وبلاگ

مزایا و خطرات تجارت فارکس با بیت کوین

mazaya-va-khatarat-tejarat-farex-ba-bitcoin-ak-1

مزایا و خطرات تجارت فارکس با بیت کوین بازار فارکس بزرگترین و نقدشونده ترین بازار جهان است. این یک بازار ارز واقعا جهانی است که 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته، در همه جا باز است. گویی فارکس به اندازه کافی پویا نیست، ارزهای رمزنگاری شده  مانند بیت کوین بعد جدید و جذابی را به معاملات ارز اضافه کرده اند. در سال‌های اخیر، بسیاری از کارگزاران فارکس شروع به پذیرش بیت‌کوین برای تجارت ارز کرده‌اند و برخی دیگر ارزهای دیجیتال را نیز می‌پذیرند. آیا باید وارد شوید و شروع به استفاده از بیت کوین های استخراج شده خود در بازارهای فارکس کنید؟ ابتدا خطرات و فواید آن را بیابید.

اطلاعات کلیدی

 • بازار فارکس به تجارت با ارزهای دنیا اختصاص دارد.
 • بسیاری از کارگزاران فارکس اکنون بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می پذیرند.
 • معاملات بیت کوین از سیستم ارزش گذاری ناشناس و غیرمتمرکز که ارز نشان می دهد سود می برد.
 • آنها لایه جدیدی از ریسک را به معاملات فارکس اضافه می کنند که با نوسان شدید ارزهای دیجیتال تشدید می شود.

یک تجارت استاندارد فارکس

قبل از اینکه به این فکر کنید که آیا باید با استفاده از بیت کوین معامله فارکس انجام دهید، بهتر است بدانید که چگونه یک تجارت فارکس معمولی کار می کند. تجارت فارکس صرفاً مبادله یک ارز به ارز دیگر با نرخ فعلی آن است. برخلاف گردشگرانی که ارز خانگی خود را با پول محلی مبادله می کنند، معامله گران فارکس در تلاش هستند تا از نوسانات مداوم ارزش واقعی یک ارز در مقابل ارز دیگر درآمد کسب کنند.

مزایای تجارت فارکس با بیت کوین

 • ارزش گذاری غیرمتمرکز : یک مزیت عمده تجارت فارکس با بیت کوین این است که بیت کوین به بانک مرکزی متصل نیست. ارزهای دیجیتال عاری از نفوذ ژئوپلیتیک مرکزی و مسائل کلان اقتصادی مانند تورم یا نرخ بهره خاص کشور هستند.
 • اهرم بالا : بسیاری از کارگزاران فارکس  اهرمی را  برای معاملات بیت کوین ارائه می دهند. معامله گران با تجربه می توانند از این به نفع خود استفاده کنند. با این حال، چنین  حاشیه های بالایی  نیز باید با احتیاط زیاد مورد بررسی قرار گیرند، زیرا آنها پتانسیل زیان را افزایش می دهند.
 • مقدار سپرده کم : یک معامله گر می تواند با حداقل 25 دلار با برخی از شرکت های تجارت فارکس بیت کوین شروع کند. برخی از شرکت های معاملاتی فارکس حتی تبلیغاتی مانند مبلغ سپرده مشابه ارائه کرده اند. معامله گران باید بررسی کنند که کارگزار قانونی است و به طور مناسب تنظیم شده است.
 • هزینه کم معامله : اکثر کارگزاران فارکس که ارز دیجیتال را می پذیرند، هزینه های کارگزاری را برای جذب مشتریان جدید بسیار پایین نگه می دارند.
 • امنیت : برای انجام تراکنش بیت کوین نیازی به افشای اطلاعات حساب بانکی یا کارت اعتباری خود ندارید. این یک مزیت بزرگ از نظر هزینه و امنیت مالی است.
 • بدون مرزهای جهانی : تراکنش های بیت کوین هیچ مرز جهانی ندارند. یک معامله گر مستقر در آفریقای جنوبی می تواند فارکس را از طریق یک کارگزار مستقر در بریتانیا معامله کند. چالش‌های نظارتی ممکن است یک نگرانی باقی بماند، اما اگر هم معامله‌گران و هم کارگزاران مایل به معامله باشند، هیچ مرز جغرافیایی وجود ندارد.
. بدون کنترل مرکزی

یکی از مهمترین مزایای تجارت فارکس با بیت کوین این است که هیچ بانک مرکزی برای تغییر تصادفی ارزش گذاری بیت کوین وجود ندارد. تمرکززدایی، بازار بیت کوین را مستقل از تأثیرات ژئوپلیتیکی می کند. مسائل کلان اقتصادی مانند تورم خاص کشور یا نرخ بهره نیز بر بیت کوین تأثیر نمی گذارد.

بیت کوین اهرم های بالایی را در محدوده 1:1000 جذب می کند. این می تواند توسط معامله گران با تجربه برای به دست آوردن سود بالا استفاده شود. با این حال چنین حاشیه های بالایی پتانسیل زیان دهی را افزایش می دهد.

. کارمزد تراکنش صفر

تمام تراکنش های بیت کوین به طور خودکار در یک بلاک چین عمومی ثبت می شوند. این فرآیند شامل هیچ بانک یا سازمان تسویه حساب نمی شود. این باعث می شود که تراکنش های بیت کوین در سراسر جهان بسیار ارزان انجام شود. این به کارگزاران اجازه می‌دهد تا برای تراکنش‌های بیت‌کوین کارمزد برداشت یا واریز صفر دریافت کنند و در نتیجه سود را بهبود بخشند.

یک کاربر که با بیت کوین معامله می کند می تواند مبالغی به اندازه 25 دلار را در برخی از پلتفرم های معاملاتی فارکس بیت کوین واریز کند. با این حال، مهم است که قبل از ارسال پول خود، مشروعیت کارگزار را بررسی کنید.

کارگزاران معاملات بیت کوین هزینه کارگزاری را بسیار پایین نگه می دارند تا مشتریان جدیدی را برای تجارت بیت کوین جذب کنند. این می تواند برای معامله گر مفید باشد. علاوه بر این، تراکنش های بیت کوین نسبت به اکثر تراکنش های بانکی ایمن هستند. این به طور مثبت بر هزینه ها و امنیت وجوه تأثیر می گذارد.

. بدون محدودیت جغرافیایی

تراکنش های بیت کوین را می توان از هر نقطه ای از جهان بدون توجه به مرزهای نظارتی انجام داد. این فقط مستلزم رضایت معامله گر و دلال است که تمام سیاستگذاران بوروکراتیک را نادیده می گیرد.

خطرات تجارت فارکس با بیت کوین

 • نرخ های مختلف مبادله : معاملات بیت کوین در مبادلات متعدد و نرخ های مبادله متفاوت است. معامله گران باید اطمینان حاصل کنند که می دانند کارگزار فارکس از چه نرخ های مبادله بیت کوین استفاده می کند.
 • ریسک نرخ دلار آمریکا : در حین دریافت سپرده بیت کوین از مشتریان، تقریباً همه کارگزاران بلافاصله بیت کوین ها را می فروشند و مقدار آن را به دلار آمریکا نگه می دارند. حتی اگر معامله‌گری بلافاصله پس از سپرده‌گذاری موقعیت معاملاتی فارکس را اتخاذ نکند، همچنان در معرض ریسک نرخ بیت کوین به دلار آمریکا از سپرده‌گذاری تا برداشت قرار دارد.
 • خطر نوسانات : از لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین نوسانات بالایی را نشان داده است. در غیاب مقررات، نوسان می‌تواند توسط کارگزاران غیرقانونی به نفع خود و ضرر معامله‌گران مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، فرض کنید نرخ بیت کوین روزانه بین 5000 تا 5300 دلار آمریکا در هر بیت کوین در نوسان است.
 •  برای سپرده ورودی 2 بیت کوین، کارگزار غیرقانونی ممکن است کمترین نرخ ها را اعمال کند تا 10000 دلار به معامله گر اعتبار دهد (2 بیت کوین * 5000 دلار = 10000 دلار). با این حال، هنگامی که معامله گر آماده برداشت باشد، کارگزار ممکن است از پایین ترین نرخ ارز استفاده کند. به جای 2 بیت کوین اصلی سپرده شده، معامله گر تنها 1.88679 بیت کوین (10000 دلار / 5300 دلار = 1.88679 بیت کوین) دریافت می کند. یک کارگزار غیرقانونی ممکن است بیت کوین و دلار را مثلاً 5150 دلار مبادله کند و مابه التفاوت را به هزینه مشتری به جیب بزند.
 • خطرات امنیتی ذاتی بیت کوین : بیت کوین های سپرده شده در معرض سرقت از طریق هک هستند، حتی از کیف پول دیجیتال یک کارگزار. برای کاهش این خطر، به دنبال کارگزاری باشید که از بیمه در برابر سرقت برخوردار باشد.
 • ریسک لوریج : استفاده از اهرم  برای معامله گران جدیدی که ممکن است اکسپوژر را درک نکنند، خطرناک است. این ریسک مختص معاملات فارکس ارزهای دیجیتال نیست و در معاملات سنتی فارکس نیز مطرح است.
 • اختلاط کلاس دارایی : ارزهای دیجیتال  به طور کلی یک کلاس دارایی متفاوت است و مکانیسم ارزش گذاری خاص خود را دارد. تجارت فارکس با بیت کوین اساساً یک ارز میانی جدید را معرفی می کند که می تواند سود و زیان را به روش های غیرمنتظره ای تحت تأثیر قرار دهد. هر پولی که در ارز پایه معامله گر قفل نشده باشد یک ریسک است.
 • تغییر نرخ ارز

تجارت بیت کوین در چندین صرافی با نرخ های مبادله متفاوت. معامله گران باید بدانند که کارگزار فارکس از کدام نرخ پایه استفاده می کند. علاوه بر این، سپرده‌های بیت‌کوین با توجه به تغییر ارزش بیت‌کوین به دلار همچنان در نوسان هستند. هر تراکنش بیت کوین از سپرده گذاری تا برداشت همچنان در معرض خطر نرخ بیت کوین به دلار است.

. نوسانات خطرناک قیمت

نوسانات بالای قیمت بیت کوین می تواند توسط کارگزاران به نفع خود به ویژه در غیاب مقررات مورد استفاده قرار گیرد. کارگزاران پس از واریز بیت کوین شما به حساب خود، مابه التفاوت تغییرات مثبت قیمت را نقد می کنند.

. احتمال باخت به دلیل هک های شایع

به عنوان یک دارایی دیجیتال، سپرده های بیت کوین در معرض سرقت از طریق هک هستند، حتی از کیف پول کارگزار. برای کاهش این خطر، تجارت با کارگزارانی که از محافظت بیمه در برابر سرقت یا نگهبان امن وجوه خود برخوردار هستند، حیاتی است.

. ریسک های بالا مرتبط با معاملات اهرمی

پیشنهادهای معاملاتی فارکس بیت کوین با اهرم بالا برای تازه واردانی که ممکن است این قرار گرفتن را درک نکنند بسیار خطرناک است. برای معامله گران ضروری است که توجه داشته باشند که ارز دیجیتال یک طبقه دارایی متفاوت با مکانیسم ارزش گذاری خاص خود است.

. ارز میانی جدید اجتناب ناپذیر

تجارت در ارزهای دیجیتال یک ارز میانی جدید را معرفی می کند که می تواند سود و زیان را به روش های بی سابقه ای تحت تاثیر قرار دهد. هر وجهی که در ارز پایه معامله گران قفل نشده باشد در خطر است. با این حال، شما نمی توانید تجارت را تنها به دلیل خطرات فراوان مرتبط با آن ترک کنید. 

همه ما می دانیم که همه چیز در زندگی با خطرات زیادی همراه است. برای معامله ارز دیجیتال با اطمینان و کسب سود بلندمدت از آن، دانش لازم است. تجزیه و تحلیل ما را در مورد برخی از ابزارهای مهم معاملات ارزهای دیجیتال که نمی توانید آنها را کنار بگذارید، بررسی کنید . ما از شما می‌خواهیم قبل از انجام معاملات با پول واقعی، اطلاعات لازم را پیدا کنید.

برای ارائه نظرات خود در مورد این موضوع، ایده های خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید و به برادری که در آنجا تلاش می کند تا مهارت های تجاری خود را تقویت کند، کمک کنید. بدیهی است که وقتی مجموعه مراحل درست را در تجارت ارزهای دیجیتال دنبال کنید، می‌توانید از آن درآمد کسب کنید.

مزایا و خطرات تجارت فارکس با بیت کوین با احتیاط حمل شود

اگرچه محبوبیت ارزهای دیجیتال در دهه گذشته رو به افزایش بوده است، اما با توجه به ماهیت فرار آنها باید با احتیاط رفتار کرد. بدون هیچ مقررات یا کنترلی از سوی مقامات، یک سرمایه گذار از نزدیک شدن به چنین ارزهایی با قاطعیت بی خبر است. با این حال، از آنجایی که هم بازار فارکس و هم ارزهای رمزپایه ماهیت نوسانی دارند، سرمایه گذاران باهوش نیز می توانند بازده خوبی داشته باشند، مشروط بر اینکه عملیات خود را به طور کامل درک کنند.

به جای پیروی از روند، بهتر است یک سرمایه گذار قبل از تلاش در یک مدل سرمایه گذاری جدید، سناریو را به طور جامع مطالعه کند. برای درک بهتر بازار و تجارت ، تحولات و به روز رسانی های بازار را به طور کامل دنبال کنید. یک معامله گر فارکس باید با مطالعه وب سایت ها و نشریات مالی معتبر مرتبط با بازار فارکس، خود را با تمام نتایج ممکن در این بخش به روز کند.

آن‌ها حتی می‌توانند به متخصصانی مراجعه کنند که صلاحیت تجزیه و تحلیل هر دو بازار فارکس و ارزهای دیجیتال و دستگاه ماینر را دارند. رویکرد “صبر کن و تماشا” می تواند برای مبتدیان در چنین شرایطی مفید باشد. 

دسترسی به اهرم بالا با CFD های بیت کوین

یکی دیگر از مزایای تجارت CFD بر روی بیت کوین، دسترسی به اهرم بالا است. به خاطر داشته باشید که این امر در مورد معامله بر روی حرکت قیمت بیت کوین و عدم سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال واقعی از طریق صرافی های رمزنگاری اعمال می شود. CFD ها فقط قیمت اوراق بهادار اساسی مانند بیت کوین را ردیابی می کنند و معامله گرانی که با CFD معامله می کنند، در واقع مالک ابزار اصلی نیستند. با این حال، این با مزایای خاصی مانند دسترسی به اهرم بالا و امکان فروش کوتاه مدت ابزار اساسی همراه است. 

معامله گرانی که با بیت کوین CFD معامله می کنند، می توانند از بازارهای صعودی و نزولی سود ببرند ! وقتی تجزیه و تحلیل آنها نشان می دهد که قیمت می تواند افزایش یابد، معامله گران خرید می کنند و وقتی نشان می دهد که قیمت ممکن است کاهش یابد، معامله گران کوتاه فروشی می کنند. بازگشت به اهرم – اهرم به معامله گران اجازه می دهد تا اندازه های موقعیت بسیار بزرگتری نسبت به حساب معاملاتی خود باز کنند. برای مثال، نسبت اهرمی 100:1 به این معنی است که یک معامله گر می تواند اندازه موقعیتی را باز کند که 100 برابر بزرگتر از حساب معاملاتی او است!

با این حال، به خاطر داشته باشید که معامله بر روی اهرم خطرات خاصی را نیز به همراه دارد. اهرم یک شمشیر دو لبه است – هم سود و هم ضرر شما را بزرگ می کند. با این حال، اگر عاقلانه از آن استفاده شود، می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر سود معامله‌گر داشته باشد، به همین دلیل است که ما آن را به عنوان مزیت تجارت CFD روی بیت‌کوین ذکر کردیم.

نمودار و تجزیه و تحلیل فنی عالی کار می کند

تجارت بیت کوین کاملاً با تجارت سایر کلاس های دارایی محبوب متفاوت است. گزارش‌های درآمد، نسبت‌های P/E و نرخ‌های بهره را فراموش کنید – تحلیل‌های بنیادی سنتی که در سهام و ارزهای فیات استفاده می‌شود در دنیای رمزارز کار نمی‌کند. با این حال، این بدان معنی است که تجزیه و تحلیل تکنیکال نتایج بسیار خوبی را در معاملات بیت کوین به دست می آورد زیرا اکثر فعالان بازار باید برای پیش بینی قیمت آینده به سطوح فنی تکیه کنند.

سطوح حمایت و مقاومت، کانال‌ها، سطوح فیب، الگوهای نمودار و تحلیل روند ابزارهای عالی برای معامله در بیت کوین هستند. درست مانند سایر انواع دارایی، معامله گران بیت کوین از یکی از چهار سبک معاملاتی اصلی استفاده می کنند: اسکالپینگ، معاملات روزانه، معاملات نوسانی و معاملات موقعیت.

پتانسیل بلاک چین بسیار زیاد است

در حالی که محبوبیت فزاینده بیت کوین به جهان بینشی نسبت به بلاک چین – فناوری زیربنایی بیت کوین – داد، بلاک چین بسیار بیشتر از این است. در واقع، ارزهای دیجیتال تنها یک نمونه از کاربرد بلاک چین هستند، در این مورد برای ذخیره ارزش و پرداخت. 

با این حال، مزایای بلاک چین بسیار زیاد است و برخی استدلال می کنند که ما تازه در آغاز انقلاب بلاک چین هستیم. تمام تراکنش‌های بلاک چین بدون نیاز به اشخاص ثالث در شبکه بلاک چین تأیید می‌شوند و داده‌های موجود در شبکه قابل تغییر یا حذف نیستند. 

این شبکه همچنین کاملاً غیرمتمرکز است، بسته به هزاران یا میلیون‌ها رایانه که تمام تغییرات شبکه را پردازش و تأیید می‌کنند. برخی از فناوری های بلاک چین امکان ایجاد قراردادهای هوشمند با شرایط از پیش تعیین شده را فراهم می کنند. به عنوان مثال، این قراردادهای هوشمند تنها زمانی می توانند برای شروع پرداخت های خودکار استفاده شوند که شرایط از پیش تعیین شده برآورده شوند. پتانسیل بلاک چین توسط بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری تحسین شده است.

کلمات پایانی

معامله با قیمت بیت کوین هم مزایا و هم معایب خود را دارد. معاملات بیت کوین کارمزدهای نسبتا کمی دارد و بسیاری از کارگزاران CFD بیت کوین CFD را به طیف ابزارهای قابل معامله خود اضافه کرده اند. CFD ها قیمت امنیت اساسی (در این مورد بیت کوین) را ردیابی می کنند، به این معنی که معامله گرانی که CFD های بیت کوین را معامله می کنند، در واقع مالک ارز دیجیتال نیستند. با این حال، این به معامله گران امکان دسترسی به اهرم بالا و توانایی فروش کوتاه، یعنی سود از کاهش قیمت ها را می دهد.

از آنجایی که نمی توان تحلیل بنیادی سنتی را روی بیت کوین انجام داد، تحلیل تکنیکال یک رشته تحلیلی محبوب در بین معامله گران رمزارز است. دنبال کردن روند، سطوح حمایت و مقاومت افقی ، امواج الیوت و سایر ابزارهای فنی معمولاً نتایج عالی را با معاملات بیت کوین به دست می آورند. متأسفانه، تجارت بیت کوین بدون معایب انجام نمی شود. برخی از مهم ترین آنها نوسان بسیار بالا، داده های قیمتی کوتاه تاریخی و عدم اطمینان در مورد هارد فورک ها و مقررات است.

اگرچه ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین در حال افزایش محبوبیت هستند، اما هنوز خطرات مرتبط زیادی وجود دارد. در معاملات فارکس، معامله با یک ارز غیرمتمرکز که معاملات جهانی را بدون کارمزد ارائه می دهد، یک مزیت است. اما این مبادله اساساً یک ارز سوم را به جفت معاملاتی اضافه می کند. معامله گرانی که می خواهند این ریسک را بپذیرند باید فقط از یک کارگزاری فارکس تنظیم شده محلی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *