وبلاگ

تجارت اهرمی ارز دیجیتال چیست؟

tejarat-ahromiye-arz-dijital-chist-ak-1

تجارت اهرمی ارز دیجیتال چیست؟ اهرم یک راه سریع برای کسب درآمد بیشتر در هنگام معامله است. با آن می توانید سود معاملاتی خود را تا حد زیادی افزایش دهید. البته جالب به نظر می رسد. با این حال، این یک شمشیر دو لبه است که نه تنها سود می‌برد، بلکه باعث ایجاد کابوس برای بسیاری از معامله‌گران مبتدی کریپتو در صورت عدم مدیریت صحیح می‌شود. به همین دلیل، شما باید بدانید که اهرم چیست، چگونه کار می کند و چگونه ریسک خود را هنگام استفاده از آن مدیریت کنید.

معامله ارزهای دیجیتال، دستگاه ماینر یا سایر دارایی ها با سرمایه «نه شما» به عنوان اهرم شناخته می شود. این بدان معناست که قدرت خرید یا فروش شما افزایش می‌یابد و به شما امکان می‌دهد با پولی بیشتر از آنچه که دارید معامله کنید. در برخی موارد، مشتریان می توانند تا 100 برابر موجودی حساب خود را دریافت کنند. میزان اهرمی که یک معامله گر می تواند بگیرد، تنها به صرافی ارز دیجیتال بستگی دارد.

نسبتی که نشان دهنده سطح اهرم است، مانند 1:5 (5x)، 1:20 (20x)، یا 1:50. (50x)، تعدد سرمایه اولیه شما را نشان می دهد. فرض کنید یک موقعیت 10000 دلاری در برخی از دارایی‌های کریپتو باز کرده‌اید. با 1000 دلار در حساب صرافی شما، 1000 دلار شما همان قدرت خرید 10000 دلار با اهرم 10 برابری دارد. اهرم را می توان برای معامله انواع مشتقات رمزنگاری و همچنین معاملات حاشیه، توکن های اهرمی یا قراردادهای آتی استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که قبل از اینکه بتوانید از صرافی وام بگیرید، باید یک سپرده اولیه بگذارید. سپس کارگزار به سرمایه گذاری اصلی شما به عنوان وثیقه اشاره می کند. استفاده شما از اهرم و کل مبلغ تراکنش هایی که می خواهید باز کنید، وثیقه مورد نیاز را تعیین می کند. این به عنوان حاشیه نیز شناخته می شود.

بیایید از یک فرمول آسان به عنوان مثال استفاده کنیم. به یک معامله گر پیشنهاد دهید که می خواهد از اهرم 10 برابری استفاده کند و 10000 دلار لایت کوین (LTC) خریداری کند. برای دریافت وجه به عنوان مارجین مورد نیاز، لازم است حداقل 1000 دلار در حساب خود به عنوان وثیقه داشته باشید. اگر از اهرم 20 برابری (1/20 از 10 000) استفاده کنید که معادل 500 دلار است، حداقل مارجین شما بسیار کمتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که افزایش اهرم به معنای افزایش خطر انحلال موقعیت است.

فاکتور دیگری که باید به آن توجه کرد این است که هر معامله گر برای هر معامله اهرمی علاوه بر اولین سرمایه گذاری حاشیه شما به یک مانع حاشیه نیاز دارد. اگر بازار بر خلاف موقعیت شما باشد و مارجین به زیر مانع نگهداری کاهش یابد، اضافه کردن پول بیشتر به حساب معاملاتی ضروری است تا از انحلال موقعیت شما جلوگیری شود.

مهم نیست که در چه موقعیتی قصد دارید، در هر دو موقعیت می توانید از مزایای اهرم استفاده کنید. می روی برای موقعیت طولانی؟ این بدان معناست که شما پیش‌بینی می‌کنید قیمت یک دارایی افزایش یابد. از طرف دیگر، در صورت کوتاهی، معامله گران انتظار دارند قیمت دارایی کاهش یابد. با این حال، اجازه دهید نگاهی گذرا به مثال زیر بیندازیم.

پیشنهاد می کنید با استفاده از اهرم 1:10، 5000 دلار در Dogecoin سرمایه گذاری کرده اید. در این سناریو، مارجین لازم 10/1 از 5000 تومان، مجموعاً 500 دلار خواهد بود که به عنوان تضمینی برای پول قرض شده عمل می کند. علاوه بر این، مثلاً با اهرم 1:40 برای همان 5000 دلار، مارجین 5000 USD/40 خواهد بود که برابر با 125 USD خواهد بود. بنابراین، هر چه اهرم کمتر باشد، حاشیه مورد نیاز کمتر است.

همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه طرف دیگر معامله اهرمی وجود دارد. هر چه اهرم بالاتر باشد، احتمال انحلال بیشتر است. بنابراین، شما باید نظارت بر وضعیت مارجین را برای معاملات خود حفظ کنید. برخی از معامله گران اغلب تعجب می کنند که چرا کسی از معاملات اهرمی در کریپتو استفاده می کند.

اهرم ابزاری است که توسط معامله گران برای افزایش میزان موقعیت و بازده بالقوه خود استفاده می شود. همانطور که اطلاعات بالا نشان می دهد، اهرم ابزار قدرتمندی برای معاملات است، اما می تواند منجر به زیان های قابل توجهی نیز شود. هنگامی که تصویر واضح تری از ارزهای دیجیتال و تجارت اهرمی در کریپتو دارید، بیایید به مزایا و مشکلات پنهان احتمالی آنها نگاه کنیم.

نقاط مثبت

در زیر چندین مزیت استفاده از اهرم در معاملات آورده شده است:

الف) قدرت خرید اضافی

این واقعیت که معاملات اهرمی قدرت خرید شما را افزایش می دهد، مسلماً هیجان انگیزترین و سودمندترین جنبه آن است. به لطف آن، معامله گران می توانند از موقعیت فعلی خود در نقطه ای بالاتر از معامله اصلی معامله کنند.

ب) امکانات جدید برای سرمایه گذاری

با حمایت از معاملات اهرمی، معامله گران می توانند به سرعت اهداف جدیدی را علاوه بر افزایش قدرت خرید خود ایجاد کنند. این روش معمولاً شامل قرض گرفتن پول علاوه بر استفاده از دارایی هایی است که قبلاً دارید. پس از آن، با افزودن دارایی های بیشتر به حساب خود، آن را به کار خواهید گرفت. این یک استراتژی سرمایه گذاری عالی است زیرا به شما فرصتی می دهد تا حساب خود را با مبلغ ثابت گسترش دهید. علیرغم این واقعیت که این روش ممکن است کمی ریسک بیشتری نسبت به سایر تاکتیک‌های تجاری معروف داشته باشد، با این وجود فرصت‌های زیادی را برای دریافت مستقیم پول اضافی به حساب شما فراهم می‌کند.

ج) انعطاف پذیری

معامله با اهرم به سبد سرمایه گذاری شما انعطاف بیشتری می دهد. شما به راحتی می توانید با مبالغ کمتری از سرمایه ای که به خوبی نگهداری می شود، سود قابل توجهی به دست آورید. تا زمانی که درآمدی در حساب خود داشته باشید، می‌توانید به‌موقع به کارگزار خود پرداخت کنید، حتی بدون از دست دادن نرخ بهره. حتی بهتر از آن، می توانید از موقعیت چند برابری خود برای کسب سود قابل توجه استفاده کنید. در نتیجه، هم اهداف سرمایه گذاری و هم وضعیت کارگزار شما بهبود می یابد.

د) گسترش حساب

معامله گرانی که در زمینه اهرم تجربه دارند، آن را ابزاری مؤثر برای استفاده از وجوه و سرمایه قرض گرفته شده می دانند. بسیاری از معامله گران ادعا می کنند که دانش معاملات اهرمی به آنها اجازه می دهد تا در سطوح جدیدی معامله کنند که در غیر این صورت نمی توانستند به آنها دسترسی داشته باشند. گذشته از آن، معامله گران مجاز به معامله برای قراردادهای اضافی، دارایی ها و بسیاری موارد دیگر هستند. معاملات اهرمی فرصتی را برای پیاده سازی تکنیک های جدید و در نهایت کشف پتانسیل کامل حساب خود ارائه می دهد.

ریسک‌ها بدون شک در معاملات اهرمی نیز وجود دارند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه ممکن است سفر تجاری شما را کاهش دهد:

اشکالات

الف) افزایش ریسک از دست دادن سرمایه شما

معامله بر روی اهرم به اندازه خود معاملات ارزهای دیجیتال پرخطر است. در صورت ترکیب، نتیجه ممکن است برای حساب شما خطرناک باشد و در نهایت منجر به انحلال کل حساب شود. معاملات حاشیه اضافی ممکن است بر بازده سرمایه اولیه شما تأثیر منفی بگذارد. زمانی که مارجین بر حساب شما تأثیر می گذارد، ممکن است خود را در بدهی بسیار بزرگتری بیابید، زیرا باید هم وام ها و هم شرایط بازپرداخت فعلی، مانند بهره و کارمزد را بپردازید.

ب) عوارض متعدد

اگر اکثر کارگزاران از حمایت از خواسته های شما امتناع کنند، مگر اینکه حاشیه سود بیشتری ایجاد کنید، ممکن است برای شما ناامید کننده باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که افزایش مارجین شما خطرات مرتبط با سرمایه گذاری شما را نیز افزایش می دهد. استفاده از اهرم شامل فراخوانی حاشیه نیز می شود. کارگزاران از این تاکتیک استفاده می کنند تا شما را از عملکرد ضعیف آگاه کنند، که نشان می دهد انتظارات آنها را برآورده نمی کنید. حساب شما ممکن است بسته شود، بنابراین پول کمتری نسبت به آنچه که در ابتدا قصد سرمایه گذاری داشتید (یا هیچ چیز) برای شما باقی خواهد ماند.

ج) برای افراد تازه کار خطرناک است

عملکرد موثر با یک معامله اهرمی به شما امکان می دهد سرمایه گذاری های خود را در بازار ارزهای دیجیتال در بسیاری از صرافی ها متنوع کنید. با این حال، برای تازه کارها، عوامل زیادی در این صنعت وجود دارد تا بفهمند که تجارت چه اهرمی برای جلوگیری از ضررهای قابل توجه بازار دارد. برای اجرای صحیح تکنیک معاملات اهرمی، باید در این زمینه مهارت و دانش داشته باشید. برای رسیدن به یک معامله گر موفق، تازه واردها باید تلاش زیادی کنند. اگر می خواهید به آن دست یابید، دوره های آنلاین متعددی برای یادگیری وجود دارد. علاوه بر این، تازه‌کاران می‌توانند با تجارت در دموها شروع کنند تا مهارت‌های اساسی و نحوه برخورد با احساسات را بیاموزند.

د) اشتهای مورد نیاز برای خطر بالاتر

معامله با اهرم برای سرمایه گذارانی که از خطرات مهم آن آگاه هستند بسیار کاربردی است. این در درجه اول به این دلیل است که استفاده از مارجین شامل ریسک های متعددی برای حساب شما است که مستلزم مقاومت در برابر ریسک بالا است. تهیه استراتژی های محکم برای جلوگیری از موقعیت های نامطلوب به عنوان یک معامله گر به شدت توصیه می شود. برای کسانی که آماده ریسک کردن و تجربه معاملات آدرنالین نیستند، این بهترین نقطه برای حضور نیست.

تجارت اهرمی ارز دیجیتال چیست؟ و نحوه استفاده از اهرم

قبل از شروع استفاده از اهرم، یک معامله گر باید حساب معاملاتی خود را تامین کند. این سرمایه اولیه که به حساب معاملاتی واریز می شود به عنوان وثیقه شناخته می شود. بسته به اهرم، ارزش کل موقعیتی که معامله‌گر می‌خواهد باز کند و نوع ارز دیجیتال، وثیقه مورد نیاز (همچنین به عنوان مارجین شناخته می‌شود) متفاوت است.

مقدار اهرمی که یک معامله گر می تواند روی آن استفاده کند، اغلب به صورت یک نسبت بیان می شود. موقعیت اهرمی 1:10 نشان می دهد که معامله گر اندازه موقعیت خود را 10 برابر خواهد کرد. برای درک بهتر به یک مثال نگاه می کنیم. 

اگر معامله گر بخواهد 1000 دلار در اتریوم با اهرم 10 برابری سرمایه گذاری کند، مارجین مورد نیاز 1/10 از 1000 دلار خواهد بود. این بدان معناست که به سادگی با واریز 100 دلار، یک معامله گر می تواند یک موقعیت 1000 دلاری در اتریوم باز کند. اما اگر معامله گر بخواهد از اهرم 20 برابری استفاده کند، مارجین مورد نیاز حتی کمتر خواهد بود که با 1/20 از 1000 = 50 دلار محاسبه می شود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که اهرم بالاتر با ریسک بالاتر انحلال همراه است. این زمانی است که صرافی که معامله‌گر از آن استفاده می‌کند، وثیقه موجود در حساب معاملاتی معامله‌گر را می‌گیرد.

معامله‌گر باید بابت وجوه قرض‌گرفته شده و زیان‌های ناشی از موقعیت اهرمی بهره بپردازد. بنابراین، باید در مورد میزان اهرمی که می‌گیرید محتاط باشید، زیرا می‌تواند منجر به سود بسیار بالا و جبران سود حاصل از معامله شود.

هنگامی که یک معامله گر مارجین اولیه را واریز کرد، باید یک آستانه مارجین را حفظ کند. اگر بازار به شدت در جهت مخالف موقعیت معامله گر حرکت کند، ممکن است حاشیه به زیر آستانه حاشیه (همچنین به عنوان حاشیه نگهداری شناخته می شود)، که معامله گر را در معرض خطر انحلال قرار می دهد. در چنین سناریوهایی، معامله گر ملزم به واریز وجوه بیشتری برای حفظ آستانه حاشیه و جلوگیری از انحلال خواهد بود.

انواع معاملات اهرمی رمزنگاری

اکنون که می دانید تجارت کریپتو اهرمی چیست، زمان آن رسیده است که دریابید که چه نوع معاملات کریپتو اهرمی وجود دارد. دو نوع (حالت) اصلی معاملات اهرمی کریپتو وجود دارد.

کراس مارجین

معنی کراس مارجین این است که کل موجودی موقعیت های باز معامله گر را فراهم می کند. الگوریتم این ابزار بسیار ساده است: در هر حساب تجاری، معاملات تا زمانی وجود دارند که حداقل مارجین مورد نیاز برآورده شود. موقعیت‌های قرمز سطح حاشیه را کاهش می‌دهند، در حالی که موقعیت‌های سودآور، برعکس، آن را افزایش می‌دهند. در حالت مارجین متقاطع، برنده شدن یک موقعیت به برآورده شدن نیازهای حاشیه موقعیت دیگر کمک می کند.

بدیهی است که اگر در همه پوزیشن‌ها ضرری وجود داشته باشد و سطح مارجین به زیر سطح تعیین‌شده پلتفرم برسد، معاملات به‌طور خودکار بسته یا نقد می‌شوند. این امر به منظور جلوگیری از ضررهای غیرقابل کنترل برای کاربر و پلتفرم رخ می دهد. با این حال، در مواردی که برخی از معاملات سودآور هستند، مارجین متقاطع به ابزار بسیار مفیدی تبدیل می‌شود، زیرا به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا از منفی باقی بمانند و در نهایت پوزیشن‌های زیان‌آور را به موقعیت‌های سودآور تبدیل کنند یا دست‌کم، به نقطه صفر برسند.

حاشیه جدا شده

مارجین ایزوله ابزاری است که امکان جداسازی مارجینی را که برخی از تراکنش ها را از حاشیه تراکنش های دیگر فراهم می کند، دلالت می کند. ساده ترین مثال برای تحقق این امکان، معامله بر روی دو یا چند حساب تجاری مستقل از یکدیگر در یک حساب کاربری است. به این ترتیب مارجین بین حساب ها جدا می شود، یعنی ضرر یک حساب منجر به تغییر در موجودی حساب دیگر نمی شود.

بیایید تصور کنیم یک معامله گر دو حساب جداگانه دارد: یکی برای کار با استراتژی کوتاه مدت و دیگری برای موقعیت های بلند مدت. بیایید فرض کنیم حساب دارای موقعیت های کوتاه مدت به شدت دچار کسری شده است، اما معامله در حساب با موقعیت های باز شده برای بلندمدت بسیار موفقیت آمیز است. یک حاشیه مجزا بین حساب‌های تجاری فردی نشان می‌دهد که سود در حساب موفق‌تر با زیان در حساب کمتر موفق کاهش نمی‌یابد. همچنین، این ابزار به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سود/زیان را در استراتژی‌های معاملاتی مرتبط با حساب‌های مختلف کنترل کنند.

اهرم در کریپتوکارنسی چیست؟

لوریج به شما این امکان را می دهد که نسبت به مبلغی که برای باز کردن معامله سپرده گذاری می کنید، در معرض دید بیشتری از بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرید. بیشتر شبیه استفاده از وجوه قرض گرفته شده برای باز کردن معاملات است در حالی که تنها کسری از ارزش کامل معامله را فراهم می کند.

معامله گران و سرمایه گذاران از آن برای افزایش مقداری که در کیف پول خود دارند استفاده می کنند تا سرمایه بیشتری برای معامله داشته باشند. اهرم توسط کارگزار یا صرافی مورد استفاده شما ارائه می شود و میزان اهرم قابل استفاده برای معاملات از یک صرافی و ابزار معاملاتی دیگر متفاوت است.

معامله با اهرم کریپتو چگونه کار می کند؟

اهرم معمولاً در نسبت ها نشان داده می شود. صرافی ها معمولاً گزینه های اهرمی را بین 1:1 تا 1:500 و حتی بالاتر ارائه می دهند. استفاده از اهرم 1:100 به این معنی است که می توانید معامله ای را 100 برابر (100 برابر) بالاتر از مارجین اولیه خود انجام دهید. نسبت اهرمی برای یک موقعیت با مقایسه کل قرار گرفتن در معرض بازار با سپرده شما، که به عنوان مارجین نیز شناخته می شود، تعیین می شود.

بنابراین فرض کنید که یک موقعیت خرید در BTCUSDT با 100 دلار باز کرده اید. اگر قیمت 5 درصد افزایش یابد، سود شما نیز 5 درصد افزایش می یابد، یعنی 105 دلار خواهید داشت. اگر از اهرم 10 برابری استفاده کنید، موقعیت شما در ده ضرب می شود. بنابراین اگر 5 درصد افزایش داشته باشید، نتیجه در ده ضرب می شود (اهرم) یعنی به جای 5 درصدی که بدون اهرم داشتید، 50 درصد سود خواهید داشت. از طرف دیگر، اگر معامله با شما 5 درصد پیش برود، 50 درصد از آن موقعیت را نیز از دست خواهید داد و اگر 10 درصد بر علیه شما باشد، موقعیت شما منحل می شود و پول خود را از دست خواهید داد.

اجازه دهید آن را به شکل دیگری توضیح دهیم. اگر 1000 دلار در کیف پول خود دارید و می خواهید موقعیتی را در DOGE/USD به ارزش 10000 دلار وارد کنید، می توانید آن را 10 برابر کنید، به این معنی که مارجین شما در 10 ضرب می شود. اما اگر کمتر از 1000 دلار دارید، مثلاً 500 دلار، شما همچنین می تواند اهرم شما را تا 20 برابر افزایش دهد و همچنان می توانید به موقعیت 10000 دلاری وارد شوید. درست مانند مثال اول، معامله با اهرم بیشتر به این معنی است که ضررهای احتمالی شما افزایش می یابد و اگر معامله بر خلاف شما پیش برود، خیلی بیشتر از آنچه که بدون اهرم ضرر می کردید، ضرر خواهید کرد.

راه هایی برای مدیریت ریسک هنگام استفاده از اهرم

اکنون که می دانید اهرم چگونه کار می کند، لازم است هنگام استفاده از آن، ریسک خود را مدیریت کنید. در زیر راه هایی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:

1. ریسک خود را در هر معامله تعیین کنید

قبل از تصمیم گیری در مورد میزان اهرمی که قصد استفاده از آن را دارید، ابتدا باید درصد سرمایه خود را که قصد دارید در هر معامله ریسک کنید، تعیین کنید. توصیه رایج بسیاری از معامله گران خبره این است که بیش از 3-5٪ از سرمایه تجاری در هر معامله را ریسک نکنید، مهم نیست چقدر امیدوار کننده به نظر می رسد. این به این دلیل است که هیچ معامله ای نتیجه مطمئنی ندارد و اهرم بیش از حد موجودی کیف پول شما را در معرض خطر بالایی قرار می دهد اگر معامله به طور مداوم بر خلاف پیش بینی شما باشد.

2. از اهداف Stop Loss و Take Profit استفاده کنید

دستورهای توقف ضرر و برنده سود انواعی از سفارشات بازار هستند که به معامله گران کمک می کنند تا مبلغی را که در هر موقعیت معاملاتی به دست می آورند یا ضرر می کنند را کنترل کنند. زمانی که قیمت به نقطه خاصی که از قبل تعیین کرده اید می رسد، استاپ ضرر به محدود کردن ضرر شما کمک می کند، در حالی که وقتی قیمت به یک نقطه خاص می رسد، سود برداشت سود شما را تضمین می کند.

دستورهای توقف ضرر و سود به شما کمک می کند تا کنترل خود را حفظ کنید، مهم نیست که شرایط بازار چقدر بد است یا از اهرم بالایی که استفاده می کنید. به موردی فکر کنید که در آن نسبت ریسک به پاداش دارید. بدون توجه به اینکه چقدر از اهرم استفاده می کنید، در هر معامله 2 درصد از حساب خود را به خطر می اندازید. استفاده از استاپ ضرر که معامله را در زمانی که بازار با 2 درصد مخالفت می کند متوقف می کند، شما را در بازی نگه می دارد زیرا ضرر همچنان طبق برنامه پیش می رود. اگر از استاپ ضرر استفاده نکنید، یک معامله بد می تواند باعث از دست دادن پول زیادی شود.

3. یک حساب جداگانه نگه دارید

بازار کریپتو غیرقابل پیش بینی است. حتی با بهترین تجزیه و تحلیل، قیمت بازار همچنان می تواند برخلاف پیش بینی های شما باشد. بنابراین، شما همیشه نمی توانید دقیق باشید، بنابراین استفاده از تمام مبالغی که در حساب خود دارید خطرناک است. انجام این کار می تواند بر احساسات شما تأثیر بگذارد زیرا نمی خواهید کل مجموعه خود را از دست بدهید. به همین دلیل بهتر است با تخصیص مقدار مشخصی از سرمایه خود به آن، برای معاملات اهرمی حساب جداگانه ای نگه دارید.

4. استفاده از یک حساب شبیه سازی شده را امتحان کنید

شما نمی توانید میزان اهرمی را که استفاده می کنید کنترل کنید اگر نحوه عملکرد آن را درک نکنید. یکی از بهترین راه‌ها برای درک عملکرد آن، امتحان کردن آن در یک حساب کاربری شبیه‌سازی شده است، زیرا هیچ خطری در بر ندارد.

معاملات کاغذی برای مدتی باعث می‌شود که ببینید اهرم چگونه کار می‌کند و با آن، می‌توانید بدانید که از چه مقدار اهرم استفاده می‌کنید. تجارت کاغذی یا حساب معاملاتی ساختگی به شما کمک می کند با یک حساب شبیه سازی شده به همان روشی که با یک حساب زنده معامله می کنید معامله کنید.

اهرمی که استفاده می‌کنید بر سود و زیان شما تأثیر می‌گذارد، همان‌طور که در یک حساب کاربری زنده روی آن تأثیر می‌گذارد. بنابراین، می تواند به شما کمک کند که بدانید با چه میزان اهرمی راحت هستید یا حتی علاقه ای به استفاده از هیچ اهرمی ندارید.

اهرم سود و زیان شما را افزایش می دهد

اهرم می تواند به شما کمک کند در مدت زمان کوتاه تری نسبت به معامله گر متوسطی که اصلا از هیچ اهرمی استفاده نمی کند، سود بیشتری کسب کنید. در دستان یک معامله گر ماهر و آگاه به مدیریت ریسک، می تواند یک مزیت معقول باشد. همین امر بسیار مخاطره آمیز است و می تواند منجر به زیان های قابل توجه و حتی انحلال حساب برای معامله گران بی دقت شود.

تاثیری که می تواند روی حساب شما داشته باشد فوق العاده است. برای این کار، لازم است زمان خود را صرف درک نحوه عملکرد آن کنید و اطمینان حاصل کنید که استفاده از آن همیشه با به کارگیری نکاتی که داده ایم کنترل می شود.

نتیجه

ارزهای دیجیتال یک ابزار مالی عالی، مدرن و موثر هستند و تجارت با آن می‌تواند نتایج و ثروت خیره‌کننده‌ای را برای بسیاری به ارمغان بیاورد. از سوی دیگر، بی ثبات ترین و خطرناک ترین طبقه دارایی است. هنگامی که آن را با معاملات اهرمی ترکیب می کنید، تجارت کریپتو می تواند حتی بدتر شود. ممکن است به راحتی با پول کمتری شروع کنید و به لطف اهرم، شاهد پتانسیل بازدهی بیشتر باشید. با این حال، استفاده از اهرم قابل توجه ممکن است به سرعت منجر به انحلال به دلیل اهرم و نوسانات بازار شود.

اهرم کمتری که در هر معامله اعمال می‌شود، فضای بیشتری را برای نفس کشیدن به شما می‌دهد و به شما امکان می‌دهد توقف‌های گسترده‌تر اما سخت‌گیرانه‌تری را تعیین کنید و از ضرر بیشتر سرمایه جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که نیازهای هر معامله گر را می توان با اصلاح اهرم برطرف کرد. همیشه هنگام معامله اقدامات احتیاطی را انجام دهید و قبل از استفاده از اهرم، میزان تحمل ریسک خود را در نظر بگیرید. در هر سناریویی، هنگام معامله با پولی که توانایی از دست دادن آن را ندارید، هرگز از اهرم استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *