وبلاگ

بهترین دستگاه های ماینر

بهترین دستگاه های ماینر استخراج بیت کوین می تواند سوددهی بالایی داشته باشد، اما نیاز به سخت افزار قدرتمند و درک عمیق از اصولی دارد که فناوری بلاک چین را پیش می برد. برای استخراج بیت کوین  شما به سخت افزارهای تخصصی استخراج بیت کوین موسوم به دستگاه های مدار مجتمع مخصوص برنامه یا ASIC نیاز دارید. امروزه ASIC های مختلفی در بازار وجود دارد. این دستگاه ها ماینر از طریق رقابت رقابتی استخراج بیت کوین بسیار رقابتی تکامل یافته اند.

بلاک چین بیت کوین از مقادیر زیادی قدرت پردازشی برای حل مشکلات بسیار پیچیده ریاضی و ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند و سخت افزار را مجبور می کند تا به تدریج قدرتمندتر شود.دستگاه های استخراج بیت کوین در سطح اولیه می توانند هزینه نسبتاً کمی داشته باشند، در حالی که ماینرهای با عملکرد بالا می توانند تا بیش از 10،000 دلار متغیر باشند. هنگام ارزیابی سخت‌افزار ASIC با هدف استخراج بیت‌کوین، باید قدرت سخت‌افزار را در مقابل مقدار توانی که می‌کشد، به همراه هزینه برق در منطقه خود بسنجید.

هنگام انتخاب سخت افزار استخراج بیت کوین چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

استخراج بیت کوین از زمان راه اندازی شبکه بیت کوین در سال 2009 به طرز چشمگیری تغییر کرده است. در طول چند سال اول فعالیت شبکه بیت کوین، استخراج بیت کوین می تواند تقریباً بر روی هر رایانه خانگی با یک CPU نسبتاً قدرتمند انجام شود.با این حال، با رشد شبکه بیت کوین، فرآیندهای محاسباتی مورد نیاز برای ایمن سازی شبکه بیت کوین به طور فزاینده ای پیچیده شد و ماینرها را وادار کرد تا به سمت پردازنده های گرافیکی قدرتمندتر حرکت کنند تا بتوانند با تقاضا همگام شوند.

در نهایت ، نیاز به سخت افزار با قدرت هش بالا – سرعتی که سخت افزار استخراج کار می کند – منجر به ایجاد سخت افزار اختصاصی ASIC شد. ماهیت بسیار تخصصی سخت‌افزار ASIC به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و با مصرف برق کمتری استخراج کنند.سخت افزار ASIC اکنون برای استخراج کنندگان بیت کوین ضروری است. هنگام انتخاب بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین ، سه عامل اصلی را باید در نظر گرفت:

قیمت:

قیمت سخت افزار استخراج بیت کوین بر اساس کارایی، دوام و قدرت محاسباتی متفاوت است. به عنوان یک قاعده، سخت‌افزار ارزان‌تر، راندمان کمتر و سودآوری کمتری را به همراه خواهد داشت. هزینه سخت افزار استخراج باید با در نظر گرفتن طول عمر سخت افزار در هر تجزیه و تحلیل سودآوری لحاظ شود.

بهره وری:

سخت افزار استخراج بیت کوین اساسا برای تبدیل برق به بیت کوین طراحی شده است. اگر از نحوه انتخاب بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین مطمئن نیستید ، تمرکز بر بهره وری انرژی بهترین مکان برای شروع است.

نرخ هش:

نرخ هش، نرخی است که سخت افزار استخراج بیت کوین قادر به انجام عملیات ریاضی فشرده است. به زبان ساده، هرچه میزان هش سخت افزار بیشتر باشد، احتمال اینکه استخراج کننده یا استخراج معدن که سخت افزار برای آن کار می کند بلاک بعدی بلاک چین بیت کوین را حل کند بیشتر است. به عنوان یک قاعده، سخت افزارهای دارای نرخ هش بالاتر گران تر هستند.

به طور کلی، بهترین ASIC بیت کوین مقرون به صرفه ترین و سودآورترین ASIC است. توسعه دستگاه‌های ASIC در دهه گذشته به سرعت افزایش یافته است و سخت‌افزار جدیدی به صورت سالانه منتشر می‌شود که اغلب سخت‌افزارهای قدیمی‌تر را منسوخ می‌کند. در اینجا بهترین ASIC ها برای استخراج بیت کوین در سال 2020 آمده است:

1.Bitmain AntMiner S5

Bitmain Antminer S5 جدیدترین پیشنهاد از تولید کننده ASIC مستقر در پکن نیست، اما همچنان از نظر هزینه و کارایی بسیار عالی است. بر خلاف مدلهای بعدی مانند S7 و S9 ، AntMiner S5 منبع تغذیه کمتری با 115 ولت دارد و به طور متوسط ​​560 وات مصرف می کند.

قدرت کم S5 آن را به یک ASIC ایده آل برای استخراج بیت کوین در سطح ابتدایی تبدیل می کند که می تواند کارایی عملیاتی چشمگیری را ارائه دهد. S5 نرخ هش تقریباً 1 GH/s را برای هر 0.51 وات تولید می کند که معادل 0.51 J/GH است. S5 هم برای معدنچیان سرگرمی و هم برای عملیات استخراج معادن خانگی مناسب است و از مزایای اضافه وزن کم در کمتر از 2.5 کیلوگرم برخوردار است.

2.Bitmain AntMiner S7

Bitmain AntMiner S7 یکی دیگر از مدل‌های قدیمی‌تر از خط بسیار محبوب واحدهای ASIC Bitmain است، اما امروزه یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های آنلاین باقی مانده است. S7 با مصرف انرژی کمتر از S5، در سراسر مزارع استخراج بیت کوین مستقر در چین گسترده است و هنگام استفاده در ترکیب با منبع تغذیه قوی مانند 1600 وات APW3 از سازگاری چشمگیری برخوردار است.

در حالی که S7 بسته به قیمت برق،سود معقولی را ارائه می دهد، کارایی واحد هم به منبع تغذیه مورد استفاده و هم به دمای محیط بستگی دارد – S7 به ویژه به محیط های گرمتر از 27 درجه سانتیگراد حساس است. به طور کلی، S7 برای استخراج کنندگان مستقر در آب و هوای سردتر مناسب است، زیرا هزینه های خنک کننده می تواند به میزان قابل توجهی سودآوری را در مناطق گرم تر کاهش دهد.

3.بیت مین AntMiner S9

Bitmain AntMiner ، که به طور گسترده ای به عنوان کارآمدترین و قدرتمندترین ماینر بیت کوین در بازار معرفی می شود ، نرخ هش بسیار چشمگیری از 14 TH/s را با کمترین قدرت کم به معدنچیان ارائه می دهد.

قدرت بالای هشدار S9 توسط سه تخته ارائه می شود که 189 کشتی بین آنها وجود دارد. در ترکیب با منبع انت ماینر 1600 وات، S9 بازدهی دو برابر S7 در 0.1 ژول در هر گیگاهش را با تنها 300 وات بیشتر از مدل قبلی دارد. یکی از نکات منفی S9 ، صدای بلند آن است – S9 برای کاربردهای خانگی نامناسب است، زیرا قاب محکم 4.7 کیلوگرم تمایل به افزایش نویز آن دارد.

4.AntMiner T9

AntMiner T9 که در آگوست 2017 عرضه شد، همچنان یکی از قدرتمندترین واحدهای ASIC موجود در بازار است – و همچنین یکی از گران ترین آنها است. T9 اغلب از نظر عملکرد و کارایی با S9 مقایسه می شود، اما دارای پیشرفت های قابل توجهی در کیفیت تراشه است که ثبات سخت افزار را افزایش می دهد.

دسته بعدی AntMiner T9 حدود 1450 وات مصرف می کند که تقریباً 11.5 TH/s و نرخ بهره وری 0.126 J/GH تولید می کند. تجزیه و تحلیل سودآوری براساس عملکرد به تنهایی T9 را از نظر سودآوری زیر S9 قرار می دهد، اما افزایش ثبات ، T9 را برای عملیات معدن در مقیاس کوچک، انتخاب را مطمئن تر می کند.

5.AvalonMiner 741

AvalonMiner 741 ، که در آوریل 2017 منتشر شد، سرگرمی و مقیاس کوچکتر استخراج کنندگان بیت کوین را با یک معدن معقول و قدرتمند با قیمت مناسب ارائه می دهد. 741 که توسط کنعان تولید می شود، ارتقاء قابل توجهی نسبت به مدل قبلی Avalon 721 دارد و از طراحی خنک کننده جدید و چیپست قوی تری برخوردار است.

Avalon 741 دارای 88 تراشه و مکانیزم خنک کننده جدید است که کارایی جریان هوا را در دستگاه افزایش می دهد، در کنار هیت سینک های دوگانه نصب شده در اطراف PCB. معدنچی 741 کنعان 2017 نرخ هش 7.3 TH/s را با نرخ بهره وری انرژی 0.16 J/GH ارائه می دهد – بسیار کارآمدتر از سایر واحدهای ASIC در همان محدوده قیمت.

6.Bitmain AntMiner L3+

L3+ Bitmain یکی از محبوب ترین واحدهای ASIC در جهان برای استخراج کنندگان Scrypt است و تنها بر روی استخراج این الگوریتم خاص متمرکز شده است. L3+ بر اساس تراشه BM1485 ساخته شده است ، که پیشرفت های چشمگیری را نسبت به چیپست مورد استفاده در مدل قبلی L3 ارائه می دهد – نرخ هش و قدرت L3 را دو برابر می کند.

L3 دارای نرخ هش 504 MH/s ، با مصرف برق 800W است. اجرای نرخ هش بالاتر با L3+ منجر به کاهش قدرت  می شود ، اما قیمت پایین دستگاه در مقایسه با مدل های گران تر مانند Innosilicon LTCMaster ، L3+ را به بهترین معدنچی برای Scrypt تبدیل می کند.

7.بیت مین AntMiner D3

Bitmain Antminer D3 پیش ساز Bitmain’s D5 ASIC 2018 است ، اما یک دستگاه بسیار محبوب برای ماینرهایی است که روی استخراج Dash تمرکز کرده اند-یک ارز رمزنگاری شده که در ابتدا برای مقاومت در برابر ASIC طراحی شده بود. D3 در حال حاضر کارآمدترین معدنچی برای استخراج Dash است و مزایای رقابتی عمده ای را نسبت به سایر دستگاه ها ارائه می دهد.

D3 دارای نرخ هش 19.3 GH/s است و میزان مصرف برق آن فقط 1350 وات است. نرخ راندمان تحقق یافته D3 0.07 J/MH است. در مقایسه با iBeLink DM384M، که نیازهای برق مشابهی دارد و تنها 384 MH/s تولید می کند، D3 گزینه مقرون به صرفه تری است.

8.اژدها T1

Dragonmint T1 که توسط Halong Mining تولید می شود، یک ASIC فوق العاده قدرتمند است که سرعت 16TH/s را با قدرت بسیار کم ارائه می دهد. مصرف کنندگان T1 0.015J/GH که در مقایسه با توان مصرفی Bitmain Antminer S9 از 0.098J/GH ، مزیت قابل توجهی نسبت به ساختمانهای معدن متمرکز بر Bitmain ارائه می دهد.

T1 فناوری ASICBoos را ادغام می کند، که هنگام کار با الگوریتم بیت کوین 20 درصد افزایش کارایی را ارائه می دهد. قابل ذکر است که T1 از چیپست DM8475 استفاده می کند ، که سودآوری بیشتری نسبت به ارائه S9 Bitmain دارد.

9.WhatsMiner M3X

WhatsMiner M3X توسط Pangolin Miner ساخته شده است و عملکردهای خاص مورد استفاده را برای ماینرهای منفرد یا مزارع ماینینگ ارائه می دهد که با مصرف برق بالا و حجم عملیات بسیار زیاد محدود نمی شوند.

در حالی که M3X یک گزینه ایده آل برای معدنچیان سرگرمی در خانه نیست، خود دستگاه 12 تا 13 TH/s با مصرف برق بین 1900 وات تا 2100 وات ارائه می دهد. M3X که از فناوری تراشه ASN 28 نانومتری استفاده می کند ، از طریق WhatPower P5 تغذیه می کند ، که به طور خاص در ولتاژ اصلی 110-120V کار نمی کند و برای کار ولتاژ اصلی 180-240V نیاز دارد.

ماینر m3v2 آقاکالا

10آوالون 6

Avalon6 در حال حاضر بهترین ماینر بیت کوین برای ماینینگ خانگی یا سرگرمی استخراج بیت کوین است که عملکردی چشمگیر با مشخصات کم نویز و مصرف انرژی مناسب با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. در حالی که Avalon 6 نرخ هش کمتری نسبت به Bitmains Antminer S7 یا S9 با 3.5 TH/s، صدای بسیار کم دستگاه همراه با آرایه تراشه ای که شامل 80 تراشه 18 نانومتری A3218 است ، Avalon6 تنها 55 دسی بل نویز را در عرض 1.2 تولید می کند.

متر نزدیکیفرکانس استاندارد 500 مگاهرتز Avalon6 را می‌توان از طریق کنترل فرکانس تنظیم کرد، که آن را برای استخراج‌کنندگانی که به دنبال سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین هستند که با کنترل دمای پیچیده یا فرصت‌های اورکلاک به طور موثر کار می‌کنند، ایده‌آل می‌کند.

11. Whatsminer M32-70

مشخصات فنی

مصرف برق: 3360 وات
قدرت هش: 70 TH/s
دلایل خرید
+تولید کننده معتبر+در انبار
دلایل پرهیز از
به مدار 220 ولت 20 آمپر نیاز دارد

Whatsminer M32-70 است Whatsminer، تولید کننده تجهیزات معدن شناخته شده در جهان تولید شده است. محصولات آنها همچنین به دلیل ردپای جمع و جور آنها قابل توجه است و باعث می شود عملیات را افزایش دهند زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند.Whatsminer M32-70 یک دستگاه ماینینگ محبوب است. مزیت این واحد، در حالی که به برق اختصاصی 220 ولت نیاز دارد، این است که با منبع تغذیه یکپارچه عرضه می شود.

همچنین یک فن وجود دارد که به گونه ای طراحی شده است که دستگاه را در حداکثر قدرت هشینگ نگه دارد. اتصال دستگاه توسط اترنت صورت می گیرد و پس از اتصال، هر ماینر یک آدرس IP دارد و می تواند از طریق یک رابط گرافیکی کنترل شود.

Whatsminer به طور مرتب مشخصات واحدهای خود را بهبود می بخشد، بنابراین اگر یک دستگاه دست دوم خریداری می کنید، مطمئن شوید که قدرت هش ارائه شده دقیق است. همچنین بازپرداختی وجود ندارد. 6 ماه ضمانت برای معدنچی و 12 ماه برای منبع تغذیه ارائه می شود.

ماینر m32 70th آقاکالا

12.AvalonMiner 1246

مشخصات فنی

مصرف برق: 3،420 وات
قدرت هش: 90TH/s
دلایل خرید
+ارائه محصول برتر+تولید کننده معتبر
دلایل پرهیز از
پشتیبانی آنلاین اندک
همچنین دارای 4 فن است که به نویز 75 دسی بل کمک می کند. این واحد همچنین برای استقرار ساده، تعمیر و نگهداری آسان و دارای یک تراشه هوش مصنوعی داخلی طراحی شده است. تمام شدن بسته شامل 365 روز گارانتی کامل است. علیرغم بررسی های درخشان، دستگاه ها به اندازه Antminers شناخته شده نیست، بنابراین اگر در زمینه استخراج تازه کار هستید، ممکن است کمک زیادی در اینترنت پیدا نکنید.

13. WhatsMiner M32-62T

مشخصات فنی

مصرف برق: 3348 واتقدرت هش: 62 TH/s

دلایل خرید

+180 روز گارانتی
+PSU در قیمت گنجانده شده است

WhatsMiner M32-62T توسط شرکت چینی پولکپوست خیش تولید و در سال 2020. منتشر شد وب سایت سازنده نه تنها اطلاعات دقیق در مورد معدنچی فراهم می کند، اما یک ویدیو آموزش عالی در گرفتن راه اندازی است که این شامل اتصال دستگاه از طریق اترنت و پیکربندی تنظیمات استخر استخراج شما از طریق رابط وب M32 است.

در حالی که دستگاه قدرت زیادی می گیرد، فن های داخلی M32 گرما را به سرعت دفع می کنند و میزان نویز آن با معدنچیان رقیب قابل مقایسه است. همچنین از مزایای یکپارچه سازی PSU استفاده می کند که استقرار را ساده می کند. در حالی که ماینر سطح ابتدایی ASIC WhatsMiner M32- 62T را برجسته کرده ایم و از پردازش 8 نانومتری بهره می برد.

14. AvalonMiner A1166 Pro

مشخصات فنی

هزینه: 2،199 دلار (1579 پوند)
مصرف برق: 3400 وات
قدرت هش: 81 TH/s
دلایل خرید
+قدرت هش بسیار بیشتر+راندمان توان بالا
در اینجا یکی دیگر از ماینرهای ASIC از شرکت چینی Canaan Creative است. AvalonMiner A1166 نرم افزار یک گام تا بهره وری در از ارائه AvalonMiner قبل است.AvalonMiner A1166 Pro همچنین دارای راندمان انرژی 42J/TH است که بسیار چشمگیر است و به آن پتانسیل بازگشت سرمایه خوبی می دهد. از آنجا که نرخ هش نیز کمی کمتر از AvalonMiner 1246 است ، با مصرف برق مشابه، تصمیم شما در مورد انتخاب AvalonMiner A1166 Pro احتمالاً بر اساس ملاحظات قیمت خواهد بود.

ماینر آوالون 1126 پرو 64 ترا

15.Antminer S19 Pro

مبارزه برای عنوان بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین پس از هاوینگ، Antminer S19 Pro، از Bitmain – کهنه سربازان ASICs است. S19 Pro یک هیولای هشینگ است که توان 110 Th/s را با مصرف برق 3250 وات دارد.

16.Antminer S17+

این ماینر 7 نانومتری که در مارس 2019 مستقر شد، ماینر محبوب و اثبات شده بیت مین است. ماینر می تواند به 68 Th/s برسد و توان مصرفی آن حدود 2680 وات باشد. اگر با قیمت مناسب خریداری شود، هنوز هم قادر به رقابت با دشمنان جدیدتر خود است.

سوالات متداول

1.آیا می توانم از رایانه خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنم؟

نه نمی تونی با هش ریت فعلی شبکه بیت کوین، استخراج موفقیت آمیز با استفاده از رایانه شخصی بیش از یک عمر طول می کشد. فقط ماینرهای اختصاصی ASIC می توانند بیت کوین استخراج کنند.

2.یک ماشین استخراج بیت کوین چقدر است؟

قیمت سخت افزار جدید استخراج بیت کوین معمولاً بین 1000 تا 2000 دلار است. در بازارهای دست دوم، زمانی که عرضه کم است (که معمولاً چنین است) می توانید ضریب برتری را تا 5 برابر پیدا کنید.

3.آخرین بیت کوین چه سالی استخراج می شود؟

طبق قوانین نصف کردن بیت کوین ، آخرین بیت کوین در حدود سال 2140 استخراج خواهد شد.

4.آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است؟

آره. اگر یک ماینر قدرتمند ASIC و هزینه برق پایین دارید، همچنان می توانید با استخراج بیت کوین سودآور باشید. با این حال، از آنجایی که قیمت و سختی بیت کوین دائماً در حال تغییر است، مهم است که قبل از خرج کردن پول برای هر ماینر، محاسبات دقیقی انجام دهید.

5.بهترین دستگاه های ماینر بیت کوین کدام است؟

Whatsminer M30s++ و Antminer S19 Pro به‌عنوان بهترین گزینه‌ها ظاهر می‌شوند که به شما امکان می‌دهند از عملیات استخراج خود سود ببرید – با فرض اینکه قبض برق شما به اندازه کافی ارزان باشد.  اگر قیمت بیت کوین دوباره افزایش یابد و استخراج سودآورتر شود، شرکت های بیشتری شروع به تولید سخت افزار استخراج بیت کوین خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *