وبلاگ

بازار گاوی و خرسی در ارز دیجیتال چیست؟

bazar-gavi-va-khersi-dar-arz-digital-chist-ak-1

بازار گاوی و خرسی در ارز دیجیتال چیست؟ «گاو» و «خرس» معمولاً برای توصیف عملکرد بازارهای سهام، چه در حال افزایش یا کاهش ارزش استفاده می‌شوند. در این زمینه، یک بازار در حال افزایش، بازار صعودی نامیده می شود، در حالی که بازار رو به کاهش، بازار نزولی نامیده می شود.

با توجه به اینکه بازار ارز دیجیتال به طور کلی بی ثبات است و به صورت روزانه در نوسان است، این اصطلاحات برای اشاره به دوره های طولانی تر حرکت عمدتاً صعودی یا نزولی استفاده می شود. به همین ترتیب، تغییرات در بازارها با نوسانات قابل توجه (حداقل 20٪) در هر جهت نشان داده می شود.

در این مقاله، ما بر چگونگی اعمال این روندها در ارزهای دیجیتال و دستگاه ماینر تمرکز خواهیم کرد. به طور خاص، ما بحث خواهیم کرد: بازار گاو نر یا خرسی چیست؟ ویژگی بازارهای گاو نر در مقابل خرسی چیست؟ چگونه بفهمیم که آیا در بازار کریپتو گاوی هستیم یا خرسی؟ تفاوت های کلیدی بین بازار گاو نر و خرسی و نحوه سرمایه گذاری در بازار خرسی در مقابل بازار گاوی.

بازار گاوی چیست؟

بازار گاوی به شرایط کلی اقتصادی مطلوب اشاره دارد. این بدان معنی است که یک بازار در حال افزایش است و معمولاً با احساسات مثبت سرمایه گذاران در مورد روند صعودی فعلی همراه است. افزایش مداوم قیمت دارایی ها در بازار صعودی، همراه با اقتصاد قوی و سطوح بالای اشتغال وجود دارد. 

این امر در مورد بازارهای ارزهای دیجیتال و همچنین بازارهای سنتی صدق می کند. با این حال، در ارزهای رمزپایه، مشاهده فازهای رمزنگاری قوی‌تر و منسجم‌تر رایج‌تر است. اجرای گاوی در کریپتو معمولاً چگونه است؟ افزایش 40 درصدی قیمت طی یک تا دو روز سناریوی کاملاً معمولی است. این به این دلیل است که بازارهای کریپتو نسبتاً کوچکتر از بازارهای سنتی هستند و بنابراین، نوسانات بیشتری نیز دارند.

اعتقاد بر این است که اصطلاح “بازار گاو نر” از سبک مبارزه گاو نر سرچشمه گرفته است که در آن با شاخ های خود در حرکتی رو به بالا به حریفان حمله می کند. امروزه، یک بازار یا سرمایه‌گذار « صعودی » معمولاً به خوش‌بینی نسبت به افزایش مداوم ارزش دارایی اشاره می‌کند. 

در بازار کریپتو، گاو شارژ یک مرحله صعودی را برای ارزهای رمزنگاری شده اعلام می کند. در اینجا، شاهد رشد ارزش ارزهای دیجیتال با شرایط اقتصادی مطلوب و سرمایه‌گذاران خوش‌بین خواهید بود که به دنبال استفاده حداکثری از سبد ارزهای دیجیتال در حال افزایش خود هستند.

به طور خلاصه، سرمایه گذار بازارهای صعودی را از طریق خرید اوراق بهادار شروع می کند. این را می توان با ارز فیات نیز انجام داد، زیرا بازارهای صعودی معمولاً قیمت اوراق بهادار را افزایش می دهند. تا زمانی که عرضه بیش از تقاضا باشد، بازار صعودی ادامه دارد. پس از مدتی گاو به اصطلاح خسته می شود و بازار تغییر می کند و به بازار خرسی تبدیل می شود. 

چه چیزی باعث ایجاد بازار صعودی می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد، سرمایه گذاران کسانی هستند که بازار صعودی را شروع می کنند. وقتی احساس می‌کنند قیمت‌ها شروع به افزایش می‌کنند و این کار را برای مدت طولانی ادامه می‌دهند، شروع به خرید سهام (با قیمت پایین) می‌کنند و نسبت به بازگشت سرمایه (ROI) خود خوشبین هستند. افزایش خوش‌بینی در میان سرمایه‌گذاران نیز باعث می‌شود قیمت سهام همچنان در حال افزایش باشد.

عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث ایجاد بازار صعودی می شود. در این میان می توان به تولید ناخالص داخلی (GDP) قوی و نرخ پایین بیکاری اشاره کرد. به طور کلی شرایط مطلوب بازار باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران می شود. بازارهای گاوی ارزهای دیجیتال نیز تحت تأثیر عوامل مشابه بازارهای سنتی قرار دارند. 

با این حال، بازارهای کریپتو در مقایسه با اوراق بهادار سنتی که صدها سال است وجود دارند، هنوز در صحنه نسبتاً جدید هستند. با مجموع سرمایه‌گذاران کمتر، کریپتو ممکن است توسط عوامل منحصر به فرد خود هدایت شود.

به عنوان مثال، اجراهای گاوی ارزهای دیجیتال ممکن است توسط چیزهایی مانند:

 • پشتیبانی از جریان اصلی و فرهنگ پاپ: به برنامه‌های گاو نر ۲۰۱۷ فکر کنید که تحت تأثیر افرادی مانند پاریس هیلتون و دی‌جی خالد و نمایش‌هایی مانند The Big Bang Theory هستند.
 • معرفی سرمایه نهادی: یک مثال خوب، سرمایه گذاری 650 میلیون دلاری بیت کوین ( BTC ) MicroStrategy (بیش از 70000 BTC) است.
 • افزایش خوش بینی از امور مالی سنتی: استراتژیست های جی پی مورگان گفتند بیت کوین می تواند تا 146000 دلار افزایش یابد.
 • رویدادهای منحصربه‌فردی که امور مالی سنتی را تهدید می‌کند: برای مثال، COVID-19، بسیاری از مردم را در میان استرس ناشی از همه‌گیری در بازارهای مالی سنتی ، به سمت ارزهای دیجیتال سوق داد.

ویژگی های بازار ارز دیجیتال

نگرش ها و اقدامات معمولی که یک بازار صعودی را مشخص می کند عبارتند از:

 • افزایش قیمت در یک دوره زمانی پایدار؛
 • تقاضای قوی علیرغم عرضه ضعیف؛
 • افزایش اعتماد سرمایه گذاران به بازار؛
 • گرانی پروژه های خاص؛
 • درج صحبت هایی در مورد ارز دیجیتال در رسانه های اصلی و همچنین رسانه های اجتماعی؛
 • علاقه عمومی به ارزهای دیجیتال در میان افراد مشهور، اینفلوئنسرها و سایر بخش‌هایی که ممکن است قبلاً علاقه‌ای به ارزهای دیجیتال نداشته باشند.
 • افزایش شدید قیمت ها در صورت اخبار خوب؛
 • کاهش جزئی قیمت در صورت انتشار اخبار بد.

گاو نر در کریپتو چیست؟

روند صعودی به یک دوره طولانی اشاره دارد که در طی آن سرمایه‌گذاران زیادی در حال خرید ارزهای دیجیتال هستند. این ویژگی با ویژگی های ذکر شده در بالا مانند افزایش قیمت ها، بیش از تقاضای عرضه و اطمینان بالای بازار مشخص می شود. 

اعتماد سرمایه‌گذاران معمولاً یک حلقه بازخورد مثبت ایجاد می‌کند و روند صعودی را بیشتر می‌کند (سرمایه‌گذاری بیشتر، افزایش مداوم قیمت‌ها). برای ارزهای دیجیتال، به ویژه، قیمت یک ارز دیجیتال معین تا حد زیادی تحت تأثیر اعتماد عمومی به یک دارایی است.

bazar-gavi-va-khersi-dar-arz-digital-chist-ak-2

بازار نزولی چیست؟

از سوی دیگر، بازار نزولی بازاری است که در آن ارزش ارزهای رمزنگاری شده حداقل 20 درصد کاهش یافته است و به کاهش خود ادامه می دهد. یک مثال شامل سقوط معروف ارز دیجیتال در دسامبر 2017 است، زمانی که سرمایه گذاران شاهد سقوط بیت کوین از 20000 دلار به 3200 دلار در طی چند روز بودند. 

مشخصه یک بازار نزولی نزولی با افت 20 درصدی یا بیشتر ناشی از اوج های قبلی است. به این ترتیب، قیمت ها پایین است و به طور مداوم کاهش می یابد. روند نزولی نیز بر چشم انداز سرمایه گذاران تأثیر می گذارد و الگوی نزولی بیشتری را تداوم می بخشد. اعتقاد بر این است که اصطلاح “خرس” از سبک مبارزه خرس گرفته شده است – شروع از بالا، سپس حمله با پنجه ها به سمت پایین و تمام وزن آن به سمت پایین فشار می آورد.

در طول یک بازار نزولی، اقتصاد با نرخ های بالای بیکاری کند است. این شرایط می تواند ناشی از سیاست های اقتصادی ضعیف، بحران های ژئوپلیتیکی، ترکیدن حباب های بازار و حتی بلایای طبیعی باشد. بازارهای نزولی همچنین فاقد خوش بینی و اطمینان عمومی است که اکثر سرمایه گذاران در طول دوره های صعودی دارند.

به طور معمول، معامله گران کریپتو قصد دارند دارایی ها را در طول یک بازار نزولی خریداری کنند ، به خصوص در زمان پایین. با این حال، دانستن اینکه دقیقاً چه زمانی یک بازار نزولی به پایان رسیده است دشوار است، این امر باعث می‌شود سرمایه‌گذاران قمار و خرید ارزهای دیجیتال کم‌ارزش را که ممکن است بهبود یابند یا نشوند، سخت کند.

قیمت ها معمولاً در لحظه ای کاهش می یابد که بازار اخبار مربوط به شرایط نامطلوب در مورد یک ارز دیجیتال یا سهام خاص را دریافت می کند. مارپیچ نزولی باعث می شود افراد بیشتری از سرمایه گذاری خودداری کنند زیرا این باور وجود دارد که اخبار بد بیشتری به زودی خواهد آمد و نیاز است خود را برای بدترین شرایط آماده کنند. 

برخی حتی دارایی های خود را به دلیل وحشت می فروشند و روند نزولی ایجاد می کنند. بازارهای نزولی در نهایت آرام می شوند و سرمایه گذاران به آرامی اعتماد به نفس پیدا می کنند و دوباره یک چرخه صعودی جدید را آغاز می کنند.

چه چیزی باعث ایجاد بازار نزولی کریپتو می شود؟

یک روند نزولی در قیمت‌ها معمولاً می‌تواند باعث شروع بازار نزولی شود. با ادامه کاهش قیمت ها، سرمایه گذاران به طور همزمان اعتماد خود را نسبت به بهبودی قیمت ها از دست می دهند و در نتیجه روند نزولی بیشتری ایجاد می شود. 

به طور کلی، مواردی مانند جنگ‌ها، بحران‌های سیاسی، همه‌گیری‌ها و اقتصادهای کند ممکن است باعث شروع یک بازار نزولی شود. مداخله دولت همچنین ممکن است باعث شروع یک بازار نزولی شود. با این حال، در کریپتو، پیش بینی زمان شروع یک بازار نزولی بر اساس روندهای قبلی بسیار دشوارتر است. در حالی که بازار سهام در حال حاضر چندین دهه داده برای سرمایه گذاران و تحلیلگران دارد که می توانند به آنها مراجعه کنند، بازار کریپتو نسبتاً جوان است.

در حالی که دلایل ایجاد یک بازار نزولی متفاوت است، چند شاخص رایج وجود دارد که نشان می دهد یک بازار نزولی شروع می شود. برخی از شاخص‌های بازار خرس کریپتو در حال ظهور عبارتند از:

 • حجم معاملات کمتر: این معمولاً به این معنی است که مردم به دلیل عدم اطمینان در بازار شروع به نگه داشتن سکه های خود کرده اند.
 • احساسات منفی ناشی از امور مالی سنتی: نمونه ای از این موارد زمانی بود که جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان، بیت کوین را یک کلاهبرداری در سال 2017 خواند، درست چند ماه قبل از اینکه قیمت آن به 20000 دلار در هر واحد برسد و سپس به سرعت سقوط کرد.
 • متقاطع مرگ: یک شاخص فنی مربوط به عبور دارایی از میانگین متحرک 50 روزه به میانگین متحرک 200 روزه.
 • پسرفت: زمانی که قیمت دارایی در بازار آتی کمتر از قیمت فعلی بازار باشد.
 • تغییرات در نرخ وجوه فدرال: نرخی که بانک ها با آن ذخایر اضافی خود را یک شبه وام می دهند/قرض می گیرند.
 • مداخله نهادهای نظارتی: نمونه ای از آن محدودیت های دولت چین در مورد نرم افزارهای رمزنگاری و استخراج است. چنین مداخلاتی بسیاری از عملیات استخراج را مجبور می‌کند تا آفلاین شوند و باعث عدم اطمینان گسترده می‌شوند

ویژگی های بازارهای خرس کریپتو

نگرش ها و اقدامات معمولی که یک بازار نزولی را مشخص می کند عبارتند از:

 • کاهش قیمت ها در یک دوره زمانی پایدار؛
 • عرضه بیشتر از تقاضا است؛
 • عدم اعتماد سرمایه گذاران به بازار؛
 • بدون صحبت (یا صحبت منفی) در مورد ارز دیجیتال در رسانه های اصلی و همچنین رسانه های اجتماعی؛
 • بی اعتمادی عمومی به ارزهای دیجیتال در میان اقتصاددانان، تحلیلگران و امور مالی سنتی؛
 • در صورت خبرهای خوب، اوج های پایین تر
 • در صورت انتشار اخبار بد، سطوح پایین را کاهش دهید.

بازار گاوی و خرسی در ارز دیجیتال چیست؟ وتفاوت های کلیدی آن ها

بنابراین، سوالی که بسیاری از مردم می پرسند این است که چگونه می توان تشخیص داد که بازار ارز دیجیتال است یا خرسی؟ اگرچه هر دو عمدتاً با جهت گیری قیمت ارزهای دیجیتال مشخص می شوند، تفاوت های کلیدی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند به آنها توجه کنند. تأثیری که روندهای بازار گاوی و نزولی روی ارزهای دیجیتال می‌گذارند، عموماً مانند سهام است.

با این حال، در مورد ارز دیجیتال، به دلیل حساسیت کریپتو به نوسانات، روندها متفاوت است. به این ترتیب، بازارهای کریپتو به محض اینکه روندهای بازار صعودی یا نزولی شکل گرفت، سریعتر حرکت می کنند. بازارهای گاو نر و خرسی نیز در سهام راحت‌تر شناسایی می‌شوند. ممکن است در مورد ارزهای دیجیتال اینطور نباشد زیرا سرمایه گذاران کریپتو بازخوردهایی را ارائه می دهند که بر کریپتو در مقایسه با سهام تأثیر متفاوتی دارد.

برای مثال، بیایید بگوییم که بازارهای کریپتو در حال بهبودی از یک بازار نزولی هستند. به این ترتیب، یک سرمایه‌گذار معمولاً وارد حالت سرمایه‌گذار گاوی در پایین بازار نزولی می‌شود. در نتیجه، این امر باعث افزایش سریعتر قیمت کریپتوها می شود. بازارهای گاوی کریپتو در مقایسه با سهام به سرعت حرکت می کنند. آنها همچنین عمر کوتاه تری دارند و فقط بین چند روز تا یک ماه دوام می آورند.

سپس، همانطور که بازار صعودی به رشد قوی‌تر ادامه می‌دهد، سرمایه‌گذاران به آرامی کاهش می‌یابند زیرا احتمالاً ارز را می‌فروشند و پول نقد می‌کنند. به همین دلیل، بازارهای گاوی و خرسی به دلیل نوسانات بیشتر و سرعت مبادلات، کریپتو را به روشی متفاوت با سهام تحت تأثیر قرار می دهند. 

عرضه و تقاضا

در بازار صعودی، تقاضا برای ارزهای دیجیتال در میان عرضه ضعیف قوی است. بسیاری از سرمایه گذاران مایل به خرید رمزارز هستند، اما تعداد کمی از آنها مایل به جدایی از آنها هستند. این باعث افزایش بیشتر قیمت ها می شود زیرا سرمایه گذاران برای خرید آنچه در دسترس هستند رقابت می کنند. با این حال، در بازار نزولی، افراد بیشتری در حال فروش هستند تا خرید (برخلاف اصل سرمایه گذاری). تقاضا کمتر از عرضه است که باعث کاهش بیشتر قیمت ها می شود. 

سناریوی بازار

افزایش تولید ناخالص داخلی منجر به یک بازار صعودی می شود، در حالی که کاهش تولید ناخالص داخلی نشان دهنده ظهور یک بازار نزولی است. این به این دلیل است که تولید ناخالص داخلی معمولاً در کنار افزایش درآمد شرکت ها و افزایش حقوق کارکنان افزایش می یابد. آنها با هم باعث افزایش هزینه های مصرف کننده می شوند. 

از سوی دیگر، تولید ناخالص داخلی زمانی کاهش می یابد که درآمد شرکت ها ضعیف و دستمزدها کمتر یا راکد باشد. به این ترتیب، بازارهای نزولی معمولاً با رکود اقتصادی همراه هستند و تولید ناخالص داخلی برای دو فصل متوالی کاهش می یابد. 

تاثیر بر اقتصاد

بازار نزولی با اقتصاد ضعیف مرتبط است. زمانی که کسب و کارها نتوانند به اهداف درآمدی دست یابند و مصرف کنندگان به اندازه کافی خرج نمی کنند، سود کاهش می یابد و بر اقتصاد تأثیر منفی می گذارد. همین نگرش در کریپتو و سهام منعکس شده است، جایی که مردم به دلیل شرایط موجود در تجارت یا سرمایه گذاری تردید دارند.

از سوی دیگر، یک بازار صعودی به یک اقتصاد قوی مرتبط است، که طی آن هزینه های مصرف کننده بیشتر و سود قابل توجه تر است. معاملات سهام و کریپتو نیز در طول دوره های صعودی افزایش می یابد.

چشم انداز سرمایه گذاران

روانشناسی سرمایه گذار و عملکرد بازار کریپتو ارتباط نزدیکی با هم دارند. هنگامی که در یک بازار صعودی، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بیشتر باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران می شود. در نتیجه، سرمایه‌گذاران بیشتری تشویق می‌شوند تا سرمایه‌گذاری‌های خود را با امید به دست آوردن سود خوب در بازار قرار دهند.

در یک بازار نزولی، تمایل سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال به طور کلی منفی است. به این ترتیب، برخی دارایی های خود را به دلیل وحشت به فروش می رسانند، که باعث کاهش بیشتر قیمت ها می شود و سرمایه گذاران بیشتری را به سمت رفتار مشابه سوق می دهد. 

قیمت سهام

نگاهی به قیمت‌های فعلی ارزهای دیجیتال یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تعیین اینکه آیا فرد در بازار صعودی یا نزولی است. علاوه بر این، افزایش قیمت دارایی ها نشان دهنده اعتماد بازار و رشد صعودی است. در مقابل، کاهش قیمت دارایی ها نشان دهنده اعتماد پایین و بازار نزولی ورودی است.

نقدینگی

یک بازار صعودی نقدینگی بالاتری دارد، که در آن سهام به دلیل اعتماد بالای سرمایه گذاران به بازده سریع و پایدار، می توانند با هزینه های مبادله ای کمتر معامله کنند. از سوی دیگر، بازار نزولی به دلیل عدم اطمینان به شرایط عمومی بازار، نقدینگی کمتری دارد. 

سرمایه گذاری های بین المللی

بازارهای گاوی با افزایش قیمت پایدار مشخص می شوند. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران بیشتری به روند صعودی پایدار ایمان دارند و تمایل بیشتری به ریسک دارند. در مقابل، کاهش قیمت ها در بازار نزولی نیز با اعتماد سرمایه گذاران کمتر همراه است.

بازار کار

نرخ بیکاری نیز ارتباط نزدیکی با تغییرات در روند بازار دارد. در بازار صعودی، نرخ بیکاری در بحبوحه اقتصاد قوی تر و قدرت خرید بهتر در میان مصرف کنندگان در حال کاهش است. با این حال، در طول بازارهای نزولی، شرکت ها تمایل دارند تعداد کارکنان را کاهش دهند و نرخ بیکاری را افزایش دهند. این امر همچنین باعث طولانی شدن بازار نزولی می شود زیرا مردم درآمد کمتری دارند و شرکت ها نیز درآمد کمتری به دست می آورند.

آیا خرید در بازار گاو نر بهتر است یا خرسی؟

معامله گران کریپتو معمولاً در بازارهای نزولی به نفع کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خرید می کنند. به این ترتیب، هنگامی که بازارهای صعودی ظهور می کنند، شانس بیشتری برای کسب سود قوی دارند. با این حال، خرید در بازار صعودی نیز یک مزیت دارد. خرید در بازارهای صعودی می تواند به روند صعودی کمک کند و بنابراین می تواند با تقویت بازار، سود شما را نیز افزایش دهد. 

هر دو استراتژی مانند هر تاکتیک دیگر در تجارت با خطراتی همراه هستند. بنابراین، نکته کلیدی این است که واقعاً بتوانید روندهای تاریخی را درک کنید و با اخبار ارزهای دیجیتال به روز باشید . تا زمانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید، احتمالاً با چند گاو و خرس مواجه خواهید شد، بنابراین بهتر است در هر دو سرمایه گذاری کنید. 

چگونه در بازار گاوی سرمایه گذاری کنیم؟

هنگام سرمایه گذاری در یک بازار صعودی، همیشه بهتر است که روند را زود تشخیص دهید تا بتوانید به همین ترتیب زود خرید کنید. بعداً، درست زمانی که بازار به اوج خود می رسد، می توانید با قیمت های بالاتر بفروشید. بازارهای صعودی تمایل زیادی به دوام دارند، بنابراین هرگونه ضرر معمولاً حداقل و موقتی است. 

اما، چه می‌شود اگر همه چیز تغییر غیرمنتظره‌ای پیدا کند (مانند یک بحران یا مداخله نظارتی) و احساس کنید یک بازار نزولی در حال ظهور است؟ در این مورد، بهترین استراتژی این است که موقعیت های خود را کاهش دهید، به خصوص آنهایی که در کریپتوهای کمتر اثبات شده هستند.

 ممکن است بخواهید دارایی های خود را به طور موقت به فلزات گرانبها، پول نقد یا دارایی های مشابه منتقل کنید. این به این دلیل است که آنها شانس بیشتری برای مقاومت در برابر تصادف دارند. ارزهای رمزنگاری شده نیز تمایل دارند در پایان بازارهای صعودی با قیمت های پایین تری در دسترس باشند، بنابراین مراقب باشید و از امکان افزایش سرمایه گذاری خود استفاده کنید.

چگونه در بازار نزولی سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در بازار نزولی به طور طبیعی ریسک بیشتری را در بر دارد، زیرا قیمت ها پایین تر است و سرمایه گذاران اعتماد کم تا صفر به ارزهای دیجیتال دارند. با این حال، این ریسک با احتمال بازدهی بالاتر در آینده نیز همراه است. به این ترتیب، می‌توانید ارزهای دیجیتال را زمانی که قیمت‌های پایین‌تری دارند، خریداری کنید و در اوج بازار صعودی بعدی، آنها را بفروشید.

استراتژی دیگری که سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند این است که به محض مشاهده روند نزولی، دارایی‌های موجود خود را بفروشند و سپس با ادامه روند نزولی بازار، این دارایی‌ها را با قیمت بسیار پایین‌تری دوباره بخرند. 

هیچ راهی برای گفتن اینکه بازار نزولی چقدر دوام خواهد داشت، وجود ندارد، به خصوص اگر ناشی از رکود یا شرایط مشابه باشد. بنابراین، مسئله این است که نمی‌دانیم این افت دقیقاً چه زمانی ادامه خواهد داشت و قیمت‌ها چقدر می‌تواند کاهش یابد. در نتیجه، ممکن است یک خرید زودرس انجام دهید یا یک سرمایه گذاری خوب را از دست بدهید. 

افکار نهایی

بازارهای کریپتوهای گاو و خرس تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارند. همانطور که گفتیم، بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران کمتری دارد و نسبت به بازار سهام بی‌ثبات‌تر است، بنابراین هنگام بررسی معاملات در بازارهای صعودی و نزولی تفاوت‌هایی وجود دارد. 

سرمایه‌گذاران کریپتو معمولاً وقتی قیمت‌ها در بازارهای نزولی پایین است خرید می‌کنند و آن‌ها را نگه می‌دارند تا بتوانند پس از رسیدن بازار صعودی بعدی، سود خوبی به دست آورند. هنوز هزاران استراتژی دیگر وجود دارد که معامله‌گران حرفه‌ای از آنها استفاده می‌کنند، مانند نگاه کردن به الگوی مستطیل در طول روندهای صعودی.

یکی از ترفندهای مفید این است که الگوهای گذشته بازار از روندهای گاو نر و خرس را مشاهده کنید. این می تواند به شما کمک کند تا موارد آینده را پیش بینی کنید، یا حداقل استراتژی هایی را برای هدایت تغییرات در بازار به شما ارائه دهد. یکی دیگر از عادت های عالی، به روز نگه داشتن آخرین اخبار ارزهای دیجیتال و همچنین یادگیری از کارشناسان با خواندن نکات و ترفندهای آنها است. 

فرقی نمی‌کند در بازار صعودی سرمایه‌گذاری کنید یا در بازار نزولی، مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه ریسک‌هایی در ارتباط با هر استراتژی وجود دارد. به این ترتیب، ما شما را تشویق می کنیم که تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که با توجه به شرایط، بهترین تصمیم ممکن را می گیرید. 

اگر می‌خواهید در مورد اصول اولیه رمزنگاری اطلاعات بیشتری کسب کنید، همیشه می‌توانید از راهنماهای نحوه رمزگذاری ما که حاوی منابع عالی است، مقاله مبتدی عالی در مورد نحوه درگیر شدن با کریپتو، مشورت کنید.

ما همچنین منابع غنی از موادی داریم که به جزئیات بیشتر بیت کوین، اتریوم و دوج کوین و غیره می پردازد. خواندن منابع مفید به شما کمک می کند تا با اصطلاحات صنعتی و همچنین بهترین استراتژی ها در برخورد با انواع مختلف ارزهای دیجیتال آشنا شوید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *