وبلاگ

نکاتی برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موبایل شیائومی

dagh-shodan-goshi-xiomi-ak-1

داغ شدن گوشی شیائومی موبایل ها تمام روز را با ما می گذرانند و اگر به درستی از آنها مراقبت نکنیم، می توانیم در موقعیت های نگران کننده ای مانند گرم شدن بیش از حد گوشی های شیائومی در صورت عدم استفاده صحیح از آنها قرار بگیریم.

این مشکلات عمدتاً تقصیر اجزا نیست، بلکه اشکال نحوه استفاده ما از آنها است.با این هدف که همه ما یاد بگیریم از گرم شدن بیش از حد ناخواسته گوشی های شیائومی خود جلوگیری کنیم، همه چیزهایی را که باید در نظر بگیریم به شما نشان می دهیم.

با انجام این مراحل، می توانیم عمر گوشی های هوشمند  خود را به طور همزمان افزایش دهیم، زیرا گرمای بیش از حد برای دستگاه های تکنولوژیکی احساس خوبی ندارد. این نکات به اندازه تمیز کردن صفحه نمایش گوشی ها یا به روز نگه داشتن به روزرسانی ها مهم هستند.

گرم شدن بیش از حد گوشی شیائومی آقاکالا

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا موبایل ما خیلی داغ می شود؟

اجزای تشکیل دهنده گوشی هوشمند ما نیاز به حرکت دارند تا بتوانند عملکردهایی را که از آنها درخواست می کنیم، باز تولید کنند. اصلی ترین آن پردازنده یا باتری است، به همین دلیل است که وقتی از بازی یا چندین برنامه به طور همزمان استفاده می کنیم، ممکن است آسیب ببیند و قسمتی از تلفن همراه ما را که در آن قرار دارد گرم کند.

ما باید اجزای دیگری مانند حافظه را اضافه کنیم، هارد دیسک هایی که در خانه داریم گرما تولید می کند و در گوشی ما به دلیل فضایی بسیار کوچک و بسته، این امر چند برابر می شود

 

گرم شدن گوشی شیائومی آقاکالا

 
گوشی های شیائومی دارای سیستم اضطراری هستند که با افزایش دما بیش از حد دلخواه، هشدار را نشان می دهد یا مستقیماً خاموش می شود. این به دنبال جلوگیری از آسیب دیدن قطعات و ایجاد مشکل بزرگ
 
است، به همین دلیل ما قصد داریم چندین روش را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گوشی های شیائومی توضیح دهیم.

اقدامات لازم برای جلوگیری از داغ شدن گوشی شیائومی بیش از حد

گوشی های شیائومی خوش شانس هستند که دارای لایه شخصی سازی MIUI هستند، یکی از لایه هایی که بیشترین گزینه ها را به ما ارائه می دهد. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی  است، سعی می کنیم از گزینه های لایه شخصی سازی آن و سایر نکات که استفاده از آنها بسیار مهم است ، نهایت استفاده را ببریم.

1-همه برنامه ها و فایل های مورد نیاز خود را حذف کنید

اولین اقدامی که باید انجام دهیم بر اساس ذخیره سازی است، بخشی که می تواند یکی از عوامل اصلی گرم شدن بیش از حد گوشی شیائومی ما باشد. این شرکت از این امر آگاه است و به همین دلیل است که اگر وارد برنامه امنیتی شیائومی شویم، یک پاک کننده پیدا می کنیم.

هدف اصلی این ابزار حذف تمام فایل هایی است که به آنها نیاز نداریم، از جمله حافظه نهان یا بسته های داده که فقط باعث می شوند تلفن ما تلاش بیشتری انجام دهد و در نتیجه گرم شود.

علاوه بر این پرونده ها، ما خودمان باید تصمیم بگیریم که کدام برنامه ها واقعاً برای ما ضروری هستند و کدام برنامه ها برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته اند. داشتن بسیاری از برنامه ها بر روی تلفن همراه ما باعث می شود که آنها باید همزمان شوند ، به روز شوند و بنابراین تلفن همراه ما گرم می شود.

برنامه پاک کننده امنیتی شیائومی آقاکالا

2-از برنامه هایی که دارای فرآیندهای سخت هستند دور بمانید

در فروشگاه برنامه های Google ما برنامه های بسیاری را پیدا می کنیم که نوید تصاویر پس زمینه متحرک و برنامه هایی را می دهد که ظاهراً نتایج فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت. ما خودمان متوجه شده ایم که با نصب بسیاری از این برنامه ها، باتری گوشی ما به سرعت تمام می شود و همچنین باعث گرم شدن بیش از حد گوشی می شود. بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که آنها را حذف کرده و فقط برنامه های کاربردی لازم را نصب کنیم.

تصویر زمینه متحرک آقاکالا

3-از شارژر اصلی استفاده کنید

یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی ممکن است این باشد که ما از شارژر اصلی یا کابل آماده برای شارژ کردن گوشی استفاده نمی کنیم. ما باید در صورت امکان از شارژر موجود در جعبه تلفن استفاده کنیم، بنابراین علاوه بر شارژ سریعتر، عمر باتری بیشتری نیز بدست می آوریم.

4-گوشی شیائومی خود را با بهینه ساز محدود کنید

در برنامه امنیتی که قبلاً دیدیم، ترفندی را پیدا می کنیم که می تواند در جلوگیری از گرم شدن تلفن ما بسیار موثر باشد، گزینه صرفه جویی در باتری است، اگرچه  آن را وارد کرده و بر روی optimize کلیک کنید، یک سری نکات به ما می دهد که علاوه بر صرفه جویی در مصرف باتری، زحمتی را که تلفن همراه ما انجام می دهد، کاهش می دهد.

از جمله اقداماتی که می توان انجام داد کاهش روشنایی یا غیرفعال کردن همگام سازی برنامه هایی است که ضروری نیستند، همچنین استفاده از GPS و سایر حسگرها نیز محدود می شود.

صرفه جویی در مصرف باتری miui 11 آقاکالا

 

5-هنگام شارژ از تلفن همراه استفاده نکنید

آخرین اقدام برای همه کاربرانی است که گهگاه هنگام شارژ تلفن همراه ما از آن استفاده کرده اند. این می تواند باعث گرم شدن بیش از حد گوشی های شیائومی شود، مهم نیست بازی باشد یا شبکه های اجتماعی ، بهترین کار این است که بارهای خود را در زمان ناهار یا هنگام خواب مدیریت کنیم. با این نکات بسیار بیشتر طول می کشد و ما مجبور نیستیم از دمای بالا رنج ببریم.

6-تلفن خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید

یکی دیگر از جنبه هایی که باید همیشه در نظر داشته باشیم و به ویژه در تابستان یا روزهای گرم، این است که اگر تلفن را در معرض نور خورشید یا در معرض دمای بالا قرار دهیم، به آن آسیب می رسانیم. برای مراقبت از گوشی و جلوگیری از آن از بیش از حد، باید گوشی را در همیشه در سایه نگه داریم که انجام دادن یا ندادن  این کار با خودمان است

7.کاور محافظ گوشی خود را دربیاورید

برای این که گوشی تان خنک شود باید یعضی مواقع قاب آن را دربیاورید. امروزه قاب های موبایل اکثرا از جنس چرم یا پلاستیک ساخته می شوند. و به علت این که مانع تهویه صحیح و رسیدن جریان هوا به موبایل و تبادل دما می شوند،و باعث می شود گوشی شما داغ شود.

جدا کردن قاب از گوشی شیائومی

8. استفاده بیش از حد ساده

وجود برنامه های زیاد در پس زمینه، دلیل شماره 1 گرم شدن بیش از حد پشت گوشی است. بسیاری از مردم پس از اتمام استفاده از برنامه ها ، آنها را به طور کامل نیاز ندارند.

9. روشنایی صفحه نمایش شما بسیار زیاد شده است

گوشی شما همیشه نیازی به روشن بودن شبانه روزی ندارد. اگر داخل خانه هستید یا شب هنگام است، توصیه می شود روشنایی گوشی خود را کم کنید تا به دستگاه گوشی هوشمند شما صدمه ای وارد نشود.

10. بازی بیش از حد

محبوبیت روزافزون بازی های تلفن همراه باعث شده افراد بیشتری از تلفن های خود برای انجام بازی های سنگین مانند PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) یا Fornite استفاده کنند که می تواند از پردازنده گرافیکی گوشی ها مالیات بگیرد و باعث گرم شدن بیش از حد گوشی شود. استراحت در بازی فقط به خاطر استراحت چشم ها نیست، بلکه برای استراحت تلفن نیز توصیه نمی شود.

11. استفاده شدید از دوربین

در حالی که دلایل ذکر شده در بالا بیشتر دلایل داغ شدن بیش از حد گوشی های سطح متوسط ​​و میان رده هستند، حتی اگر دائماً از آن برای عکاسی و فیلمبرداری استفاده می کنید، بهترین گوشی می تواند بیش از حد گرم شود.

با انجام این کار، روشنایی تلفن همیشه در حداکثر است و شما معمولاً برای عکاسی بیرون هستید – بنابراین، عوامل محیطی مانند دمای هوای گرم در تابستان نیز تأثیر ناتوان کننده ای دارند. برای رفع این دو دلیل نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید، اما کاهش وضوح تصویر و نرخ فریم عکس ها باعث می شود فشار بر روی گوشی شما کاهش یابد.

12. بدافزار

ممکن است همیشه استفاده شما ازگوشی نباشد که باعث گرم شدن بیش از حد گوشی می شود. خطر فزاینده برای تهدیدات سایبری و کندی گوشی شما می تواند به این معنی باشد که شما بطور ناخواسته بدافزارهایی را بر روی گوشی خود نصب کرده اید.

ساده ترین راه حل این است که برنامه های تلفن همراه را از منابع ناشناخته نصب نکنید و اگر فکر می کنید تلفن شما به بدافزار آلوده است، با استفاده از اسکنرهای موجود در Play Store گوگل، ویروس را بررسی کنید.

13. مشکلات باتری.

گوشی خود را بیش از حد شارژ نکنید. حتی اگر تلفن شما دارای ظرفیت 100٪ شارژ باشد، اما برای اینکه شارژ باتری گوشی شما در بهترین حالت قرار گیرد، در حالت ایده آل شما باید فقط گوشی خود را در آستانه 90 or یا 80 ging شارژ کنید.

در صورت گرم شدن بیش از حد گوشی حتی قبل از برخورد با علامت 100 then، باید کیفیت باتری خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید خراب نشده است، کابل شارژ را بررسی کنید و از سالم بودن پورت شارژ تلفن اطمینان حاصل کنید.

تعویض باتری گوشی شیائومی

اثرات مضر گرم شدن بیش از حد

CPU
پس از مدت طولانی بازی کردن، تلفن هوشمند در مراحل مختلف کند می شود؟ بله، این یک اقدام امنیتی است که تلفن ها اجرا می کنند. سرعت پردازنده کند شده و سیستم ما نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. علاوه بر این، اگر بیش از حد گرم شدن بیش از حد SoC ممکن است منجر به آسیب دائمی شود.

باتری باتری های
لیتیوم یون بهترین هستند، شکی نیست. این باتری ها هرچقدر هم قدرتمند باشند، بسیار حساس به گرما هستند که می تواند آسیب جدی به تلفن هوشمند شما وارد کند.

رفع مشکل گرمایش بیش از حد در تلفن های هوشمند 

راه حل 1: به آخرین نسخه به روز کنید

راه حل 2:حذف برنامه های بی فایده

اگر راه حل فرآیند بروزرسانی بالا برای شما کار نکرد و مشکل همچنان ادامه داشت، سعی کنید همه برنامه های bloatware را از دستگاه MIUI 7/8 خود حذف کنید. این برنامه ها ممکن است باعث مشکل گرمایش شوند و بنابراین آنها را حذف یا غیرفعال کنید. همچنین همه برنامه های بی فایده ای را که از فروشگاه Google Play بارگیری کرده اید حذف کنید.

راه حل 3: از استفاده از شارژرهای تکراری خودداری کنید

بله ، استفاده از شارژرهای تکراری نیز دلیلی برای گرم شدن دستگاه شما می شود. بنابراین همیشه از شارژر اصلی همراه بسته دستگاه استفاده کنید.

راه حل 4: ابزارک ها و تصاویر پس زمینه زنده را حذف کنید

سعی کنید ویجت ها و تصاویر پس زمینه زنده را از دستگاه خود حذف کرده و به تفاوت آن توجه کنید. در حال حاضر ممکن است مشکل گرم شدن بیش از حد دستگاههای MIUI مربوطه را با موفقیت حل کرده باشید.

دلایل گرم شدن بیش از حد گوشی های هوشمند چیست؟

پردازنده
پردازنده یک نیمه هادی است که دارای ذرات اتمی به نام الکترون است که با یکدیگر برخورد می کنند. این یکی از عوامل اصلی گرم شدن بیش از حد گوشی هوشمند است و وقتی به دمای 50 درجه سانتی گراد می رسد باید نگران باشید.

باتری
باتری منبع دیگر انرژی است. ما می توانیم این را از لحظه ای که از دستگاه خود استفاده می کنیم و آن را در دست خود نگه می داریم ، مشاهده کنیم ، شروع به افزایش گرما می کند.

استفاده از
بازی های چالش برانگیز در گوشی هایی که در واقع برای بازی طراحی نشده اند، مطمئناً به تلاش بیشتری در پردازنده نیاز است که به نوبه خود منجر به افزایش دما می شود.

آب و هوا
در اوج تابستان، گرما واقعاً گرم است ، درجه حرارت به رنگ قرمز می سوزد و تلفن های هوشمند ضعیف ما به دلیل دمای بالایی که باید روی آن کار کنند، دائماً در معرض آزمایش قرار می گیرند.

نحوه حل گرمای بیش از حد در شیائومی

1-به تنظیمات> درباره تلفن> نسخه MIUI بروید

3-4 بار روی “نسخه MIUI” کلیک کنید. پیامی دریافت می کنید که تأیید می کند که شما اکنون یک توسعه دهنده هستید.

2-حالا به Settings> Additional Settings> Developer Options بروید

در اینجا، مقیاس انیمیشن را روی 0،5x تنظیم کنید. این باعث می شود تمام انیمیشن هایی که در تلفن هوشمند ایجاد می شود کاهش یابد، که منجر به کاهش بار روی CPU می شود. بنابراین، گرمای کمتری تولید می شود.

3-این مسیر را از تلفن هوشمند خود دنبال کنید: تنظیمات> باتری> مدیریت مصرف باتری برنامه> روشن

برای 7/8، روی “روشن” کلیک کنید تا گزینه Ultimate فعال شود. این عملکرد برنامه هایی را که در پس زمینه اجرا می شوند “فریز” می کند.

4-توصیه دیگری که به شما می کنم فعال کردن اعلان دمای باتری است.

به تنظیمات> باتری و عملکرد> اعلان دمای باتری بروید. دمایی را که می خواهید به آن اطلاع داده شود تنظیم کنید. 40 درجه سانتی گراد، 42 درجه سانتی گراد، 45 درجه سانتی گراد، 48 درجه سانتی گراد گزینه های موجود برای انتخاب هستند.

اگر از شیائومی استفاده می کنید، ممکن است بارها از خود بپرسید: چرا تلفن من داغ می شود؟ خوب، این معمولاً در تلفن های هوشمند تازه خریداری شده اتفاق نمی افتد، اما در دستگاه هایی که در حال افزایش سن هستند معمول است.

دلایل زیادی برای چنین مشکلاتی وجود دارد. مانند استفاده بیش از حد از برنامه ها، برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند، مشکلات نرم افزاری یا گاهی اوقات زمانی که دستگاه شما در معرض مستقیم نور خورشید قرار می گیرد.

از آنجا که تلفن هوشمند شما یک دستگاه الکترونیکی است که برای کار نیاز به شارژ دارد، معمول است که می تواند کمی گرم شود. اگر بیش از حد معمول گرم می شود، باید چنین مواردی را کاهش دهید.

-وقتی گوشی شیائومی داغ می شود چه باید کرد؟

در اینجا چند نکته (نه راه حل) برای کاهش این مشکل آمده است:

1-زمان شارژ (بیش از حد گرم شدن)

شما همیشه باید از شارژ بیش از حد گوشی خود خودداری کنید. چنین مواردی ممکن است باعث مشکلات بیش از حد گرم شدن شود و همچنین می تواند بر عملکرد کلی باتری گوشی شما نیز تأثیر بگذارد. بنابراین، هنگام شارژ دستگاه خود را روی یک سطح خنک و ساده نگه دارید.

2-روشنایی را کم کنید

هرگز از گوشی خود با روشنایی بالا استفاده نکنید، این باعث می شود گوشی شما بی دلیل گرم شود. اگر بیرون از منزل هستید و باید روشنایی گوشی خود را بالا ببرید، در آن شرایط سعی کنید به منطقه ای تاریک بروید که می توانید به راحتی صفحه گوشی خود را ببینید یا یک ضد تابش نور برای صفحه خریداری کنید.

3-برنامه های بلا استفاده را ببندید

همیشه برنامه هایی را که به ندرت استفاده می کنید ببندید، این برنامه ها را در پس زمینه اجرا کنید باعث می شود که گوشی شما بیش از حد گرم شود و باتری بیشتری مصرف کند. علاوه بر این، چنین برنامه هایی به فضای حافظه نیاز دارند که باعث کند شدن دستگاه شما می شود.

هنگام بازی استراحت کنید

بازی ها توسط همه کاربران تلفن های هوشمند (به ویژه جوانان) در سراسر جهان دوست دارند. اما پخش طولانی مدت آنها مطمئناً برای دمای گوشی شیائومی خوب نیست.انجام بازی های طولانی مدت باتری بیشتری نسبت به حالت معمول مصرف می کند و برای اجرای آنها به حافظه بیشتری نیاز است که تلفن هوشمند می تواند برای مدتی از عهده آن برآید.اما وقتی به طور مداوم برای مدت طولانی بازی می کنید ، تلفن شما داغ می شود و مدت زمان باتری آن نیز کاهش می یابد.

بنابراین هنگام بازی طولانی مدت استراحت کوتاهی داشته باشید. اینها نکاتی برای برطرف کردن پرس و جو شما هستند: مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی شیائومی. علاوه بر همه موارد، همیشه مطمئن شوید که تلفن شما با جدیدترین نرم افزارها و برنامه های سیستم به روز شده است. همچنین می توانید کابل شارژ یا آداپتور شارژ خود را بررسی کنید زیرا گاهی اوقات خرابی شارژر نیز می تواند دلیلی برای بروز چنین مشکلاتی باشد.

چه گونه گوشی خود را خنک کنیم؟

1. بدنه بیرونی گوشی را بردارید.

2. حالت هواپیما را روشن کنید تا برنامه ها دیگر نتوانند به اینترنت متصل شوند. این کار باعث می شود آنها در پس زمینه کار نکنند و به تلفن شما کمی استراحت بدهید.

3. اگر خارج از منزل هستید، مطمئن شوید که تلفن شما در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته است.

4. شما نمی توانید تلفن خود را در یخچال یا فریزر قرار دهید (رطوبت مشکلات بیشتری را نسبت به حل آن ایجاد می کند) اما می توانید گوشی خود را در مقابل پنکه قرار دهید تا خنک شود.

5. روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را کم کنید.

6. فایلهای ناخواسته را با استفاده از پاک کننده داخلی دستگاه خود از فایلهای خود حذف کنید یا هر کدام از برنامه های موجود در Play Store را که می تواند تلفن شما را برای شما تمیز کند نصب کنید.

7. مکان، بلوتوث و Wi-Fi را خاموش کنید.

این شیوه ها نه تنها به خنک نگه داشتن تلفن شما کمک می کند، بلکه باتری گوشی شما را نیز سالم نگه می دارد تا بیشتر عمر کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *