وبلاگ

نحوه خرید بیت کوین

nahve-kharid-bitcoin-ak-1

نحوه خرید بیت کوین سرمایه گذاری در بیت کوین ( BTCUSD ) می تواند پیچیده به نظر برسد، اما تجارت بیت کوین فقط به یک حساب کاربری در یک سرویس یا صرافی نیاز دارد و روش های ذخیره سازی ایمن توصیه می شود. سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در صورت استفاده از پلت‌فرم Know Your Client (KYC) به یک حساب مبادله ارز دیجیتال، اسناد شناسایی شخصی، یک اتصال امن به اینترنت، یک روش پرداخت و یک کیف پول شخصی خارج از حساب صرافی نیاز دارند. روش‌های معتبر پرداخت بیت‌کوین شامل حساب‌های بانکی، کارت‌های نقدی و کارت‌های اعتباری است و امکان دریافت بیت‌کوین در دستگاه‌های خودپرداز تخصصی و از طریق صرافی‌های P2P وجود دارد

آنچه در این مقاله می خوانید:

خوراکی های کلیدی

  • ارزش بیت کوین از ذخیره ارزش و سیستم پرداخت و عرضه محدود آن به دست می آید.
  • کیف پول یا حساب صرافی بیت کوین ممکن است به خطر بیفتد، بنابراین مهم است که اقدامات ذخیره سازی و امنیتی مناسب را انجام دهید.
  • بیت کوین را می توان از طریق خدماتی مانند Coinbase، PayPal و Robinhood خریداری کرد.

قبل از خرید بیت کوین

حریم خصوصی و امنیت مسائل مهمی هستند و سرمایه گذارانی که کلید خصوصی یک آدرس عمومی را در بلاک چین بیت کوین به دست می آورند، می توانند تراکنش ها را مجاز کنند. کلیدهای خصوصی باید مخفی باشند و سرمایه گذاران باید بدانند که موجودی یک آدرس عمومی قابل مشاهده است.

افراد می توانند چندین آدرس عمومی ایجاد کرده و مجموعه بیت کوین خود را در بسیاری از آدرس ها توزیع کنند. یک استراتژی خوب این است که سرمایه گذاری های قابل توجه را در آدرس های عمومی که مستقیماً به آدرس های مورد استفاده در تراکنش ها مرتبط نیستند، نگه دارید.

تاریخچه تراکنش های انجام شده در بلاک چین شفاف است اما اطلاعات شناسایی کاربر شفاف نیست. در بلاک چین بیت کوین، تنها کلید عمومی کاربر در کنار تراکنش ظاهر می شود و تراکنش ها را محرمانه می کند اما ناشناس نیست.

سرمایه گذاری در بیت کوین ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما زمانی که آن را به چند مرحله تقسیم کنید، ساده تر می شود. خرید بیت کوین روز به روز آسان تر می شود زیرا قابل اعتماد بودن صرافی ها و کیف پول ها در حال افزایش است. اما قبل از خرید بیت کوین، به مکانی برای ذخیره آن نیاز دارید. 

در دنیای ارزهای دیجیتال، آن مکان «کیف پول» نامیده می‌شود و کیف پول‌های کریپتو به اشکال مختلفی عرضه می‌شوند. انواع مختلف کیف پول ها انواع مختلفی از امنیت، ذخیره سازی و گزینه های دسترسی را در اختیار دارندگان بیت کوین قرار می دهند. پنج نوع اصلی کیف پول بیت کوین عبارتند از: کیف پول رومیزی، موبایلی، آنلاین، سخت افزاری و کیف پول کاغذی.

البته ذکر این نکته مهم است که کیف پول شما از نظر فنی بیت کوین شما را ذخیره نمی کند. در عوض، کلیدهای خصوصی را نگه می دارد که برای دسترسی به آدرس بیت کوین و توانایی خرج کردن وجوه ضروری هستند. این کلیدهای دیجیتال برای امضای تراکنش ها مورد نیاز هستند و اگر کاربر آنها را گم کند، اساساً دسترسی به بیت کوین خود را از دست می دهد.

خرید بیت کوین

سرمایه گذاری در بیت کوین ( BTC ) ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما زمانی که آن را به بخش های مختلف تقسیم کنید، ساده تر می شود. به عنوان مثال، سرمایه گذاری بیت کوین یا تجارت بیت کوین به یک سرویس یا یک حساب صرافی نیاز دارد، در حالی که روش های ذخیره سازی ایمن اضافی توصیه می شود.

یک حساب مبادله ارز دیجیتال، مدارک شناسایی شخصی در صورت استفاده از پلتفرم «مشتری خود را بشناسید» (KYC)، یک اتصال اینترنتی ایمن و یک روش پرداخت، همه الزامات سرمایه گذاران بلندپرواز بیت کوین هستند. همچنین بهتر است یک کیف پول شخصی جدا از حساب صرافی خود داشته باشید. 

حساب های بانکی، کارت های نقدی و کارت های اعتباری همگی روش های پرداخت قابل قبولی برای خرید بیت کوین هستند. بیت کوین را می توان از طریق دستگاه های خودپرداز بیت کوین و صرافی های همتا به همتا (P2P) نیز دریافت کرد. با این حال، از اوایل سال 2020، دستگاه های خودپرداز بیت کوین به تدریج به هویت های صادر شده توسط دولت نیاز داشتند.

بعلاوه، بیت کوین به طرز باورنکردنی بی ثبات است، اما اگر می خواهید ریسک کنید، مطمئن شوید که به چه چیزی وارد می شوید و یک استراتژی سرمایه گذاری در حوزه کریپتو دارید. همچنین مطمئن شوید که فقط به دلیل ترس از دست دادن سرمایه گذاری نمی کنید.

انواع کیف پول

کیف پول های رومیزی

یک کیف پول دسکتاپ بر روی رایانه کاربر نصب می شود که کنترل وجوهی را که آنها به آن کیف پول ارسال می کنند، فراهم می کند، و کیف پول های دسکتاپ ضخیم و نازک وجود دارد. کیف پول های دسکتاپ ضخیم به کاربران اجازه می دهد تا بلاک چین مربوطه را به طور کامل دانلود کنند و مدیریت امنیتی مستقل وجوه آنها را فراهم می کند. از سوی دیگر، کیف پول‌های نازک نیازی به دانلود بلوک‌ها از سوی کاربران ندارند و می‌توان آن‌ها را به راحتی در یک دستگاه قابل حمل بارگیری کرد.

کیف پول موبایل

مزیت اصلی کیف پول موبایل این است که وجوه کاربر همیشه در دسترس است. این می تواند یک روش راحت برای پرداخت کالا با اسکن کدهای QR باشد. در برخی موارد، کاربران می‌توانند از ویژگی ارتباط میدان نزدیک گوشی موبایل خود استفاده کنند، که در غیر این صورت به نام NFC شناخته می‌شود، که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بدون وارد کردن هیچ اطلاعاتی، فقط روی یک خواننده ضربه بزنند. 

یکی از ویژگی های مشترک همه کیف پول های موبایل این است که نیازی به اجرای یک گره بیت کوین کامل نیست. این به این دلیل است که یک گره کامل بیت کوین باید کل بلاک چین را دانلود کند، که دائما در حال رشد است و به فضای ذخیره قابل توجهی نیاز دارد.

کیف پول های آنلاین

در صورت استفاده از کیف پول مبتنی بر وب، کلیدهای خصوصی کاربران در یک سرور آنلاین که توسط شخص دیگری کنترل می شود و به اینترنت متصل است، ذخیره می شود. در حالی که به مردم اجازه می دهد تا به راحتی از هر دستگاهی تقریباً در هر نقطه از جهان به وجوه خود دسترسی داشته باشند، همیشه خطر هک شدن سرور یا حتی سازمانی که سرویس را اداره می کند کنترل بیت کوین شما را به دست می گیرد، وجود دارد. به طور کلی، هنگام خرید و مدیریت بیت کوین باید موارد زیادی را در نظر بگیرید .

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری دستگاه های قابل حمل اختصاصی هستند که کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین نگه می دارند. انواع مختلفی از کیف پول های سخت افزاری وجود دارد، اما همه آنها به کاربران اجازه می دهند اساساً هر مقدار پول را در جیب خود حمل کنند.

کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی دو قطعه اطلاعاتی است که با کاراکترها و همچنین کدهای QR با استفاده از یک سرویس مشخص تولید می شود. یکی از آنها آدرس کیف پول است که می توان از آن برای دریافت بیت کوین استفاده کرد. دیگری یک کلید خصوصی است که از طریق آن می توانید بیت کوین ذخیره شده در آن آدرس را خرج کنید.

نحوه خرید بیت کوین در چهار مرحله

تعداد راه‌های مالکیت بیت کوین به طور مداوم در حال افزایش است و به مردم این امکان را می‌دهد تا گزینه خرید ارز دیجیتال را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهایشان مطابقت دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید که چگونه در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید، لطفاً مراحلی را که در بخش‌های زیر توضیح داده شده است، دنبال کنید.

یک صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید 

هر خریدار بالقوه جدید بیت کوین مجموعه ای از صرافی های مختلف را پیدا می کند که برای تجارت خود رقابت می کنند. انتخاب مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد که شاید مکان آن مهمترین عامل باشد. 

صرافی‌ها در سرتاسر جهان تحت حوزه‌های قضایی مختلف دولتی قرار می‌گیرند، که بسته به مناطق درگیر، نیاز به روش‌های مختلف «مشتری خود را بشناسید» و روش‌های مبارزه با پول‌شویی دارند. به همین دلیل است – برای راه‌اندازی یک حساب و شروع تجارت در صرافی‌های متمرکز خاص – باید بسته به صرافی و موقعیت مکانی خود اطلاعات شخصی ارائه دهید. 

این منجر به مبحث انواع مبادلات می شود. چندین نوع مختلف مبادلات کریپتو وجود دارد – صرافی‌های متمرکز، صرافی‌های غیرمتمرکز، یا DEX، و صرافی‌های همتا به همتا. صرافی های رمزنگاری متمرکز پلتفرم های آنلاینی هستند که در آنها یک حساب کاربری با جزئیات ورود انتخابی خود ایجاد می کنید. شما همچنین باید اطلاعات شخصی خاصی را، بسته به صرافی و منطقه ارائه دهید. 

در صرافی‌های متمرکز، می‌توانید وجوهی را به صورت رمزنگاری یا پول از یک حساب بانکی به آن پلتفرم ارسال کنید و می‌توانید با آن وجوه در پلتفرم معامله کنید، از جمله خرید و فروش بیت‌کوین. بسته به صرافی، می‌توانید انواع مختلفی از دارایی‌های کریپتو را معامله کنید، همه در یک پلتفرم اصلی. با این حال، یکی از مشکلات این مدل این است که شما از نظر فنی وجوه خود را زمانی که در بورس هستند نگه ندارید .

از سوی دیگر، DEX ها به شما امکان می دهند از کیف پول خود معاملات انجام دهید. اساساً، DEX ها از گروه هایی از نقدینگی ادغام شده برای دارایی های مختلف در زنجیره بلوکی که در آن DEX مستقر است، تشکیل شده است. برای مثال، DEX های مبتنی بر اتریوم، تجارت دارایی های مبتنی بر اتریوم را تسهیل می کنند. بیت کوین به خودی خود نمی تواند در یک DEX مبتنی بر اتریوم معامله شود، اگرچه راه حل های خاصی برای آن وجود دارد . 

معاملات همتا به همتا یا P2P نیز به عنوان گزینه ای برای خرید و فروش بیت کوین عمل می کند. پلتفرم‌های متعددی برای تسهیل چنین تراکنش‌هایی وجود دارد که یک سرویس امانی برای محافظت از هر دو طرف و وجوه آنها ارائه می‌کند.

مشتریان علاوه بر صرافی های رمزنگاری بومی، می توانند بیت کوین را از طریق پی پال نیز خریداری کنند. با این حال، این پلتفرم به کاربران اجازه نمی‌دهد بیت‌کوین خود را به خارج از اکوسیستم پلتفرم ارسال کنند و به کاربران اجازه کنترل کلیدهای خصوصی خود را نمی‌دهد. 

در مورد گزینه پرداخت تصمیم بگیرید

مبادلات نیز از نظر روش های پرداخت پذیرفته شده متفاوت هستند. به عنوان مثال، اکثر پلتفرم‌های بزرگ به شما امکان می‌دهند حساب بانکی خود را برای حواله‌های سیمی و همچنین کارت نقدی یا کارت اعتباری خود پیوند دهید. برخی پرداخت های PayPal را می پذیرند و Coinbase نیز Apple Pay را می پذیرد.

هنگامی که برای اولین بار برای یک حساب ثبت نام می کنید و یک روش پرداخت را ثبت می کنید، باید هویت خود را بدون در نظر گرفتن هر گزینه ای که انتخاب می کنید احراز هویت کنید. به عنوان مثال، اسکن یک کارت شناسایی دولتی، مانند گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی، معمولاً در ایالات متحده مورد نیاز است. همچنین ممکن است از شما درخواست شود که کپی های اسکن شده اسناد اضافی مانند پاسپورت و مدرک نشانی خود را، بسته به حوزه قضایی و بستری که انتخاب می کنید، ارائه دهید.

سفارش خود را ثبت کنید

پس از تایید و واریز پول به حساب خود، می توانید خرید بیت کوین را شروع کنید. این روش بسته به صرافی‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت است، برخی از صرافی‌ها به شما اجازه می‌دهند فقط با فشار دادن دکمه «اکتساب» یا «فروش» و وارد کردن مبلغی که می‌خواهید بخرید یا بفروشید، بیت کوین را خریداری یا بفروشید.

اکثر صرافی‌های رمزنگاری، به طور کلی، حداقل سه نوع سفارش اساسی را ارائه می‌دهند: سفارش بازار، دستور توقف و سفارش محدود . برای اجرای هر یک از این گزینه ها، روی دکمه خرید، تجارت یا سفارش جدید در صفحه اصلی صرافی کلیک کنید. پس از آن، قبل از فشار دادن دکمه ارسال، می‌توانید یکی از سه گزینه ذکر شده را انتخاب کنید.

بیت کوین خود را ذخیره کنید

در حالی که صرافی‌های بزرگ‌تر در حال ایمن‌تر شدن هستند، صنعت همچنان درگیر هک و کلاهبرداری است. به همین دلیل است که سرمایه گذاران بیت کوین با مبالغ هنگفت باید به فکر ذخیره بیت کوین خود باشند. معامله گران باتجربه با مهارت های امنیت سایبری قوی ممکن است ترجیح دهند که کیف پول خود را داشته باشند، زیرا این امکان را به آنها می دهد تا هر زمان که بخواهند ارزهای دیجیتال خود را بدون محدود شدن توسط صرافی جابجا کنند.

نحوه خرید بیت کوین با پی پال 

ممکن است تعجب آور باشد، اما مهم نیست که دقیقا از کدام روش معاملاتی استفاده می کنید، بسته به اینکه در کجای جهان هستید، خرید بیت کوین از طریق PayPa  هنوز آسان نیست. صرافی‌ها از این روش‌های پرداخت اجتناب می‌کنند و کاربران را ملزم می‌کنند تا حساب بانکی خود را متصل کنند. اکثر فروشندگان خصوصی نیز نسبت به چنین معاملاتی محتاط هستند و پول نقد را ترجیح می دهند.

این به دلیل به اصطلاح “بازپرداخت شارژ” است. اکثر تراکنش‌های انجام‌شده با استفاده از کارت‌های اعتباری یا PayPal به راحتی با تماس با شرکت صادرکننده کارت قابل برگشت هستند. تراکنش‌های بیت‌کوین برگشت‌ناپذیر هستند و از آنجایی که اثبات اینکه هر کالایی در انتقال بیت‌کوین تغییر می‌کند بسیار سخت است، از این روش پرداخت به طور کلی اجتناب می‌شود.

قبل از خرید ارز دیجیتال، باید یک حساب پی پال ایجاد کنید. اگر از قبل یک حساب پی پال دارید، تنها کاری که برای خرید بیت کوین باید انجام دهید این است که روی دکمه «crypto» کلیک کرده و BTC را انتخاب کنید. 

برای خرید خود به وجوه قابل دسترسی، یک کارت بدهی مرتبط یا یک حساب بانکی مرتبط نیاز دارید. می توانید هر هفته حداقل 1 دلار یا تا 100000 دلار خرج کنید. پی پال، مانند بسیاری از صرافی های رمزنگاری دیگر، هزینه ای را برای خرید و فروش ارز دیجیتال دریافت می کند که بر اساس مقدار خریداری شده در نوسان است.

نحوه خرید بیت کوین با کارت اعتباری

شما می توانید بیت کوین را با استفاده از یک کارت اعتباری در چندین صرافی رمزنگاری بخرید، اما هزینه های مبادله ای نیز وجود دارد. کارمزد تراکنش‌ها روشی است که صرافی‌های رمزنگاری پول در می‌آورند، اما استفاده از کارت اعتباری می‌تواند به میزان قابل توجهی برای شما هزینه داشته باشد. اگر تصمیم به خرید بیت کوین با کارت اعتباری دارید، ممکن است از شما کارمزد کارگزاری دریافت شود. 

علاوه بر این، اگر صرافی خارج از ایالات متحده باشد، ممکن است کارت اعتباری شما برای هر خرید، کارمزد تراکنش خارجی دریافت کند. این هزینه می تواند از 1٪ تا 3٪ از کل قیمت خرید باشد.

امکان خرید کریپتو با کارت اعتباری نیز تابع سیاست های صادرکننده کارت اعتباری است. به عنوان مثال، امریکن اکسپرس خرید ارز با استفاده از کارت خود را محدود می کند اما فعلاً امکان خرید ارزهای دیجیتال را می دهد. اگر ارائه دهنده صرافی و کارت اعتباری مورد نظر شما اجازه می دهد، فرآیند تنظیم این تراکنش ها تقریباً شبیه به پیوند و تأیید حساب بانکی شما از طریق ACH (خانه تسویه خودکار) است.

کمتر از 1 بیت کوین

سرمایه گذاران می توانند کمتر از یک بیت کوین کامل بخرند. خواه یک کیف پول یک بیت کوین باشد، 15 بیت کوین یا 0.01 بیت کوین، سرمایه گذاران به همان اندازه در معرض فراز و نشیب ها هستند. در کوین بیس، حداقل 2.00 دلار سرمایه گذاری لازم است.

تراکنش‌های بیت‌کوین بیشتر از پول نقد قابل ردیابی هستند، زیرا برای عموم در دسترس هستند و ردیابی طرف‌های معامله‌کننده در بلاک‌چین ارز دیجیتال بسیار دشوار است. با این حال، محققان و FBI ادعا کرده اند که می توانند تراکنش های انجام شده در بلاک چین بیت کوین را به حساب های آنلاین دیگر کاربران، از جمله کیف پول دیجیتال آنها، ردیابی کنند.

هنگامی که یک سرمایه گذار حسابی در کوین بیس ایجاد می کند، باید شناسه خود را ارائه کند و اگر آن را به کیف پول دیگری ارسال کند، همچنان می توان آن را به خرید کوین بیس که به هویت دارنده حساب متصل است، ردیابی کرد.

هشدار: قبل از انجام تراکنش، حتماً وضعیت قانونی، نظارتی و مالیاتی خرید و فروش بیت کوین را در محل زندگی خود بررسی کنید.

نحوه خرید بیت کوین 

مرحله 1: یک سرویس یا محل برگزاری Crypto Trading را انتخاب کنید

صرافی‌ها گزینه مناسبی هستند زیرا ویژگی‌ها و ارزهای دیجیتال بیشتری را برای تجارت ارائه می‌دهند، سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا ارزهای رمزنگاری شده را بخرند، بفروشند و نگه دارند و به کاربرانش اجازه می‌دهند رمزارز را برای حفظ امنیت به کیف پول آنلاین خود بردارند.

اطلاعیه: هنگام ایجاد یک حساب مبادله ارز دیجیتال، از احراز هویت دو مرحله ای و یک رمز عبور طولانی و منحصر به فرد که شامل انواع حروف کوچک، حروف بزرگ، کاراکترهای خاص و اعداد است استفاده کنید.

انواع مختلفی از صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد . برخی از صرافی ها به کاربران اجازه می دهند ناشناس بمانند و غیرمتمرکز هستند و نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی کاربران ندارند. برای برخی جمعیت‌شناختی، مانند پناهندگان یا آن‌هایی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که زیرساخت‌های اعتباری دولتی یا بانکی ندارند، مبادلات ناشناس می‌تواند به ورود آن‌ها به جریان اصلی اقتصاد کمک کند.

صرافی های محبوب در ایالات متحده غیرمتمرکز نیستند و از قوانینی پیروی می کنند که کاربران را ملزم به ارائه اسناد شناسایی می کند. این صرافی‌ها شامل نام‌هایی مانند کوین‌بیس، کراکن ، جمینی و بایننس هستند که بیت‌کوین و تعداد فزاینده‌ای آلت‌کوین را ارائه می‌کنند.

مرحله 2: صرافی خود را به گزینه پرداخت وصل کنید

بسته به صرافی، شناسایی شخصی مورد نیاز است و ممکن است شامل تصاویر گواهینامه رانندگی یا کارت تامین اجتماعی، و همچنین اطلاعاتی درباره کارفرما و منبع سرمایه شما باشد. فرآیند تا حد زیادی مشابه راه اندازی یک حساب کارگزاری معمولی است

. در اکثر صرافی‌ها، می‌توانید حساب بانکی خود را مستقیماً وصل کنید یا می‌توانید کارت نقدی یا اعتباری را وصل کنید. اگرچه می‌توانید از کارت اعتباری برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، اما نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند هزینه کلی خرید یک سکه را در صورت ترکیب با سود کارت اعتباری افزایش دهد.

بیت کوین در ایالات متحده قانونی است، اما برخی از بانک ها ممکن است سپرده گذاری به سایت ها یا صرافی های مرتبط با رمزنگاری را زیر سوال ببرند یا حتی آن را متوقف کنند. کارمزدها برای سپرده گذاری از طریق حساب بانکی، بدهی یا کارت اعتباری متفاوت است و صرافی ها نیز برای هر تراکنش کارمزد دریافت می کنند.

مرحله 3: ثبت سفارش

صرافی‌های ارزهای دیجیتال به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که از همان سطح ویژگی‌های همتایان کارگزاری سهام خود تقلید کنند. صرافی های کریپتو چندین نوع سفارش و روش های سرمایه گذاری را ارائه می دهند. تقریباً همه صرافی‌های ارز دیجیتال هم سفارش‌های بازار و هم سفارش‌های محدود را ارائه می‌کنند و برخی نیز سفارش‌های توقف ضرر ارائه می‌کنند. کراکن بیشترین انواع سفارش‌ها را ارائه می‌کند، مانند سفارش‌های بازار، حد، ضرر، حد ضرر، محدودیت، برداشت سود، و سفارش‌های حد سود.

صرافی‌ها همچنین راه‌هایی را برای تنظیم سرمایه‌گذاری‌های مکرر ارائه می‌دهند که به مشتریان این امکان را می‌دهد تا میانگین هزینه‌های دلاری را در سرمایه‌گذاری‌های انتخابی خود قرار دهند. به عنوان مثال، کوین بیس به کاربران امکان می دهد خریدهای تکراری را برای هر روز، هفته یا ماه تنظیم کنند.

مرحله 4: ذخیره سازی ایمن

کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال مکانی برای ذخیره دارایی های دیجیتال با امنیت بیشتر است. نگهداری رمزارز خارج از صرافی و در کیف پول شخصی تضمین می‌کند که سرمایه‌گذاران بر کلید خصوصی وجوه کنترل دارند. کیف پول صرافی ارائه می شود اما برای دارایی های بزرگ یا بلندمدت ارزهای دیجیتال توصیه نمی شود.

کیف پول داغ در مقابل کیف پول سرد

کیف پول های داغ

کیف پول های آنلاین که به عنوان کیف پول داغ نیز شناخته می شوند ، کیف پول هایی هستند که روی دستگاه هایی مانند رایانه، تلفن یا تبلت قرار می گیرند. این کیف پول ها کلیدهای خصوصی سکه های شما را در این دستگاه های متصل به اینترنت تولید می کنند.

کاربر این نوع کیف، دارنده کلید خصوصی ارز رمزنگاری شده در این کیف پول نیست. کیف پول های صرافی حساب های نگهبانی هستند که توسط صرافی ارائه می شوند. اگر صرافی هک شود، وجوه سرمایه گذار به خطر می افتد. عبارت “نه کلید شما، نه سکه شما” به شدت در انجمن ها و انجمن های ارزهای دیجیتال تکرار می شود.

دارندگان کیف پول داغ که امنیت کافی ایجاد نکرده اند در معرض خطر از دست دادن وجوه به دلیل سرقت قرار دارند. گذرواژه‌های قوی ، احراز هویت دو مرحله‌ای و مرور امن اینترنت باید حداقل الزامات در نظر گرفته شوند. کیف‌پول‌های داغ برای مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال یا ارزهای دیجیتال که به طور فعال در صرافی معامله می‌شوند و مانند یک حساب جاری استفاده می‌شوند، بهترین هستند.

کیف پول سرد

یک کیف پول سرد به اینترنت متصل نیست و در خطر کمتری در معرض خطر قرار گرفتن است. این کیف پول‌های آفلاین یا کیف پول‌های سخت‌افزاری کلید خصوصی کاربر را روی چیزی که به اینترنت متصل نیست ذخیره می‌کند و با نرم‌افزاری عرضه می‌شود که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا سبد سهام خود را بدون به خطر انداختن کلید خصوصی خود مشاهده کنند. 

کیف پول کاغذی کیف پولی است که در وب سایت های خاصی تولید می شود و کلیدهای عمومی و خصوصی چاپ شده روی کاغذ را تولید می کند. بسیاری از مردم این کیف پول های کاغذی را لمینت می کنند و در صندوق های امانات در بانک خود یا حتی در گاوصندوق خانه خود نگهداری می کنند .

کیف پول سخت افزاری معمولاً یک دستگاه درایو USB است که کلیدهای خصوصی کاربر را به صورت آفلاین ذخیره می کند. چنین کیف پول هایی نسبت به کیف پول های داغ مزایایی دارند زیرا تحت تأثیر ویروس هایی قرار نمی گیرند که می توانند رایانه فرد را آلوده کنند. 

با کیف پول‌های سخت‌افزاری، کلیدهای خصوصی هرگز با رایانه‌های متصل به شبکه یا نرم‌افزارهای بالقوه آسیب‌پذیر در تماس نیستند. کیف پول سرد امن ترین راه برای ذخیره بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است. اما برای راه اندازی به دانش فنی بیشتری نیاز دارند.

نحوه خرید بیت کوین با پی پال

شما همچنین می توانید بیت کوین را از طریق یک پردازشگر پرداخت مانند PayPal Holdings, Inc. ( PYPL ) خریداری کنید. دو راه برای خرید بیت کوین با استفاده از PayPal وجود دارد که حساب خود را به یک کارت نقدی یا حساب بانکی متصل می کند یا از موجودی حساب PayPal برای خرید ارزهای دیجیتال از یک ارائه دهنده شخص ثالث استفاده می کند.

چهار ارز دیجیتال، بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را می توان مستقیماً از طریق پی پال خریداری کرد. به جز کسانی که در هاوایی زندگی می کنند، ساکنان همه ایالت ها می توانند از حساب های پی پال موجود خود استفاده کنند یا حساب های جدیدی راه اندازی کنند. همچنین می‌توانید از ارزهای دیجیتال خود برای خرید محصولات و خدمات از طریق ویژگی «Checkout With Crypto» استفاده کنید.9

وقتی بیت کوین را مستقیماً از پی پال خریداری می کنید، از اسپرد کریپتو یا تفاوت بین قیمت بیت کوین در بازار و نرخ مبادله آن با دلار درآمد کسب می کند. این شرکت همچنین برای هر خرید یک کارمزد تراکنش دریافت می کند. این هزینه ها به مبلغ دلاری خرید بستگی دارد.

یکی از معایب خرید ارزهای دیجیتال از طریق پی پال این است که سرمایه گذار نمی تواند رمزارز را خارج از پلت فرم پردازشگر پرداخت به یک کیف پول دیجیتال خارجی یا کیف پول شخصی منتقل کند و تعداد کمی از صرافی ها و معامله گران آنلاین اجازه استفاده از پردازشگر پرداخت را برای خرید پرداخت می دهند. eToro از معدود معامله گران آنلاینی است که امکان استفاده از پی پال را برای خرید بیت کوین در پلتفرم خود فراهم می کند.

استفاده از کارت های اعتباری برای خرید بیت کوین شبیه به کارت های نقدی یا نقل و انتقالات خانه تسویه خودکار (ACH) است. با این حال، همه صرافی ها به دلیل هزینه های پردازش مرتبط و خطر تقلب، امکان خرید بیت کوین با کارت های اعتباری را ندارند.

پردازش کارت اعتباری می تواند هزینه های اضافی را به چنین تراکنش هایی اضافه کند و علاوه بر پرداخت هزینه تراکنش، ممکن است هزینه های پردازشی نیز وجود داشته باشد که صرافی ممکن است به خریدار منتقل شود. صادرکنندگان کارت اعتباری، خرید بیت کوین را به عنوان پیش پرداخت نقدی تلقی می کنند و برای چنین پیش پرداخت هایی، کارمزد و نرخ بهره سنگینی را دریافت می کنند.

کاربران امریکن اکسپرس هزینه پیش پرداخت نقدی فعلی را برای چنین تراکنش‌هایی به اضافه درصد کارمزد سالانه 25 درصد پرداخت خواهند کرد. شرکت کارت اعتباری همچنین کاربران را به 1000 دلار خرید بیت کوین در ماه محدود می کند.

کارت‌های اعتباری پاداش بیت‌کوین مانند یک کارت اعتباری پاداش معمولی عمل می‌کنند، با این تفاوت که پاداش‌هایی را در قالب بیت‌کوین مانند کارت اعتباری BlockFi Bitcoin Rewards ارائه می‌کنند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین

دستگاه های خودپرداز بیت کوین مانند صرافی های بیت کوین حضوری عمل می کنند. افراد می توانند پول نقد را در دستگاه وارد کنند و از آن برای خرید بیت کوین استفاده کنند که سپس به کیف پول های آنلاین برای کاربران منتقل می شود. دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند و در غول خرده فروشی Walmart Inc. ( WMT ) در دسترس هستند.

دو هزینه با خرید بیت کوین ATM مرتبط است، یک کارمزد خرید و یک هزینه تبدیل برای تبدیل یک ارز فیات به بیت کوین. هر دو هزینه نسبت به سایر گزینه ها نسبتاً زیاد هستند. متوسط ​​کارمزد خرید در سراسر جهان در دستگاه های خودپرداز بیت کوین 8.4 درصد از مبلغ خرید و 5.4 درصد برای فروش در دستگاه های خودپرداز است.

واقعیت سریع: دستگاه های خودپرداز بیت کوین از اوایل سال 2020 به شناسه های دولتی نیاز دارند.

مبادلات P2P

برخی از خدمات تبادل همتا به همتا (P2P) ارتباط مستقیم تری را بین کاربران فراهم می کنند. LocalBitcoins نمونه ای از چنین صرافی هایی است. پس از ایجاد یک حساب کاربری، کاربران می توانند درخواست هایی برای خرید یا فروش بیت کوین، از جمله اطلاعاتی در مورد روش های پرداخت و قیمت ها، ارسال کنند.

اگرچه صرافی‌های P2P مانند صرافی‌های غیرمتمرکز ناشناس نیستند، اما به کاربران این فرصت را می‌دهند که برای بهترین معامله خرید کنند. بسیاری از این صرافی ها همچنین سیستم های رتبه بندی را ارائه می دهند تا کاربران راهی برای ارزیابی شرکای تجاری بالقوه قبل از انجام معامله داشته باشند.

کارگزاری های اصلی  

Robinhood Markets, Inc. ( HOOD ) یکی از صرافی‌هایی است که تسهیلات تجارت کریپتو را ارائه می‌دهد. برای معاملات و خرید ارزهای دیجیتال 0% کمیسیون دریافت می کند و از پرداخت برای جریان سفارش پول در می آورد و حجم معاملات خود را به سایر پلتفرم های معاملاتی یا کارگزاری ها منتقل می کند.

 Robinhood تجارت هفت ارز دیجیتال را در پلتفرم خود فعال کرده بود: بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، بیت کوین SV، Dogecoin و Ethereum Classic.16 در مقابل، شما می توانید بیش از 100 ارز دیجیتال را در کوین بیس معامله کنید، و از سال 2022، کارگزاران سنتی مانند Fidelity Investments قصد دارند سرمایه گذاری بیت کوین را برای حساب های 401 (k) در نظر بگیرند.

هشدار:

بیت‌کوین و سایر سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال توسط بیمه شرکت حفاظت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار (SIPC) محافظت نمی‌شوند . در کارگزاری‌های معمولی، آژانس در برابر از دست دادن اوراق بهادار و پول نقد در حساب‌های کارگزاری تا سقف 500000 دلار با محدودیت 250000 دلاری محافظت می‌کند.

این تسهیلات برای مشتریان صرافی‌های ارز دیجیتال در دسترس نیست. صرافی های ارزهای دیجیتال مانند Coinbase دارای بیمه جرم هستند تا از زیرساخت های خود در برابر هک محافظت کنند. اما این بیمه از مشتریان فردی در برابر سرقت رمز عبور محافظت نمی کند.

نحوه فروش بیت کوین

می‌توانید بیت‌کوین را در همان مکان‌هایی که ارز دیجیتال را خریداری کرده‌اید، مانند صرافی‌های ارز دیجیتال و پلتفرم‌های P2P بفروشید. به طور معمول، فرآیند فروش بیت کوین در این پلتفرم ها مشابه فرآیند خرید آن است.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال درصدی از مبلغ فروش کریپتو را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، Coinbase 2.49٪ از کل مبلغ تراکنش را به عنوان کارمزد دریافت می کند.

صرافی ها معمولا دارای محدودیت برداشت روزانه و ماهانه هستند. بنابراین، پول نقد حاصل از فروش بزرگ ممکن است فوراً در دسترس معامله گر نباشد. با این حال، هیچ محدودیتی در میزان فروش ارز دیجیتال وجود ندارد.

مراحل خرید بیت کوین چیست؟

فرآیند خرید بیت کوین شامل چهار مرحله است: انتخاب مکان یا صرافی برای ثبت سفارش، انتخاب روش پرداخت، و اطمینان از ذخیره ایمن برای ارز دیجیتال خریداری شده. ممکن است هزینه های اضافی برای کیف پول آنلاین وجود داشته باشد.

محبوب ترین مکان ها برای خرید بیت کوین کدامند؟

محبوب‌ترین مکان‌ها برای خرید بیت‌کوین، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، کارگزاری‌ها و خدمات پرداخت مانند پی پال هستند. برای مالکیت غیرمستقیم بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران می‌توانند در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که این ارز دیجیتال را در ترازنامه‌های خود نگه می‌دارند، مانند Tesla, Inc. ( TSLA ) یا MicroStrategy Incorporated ( MSTR ).2223 

برای خرید بیت کوین چقدر باید انتظار پرداخت کنم؟

به طور معمول، قیمت خرید بیت کوین شامل یک کارمزد در هر معامله به اضافه هزینه تبدیل یک ارز فیات به بیت کوین است. کارمزد هر معامله تابعی از مقدار دلار معامله است. مقدار تجارت بالاتر، کارمزد بیشتری را به همراه خواهد داشت.

آیا خرید بیت کوین من توسط SIPC محافظت می شود؟

خیر، خرید بیت کوین شما توسط SIPC محافظت نمی شود.19در صرافی‌های خاص، مانند کوین‌بیس، موجودی‌های فیات در حساب‌های فردی ممکن است به ازای هر حساب ۲۵۰ هزار دلار توسط FDIC بیمه شود.

خط پایین

فرآیند خرید بیت کوین شامل چهار مرحله است که شامل انتخاب یک سرویس یا مکان برای خرید، اتصال با روش پرداخت، ثبت سفارش و اطمینان از ذخیره سازی امن برای ارز دیجیتال خریداری شده است. هر یک از این مراحل نیازمند تحقیق و ارزیابی دقیق مزایا و معایب هر سرویس است. بیت کوین در دستگاه های خودپرداز بیت کوین یا از خدمات پرداخت مانند پی پال و کارگزاری های اصلی مانند رابینهود در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *