وبلاگ

آیا برای بیت کوین مالیات وجود دارد؟

aya-baray-bitcoin-malyat-vogod-darad-ak-1

آیا برای بیت کوین مالیات وجود دارد؟ بیش از یک دهه پس از معرفی بیت کوین، هنوز سردرگمی قابل توجهی در مورد مالیات آن وجود دارد. ارز دیجیتال و دستگاه ماینر به عنوان یک رسانه برای معاملات روزانه در نظر گرفته شد، اما هنوز به عنوان یک ارز مورد توجه قرار نگرفته است. در همین حال، بین سفته بازان و معامله گران علاقه مند به کسب درآمد سریع از نوسانات آن محبوب شده است.

خدمات درآمد داخلی در اطلاعیه ۲۰۱۴-۲۰۲۱ خود به تراکنش های ارزهای دیجیتال پرداخته است. این آژانس اعلام کرد که ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی مشابه دارایی در نظر گرفته می شوند. در سال ۲۰۲۰، IRS شروع به اضافه کردن یک سوال در فرم ۱۰۴۰ خود کرد تا مشخص کند آیا مالیات دهندگان در طول سال مالیاتی معین تراکنش های ارز دیجیتال داشته اند یا خیر.

بسته به نوع معامله، دارایی ها مشمول انواع مالیات می شوند. با این حال، ویژگی های منحصر به فرد و موارد استفاده برای بیت کوین به این معنی است که استثنائات زیادی با قوانین مالیاتی در حال تغییر وجود دارد.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند. همچنین این روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء حیاتی نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “کاوی” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که راه حل مشکل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و روند دوباره شروع می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه گذارانی که علاقه مند به ارزهای دیجیتال هستند جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها برای کار خود با توکن های رمزنگاری پاداش دریافت می کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان، مانند جستجوگران طلای کالیفرنیا در سال ۱۸۴۹، استخراج را به عنوان پولی از بهشت ​​می‌بینند.

پاداش بیت کوینی که ماینرها دریافت می کنند، انگیزه ای است که افراد را تشویق می کند تا در هدف اصلی ماینینگ کمک کنند: قانونی کردن و نظارت بر تراکنش های بیت کوین و اطمینان از اعتبار آنها. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت ها را به اشتراک می گذارند، بیت کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است، یا ارزی است که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در زمان و تجهیزات، این توضیح را بخوانید تا ببینید آیا ماینینگ واقعا برای شما مناسب است یا خیر.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

استخراج بیت کوین در ایالات متحده قانونی است. برخی از کشورها مانند مصر، چین و قطر استخراج بلاک چین را غیرقانونی اعلام کرده اند زیرا ارزهای ملی را تهدید می کند. در حالی که در هر ایالت ایالات متحده می توانید به صورت قانونی ماین کنید، برخی از مناطق دارای محدودیت های منطقه بندی و مقررات زیست محیطی هستند که ایجاد مزرعه استخراج بیت کوین را دشوار می کند. مگر اینکه قصد استخراج در مقیاس بزرگ را داشته باشید، این محدودیت ها احتمالاً بر شما تأثیری نخواهد گذاشت. فقط قبل از شروع، قوانین منطقه خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:  چگونه بیت کوین را در خانه استخراج کنیم؟

خوراکی های کلیدی

 • بیت کوین توسط IRS به عنوان دارایی مشابه دارایی طبقه بندی شده است و به این ترتیب مشمول مالیات می شود.
 • مالیات دهندگان ایالات متحده باید معاملات بیت کوین را برای اهداف مالیاتی گزارش کنند.
 • معاملات خرده فروشی با استفاده از بیت کوین، مانند خرید یا فروش کالا، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه است.
 • مشاغل استخراج بیت کوین مشمول مالیات بر عایدی سرمایه هستند و می توانند برای تجهیزات خود کسر کسب و کار داشته باشند.
 • هارد فورک ها و ایردراپ های بیت کوین با نرخ های مالیات بر درآمد معمولی مشمول مالیات می شوند.
 • هدیه، اهدا یا به ارث بردن بیت کوین مشمول همان محدودیت هایی است که معاملات نقدی یا دارایی وجود دارد.

بیت کوین و مالیات: یک مرور کلی

بیت کوین اکنون در صرافی ها فهرست شده است و با ارزهای پیشرو جهان مانند دلار آمریکا و یورو جفت شده است. ۳IRS ارز مجازی را به عنوان یک نمایش دیجیتالی از ارزش مجزا از نمایش یک دلار آمریکا یا ارز خارجی، ارز مجازی خواه بیت کوین، اتریوم یا آلت کوین های کوچکتر، به عنوان دارایی تلقی می کند و اصول کلی مالیات معمولاً برای این دارایی ها اعمال می شود.

اگر ارز مجازی برای یک سال یا کمتر نگهداری شده باشد، هنگام معامله با ارز، سود یا زیان کوتاه مدت محسوب می شود. اگر ارز مجازی بیش از یک سال نگهداری شده باشد، سود یا زیان بلندمدت محسوب می شود.

سود یا زیان ناشی از فروش بیت کوین

وقتی ارز مجازی می فروشید، باید سود یا زیان سرمایه از فروش دارایی را شناسایی کنید. سود یا زیان شناسایی شده مشمول محدودیت هایی در کسر زیان سرمایه مالیات دهندگان است. این قانون مالیاتی توسط انتشارات IRS 544 (فروش و سایر واگذاری دارایی ها) تعیین می شود. سود سرمایه در جدول D فرم ۱۰۴۰ مالیات دهندگان گزارش می شود.

در گسترده‌ترین مفهوم، سود و زیان حاصل از فروش بیت‌کوین مانند سایر دارایی‌های سرمایه‌ای مانند سهام، اوراق قرضه، فلزات گرانبها یا دارایی‌های شخصی خاص است. عایدی سرمایه بلندمدت اغلب به عنوان درآمد عادی مشمول مالیات می شود و با همان نرخ مالیاتی به عنوان حقوق یا دستمزد مالیات دهندگان محاسبه می شود. سود سرمایه بلندمدت اغلب با نرخ مطلوب تری مشمول مالیات می شود که بر اساس وضعیت مالیاتی مالیات دهندگان و همچنین درآمد آنها متفاوت است.

در زیر نرخ افزایش سرمایه برای سال ۲۰۲۲ و همچنین ۲۰۲۳ آمده است.

نرخ مالیات بر عایدی سرمایه ۲۰۲۲
وضعیت پرونده سازی۰ درصد نرخ مالیاتنرخ مالیات ۱۵ درصدنرخ مالیات ۲۰ درصد
تنها  تا ۴۱۶۷۵ دلار۴۱۶۷۶ تا ۴۵۹۷۵۰ دلاربیشتر از ۴۵۹۷۵۰ دلار
سرپرست خانوار تا ۵۵۸۰۰ دلار۵۵۸۰۱ دلار تا ۴۸۸۵۰۰ دلاربیشتر از ۴۸۸۵۰۰ دلار
متاهل تشکیل پرونده مشترک تا ۸۳۳۵۰ دلار۸۳۳۵۱ دلار تا ۵۱۷۲۰۰ دلاربیشتر از ۵۱۷۲۰۰ دلار
متاهل تشکیل پرونده جداگانه  تا ۴۱۶۷۵ دلار۴۱۶۷۶ تا ۲۵۸۶۰۰ دلاربیش از ۲۵۸۶۰۰ دلار
نرخ مالیات بر عایدی سرمایه ۲۰۲۳
وضعیت پرونده سازی۰ درصد نرخ مالیاتنرخ مالیات ۱۵ درصدنرخ مالیات ۲۰ درصد
تنها  تا ۴۴۶۲۵ دلار۴۴۶۲۶ تا ۴۹۲۳۰۰ دلاربیش از ۴۹۲۳۰۰ دلار
سرپرست خانوار تا ۵۹۷۵۰ دلار۵۹,۷۵۱ دلار تا ۵۲۳,۰۵۰ دلاربیش از ۵۲۳۰۵۰ دلار
متاهل تشکیل پرونده مشترک تا ۸۹۲۵۰ دلار۸۹۲۵۱ دلار تا ۵۵۳۸۵۰ دلاربیشتر از ۵۵۳۸۵۰ دلار
متاهل تشکیل پرونده جداگانه  تا ۴۴۶۲۵ دلار۴۴۶۲۶ دلار تا ۲۷۶۹۰۰ دلاربیشتر از ۲۷۶۹۰۰ دلار
aya-baray-bitcoin-malyat-vogod-darad-ak-2

آیا برای بیت کوین مالیات وجود دارد؟معاملات مشمول مالیات بیت کوین

IRS راهنمایی خاصی در مورد تراکنش های مربوط به دارایی های دیجیتالی که باید در اظهارنامه مالیاتی گنجانده شود ارائه کرده است. توجه داشته باشید که وسعت این تراکنش‌ها ممکن است ردیابی همه تراکنش‌ها را با مشکل مواجه کند. به سرمایه‌گذاران و کاربران ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود که راهنمایی‌های مشاور مالیاتی را برای اطمینان از اینکه تمام تراکنش‌های زیر به‌اندازه کافی انجام می‌شوند، ببینند:

 • فروش دارایی دیجیتال فیات
 • مبادله دارایی دیجیتال برای دارایی، کالا یا خدمات
 • مبادله یا مبادله یک دارایی دیجیتال با یک دارایی دیجیتال دیگر
 • دریافت دارایی دیجیتال به عنوان پرداخت برای کالا یا خدمات
 • دریافت دارایی دیجیتال جدید در نتیجه هارد فورک
 • دریافت یک دارایی دیجیتال جدید در نتیجه فعالیت‌های ماینینگ یا سهام
 • دریافت دارایی دیجیتال در نتیجه ایردراپ
 • هر گونه تمایل مالی دیگر در دارایی دیجیتال
 • دریافت یا انتقال یک دارایی دیجیتال به صورت رایگان (بدون ارائه هیچ گونه مبلغی) که به عنوان یک هدیه با حسن نیت واجد شرایط نیست.
 • انتقال دارایی دیجیتال به عنوان یک هدیه با حسن نیت در صورتی که اهداکننده از مبلغ حذف سالانه هدیه فراتر رود.
بیشتر بخوانید:  آزاردهنده ترین مشکلات گوشی های هوشمند شیائومی و نحوه رفع آنها

مبنای مالیات بیت کوین

در مفهوم گسترده آن، مبنای مالیاتی بیت کوین که برای تعیین سود یا زیان شما استفاده می شود، هزینه ای است که ارز دیجیتال در آن به دست آمده است. به عنوان مثال، فرض کنید ۱۰۰۰۰۰ ساتوشی زمانی به دست آمده است که بیت کوین با قیمت ۲۰۰۰۰ دلار به ازای هر سکه معامله می شد. مبنای هزینه خرید ۲۰ دلار خواهد بود.

در مثال بالا، اگر بیت کوین به قیمت ۲۵ دلار فروخته شود، سود مشمول مالیات ۵ دلاری ایجاد می شود. اگر بیت کوین به قیمت ۱۴ دلار فروخته شود، ضرر ۶ دلاری رخ می دهد.

با وقوع تراکنش‌های ساده‌تر، مبنای مالیات بیت‌کوین پیچیده‌تر می‌شود. برای مثال، ممکن است برای سرمایه‌گذار دریافت توکن‌ها یا توکن‌های ایردراپ شده در ازای یک سرویس، هزینه‌ای نداشته باشد. در بیشتر این شرایط، بیت کوین (یا سایر ارزهای دیجیتال) مبنایی برابر با ارزش بازار منصفانه در زمان خرید دارند. این رفتار مالیاتی مشابه رفتار سهام و اوراق قرضه است.

پیامدهای مالیاتی استخراج بیت کوین

استخراج ارزهای دیجیتال نیز یک رویداد مشمول مالیات در نظر گرفته می شود. ارزش بازار منصفانه یا مبنای هزینه سکه، قیمت آن در زمانی است که شما آن را استخراج کرده اید. خبر خوب این است که می توانید برای تجهیزات و منابع مورد استفاده در معدن کسر کسب و کار انجام دهید. ماهیت این کسرها بر اساس اینکه آیا ارزهای دیجیتال را برای منافع شخصی یا فردی استخراج کرده اید، متفاوت است.

اگر یک کسب و کار معدن دارید، می توانید برای کاهش صورتحساب مالیاتی خود، کسرها را انجام دهید. اما اگر ارزهای دیجیتال را برای منافع شخصی استخراج کرده باشید، نمی توانید این کسرها را انجام دهید.

پیامدهای مالیاتی مبادلات

برخی استدلال کرده‌اند که تبدیل یک ارز دیجیتال به ارز دیجیتال دیگر، مثلاً از بیت‌کوین به اتر، باید طبق بخش ۱۰۳۱ کد درآمد داخلی به عنوان انتقالی مشابه طبقه‌بندی شود . IRS به شما امکان می دهد مالیات بر درآمد را در چنین معاملاتی به تعویق بیندازید.

با این حال، در یادداشتی از سوی دفتر مشاور ارشد که در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ منتشر شد، IRS حکم داد که چنین مبادلاتی طبق بخش ۱۰۳۱ واجد شرایط مبادله ای مشابه نیستند.۱۱علاوه بر این، قانون کاهش مالیات و مشاغل (TCJA) در سال ۲۰۱۷ با توضیح اینکه نقل و انتقالات مشابه محدود به معاملات دارایی است، به این رویه پایان داد.

اگر در تراکنشی که از طریق صرافی انجام می شود، ارز دیجیتال دریافت می کنید، ارزش ارز دیجیتال دریافتی توسط صرافی در زمان انجام تراکنش ثبت می شود. اگر معامله خارج از زنجیره انجام شود، مبنای مبادله، ارزش بازار منصفانه بورس است. در غیر این صورت، صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز دارای سابقه در دفتر کل توزیع شده خود خواهد بود.

پیامدهای مالیاتی هارد فورک

هارد فورک یک ارز دیجیتال زمانی اتفاق می افتد که یک تقسیم بلاک چین رخ می دهد، به این معنی که تغییری در پروتکل ها ایجاد می شود. یک سکه جدید با تفاوت هایی در استخراج و موارد استفاده نسبت به نسخه قبلی خود ایجاد می شود. به دارندگان ارز دیجیتال اصلی ممکن است سکه های جدیدی داده شود. این عمل به عنوان airdrop نیز شناخته می شود و همچنین به عنوان یک تاکتیک بازاریابی توسط توسعه دهندگان سکه های جدید برای القای تقاضا و استفاده استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:  ارز دیجیتال چیست؟

در حکمی در سال ۲۰۱۹، IRS تصریح کرد که اگر دارنده کیف پول واحدهای ارز دیجیتال را دریافت نکند، هارد فورک منجر به درآمد ناخالص نمی شود. از سوی دیگر، Airdrops پس از دریافت واحدهای یک ارز دیجیتال جدید یا پس از هارد فورک یا توسط بازاریابان یک سکه، به عنوان درآمد ناخالص شناخته می شود. در مورد دوم، مقدار و زمانی که دارنده کیف پول کریپتو سکه‌های جدید را دریافت می‌کند، میزان مالیات را تعیین می‌کند. ایردراپ ها به عنوان درآمد عادی مشمول مالیات می شوند.

پیامدهای مالیاتی هدیه دادن بیت کوین

کمک‌های ارز دیجیتال به روشی مشابه با کمک‌های نقدی تلقی می‌شوند. آنها مشمول کسر مالیات هستند، اگرچه اهداکنندگان با محدودیت هایی در مورد میزان کسر بر اساس AGI خود مواجه هستند. یک ارزیاب ارزش بازار منصفانه را برای سکه بر اساس قیمت بازار آن در زمان اهدا تعیین می کند. اهدا کننده ملزم به پرداخت هیچ گونه مالیات بر سود قیمت نیست.

سازمان امور مالیاتی هر سال یک استثناء سالانه مالیات هدیه ایجاد می کند. در سال ۲۰۲۲، مالیات دهندگان مجاز به استثناء سالانه به ازای هر اهدا کننده برای مبلغ هدیه تا سقف ۱۶۰۰۰ دلار هستند. برای سال ۲۰۲۳، این محدودیت به ۱۷۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

ملاحظات خاص

نوسانات قیمت بیت کوین تعیین ارزش منصفانه ارز دیجیتال در معاملات خرید و فروش را دشوار می کند. اکیداً توصیه می‌شود که تراکنش‌ها را در صورت وقوع ردیابی کنید، زیرا نیاز به گذشته‌نگر برای به‌دست آوردن اطلاعات مالی (حتی در دفتر کل توزیع‌شده) ممکن است دشوار باشد.

همچنین استفاده از شناسایی روش حسابداری مناسب برای استفاده در مالیات بر ارزهای دیجیتال دشوار است. Last In, First Out (LIFO) و Highest In, First Out (HIFO) پتانسیل کاهش مالیات را دارند اما IRS موارد بسیار کمی از استفاده از آنها را برای معامله گران رمزارز تأیید کرده است. First In، First Out رایج ترین روش مورد استفاده برای حسابداری ارزهای دیجیتال است.

ارز دیجیتال اهدایی به یک سازمان خیریه اغلب منجر به تراکنش مشمول مالیات نمی شود. اساس کمک مالی اغلب ارزش بازار منصفانه ارز دیجیتال در زمان معامله است.

چگونه می توانم از پرداخت مالیات بر روی بیت کوین اجتناب کنم؟

ساده ترین راه برای جلوگیری از پرداخت مالیات بر بیت کوین این است که هیچ ارز دیجیتالی را در طول سال مالیاتی نفروشید. اگرچه پیامدهای مالیاتی برای دریافت بیت کوین به صورت ایردراپ یا در ازای خدمات وجود دارد، اما بیشتر رویدادهای مشمول مالیات با فروش یا مبادله ارز رمزنگاری شده ایجاد می شوند.

آیا سازمان امور مالیاتی می داند که من مالک بیت کوین هستم؟

برخی از صرافی‌های متمرکز دارای تعهدات گزارش «مشتری خود را بشناسید» هستند که در آن سرمایه‌گذاران باید عکس شناسایی و برخی اطلاعات شخصی خود را آپلود کنند. اگر پلت فرم معاملاتی شما فرم ۱۰۹۹-B یا فرم ۱۰۹۹-K را در اختیار شما قرار دهد، به IRS اطلاع داده می شود که شما با پلتفرم معاملاتی معامله کرده اید.

اگر مالیات بیت کوین را به IRS گزارش ندهید چه اتفاقی می افتد؟

فرار مالیاتی زمانی اتفاق می‌افتد که مالیات دهندگان آگاهانه مالیات هیچ منبع درآمدی، خواه مربوط به ارز دیجیتال، دستمزد، حقوق، سهام، املاک یا سایر سرمایه‌گذاری‌ها باشد، پرداخت نمی‌کنند. اگر سازمان امور مالیاتی دلیلی برای این باور داشته باشد که شما درگیر کلاهبرداری مالیاتی شده اید، ممکن است شما را بازرسی کند. توجه داشته باشید که پلتفرم‌های معاملاتی ممکن است اظهارنامه‌های مالیاتی صادر کنند و به IRS اطلاع دهند که شما در معاملات ارزهای دیجیتال شرکت کرده‌اید.

آینده استخراج بیت کوین

آینده استخراج بیت کوین نامشخص است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم قیمت بیت کوین است، زیرا سود استخراج می تواند بسته به ارزش ارز دیجیتال بسیار متفاوت باشد. یکی دیگر از جنبه های حیاتی، توسعه فناوری استخراج است، زیرا تجهیزات و روش های جدید می توانند استخراج را کارآمدتر و مقرون به صرفه تر کنند. 

خط پایین

کریپتوکارنسی یک بازار هیجان انگیز، پرنوسان، پرخطر و در حال ظهور است. کسانی که با بیت کوین سرمایه گذاری می کنند، معامله می کنند یا معامله می کنند باید مراقب باشند که پیامدهای مالیاتی حرکت ارز دیجیتال خود را بدانند. بیشتر تراکنش‌ها باعث رویدادهای مشمول مالیات می‌شوند، و مبنای مالیات بیت‌کوین در اختیار معمولاً یا مبنای بهای تمام شده در زمان خرید یا ارزش بازار منصفانه در هنگام کسب است. عدم پرداخت آگاهانه مالیات بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال تقلب مالیاتی محسوب می‌شود.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating ۵ / ۵. Vote count: ۱

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =