وبلاگ

آسان ترین روش اتصال گوشی های اندوریدی به تلویزیون

nahve-etesal-goshi-be-televixion-ak-1

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون همه عاشق صفحه بزرگتر هستند! تلویزیون های هوشمند این روزها بیشتر و بیشتر محبوبیت پیدا می کنند و به دلیل پیشرفت تکنولوژی، اکنون می توانید گوشی موبایل خود را به تلویزیون های هوشمند خود متصل کرده و امکان پخش زنده آسان تر را فراهم کنید.

چه گونه این کار را انجام دهیم اگر نمی دانید چگونه تلفن های Android را به تلویزیون وصل کنید اساسی ترین راه استفاده از کابل است. این به ویژه برای افراد غیر تکنیکی مفید است. در این روش، شما فقط به کابل مناسب دستگاه خود نیاز دارید.

همچنین می توانید دستگاه اندرویدی خود را به صورت بی سیم به تلویزیون متصل کنید. البته اگر ابزار مناسب دارید و تا زمانی که یک شبکه Wi-Fi در خانه دارید، این کار خوب پیش می رود

آنچه در این مقاله می خوانید:

با استفاده از روش های زیر تلفن خود را به تلویزیون وصل کنید:

1-گوشی را با کابل میکرو USB به HDMI به تلویزیون وصل کنید.

2-گوشی را به صورت بی سیم به تلویزیون وصل کنید.

3-گوشی را با HDMI به AV/RCA Converter به تلویزیون وصل کنید.

4-گوشی را با بلوتوث به تلویزیون وصل کنید.

5. از آداپتور USB به VGA استفاده کنید.

6. از آداپتور بی سیم ScreenBeam Mini2 Display استفاده کنید.

7.آینه صفحه نمایش Android

8.جریان با DLNA

1. از کابل micro-USB به HDMI استفاده کنید

می توانید از کابل HDMI برای اتصال تلفن یا رایانه اندروید خود به تلویزیون استفاده کنید. مطمئن شوید که دستگاه Android شمااز خروجی HDMI پشتیبانی می کند. اکثر مردم تصور می کنند که چنین

خواهد بود، اما تنها چندین گوشی موبایل هوشمند دارای این ویژگی هستند. اگر مطمئن نیستید، ناراحت نشوید.

به چه کابل هایی نیاز دارم؟

در متن بالا خواندید که دو نوع پورت خروجی HDMI در دستگاه های Android وجود دارد. اکثر تلفن های هوشمند جدیدتر از پورت USB-C به عنوان پورت خروجی HDMI استفاده می کنند. برخی از

تلفن ها از پورت Micro USB MHL استفاده می کنند. (MHL مخفف Mobile High-Definition Link است.)

کابل میکرو USB به HDMI (کابل MHL)

اگر تلفنی دارید که دارای پورت MHL است، مانند LeTV Le Max Pro ، یا HTC One قدیمی یا HTC One XL قدیمی – معمولاً با کابل Micro USB به HDMI (کابل MHL) عرضه می شود. این همان چیزی است که برای اتصال تلفن Android مجهز به MHL به تلویزیون نیاز دارید.

کابل Micro USB را به کابل HDMI (کابل MHL) به تلفن یا رایانه خود وصل کنید، و سپس انتهای دیگر را به پورت ورودی HDMI در تلویزیون خود وصل کنید.

برای تلفن های هوشمند دارای پورت USB-C، کابل خروجی HDMI معمولاً توسط تولید کنندگان ارائه نمی شود و شما اگر می خواهید این کار را انجام دهید باید یک کابل لوازم جانبی رسمی مانند آداپتور USB-C-to-HDMI خریداری کنید.

هنگامی که کابل را در اختیار دارید، به سادگی می توانید کابل را از طریق درگاه USB-C گوشی خود و سر دیگر آن را به درگاه ورودی HDMI تلویزیون خود وصل کنید.

 

کابل micro-USB آقاکالا

 

2. گوشی خود را به صورت بی سیم به تلویزیون وصل کنید

از آنجا که این روزها شبکه های Wi-Fi تقریباً در خانه ها وجود دارد ، استفاده از شبکه برای اتصال بی سیم تلفن یا رایانه Android به تلویزیون بسیار راحت تر از پورت های HDMI است. اگر تلویزیون و دستگاه شما هر دو به یک شبکه Wi-Fi متصل هستند، از این دو روش می توانید استفاده کنید:

استفاده از گوگل کروم کست (Chromecast)

گوگل کروم کست یکی از بهترین دستگاه هایی است که صفحه نمایش اندروید خود را در تلویزیون پخش می کند. تلویزیون های هوشمندی وجود دارند که دارای سخت افزار داخلی و ویژگی هایی هستند که می توانند به شبکه Wi-Fi شما متصل شوند.

اما تعداد زیادی تلویزیون صفحه تخت وجود دارد که قابلیت اینترنت ندارند.کروم کست یک دانگل است که به پورت HDMI تلویزیون متصل می شود و به آن امکان اتصال به اینترنت را می دهد. همچنین به شما امکان می دهد فیلم ها ، تصاویر و اطلاعات را از طریق دستگاه خود از طریق اتصال WiFi به صفحه تلویزیون منتقل کنید.

پس از تهیه دانگل کروم ، آن را از طریق کابل HDMI به تلویزیون خود وصل کنید. همچنین این کار به منبع تغذیه وصل شده از طریق پورت USB خود نیاز دارد، اما می توانید از منبع تغذیه در تلویزیون خود استفاده کنید یا آن را از یک آداپتور به وسیله یک پریز دیواری تغذیه کنید.

برنامه Google Home را بارگیری کرده و دستورالعمل های نصب و راه اندازی را دنبال کنید تا در نهایت بتوانید جریان را از تلفن خود به صفحه تلویزیون شروع کنید.

استفاده از فناوری Miracast (میراکست)

Miracast یک استاندارد صفحه نمایش بی سیم قدیمی است که به شما امکان می دهد تلفن خود را به صورت بی سیم به تلویزیون وصل کنید. Miracast یک فناوری آینه سازی صفحه است که در دستگاه های دارای اندروید نسخه 4.2 یا بالاتر وجود دارد و خوشبختانه بسیاری از تلویزیون های هوشمند قدیمی دارای قابلیت Miracast نیز هستند.

اولین چیزی که باید بررسی شود این است که آیا تلویزیون و تلفن هوشمند شما هر دو از پخش کننده پشتیبانی می کنند که باید این را بررسی کنید. ( به وسیله اسناد رسمی آن )

شما باید مطمئن شوید که تلویزیون و تلفن هوشمند شما به یک شبکه Wi-Fi متصل هستند سپس در صفحه تنظیمات، ویژگی “Wireless Display” را در تلفن هوشمند خود فعال کنید یا روی دکمه “Cast” در تنظیمات سریع اندروید ضربه بزنید.

با انجام این کار لیستی از نمایشگرهای موجود با قابلیت Miracast که می توانید به آنها متصل شوید نشان داده می شود. تلویزیون خود را انتخاب کنید. پس از آن می توانید تلفن خود را روی صفحه تلویزیون خود قرار دهید.

 

استفاده از فناوری MiraCast آقاکالا

 

3.برای نحوه اتصال گوشی به تلویزیون از مبدل HDMI به AV/RCA استفاده کنید

تنها دلیلی که میخواهید تلفن هوشمند را با استفاده از کابل AV به تلویزیون خود متصل کنید که این کابل  RCA یا کابل کامپوزیت نیز نامیده می شود این است که شما دارای تلویزیون استاندارد جعبه ای یا تلویزیون قدیمی بدون اتصال HDMI هستید.

اگر یک CRT قدیمی یا تلویزیون صفحه تخت دارید که دارای ورودی HDMI برای ورودی نیست، این روش برای شما مناسب است. در این صورت ، باید خلاق باشید و از پورت AV/composite استفاده کنید که تنها پورت موجود در تلویزیون شماست.

چه ابزاری نیاز دارید؟

اول، به یک گوشی نیاز دارید که دارای ویژگی خروجی HDMI باشد دوم ، شما نیاز به یک کابل خروجی HDMI دارید-چه از طریق USB-C و چه از طریق MHL.سوم ، شما به یک مبدل ویدیویی HDMI به کامپوزیت نیاز دارید.

گوشی  شما ویدئو را با فرمت با وضوح بالا (HD) خروجی می دهد ، اما یک تلویزیون قدیمی از فناوری دسترسی به آن برخوردار نخواهد بود.

خیلی کم آن را بر روی صفحه نمایش استاندارد (SD) خود نمایش می دهد. شما به دستگاهی نیاز دارید که خروجی HD را از تلفن شما به سیگنال SD کاهش دهد که تلویزیون شما آن را بپذیرد و بتواند نمایش دهد.در نهایت ، برای اتصال مبدل ویدئویی خود به تلویزیون به یک کابل AV احتیاج دارید.

 

تلفن Android خود را با استفاده از مبدل HDMI به AV/RCA به تلویزیون قدیمی وصل کنید

کابل خروجی HDMI معمولی خود را به تلفن خود و درگاه ورودی HDMI را در دستگاه مبدل وصل می کنید. سپس مبدل را از طریق کابل AV/کامپوزیت به تلویزیون قدیمی خود وصل می کنید. مطمئن شوید که ورودی AV را در تلویزیون خود انتخاب کرده اید و بررسی می کنید

که آیا خروجی ویدئوی تلفن شما اکنون در تلویزیون قدیمی شما قابل مشاهده است یا خیر. توجه: این روش اتصال بین Android و TV را تضمین نمی کند. همچنین، ممکن است در بدترین حالت همه چیز اشتباه شود.

 

مبدل AV/RCA آقاکالا

4.گوشی را با بلوتوث به تلویزیون وصل کنید.

برخی از تلویزیون های هوشمند دارای قابلیت پخش بلوتوث هستند که در آن می توانید فیلم ها را تماشا کرده و از برنامه های تلفن یا رایانه خود استفاده کرده و آن را روی تلویزیون پخش کنید. اگرچه همه تلویزیون های هوشمند دارای این ویژگی نیستند.

تلویزیون های هوشمند معمولاً اتصال بلوتوث را برای پخش صدا قبول می کنند. اگر در حال پخش موسیقی از برنامه ای مانند Spotify هستید، ممکن است بخواهید به تلویزیون خود متصل شوید، که احتمالاً سیستم صوتی بهتری دارد.

در این حالت، می توانید تلویزیون خود را با تلفن هوشمند خود جفت کنید. هیچ مشکلی برای اتصال یک تلویزیون هوشمند با ویژگی بلوتوث به تلفن هوشمند خود وجود ندارد.

در برخی موارد ، می توانید تلفن هوشمند خود را از طریق بلوتوث با تلویزیون جفت کنید تا از تلفن خود به عنوان دستگاه کنترل از راه دور یا کنترل بازی استفاده کنید.

5. از آداپتور USB به VGA استفاده کنید.

بسیاری از تلویزیون های قدیمی حداقل دارای یک درگاه VGA هستند. در این صورت ، اتصال تلفن به VGA نسبتاً ساده است، تعداد زیادی آداپتور مناسب وجود دارد. موارد بهتر نیاز به منبع تغذیه دارند که معمولاً از طریق کابل USB تغذیه می شود.

آداپتورهای USB-C به VGA تقریباً با هر تلفن Android مدرن کار می کند. از طرف دیگر ، قدیمی ها که از micro-USB استفاده می کنند ممکن است از این ویژگی پشتیبانی نکنند، مخصوصاً اگر تلفن مدل قدیمی تری باشد. در هر صورت، USB به VGA احتمالاً ساده ترین راه حل است.

آداپتور USB VGA آقاکالا

6.آداپتور بی سیم ScreenBeam Mini2 Display را امتحان کنید

ACTIONTEC است  ScreenBeam Mini2 یک آداپتور نمایش بی سیم است. این دستگاه با اکثر دستگاه های تلفن همراه Android سازگار است و با اکثر دستگاه های تلفن همراه دارای Windows 8.1+ و Windows 10 سازگار است .

نحوه عملکرد ScreenBeam Mini2 در اینجا آمده است:

  1. تلفن شما باید از Miracast پشتیبانی کند
  2. تلویزیون شما باید دارای پورت HDMI و پورت USB باشد

این تنها چیزی است که Screenbeam Mini2 نیاز دارد. فرایند راه اندازی به همین سادگی است:

  1. آداپتور ScreenBeam Mini2 را به پورت HDMI وصل کنید
  2. منبع تغذیه را به پورت USB وصل کنید
  3. تلفن خود را با آداپتور از طریق تنظیمات تلفن خود جفت کنید
  4. صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید

از آداپتور صفحه نمایش بی سیم ScreenBeam Mini2 استفاده کنید تا تجربه آینه کاری صفحه نمایش خود را امروز افزایش دهید.

آداپتور بی سیم ScreenBeam Mini2 Display آقاکالا

 

7.آینه صفحه نمایش Android

آینه سازی صفحه برای برنامه هایی که محتوای محافظت شده ندارند یا رسماً از پخش محتوا پشتیبانی نمی کنند، مناسب است. برای استفاده از این ویژگی، همچنان به Chromecast یا تلویزیون هوشمند سازگار

نیاز دارید، که می تواند به برنامه Google Home متصل شود .

هنگامی که دستگاه موردنظر به Google Home شما اضافه شد، برنامه را باز کنید و در صورت نیاز دستگاه را اضافه کنید و نماد plus (+) را در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. در غیر این صورت،

روی دستگاهی که می خواهید به آن فرستاده شود

ضربه بزنید و روی Cast my screen در پایین ضربه بزنید تا صفحه تلفن شما روی تلویزیون قرار گیرد. پس از اتمام کار، روی Stop mirroring در برنامه ضربه بزنید.

برخی از دستگاه های پخش تلویزیونی Fire TV و Roku نیز از قابلیت Mirroring screen پشتیبانی می کنند، هر چند به ترتیب با آمازون و Roku تماس بگیرید تا از سازگاری دستگاه های خاص خود اطمینان حاصل کنید.

از زمانی که این ویژگی با اندروید نسخه 5.0 Lollipop معرفی شد، پشتیبانی از بازتاب صفحه نمایش بر اساس سازنده متفاوت بوده است. بسیاری از تلفن ها دارای دکمه Cast در تنظیمات تلفن یا در سایه

تنظیمات کشویی هستند. تلفن های سامسونگ دارای چیزی به نام Smart View برای اتصال و اشتراک گذاری به دستگاه تلفن همراه شما هستند.

8.جریان با DLNA

اگر گزینه های قبلی برای شما کار نمی کند ، اکثر تلویزیون های متصل به اینترنت از پروتکل پخش به نام DLNA پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد موسیقی و فیلم های خود را در تلویزیون پخش کنید.

اما هشدار دهید که Netflix (و هرگونه محتوای DRM) در اینجا پشتیبانی نمی شود.

خوشبختانه، این هنوز بیشتر مواردی را که ممکن است بخواهید از تلفن خود به تلویزیون ارسال کنید، پوشش می دهد. LocalCast  یک برنامه ساده و رایگان است که به شما امکان می دهد موسیقی، عکس ها یا فیلم های شخصی خود را مانند یک تلویزیون یا کنسول هوشمند در دستگاه DLNA پخش کنید.

همچنین از پخش جریانی به اهداف Chromecast پشتیبانی می کند، که اگر بخواهید فایلهای خود را در تلویزیون بدون همسان سازی کل صفحه خود به اشتراک بگذارید مفید است. این برنامه حتی به شما امکان می دهد از Google Drive Dropbox و صفحات وب جریان داشته باشید.

AllCast  مشابه LocalCast است، اما برای حذف تبلیغات باید به نسخه برتر ارتقا دهید.برنامه محبوب مدیریت رسانه  Plex همچنین به عنوان یک پخش کننده DLNA کار می کند، اگرچه به روشی کمتر مستقیم. یک سرور Plex که روی رایانه شما اجرا می شود می تواند موسیقی،عکس یا فیلم را میزبانی کرده و آنها را در تلویزیون شما پخش کند.

می توانید از  برنامه تلفن همراه  برای مرور کتابخانه خود، انتخاب رسانه مورد نظر برای پخش، و ارسال آن به تلویزیون از طریق Chromecast یا DLNA استفاده کنید. نکته منفی استفاده از برنامه Plex این است که رایانه ای که سرور خود را در آن راه اندازی کرده اید،

باید هر زمان که بخواهید فایل های خود را جریان دهید، روشن و متصل به اینترنت باشد. با این حال، Plex به شما این امکان را می دهد که فایلهای رسانه ای بسیار بزرگتر از فایلهایی را که در تلفن شما مناسب هستند میزبانی کنید.

 سوالات متداول

1.چگونه گوشی اندروید را به تلویزیون وصل کنیم؟

نمی توانید همه تلفن ها را به تلویزیون وصل کنید و همه تلویزیون ها به شما اجازه اتصال تلفن را نمی دهند. در اکثر موارد، اگر تلفن Android دارید، می توانید از کابل HDMI به USB ، Google

Chromecast یا Android TV Box برای اتصال تلفن خود به تلویزیون استفاده کنید

2.چگونه می توان تلفن یا رایانه لوحی را با USB به تلویزیون متصل کرد؟

بسته به مدل دستگاه ، یک تلفن باید دارای پورت USB 3.0 باشد تا بتواند به تلویزیون متصل شود و صفحه نمایش آن را نشان دهد. برای این کار، شما به یک کابل HDMI به USB احتیاج دارید، در غیر این صورت اگر تلفن از USB پشتیبانی نکند و شرایط لازم را نداشته باشد، نمی تواند به تلویزیون با USB متصل شود.

3.چگونه گوشی را به صورت بی سیم به تلویزیون وصل کنیم؟

سه راه ممکن برای اتصال بی سیم گوشی هوشمند اندرویدی به تلویزیون وجود دارد. شما می توانید از Google Chromecast ، Android TV Box که از MiraCast پشتیبانی می کند یا از تلویزیون

هوشمندی که از MiraCast پشتیبانی می کند یا دارای Chromecast داخلی استفاده کنید. همچنین باید مطمئن شوید که تلفن و تلویزیون شما به یک شبکه متصل هستند تا کار کند.

4.چگونه تلفن Android را به تلویزیون RCA وصل کنیم؟

قبل از شروع اتصال اندروید خود به تلویزیون به این تجهیزات نیاز دارید: کابل micro-USB به HDMI ، مبدل HDMI به کامپوزیت و کابل های RCA. ابتدا انتهای micro-USB کابل micro-USB را

به HDMI به Android خود و انتهای HDMI را به پورت HDMI مبدل کامپوزیت وصل کنید.

در مرحله بعد ، انتهای کابل RCA را به خروجی های مبدل کامپوزیت AV و ورودی های RCA AV تلویزیون وصل کنید. اکنون ، روی صفحه نمایش بزرگ خود به حالت AV بروید و تلفن Android شما به

تلویزیون منعکس می شود.

5.چگونه گوشی را بدون سیم HDMI به تلویزیون وصل کنیم؟

می توانید گوشی اندروید خود را بدون سیم HDMI به تلویزیون وصل کنید. سعی کنید از طریق بلوتوث به صفحه در Android ، MiraCast یا ChromeCast متصل شوید.

نتیجه :

شما می توانید با یک دستگاه اندرویدی و یک تلویزیون با هزینه نسبتاً کمی کارهای هیجان انگیز انجام دهید. معمولاً وقتی مردم به دنبال راه هایی برای اتصال تلفن های اندروید به تلویزیون هستند، به این معنی

است که آنها می خواهند صفحه و سیستم صوتی بزرگتری برای محتواهایی داشته باشند که معمولاً با تلفن های خود به آنها دسترسی دارند. با این حال، تعامل تلفن و تلویزیون فقط به این محدود نمی شود.

اگر می خواهید تلفن خود را به یک کنترل از راه دور جهانی تبدیل کنید ، این قابلیت کاملاً در دسترس دستگاه اندروید شما است. اگر می خواهید هنگام مرتب کردن اتاق نشیمن یک موزیک ویدیو پخش کنید ، می توانید این کار را نیز انجام دهید.

ترفند تهیه تجهیزات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج دلخواه شما و داشتن انتظارات مناسب برای نوع روشی است که استفاده می کنید. من Google Chromecast را بیش از هر چیز دیگری توصیه می کنم.

هم ارزان و هم انعطاف پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *