وبلاگ

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی چند سالی است که برند شیائومی وارد بازار شده است و طرفداران زیادی دارد شیائومی یک برند چینی است که شرکت آن در شهر کوچک پکن قرار دارد و این شرکت اولین گوشی خود را در 2011 به بازار عرضه کرد.

برند شیائومی گوشی های خود را در 5 سری ارائه کرده است که حسگر اثر انگشت، قیمت مناسب و طراحی منحصر به فرد و دوربین و باتری های با کیفیتی دارد در کنار مزایا معایبی هم دارد که عمر کوتاه باتری های این گوشی ها هست که در گوشی های اولیه ارائه شده است و در مدل های جدید مشکل رفع شده است. در اینجا مهمترین دلیل خاموش شدن گوشی موبایل و دلیل رفع آن را اشاره خواهیم کرد:

آنچه در این مقاله می خوانید:

خاموش شدن صفحه گوشی شیائومی و دلایل آن

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی باهم متفاوت است بعضی مواقع ممکن است این اشکال در اثر سخت افزاری باشد که باید به متخصص نشان داد اما بعضی مواقع مشکل از نرم افزاری گوشی است که به سادگی میتوان آن را رفع نمود در بخش نرم افزاری دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی ممکن است تنظیمات نادرست، پربودن حافظه از دلایل باشد.

1-چک کردن باتری و شارژر

دونوع گوشی گوشی داریم که گروه اول پشت گوشی از خود گوشی جدا میشود و گروه دوم گوشی هستند که پلمپ هستند اگر جزوه دسته اول هستید پشت گوشی خود را باز کنید و باتری را مجدد سر جای خود قرار دهید ممکن است.

گوشی شما دچار ضربه شده باشد برای اطمینان از سلامت باتری خود کد دستوری *#*#4636#*#* شماره گیری کنید اگر در سلامت باتری در حالت Good باشد باتری شما سالم است درغیراین صورت باید نسبت به تعویض باتری گوشی خود اقدام کنید.

کابل ، پاوربانک آقاکالا

2-آپدیت کردن نرم افزار گوشی

خاموش شدن گوشی شیائومی ممکن است براثر مشکلات  نرم افزاری باشد درنسخه های اندورید و سیستم عامل باگ هایی وجود دارد که در نسخه های بعدی که منتشر شده است این مسئله رفع شده و اگر گوشی شما دچار مشکل شد حتما آخرین نسخه از آپدیت اندروید گوشی را دانلود و نصب کنید تا مشکلات نسخه بعدی برطرف شود.

برنامه اسکایپ در گوشی شیائومی

3-بخش سخت افزاری

اگر گوشی شما همچنان خاموش است و روشن نمی شود ممکن است مشکل تلفن شمااز قسمت سخت افزاری باشد مشکلات سخت افزاری که ممکن است برای گوشی شما به وجود بیاید ممکن است خرابی باتری، اختلال در برد دستگاه سوختن ال سی دی و خرابی سوکت شارزر باشد که این مشکلات به وجود آمده نیاز به متخصص دارد اگر گوشی شما دچار مشکل  قطعات سخت افزاری است باید حتما برای تعویض ان اقدام فرمایید.

سخت افزاری و لحیم کاری گوشی شیائومی

4-برنامه های بی هویت دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی

زمانی که شما درحال جستجو در گوگل هستید و درحال اطلاعات کسب کردن راجع به مطلبی هستید ناخوداگاه در ابتدای ورود، برنامه ها به صورت اتوماتیک دانلود شوند و شما هم برای کسب کردن اطلاعات آن را فورا دانلود کنید.

شما هیچ اطلاعاتی از این برنامه ها ندارید و همچنین از فروشگاه های معتبر نیز مانند ( گوگل پلی، بازار ) نصب نکرده اید این برنامه ها بی هویت هستند و ممکن است باعث خرابی گوشی شما شود اگر از این برنامه های بی هویت در گوشی خود دارید حتما آن ها را حذف کنید .

5-جدا کردن قاب از گوشی

شما قبل از اینکه گوشی خود را به شارژ بزنید قاب آن را از گوشی جدا کنید اسرار می شود قاب را از گوشی جدا کنید این است که وقتی شما گوشی را به شارژ متصل می کنید و قاب را از گوشی جدا نمی کنید دما گوشی شما دوبرابر می شود و در نهایت در مرور زمان باتری شما دچار مشکل می شود.

جدا کردن قاب از گوشی شیائومی

6-ویروس کش نصب کنید

درگوشی شما به صورت خواسته یا ناخواسته برنامه هایی وجود دارد که شما آن ها را دانلود کرده اید و هیچ نیازی به آن ها ندارید این فایل ها یک مخرب برای گوشی شما هستند که با نصب کردن یک ویروس کش در گوشی خود باعث می شود این فایل ها را شناسایی کند و به سرعت آن ها را حذف کند.

ویروس کش گوشی شیائومی

علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی

شاید برایتان اتفاق افتاده است هنگام کار با گوشی به یک باره صفحه گوشی شما سیاه می شود و شما دیگر هیچ کاری نمی توانید با گوشی انجام دهید بعضی ها فکر می کنند، نمایشگر گوشی دچار مشکل شده است و با هزینه زیاد صفحه گوشی خود را عوض می کنند اما سیاه شدن صفحه گوشی همیشه هم نشانگر سوختن آن نیست.

1-عوامل سیاه شدن گوشی

نصب نرم افزارهای نامناسب

یکی ازعوامل سیاه شدن گوشی نصب نرم افزارهای نامناسب برای گوشی خود است که ممکن است با باگ های گوشی شما همخوانی نداشته باشد و باعث بروز مشکل شود .

2-وارد شدن ویروس به گوشی

ممکن است شما یک نرم افزاری در گوشی خود نصب کرده باشید باعث ورود ویروس به گوشی شما شود عوامل وارد شدن ویروس به گوشی های هوشمند و از کار افتادن آن ها ممکن است براثر موار زیر باشد

سوختن ال سی دی – وارد شدن آب به درون گوشی – باد کردن باتری و شارژر نامناسب برای گوشی شما حتما باید از باتری خود گوشی استفاده کنید- اتصال طلانی مدت گوشی به شارژ

اعلام خطر گوشی شیائومی

3-نرم افزارهای مخرب را غیر فعال کنیم

گاهی به علت وجود نرم افزار های ناسازگار و همچنین باگ های زیاد ممکن است صفحه نمایش سیاه شود برای جلوگیری از این مسئله باید نرم افزارهای مخرب را سریع از پس زمینه حذف کنیم.

4-حافظه کش گوشی

برای انجام این حافظه کش گوشی خود اگر گوشی شما روشن است آن را خاموش کنید دکمه های افزاری صدا (Volume Up)، پاور (Power) و هوم (Home) گوشی را به طور همزمان بفشارید و کمی نگه دارید، مشاهده خواهید کرد که گوشی شما وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) می‌شود.

حافظه کش گوشی شیائومی

5-باتری خود را تعویض کنید

هیچوقت اجازه ندهید باتری گوشی شما خالی شود بعد آن را به شارژ بزنید و هرگز از شارژر و پاوربانک تقلبی استفاده نکنید همیشه گوشی خود را در 20 درصد به شارژ بزنید و همیشه در 95 درصد گوشی خود را از شارژ بکشید برای طول عمر باتری خود به موقع آن را از شارژ بکشید. از سایت های معتبر اپلیکشن مورد نیاز خود را دانلود کنید و مواظب باشید مایعات به درون گوشی شما وارد نشود.

تعویض باتری گوشی شیائومی

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی راه حل رفع هنگ کردن گوشی شیائومی

1- ری استار کردن

هروقت گوشی شما دچار مشکل و هنگ شد با راه اندازی مجدد که یکی از بهترین راه حل ها برای مشکلات گوشی های هوشمند اندرویدی است این کار را انجام دهید و منتظر بمانید و بررسی کنید که به صورت خودکار رست می شود یانه؟ در غیر این صورت دوباره راه اندازی کنید.

2- قرار دادن گوشی در حالت ایمن

هنگ کردن گوشی ممکن است به دلیل سو عملکرد هر برنامه شخص ثالثی رخ دهد. بنابراین گوشی خود را در حالت ایمن قرار دهید که برنامه های شخص ثالث را غیرفعال کند اگر دستگاه شما یا گوشی شما خوب کار کند دلیل آن نصب برنامه‌های شخص ثالث است.

برای اینکه دستگاه خود را در حالت ایمن قرار دهید دکمه روشن خاموش را فشار دهید و آن را نگه دارید وقتی آرم شیائومی نمایان شد کلید روشن خاموش را رها کنید و کلید میزان صدا را نگه دارید در این صورت دستگاه به حالت ایمن راه اندازی می شود.

3- برگرداندن گوشی به حالت کارخانه

اگر مشکل هنگ کردن گوشی شما ادامه دارد باید گوشی را به حالت کارخانه برگردانید چون با این کار همه اطلاعات گوشی پاک می شود نسخه پشتیبان تهیه کنید .

هنگ کردن گوشی شیائومی

دلیل سیاه سفید شدن گوشی شیائومی

یکی از دلایل سیاه سفید شدن گوشی شیائومی مشکل نرم افزاری یا به دلیل مشکل سخت افزاری گوشی می باشد. بعضی مواقع گوشی ای که مشکل نرم افزاری پیدا کرده است حل می شود و دیگر به سخت افزاری ارتباط پیدا نمی کند.

1-طولانی شارژ کردن گوشی

منظور از طولانی شدن شارژ گوشی این است که حتی اگر گوشی 100% شارژ شده باشد باز هم درون شارژ باقی بماند که این کار به باتری گوشی و قطعات سخت افزاری گوشی آسیب می رساند.

2-ویروس و بد افزارها

منظور از ویروس و بد افزارها دارای کد هایی مخرب درون گوشی هستند که گوشی را دچار مشکل می کند به همین دلیل فقط از پلی استور برای دانلود برنامه های اندرویدی اقدام کنید .

ویروس و بدافزار های گوشی شیائومی

3-اتمام عمر باتری

یکی از مواردی که باعث سیاه سفید شدن باتری می شود اتمام عمر باتری و یا کاهش عمر باتری که قدرت شارژدهی کم میکند .

4-پر شدن حافظه گوشی

با پر شدن حافظه داخلی، گوشی تحت فشار قرار می گیرد به همین دلیل باعث سیاه سفید شدن گوشی می شود که باید از پر شدن حافظه داخلی گوشی جلوگیری شود .

سیه سفید شدن گوشی شیائومی

هنگ کردن گوشی شیائومی

مواردی که باعث هنگ کردن گوشی می شود1-پر بودن حافظه داخلی گوشی 2- ویروسی شدن گوشی برای از بین بردن ویروس های گوشی باید آن را فلش کنید. 3- مشکل سخت افزاری برای رفع این مشکل باید قطعات سخت فزاری چک شود.

دلایل روشن نشدن گوشی شیائومی

1.آیا به شارژ وصل است ؟

در بعضی مواقع در حال تماشای فیلم هستید و سرگرم شده اید بار دیگر که گوشی را برمیدارید شارژ ندارد و خاموش شده است. گاهی اوقات لازم است چند دقیقه قبل از اینکه تلفن خود را روشن کنید، چند دقیقه شارژ کنید.

2. گوشی روشن است اما صفحه نمایش خاموش

این احتمال بعدی است، تلفن واقعاً روشن است اما صفحه نمایش کار نمی کند. ساده ترین راه برای بررسی این امر این است که دکمه پاور را به مدت طولانی فشار دهید تا مجبور شود آن را خاموش کرده و سپس دوباره روشن کنید. شما باید صدای بوت را بشنوید یا لرزش را احساس کنید.

این بدان معناست که تلفن شما کار می کند اما مشکل درایور صفحه نمایش یا صفحه نمایش دارید اگر یک کامپیوتر و کابل برای اتصال تلفن خود دارید، ما راهنمای نحوه بازیابی اطلاعات از تلفن خود را داریم. در مورد صفحه شکسته، این کار برای تعمیرگاه است.

3. خیس شدن گوشی

این یکی از رایج ترین دلایلی است که تلفن روشن نمی شود. خیس شده است، ممکن است مشکلاتی داشته باشید. تلاش برای روشن کردن زودهنگام تلفن مرطوب می تواند باعث کوتاه شدن اتصال تلفن شما شود.

خیس شدن گوشی آقاکالا

4.به مرور دچار مشکل شده است

اگر برخی از مشکلات را مشاهده کردید، مانند خرابی، راه اندازی مجدد یا سایر مواردی که نباید پیش از روشن شدن تلفن شما اتفاق بیفتد، ممکن است فقط یک مشکل نرم افزاری داشته باشید که با تعویض سیستم عامل برطرف می شود.

ابتدا می خواهید تا جایی که می توانید داده ها را خارج کرده و سپس سیستم عامل جدید را فلش کنید. همچنین می توانید تنظیم مجدد کارخانه را برای برطرف کردن مشکلات دیگر امتحان کنید.

5. خاموش شدن گوشی شیائومی باد کردن باتری

دلیل روشن دیگری که ممکن است تلفن شما روشن نشود این است که باتری  شما باد کرده باشد. این معمولاً به تدریج در طول زمان اتفاق می افتد، اما گاهی اوقات می تواند به طور ناگهانی اتفاق بیفتد، مخصوصاً اگر باتری شما باد کرده باشد.

اگر روکش باتری شما قابل جدا شدن است، آن را بیرون آورده و از نظر آسیب، برآمدگی آن را بررسی کنید و یک باتری جدید تهیه کنید و باتری قدیمی را با خیال راحت دور بریزید.

باد کردن باتری گوشی آقاکالا

6.خراب بودن کابل یا شارژر

گاهی اوقات تلفن روشن نمی شود و در واقع مشکلی نیست. گاهی اوقات کابل شارژر، آداپتور یا حتی پریز دیوار مقصر است، بنابراین مطمئن شوید که قبل از اینکه گوشی دچار مشکل شده است، کابل USB و پریز برق دیگر را در خانه امتحان کنید.

خرابی شارژر آقاکالا

7. از کامپیوتر خود برای شارژ کردن گوشی خود استفاده کنید

اگر گوشی شما روشن نشد و اگر مراحل بالا نتیجه ای نداشته است، می توانید یک مورد دیگر را امتحان کنید. ممکن است بتوانید با استفاده از رایانه شخصی تلفن هوشمند خود را مجدداً راه اندازی کنید. تلفن هوشمند خود را از طریق USB به رایانه خود وصل کنید اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه شارژ شود

کابل را از تلفن خارج کرده، آن را از رایانه جدا نکنید و ظرف 10 ثانیه پس از برداشتن دوباره آن را وصل کنید.بگذارید حداقل 30 دقیقه دیگر شارژ شود دکمه پاور را به مدت 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید و سپس راه اندازی مجدد را فشار دهید.

اگر گزینه راه اندازی مجدد را فوراً دریافت نکردید، دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 ثانیه نگه دارید. اگر هیچ یک از این نکات جواب نداد، می تواند مشکل برای دستگاه شما باشد.

اتصال گوشی به کامپیوتر آقاکالا

خاموش شدن گوشی هنگام اتصال شارژر

تلفن همراهی که با شارژر خاموش می شود ، شارژ نمی شود. این مشکل ممکن است ریشه در شارژر داشته باشد اما این احتمال نیز وجود دارد که خود گوشی آسیب دیده باشد.

خاموش شدن گوشی شیائومی علائم

نشانه هایی که نشان دهنده این مشکل است عبارتند از:خاموش شدن گوشی شیائومی شما هنگامی که برای اولین بار به شارژر متصل می شود، خاموش شدن تلفن پس از چند دقیقه یا چند ساعت شارژر یا تلفن خاموش که پس از رها شدن از برق نمی رود.

از شارژر خود باید مطمئن باشید که فقط خاموش شدن صفحه نمایش گوشی نیست و در بسیاری از گوشی ها طبیعی است و انتظار می رود. دسترسی به تلفن خاموش غیرممکن است (هیچ دکمه ای کار نمی کند) مگر اینکه دکمه “Power” دوباره روشن شود.

ملاحظات

برای تعیین علت دقیق این مشکل باید چند نکته را در نظر گرفت. اگر از شارژری استفاده می کنید که برای گوشی شما ساخته نشده است، ممکن است به درگاه تلفن (محل اتصال سیم) شما را خراب کند و یا باعث آسیب این محل بشود.

راه حل

موثرترین راه حل برای این، مشکل خرید یا قرض گرفتن شارژر جدید است که برای گوشی شما ساخته شده است. اگر شارژر جدید هم تهیه کردید و باعث خاموش شدن تلفن هنگام وصل شدن شد، به این معنی است که مشکل از گوشی شماست نه شارژر .

سخن پایانی

مشکل سخت افزاری و نرم افزاری گوشی شیائومی خیلی مسئله بزرگی نیست و شما به راحتی می توانید این مسئله را حل کنید حتی اگر مشکل گوشی شما سخت افزاری باشد به راحتی قابل حل است فقط گوشی خود را به یک متخصص در این زمینه بسپارید .

13 دیدگاه در “دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی

 1. Danial گفت:

  درود

  من گوشیم poco x3 pro هستش و موقع‌ای که وای فای گوشی رو روشن کردم به مودم وصل نمیشد، یکبار وای فای گوشی رو خاموش و روشن کردم خود گوشیم خاموش شد و هر کاری میکنم روشن نمیشه و هیچ عکس العملی نشون نمیده لطفا کمکم کنید.ممنون

  1. aghakala گفت:

   سلام اگه گارانتی آن باقی مانده است سریع به شرکت مراجعه بفرمایید

 2. Ehsan گفت:

  سلام گوشی من poco x3 pro هست یه چن روزه هی یه صفحه سفید میاد که خط چین های ابی داره وسط بعد خاموش میشه امروز هم همینطور شد اما صدای بوق داد و دیگه روشن نشد مشکل کجاشه ممنون.

  1. aghakala گفت:

   سلام اگه گارانتی داره سریع گوشی رو ببرید شرکت برای تعمیر

  2. جسین گفت:

   سلام درس شد گوشیت از چی بود؟

 3. آزاده گفت:

  سلام گوشی من شیائومی ردمی 10 هست، وقتی میزنم به شارژ خاموش میشه و تا زمانی که تو شارژ هست اگه بخوام روشن کنم خاموش میشه ولی بعد ازینکه از کابل جداش کردم روشن کنم. دیگه روشن میمونه دلیل چیه؟

  1. aghakala گفت:

   سلام شاید چیپ گوشیتون ایراد داره حتما به تعمیرات مراجعه کنید

 4. zeinab گفت:

  سلام گوشی من poco m3 هست امروز توی دستم بود یهو خاموش شد نه داغ شده بود نه خیس شارژش هم کامل بود. ولی حافظه ی کمی باقی مونده بود الان چند ساعته روشن نمیشه به برق هم میزنم حتی شارژ هم نمیشه یعنی سوخته؟ راه حلی دارید؟

  1. aghakala گفت:

   سلام اگه گارانتی داره حتما به شرکت مراجعه کنید اگه گارانتی نداره به تعمیرات موبایل در شهرتون مراجعه کنید احتملا cpu دستگاه دچار مشکل شده یا از باتری اون هست.

 5. ممنون از سایت فوق العادتون

  1. aghakala گفت:

   لطف دارید خواهش میکنم 🙏

 6. علی افخمی گفت:

  سلام گوشی من شیامی نوت 9 هست وقتی کار میکنی تو برنامه ای خاموش نمیشه ولی تا دستت میره رو کلید خاموش روشن گوشی
  میره رو دوربین وبعدخاموش میشه گوشی وخیلی دیر روشن میشه مشکلش چیه

  1. aghakala گفت:

   سلام گوشی رو حتما به تعمیرات موبایل ببرید و وبلاگ های مارو مطالعه کنید 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *