وبلاگ

چه گونه ارز دیجیتال را بفروشیم؟

chegone-arz-digital-ra-befroshim-ak-1

چه گونه ارز دیجیتال را بفروشیم؟ ارز دیجیتال به نیروی محرکه اصلی در تجارت دارایی های دیجیتال و همچنین کالاها و خدمات تبدیل شده است. با تمرکززدایی دنیای کریپتو، سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال با کسب‌وکارها گسترش می‌یابد که از فرصت تعامل با جمعیت رو به رشد دانش فن‌آوری استفاده می‌کنند و فرصت‌هایی را برای تعامل با آنها از طریق خرید کالاها و خدمات، علاوه بر توکن‌های تبلیغاتی و کلکسیون‌هایی مانند به عنوان NFT.

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبل از اینکه بفروشم به چه چیزی نیاز دارم؟

فروش هنری است که اگر به درستی انجام شود، زمان می برد. دارایی های شما ارزش دارد و نمی خواهید به هیچ قیمتی آنها را کم بفروشید. گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام آن است، به خصوص زمانی که شما ناامید از فروش هستید، اما داشتن تمام ابزارها در اختیار شما می تواند کل فرآیند را بسیار خسته کننده تر کند.


اگر قصد دارید از صرافی برای فروش توکن‌های خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که یک حساب کاربری ایجاد کنید و به پروتکل‌های KYC و AML که ممکن است برای منطقه شما وجود دارد، پایبند باشید. همچنین مهم است که مطمئن شوید توکنی که می فروشید برای معامله در صرافی انتخابی شما در دسترس است.

اگر فقط چند هزار توکن از ایردراپ سال‌ها پیش باشد، احتمالاً دیگر ارزشی ندارند. مگر اینکه قصد دارید نزدیکترین دستگاه خودپرداز بیت کوین را راه اندازی کنید، برای معامله ارزهای دیجیتال با فیات به یک حساب بانکی نیز نیاز خواهید داشت. ممکن است واضح به نظر برسد، اما راه‌هایی برای خرج کردن ارزهای دیجیتال بدون نیاز به حساب بانکی وجود دارد. در برخی موارد، حتی ممکن است گزینه بهتری باشد.

برای فروش هر دارایی دیجیتال، باید به کیف پول حاوی آن دسترسی داشته باشید. این شامل دانستن آدرس عمومی کیف پول و کلید خصوصی یا عبارت اولیه آن است که معمولاً یک رشته طولانی از کلمات تصادفی شده است. چه یک کیف پول سخت افزاری یا یک کیف پول نرم افزاری، مطمئن شوید که شما و فقط شما به این عبارت اولیه دسترسی دارید. این می تواند تفاوت بین یک ثروت کوچک و یک وزن کاغذ گران قیمت باشد.

چه گونه ارز دیجیتال را بفروشیم؟ بهترین راه برای فروش ارزهای دیجیتال چیست؟

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید ارزهای دیجیتال را بفروشید. می‌توانید مستقیماً آنها را به صورت آنلاین یا حضوری، از طریق دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین، کارگزاری یا از طریق صرافی‌های ارزهای دیجیتال بفروشید. با این حال، بهترین راه برای خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده از طریق صرافی های رمزنگاری است که عموماً به عنوان برنامه های رمزنگاری شناخته می شوند.

دلیل آن این است که آنها نه تنها انتخاب خوبی از ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند، بلکه معاملات بیت کوین را در تجارت دارایی های دیجیتال تسهیل می کنند. برای استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال، کاربران باید یک حساب مبادله ارز دیجیتال با این پلتفرم راه‌اندازی کنند و برای برداشت پول نقد به یک حساب بانکی متصل شوند. از نظر پذیرش پرداخت و گزینه های پرداخت، مقاله ما را در مورد نحوه پذیرش پرداخت های رمزنگاری بررسی کنید.

خریداران در مقابل فروشندگان

قبل از ظهور پول، انسان ها از «سیستم مبادله ای» برای تجارت با یکدیگر استفاده می کردند. این مفهومی به نام “تصادف خواسته ها” را معرفی کرد که دو نفر را ملزم می کرد چیزی را داشته باشند که دیگری می خواست با آن معامله کند.

در حالی که یک «وسیله مبادله» یا پول عمدتاً این مشکل را حل کرده است، معامله تنها در صورتی ممکن است رخ دهد که دو نفر به توافق برسند. در صرافی‌ها، یک موتور منطبق، پیشنهادات را مرتب می‌کند و از یک دفترچه سفارش می‌خواهد تا معامله‌گران را مطابقت دهد. پس از انجام معاملات، قبل از رسیدگی به درخواست بعدی، سفارش‌ها با سفارش‌های جدید جایگزین می‌شوند.

در صرافی‌های همتا به همتا، سفارش‌ها به صورت آنلاین تطبیق می‌شوند، اما تراکنش‌ها خارج از پلتفرم تسویه می‌شوند. فروشندگان P2P معمولاً پیشنهادات خود را علامت گذاری می کنند زیرا حریم خصوصی بیشتری ارائه می دهند. در حالی که این امکان را به کاربران می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را به صورت ناشناس خریداری و بفروشند، این تنها راه انجام معاملات مخفیانه نیست.

صرافی های غیرمتمرکز مدرن (DEX) از روش کمی متفاوت برای مطابقت با سفارشات و تعیین قیمت دارایی استفاده می کنند. به جای تکیه بر یک دفترچه سفارش مرکزی، DEX ها از استخرهای نقدینگی که حاوی مجموعه ای از توکن ها هستند استفاده می کنند.

برای خرید یا فروش توکن ها از استخر، معامله گران باید توکن مربوطه را به استخر کمک کنند و قیمت دارایی ها بر اساس نسبت توکن های موجود در استخر تعیین می شود. استفاده از این «بازارسازان خودکار» یا AMM ها فضای DEX را به روش هایی که قبلا تصور نمی شد افزایش داده است و صرافی های متمرکز را با رقابت بسیار مورد نیاز فراهم می کند.


بدون نیاز به بازارسازان دستی و کتاب‌های سفارش متمرکز، مردم می‌توانند پلتفرم‌های معاملاتی غیرمتمرکز غیرمتمرکز را ایجاد کنند که به ارائه‌دهندگان نقدینگی انگیزه می‌دهد و کل اقتصاد رمزنگاری را بهبود می‌بخشد. با این حال، DEX ها بدون نقص همراه نیستند.

به‌عنوان پلتفرم‌های غیرمتمرکز، هیچ نهاد قابل اعتمادی وجود ندارد که در صورت بروز مشکل، پاسخگو باشد. با توجه به میزان انتقال سرمایه در معاملات، این ریسکی است که خیلی ها حاضر به پذیرش آن نیستند. علاوه بر این، DEX ها فقط تجارت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند، و مبادله دارایی های شما با فیات همچنان نیازمند استفاده از رمپ های متمرکز خارج از سطح است.

دقیقاً چگونه ارز دیجیتال را بفروشیم؟

هنگامی که ارزهای دیجیتال خود را خریداری می کنید، زمانی فرا می رسد که می خواهید آنها را بفروشید. این نحوه فروش ایمن ارزهای دیجیتال است.

1. یک کیف پول رمزنگاری دریافت کنید

برای اینکه بتوانید تجارت ارزهای دیجیتال را شروع کنید، به مکانی برای ذخیره آنها نیاز دارید، و اینجاست که کیف پول های رمزنگاری وارد می شوند. به زبان ساده، کیف پول های رمزنگاری ابزاری حیاتی برای خرید، تجارت بیت کوین و فروش ارزهای دیجیتال هستند. آنها نه تنها به ذخیره ایمن ارزهای دیجیتال کمک می کنند، بلکه اطلاعات تراکنش ها را نیز تایید می کنند. 

کیف پول های کریپتو می توانند به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری وارد شوندتوجه به این نکته مهم است که هر ارز دیجیتال به نوع متفاوتی از کیف پول نیاز دارد، اکثر کیف پول ها می توانند چندین نوع سکه رمزنگاری را ذخیره کنند. اگر می‌خواهید در معاملات ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، مطمئن شوید که کیف پولی دارید که بتواند ارزهای مختلف را در خود جای دهد.

2. یک بلاک چین بیت کوین را انتخاب کنید

بلاک‌چین بیت‌کوین و بلاک‌چین‌های دیگر ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند که دفتر کل غیرمتمرکز هستند به این معنی که توسط شخص ثالث یا موسسه مالی کنترل نمی‌شوند. آنها تراکنش های ایمن و فوری را ارائه می دهند که در آن کاربران می توانند تراکنش ها را تأیید کنند، نقل و انتقالات وجوه را مدیریت کنند و معاملات را تسویه کنند. بلاک چین های مختلف با کارمزدهای مختلف مرتبط با انتقال پول و کالاهای دیجیتال همراه هستند.

3. ارز خود را انتخاب کنید

از زمان عرضه بیت کوین بیش از یک دهه پیش، مجموعه ارزهای دیجیتال موجود به طرز چشمگیری افزایش یافته است. هزاران ارز دیجیتال در بازار وجود دارد که از جمله آنها می توان به Dogecoin، Ethereum، Litecoin و غیره اشاره کرد.

برخی ممکن است به خوبی شناخته شده نباشند و از نظر حجم معاملات چیز زیادی برای نشان دادن نداشته باشند. برای اینکه بیشترین استفاده را در تجارت با ارزهای دیجیتال داشته باشید، به دنبال ارزهای دیجیتالی باشید که مورد پذیرش جهانی هستند و می توان آنها را در چندین صرافی ارزهای دیجیتال معامله کرد.

4. ارز دیجیتال خود را به کیف پول خود اضافه کنید

هنگامی که یک کیف پول آنلاین را باز کردید، باید مقداری ارز دیجیتال در آن ذخیره کنید تا بتوانید بازار را حدس بزنید. می توانید با خرید بیت کوین، استفاده از یک کیف پول کاغذی یا یک کیف پول سخت افزاری برای انتقال ارز دیجیتال خود به کیف پول دیجیتال خود شروع کنید.

5. نحوه فروش بیت کوین را انتخاب کنید

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را بفروشید. در زیر برخی از گزینه های موجود وجود دارد:

صرافی ارزهای دیجیتال

صرافی‌های رمزنگاری یا اپلیکیشن‌های کریپتو به‌عنوان بازارهایی برای تجارت در ارزهای دیجیتال عمل می‌کنند. آنها چندین ابزار مانند تجزیه و تحلیل پیشرفته، امنیت قوی، ویژگی های کاربر پسند، پشتیبانی و ارائه کارمزدهای نسبتاً کمتری ارائه می دهند که خرید و فروش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را آسان می کند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین

برای فروش بیت کوین می توانید از دستگاه های خودپرداز یا کیوسک های بیت کوین استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد حساب خود شوید، مشخص کنید که چقدر بیت کوین می خواهید بفروشید و از کدام آدرس کیف پول ارز دیجیتال می خواهید بفروشید. پس از تأیید، اعلانی دریافت خواهید کرد و می توانید پول نقد خود را برداشت کنید.

مبادلات همتا به همتا

صرافی Peer-to-Peer (P2P) یک پلتفرم ارزهای دیجیتال است که در آن کاربران می‌توانند بدون استفاده از واسطه، رمزارزهای خود را به صورت خصوصی با یکدیگر مبادله کنند. برای فروش بیت کوین در صرافی P2P، کاربران باید یک حساب کاربری ایجاد کنند و هویت خود را تأیید کنند و به تجارت فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بپردازند.

کارگزاری ها 

برخی از کارگزاری ها با ایفای نقش به عنوان واسطه بین خریداران و فروشندگان، فروش بیت کوین را تسهیل می کنند. نکته منفی این است که آنها اغلب در مقایسه با صرافی های کریپتو، کارمزد بالاتری را دریافت می کنند.

تراکنش های حضوری

همچنین می‌توانید از طریق استفاده از پلتفرم‌های آنلاین، موقعیت مکانی ارز دیجیتال خود را به صورت حضوری بفروشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی انتخاب کنید تا با یک خریدار ملاقات کنید و به وب سایت بیت کوین بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید، هویت خود را تأیید کنید و حساب بانکی خود را متصل کنید.

پس از باز کردن حساب خود، می توانید بیت کوین (BTC) را که می خواهید بفروشید به یک آدرس بیت کوین مشخص ارسال کنید. پس از پردازش فروش، پول نقد در حساب بانکی خود دریافت خواهید کرد. شما همچنین می توانید s?m?l? اسکن یک QR ??d? ?n تلفن خریدار ?و انجام معاملات نیز هست.

6. یک استراتژی برای فروش بیت کوین داشته باشید

خواه سرمایه گذاری شما در ارزهای دیجیتال به منظور فروش آنها برای رشد بالقوه در آینده باشد یا به طور مرتب با ارزهای رمزنگاری شده تجارت کنید تا سود و درآمد را به حداکثر برسانید، باید یک استراتژی مشخص تدوین کنید. استراتژی شما باید شامل خرید بیت کوین، دارایی دیجیتال یا NFT باشد.

چه زمانی باید کریپتو بخریم. چقدر برای خرید؛ و اینکه چه زمانی باید ارزهای دیجیتال خود را بفروشید. برای دانستن بیشتر در مورد ارز دیجیتال و مالیات، مقاله ما را بررسی کنید آیا باید بر روی ارز دیجیتال مالیات بپردازید .

7. معامله را کامل کنید

تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را می‌توان با استفاده از کلید خصوصی شما برای انتقال ارز دیجیتال به مالک جدید تکمیل کرد. سپس تراکنش به شبکه پخش می شود تا در بلاک چین گنجانده شود. برخی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال کاملاً رایگان نیستند و کاربران را ملزم می‌کند تا هزینه‌های شبکه قابل پرداخت را به اعضای شبکه بلاک چین که سکه‌ها یا تراکنش‌های شما را استخراج می‌کنند، بپردازند.

8. ارز دیجیتال را به حساب بانکی خود برداشت کنید

هنگامی که رمزارز خود را فروختید، این امکان را دارید که وجوه را به بانک خود منتقل کنید یا ارز دیجیتال بیشتری خریداری کنید. اگر کیف پول دیجیتال خود را به یک حساب بانکی مرتبط کرده اید، می توانید وجوه را به حساب بانکی خود انتقال دهید. شما این امکان را دارید که ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و مقدار پولی را که می خواهید برداشت کنید در برخی موارد ممکن است هزینه برداشت از شما دریافت شود. همچنین می توانید وجوه خود را به کارت بانکی خود انتقال دهید.

چگونه رمزارز را به پول نقد تبدیل می کنید؟

همچنین می‌توانید از صرافی، کارگزار یا اشخاص ثالثی که شامل دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین و کارت‌های نقدی هستند برای مبادله بیت‌کوین‌های خود با پول نقد با نرخ معین استفاده کنید.

ارزان ترین راه برای خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال از طریق صرافی ها ارزان ترین راه برای فروش و خرید بیت کوین است. به عنوان مثال، صرافی اپلیکیشن Binance نرخ های رقابتی ارائه می دهد و با چندین دستگاه سازگار است . علاوه بر این، کمیسیون معاملاتی پایینی را ارائه می دهد و پرداخت ها را می توان از طریق انتقال بانکی، کارت اعتباری یا نقدی و پول نقد انجام داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید بیت کوین، مقاله ما را با نحوه خرید ارز دیجیتال بررسی کنید.

1. تصمیم بگیرید که کجا می خواهید ارز دیجیتال بخرید

همانطور که در بالا ذکر شد، وقتی نوبت به خرید ارز دیجیتال می رسد، ابتدا باید تصمیم بگیرید که از چه نوع پلتفرم یا سرویسی برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید. دو پلتفرم متداول، صرافی‌های رمزنگاری (صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد) و کارگزاری‌های کریپتو هستند.

به زبان ساده، صرافی کریپتو پلتفرمی است که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مانند اتر، بیت کوین و دوج کوین را می دهد. آنها تمایل زیادی به عملکرد مشابه بازارهای سهام سنتی و شرکت های کارگزاری دارند، به جز اینکه کاربران به جای سهام، ارزهای دیجیتال را معامله می کنند.

از سوی دیگر، کارگزاری کریپتو به عنوان یک واسطه بین کاربر و بازارهای ارزهای دیجیتال عمل می کند تا خرید و فروش ارزهای دیجیتال را تسهیل کند. در نتیجه، کاربران بر اساس قیمت های فعلی بازار با یکدیگر معامله نمی کنند. در عوض، قیمت توسط کارگزار تعیین می شود.

در این راهنما، ما بر صرافی‌های رمزنگاری تمرکز خواهیم کرد، که بدون شک محبوب‌ترین روشی هستند که از طریق آن علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و NFT تجارت می‌کنند. برای یک نمای کلی از مبادلات رمزنگاری، راهنمای مبتدی ما را در این زمینه بخوانید.

2. یک حساب کاربری ایجاد کنید

بعد از اینکه در مورد پلتفرمی مانند Coinbase، Gemini یا هر آنچه که ترجیح می دهید تصمیم گرفتید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. بیشتر اوقات، صرافی ها از شما می خواهند که نه تنها حساب خود را از طریق ایمیل، تلفن و غیره تنظیم و تأیید کنید، بلکه اطلاعات شخصی مانند تصویر گواهینامه رانندگی یا پاسپورت خود را نیز ارائه دهید.

اگرچه این ممکن است تهاجمی به نظر برسد، اما ممکن است تا زمانی که فرآیند تأیید را کامل نکنید، نتوانید در پلتفرم خریدی انجام دهید. علاوه بر این، در صورتی که امیدوار باشید وجوه را به حساب بانکی خود واریز کنید، پیروی از این مراحل فرآیند پرداخت را ساده‌تر می‌کند. قابل ذکر است، اگر نمی خواهید اطلاعات شخصی را ارائه کنید، گاهی اوقات می توان با یک تبادل غیرمتمرکز از آن جلوگیری کرد.

3. حساب خود را تامین مالی کنید

البته کریپتو رایگان نیست. برای خرید رمزارز باید پول سنتی خرج کنید. شما می توانید به روش های مختلفی برای تامین مالی حساب خود اقدام کنید. متداول ترین راه برای وارد کردن پول به حسابتان این است که آن را به حساب بانکی خود متصل کنید. پیوند دادن حساب بانکی شما بدون دردسرترین فرآیندهای واریز و برداشت را انجام می دهد.

اشتباه نکنید، در ابتدا تأیید حساب بانکی شما می تواند یک فرآیند طولانی باشد، اما در نهایت خرید ارز دیجیتال را بسیار آسان تر می کند. علاوه بر این، به جای واریز پول به صرافی، می‌توانید مستقیماً از طریق حساب خود خرید و فروش کنید.

بسته به اینکه کدام پلتفرم را انتخاب کنید، فرآیند افزودن حساب بانکی شما متفاوت خواهد بود. با این حال، گزینه اتصال حساب بانکی شما معمولاً در بخش کیف پول، سپرده یا حساب بانکی پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید یافت می‌شود.

اگر این نقطه قوت شما نیست، می‌توانید حساب خود را از طریق حواله سیمی یا پرداخت از طریق کارت نقدی یا اعتباری نیز تامین کنید. مطمئن شوید که نحوه رسیدگی بانک شما به خریدهای رمزنگاری با کارت اعتباری را دوباره بررسی کنید، زیرا بسیاری از ارائه دهندگان اصلی کارت آن را پیش پرداخت نقدی به جای خرید واقعی می دانند. این می تواند منجر به هزینه های بهره و کارمزد اضافی شود.

4. خرید کنید

اکنون که بودجه حساب خود را تامین کرده اید، یا حساب بانکی خود را مرتبط کرده اید، وقت آن است که مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید. اکنون می توانید اولین سفارش رمزنگاری خود را انجام دهید. سفارش دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – ایجاد یک بلیط با مبلغ خرید مورد نظر خود و ارسال آن برای انجام. هنگامی که برای خرید، مثلاً 0.1 ETH (290 دلار) سفارش دادید، سفارش با بهترین قیمت موجود در بازار فعلی اجرا می‌شود.

برای اکثر صرافی ها، کارمزدها از 0.5٪ تا 5٪ بسته به نوع تراکنش آغاز شده متفاوت است. از آنجایی که شما اغلب در یک زمان کسری از یک سکه را خریداری می کنید، هزینه های خرید احتمالا پایین خواهد ماند. مطمئن شوید که برنامه هزینه هر پلتفرمی را که می‌توانید استفاده کنید دوباره بررسی کنید – خرید می‌تواند آسان باشد، اما پول نقد ممکن است یک دست و یک پا هزینه داشته باشد.

5. مکانی را برای نگهداری آن انتخاب کنید

خرید ارز دیجیتال قطعا پایان کار نیست. اکنون که یک حساب صرافی فعال دارید، راه‌های متنوعی برای خرید، مبادله و ذخیره ارزهای دیجیتال دارید. مطمئناً، اگر قصد دارید اغلب معامله کنید، نگه داشتن وجوه خود در حساب صرافی شما خوب است. با این حال، برای امنیت بیشتر، باید دو روش رایج برای ذخیره رمزنگاری را در نظر بگیرید: در کیف پول نرم افزاری (گرم) یا سخت افزاری (سرد).

کیف پول داغ یک کیف پول رمزنگاری است که اطلاعات خود را به صورت آنلاین ذخیره می کند و می تواند توسط دستگاه هایی مانند تبلت، رایانه یا تلفن اجرا شود و به آن متصل شود. کیف پول سرد یک کیف پول رمزنگاری است که به اینترنت متصل نیست. اطلاعات به صورت آفلاین ذخیره می شوند به این معنی که برای استفاده منظم برای تجارت عالی نیستند، اما برای ذخیره ارزهای دیجیتال و NFT امن تر هستند.

اگر قصد دارید از رمزنگاری خود برای اهداف NFT استفاده کنید، یک کیف پول نرم افزاری (داغ) مانند MetaMask ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. برای شروع کار با MetaMask، راهنمای نحوه کار ما را بخوانید. در اینجا نحوه شروع کار با نرم افزار، نحوه تامین مالی آن و نحوه اتصال به بازارهای محبوب NFT را شرح می دهیم.

استفاده از کیف پول نرم افزاری نیز مزیت خرید و فروش آسان ارز دیجیتال را به همراه دارد. اگرچه می‌توانید این کار را از طریق صرافی کریپتو نیز انجام دهید، هزینه‌ها معمولاً هنگام استفاده از چیزی مانند UniSwap یا SushiSwap کمتر است. یکی دیگر از راه‌های متداول برای تأمین مالی یک کیف پول نرم‌افزاری این است که USDC را در صرافی دلخواه خود خریداری کنید، آن را به کیف پول نرم‌افزاری خود ارسال کنید، سپس آن را با هر سکه (های) انتخابی خود تعویض کنید.

به خاطر داشته باشید که کیف پول‌های نرم‌افزاری، به‌ویژه آنهایی که قصد اتصال به بازارهای NFT را دارید، امن‌ترین مکان‌ها برای ذخیره رمزارز شما نیستند. برای یک روش پیشرفته‌تر و ایمن‌تر برای ذخیره ارزهای دیجیتال، یکی از کیف پول‌های سخت‌افزاری محبوب (سرد) ایجاد شده توسط Ledger یا Trezor را در نظر بگیرید و البته، همیشه سعی کنید با خواندن دقیق جزئیات ارسال تراکنش کیف پول و یادگیری تشخیص پرچم‌های قرمز کریپتو و NFT، خود را ایمن نگه دارید .

پرسش‌های متداول برای فروش کریپتو

چگونه از تجارت کریپتو سود ببرم؟

سه قانون اساسی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد: فقط چیزی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید، قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید، یک استراتژی برای «خرید پایین» و «فروش بالا» داشته باشید (نه برعکس!).

هزاران آلتکوین در این فضا به مقادیر نزدیک به صفر فرو ریخته اند و عملاً آنها را نقد نمی کنند. اگرچه تزریق ناگهانی پول نقد به این بازارها می تواند اثرات قابل توجهی داشته باشد، این عملی ترین راه برای تولید پول نیست.

برخی از معامله گران سرمایه گذاری بلندمدت می کنند و روی رشد بازار در یک دوره طولانی شرط بندی می کنند. برعکس، معامله‌گران روزانه، سود را در حرکات کوچک‌تر در مقیاس‌های زمانی کوتاه‌تر تغییر می‌دهند. بسته به مهارت، تجربه و ریسک گریزی شما، هر دو استراتژی قابل اجرا هستند.

بازارهای نقطه ای تنها جایی نیستند که می توانید از ارزهای دیجیتال سود ببرید. مشتقات دارایی هایی هستند که ارزش خود را از یک دارایی مالی پایه به دست می آورند. در مورد مشتقات رمزنگاری، دارایی اساسی خود ارز دیجیتال است.

از قراردادهای آتی و اختیار معامله تا مبادلات دائمی، انواع مختلفی از قراردادهای مشتقه با قوانین و سیستم های خاص خود وجود دارد. اگرچه آنها بیشتر برای پوشش سرمایه گذاری در بازار نقدی استفاده می شوند، اما مشتقات همچنین راه هایی برای کسب سودهای بزرگ با استفاده از سرمایه گذاری کوچکتر با ریسک نسبتاً کمتر ارائه می دهند.

آیا نیاز به یادگیری تجارت دارم؟

کسانی هستند که تجارت را یک هنر می دانند، در حالی که افراد کمتر آگاه معتقدند که این کار وسواس افراد خوش شانس است.

صرف نظر از این، یادگیری اصول مبادله ارزهای رمزنگاری شده از یکی به دیگری یا فروش مجدد به ارزهای فیات برای پول نقد بسیار مهم است. با این مهارت‌های ساده می‌توانید پتانسیل سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را به حداکثر برسانید.

زمانی را صرف یادگیری نحوه خواندن نمودار قیمت کنید و بفهمید که چگونه مواردی مانند حجم، عمق دفترچه سفارش و سایر شاخص‌های فنی بر قیمت دارایی تأثیر می‌گذارند. به دنبال سطوح حمایت و مقاومت بگردید تا بسنجید که بازار برای مشاهده کجا متوقف می شود. نحوه عملکرد دستورات توقف ضرر را بیابید و مطمئن شوید که در صورت امکان از آنها برای جلوگیری از ضررهای قابل پیشگیری استفاده کنید.

اما تجارت بسیار بیشتر از نگاه کردن به صفحه های اطلاعات است. تغییرات قیمت را به رویدادهای گذشته مرتبط کنید تا بفهمید چه چیزی بر ارزش دارایی تأثیر می گذارد و چه چیزی تأثیر نمی گذارد – چه چیزی می تواند و چه چیزی نمی تواند بازیابی شود.

فروش به محض اینکه در فضای سبز هستید درآمد سریع‌تری به همراه دارد، اما انجام بازی انتظار می‌تواند سود بیشتری به ازای هر سرمایه‌گذاری به همراه داشته باشد. در صنعتی که دارایی ها به طور تصاعدی سریع رشد می کنند، نه می خواهید خیلی زود بفروشید و نه خیلی دیر.

چه زمانی باید بفروشم؟

سقوطی که بلافاصله پس از اوج گیری بیت کوین در سال 2017 رخ داد، اثرات آن در نیمه اول سال بعد گسترش یافت. در طی فراز و نشیب‌ها، بیت‌کوین پایین‌تر و پایین‌تر نوسان می‌کرد و مکرراً پشتیبانی 6000 دلاری را آزمایش می‌کرد که فایده‌ای نداشت.

تنها در دو هفته بین اواسط نوامبر و اوایل دسامبر، بیت کوین به 3500 دلار سقوط کرد و ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) را در ذهن سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان برانگیخت. البته، بیت کوین تا سه ماهه دوم سال 2019 به بیش از 12000 دلار بهبود می یابد، اما معامله گران هراسان هرگز نمی توانستند این را در آن زمان بدانند.

هیچ کس نمی تواند بازار را به طور کامل زمان بندی کند، اما مهم است که یک استراتژی برای چگونگی سود بردن از ارزهای دیجیتال قبل از غواصی کامل ایجاد کنید. یک سرمایه گذار آماده، سرمایه گذار آرامی است و فقط یک ذهن آرام می تواند امواج غیرقابل پیش بینی ارزهای دیجیتال را رام کند.

چگونه اهداف را تعیین کنم؟

داشتن یک برنامه همیشه مفید است. سرمایه گذاری بلند مدت دارید یا کوتاه مدت؟ چه مقدار از پرتفوی خود را حاضرید سرمایه گذاری کنید؟ اهداف شما برای هر سرمایه گذاری چیست؟ همه اینها سؤالات مهمی هستند که قبل از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال باید حل شوند.

برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت، مطمئن شوید که آماده رویارویی با عواقب تماس اشتباه هستید. دارایی‌های دیجیتالی به‌طور باورنکردنی بی‌ثبات هستند و خرید در حین افزایش بر اساس تبلیغات تبلیغاتی می‌تواند وسوسه‌انگیز اما خطرناک باشد. اهداف کوچکی را تعیین کنید و به آن ها برسید و این اهداف را بر اساس آن تنظیم کنید.

در موقعیت‌های طولانی‌مدت‌تر، چالش‌برانگیزترین اقدام می‌تواند صرفاً نگه‌داشتن باشد. بیت کوین از سقوط های ظاهراً مرگبار بهبود یافته است، اما هر ارز دیجیتال بیت کوین نیست. یک کشتی در حال غرق می‌تواند مکانی خطرناک برای ذخیره غنیمت باشد، و در حالی که یک کشتی بزرگتر ممکن است در افق باشد، پریدن روی یک قایق نجات گاهی اوقات می‌تواند حرکت معقول‌تری باشد.

هر چه سرمایه گذاری های خود را بزرگتر و طولانی تر نگه دارید، به بینش بیشتری نسبت به آینده نیاز دارید. هیچ کس نمی تواند آینده را به درستی پیش بینی کند، اما می توان نتیجه گیری کرد. به دنبال رویدادهایی باشید که می توانند روی سرمایه گذاری های شما در آینده تأثیر بگذارند. آیا ارتقا برای راه اندازی آماده شده است؟ شاید نرخ عرضه در حال نصف شدن است. آیا یک برند معروف قصد دارد روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند؟

یادگیری زمان انجام حرکت صحیح به اندازه انجام حرکت صحیح مهم است و ایجاد استراتژی هایی که به نفع سبک سرمایه گذاری شما باشد بسیار مهم است. چه بلند مدت باشد چه کوتاه مدت، برنامه ریزی برای اهداف شما می تواند ابزار قدرتمندی برای مقابله با فضای اعصاب گیر یعنی بلاک چین باشد.

به چه قیمتی بفروشم؟

در حالی که دارایی‌های دیجیتال با نرخ‌هایی که در بازارهای سنتی غیرممکن است افزایش می‌یابد، مدیریت انتظارات بسیار مهم است. دلایل متعددی وجود دارد که چرا شما می خواهید با قیمت خاصی بفروشید. با این حال، اگر ارزش دارایی کاهش یابد، فروش قبل از پایین به طور قابل توجهی می تواند به کاهش ضرر کمک کند، اما برخی از معامله گران نیز فقط برای بازخرید پایین، در بالا می فروشند.

زمانی که یک معامله‌گر دارایی را فقط برای استفاده از وجوه برای سرمایه‌گذاری مجدد در دارایی بعداً با قیمت پایین‌تر، می‌فروشد. ارزش 100 دلار زمانی که بیت کوین در 3500 دلار است بسیار بیشتر از 10000 دلار است و بسیاری از معامله گران از این روش برای رشد سبد سهام خود در طول زمان استفاده می کنند.

گاهی اوقات، نقدینگی می‌تواند مشکل ارزهای دیجیتال باشد و باعث ایجاد لغزش برای سفارش‌های خرید و فروش بزرگ شود. اگرچه این مشکل به مرور زمان برطرف می‌شود، زیرا افراد بیشتری در این فضا سرمایه‌گذاری می‌کنند و تجارت بیشتری را تشویق می‌کنند، هنوز هم باید در هنگام سرمایه‌گذاری در مقادیر بیشتر به خاطر داشت.

پتانسیل صعودی بیت کوین بی نهایت است و سقف واقعی برای ارزشمند شدن آن وجود ندارد. بلاک چین در رادارهای سرمایه گذاران نهادی ظاهر می شود و با ورود پول بیشتر به اکوسیستم، محصولات و خدمات آن ارزشمندتر می شوند.

درباره این صنعت بیشتر بیاموزید و واقعاً احساس کنید که چقدر ارزش آن را دارد. آینده ای بدون بانک نسبت به اقتصاد غیرمتمرکز. قیمت مناسب برای فروش چقدر است؟ فقط یک راه برای فهمیدن وجود دارد.

چقدر باید بفروشم؟

یک سرمایه گذار ریسک گریز اطمینان حاصل می کند که پرتفوی او به اندازه کافی متنوع است تا بتواند زیان یک دارایی را از طریق سود دارایی دیگر تحمل کند. برخی از دارایی‌ها غیرقابل پیش‌بینی‌تر از سایرین هستند، اما حتی اگر بتوانید بازار را کاملاً زمان‌بندی کنید، هرگز ایده خوبی نیست که همه دارایی‌های خود را در یک دارایی به یکباره بفروشید.

همانطور که قبلا ذکر شد، با سفارش‌های فروش بزرگ‌تر، لغزش در بازارهای با نقدینگی کم می‌تواند یک پنی برای شما هزینه داشته باشد، اگر مراقب نباشید. با یادگیری نحوه تنظیم ضرر هنگام معامله و تجزیه و تحلیل داده های دفترچه سفارش قبل از تنظیم سفارش ها، می توان از این امر جلوگیری کرد.

در طول یک بازار نزولی، خروج از دارایی به طور کامل ممکن است عقل سلیم به نظر برسد.

با این حال، با فروش بخشی از سرمایه‌گذاری خود، می‌توانید با قیمت پایین‌تری دوباره سرمایه‌گذاری کنید، در نتیجه زمانی که بازار در نهایت (امیدوارم) دوباره به سمت بالا برگشت، دارایی‌های خود را افزایش دهید.

حتی هنگام فروش، رفتن با یک طرح می تواند سودمند باشد. ترس می تواند شما را وادار کند به گونه ای رفتار کنید که معمولاً رفتار نمی کنید و مانع تصمیم گیری شما به روش هایی شود که همیشه مشهود نیستند. به دلیل نگرانی نفروشید. فروش با هدف

به چه سیگنال هایی توجه کنم؟

چیزهای بی شماری می توانند بر ارزش یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارند. با توجه به کوچک بودن این صنعت و نقدینگی نسبتاً پایین آن، حتی یک مقاله خبری می‌تواند تغییرات چشمگیری در قیمت‌های نقدی ارزهای دیجیتال ایجاد کند. توییتر مملو از افرادی است که در مورد پروژه‌های مختلف مبتنی بر بلاک چین در تلاش برای تأثیرگذاری بر بازار، تبلیغ می‌کنند یا FUD را پخش می‌کنند.

احساسات بازار معمولاً یک شاخص قوی از حرکت قیمت در آینده است، اما بازارهای بی ثبات نظرات متزلزلی ایجاد می کنند. تنها درک قوی از بلاک چین و مبانی تجارت می تواند به فیلتر کردن نویز کمک کند. شاخص‌های فنی ممکن است از نظر آماری دقیق باشند، اما به یاد داشته باشید که هشدارهای آن را با ذره‌ای نمک و زمینه‌های اقتصادی پیرامون آن در نظر بگیرید. سیگنال ها بازارها را حرکت نمی دهند – بازارها حرکت می کنند.

با سود چه کنم؟

سرمایه گذاری مجدد! انباشت ثروت یک فرآیند آهسته و مستمر است که سال ها سرمایه گذاری منظم را می طلبد. سرمایه‌گذاری مجدد سود خود در اکوسیستم نه تنها باعث رشد پرتفوی شما نمی‌شود، بلکه اقتصاد کریپتو را در کل بهبود می‌بخشد.

بلاک چین برای تسهیل پول غیرمتمرکز ایجاد شد و سرمایه گذاری در این فضا به توسعه آن کمک می کند. این به نفع سرمایه گذاران کریپتو در درازمدت است و همچنین رشد پایدار و قابل اندازه گیری را تضمین می کند که منجر به پیشرفت مداوم و تأثیرگذار می شود که این فناوری را ارزشمندتر می کند.

به عنوان یک سرمایه گذار در ارزهای رمزنگاری شده، ایجاد یک بازار پر رونق به نفع شماست و صرف نظر از اینکه یک معامله گر روزانه، یک مشتاق معمولی یا حتی یک سرمایه گذار خطرپذیر هستید، بهترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید روی خودتان است.

آیا می توانم ارزهای دیجیتال خود را بدون تبدیل آنها خرج کنم؟

چند سال پیش، صرافی‌های مختلف همتا به همتا متوجه شدند که مردم در چین بیت کوین را برای خرید کارت‌های هدیه iTunes از ایالات متحده خرج می‌کنند. این کارت‌های هدیه به مردم چین امکان دسترسی به رسانه‌های غربی در فروشگاه iTunes را می‌داد، که نوعی حفره در اطراف «دیوار آتش بزرگ» این کشور است.

جایی که تقاضا وجود داشته باشد عرضه نیز وجود خواهد داشت و در حال حاضر بیت کوین بسیار مورد تقاضا است. چه در حال خرید کارت های هدیه آمازون باشید و چه فقط موجودی Google Play خود را پر می کنید، خدمات بی شماری وجود دارد که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال خود را با کوپن های مخصوص پلتفرم مبادله کنید.

با دور زدن محدودیت‌های رسانه ملی، مردم به دلایل مختلفی کارت هدیه می‌فروشند. برخی حتی آنها را به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه می خرند، آنها را با تخفیف احتکار می کنند و به قیمت های بازار یا بالاتر می فروشند. برخی از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک حتی استیبل کوین‌ها را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند که به شما امکان می‌دهد در حین خرید با قیمت‌های فیات معمولی در قلمرو ارزهای دیجیتال بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *