وبلاگ

چرا هندزفری درست کار نمی کند؟

چرا هندزفری درست کار نمی کند؟ درست عمل نکردن گوشی هندزفری بسیار آزار دهنده است مخصوصا برای کسانی که از هروز با هندزفری خود موزیک گوش می دهند و مدام از هندزفری خود استفاده می کنند که ممکن است برای بهترین برند های هندزفری هم پیش بیاید این مسئله زمانی اعصاب را خورد می کند که هندزفری با قیمت بالا خرید کرده باشیم. بنابراین شما باید بهترین هندزفری ها را تهیه و استفاده کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دلایل قطع شدن گوشی هندزفری

مشکلات مربوط به گوشی هدفون در گوشی موبایل آنقدرها که فکر می کنید غیر معمول نیست. این برای بسیاری از کاربران اتفاق می افتد و می تواند بسیار ناامید کننده باشد، به ویژه برای کسانی که به طور مرتب به موسیقی گوش می دهند.

1. مطمئن شوید که هندزفری شما شکسته نشده است.

اولین مرحله ای که متوجه می شوید که سوکت هندزفری کار نمی کند مشکل از هندزفری است کاری که شما انجام می دهید این است که با اتصال هندزفری به دستگاه دیگر سریع این موضوع را بررسی کنید. لزوما نیازی نیست که آن را به گوشی هوشمند خود متصل کنید می توانید آن را به لپ تاپ، تلویزیون یا هر دستگاه دیگری که جک 3.5 میلی متری را داراست متصل کنید.

شکسته شدن هندزفری آقاکالا

2. بررسی وصل شدن بلوتوث به دستگاه دیگر

اگر گوشی هوشمند شما با هدفون بی سیم، بلندگو یا هر دستگاه دیگری از طریق بلوتوث جفت شده است، ممکن است جک هدفون غیرفعال شود. به طور معمول، هنگامی که هدفون خود را وصل می کنید، گوشی هوشمند باید آنها را تشخیص دهد و همه چیز باید بدون در نظر گرفتن تنظیمات بلوتوث مطابق برنامه مورد نظر کار کند. با این حال، لزوماً همیشه اینطور نیست.

این یک راه حل سریع و آسان است، زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که منوی تنظیمات دستگاه خود را باز کنید، گزینه Bluetooth را پیدا کرده و بررسی کنید که آیا روشن است یا خیر. در این صورت، گوشی هوشمند به احتمال زیاد با یکی دیگر از دستگاه هایی که در خانه خود دارید جفت می شود. اگر مشکل این است، آن را خاموش کنید، هدفون خود را وصل کنید و ببینید آیا این مشکل را حل می کند.

وصل شدن بلوتوث به سایر دستگاه ها

3. تمیز کردن سوکت هدفون

گرد و غبار زیاد و همچنین پرزها می توانند به مرور زمان به جک هدفون راه پیدا کنند. این ممکن است مشکل را ایجاد کند، زیرا خاک می تواند ارتباط هدفون و جک را مسدود کند. اگر جک هدفون کار نمی کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به جک نگاه کنید تا ببینید چقدر کثیف است.

ممکن است یک چراغ قوه برای این کار مفید باشد. گام بعدی این است که سعی کنید آن را تمیز کنید و امیدوار باشید که مشکل حل شود. به جک هدفون ضربه بزنید که باید حداقل از گرد و غبار و پرزهای موجود در داخل مراقبت کند.

از پنبه استفاده کنید. آن را به داخل جک فشار دهید و کمی دور آن بچرخانید تا گرد و غبار و پرز خارج شود. هنگام انجام این کار بسیار مراقب باشید، زیرا آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که آسیب بیشتری به دستگاه وارد کنید. همچنین می توانید پنبه را با الکل مالش دهید ولی زیاد الکل نزنید.

تمیز کردن هندزفری آقاکالا

4.بررسی تنظیمات صدا و راه اندازی مجدد دستگاه

بعضی مواقع مشکل از تنظیمات صوتی دستگاه است. تنظیمات صوتی دستگاه خود را باز کنید و سطح صدا و سایر تنظیماتی را که ممکن است صدا را بی صدا کند بررسی کنید. اگر به نظر می رسد همه چیز مرتب است، اما جک هدفون شما کار نمی کند، یک راه حل ساده دیگر نیز می توانید امتحان کنید که راه اندازی مجدد دستگاه شما است.

کافی است دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید، گزینه راه اندازی مجدد را انتخاب کنید، منتظر بمانید تا دستگاه دوباره روشن شود و سپس بررسی کنید که آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.

5.خش خش هندزفری را رفع کنید

اگر هندزفری شما خش خش می کند مشکل از هندزفری شما نیست برای اینکه خش خش هندزفری خود را حل کنید کارهای زیر را انجام دهید: اول اینکه هندزفری خود را در یک گوشی دیگر امتحان کنید و ببینید باز هم خش خش می کند یا نه .

اگر هندزفزی  روی دستگاه دیگر باز هم خش خش کرد مشکل از هندزفری شماست. امکان دارد کار نکردن هندزفری شما از قطع و وصل بودن سیم های آن باشد هندزفری خود را باز کنید اگر سیمی قطع بود آن را وصل کنید اگر مشکل خیلی جدی بود به فکر یک هندزفری جدید باشید.

اگر هندزفری شما سالم بود مشکل از سوکت هندزفری است بعضی مواقع کثیف بودن سوکت باعث ایجاد خش خش هندزفری می شود پس بنابراین سوکت هندزفری خود را تمیز کنید ولی با احتیاط. اگر مراحب بالا را انجام دادید و هنوز هندزفری سیمی به گوشی شما متصل نشد پایه‌های اتصال سوکت هندزفری به برد موبایل را چک کنید. اگر این کار را برای اولین بار انجام می دهید حتما گوشی خود را به تعمیرکار بسپارید.

6.مشکلات سخت افزاری را عیب یابی کنید.

اگر هنوز میکروفون هندزفری شما کار نمی کند مشکل از سخت افزاری گوشی یا رایانه شماست اگر مشکل حل نشده و و صدا از هدفون گوشی پخش نمی شود هندزفری را به پورت دیگر در رایانه خود متصل کنید با این کار ممکن است مشکل شما حل شود.

اگر باز هم مشکل شما حل نشد باز هم هندزفری خود را به کامپیوتر دیگری متصل کنید و ببینید آیا مشکل حل شد یا خیر. اگر کارهای بالا را انجام دادید باز هم مشکل شما حل نشد مشکل مربوط به هدفون شماست که باید برای مشاوره با سازنده هندزفری تماس بگیرید و مشکل حل نشدن هدفون خود را به تعمیرکار بگویید.

سخت افزاری هندزفری

7.همه دستگاه های خود را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

یکبار دیگر وصل شوید اگر هنوز کار نمی کند، ما نیاز به راه اندازی مجدد سخت تر داریم. نحوه تنظیم مجدد کارخانه دستگاه بلوتوث خود را جستجو کنید. به احتمال زیاد باید برای مدت زمان مشخصی دکمه ای را فشار دهید. پس از اتمام، دوباره اتصال را امتحان کنید.

اگر متوجه شدید که دستگاه بازنشانی می تواند به همه چیز بجز گوشی ، رایانه لوحی یا رایانه شما متصل شود، به این معنی است که باید دوباره تنظیم شود. این را می توان از طریق تلفن، رایانه لوحی یا منوی اختصاصی “Reset” رایانه انجام داد.با این حال، توجه داشته باشید که با این کار همه اطلاعات شما پاک می شود.

8.گوشی را ری استارت کنید

اختلالات نرم افزاری گوشی می تواند عامل مشکلات مختلفی باشد. بنابراین در مورد مشکل کار نکردن هندزفری گوشی نیز می توان چنین احتمالی در نظر گرفت. اگر شما گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید ممکن است اختلالات نرم افزاری شما حل شود پیشنهاد می کنیم یکبار گوشی را با نگه داشتن دکمه پاور ری استارت کنید و دوباره هندزفری را امتحان کنید.

9. تماس با تعمیرکار

اگر هیچ یک از اصلاحات ذکر شده در بالا کار نکرد، به این معنی است که مشکل آنطور که انتظار می رفت جزئی نیست. اگر دستگاه شما هنوز تحت ضمانت است، بهترین کار این است که با خرده فروش یا سازنده تماس بگیرید. لطفاً مشکل را به شرکت توضیح دهید و برای تعمیر یا تعویض ارسال کنید. این کار در برخی موارد زمان زیادی می برد، اما حداقل رایگان است.

-چرا هندزفری درست کار نمی کند؟ چندین نکته در صورت کارکردن یکی از گوشی های هندزفری خود که باید انجام دهید.

1. یک جفت هندزفری دیگر امتحان کنید.

اولین قدم این است که یک جفت هدفون کامل کار کرده و آنها را به دستگاه خود وصل کنید. اگر آنها خوب کار می کنند، می دانید که مشکل واقعاً در هدست شما است. در این مورد، برای تعمیر هدفون های سیمی و بلوتوث، نکات زیر را دنبال کنید. اما اگر هدست عملکردی فقط در یک گوش شروع به پخش می کند، باید تنظیمات صوتی دستگاه خود را بررسی کنید.

2. تنظیمات را بررسی کنید.

بسته به تنظیمات صوتی شما، هدست ها ممکن است فقط در یک گوش پخش شوند. بنابراین ویژگی های صوتی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که گزینه مونو خاموش است. علاوه بر این ، مطمئن شوید که سطح صدا در هر دو هدفون متعادل است. می توانید با کلیک روی نماد Sounds در رایانه خود، رفتن به Levels، و سپس انتخاب Balance، این مورد را بررسی کنید. سطوح صدا باید در هر دو طرف هدست شما برابر باشد.

-مشکلات صوتی گوشی شیائومی را، چگونه می توان برطرف کرد ؟

در میان بسیاری از مشکلاتی که ما می توانیم در تلفن همراه شیائومی خود پیدا کنیم ، صدا یکی از خسته کننده ترین است. بسیار ناامید کننده است که دستگاه دیگر شنیده نشود یا بلندگوی آن خیلی ضعیف به نظر برسد. بیایید دلایل اصلی این مشکل و رایج ترین راه حل های آن را بررسی کنیم.

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در یک تجربه بد صدا صدق کند. وقتی همه چیز خراب می شود، ممکن است مجبور شویم برای شناسایی مشکل به خدمات فنی مراجعه کنیم، اما چندین کار را می توانیم برای حل مشکل انجام دهیم.

1.راه حل هایی برای رفع صدا

به منوی مخفی دسترسی پیدا کنید

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که بدانیم آیا بلندگو یا میکروفون ما دارای نوعی مشکل داخلی است یا خیر. برای این کار می توانیم به منوی مخفی به نام CIT برویم. این مجموعه ای از ابزارها است که به ما امکان می دهد خرابی های سخت افزاری داخلی را شناسایی کنیم.
برای انجام این کار، به تنظیمات تلفن همراه بروید و روی \”On the phone\” ضربه بزنید. سپس به گزینه \”Kernel Version\” می رویم و پنج بار پشت سر هم بازی می کنیم. اکنون در منوی CIT خواهیم بودسپس به سراغ گزینه ”Speaker” رفته و اقدام به انجام آزمایش می کنیم. در صورت شناسایی خطا ، ابزار اطلاعاتی را در مورد مشکل به ما ارائه می دهد.
منو مخفی گوشی شیائومی آقاکالا

2.محدود شدن قدرت صدا

صدای کم چیزی است که در شیائومی و سایر مارک ها اتفاق می افتد بنابراین برای این کار ما فقط باید منطقه دیگری را انتخاب کنیم ، بنابراین به Settingsgt می رویم. Regionsgt؛ و به عنوان مثال، کشور دیگری مانند مراکش یا هند را علامت گذاری کنید. پس از پذیرش، صدای بلندگو باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد و صدای کم دیگر مشکلی ایجاد نمی کند.

تنظیمات Regionsgt آقاکالا

3.وصل شدن هندزفری

اتصال هندزفری یکی از رایج ترین دلایل است که با بلوتوث متصل می شوید می توانیم بلوتوث را غیرفعال کنیم تا بررسی کنیم که آیا مشکل برطرف شده است. حتی اگر هندزفری را قطع کرده باشیم، بلوتوث می تواند در آن حالت صوتی باقی بماند. همچنین هنگام برداشتن هدفون فیزیکی از جک 3.5 میلی متری ، گاهی اوقات ممکن است موبایل برای تشخیص قطع شدن خود دچار مشکل شود، بنابراین چاره ای جز راه اندازی مجدد تلفن همراه نخواهد بود.

وصل شدن هندزفری آقاکالا

انواع گوناگون خرابی هندزفری

اگر خودتان قصد این را داید که هندزفری خود را تعمیر کنید باید انواع خرابی های هندزفری را بشناسید:

 1. سوکت هندزفری پاره می‌شود.
 2. قاب اطراف هندزفری شکسته است.
 3. سیم هندزفری پاره می‌شود.
 4. بوستر هندزفری می‌سوزد.
 5. بلندگوهای هندزفری می‌سوزند.

مهم ترین دلیل اینکه هندزفری درست کار نمی کند پاره یا قطع شدن سیم آن است. کسانی که از هندزفری خود در کارهای مختلف زیاد استفاده می کنند اگر بی احتیاط باشند ممکن است هندزفری باعث کشیدگی یا تاب خوردن هندزفری شود که در نتیجه این کار باعث پارگی سیم هندزفری شما شود .

وقتی هدفون های سیمی فقط در یک گوش کار می کنند، چه کنیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود هدفون های سیمی و بی سیم فقط در یک طرف شروع به کار کنند. به این ترتیب ، قبل از اینکه راه حل های سریع زیر را امتحان کنید، ابتدا باید منبع مشکل را مشخص کنید. به خاطر داشته باشید که تعمیر هدفون روی گارانتی آن تأثیر می گذارد. اگر هندزفری شما در یک دوره ضمانت پخش می شود، بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید تا تعمیر یا تعویض شود.

چرا هندزفری یکیش کار می کنه ؟

1. جک به درستی وارد نشده است

اگر از هدفون سیمی استفاده می کنید، اولین کاری که در این فرایند عیب یابی انجام می دهید این است که بررسی کنید آیا جک هدفون به درستی وارد شده است یاخیر.هنگامی که جک هدفون را در شکاف هدفون دستگاهی که استفاده می کنید وارد می کنید، پس از وارد شدن کامل آن، باید کمی کلیک کنید.

اگر جک به درستی وارد شکاف نشده است، ممکن است با کار نکردن هندزفری با مشکل روبرو شوید. گاهی اوقات، ممکن است یک هدفون را با صدای بلندتری نسبت به مشکل دیگر تجربه کنید. بنابراین، هدفون خود را از دستگاه جدا کرده و یکبار دیگر جک را به درستی وارد کنید. ببینید مشکل برطرف شده یا نه.

در حین کار، جک خود را بررسی کنید تا ببینید کثیف است یا خیر. برای احتیاط، یک سواب پنبه ای بردارید، آن را در آب فرو کنید و سپس آب اضافی را از آن خارج کنید. جک هدفون را با سواب پنبه تمیز کنید تا هرگونه آلودگی یا گرد و غبار از آن پاک شود.پس از اتمام کار، یک پارچه خشک بردارید و تمام رطوبت را از جک خارج کنید. دوباره آن را وصل کرده و عملکرد را بررسی کنید.

2. تراز صدای خود را در تنظیمات دستگاه بررسی کنید

تنظیمات نامناسب تعادل صدا همچنین می تواند منجر به کار نکردن هدفون یک طرف شود. برای تأیید این که این مشکل وجود دارد یا خیر، به تنظیمات تلفن همراه یا رایانه خود بروید. در آنجا می توانید گزینه Sound یا Audio را ببینید. روی آنها کلیک کنید و بخش مربوط به تراز صوتی یا تراز صدا را پیدا کنید .

تنظیم Balance باید در مرکز باشد. اگر می بینید که به درستی تراز نشده است، سپس نوار لغزنده را بکشید و آن را به موقعیت مرکزی منتقل کنید. پس از اتمام کار، تنظیمات را اعمال کنید. هدفون خود را دوباره وصل کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. همچنین می توانید پس از اعمال تغییرات در تنظیمات، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

صدای هندزفری آقاکالا

3. تنظیم صدا مونو

صدای مونو تنظیماتی است که در آن یک صدا به دو طرف هدفون ارسال می شود. گاهی اوقات، بدون اینکه ما بدانیم، به قطعات مونو گوش می دهیم و صدا فقط در یک طرف هدفون پخش می شود. این می تواند مشکلی باشد که ممکن است با آن روبرو باشید.

در دستگاه خود، به تنظیمات بروید و به دنبال تنظیمات صدا یا صدا باشید. در آنجا گزینه ای برای Mono Sound یا Mono Audio مشاهده خواهید کرد. مطمئن شوید که آن را غیرفعال کرده و سپس صدای هدفون خود را دوباره بررسی کنید. در برخی از دستگاه ها ، گزینه Mono Audio می تواند تحت گزینه های Ease of Access (دسترسی آسان) باشد. یادتان باشد آنجا را هم چک کنید

4. سیم ها را از نظر آسیب بررسی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم هدفون را راست کنید. سیم های درهم پیچیده برای دوام مناسب نیستند و منجر به مشکلات عملکرد می شوند. پس از صاف کردن آن ، ببینید آیا به حل مشکل شما کمک می کند یا خیر. اگر آن قسمت کوچکی از سیم را از سر به سر دیگر نپیچاند. گوشواره های خود را به دستگاه متصل کرده و مقداری صدا پخش کنید. در حین پیچ خوردن، گاهی سیمهای داخلی درهم پیچیده آزاد می شوند و مشکلات برطرف می شوند.

هر قسمت از سیم هدفون خود را از نزدیک بررسی کنید تا ببینید آیا آسیبی به آنها وارد شده است یا خیر. سیمهای درهم پیچیده یا بریده شده اغلب منجر به مشکلاتی می شود.اگر بریدگی سیم را پیدا کردید، از نوار برقی برای پوشاندن آن استفاده کنید. کل قسمت آسیب دیده را محکم با سیم بپیچید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.اگر چنین شد، مطمئن شوید که سیم هرگز از هدفون/جفت هدفون جدا نمی شود تا ثابت شود.

هندزفری شیائومی آقاکالا

5- علائم خرابی آب را بررسی کنید

همه دستگاه های الکترونیکی ما مستعد آسیب آب هستند حتی اگر ادعا کنند که ضد آب یا ضد آب هستند. هدفون در معرض عرق، باران و بارش قرار می گیرد، بنابراین به احتمال زیاد چنین چیزی می تواند در یک طرف به هدفون آسیب برساند. اگر آسیب اخیراً وارد شده است، بدون انجام هیچ کاری هدفون/ جفت گوش خود را داخل ظرف برنج خام بگذارید.

برنج این قابلیت را دارد که رطوبت را جذب کرده و همین کار را با هدفون شما انجام دهد. آنها را چند ساعت در برنج نگه دارید و سپس ببینید آیا کار می کنند یا نه. در صورتی که برنج در خانه ندارید پس چه کار می کنید؟ جایگزینی برای برنج وجود دارد مانند بلغور جو دوسر خشک ، بسته های خشک کننده مصنوعی استفاده کنید.

هندزفری در آب آقاکالا

6. مشکل در شکاف هدفون دستگاه

هنگامی که با مشکل کار نکردن هندزفری یک طرف مواجه می شوید، ممکن است این مشکل وجود داشته باشد که دستگاه مشکل داشته باشد و نه هدفون. برای تأیید، از یک جفت هدفون جدید دیگر در دستگاه استفاده کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر.اگر چنین است، به این معنی است که شما باید از اسلات صوتی دستگاه سرویس بگیرید.گاهی اوقات، تجمع گرد و غبار منجر به بروز مشکلاتی در جفت هدفون می شود.

گوشواره خود را از شکاف جدا کرده و سپس ببینید آیا در داخل شکاف کثیفی وجود دارد یا خیر. اگر کمی دیدید، یک سواب پنبه ای بردارید و سپس آن را به شکل نازک بچرخانید. این را به آب ولرم آغشته کنید، آب اضافی را از جفت گوش جدید بیرون بیاورید و داخل جک را تمیز کنید. سپس، یک سواب پنبه ای خشک بردارید و شکاف هدفون را خشک کنید. هرگونه مایعی که پشت سر بگذارید می تواند به طور دائم به دستگاه شما آسیب برساند.

7. اتصال مجدد هدفون های بی سیم

تشخیص بلندگوهای بلوتوث به مجموعه ای از مراحل عیب یابی نیاز دارد. اگر با مشکل عدم کارکردن هدفون یک طرفه روی هدفون بی سیم مواجه هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اتصال آنها را جدا کنید.

حالا دکمه پاور هدفون خود را چند ثانیه فشار دهید تا نشانگر قدرت به رنگ آبی یا قرمز چشمک بزند.این معمولاً به تنظیم مجدد هدفون به کارخانه کمک می کند. پس از راه اندازی مجدد هدفون ، آنها را دوباره با دستگاه خود جفت کنید. این باید به رفع مشکل شما کمک کند.

8. تنظیم مجدد دستگاه خود

یک جفت هدفون دیگر به دستگاه خود وصل کنید و اگر مشکل همچنان برطرف شد، مشکل از دستگاه است و نه هدفون. مراحل 2 ، 3 ، 6 و 9 را برای وضوح دنبال کنید.حتی پس از انجام این کار، اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است لازم باشد دستگاه خود را ریست کنید/آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و دستگاه خود را ریست کنید. گاهی اوقات، اشکالات نرم افزاری یا ویروس ها می توانند مشکلاتی را در گوشواره و لوازم جانبی بلوتوث متصل ایجاد کنند. تنظیم مجدد دستگاه می تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

9. مسئله نیم نقطه

هنگامی که صدا در حین انتقال گیر می کند، یک مشکل نیم نقطه ای رخ می دهد. اگر از هدفون بی سیم با جک بی سیم استفاده می کنید، ابتدا آن را از دستگاه خارج کنید. در حالی که صدا هنوز در حال پخش است، جک را دوباره در شکاف صدا قرار دهید. اگر صدا در هر دو هدفون پخش می شود، این یک مشکل نیم نقطه ای بود که اکنون برطرف شده است.

ترفندهای ساده برای رفع مشکل کار نکردن هدفون چپ

هدفون یکی از ابزارهایی است که روزانه در گوشی های هوشمند شما استفاده می شود. شاید شما عاشق موسیقی هستید؟ در مواردی که گوش چپ کار نمی کند، ناراضی خواهید بود و هر وسیله ممکن را برای جایگزینی این جفت پیدا خواهید کرد. با این حال، ممکن است لازم نباشد آن را دور بیندازید زیرا راه‌های ساده‌ای برای رفع مشکل کار نکردن هدفون چپ وجود دارد.

خرید یک هدفون جدید همیشه بهترین گزینه نیست، اگرچه به نظر نمی رسد از یک گوش برای شنیدن موسیقی، برقراری تماس و تماشای فیلم استفاده شود. ممکن است خرید آن برای شما آسان باشد، اما ممکن است برای صرفه جویی در هزینه خود، زمانی که تعمیرات گران قیمت معیوب هستند، نیاز به تعمیر داشته باشید.

آیا می‌خواهید بدانید که چگونه هدفون چپ در گوشی هوشمندتان کار نمی‌کند یا هدفون بی‌سیم سمت چپ شما کار نمی‌کند؟ در اینجا یک موضوع مفصل در مورد نحوه تعمیر آن وجود دارد

 گوشی سمت چپ کار نمی کندآقاکالا

دلایلی که چرا گوشی چپ شما کار نمی کند؟

قبل از اینکه شما را راهنمایی کنیم که چگونه هدفون چپ کار نمی کند، در اینجا برخی از دلایل احتمالی این مشکل آورده شده است.

1. خم شدن کابل

یکی از دلایلی که هدفون شما کار نمی کند این است که به طور معمول کابل ها را خم می کنید تا متناسب با جیب یا کوله پشتی خود باشند. این هدفون به وضوح یک کابل ریز و شکننده است که در هنگام جابجایی نیاز به مراقبت بیشتری دارد. این کابل ها باید به آرامی در جیب شما در هنگام بالا رفتن از دوچرخه یا در کوله پشتی خود در صورت عدم استفاده خم شوند.

2. کابل آسیب دیده

قطع کابل به طور خودکار انتقال صداها را از دوشاخه شما به جک گوشی قطع می کند. این می تواند در نتیجه کشش بیش از حد هدفون در هنگام استفاده رخ دهد. برای ادامه استفاده از آن، احتمالاً باید کابل ها را به هم وصل کنید، گاهی اوقات امکان پذیر نیست.

3. کمبود در سیم

این به نوعی به کابل آسیب دیده مربوط می شود. کمبود سیم باعث عیب شما می شود. در این صورت، هدفون چپ شما به طور ناگهانی از کار می افتد. پس از آن، می توانید نقطه ای را که در آن احساس شکستگی جزئی وجود دارد با لمس خود ردیابی کنید و اصلاح کنید.

نحوه رفع مشکل کار نکردن هدفون چپ

اکنون که از علت مشکل آگاه شدید، این ترفندها را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه گوشی چپ گوشی را تعمیر کنید.

1. کابل گوشی را تست و تعمیر کنید.

اولین تلاشی که باید در زمانی که هدفون چپ شما از کار افتاد، انجام دهید، تست کابل است. کابل کوچک گوشی شما را می توان با قرار دادن دوشاخه گوشی در گوشی هوشمند خود آزمایش کرد و با انگشتان خود چندین خمیدگی ایجاد کرد تا نقطه احتمالی قطع شدن کابل را تشخیص دهد.

اگر هنگام فشار دادن گوشی سمت چپ صدا می دهد، مشکل از سیم است. پس از آن، روی نقطه ای که هنگام خم شدن صدا را تشخیص داده اید، کتیبه ای بنویسید. یک تیغه یا مواد تیز بگیرید تا نقطه دقیق کابل را جدا کرده و سیم را صاف کنید.

2. دوشاخه گوشی خود را تست کنید

دوشاخه گوشی شما قسمت نوک تیز است که به گوشی هوشمند شما وصل شده است. این دوشاخه نقطه مرکزی است که در آن جفت هدفون به هم متصل می شود. اغلب اوقات، ممکن است این دوشاخه گوشی نباشد، اما باید هر شک و تردیدی را از بین ببرید.

با قرار دادن گوشی در گوش، زوایای دوشاخه را به آرامی لمس کنید. اگر مشکل از دوشاخه باشد، صدای ناپایداری را از گوشی سمت چپ می شنوید. برای رفع این نقطه، باید دقت بیشتری به خرج دهید تا در نقطه اتصال دیگر دستکاری نکنید. در این مورد، یک آهن لحیم کاری مورد نیاز خواهد بود.

یک ابزار تیز بگیرید تا به آرامی نقطه بالایی دوشاخه را جدا کنید. نقطه اتصال گوشی سمت چپ را فشار داده و احساس کنید، پس از آن دوباره آن را خارج کرده و لحیم می کنید.

3. تنظیمات صوتی خود را بررسی کنید

ممکن است ندانید که اکولایزر در تنظیمات صوتی شما فعال شده است. اکولایزرها صداهای مختلفی مانند پاپ، راک و غیره را تقویت می‌کنند. می‌توانید فراموش کنید که شما یا یکی از دوستانتان یک اکولایزر سفارشی ایجاد کرده‌اید که از انتقال صداها به هدفون/گوشی چپ توسط دستگاه شما جلوگیری می‌کند. اکنون تنظیمات صوتی خود را بررسی کنید تا به دنبال تنظیمات سفارشی احتمالی باشید.

4. صدای مونو را غیرفعال کنید

گزینه صدای مونو به بلندگوهای چپ و راست شما این امکان را می‌دهد تا صدا را با همان کیفیت بدون افکت استریو پخش کنند. گزینه Mono Audio برای کسانی که شنوایی بهتری از یک گوش در گوشی دارند توصیه می شود. با این حال، گزینه صدای مونو نیز برای غیرفعال کردن هدفون بی‌سیم چپ که کار نمی‌کند، لازم است

گزینه mono را می توان در چند مرحله به شرح زیر غیرفعال کرد:

 • تنظیمات دستگاه خود را پیدا کنید
 • روی Accessibility کلیک کنید
 • ممکن است لازم باشد روی بهبود شنوایی در برخی از دستگاه ها کلیک کنید .
 • سپس، Mono Audio را غیرفعال کنید

همچنین، اطمینان حاصل کنید که تعادل صوتی زیر کلید ضامن Mono Audio در مرکز قرار دارد. اگر نه، نوار لغزنده را به وسط بکشید تا صدای خروجی هدفون را متعادل کنید.

5. قاب جلویی را بررسی و شل کنید

قاب جلویی گوشی شما شکل گردی است که بلندگو در آن قرار می گیرد و داخل گوش شما قرار می گیرد. قاب جلویی یک سازه فلزی است که کابل های کوچکی به آن لحیم شده است. می توانید آن را با دست خالی یا با استفاده از مواد تیز بر روی دو خطی که دو پوشش را قطع می کنند، شل کنید.

همچنین می‌توانید این روش را برای هدفون بی‌سیم چپ که کار نمی‌کند نیز اعمال کنید شاید بریدگی گوشی سمت چپ روی اسپیکر وجود داشته باشد. می توانید این مشکل را با یک آهن لحیم کاری درست کنید

6. جایگزینی را در نظر بگیرید

اگر این گزینه ها در مورد نحوه تعمیر گوشی چپ به خوبی کار نمی کند، با هدفون چپ و جوانه گوش کار نمی کند. سپس می توانید جایگزینی را در یک فروشگاه معتبر انتخاب کنید.اگر هدفون چپ را که روی هیچ دستگاهی کار نمی کند، تعمیر کنید.

با این حال، اگر هیچ یک از ترفندها برای شما کارساز نبود، به خرید یک جفت هدفون سیمی جدید فکر کنید. یا بهتر از آن، به هدفون های بی سیم سوئیچ کنید.

در صورت عدم موفقیت همه موارد فوق و قبل از مراجعه به سرویس فنی، می توانیم تلفن را مجدداً راه اندازی کنیم یا حتی آن را برای چند دقیقه خاموش کنیم. اگر این نیز موفق نشد ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تلفن همراه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید تا همه تنظیمات به حالت اولیه بازگردند.

اگر این مرحله آخر نیز کار نکرد ، به احتمال زیاد اسپیکر آسیب دیده است و ما به کمک یک تکنسین حرفه ای نیاز داریم. راه حل ما همچنین می تواند در یک لوازم جانبی صدا برای تلفن همراه ما باشد، که نتایج بهتری را نسبت به آنچه که اسپیکر استریو انجام داد به ما ارائه می دهد.

6 دیدگاه در “چرا هندزفری درست کار نمی کند؟

 1. فهیم گفت:

  عالي بود. من هندزفريم کار نمي کرد رفتم خريدم مجدد. ديدم باز يک سمتش صدا نداره که الان متوجه شدم از تنظيمات بوده. ممنونم

  1. aghakala گفت:

   خواهش میکنم

 2. محمد گفت:

  سلام من هندزفری بی سیم پرو وان دارم و گوشیم هم پوکو ایکس فور شیامی هستش اما وقتی بهش وصل میکنم نه صدایی از هندزفری میاد و ن صدایی از موبایلم وقتی هم که به یک گوشی دیگه وصلش می کنم مشکلش حل می شه و صدا تز جفت هندزفری ها میاد میتونید مشکلم رو حل کنید

  1. aghakala گفت:

   سلام احتمالا داخل تنظیمات گوشی خود را باید بررسی کنید

 3. heromiira گفت:

  سلام، من هدفون سیمی رو که به گوشی متصل میکنم ،اصلا گوشی نمیخونتش، همچنان صدا از بلندگو پخش میشه،رو گوشیای دیگه تست کردم مشکل از هدفونم نیست، هدفون های مختلف رو هم امتحان کردم ولی همچنان صدا از بلندگوی گوشیم پخش میشه، با هدفون بی سیم این مشکل رو ندارم، چیکار کنم درست شه؟🥲

  1. aghakala گفت:

   سلام دوست عزیز تنظیمات رو بررسی کردید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *