijital-ak-1

نحوه انتخاب یک استخر استخراج ارز دیجیتال هنگامی که استخراج ارز دیجیتال را درک کردید و تصمیم گرفتید آن را امتحان کنید، ممکن است به یک استخر ماینینگ بپیوندید زیرا به احتمال زیاد برای کار خود پاداش دریافت خواهید کرد. با این حال، انتخاب یک استخر استخراج می‌تواند چالش برانگیز باشد تعداد زیادی برای انتخاب و چندین سوال برای پاسخ دادن وجود دارد. دریابید که در استخر ماینینگ به دنبال چه چیزی باشید و چگونه تصمیم بگیرید که به کدام یک ملحق شوید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

خوراکی های کلیدی

 • ممکن است برای رقابت در استخر استخراج نیاز به خرید تجهیزات تخصصی و گران قیمت داشته باشید.
 • برای استخرهای ماینینگ بسیار مهم است که در وظایف کاری منصفانه عمل کنند و در عملیات خود شفاف باشند.
 • طرح‌های پرداخت و کارمزد ضروری هستند زیرا می‌توانند به سود شما کمک کنند.
 • هش ریت استخر ماینینگ ترکیبی مهمتر از اندازه آن است، اما اندازه استخر نیز به شما کمک می کند تا میزان قابل اعتماد بودن آن را بسنجید.

تجهیزات استخر معدن خود را انتخاب کنید

در صورت توانایی، می‌توانید ارز دیجیتال را در دستگاه‌های مختلف استخراج کنید. اکثر برنامه های ماینینگ به واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا واحد پردازش مرکزی (CPU) نیاز دارند. با این حال، استخراج GPU و CPU به دلیل افزایش زمان و مصرف انرژی که برای استخراج یک سکه نیاز است، مانند گذشته سودآور نیست.

بهتر است از یک ریگ ماینینگ استفاده کنید که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال به نام مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) طراحی شده است. شما همچنین می توانید رایانه های چند GPU را به طور خاص برای استخراج بسازید، اما هنوز هم قدرت محاسباتی بسیار پایین تری نسبت به ASIC دارند.

چندین ASIC برای خرید از خرده فروشان آنلاین موجود است. هنگام انتخاب یک ASIC، درک میزان هش یا نرخی که ASIC می تواند کار ماینینگ را با آن انجام دهد، بسیار مهم است. هرچه هش ریت بالاتر باشد، سریع‌تر ماین را انجام می‌دهید اما پیشاپیش هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. نکته دیگر مصرف انرژی است.

به عنوان مثال، Goldshell KD5 ASIC دارای هش 18 Th/s (تراهش در ثانیه) است اما دارای برچسب قیمتی نزدیک به 65000 دلار است و به طور متوسط ​​حدود 200 دلار برق در ماه مصرف می کندیک مدل قدیمی تر، Goldshell KD2 ASIC، دارای هش 6 Th/s است و فقط حدود 71 دلار در ماه مصرف می کند قیمت آن حدود 27000 دلار است.

مهم: مچنین باید از حداقل سرعت اتصال شبکه به سرور استخر اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، خنک کردن اتاقی که ماینر شما در آن است، هزینه سرمایش شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد زیرا باعث تولید گرما می شود.

اطمینان حاصل کنید که استخر معدن شفاف است

اپراتور استخر معدن باید برای اطمینان از شفافیت و اعتماد در بین اعضای استخر منصفانه عمل کند. به عنوان مثال، باید بررسی کنید که آیا نرخ هش کل اعلام شده در سطح استخر درست به نظر می رسد یا خیر. همچنین باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که نشان می‌دهد اپراتورهای استخر از طرح‌های پرداخت کمتری استفاده می‌کنند – می‌خواهید مطمئن شوید که استخراج ارزش وقت شما را نیز دارد. اگر استخرهای ماینینگ مدنظر شما دارای داشبورد بی‌درنگ است که شفافیت را به ارمغان می‌آورد، ممکن است استخر دیگری را در نظر بگیرید.

طرح پرداخت استخر را مرور کنید

اگر دستگاه‌های استخراج سخت‌افزاری پایین‌تری دارید، باید از استخرهایی با آستانه‌های بالاتر برای پرداخت اجتناب کنید. خروجی محاسباتی کمتری خواهید داشت که منجر به درآمد کمتر خواهد شد.

بسیاری از استخرها از روش های پرداخت به ازای سهم (PPS) یا پرداخت به ازای آخرین n سهم (PPLNS) برای طرح های پرداخت خود استفاده می کنند. اگر استخر از PPS استفاده می کند، مبلغ ثابتی به ازای هر سهم ارسال شده از کار دریافت می کنید. به طور کلی، زمانی که سهم شما ارسال می شود، به شما پرداخت می شود.

PPLNS با استفاده از یک سیستم وزنی به ماینرها پول می پردازد هنگامی که یک بلوک استخراج می شود پول پول پرداخت می شود و یک سکه به استخر پاداش داده می شود. تعداد سهامی که ارسال کرده اید بر تعداد کل سهام ارسال شده توسط استخر تقسیم می شود که در پاداش بلوک ضرب می شود – پاداش ارز دیجیتال برای ایجاد یک بلوک جدید در بلاک چین.

به دنبال پایداری استخر معدن باشید

یکی دیگر از عوامل مهمی که قبل از پیوستن به یک استخر باید در نظر گرفت، ارزیابی پایداری آن است. ثبات به این اشاره دارد که آیا استخر دچار خرابی هایی می شود که بر توانایی استخراج و سود شما تأثیر می گذارد. به طور کلی، شما باید اطلاعاتی در مورد تاریخچه استخر پیدا کنید، مانند:

 • آیا استخر یک اتصال امن مانند VPN ارائه می دهد یا فقط از یک اتصال باز استفاده می کند؟
 • آیا در برابر حملات DDoS (که با افزایش فعالیت ادغام رایج است) آسیب پذیر است؟
 • آیا استخر ماینینگ در برابر هرگونه حمله مقاومت کرده و دفع کرده است؟
 • آیا استخر خرابی طولانی مدتی را تجربه کرده است؟

بسیاری از استخرها دارای صفحات پشتیبانی هستند که در آن می‌توانید بحث‌ها، راهنمایی‌ها و اطلاعیه‌هایی را بیابید که می‌توانند شما را به مسائل پایداری در گذشته راهنمایی کنند.

می‌توانید منابع اینترنتی دیگر را برای گزارش‌های خرابی استخر جستجو کنید، اما ممکن است همیشه قابل اعتماد نباشند. ارزهای دیجیتال هنوز آنقدر جدید هستند که پیدا کردن منابع معتبر و قابل اعتماد دشوار است.

هزینه های استخر را بررسی کنید

تقریباً همه استخرها نیاز به هزینه دارند، اما برخی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که بدون آنها کار کنند. برای مثال، قدیمی‌ترین استخر ماینینگ که هنوز در حال کار است، SlushPool است آنها برای پرداخت‌های کمتر از 0.01 بیت‌کوین، 2 درصد از پاداش شما را کارمزد می‌گیرند.4P2Pool یکی دیگر از قدیمی‌ترین استخرهای باقیمانده است هیچ هزینه‌ای ندارد، اما قدرت هش آن ممکن است پایین‌تر باشد، زیرا این استخر کاملاً یک استخر استخراج همتا به همتا بدون مزرعه ماینر است که به عنوان ماینر مرکزی کار می‌کند.

اندازه و قدرت استخر معدن را وزن کنید

در یک استخر استخراج، تعداد سکه های استخراج شده در یک دوره متناسب با قدرت محاسباتی استخر است. به طور کلی، هر چه یک استخر شرکت کنندگان بیشتری داشته باشد، زمان کمتری برای استخراج نیاز دارد اندازه استخر می تواند با زمان محاسباتی کم و بیش برابر باشد.

مهم: استخر کوچکی از آخرین ماینرهای ASIC می تواند از مجموعه بزرگ تجهیزات قدیمی یا کندتر بهتر عمل کند. هش ریت ترکیبی استخر ماینینگ چیزی است که تعیین می کند کدام استخر بهتر عمل می کند.

استخرهای بزرگتر به دلیل قدرت محاسباتی بزرگتر، احتمال بیشتری برای ایجاد بلوک دارند، در حالی که استخرهای کوچکتر معمولاً زمان بیشتری نیاز دارند. اندازه یک استخر استخراج نیز می تواند تا حدی نشان دهنده قابل اعتماد بودن آن باشد. به عنوان مثال، بسیاری از ماینرهای فعال در یک استخر پیشنهاد می کنند که استخر و مدیریت آن قابل اعتماد هستند.

استخر معدن خود را انتخاب کنید

هنگامی که ویژگی استخرهای استخراج مختلف را سنجیدید، باید راحت انتخاب کنید که برای شما و بودجه شما مناسب است. توجه به این نکته مهم است که اگر رایانه شخصی خود دارای یک پردازنده گرافیکی سازگار باشد، می‌توانید به یک استخر استخراج بپیوندید، اما سود آن بسیار کندتر خواهد بود. اگر فقط به دنبال چند دلار در ماه برای خرج کردن هستید، استخراج GPU روش قابل قبولی برای استفاده از تجهیزاتی است که از قبل برای جوایز کوچک در اختیار دارید و اگر استخر خود را با دقت انتخاب کنید، یک استخر استخراج می تواند به شما در افزایش این پاداش ها کمک کند.

نحوه انتخاب یک استخر استخراج ارز دیجیتال

اگر تصمیم گرفته اید که استخراج ارز دیجیتال را امتحان کنید، حتی اگر تجهیزات قدرتمندی ندارید، یکی از تصمیماتی که باید بگیرید این است که به کدام استخر(های) ماینینگ ملحق شوید. در اینجا چند نکته برای انتخاب استخر برای به حداکثر رساندن درآمد آورده شده است.

1. ابتدا بهترین ارز را انتخاب کنید

همه ارزها برابر نیستند – برخی از آنها برای استخراج سود بیشتری دارند، برخی دیگر با همان قدرت هش درآمد کمتری برای شما دارند. حتی اگر بهترین استخر را برای یک ارز خاص انتخاب کرده باشید، اگر ارزی با سود کم استخراج کنید، درآمد چندانی نخواهید داشت.

اساساً، استخراج ارزهای قدیمی و معتبر با تجهیزات نه چندان قدرتمند سود کمتری دارد، اما این یک قانون مطلق نیست. ماشین‌حساب‌های آنلاین زیادی مانند What to Mine وجود دارد که به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که کدام ارزها سزاوار قدرت هش شما هستند.

2. شهرت، شهرت، شهرت

مطمئناً کلاهبردارانی در بین صاحبان استخر وجود دارند، و شما قطعاً نمی‌خواهید استخری را انتخاب کنید که از درآمد شما می‌دزدد – یا حتی بدتر از آن، اصلاً پولی نمی‌پردازد. بنابراین، پس از جستجو با Google و انتخاب دسته ای از استخرها برای ارز مورد نظر خود، کمی بیشتر جستجو کنید تا ببینید سایر دستگاه ماینر در مورد این استخرهای خاص چه می گویند. کورکورانه به نظرات اعتماد نکنید، اما اگر نظرات و شکایات منفی زیادی در مورد یک استخر وجود دارد، معمولاً دود بدون آتش وجود ندارد، بنابراین فقط این استخر را نادیده بگیرید و ادامه دهید.

3. اندازه مهم است

علاوه بر شهرت، یکی از مهم ترین نکات در انتخاب استخر اندازه آن است. قانون کلی در اینجا این است که هر چه بزرگتر باشد بهتر است. دو عاملی که اندازه یک استخر را تعیین می کند، تعداد ماینرهای متصل – و مهمتر از همه – نرخ هش استخر است. استخرهای کوچک تنها با تعداد کمی ماینر و نرخ هش پایین، سود بیشتری نسبت به استخراج انفرادی ندارند.

یکی از مشکلات استخرهای بزرگ این است که اغلب دشواری بالایی دارند، بنابراین اگر تجهیزات شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد، ممکن است نتوانید به آن بپیوندید، حتی اگر این استخر رویاهای شما به نظر برسد. به همین دلیل است که باید تعادلی بین اندازه استخر و قدرت تجهیزات خود پیدا کنید. از آنجایی که معمولاً ده ها یا حتی صدها استخر برای یک ارز وجود دارد، معمولاً یافتن یک استخر به اندازه کافی بزرگ که از تجهیزات احتمالاً پایین رده شما پشتیبانی می کند، مشکلی نیست.

4. قوانین پرداخت استخر و تاریخچه

آستانه پرداخت نیز عاملی است که باید هنگام انتخاب یک استخر استخراج برای پیوستن در نظر گرفت. اگر یک ماینر کوچک هستید و حداقل پرداختی بالا است، ممکن است ماه ها طول بکشد تا به آن برسید. آستانه پرداخت نیز به ارز بستگی دارد. ارزهایی با کارمزد تراکنش پایین وجود دارند، و برای آنها آستانه معمولاً کمتر است، مانند ارز دیجیتال معادل بیست سنت یا یک دلار.

شما همچنین می توانید به هزینه استخر نگاهی بیندازید، اما از آنجایی که آنها به طور کلی فقط 1 تا 2 درصد هستند، هزینه ای که یک استخر دریافت می کند تقریباً همیشه یک عامل ناچیز در تصمیم شما برای پیوستن به آن یا عدم پیوستن به آن است.نیازی به گفتن نیست که شما مجبور نیستید فقط به یک استخر بچسبید – می توانید چند استخر را امتحان کنید و ببینید کدام یک (ها) برای شما بهترین کار را دارند.

 با این حال، تقسیم کردن بین چند استخر به این معنی است که رسیدن به پرداخت زمان بیشتری طول می‌کشد و همچنین برای تراکنش‌ها هزینه بیشتری می‌پردازید. با سکه‌هایی با محدودیت‌های پرداخت کم و کارمزد تراکنش‌های پایین، این مشکل به‌سختی مطرح می‌شود، اما در مورد ارزهایی مانند Monero، بهتر است تلاش خود را بین چندین استخر تقسیم نکنید، زیرا ممکن است نصف درآمدی که به دست می‌آورید از بین برود. برای کارمزد تراکنش.

استخرهای ماینینگ چگونه کار می کنند؟

استخرهای ماینینگ بر اساس سه جزء اصلی – پروتکل کار تعاونی، خدمات استخراج تعاونی و نرم‌افزار استخراج – کار می‌کنند که برای افزایش همکاری و کارایی بین همه شرکت‌کنندگان در یک استخر استخراج ترکیب می‌شوند.

پروتکل کار تعاونی

پروتکل کار تعاونی الگوریتمی است که به چندین شرکت ماینینگ اجازه می دهد تا به طور همزمان روی یک بلوک کار کنند. بلاک چین و ارز دیجیتال بومی آن از یک سرور متصل به هر ماینر در یک بلوک برای ردیابی پیشرفت آنها استفاده می کنند.

خدمات معدن تعاونی

یک سرور باید به عنوان یک اتصال عمل کند تا به چندین شرکت کننده اجازه دهد منابع خود را در زمان واقعی جمع کنند، که به آن سرور خدمات استخراج تعاونی می گویند. ماینینگ به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز عمل می کند، بنابراین داشتن یک سرور ممکن است معکوس به نظر برسد. با این حال، استخرها برای حفظ تولید بلوک و تسهیل سود به سرورها نیاز دارند.

نرم افزار معدن

هر نرم افزار ماینینگ ویژگی ها و عملکردهای متمایزی را ارائه می دهد. آنها بین استخر استخراج و سرور ارتباط برقرار می کنند، داده های مورد نیاز معادلات پیچیده را به دست می آورند و شروع به کار روی حل آنها می کنند. وقتی نرم افزار راه حلی پیدا کرد، جواب را برای ماینر می فرستد و معادله زیر را برای بلوک بعدی حل می کند. 

انواع سیستم های پاداش

استخرهای ماینینگ جوایز را به روش های مختلف توزیع می کنند. در اینجا رایج ترین روش ها آورده شده است:

پرداخت به ازای هر سهم

پرداخت به ازای هر سهم (PPS) یک روش پرداخت نسبتاً ساده است. همانطور که از نام آن پیداست، ماینرها به ازای هر سهمی که در یک بلوک مشارکت می کنند، دستمزد دریافت می کنند. بر اساس داده ها و آمار، سهام قبل از یافتن یک بلوک به مقدار از پیش تعیین شده ارزش گذاری می شود. سیستم‌های PPS همیشه به ماینرها پول می‌دهند، حتی اگر گروه نتواند بلوکی را پیدا کند.

پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS)

پرداخت کامل به ازای هر سهم (FPPS)، که به عنوان پرداخت به ازای سهم پلاس (PPS+) نیز شناخته می‌شود، مشابه سیستم‌های پاداش PPS استاندارد عمل می‌کند. با این حال، سیستم های FPPS در صورت یافتن بلوک، به ماینرها با کارمزد تراکنش پاداش می دهند. هنگامی که یک استخر یک بلوک را کشف می کند، ماینرها جوایز را به طور مساوی تقسیم می کنند. با FPPS، ماینرها یک پاداش استاندارد و یک پاداش کارمزد تراکنش دریافت می کنند.

پرداخت به ازای آخرین سهم N

پرداخت به ازای آخرین سهم N (PPLNS) تنها در صورت یافتن بلوک جدید به استخراج‌کنندگان پرداخت می‌کند. سپس استخر به عقب برمی گردد و قبل از کشف بلوک برنده، به دنبال سهام سپرده شده قانونی می گردد. این دوره به «پنجره زمانی» معروف است. سهام ارائه شده در طول پنجره برای پاداش محاسبه می شود.

چگونه استخر ماینینگ مناسب را انتخاب کنیم؟

برخی از معیارهای اساسی که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از: شهرت، هزینه استخر، کارآیی زمان، مکان، پشتیبانی و پنل UI. یک استخر محبوب اغلب قابل اعتماد و امن است مانند بیت کوین کد. هر استخر ارز دیجیتال شما را ملزم به پرداخت هزینه های استخراج می کند، بنابراین بهتر است استخرهایی را انتخاب کنید که پرداخت بالا و کارمزد پایین دارند. مانند ارزهای دیجیتال، انتخاب استخر استخراج مناسب نیز نیازمند تحقیق است.

 مهم نیست در کجای جهان هستید، باید بتوانید عملکردهای استخراج را انجام دهید. مطمئن شوید که یک Pool را انتخاب کنید که روی سروری اجرا شود که می تواند به صورت جهانی استفاده شود زیرا زمان پاسخگویی دستگاه به آن بستگی دارد. به عنوان یک مبتدی، مواجهه با مشکلات شبکه امری رایج است. اگر استخری سیستم پشتیبانی و بازخورد خوبی داشته باشد، سوالات شما به سرعت بدون از دست دادن زمان گرانبها برای استخراج ارزهای دیجیتال حل می شود. به دنبال این نکات، در اینجا برخی از قابل اعتمادترین استخرهای استخراج ارز دیجیتال برای مبتدیان آورده شده است.  

1. استخر Slush

Slush Pool قدیمی ترین استخر ماینینگ موجود است که یک دهه به سال 2010 باز می گردد. این یک استخر استخراج فعال در دسترس عموم است و به پایدار و دقیق بودن شهرت دارد. این یک فرآیند ثبت نام روان دارد و همچنین می توانید یک ماینر آزمایشی برای درک نحوه عملکرد داشبورد ایجاد کنید. این وب سایت دارای دو تنظیمات است، یکی برای مبتدیان و دیگری برای ماینرهای با تجربه. Slush Pool همچنین ویژگی‌های بسیاری مانند اولویت‌ها، انتخاب دستگاه و نظارت از راه دور را ارائه می‌دهد.  

2. ViaBTC

ViaBTC از بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و دش پشتیبانی می کند. این خدمات فراتر از استخر ماینینگ است زیرا ViaBTC دارای محصولات مرتبط مانند ViaWallet و صرافی‌های ارزهای دیجیتال است. ViaBTC با حضور جهانی، پرداخت های پایداری را برای ماینرها ارائه می دهد و پرداخت های بالاتری را ارائه می دهد.  

3. AntPool

AntPool بزرگترین استخر ماینینگ در جهان است. حدود 11 درصد از بلوک ها را استخراج می کند و سرورها در سراسر جهان کار می کنند. AntPool دارای یک پروتکل استخراج نوآورانه نظیر به نظیر است که می تواند دستگاه شما را به نزدیکترین دستگاه در حین راه اندازی برای اتصال قابل اعتماد پیوند دهد.  

4. BTC.com

اگر با Bitcoin.com آشنایی دارید، BTC.com متعلق به همین شرکت است. قبل از شروع بخش ماینینگ، BTC.com به خاطر کیف پول بیت کوین نوآورانه و کاوشگر بلاک چین خود شناخته شده بود. استخراج در بسیاری از مناطق جغرافیایی مانند آلمان و ایالات متحده، BTC.com دارای یک استخر استخراج متوسط ​​است که از بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند Litecoin، Ether و غیره پشتیبانی می کند.  

5. واکسن استخر

KanoPool که از سال 2014 کار می‌کند، نسبتاً استخر کوچک‌تری است، اما هزینه‌های استخراج پایین و فرآیند راه‌اندازی آسانی دارد. ثبت نام اختیاری است و تنها مورد نیاز یک آدرس کیف پول BTC و یک نام کاربری است. طرح بندی ساده، کاربرپسند است و دارای یک صفحه راهنمای دقیق است که تمام پاسخ های مهم پرسش های متداول را دارد.  

6. Binance Pool

بایننس پول توسط صرافی بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان، تامین می‌شود. پس از موفقیت پلتفرم صرافی و توکن اصلی آن بایننس، بایننس پول یک پلتفرم محبوب آینده است که در حال حاضر حدود 9 درصد از تمام بلوک ها را استخراج می کند.  

7. F2pool

منطق پشت F2pool این است که کاربر می تواند قدرت محاسباتی را برای کشف بلوک ها مشارکت دهد. این یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین است و می تواند برای تجارت بیت کوین نیز استفاده شود. F2pool از بیش از 40 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و پشتیبانی از چت زنده را ارائه می دهد.

لیست بهترین استخرهای استخراج بیت کوین

در اینجا لیستی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین موجود در بازار آمده است:

 1. استخر لجن
 2. F2Pool
 3. AntPool
 4. از طریق BTC
 5. BTC.com
 6. پولین
 7. پیدایش معدن
 8. Bitfury
 9. بایننس پول
 10. کانوپول

مقایسه برترین استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال

استخر معدنهزینه هاروش توزیع پاداشنرخ هشامتیاز ما
استخر لجن0-2.5٪نمره9.54 EH/s5/5
F2pool2.5٪PPS+30.60 EH/s5/5
آنتپول0٪ در PPLNS، 4٪ در PPS+،PPS+، PPLNS24.04 EH/s4.7/5
از طریق BTC2٪ در PPLNS، 4٪ در PPSPPS و PPLNS20.37 EH/s4.6/5
BTC.com0.015FPPS پیشرفته161.44 EH/s4.5/5

سوالات متداول

آیا هر کسی می تواند به یک استخر معدن بپیوندد؟

هر کسی که تجهیزات و تمایل به استخراج ارز دیجیتال را داشته باشد، می تواند به یک استخر استخراج بپیوندد.

چگونه می توانم به استخر معدن من بپیوندم؟

استخر خود را بر اساس معیارهای خود انتخاب کنید و آدرس لایه را در نرم افزار خود اضافه کنید. سپس، کیف پول خود را متصل کنید، مشتری خود را پیکربندی کنید و استخراج را شروع کنید.

آیا می توانم بیت کوین را بدون عضویت در استخر استخراج کنم؟

بله، تو میتونی. با این حال، پیوستن به یک استخر راه بسیار سودآورتری برای استخراج بیت کوین است، به خصوص که سختی آن با هر سکه ای که اعطا می شود افزایش می یابد. برای رقابت، بهتر است به یک استخر بپیوندید، مگر اینکه منابع لازم برای ایجاد خود یا خرید چندین ماینر ASIC پیشرفته را داشته باشید.

استخرهای ماینینگ هر چند وقت یک‌بار هزینه پرداخت می‌کنند؟ 

پاسخ: بهترین پرداخت روزانه استخرهای استخراج بیت کوین، با برخی از آنها بدون توجه به مبلغ کسب شده و برخی دیگر پرداخت روزانه را به یک آستانه مشخص می پردازند. برای انواع اخیر، اگر به مقدار معینی برسد، پرداخت می شود.

چگونه استخر ماینینگ را انتخاب می کنید؟

پاسخ: این مراحل را دنبال کنید:

 • تحقیق در مورد انواع مختلف استخرها، روشهای توزیع پرداخت یا پاداش، کارمزدها، آستانه پرداخت و نرخ هش آنها.
 • در مورد ارز دیجیتالی که می خواهید استخراج کنید، تصمیم بگیرید. همچنین تحقیق در مورد سودآوری.
 • به ازای کریپتوی مورد نظر برای استخراج، دستگاه ماینینگ بخرید. سودآوری را بر اساس رمز ارز مورد نظر برای استخراج بررسی کنید.
 • برای خرید نرخ هش برای دومی، با استخر یا سایت استخراج ابری مورد نظر ثبت نام کنید.
 • طبق دستورالعمل های ارائه شده در وب سایت، ماشین های استخراج را به استخر متصل کنید.
 • همچنین می توانید در مورد VPS، ASIC های میزبانی شده و GPU ها تحقیق کنید، سپس به استخر مورد نظر خود متصل شوید.

مزیت استخر ماینینگ چیست؟ 

پاسخ: مزیت اصلی این است که شما نرخ هش را با افراد دیگر ترکیب می‌کنید تا مجموع بزرگ‌تری را به دست آورید که احتمال برنده شدن یک بلوک و در نتیجه جوایز بیشتری در هنگام استخراج با هم نسبت به حالت انفرادی دارد. شما همچنین نیازی به سرمایه‌گذاری روی نرخ هش فوق‌العاده عظیمی در هنگام ماینینگ روی یک استخر برای برنده شدن یک بلوک ندارید، همانطور که لازم است هنگام استخراج در حالت انفرادی روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

آیا پیوستن به یک استخر معدن ارزشش را دارد؟ 

پاسخ: قطعا بله. اگر به شما این امکان را می دهد که از تجهیزات موجود خود برای استخراج سود ارز رمزپایه ای که می خواهید استخراج کنید استفاده کنید، در این صورت است. همچنین باید اصل باشد، به خصوص برای استخرهای استخراج ابری.

آیا استخر با نرخ هش بالاتر بهتر است؟ 

پاسخ: بله بهتر است. با این حال، برخی از نرخ‌های هش بالاتر یا بزرگترین استخرهای استخراج بیت‌کوین به نفع کسانی هستند که نرخ هش بالاتری دارند، زیرا توزیع وظایف استخراج از طریق الگوریتم‌ها به نفع آن است. اکثر آنها توزیع وظیفه عادلانه ای دارند که به کسانی که نرخ هش پایین دارند اجازه می دهد تا به طور سودآوری استخراج کنند. هنگام تصمیم گیری در مورد استخر استخراج کریپتو، همیشه روش توزیع وظیفه را بررسی کنید.

کدام استخر ماینینگ برای پیوستن بهتر است؟ 

پاسخ: یک الگوریتم سختی متغیر اجازه می دهد تا جریان متعادلی از داده های هش به سرور استخر را داشته باشد. بنابراین همه ماینرها بدون در نظر گرفتن نرخ هش، شانس عادلانه ای برای برنده شدن جوایز دارند. زمانی که فرکانس ارسال داده های حاصله به استخر فراتر از زمان تعیین شده باشد (ایده 16 تا 20 بار در دقیقه) دشواری کار ماینر را افزایش می دهد.

اکثر استخرهای استخراج بیت کوین از الگوریتم های سختی متغیر استفاده می کنند، بنابراین تعیین سختی برای ماینرها اهمیتی ندارد. پیوستن به یک استخر استخراج بیت کوین با نرخ هش بالا، زمانی که به نفع ماینرهایی با بالاترین نرخ هش باشد، زمانی بهترین است که شما سخت‌افزار ماینینگ درجه یک و جدید را برای آن الگوریتم و رمزارز داشته باشید، در غیر این صورت، با دستگاه منسوخ و با نرخ هش پایین، به این معنی است. شانس کمتری برای برنده شدن جوایز یا پذیرفته شدن نرخ هش شما. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *