وبلاگ

چگونه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟

chegone-sorat-goshi-xiomi-ra-afzayesh-dahim-ak-1
چگونه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟ در مدت زمان کوتاهی، شیائومی به یکی از پرفروش ترین گوشی های بازار تبدیل شده است. اعتبار آن به قیمت نه چندان بالا و پیکربندی سخت افزاری قابل توجه آن برمی گردد. با این حال ، به مرور زمان دستگاه کندتر می شود، عمدتا به دلیل عادات کاربران در پر کردن فضای تلفن با موارد غیر ضروری یا عدم به روزرسانی منظم تلفن ها.
با این وجود، سرعت بخشیدن به دستگاه Xiaomi شما نسبتاً ساده است. می توانید این کار را با پاک کردن حافظه نهان گوشی شیائومی خود با استفاده از برنامه پاک کننده MIUI پیش فرض آن یا به روزرسانی منظم آن یا استفاده از برنامه ها فقط از منابع معتبر انجام دهید.
بازار تلفن های هوشمند هندی مملو از تلفن های هوشمند با ارزش و مقرون به صرفه است و شیائومی فضای مناسبی را برای خود در بازار ایجاد کرده و صنعت تلفن های هوشمند را شگفت زده کرده است. تلفن های هوشمند شیائومی به طور کلی دارای مشخصات مناسب، دوربین های فوق العاده و قیمت های تهاجمی هستند.
با این حال، عملکرد تلفن های هوشمند به ویژه گوشی موبایل که از اندروید استفاده می کنند پس از یک دوره مشخص تنزل می کند. ما شروع به مشاهده خرابی های گاه به گاه می کنیم، دستگاه شروع به عقب می کند و عملکرد بازی نیز با گذشت زمان کاهش می یابد.
مقصر اصلی می تواند نرم افزاری باشد که از قبل روی MIUI نصب شده است. اما یکی از دلایل اصلی این کاهش عملکرد نحوه برخورد کاربران با دستگاه های خود است. با نصب برنامه های زیاد، حافظه پنهان زیاد، برنامه های مخرب ناشناخته می توانند منجر به عملکرد ضعیف دستگاه شما شوند.

گوشی های هوشمند شیائومی عموما دارای مشخصات مناسب، دوربین های عالی و قیمت تهاجمی هستند. با این حال، عملکرد گوشی‌های هوشمند به‌ویژه گوشی‌هایی که مجهز به اندروید هستند، پس از مدتی کاهش می‌یابد.

ما شروع به مشاهده خرابی های گاه به گاه می کنیم، دستگاه شروع به تاخیر می کند و عملکرد بازی نیز با گذشت زمان کاهش می یابد. مقصر اصلی می تواند bloatware باشد که از قبل روی MIUI نصب شده است.

اما یکی از دلایل اصلی این کاهش عملکرد، نحوه برخورد کاربران با دستگاه های خود است. با نصب بیش از حد برنامه ها، حافظه پنهان باقیمانده بیش از حد، برنامه های بدافزار ناشناخته می تواند منجر به عملکرد ضعیف دستگاه شما شود.

می‌توانید این کار را با پاک کردن حافظه پنهان گوشی هوشمند شیائومی خود با استفاده از برنامه پیش‌فرض پاک‌کننده MIUI انجام دهید، یا با به روز رسانی منظم آن یا استفاده از برنامه هایی که فقط از منابع قابل اعتماد هستند. بنابراین، برای رفع همه این مشکلات، نکات و راهکارهایی را برای شما آورده ایم. اینها می توانند به شما کمک کنند عملکرد دستگاه شیائومی خود را سریعتر کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکاتی برای افزایش سرعت دستگاه شیائومی

قبل از اینکه نکات مربوط به افزایش سرعت تلفن خود را امتحان کنید ، باید بدانید که چه چیزی باعث می شود تلفن هوشمند شما کند کار کند و چگونه از چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. تلفن هوشمند پس از چند
ماه آهسته شروع به کار می کند، در صورتی که تلفن هوشمند شما دارای برنامه های کاربردی زیادی باشد که از آنها استفاده نمی کنید، حدود 90 درصد از فضای ذخیره سازی شما اشغال شده و تعداد زیادی فایل
ناخواسته جمع شده است.
در اینجا چند نکته وجود دارد که برای رفع مشکلات عملکرد باید در تلفن هوشمند شیائومی خود امتحان کنید و مطمئن شوید که این مراحل را هر چند هفته یکبار تکرار می کنید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

نکته 1: حافظه پنهان گوشی Xiaomi خود را پاک کنید

داده های ذخیره شده به چه معناست و چرا باید آنها را پاک کرد؟
داده های ذخیره شده فایل های موقت، اسکریپت ها، تصاویر و چند رسانه ای دیگر هستند که پس از باز کردن برنامه یا بازدید از وب سایت برای اولین بار در دستگاه شما ذخیره می شوند. سپس از این داده ها برای بارگذاری سریع اطلاعات مربوط به برنامه یا وب سایت در هر بار بازبینی استفاده می شود. حافظه پنهان تلفن شامل اطلاعات کمی است که برنامه ها و مرورگر وب شما برای سرعت بخشیدن به عملکرد استفاده می کنند.
پس از چند ماه استفاده از تلفن هوشمند، تعداد زیادی فایل موقت زباله وجود دارد که با گذشت زمان جمع آوری می شوند. همه این فایل های ناخواسته هیچ فایده ای برای ما ندارند و این بدیهی است که بر عملکرد و کارایی تلفن هوشمند شما تأثیر می گذارد. بنابراین، پاک کردن حافظه پنهان گوشی هوشمند شیائومی هر از گاهی به سرعت به سرعت کمک می کند.

-چگونه کش خود را پاک کنیم؟

روش1. با استفاده از تنظیمات داخلی
با استفاده از تنظیمات داخلی به تنظیمات gt بروید ؛ ذخیره سازی gt؛ داده های ذخیره شده برای حذف پرونده های ناخواسته روی \”پاک کردن حافظه پنهان\” کلیک کنید توجه داشته باشید این راهنما فقط تا MIUI 11 کار می کند و با MIUI 12 این گزینه حذف شده است.
روش2.با استفاده از برنامه امنیتی

برنامه امنیتی را در MIUI جستجو کنیددر داخل برنامه یک ویژگی معروف به \”Cleaner\” وجود دارد ، این گزینه را انتخاب کنید و یک مرحله تمیز کردن با انتخاب \”Clean Up\” آغاز می شود. با این کار همه فایل های کش و فایل های ناخواسته از دستگاه حذف می شوند.

روش3. استفاده از برنامه های شخص ثالث از فروشگاه Play

در صورتی که نمی خواهید از گزینه داخلی ساخته شده یا برنامه Security در MIUI استفاده کنید ، می توانید از برخی برنامه های شخص ثالث معتبر مانند CCleaner ، Files by Google ، Clear Cache برنامه های فروشگاه Google Play استفاده کنید. و همه این برنامه ها به خوبی مجهز شده اند تا حافظه پنهان را پاک کنند. بهترین عمل این است که هر هفته یکبار حافظه پنهان را پاک کنید تا تلفن شما در عملکرد مطلوب کار کند.

پاک کردن حافظه پنهان گوشی شیائومی آقاکالا

نکته 2: تلفن خود را به روز نگه دارید

به‌روزرسانی گوشی بسیار ساده به نظر می‌رسد اما تعداد کمی از کاربران به آن توجه می‌کنند. گاهی اوقات به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری همیشه ویژگی‌های جدیدی را به همراه نمی‌آورند، اما اکثر آنها همچنین حاوی رفع اشکال و بهبود عملکرد تلفن‌ها هستند که می‌تواند به سرعت بخشیدن به روند دستگاه شما کمک کند.
اگر گوشی شیائومی دارید، باید مستقیماً به بخش تنظیمات بروید. سپس، باید به دنبال به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری باشید تا بررسی کنید که آیا گوشی شما آخرین نسخه سیستم‌عامل را اجرا می‌کند یا خیر.

هر به روزرسانی جدید در گوشی شیائومی دارای چندین رفع اشکال و بهبود است، به ویژه هنگامی که دستگاه خود را به آخرین نسخه به روز می کنید. این به روز رسانی ها واقعاً می توانند به شما در رفع اشکالات کمک کنند،

که باعث می شود تلفن هوشمند شما کندتر کار کند، عملکرد را بهبود بخشد و دستگاه شما را به آخرین وصله امنیتی به روز کند. در کنار کمک به سرعت بخشیدن به گوشی شیائومی، به روز رسانی ها بسیاری از ویژگی های جدید را نیز به تلفن شما وارد می کند.

نحوه بررسی به روز رسانی در تلفن هوشمند شیائومی

برای بررسی به روز رسانی نرم افزار در تلفن هوشمند Xiaomi خود که از MIUI استفاده می کند به تنظیمات gt بروید؛ درباره تلفن gt؛ به روز رسانی سیستم (در پایین) اکنون روی \”بررسی بروزرسانی ها\” کلیک کنید اگر \”هیچ به روزرسانی در دسترس نیست\” را نشان می دهد، نشان می دهد که MIUI به روز است.

اگر به روزرسانی نرم افزاری موجود با نسخه MIUI و اندازه فایل را به شما نشان می دهد ، می توانید برای بارگیری به روز رسانی نرم افزار و نصب آن ، روی \”بارگیری به روزرسانی\” کلیک کنید.

 • به Setting > About Phone > System Updates (در پایین) بروید.
 • بر روی “بررسی برای به روز رسانی” کلیک کنید.

اگر “بدون به روز رسانی موجود” را نشان دهد، نشان می دهد که MIUI به روز است. اگر به‌روزرسانی نرم‌افزار موجود با نسخه MIUI و اندازه فایل را به شما نشان می‌دهد، می‌توانید روی «دانلود به‌روزرسانی» کلیک کنید تا به‌روزرسانی نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید.

چگونه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟

نکته 3: با استفاده از برنامه های شخص ثالث چگونه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟

برای افزایش عملکرد گوشی شیائومی، در اینجا چند برنامه شخص ثالث آورده شده است که می توانند برخی از فایل های ناخواسته ناخواسته، برنامه های بلااستفاده را حذف کرده و مشکلات موجود در دستگاه را برای افزایش عملکرد برطرف کنند.
اولین چنین برنامه ای تقویت کننده و پاک کننده سرعت Du است. این یک تقویت کننده سرعت و تقویت کننده RAM است و همچنین به بهینه سازی باتری و مدیریت برنامه های دستگاه شما کمک می کند.

برنامه دیگری که می توانید استفاده کنید Greenify است. این یک برنامه صرفه جویی در مصرف باتری برای دستگاه شیائومی شما است و به شما کمک می کند برنامه هایی را که در منابع پس زمینه سوءاستفاده می کنند و عملکرد نادرستی دارند، بشناسید و به نوبه خود، آنها را در حالت بی خوابی قرار دهید.

1.تلفن های هوشمند شیائومی از رابط کاربری MIUI استفاده می کنند که یک پوسته سفارشی است که بر روی اندروید ساخته شده است.

با این حال ، با تنوع ویژگی های MIUI ، پوست بسیار سنگین است و منابع زیادی را مصرف می کند و این بر عملکرد دستگاه با ویژگی ها و انیمیشن های پیچیده آن تأثیر می گذارد. بهترین راه این است که به دنبال جایگزین های سبک مانند Nova Launcher ، Apus Launcher یا Pixel Launcher متوسط ​​برای عملکرد بهتر باشید.

2.یک یادآوری برای راه اندازی مجدد دستگاه خود هر 3 روز یکبار تنظیم کنید

3.برنامه ها را فقط از منابع معتبر نصب کنید و از نصب برنامه هایی که در Google Play Store در دسترس نیستند خودداری کنید.

چگونه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم؟


نکته4.تلفن های شیائومی را به طور منظم راه اندازی مجدد کنید

راه اندازی مجدد تلفن ذاتاً ساده است، بنابراین این موثر ترین و سریع ترین روش برای کمک به دستگاه شما در بازسازی عملکرد است. تا زمانی که تلفن خود را اغلب راه اندازی مجدد می کنید، این می تواند به گوشی شما کمک کند تا حافظه پنهان را به طور خودکار پاک کند، از کارهای غیر ضروری که در پس زمینه اجرا می شوند جلوگیری و بسته شود.

بنابراین ، همه چیز را در تلفن به آرامی حفظ می کند و زوزه می کشد. برای راه اندازی مجدد تلفن Xiaomi خود ، کافی است دکمه روشن / خاموش را نگه دارید و سپس گزینه Reboot را انتخاب کنید، سپس برای تأیید OK را فشار دهید.

نکته5. برنامه را ببندید و RAM را آزاد کنید

امروزه استفاده از برنامه های متعدد و اجازه دادن به آنها برای اجرا در پس زمینه تلفن، عادت بسیاری از افراد است. این فقط باعث می شود ظرفیت Ram به راحتی پر شود و باعث می شود تلفن از ثبات کمتری برخوردار باشد.

بنابراین، باید عادت کنید برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید با باز کردن لیست برنامه های در حال اجرا و سپس ضربه زدن روی هر برنامه برای خاموش کردن آنها، عادت کنید. اگر تلفن Xiaomi شما گزینه های توسعه دهنده را فعال کرده است، می توانید برنامه ها یا سرویس هایی را که در پس زمینه اجرا می شوند نیز سریعتر خاموش کنید.

نکته6. تلفن را به حالت پیش فرض بازگردانید

این احتمالاً آخرین روشی است که باید امتحان کنید وقتی که متأسفانه تلفن Xiaomi شما با خطاهای جبران ناپذیری روبرو است. بازنشانی به تنظیمات کارخانه، گوشی را به حالت پیش فرض کارخانه باز می گرداند، اگرچه این کار باعث می شود تمام داده های گوشی شما پاک شود ، اما آنها نیز پاک می شوند. خطاهای نرم افزاری باقی مانده در دستگاه بر عملکرد قبلی تأثیر گذاشته است.

همانطور که در بالا ذکر شد، هنگام انجام تنظیم مجدد تلفن ، شما می خواهید تمام داده های خود را حذف کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از انجام داده ها، از آنها پشتیبان تهیه کنید. بنابراین من ترفندهایی را به شما نشان می دهم که به ساده ترین شکل می توانید سرعت گوشی Xiaomi را افزایش دهید. 

نکته7.مشکلات روان بودن حافظه پنهان (لانچر) شیائومی

هنگام به روزرسانی از MIUI 11 به MIUI 12 ، سیستم داده هایی را در حافظه پنهان ذخیره می کند که لازم نیست و باعث تأخیر آزاردهنده در برخی از کاربران می شود. این می تواند خیلی سریع برطرف شود و به ما امکان می دهد سرعت را در شیائومی به میزان قابل توجهی بهبود بخشیم.

تنها کاری که باید انجام دهیم این است که وارد تنظیمات> برنامه ها> برنامه های نصب شده شده و به دنبال راه اندازی سیستم باشید. فقط با وارد کردن آن و پاک کردن داده های حافظه پنهان همانطور که به شما نشان می دهیم، تلفن همراه عملکرد خود را در منوها ، چند وظیفه ای و حتی هنگام باز کردن برنامه ها افزایش می دهد.

نکته8.سرعت انیمیشن ها را کاهش دهید

در رابط کاربری MIUI انیمیشین های زیادی د رگوشی شما به صورت پیش فرض وجود دارد،برای اینکه سرعت گوشی شیائومی را افزایش دهیم باید انیمیشن های سیستمی را محدود کنیمبرای حل این مشکل موارد زیر را انجام دهید:

 1. به Settings> About the phone بروید.
 2. چند بار روی نسخه MIUI ضربه بزنید تا گزینه های توسعه دهنده (developer options are activated) فعال شوند.
 3. به Settings> Additional settings> Developer options بروید.
 4. گزینه “Transition Animation Scale” را پیدا کنید.
 5. مقیاس انیمیشن را روی .5x قرار دهید.

9.فایل ها و برنامه های حجیم و تکراری را از گوشی پاک کنید

ما روزانه فایل های کش، تصاویر و سایر محتواهایی را که اصلاً به آن ها نیاز نداریم، جمع‌آوری می‌کنیم. خوشبختانه شیائومی در بخش امنیتی خود گزینه ای برای بررسی محتوا های ذخیره شده، ارائه می دهد. تنها با وارد شدن به Security و لمس speed increase، گوشی شما تجزیه و تحلیل شده و هر چیزی که نیاز ندارید و فضای زیادی اشغال کرده، از بین می رود.

chegone-sorat-goshi-xiomi-ra-afzayesh-dahim-ak-2نکته10:نحوه افزایش سرعت/پاک کردن حافظه پنهان در گوشی های هوشمند شیائومی

در برنامه امنیت، با استفاده از Boost Speed ​​فقط حافظه پنهان گوشی را پاک کنید.
برای انجام آن مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. برنامه Security را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی «افزایش سرعت» ضربه بزنید.
 3. حالا متوجه مقداری کش می شود که می تواند پاک شود.
 4. اکنون روی «افزایش سرعت» ضربه بزنید.
 5. تمام حافظه پنهان موجود در دستگاه شما را پاک می کند.

افزایش سرعت خواهید داشت

تمام برنامه های در حال اجرا در پس زمینه خود را حذف کنید
تمام حافظه پنهان همه برنامه های داخلی و خارجی را پاک کنید.
همچنین کش برنامه های قفل شده را در چندوظیفه پاک می کند.

نحوه ایجاد و حذف میانبر افزایش سرعت شیائومی:

برای ایجاد میانبر برای افزایش سرعت کافی است به برنامه Security بروید و روی نماد تنظیمات موجود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. سپس به «Cleaner» بروید و در زیر تنظیمات اضافی، می‌توانید ببینید «نمایش میانبر صفحه اصلی» آن گزینه را روشن می‌کند، که یک گزینه افزایش سرعت در صفحه اصلی شما ایجاد می‌کند.

نتیجه:

اینها نکات و ترفندهایی است که می تواند به شما در افزایش کارایی گوشی شیائومی کمک کند. اگر از ترفندهای ذکر شده پیروی کنید ، مطمئناً شما می توانید عملکرد دستگاه خود را سرعت بخشیده و در حین استفاده از گوشی شیائومی خود، آن را نرم تر و کارآمدتر کنید. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند. برای شما پیاده سازی موفقیت آمیز آرزو می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *