وبلاگ

ساتوشی چیست؟

satoshi-chist-ak-01

ساتوشی چیست؟ کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین است. این نشان دهنده یک صد میلیونم یک بیت کوین است که می تواند به صورت 0.00000001 بیت کوین نیز بیان شود. این بدان معناست که 100 میلیون ساتوشی که گاهی اوقات به اختصار “سات” نامیده می شود، در یک بیت کوین وجود دارد.

حتی با وجود افزایش ارزش بیت کوین در طول سال ها، یک ساتوشی هنوز کسری بسیار کمی از سنت ارزش دارد. برای اینکه یک ساتوشی ۰.۰۱ دلار ارزش داشته باشد، بیت کوین به ارزش ۱ میلیون دلار نیاز دارد.

ساتوشی ها چگونه کار می کنند؟

ساتوشی ها بسیار شبیه سنت ها به دلار آمریکا یا پنس در پوند انگلیس کار می کنند و معاملات با اندازه های مختلف را تسهیل می کنند و انعطاف پذیری سیستم را تضمین می کنند. با افزایش قیمت بیت کوین، تراکنش با بیت کوین کامل برای اکثر کاربران غیرعملی شده است.

به عنوان مثال، اگر یک بیت کوین برابر با 21975.70 دلار باشد و شما یک کالای 100 دلاری خریداری کرده باشید، ممکن است هزینه آن 0.0219757 بیت کوین باشد. با این حال، بیان همان مقدار 219757 ساتوشی قابل درک تر است.

مفهوم ساتوشی همچنین دسترسی به ارزهای رمزنگاری شده را با ۱۰۰ میلیون ساتوشی در یک بیت کوین برجسته می کند. حتی سرمایه گذاری های اندک نیز می تواند منجر به مالکیت معنی دار ساتوشی شود. این تضمین می کند که افراد با منابع مالی محدود همچنان می توانند در بازار ارزهای دیجیتال شرکت کنند.

علاوه بر این، ساتوشی ها نقش مهمی در بازار ارزهای دیجیتال دارند، زیرا از آنها برای اندازه گیری حرکت قیمت بیت کوین استفاده می شود. به جای اینکه بگویند قیمت بیت کوین 10000 دلار است، معامله گران اغلب آن را بر حسب ساتوشی بیان می کنند که امکان ردیابی آسان تر حرکات کوچکتر قیمت را فراهم می کند.

از آنجایی که ساتوشی نام بیت کوین است، دقیقاً مانند بیت کوین کار می کند. گاهی اوقات افراد مقداری از بیت کوین را در بیت کوین و گاهی در ساتوشی توصیف می کنند، بسته به اینکه در مورد تعداد گرد بیت کوین صحبت می کنند یا فقط کسری از یک. وجود ساتوشی به عنوان معیاری برای بیت کوین، استفاده از آن را به عنوان پرداخت برای کالاها و خدمات راحت تر می کند، مانند سنت برای دلار.

فرض کنید بیت کوین دارای ارزش 25000 دلار است و شما می خواهید از آن برای خرید یک فنجان قهوه 4 دلاری در یک کافه با فناوری استفاده کنید که پرداخت های رمزنگاری شده را می پذیرد. کافه می تواند از شما بخواهد 0.00016 بیت کوین بپردازید، یا می تواند صورت حساب 16000 ساتوشی به شما بدهد. این همان مقدار بیت کوین است اما روشی ساده تر برای بیان آن — و بدون نیاز به اعشار.

در نهایت، وقتی ساتوشی را معامله می کنید، بیت کوین معامله می کنید (و بالعکس). بیت کوین یک شبکه بلاک چین است که با استخراج بیت کوین به منظور ارائه یک سیستم پرداخت همتا به همتا ایمن شده است

خوراکی های کلیدی

  • ساتوشی ناکاموتو نام مستعار کسی است که وایت پیپر اصلی بیت کوین را نوشته است و هویتی است که خود بیت کوین را اختراع کرده است.
  • چندین نفر ادعا کرده اند یا تصور می شود که ساتوشی هستند، اما هویت واقعی آنها هرگز تأیید یا فاش نشده است.
  • با توجه به قیمت بیت کوین امروز، ساتوشی یک میلیاردر خواهد بود زیرا شایعه شده است (اما ثابت نشده است) که آنها بیش از یک میلیون بیت کوین دارند.

تاریخچه ساتوشی

ریشه ساتوشی به اختراع بیت کوین بازمی گردد. اصطلاح ساتوشی از خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، که مقاله سفید « بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا » را در سال 2008 منتشر کرد، آمده است.

این مقاله برجسته، مفهوم یک شبکه همتا به همتا (P2P) را معرفی کرد که می‌تواند مشکل دوگانه خرج کردن رایج در مفاهیم قبلی ارزهای دیجیتال را حل کند. در ابتدا پیشنهاد شد که ساتوشی باید به یک صدم بیت کوین اشاره کند. با این حال، جامعه کریپتو در نهایت موافقت کرد که از آن برای نشان دادن صد میلیونیم بیت کوین استفاده کند.

این سطح از تقسیم‌پذیری ضروری بود و استفاده عملی بیت‌کوین را با امکان انجام ریزتراکنش‌ها و پرداخت هزینه‌های تراکنش امکان‌پذیر کرد، و با افزایش تصاعدی ارزش BTC، ساتوشی‌ها برای فعال‌سازی تراکنش‌های کوچک‌تر ضروری شدند. علاوه بر این، به دلیل مکانیسم نصف کردن ، توکن‌های جدیدی که هر ده دقیقه ضرب می‌شوند، در نهایت به جای بیت‌کوین، در ساتوشی شمرده می‌شوند.

ساتوشی چیست؟ نحوه استفاده از ساتوشی

از آنجایی که ساتوشی بیت کوین است، فقط از یک فرقه متفاوت، می توانید از ساتوشی و بیت کوین به جای یکدیگر استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که در صورت نیاز به محاسبه مقدار معادل آنها، ریاضی را به درستی انجام دهید! تو می توانی:

  • آن را در صرافی های ارز دیجیتال بخرید و بفروشید.
  • برای خرید با آن در تاجرانی که بیت کوین را می پذیرند، پرداخت کنید.
  • آن را با انواع دیگر ارزهای دیجیتال مبادله کنید.
  • اگر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنید، آن را برای درازمدت نگه دارید .

اگر می خواهید از ساتوشی استفاده کنید، اولین قدم خرید کسری از بیت کوین است. شما می توانید این کار را تقریباً در همه برنامه ها و صرافی های رمزنگاری انجام دهید . از آنجایی که بیت کوین اولین و بزرگترین ارز دیجیتال است، شرط خوبی است که هر پلتفرمی که ارز دیجیتال را می فروشد، بیت کوین را در دسترس داشته باشد.

پس از خرید بیت کوین، معمولاً توصیه می شود آن را به کیف پول رمزنگاری خود انتقال دهید. کیف پول دیجیتالی وجود دارد که به عنوان کیف پول داغ نیز شناخته می شود که معمولا رایگان است. کیف پول‌های سخت‌افزاری یا کیف‌پول‌های سرد نیز وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بخرید تا رمزنگاری خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید.

انتقال رمز ارز به کیف پول شما تضمین می کند که کنترل آن را در دست دارید و به شما امکان می دهد در صورت تمایل از آن رمز ارز برای خرید استفاده کنید. شاید بپرسید که تفاوت بین استفاده از ساتوشی و بیت کوین چیست. واقعاً وجود ندارد زیرا فقط این موضوع است که شما و هر کس دیگری که در معامله دخیل است کدام اصطلاح را ترجیح می دهید.

بازرگانان می توانند قیمت ها را به بیت کوین یا ساتوشی ارائه دهند و شما می توانید به تراکنش های خود با هر یک از این اصطلاحات مراجعه کنید. در حال حاضر، ساتوشی تقریباً به اندازه بیت کوین شناخته شده نیست، بنابراین اگر به طور منظم از آن استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد آن را برای برخی از افراد توضیح دهید.

چرا به ما اهمیت می دهد که ساتوشی ناکاموتو واقعا کیست؟

اختراع ناکاموتو بدون شک قابل توجه است. بیت کوین در ابتدا به عنوان یک کالای دیجیتال فریبنده و بی ثبات در نظر گرفته می شود، چنان ارزشی به دست آورده که دیگر نمی تواند توسط نهادهای مالی نادیده گرفته شود. 

کشورهایی مانند کانادا، ایالات متحده، چین، ژاپن، هند و بریتانیا با نحوه طبقه بندی و تنظیم بیت کوین درگیر هستند، در حالی که برخی از کشورها مانند السالوادور قبلاً آن را به عنوان ارز قانونی اعلام کرده اند.

بیت کوین در حال حاضر توسط بسیاری “طلای دیجیتال” در نظر گرفته می شود و در نهایت می تواند به قابل اعتمادترین ارز جهان تبدیل شود و بسیاری از آن به عنوان ارز ذخیره استفاده می کنند. فقط زمان می تواند بگوید. 

اما شیفتگی مردم به ناکاموتو بیشتر از بزرگی اختراع اوست. زمانی که ناکاموتو 1 میلیون بیت کوین خود را جمع آوری کرد، هیچ کس دیگری واقعاً برای آنها استخراج نمی کرد. در اوج نرخ بازار، ارزش آن بیت کوین ها حدود 73 میلیارد دلار آمریکا بود که او را در میان 15 ثروتمندترین افراد جهان قرار می داد. 

با این حال، با وجود این خزانه ثروت، حتی یک بیت کوین اصلی ناکاموتو هرگز جابجا نشده یا دست به معامله نزده است. گم شدند؟ به سرقت رفته؟ یا ممکن است این باشد که حریم خصوصی او ارزشمندتر از خطر شناسایی شدن در هنگام پول نقد است؟ برای بسیاری، این حفظ گمنامی به ظاهر قدیس مانند بر سود مالی، به داستان بیت کوین احساسی عرفانی می بخشد. از ماه مه 2011 خبری از ناکاموتو نبود، و با افزایش ارزش موجودی بیت کوین های دست نخورده او، اسطوره او نیز به طور تصاعدی رشد می کند.

واحد ساتوشی چقدر مهم است؟

واحدهای فرعی مانند ساتوشی کارایی سکه های کریپتو را افزایش می دهند. در حالی که فواید زیادی دارد، برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر است. 

1. نام بلاک چین پیش فرض

انجام محاسبات و تبدیل روی بیت کوین به تنهایی کار خسته کننده ای است. بنابراین، داشتن ساتوشی به عنوان یک ارز پیش‌فرض، کار تبدیل را آسان‌تر می‌کند. ساتوشی همچنین پایه و اساس کد منبع ساتوشی را ایجاد می کند که به تعیین تعداد مشخصی از سکه های BTC کمک می کند. ساتوشی همچنین به تعریف پاداش ها، کارمزدها و قیمت در هر بایت کمک می کند و هر تراکنش را قادر می سازد تا ساده تر منعکس شود. 

2. تبدیل آسان به ارز فیات 

هدف بیت کوین این است که در نهایت به عنوان ارز قانونی پذیرفته شود. وقتی آن زمان فرا رسید، باید مناقصه قانونی فیات مانند دلار یا روپیه را منعکس کند. همچنین برای تراکنش‌های کوچک‌تر، مانند سنت‌ها و پایسا، باید زیرواحدهایی داشته باشد. واحدهای فرعی لزوماً بخشی از همه ارزها نیستند، اما تسویه تراکنش را آسانتر و سریعتر می کنند.

3. معاملات با ارزش کمتر را تسهیل می کند

همانطور که قبلاً گفتیم، اگر بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت برای نیازهای معمولی در مقیاس بزرگتر پذیرفته شود، هر بار 1 بیت کوین پرداخت نمی کنید. به عنوان مثال، اگر یک بیسکویت را به قیمت روپیه بخرید. 10، شما یک روپیه به مغازه دار نمی دهید.

اسکناس 2000 شما احتمالاً یک روپیه ارائه می دهید. 10 یادداشت. این روپیه نت 10 تراکنش های شما را آسان تر می کند، به خصوص تراکنش های با ارزش کمتر. به همین ترتیب، ساتوشی برای انجام معاملات با ارزش کمتر نیز مهم است. 

بیت کوین چند ساتوشی دارد؟

یک ساتوشی تقریباً یک صد میلیونیم بیت کوین است. این 0.00000001 بیت کوین است. به این معنی که 1 ساتوشی برابر با 0.0004223498 دلار است و 1 دلار معادل 2373.177 ساتوشی است.  درست همانطور که به دلار به عنوان USD اشاره می کنیم، ساتوشی نیز به عنوان SATS نوشته می شود. همانطور که در بخش قبلی در مورد آن صحبت کردیم، مقدار آن توسط ریبوک پیشنهاد شد. 

سوالات متداول ساتوشی:

چند ساتوشی در بیت کوین وجود دارد؟

100 میلیون ساتوشی در بیت کوین وجود دارد.

چگونه ساتوشی بخرم؟

شما می توانید ساتوشی را در هر جایی که بیت کوین می فروشد بخرید. محبوب ترین گزینه از طریق یک صرافی رمزنگاری مانند Gemini یا Kraken است .

آیا ساتوشی همان ساتوشی کودک است؟

ممکن است با یک رمزارز با نام بسیار شبیه به واحد ساتوشی بیت کوین مواجه شوید. رمزارز جدیدی در سال 2021 معرفی شد به نام “بچه ساتوشی (SATS). گول نخور. آن پروژه کریپتو به طور رسمی به بیت کوین یا ساتوشی مربوط نمی شود.

ساتوشی چیست و چه ارتباطی با بیت کوین دارد؟

ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است که 0.00000001 بیت کوین را نشان می دهد. از سوی دیگر، بیت کوین واحد اصلی ارز دیجیتال است و هر بیت کوین متشکل از 100 میلیون ساتوشی است.

تراکنش های ساتوشی در بلاک چین بیت کوین چگونه انجام می شود؟

تراکنش های بلاک چین بیت کوین در ساتوشیس ثبت می شود. ماینرها این تراکنش ها را از طریق اثبات کار تایید می کنند و زمانی که یک بلوک به بلاک چین اضافه شود، تراکنش به بخشی از دفتر کل عمومی تغییرناپذیر تبدیل می شود.

چگونه می توانم ارزش ساتوشی را به دلار محاسبه کنم؟

ارزش یک ساتوشی به دلار به دلیل نوسان قیمت بیت کوین متفاوت است. برای محاسبه ارزش تعداد مشخصی ساتوشی به دلار، می توانید قیمت 1 ساتوشی را که می توانید با استفاده از مبدل کوین بیس بررسی کنید در مقدار مورد نظر ساتوشی ضرب کنید.

اهمیت سهم ساتوشی ناکاموتو در بیت کوین چیست؟

درخشش ساتوشی ناکاموتو در ایجاد بیت کوین با عرضه محدود و قابلیت تقسیم به ساتوشی ها، درک عمیقی از اصول اقتصادی پشت ارز دیجیتال را نشان می دهد. علیرغم رمز و راز پیرامون هویت ناکاموتو، مشارکت های او چشم انداز مالی را متحول کرده و الهام بخش رشد دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز شده است.

چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

بیت کوین توسط یک فرد یا گروه ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. ناکاموتو وایت پیپری با عنوان «بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» منتشر کرد که مفهوم یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز را تشریح کرد.1هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو تا به امروز ناشناخته مانده است.

ارزش ساتوشی ناکاموتو چقدر است؟

ناکاموتو یک میلیون بیت کوین دارد، اما هیچ مدرکی به جز آدرس بلاک چینی که توسعه‌دهنده هنگام مکاتبه با دیگران از آن استفاده کرده است وجود ندارد (حدود 100 بیت کوین در اختیار دارد).4

آیا ساتوشی ناکاموتو یک شخص واقعی است؟

هیچ کس نمی داند که ناکاموتو یک فرد یا گروهی است که از نام مستعار استفاده می کند. با این حال، به نظر می رسد که شخص یا افراد واقعی پشت نام ساتوشی ناکاموتو پشت طراحی بیت کوین بوده اند.

آیا ساتوشی ناکاموتو ناپدید شد؟

از آنجایی که ساتوشی ناشناس بودن را انتخاب کرده است، نمی توان مشخص کرد که فرد یا گروهی که از این نام استفاده می کند ناپدید شده است یا خیر. از فوریه 2024، هویت یا هویت واقعی ساتاشی ناکاموتو ناشناخته است.

 یک ساتوشی چقدر ارزش دارد؟

ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. ارزش یک ساتوشی 0.00000001 BTC یا 0.0004223498 USD است. تجزیه بیت کوین به قطعات کوچکتر به کاربران رمزارز کمک می کند تا تراکنش های بیت کوین را به راحتی انجام دهند. 

 آیا ساتوشی همان بیت کوین است؟

ساتوشی همان بیت کوین نیست. زیر واحد بیت کوین است. بنابراین، اگر بخواهیم بیت کوین را در واحد کوچکتری برای تراکنش یا خرید آدرس دهی کنیم، آن ساتوشی خواهد بود. این همان روپیه و پول یا دلار و سنت است. 

چگونه می توانم ساتوشی بخرم؟

شما می توانید ساتوشی را در یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال خریداری کنید. وقتی ساتوشی می‌خرید، فقط در حال خرید یا سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین هستید. این کار را می توان از طریق هر پلتفرم مبادلات ارز دیجیتال آنلاین یا صرافی ای که این تسهیلات را فراهم می کند انجام داد.

خط پایین

ساتوشی کوچکترین کسری از بیت کوین را نشان می دهد و نقشی حیاتی در اکوسیستم آن ایفا می کند. این تراکنش‌های خرد را ساده می‌کند، یک نقطه ورود برای سرمایه‌گذاران کوچک‌تر ارائه می‌دهد و ابزاری برای ردیابی تغییرات جزئی در ارزش بیت‌کوین فراهم می‌کند.

ساتوشی که به نام مخترع بیت کوین نامگذاری شده است به عنوان گواهی بر نوآوری حاصل از این پروژه عمل می کند و مفهوم پول ما را متحول می کند. همچنین نمادی از فراگیر بودن فضای ارزهای دیجیتال است و امکان مشارکت صرف نظر از اندازه سرمایه گذاری را فراهم می کند.

همانطور که بیت کوین به تکامل خود ادامه می دهد، بدون شک ساتوشی نقش مهمی در این چشم انداز همیشه در حال گسترش خواهد داشت. درست همانطور که جهان با تفکر به دلار و سنت، یا پوند و پن سازگار شد، تغییر فزاینده ای به سمت “ذهنیت ساتوشی” وجود دارد.

این تغییر با در دسترس ساختن سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین و کمتر ارعاب‌کننده برای مخاطبان گسترده‌تر، پذیرش گسترده‌تر را ترویج می‌کند، بنابراین، درک ساتوشی برای هر کسی که به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است، حیاتی است.

در حال حاضر، ساتوشی به عنوان واحد بنیادی تراکنش‌های بیت‌کوین، یکپارچه از قابلیت‌ها و قابلیت دسترسی اولین ارز رمزنگاری‌شده جهان، باقی می‌ماند. در اصل، اخلاق بیت کوین را در بر می گیرد: غیرمتمرکز، در دسترس، و نوآورانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *