وبلاگ

شبکه OMG چیست؟

shabakeye-omg-chist-ak-01

شبکه OMG چیست؟ شبکه OMG، که قبلاً OmiseGo نام داشت، یک راه حل مقیاس پذیر لایه 2 غیر محرمانه است که برای بلاک چین اتریوم ساخته شده است. شبکه OMG به عنوان یک تولید کننده بلوک واحد، به نام زنجیره اثبات اقتدار (PoA) اجرا می شود.

OMG یک لایه انتقال ارزش در بالای اتریوم ایجاد می‌کند که تراکنش‌های اتریوم را با هم جمع می‌کند و آنها را از طریق یک زنجیره فرزند بهینه‌شده با سرعت اعتبارسنجی می‌کند قبل از اینکه آنها را برای تأیید به بلاک چین اتریوم ارسال کند.

این اجازه می دهد تا تراکنش ها به صورت دسته ای تأیید شوند به جای اینکه به طور جداگانه به کاربران اجازه دهد از سرعت بسیار بهتر و تراکنش های بسیار کم هزینه تر نسبت به استفاده مستقیم از اتریوم لذت ببرند.
شبکه OMG توسط سازمان مادرش Omise اداره می شود، شرکتی که پرداخت های فرامرزی را در آسیای جنوب شرقی تسهیل می کند.

شبکه OMG چگونه کار می کند؟

شبکه OMG از معماری Childchain Plasma، MoreViable Plasma استفاده می کند، که با گروه بندی تراکنش های خارج از زنجیره در یک درخت مرکل قبل از ارسال دوره ای “روت هش” حاوی تراکنش ها به شبکه اصلی اتریوم کار می کند.

مجموعه‌ای از ناظران غیرمتمرکز زنجیره کودک و تولیدکننده بلوک را مشاهده می‌کنند تا مطمئن شوند که تراکنش‌های شبکه را به‌طور دقیق تأیید می‌کند. ناظران بررسی می‌کنند که زنجیره کودک با پروتکل مطابقت دارد و بلوک‌ها را دریغ نمی‌کند، یا در سفارش تراکنش دستکاری نمی‌کند – تضمینی برای تسهیل امن دارایی‌ها برای کاربران OMG.

شبکه OMG از توکن ابزار OMG به عنوان یکی از روش‌های پرداخت هزینه‌ها در شبکه OMG استفاده می‌کند و از آن برای شرط‌بندی در سیستم اثبات سهام OMG استفاده می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد تا در ازای دریافت پاداش، به امنیت شبکه کمک کنند.

شبکه (OMG) از کجا آمده است؟

شبکه OMG (OmiseGo) در سال 2013 توسط Jun Hasegawa و Donnie Harinsuit در تایلند تأسیس شد. این به عنوان یک استارت آپ برای ارائه راه حل های پرداخت آنلاین راه اندازی شد. این شرکت بر روی بلاک چین اتریوم توسط یک شرکت خدمات مالی از تایلند به نام Omise ساخته شد.

توکن شبکه OMG (OMG) اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین اتریوم بود که بر سرمایه 1 میلیارد دلاری غلبه کرد. در سال 2018، توکن به بلاک چین خود منتقل شد. تیم مشاوره شبکه OMG شامل ویتالیک بوترین و گاوین وود، بنیانگذاران اتریوم است. عرضه اولیه سکه آن حدود 25 میلیون دلار جمع آوری کرد.

بنیانگذاران شبکه OMG چه کسانی هستند؟ (تاریخچه شبکه OMG)

شبکه OMG در حال حاضر متشکل از تیمی متشکل از بیش از 50 کارمند در مکان های مختلف در سراسر جهان است. مدیرعامل فعلی Vansa Chatikavanij است و OMG به عنوان یک شرکت تابعه از SYNQA – یک شرکت فین‌تک مستقر در تایلند که قبلاً با نام Omise Holdings شناخته می‌شد، فعالیت می‌کند.

چتیکاوانیج تا سال 2019 و پیش از ارتقاء به سمت مدیرعاملی که تا به امروز نیز در این شرکت حضور دارد، سمت مدیرعاملی را بر عهده داشت. استفان مک نامارا، رئیس سابق استراتژی تحقیق و توسعه بلاک چین در فن آوری های هواوی، مدیر ارشد اجرایی شبکه OMG است. Kasima Tharnpipitchai، یک مهندس و مشاور با تجربه، مدیر ارشد فناوری شبکه OMG است.

پلتفرم OMG توسط 25 میلیون دلار بودجه به دست آمده از فروش سکه های OMG در طول عرضه اولیه سکه (ICO) آن در سال 2017 توسط بنیانگذاران جون هاسگاوا و دانی هارینسوت پشتیبانی می شود.

شرکت مادر شبکه OMG SYNQA علاوه بر این، 80 میلیون دلار دیگر از بودجه سری C را جمع آوری کرد – و توسط چندین شرکت سرمایه گذاری بزرگ، از جمله شرکت خدمات مالی تویوتا و شرکت بانکداری سومیتومو میتسویی حمایت شد.

چه چیزی شبکه OMG را منحصر به فرد می کند؟

شبکه OMG معتقد است که موانع قابل توجه سرعت و هزینه اتریوم قبل از اینکه کسب و کارهای اصلی و مردم به فکر ساخت محصولات و برنامه های ارز دیجیتال خود در شبکه اتریوم باشند، باید برطرف شوند.

پلاسمای شبکه OMG از شر داده های غیر ضروری در زنجیره ریشه خلاص می شود. قراردادهای هوشمند مانند بنیان خود یعنی اتریوم را مدیریت می کند، اما فقط تراکنش های کامل شده را برای زنجیره عمومی اتریوم پخش می کند.

این باعث صرفه جویی در قدرت پردازش و حافظه بسیار زیادی برای شرکت کنندگان زنجیره می شود و هزینه تعامل با سایر شرکت کنندگان سیستم را تا حدود 2/3 کاهش می دهد. همچنین سرعت تراکنش‌ها را به اندازه‌ای افزایش می‌دهد که به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد بدون نگرانی در مورد عقب ماندگی اجرا شوند.

چه چیزی به شبکه OMG ارزش می دهد؟

شبکه OMG به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز ارزش عمل می کند و تراکنش بین بلاک چین ها را بدون توکن دروازه قابل اعتماد تسهیل می کند. عملکرد زنجیره ای متقابل یک ویژگی حیاتی برای بهبود نقدینگی و تجربه کاربر در بلاک چین های جدید است.

استفاده از شبکه OMG فشار رقابت را کاهش می دهد و به بلاک چین های هدفمند اجازه می دهد تا به جای هزینه های مبتنی بر رقابت مانند بازاریابی، بر بهبود خدمات تمرکز کنند.

نقش شبکه OMG (شبکه OMG سابق) توکن OMG حفظ و راه اندازی شبکه OMG در عین تسهیل تراکنش های ساده، مقرون به صرفه و سریعتر است. با داشتن توکن های OMG، کاربران حق اعتبارسنجی این بلاک چین را در چارچوب قوانین اجماع آن می خرند.

OMG در درجه اول برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه و همچنین برای سهام در هنگام انتشار استفاده می شود. قیمت شبکه OMG بر اساس مقدار ارزشی که معامله می کند و با توجه به فشار بازار در نوسان است.

وقتی صحبت از شراکت‌هایش می‌شود، شبکه OMG با چندین شرکت و گروه مانند AlgoZ، Quantstamp، Hydro Labs، Krungsri Finnovate، Nomura، Ethereum Community Fund، MVL و ShinhanCard کار می‌کند.

مزایای شبکه OMG چیست؟

 1. تکنولوژی محبوب ایجاد یک پلت فرم غیرمتمرکز جهانی برای مبادلات فیات و ارزهای دیجیتال در زمان واقعی، مزیت اصلی شبکه OMG است که آن را در بازار متمایز می کند. این فناوری به شما این امکان را می دهد که هر گونه دارایی نقدی را حتی بدون حساب بانکی یا کارت پرداخت، فوراً مبادله کنید. علاوه بر این، انتقال ارز به شبکه های OMG بسیار ارزان تر از خدماتی مانند Western Union خواهد بود.
 2. پشتیبانی قوی در مرحله تامین مالی جمعی، شبکه OMG توسط شرکت معروف بلاک چین بیت کوین سوئیس AG همراهی شد. علاوه بر این، این پروژه توسط Vitalik Buterin و همچنین توسعه دهندگان GOLEM، Bitcoin.com و MakerDAO پشتیبانی شد. حتی دولت تایلند به توسعه شبکه OMG کمک کرده است.
 3. سرمایه گذاران بزرگ علاوه بر گروه مالی Shinhan، شرکای شبکه OMG سایر مؤسسات مالی شناخته شده هستند: SMBC، GGV، AscendCapital، EastVentures و دیگران. آنها فعالانه در این پروژه سرمایه گذاری می کنند و به ادغام شبکه OMG در اقتصاد واقعی کمک می کنند.

معایب شبکه OMG (OMG) چیست؟

 1. تیم یک بار نقشه راه را تغییر داده است.در طول دوره ICO در ژانویه 2017، توسعه دهندگان آخرین مهلت راه اندازی پلت فرم شبکه OMG را تا پایان سال اعلام کردند. پس از آن نقشه راه ویرایش شد و ضرب الاجل آن به سه ماهه چهارم سال 2018 موکول شد و این امر به طور قابل توجهی بر روحیه سرمایه گذاران تأثیر گذاشت که منجر به کاهش شدید نرخ ارز شد. هیچ کس تضمینی ندارد که تیم دوباره برنامه های خود را تغییر ندهد.
 2. قیمت OMG احتمالا دستکاری شده است.معامله گران باتجربه متوجه شده اند که گاهی تغییرات قیمت OMG را نه با فاز بازار و نه با پیشینه خبری نمی توان توضیح داد.
 3. پیش بینی قیمت OMG دشوار است.بسیاری از معامله گران به دلیل پیچیدگی پیش بینی قیمت از این سکه امتناع می ورزند.

چند سکه شبکه (OMG) در گردش است؟

توکن های شبکه OMG دارای حداکثر عرضه ثابت 140,245,398 OMG هستند و هرگز بیش از این نقطه افزایش نخواهند یافت. 65.1 درصد از توکن ها بین سرمایه گذاران توزیع شد.

5 درصد به صورت ایردراپ توزیع شد. آخرین 29.9٪ در اختیار پروژه و تیم است. 20 درصد از این مبلغ در قرارداد هوشمند ذخیره شبکه OMG برای تأمین بودجه توسعه‌های آینده و اعتبارسنجی شبکه قفل شده است و 9.9 درصد باقی‌مانده برای تیم مؤسس محفوظ است. هم ذخیره OMG و هم تخصیص تیم به مدت یک سال پس از ICO قفل شدند.

سایر اطلاعات فنی

Proof-of-Authority (PoA): الگوریتمی است که با بلاکچین ها استفاده می شود که تراکنش های نسبتاً سریعی را از طریق مکانیزم اجماع مبتنی بر هویت به عنوان یک سهام ارائه می دهد.

زنجیره پلاسما: به چارچوبی اطلاق می‌شود که امکان ایجاد بلاک‌چین‌های فرزندی را فراهم می‌کند که از زنجیره اصلی اتریوم به عنوان لایه‌ای از اعتماد و داوری استفاده می‌کنند. در پلاسما، زنجیره‌های کودک را می‌توان طوری طراحی کرد که نیازهای موارد استفاده خاص را برآورده کند، به‌ویژه مواردی که در حال حاضر در اتریوم امکان‌پذیر نیستند.

Child Chain: اینها به عنوان زنجیره های معاملاتی معماری والد-فرزند عمل می کنند، زیرا زنجیره والد حداقل ویژگی ها را حفظ می کند.

شبکه OMG چگونه ایمن است؟

OMG Mainet در حال حاضر توسط مکانیسم اجماع اثبات اعتبار (POA) ایمن شده است. این بدان معنی است که یک تولیدکننده بلوک واحد (OMG Network) شبکه را کنترل می کند و کاربران در حال حاضر به اعتبار آن در اعتبارسنجی صادقانه تراکنش ها متکی هستند.

شبکه اصلی OMG در نهایت به سیستم اجماع اثبات سهام (POS) منتقل می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های خود را به اعتبارسنجی‌ها واگذار کنند. کاربران شبکه OMG با قرار دادن توکن های خود در اعتبار سنجی، می توانند در عین بهبود امنیت شبکه، جوایز بیشتری کسب کنند.

نحوه استفاده از شبکه OMG

شبکه OMG شبکه اصلی خود را در ژوئن 2020 راه اندازی کرد. کاربران می توانند برای ایجاد یک کیف پول تحت وب OMG به وب سایت رسمی شبکه OMG مراجعه کنند. پس از ایجاد کیف پول، کاربران می توانند وجوه خود را در زنجیره پلاسما سپرده گذاری و مدیریت کنند.

OMG اساساً برای تسهیل تراکنش‌های ارزشی در زنجیره‌های پلاسما لایه 2 شبکه OMG و زنجیره‌های فرزند استفاده می‌شود. OMG در زمان عرضه در مدل اثبات سهام آن قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این، می توان از آن به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری سوداگرانه و نوعی پرداخت استفاده کرد.

نحوه انتخاب کیف پول OMG

نوع کیف پول شبکه OMG (OMG) که انتخاب می کنید احتمالاً بستگی به این دارد که می خواهید از آن برای چه استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید.

کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می کند. هر دو کیف پول سخت افزاری Ledger و Trezor راه حل های ذخیره سازی و ذخیره سازی را برای OMG ارائه می دهند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری می‌توانند کمی بیشتر منحنی یادگیری را در بر گیرند و گزینه گران‌تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از OMG برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند.

کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند

با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از OMG یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌تر باشند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، آن‌ها کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند از امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برخوردار باشند.

از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت OMG خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر یا برای معامله گران با تجربه بیشتر مناسب هستند.

کریپتو یک راه حل امن برای ذخیره سازی ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد تا توکن های Tezos (OMG) خود را بدون هیچ زحمتی ذخیره و مبادله کنید. ذخیره سازی OMG خود با کریپتو امنیت در سطح سازمانی و عملکرد کاربر پسند را برای شما فراهم می کند

فروش و خرید شبکه OMG، یا مبادله آنها با هر ارز دیجیتال دیگر، تنها در لحظاتی انجام می شود که پلتفرم امن ما را به عنوان راه حل ذخیره سازی خود انتخاب می کنید.

OMG Network Staking

شبکه OMG در حال حاضر از شرط بندی پشتیبانی نمی کند. AMA های اخیر با این تیم نشان می دهد که ممکن است یک مرحله موقت با “نظارتان مشوق” وجود داشته باشد که ممکن است تجربه ای شبیه به شرط بندی را برای دارندگان توکن فراهم کند (کامل با پاداش های شرط بندی).

چگونه در SimpleSwap شبکه (OMG) بخریم؟

اگر به OMG علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم به صفحه اصلی SimpleSwap بروید و دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 1. به عنوان مثال، شما می خواهید  BTC را با OMG تعویض کنید . ارز مورد نظر برای مبادله (BTC) را در اولین لیست کشویی انتخاب کنید. سپس مبلغی را که می خواهید مبادله کنید وارد کنید.
 2. OMG را در لیست کشویی دوم انتخاب کنید. مبلغ تخمینی که پس از تعویض دریافت خواهید کرد را مشاهده خواهید کرد.
 3. آدرس گیرنده را وارد کنید. OmiseGO به این آدرس ارسال خواهد شد. مراقب باشید و مطمئن شوید که از آدرس صحیح استفاده می کنید.
 4. تمام اطلاعاتی که وارد کرده اید را بررسی کنید. اگر همه چیز درست است روی دکمه Exchange کلیک کنید.
 5. آدرس سپرده بیت کوین را خواهید دید. برای شروع مبادله باید مقدار لازم BTC را به این آدرس انتقال دهید.

نتیجه

OMG یک ارز دیجیتال معتبر است که با موانع متعددی روبرو شده و از آن عبور کرده است. این یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد از نظر حاکمیت ارائه می دهد که ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران آن را دوست داشته باشند.

اگر به آن اضافه کنیم که OMG یک بلاک چین است که می تواند برنامه های غیرمتمرکز را میزبانی کند، ممکن است متوجه شویم که چرا این ارز دیجیتال در بین علاقه مندان به رمزارز بسیار محبوب است.

سوالات متداول شبکه OMG

آیا شبکه OMG رقیب اتریوم است؟

خیر، شبکه OMG یک پروتکل لایه 2 است. این به تسهیل تراکنش ها در شبکه اتریوم کمک می کند.

چه زمانی Staking منتشر می شود؟

تاریخ رسمی برای اثبات سهام وجود ندارد. کاربران می توانند وبلاگ رسمی OMG را برای به روز رسانی دنبال کنند.

نحوه خرید شبکه OMG

خرید سکه های شبکه OMG به آسانی بازدید از صفحه نحوه خرید شبکه OMG کریپتومات و انتخاب روش پرداخت دلخواه است.

نحوه فروش شبکه OMG

اگر از قبل صاحب شبکه OMG هستید و آن را روی کیف پول صرافی کریپتومات نگه می دارید، می توانید به راحتی با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، سکه های OMG را بفروشید.

قیمت شبکه OMG

عوامل متعددی بر قیمت و ارزش بازار OMG تأثیر می‌گذارند ، از جمله جریان‌های ورودی و خروجی ارز، احساسات، تحولات فنی و اساسی، چرخه اخبار و محیط کلی اقتصادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *