وبلاگ

نهنگ بیت کوین چیست؟

nahang-bitcoin-chist-ak-1

نهنگ بیت کوین چیست؟ نهنگ کریپتوکارنسی، که بیشتر به آن “نهنگ رمزنگاری” یا فقط “نهنگ” می گویند، یک اصطلاح جامعه ارزهای دیجیتال است که به افراد یا نهادهایی اطلاق می شود که مقادیر زیادی ارز دیجیتال را در اختیار دارند.

نهنگ ها به اندازه کافی ارز دیجیتال و دستگاه ماینر دارند تا بتوانند بر بازار ارز تأثیر بگذارند. دستیابی به وضعیت نهنگ در فضای ارزهای دیجیتال موضوعی است. به نظر می رسد جامعه موافق است که مالکیت مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال در گردش یک نهنگ را واجد شرایط می کند. درباره نهنگ‌های رمزنگاری و اینکه چگونه این حساب‌های بزرگ می‌توانند بر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و بازار تأثیر بگذارند، بیشتر بیاموزید.

نهنگ‌های کریپتو، مانند همنام حیواناتشان، برجسته‌ترین بازیگران بازار کریپتو هستند، زیرا دارای گسترده‌ترین مقادیر یک ارز دیجیتال خاص هستند. همچنین، مانند حیوانات بزرگ، زمانی که یک نهنگ کریپتو عطسه می کند، کل بلاک چین می تواند سرما بخورد. کیف پول‌های بزرگ آن‌ها می‌توانند به تنهایی ارزش ارزهای دیجیتال را با اقدامات خود تغییر دهند. 

نهنگ‌های کریپتوکارنسی یا نهنگ‌های رمزنگاری شده، افراد یا نهادهایی هستند که دارای مقادیر زیادی از یک ارز دیجیتال خاص هستند. به طور کلی، نهنگ کریپتو موجودیتی است که دارای ارز دیجیتال کافی است تا با مبادله مقادیر قابل توجهی از سکه ها و توکن ها، به طور قابل توجهی بر قیمت های بازار تأثیر بگذارد. اگرچه آستانه مشخص یا مشخصی وجود ندارد، اما اکثر نهنگ های  بیت کوین حداقل 1000 بیت کوین (BTC) دارند.

از آنجایی که آنها دارای مقادیر زیادی ارز دیجیتال هستند، اکثر نهنگ های کریپتو از معامله در بازارهای سنتی کریپتو خودداری می کنند، زیرا معاملات سنگین آنها ممکن است بر نقدینگی حجم معاملات غلبه کند. در عوض، آنها در معاملات ارزهای دیجیتال خارج از بورس (OTC) شرکت می کنند، جایی که کریپتو را به یکدیگر می خرند و می فروشند، اغلب خارج از زنجیره.

نهنگ‌ها به‌طور قابل‌توجهی بر بلاک‌چین‌هایی که روی پروتکل اثبات کار اجرا می‌شوند، تأثیر می‌گذارند، زیرا مقادیر بیشتری از سرمایه‌های سهامدار منجر به قدرت رای بیشتر می‌شود. برای این شبکه‌ها، وجود نهنگ‌ها می‌تواند یک شاخص مثبت از ثبات و رشد بلاک چین باشد. با این حال، بخش عمده ای از پولی که توسط نهنگ ها کنترل می شود می تواند تأثیر منفی بر قدرت و تخصیص رأی داشته باشد.

نهنگ در کریپتو به چه معناست؟

نهنگ کسی است که مقدار زیادی از نوع خاصی از ارز دیجیتال را در اختیار دارد. همچنین می تواند به معنای شخصی باشد که دارای مقادیر زیادی از چندین نوع است.

خوراکی های کلیدی

  • نهنگ کریپتو یک آدرس کیف پول است که مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال را در خود جای داده است.
  • جامعه و سرمایه‌گذاران نهنگ‌های کریپتو را تماشا می‌کنند، زیرا می‌توانند به‌طور قابل‌توجهی بر حرکت قیمت‌ها تأثیر بگذارند.
  • نهنگ ها همچنین می توانند افزایش نوسان قیمت ایجاد کنند.
  • برخی از دارندگان رمزارز شناخته شده عمومی با مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده عبارتند از Sam Bankman-Fried، Micheal Saylor و Brian Armstrong.

آشنایی با نهنگ های رمزنگاری شده

دارندگان ارزهای دیجیتال بزرگ نهنگ نامیده می شوند زیرا نهنگ ها در مقایسه با ماهی های کوچکتر در اقیانوس کریپتوکارنسی بسیار بزرگ هستند. بر اساس BitInfoCharts، چهار کیف پول بیت کوین 3.49 درصد از کل بیت کوین در گردش را در می 2022 در اختیار داشتند و 100 کیف پول برتر حدود 15.36 درصد از کل بیت کوین را در اختیار داشتند.

Dogecoin، یک میم کوین که محبوب شد، حتی متمرکزتر است. در می 2022، 15 آدرس تقریباً 52٪ از Dogecoin را تشکیل می دادند، بیش از 29.5 میلیارد سکه.

این حساب‌های بزرگ توسط جامعه ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران از نزدیک نظارت می‌شوند. اگر هر یک از 100 کیف پول برتر تراکنش انجام دهد، به محض وقوع، از طریق وب سایت Whale Alert و حساب توییتر به صورت عمومی اعلام می شود.

نهنگ کریپتو چیست

تأثیر نهنگ بر نقدینگی

از آنجایی که نهنگ‌ها کیف پول‌های پرمخاطبی هستند، می‌توانند به دلیل تمرکز ثروت، برای ارزهای دیجیتال مشکل ساز شوند، به خصوص اگر در حسابی بی حرکت باشند. وقتی سکه‌ها به جای استفاده در یک حساب قرار می‌گیرند، نقدینگی آن ارز دیجیتال خاص را کاهش می‌دهد زیرا سکه‌های کمتری در دسترس است.

تاثیر نهنگ بر قیمت

نهنگ‌ها همچنین می‌توانند باعث افزایش نوسانات قیمت شوند، به خصوص زمانی که مقدار زیادی ارز دیجیتال را در یک تراکنش جابه‌جا می‌کنند. به عنوان مثال، اگر مالکی بخواهد بیت کوین خود را به ارز فیات بفروشد، کمبود نقدینگی و حجم تراکنش بزرگ فشار نزولی بر قیمت بیت کوین ایجاد می کند زیرا سایر فعالان بازار معامله را مشاهده می کنند. وقتی نهنگ‌ها می‌فروشند، دیگر سرمایه‌گذاران به حالت آماده‌باش در می‌آیند و به دنبال نشانه‌هایی هستند که نهنگ‌ها دارند دارایی‌های خود را «دفنی» می‌کنند.

علامت رایجی که سرمایه‌گذاران رمزنگاری به آن توجه می‌کنند، میانگین ورودی صرافی یا میانگین مقدار یک ارز دیجیتال خاص است که در صرافی‌ها واریز می‌شود. اگر میانگین مقدار سکه در هر تراکنش از 2.0 بالاتر رود، به این معنی است که اگر نهنگ ها با تعداد زیادی از نهنگ های استفاده کننده از صرافی مرتبط باشد، احتمالاً شروع به دامپینگ می کنند.

قیمت نه تنها تحت تأثیر میانگین ورودی است، بلکه تحت تأثیر تبلیغاتی است که به تراکنش یک نهنگ خاص داده شده است. بنابراین، قیمت بیت‌کوین تنها زمانی به تراکنش‌هایی که شامل مقادیر زیادی ارز دیجیتال است پاسخ می‌دهند که توسط Whale Alert در توییتر اعلام شود.

نهنگ در تجارت چیست؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد، نهنگ کریپتو شخص یا نهادی است که مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده را در اختیار دارد، بنابراین، نهنگ در معاملات زمانی است که این افراد یا موسسات سرمایه خود را به کار می‌برند و مقدار زیادی از رمزارز خود را در معاملات روزانه بزرگ به کار می‌گیرند، سرمایه گذاری های کوتاه، بلند مدت یا بلند مدت.

آیا به تماشای نهنگ نیاز دارم؟

برای اکثر مردم، پاسخ منفی است. در پایان روز، به نفع نهنگ‌های کریپتو است که ارزش سکه‌هایشان بالا باشد (اگر به دلایلی قصد خروج کامل از بازار را داشته باشند، استثناست). پریدن بر روی هر موجی که نهنگ بیت کوین ایجاد می کند باعث می شود دم خود را تعقیب کنید و زمان زیادی را صرف کنید. اطمینان از اینکه به طور کلی بازار را زیر نظر دارید و دیدگاهی در مورد اینکه چرا اوضاع به همان سمتی پیش می‌رود، یک استراتژی بلندمدت بهتر است که می‌تواند به شما در شناسایی و جلوگیری از دستکاری نهنگ‌ها کمک کند.

در سرمایه‌گذاری بلندمدت، داشتن ایده در مورد اینکه چه زمانی می‌خواهید از بازار خارج شوید یا حداقل سودی که می‌خواهید به دست آورید، و پایبندی به برنامه‌تان، شما را از تصمیم‌گیری عجولانه باز می‌دارد. برای معاملات کوتاه مدت کریپتو ، تنظیم استاپ ضرر و پایبندی به آن، محافظت مشابهی را ارائه می دهد.

نهنگ بیت کوین چیست؟آیا باید به نهنگ های بیت کوین توجه کرد؟

نهنگ های بیت کوین در صورتی که شروع به خرید یا فروش بزرگ ارز دیجیتال کنند، می توانند به طور موقت بازار بیت کوین را به حرکت در آورند. اگر معامله‌گر کریپتو هستید، بیت‌کوین و نهنگ‌های کریپتو ممکن است راهی کلیدی برای دریافت نکاتی درباره اقدامات کوتاه‌مدت قیمت باشند – اگرچه شایان ذکر است که قیمت‌های کریپتو بسیار نوسان هستند و سفارش‌های نهنگ تنها یکی از معیارهایی است که بر این نوسان‌ها تأثیر می‌گذارد.

با این حال، اگر شما یک سرمایه گذار بلندمدت در بیت کوین هستید، این حرکت های کوتاه مدت نیازی به نگرانی دائمی ندارند. در طول سال‌های متمادی، ارزش بیت‌کوین عمدتاً تحت تأثیر پذیرش ارز دیجیتال در بین سرمایه‌گذاران، استفاده روزانه از رمزارز در بین مشاغل و افراد، و توسعه و بهبود رمزارز و خود فناوری بلاک‌چین خواهد بود.

چگونه یک نهنگ کریپتو شویم؟

هیچ سس مخفی برای تبدیل شدن به نهنگ کریپتو وجود ندارد، تنها با جمع کردن و چیدن صندلی‌ها و دیگر کریپتوها می‌توانید به یک نهنگ کریپتو تبدیل شوید. طول می کشد. پس بهتر است این سفر را زودتر شروع کنید. به عنوان مثال، سقوط بازار زمان بسیار خوبی برای جمع آوری رمزارزهای مورد علاقه شما مانند بیت کوین و اتریوم است.

معنای نهنگ های رمزنگاری شده برای سرمایه گذاران

شرایط زیادی وجود دارد که در آن شخصی با مقدار زیادی ارز دیجیتال می تواند دارایی های خود را جابجا کند. لازم به ذکر است که حرکت همیشه به این معنا نیست که نهنگ در حال فروش دارایی خود است. آنها می توانند کیف پول یا صرافی را تغییر دهند یا خرید بزرگی انجام دهند.

گاهی اوقات، نهنگ ها ممکن است سعی کنند دارایی های خود را در مقادیر کمتر در مدت زمان طولانی تری بفروشند تا توجه خود را جلب نکنند، آنها می توانند باعث ایجاد انحراف در بازار شوند و قیمت را به طور غیرمنتظره ای بالا یا پایین برسانند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران آدرس های شناخته شده نهنگ را تماشا می کنند تا تعداد معاملات را همراه با ارزش آنها جستجو کنند.

اگر یک سرمایه گذار ارزهای دیجیتال هستید، ایده خوبی است که به کارهایی که نهنگ ها انجام می دهند توجه کنید. با این حال، حرکت لزوماً به این معنی نیست که باید وحشت کنید. بسیاری از نهنگ‌ها صاحبان مشاغلی هستند که سرمایه‌گذاری زیادی روی ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند – اگر قصد تماشای نهنگ‌ها را دارید، ممکن است این موارد ارزش دیدن داشته باشند.

نهنگ های بزرگ در کریپتو چه کسانی هستند؟

برخی از دارندگان رمزارز شناخته شده عمومی با مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده عبارتند از Sam Bankman-Fried، Micheal Saylor و Brian Armstrong.

nahang-bitcoin-chist-ak-2

آیا نهنگ ها رمزنگاری را دستکاری می کنند؟

اقداماتی که نهنگ های کریپتو انجام می دهند توسط سرمایه گذاران به دقت زیر نظر می گیرند. گفتن اینکه آیا آنها عمداً برای دستکاری قیمت‌ها عمل می‌کنند یا نه، دشوار است، اما می‌توانند به دلیل علاقه دیگران به دارایی‌هایشان، قیمت‌ها را افزایش یا کاهش دهند.

نهنگ کریپتو چقدر است؟

این تعریف بر اساس ارز دیجیتال متفاوت است و ذهنی است. به طور کلی، نهنگ‌ها تعداد زیادی سکه را برای یک ارز خاص در دسترس دارند.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده و سایر پیشنهادات اولیه سکه (“ICO”) بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد. 

آیا نهنگ های کریپتو خطرناک هستند؟

نهنگ‌های کریپتو می‌توانند با انداختن سفارش‌های بزرگ با قیمت پایین و کنترل عرضه و تقاضا، سفارش فروش قابل‌توجهی را ایجاد کنند. این باعث کاهش قیمت می شود که یک واکنش زنجیره ای هیستری را ایجاد می کند که بازار را به طور فزاینده ای نامنظم می کند. 

بازار پر هرج و مرج کریپتو تنها زمانی تثبیت می شود که نهنگ سفارش های فروش بزرگ خود را لغو کند یا ترکیب قدرت خرید مردم به آن برسد. اکنون، قیمت همان جایی است که نهنگ می‌خواست، و به آن‌ها امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال بیشتری را با ارزش مورد نظر خود جمع کنند.

 از این رویکرد به عنوان “دیوار فروش” یاد می شود. دقیقاً همین روند می تواند در خرید مستقیم رخ دهد. ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری بلاک چین غیرمتمرکز اجرا می‌شوند که به کاربران اجازه می‌دهد ناشناس بمانند. این امر باعث می شود که پیوند حساب های خاص به افراد یا نهادهای خاص غیرممکن شود.  

نهنگ ها و کلاه بازار

ارزهای دیجیتال با ارزش بازار (یا ارزش بازار) کمتر در برابر نهنگ ها آسیب پذیرتر هستند. ارزش بازار آماری است که برای ارزیابی ارزش متناسب یک ارز دیجیتال در بازار کریپتو استفاده می شود. شما به سادگی می توانید با ضرب کردن قیمت فعلی بازار یک سهم در عرضه در گردش، به ارزش بازار یک ارز دیجیتال پی ببرید. به عنوان مثال، اگر قیمت یک ارز دیجیتال خاص، مثلا اتریوم (ETH)، 10 دلار در هر واحد باشد و 20،000،000 واحد در گردش باشد، ارزش بازار ETH 200 میلیون دلار خواهد بود.

مهم است که به یاد داشته باشید که ارزش بازار و پول نقد یکسان نیستند، اگرچه ممکن است اطلاعاتی در مورد عملکرد نسبی و موفقیت یک ارز دیجیتال خاص ارائه دهند. بنابراین، میزان ارز دیجیتال موجود در بازار را منعکس نمی کند. این یک تصور غلط گسترده است که قیمت یک ارز دیجیتال به طور مستقیم بر تخمین ارزش بازار تأثیر می گذارد. با این حال، حتی یک تغییر جزئی در ارزش می تواند به طور قابل توجهی بر ارزش بازار آن تأثیر بگذارد. 

با توجه به مثال قبلی، به راحتی می توان فهمید که چگونه چند میلیون دلار می تواند از نظر تئوری قیمت ETH را از 10 دلار به 18 دلار برساند و ارزش بازار را از 200 میلیون دلار به 360 میلیون دلار افزایش دهد. این بدان معنا نیست که 160 میلیون دلار ETH جدید وارد بازار شده است. در عوض، نقدینگی و حجم، دو مفهوم جداگانه هرچند مرتبط ، تعیین می‌کنند که چقدر پول نقد برای ایجاد چنین افزایش قیمتی لازم است.

در حالی که نقدینگی اساساً میزانی است که یک کاربر رمزارز می تواند بدون تأثیر قابل توجهی روی قیمت، ارز دیجیتال را بخرد یا بفروشد ، حجم به مقدار ارز دیجیتال رد و بدل شده در یک بازه زمانی خاص اشاره دارد.

از آنجایی که معاملات متعددی در حجم معاملات و مقادیر بالقوه بالایی از سفارش‌ها در محدوده‌های قیمتی مختلف وجود دارد، نهنگ‌ها به راحتی بر بازار مایع با حجم بالا تأثیر نمی‌گذارند. در نتیجه، کمتر غیرقابل پیش‌بینی می‌شود، و تأثیر چشمگیری بر قیمت بدون مقدار قابل توجهی از ارزهای دیجیتال برای نهنگ‌ها چالش‌برانگیزتر می‌شود.

در مقایسه، یک ارز دیجیتال با ارزش بازار کمتر و حجم معاملات کمتر را می توان به راحتی برای مبالغ کمتری از کریپتو دستکاری کرد، بدون اینکه تأثیر قابل توجهی بر قیمت و ارزش بازار آن کریپتو خاص داشته باشد.

نهنگ چه چیزی را تماشا می کند؟

تماشای نهنگ به ردیابی فعالیت نهنگ های رمزنگاری شده در بازار اشاره دارد. شناسایی نهنگ کریپتو به کاربران معمولی این امکان را می‌دهد تا حرکت خود را در بازار تماشا کنند و در عین حال سعی در پیش‌بینی برنامه اقدام بعدی نهنگ داشته باشند. این به کاربر این امکان را می دهد تا در عین حال از ضررهای احتمالی جلوگیری کند.

نهنگ های کریپتو بر برخی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان از جمله بیت کوین تأثیر گذاشته اند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران کوچک‌تر باید از بزرگترین کاربران کریپتو آگاه باشند و از هرگونه تغییر مهم در کیف پول‌های رمزنگاری‌شان مطلع شوند تا استراتژی سرمایه‌گذاری خود را بر این اساس تنظیم کنند.

علاوه بر این، وب‌سایت‌های تخصصی ارزهای دیجیتال وجود دارند که برای کمک به سرمایه‌گذاران کوچک‌تر، خدمات ردیابی و تماشای نهنگ‌های کریپتو را با معیارهای مختلف ارائه می‌کنند. علاوه بر این، آنها به کاربران این امکان را می‌دهند که به ارزهای رمزپایه خاصی رای بدهند که برای سنجش آنها جذاب‌تر است و داده‌های روشنگری را در مورد محبوب‌ترین سکه‌ها و توکن‌ها ارائه می‌دهند.

نهنگ های معروف

نهنگ‌های کریپتو افرادی هستند که دارای ارزش خالص بالایی هستند و اغلب به دلیل موقعیت و موقعیت خود در زمینه‌های مربوطه، تیتر خبرها می‌شوند. نهنگ‌های کریپتو می‌توانند سازمان‌های بزرگی باشند که مقادیر زیادی کریپتو نگهداری می‌کنند. در اینجا برخی از نهنگ های رمزنگاری شناخته شده آورده شده است:

برایان آرمسترانگ: برایان آرمسترانگ مدیر عامل Coinbase، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال در جهان است. کوین بیس هر روز تراکنش های ارزهای دیجیتال به ارزش میلیاردها دلار را پردازش می کند. دارایی خالص آرمسترانگ در حال حاضر حدود 3.6 میلیارد دلار است.

چانگ‌پنگ ژائو: ژائو، که بیشتر با نام CZ در جامعه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس، یکی دیگر از صرافی‌های رمزنگاری محبوب است. CZ در سال 2014 مقادیر زیادی بیت کوین سرمایه گذاری کرد و بایننس را در سال 2017 راه اندازی کرد. از آن زمان تاکنون شرکت های تابعه مختلفی از جمله کارت های بدهی و اعتباری کریپتو، استخراج بیت کوین و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر را شامل می شود.

دوقلوهای وینکلووس: کامرون و تایلر وینکلووس با ادعای اینکه مارک زاکربرگ، دانشجوی دانشگاه هاروارد، ایده آنها را از پلتفرم رسانه اجتماعی دانشگاهشان دزدیده است، به شهرت رسیدند. در سال 2012، برادران دوقلو 65 میلیون دلار تسویه حساب دریافت کردند و به میزان قابل توجهی در بیت کوین سرمایه گذاری کردند. آنها در حال حاضر بیش از 70000 بیت کوین را همراه با سایر دارایی ها در اختیار دارند. آنها همچنین صرافی رمزنگاری Gemini را در سال 2014 تأسیس کردند که روزانه میلیون ها دلار تراکنش های ارز دیجیتال را انجام می دهد.

بازیگران بزرگی مانند Falcon Global Capital (یک شرکت سرمایه گذاری بریتانیایی) و CoinCapital (یک صندوق دارایی رمزنگاری شده) نیز دارای مقادیر زیادی ارزهای رمزنگاری شده خاص هستند که آنها را نهنگ های رمزنگاری و نهادهای تأثیرگذار در فضای رمزنگاری می کند.

اینفلوئنسرها مجموعه دیگری از افراد هستند که تأثیر مشابهی با نهنگ‌های کریپتو دارند. آنها فالوورهای زیادی در شبکه های اجتماعی با صدها هزار یا حتی میلیون ها دنبال کننده و مشترک دارند که به آنها امکان می دهد یکباره بر یک گروه بزرگ تأثیر بگذارند.

اگر بتوانند فالوورهای خود را برای خرید و فروش تعدادی سکه و توکن متقاعد کنند، می توانند بازار یک ارز دیجیتال خاص را دستکاری کنند. این امر حجم معاملات زیادی ایجاد می کند و بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.

 با این حال، برخی از اینفلوئنسرها ممکن است در شیوه‌های غیراخلاقی خرید یک ارز دیجیتال خاص، تبلیغ آن در رسانه‌های اجتماعی خود و متقاعد کردن فالوورهای خود برای خرید این ارز دیجیتال افراط کنند. این باعث می‌شود قیمت ارز دیجیتال در بازار افزایش یابد و اینفلوئنسر بتواند سرمایه اولیه خود را برای کسب سود بفروشد.

سوالات متداول

آیا همه نهنگ ها در طول سقوط اخیر بازار فروختند؟

در طی سقوط اخیر بازار، بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ و نهنگ‌های کریپتو مجبور شدند از دارایی‌های بیت‌کوین خود، به‌ویژه مؤسساتی مانند سلسیوس، وویجر، بلاک‌فای، و 3AC، و همچنین افرادی مانند راجر ور (بیت‌کوین عیسی)، که به‌عنوان مثال به آبشار انحلال VC گره خوردند و شرکت هایی مانند تسلا که تصمیم گرفتند بیت کوین را بفروشند تا پول نقد از دست رفته را در تجارت عادی خود با خودروهای برقی جبران کنند.

 با این حال، در همان زمان، بسیاری از نهنگ‌های بیت‌کوین به انباشته شدن ادامه می‌دهند، و اخیراً، تعداد کیف پول‌هایی که دارای ۱ بیت کوین یا بیشتر هستند، به ATH‌های جدید رسیده است. بنابراین نکته مهم این است که افراد زیادی فروخته می‌شوند، اما در عین حال، هزاران نفر در حال حاضر با قیمت‌های فعلی جمع‌آوری می‌کنند، به خصوص در محدوده‌های قیمتی خاص و RSI بیش از حد فروش دارد.سطوح این جایی است که TAها به طور کلی توصیه می کنند علاوه بر میانگین متحرک خواندن و تعداد سکه ها در سود، خرید کنید.

آیا شانسی در برابر نهنگ‌های کریپتو دارم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، تجارت با یا علیه نهنگ های کریپتو یک استراتژی توصیه نمی شود، زیرا آنها معمولاً بازار را در جهت مثبت و منفی حرکت می دهند. به عنوان مثال، شما نمی خواهید زمانی که نهنگ ها به طور فعال در طول یک رویداد بازار گاو نر انباشته می شوند، بازار را کوتاه کنید، و همچنین نمی خواهید زمانی که آبشاری از انحلال ها وجود دارد و نهنگ های کریپتو مجبور به فروش می شوند، در حسرت بازار باشید.

نتیجه

بیت‌کوین و نهنگ‌های کریپتو افراد و نهادهایی هستند که حجم زیادی از ارزهای رمزنگاری شده را در چند میلیون دارند. نهنگ‌های کریپتو در بازار بسیار ثروتمند و تأثیرگذار هستند زیرا نقش مهمی در بالا و پایین بردن قیمت در بازارهای گاو و خرس دارند . گنجاندن هشدار نهنگ کریپتو در استراتژی سرمایه‌گذاری و تحقیق شما نکته مثبتی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا می‌تواند به خرده‌فروشان کمک کند روانشناسی را که باعث خرید و فروش بزرگ بازار می‌شود ، درک کنند .

به طور خلاصه، نهنگ‌های کریپتو افراد یا سازمان‌هایی هستند که دارای مقادیر زیادی از یک ارز دیجیتال خاص هستند. آن‌ها ارز دیجیتال کافی برای تأثیرگذاری بر قیمت‌های بازار دارند و اگر بخواهند کاربران متوسط ​​را برای منافع شخصی دستکاری کنند، می‌توانند خطرناک باشند. در نتیجه، پیگیری نهنگ‌های کریپتو و فعالیت آنها برای جلوگیری از ضررهای احتمالی مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *